Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28251) endruboy1


endruboy1
senior tag

Üdv!
Megvettem családtagnak a Toshiba C660 1ME-t. Egészen faxa, minden felment rá hiba nélkül, az Archicadet is elég sebesen viszi.
Egyébként ennél olcsóbban nem sok gépet találni amiben i5 van, pláne nem olyat amire 3 év garancia van. Ez látszik is mert nem volt olyan egyszerű beszerezni (az első boltról kiderült hogy még sincs raktáron és csak jövőre jön belőle új szállítmány ha jön). És a második boltban is fogyatkozott a készlet a raktárokban ahogy a honlapjukon néztem.
Lényeg a lényeg: működik és szerintem egészen jól össze van rakva. Tisztában vagyok vele, hogy 160-ért i5-el nem lehet prémium minőséget elvárni, úgyhogy naná hogy műanyag. Viszont nem az a fajta fényes vacak mint ami sajnos az én Acerem kijelzőjének a káváján is van, ami még a törölgetéstől is karcolódik és a legapróbb ujjlenyomat is meglátszik rajta. Szóval az egész szerkezetről úgy érezni a szolidságot, azt hogy célszerszám. Egyébként egészen tetszetős ez a rácsozott vagy milyen kemény műanyag ami szinte mindenhol megtalálható rajta. Ez meg olyasmi mint ami az Acerem fedelén van.
A touchpad mondjuk nem túl méretes, cserébe nem ilyen csúszós a felülete hanem az is egy kicsit recés. Nem tudom hogy mi célja van annak hogy ilyen, igazából szerintem a használhatóságán se nem ront se nem javít.

És most a fontos rész: melegedés. Nos bevallom teszteket nem futtattam, de elég masszív telepítési sorozatokkal bombáztam, úgyhogy van a szellőzésről egy képem. Meglepően jó! A kiáramló levegőnek fenntartott nyílás nem olyan nagy (átlagos), de a ventilátor átmérője nagyon rendben van. Nekem végig csak hideg, legfeljebb langyos levegőt fújt ki a cucc oldalt ritkán felpörgő ventilátorral. Véleményem szerint erős CPU és egyidejűleg VGA használat mellett ez a ventilátor képes lehet tartani a tempót bőven, bár mondom nem játszottam rajta. Zajszint rendben van.

A végére egy kérdés: jól tudom hogy támogatja ez az Nvidia 315M az Optimust? Mert a hivatalos honlapon a reklámozás lapon írja róla h csuda jó mert van benne Optimus, de a részletes specifikációban nincs felsorolva a fícsörök közé, ahová viszont más modelleknél fel van. Azt meg nem tudom hogy hogyan lehetne szoftverből ellenőrizni, mert én csak feltoltam minden drivert meg utilityt, nem néztem annyira meg hogy mi mit csinál. Eszközkezelőben csak az Nvidiát írja de mivel nem járt még a kezeim között Optimust támogató lapos, nem nagyon tudom mit kéne látnom.

(#28252) plaschil válasza coleen (#28248) üzenetére


plaschil
aktív tag

Hát ha a képernyő nem "kattintós" akkor elképzelhető amit írsz, de az akksinak nemigen kéne mozognia semennyit sem. Akkor is mozog ha rányomod a lock-ot? (alul kis pöcök, hogy véletlen se tudd kivenni ha el van altatva pl.)

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#28253) toM517 válasza Borote (#28244) üzenetére


toM517
aktív tag

Ertem, ez eleg szomoru...
Ha csak a laptopot nezzuk, akkor azt egyaltalan nem is ajanlanad? Nekem tetszik a 14"-es meret, esetleg valami ilyesmi meretu notit nem tudsz ajanlani?

(#28254) Borote válasza endruboy1 (#28251) üzenetére


Borote
addikt

AAAA, de hát miért nem EZT? :(

Nem vagyok benne biztos, hogy ez a kártya támogatja az Optimust :B
Minden esetre használd egészséggel!

toM517: mivel kishazánkban nem árulják, így nem tudok róla sokmindent, a nagytestvér az N55 rendben van.
Mi lenne a gép felhasználási területe? (14"-ost én mondjuk pont nem vennék 200-ért játékra, mert a 15"-ösök nagyobb teljesítményűek).

[ Szerkesztve ]

(#28255) endruboy1 válasza Borote (#28254) üzenetére


endruboy1
senior tag

Hát először is azért nem, mert majdnem egy 10-essel drágább és 160 volt az abszolut plafon keret, másodszor meg azért mert csak a HD3000-es VGA van benne, az Archicadnek meg ha nem is kell túl erős de azért jó ha van dedikált. Meg abban bíztam hogy a közeljövőben támogatni fogja a CUDÁ-val történő renderelést és akkor majd jó lesz hogy van egy ilyen Nvidia benne. Egyébként köszi, de nem én használom, hanem egy családtag :).

[ Szerkesztve ]

(#28256) polip válasza endruboy1 (#28251) üzenetére


polip
addikt

én inkább ezt vettem volna ennyiért: L750-1N0 - laptopszalon

ez happy hourvan 163.900 és sokkal jobb konfig (komolyabb vga, hdmi, esata, stb st b...)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#28257) coleen válasza plaschil (#28252) üzenetére


coleen
aktív tag

Igen, a képernyő nem "kattintós".

Az akksit viszont két pöcök is tartja, két oldalról, és még így is van holtjátéka, ami miatt lötyög benne.

(#28258) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Rokon vett 18 éves lányának egy eMachines E443-at a tescoban kemény 80,5ezer magyar forintért. E-350+HD6310 van benne 2 GB rammal 320as winyóval. Matt felületek(kivéve a képernyő). Első ránézésre nem recseg ropog, korrekt minőség. Ami nagyon meglepett hogy 2 év garanciát adtak rá. Ennyi pénzért nem rossz.

u.i.: természetesen nekem kell oprendszert varázsolni rá :D

(#28259) tothir válasza PainKiller13 (#28258) üzenetére


tothir
tag

Ilyenen én is gondolkodtam, de annyira gyenge ez a proci, hogy inkább megéri plussz 20ért egy samsung. Kicsivel az atom szintje fölött van a proci teljesítménye, atomos gépem van, hát mit ne mondjak nem egy versenygép...

(#28260) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. tényleg ennyire melegszik a Dell 5520?

[ Szerkesztve ]

(#28261) Televan74 válasza PainKiller13 (#28258) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez akkor lenne reális és jó áron ha fele ennyiért adnák.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#28262) PainKiller13 válasza Televan74 (#28261) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ezt te sem gondolod komolyan...Hol kapsz ennél olcsóbban új 15ös notit? Netezni tökéletes.

(#28263) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek az normális egy notinál, ha a képkeretben maga a képernyő egy nagyon minimálisan ferdén van gyárilag berakva? Kb 0,5-1 fokkal görbülhet a kerethez képest.

coleen

(#28264) Macsorsi


Macsorsi
tag

Van egy HP 4535s-em, és azt írja ki az alapvető rendszereszköznél, hogy "Az eszköz illesztőprogramjai nincsenek telepítve. (Kód: 28)
Nincs illesztőprogram kijelölve az eszközinformációs készlethez vagy elemhez."
64 bit-es Win7-em van...de nem tudok kiigazodni hogy mit kellene telepítenem.
A pendrive-omat, amit ezelőtt felismert, most nem találja...Mi lehet a baj??
Köszönöm!!

(#28265) Televan74 válasza PainKiller13 (#28262) üzenetére


Televan74
nagyúr

Olvasd végig még egyszer. Ott van a "ha" szócska. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#28266) GaborGh válasza coleen (#28263) üzenetére


GaborGh
őstag

Milyen notiról van szó?

(#28267) GaborGh válasza PainKiller13 (#28258) üzenetére


GaborGh
őstag

Ismerősöm is szeretett volna a kisfiának egy ilyen eMachines csodát, de az eladó finoman szólva is lebeszélte róla és mondta hogy kb. minden másodikat viszik vissza annyira hulladék, a szutykok szutyka, arra mondjuk csak 1 év gar volt...
(Madaras Tecsó)

[ Szerkesztve ]

(#28268) tothir válasza GaborGh (#28267) üzenetére


tothir
tag

Megéri a plussz 20 ezret szeritnem rákölteni és egy ilyet venni!

(#28269) GaborGh válasza tothir (#28268) üzenetére


GaborGh
őstag

Egyértelműen megéri szerintem is :K

(#28251) endruboy1
Végül hol vetted meg a notit?

(#28270) Borote válasza gedikart (#28260) üzenetére


Borote
addikt

Kérdezd meg a kollégát :)

Szerintem kérdezd a HP-s topicban! Nem tartom kizártnak, hogy egy BIOS frissítás megoldaná a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#28271) tothir válasza GaborGh (#28269) üzenetére


tothir
tag

Ráadásul az asusszal szemben ennek bővíteni is lehet a memóriáját.

(#28272) GaborGh válasza Borote (#28270) üzenetére


GaborGh
őstag

Ezt miért a HP-s topikban kell megkérdezni :F

(#28273) Borote válasza GaborGh (#28272) üzenetére


Borote
addikt

Gráááá, mert elfelejtettem bemásolni Macsorsi-t, mert azt néki szerkesztettem bele a HSZ-be :W :DDD
Szóval ENNEK az üzenetnek a másik fele Neki szól :)

(#28274) PainKiller13 válasza GaborGh (#28267) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ez szerintem korrekt anyagból van, nem hinném hogy gond lesz vele, meg 2 év gar bőven jó.

(#28275) endruboy1 válasza GaborGh (#28269) üzenetére


endruboy1
senior tag

Aquában. 159 volt szállítással együtt.

(#28276) Flashget


Flashget
félisten

Üdv.
Korábban írtam, hogy a pharaoh rosszul jelenik meg a laptopon, miközben ha a vga-ra rákötöm a full hd24" monitort akkor mindkét kijelzőn jó a kép.
Ma reggel a rejtett ikonok közt nézegettem mik vannak és ott van az intelnek az integrált vga beállításai..kivettem a pipát az egyik mezőből és kipipáltam egy másikat. :D na ezt jól megmondtam :D
Teljes képernyő - asszem ez a neve- pipa be és voálá jó a kép család örül ;)

Realme GT Master Edition

(#28277) Cheesy


Cheesy
őstag

Úgy néz ki ez marad, holnap már meg is venném.
Szerintetek jó választás?

ASUS X53SC-SX312V (15,6", i5-2430m 2,4ghz, 6gb ram, 640gb hdd, vga?!, wifi, bt, webcam, hdmi, win7) - 199 990.- (közben megtaláltam milyen vga van benne)

Vagy ebben a 200k alatti ársávban melyik lenne még jó?

www.vakbelmutet.hu

(#28278) polip válasza Cheesy (#28277) üzenetére


polip
addikt

ember!!

ebben egy GT520 van! :)

Miért nem egy ilyent? :Y570A - GT555 2GB DDR5

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#28279) GaborGh válasza Cheesy (#28277) üzenetére


GaborGh
őstag

Ezt semmiképp ne :N , ennyiért a Polip által javasolt Y570 vagy ha ragaszkodsz az Asus-hoz, akkor N55SF a jó vétel... :K

[ Szerkesztve ]

(#28280) Cheesy válasza polip (#28278) üzenetére


Cheesy
őstag

1. helyi boltból van
2. nem 26,27% kamat
3. gariztatás helyben történik nem kell futárkodni

Adott a lista, ebből kell választanom.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#28281) csabi94


csabi94
őstag

Szerintetek van manapság olyan ember, aki nagyobb teljesítményű laptopot cserél kisebb teljesítményű asztali gépre? :DDD

(#28282) GaborGh válasza Cheesy (#28280) üzenetére


GaborGh
őstag

- Toshiba Satellite L750-1ME (15,6", i5-2430 2,4ghz, 4gb ddr3, geforce gt 520M 1gb, 640gb hdd, wifi, webcam, hdmi, win7) - 179 990.-

(#28283) Figo22


Figo22
csendes tag

bitstore.hu kereskedő portálról mit tudtok???

(#28284) Cheesy válasza GaborGh (#28282) üzenetére


Cheesy
őstag

Állítólag a 2009-2010 évjáratú Toshibákkal minőség és megbízhatóság terén gondok voltak, azért esett le a listáról, bár első blikkre az tetszett meg.

www.vakbelmutet.hu

(#28285) GaborGh válasza Figo22 (#28283) üzenetére


GaborGh
őstag

Ajánlott és nagyon segítőkészek...

(#28284) Cheesy
Ok, akkor tiéd a pálya...

[ Szerkesztve ]

(#28286) Borote válasza Cheesy (#28280) üzenetére


Borote
addikt

Az okosok szerint kamatra nem szabad laptopot venni. Megjegyzem mondjuk, hogy ezeknek a laptopoknak az árába szerintem bele van építve a kamat, mert drágábbak, mint másutt.
Azt hogy érted, hogy a gariztatás helyben történik? Kétlem, hogy a teszkónak van saját Acer márkaszervize. Onnantól meg már mindegy, hogy a futár jön érte és viszi el, vagy Te viszed be olcsóékhoz.

Mi lenne amúgy a gép felhasználási területe? A legkissebbet talán az olcsóbbik Samuval buknád. Esetleg a Toshiba.

csabi94: ha egészen sokat fizetsz neki, minden bizonnyal :)

[ Szerkesztve ]

(#28287) Figo22 válasza GaborGh (#28285) üzenetére


Figo22
csendes tag

ok köszi, azért kérdezem, mert jóval olcsóbbak mint a többiek

(#28288) Szizol válasza Borote (#28286) üzenetére


Szizol
tag

Szépen néznénk ki ha a tesco-sok elkezdenének laptopot szervizelni :)

[ Szerkesztve ]

(#28289) endruboy1 válasza Cheesy (#28284) üzenetére


endruboy1
senior tag

Az unokatesóm haverjának a testvérének a haverja Józsi azt mondta, hogy azt hallotta Bélától a kocsmában hogy...

(#28290) Cheesy válasza Borote (#28286) üzenetére


Cheesy
őstag

Igen, az világos, hogy bele van kalkulálva az árba a "rejtett kamat". De még így sem olyan, mintha személyi hitelhez folyamodnék, azt nem adnak 30% alatt.
Igen, a mediamarkt (ez onnan van) is továbbküldi garanciáztatni, ebben igazad van, ez csak a saját kényelmem, hogy elég elvinni 2 km-re hozzájuk, idáig egyéb elektronikai gariztatásnál semmi probléma nem volt velük és gyorsak voltak (kopp kopp kopp).

Építész tervezéssel foglalkozok, ArchiCAD lenne a leginkább amire a notit használnám. Játék irreleváns jelenleg, arra nem is laptop való, egyébként sem vagyok nagy játékos. Viszont AC-nek kell a dedikált vga, igaz, hogy opengl a belső 3d motor, de ha már komplex tervet kell bejárkálni, keringtetni, nem akarom a fóliákat csak azért ki-be kapcsolgatni mert nem bírja a vas.

www.vakbelmutet.hu

(#28291) endruboy1 válasza Cheesy (#28290) üzenetére


endruboy1
senior tag

Felesleges az Archicadnak olyan erős VGA. Én is most néztem utána mert családtagnak (szintén tervezésre) kellett lapos. Sajnos az AC a processzorra bízza a renderelést, nem profitál a VGA nyújtotta többlet számítási teljesítményből. Abban igazad van hogy nem elég a dedikált cucc, de egy mai belépő szintű VGA-nál erősebb lapkából nem hoz ki többet a progi. Sajnos ez van :(. Azért remélem hogy össze kapják magukat és az elkövetkező években legalább egy CUDA támogatást sikerül abba a csekély fél millás (ha jól tudom) programba integrálni. A CUDÁ-t is tudják egyébként a belépő Nvidiák.

Ha mindenképp rá akarsz költeni ennyi pénzt (bár én 160-ból megoldottam), akkor inkább SSD-re vagy 7200-as HDD-re költs, mert az tényleg gyorsít a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#28292) GaborGh válasza endruboy1 (#28289) üzenetére


GaborGh
őstag

Most hogy így mondod ezt én is hallottam, tehát tuti nem kamu... :DDD :DDD

(#28294) endruboy1
Béla még nekem sem hazudott soha :D

[ Szerkesztve ]

(#28293) Gazda1 válasza Borote (#28212) üzenetére


Gazda1
tag

"PainKiller13: majd mesélj ;) Lehetőleg objektíven - tudom, ez a kérés közel lehetetlen ;]"

Ez valóban szinte lehetetlen. Mindenki fényezi a saját sz@rját, amolyan önigazolásképpen, ezzel bizonyítgatva önmaga előtt, hogy jól költötte el a pénzét. ;]

Amúgy én is várom már a beszámolót! :C

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#28294) endruboy1 válasza GaborGh (#28292) üzenetére


endruboy1
senior tag

Persze, Bélának mindig lehet hinni, pláne 1-2 korsó sör után :K .

[ Szerkesztve ]

(#28295) Borote válasza Gazda1 (#28293) üzenetére


Borote
addikt

Ez így van, ha jól emlékszem a pszichológiai tanulmányaimra (eddig nem volt túl sok), ez kognitív disszonancia néven fut :)

(#28296) bogar51


bogar51
csendes tag

Sziasztok!
Strapabíró, sok hordozásra való, fémvázas notebookot szeretnék.
Ez a kettő merült eddig fel:
http://ipon.hu/webshop/product/dell_latitude_e5520_l085520103ep/187693
http://ipon.hu/webshop/product/hp_probook_4530s_a1d47ea/189152

Melyiket ajánljátok? mindkettő 3 év garis, csak a HP-n van USB3, VGA kimenet, talán jobb a procija? Megbízhatóság? Melyik lehet csendesebb ill. kevésbé melegedő?
Vagy valami sokkal jobbat ajánlanátok?

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#28297) momojo válasza bogar51 (#28296) üzenetére


momojo
csendes tag

Ha megengedsz egy tanácsot ilyen árkategóriába már olyan notit kapsz amelybe van videókari intel gma max csak secundari ba legyen benne személy véleményem szernit

csak karra gyúrunk a többi hozzánől :XD

(#28298) endruboy1 válasza bogar51 (#28296) üzenetére


endruboy1
senior tag

A másik meg hogy lehet jobban járnál egy 13-14 colossal ha tényleg sok hordozásra lesz. Nézd meg a boltban hogy mekkora a két méret között a különbség. Nekem a 14 colosom is épp elég nehéz, sőt ha viszem a töltőt akkor már-már nem is merek mást magammal vinni mert átmegy a táskám súlyzóba.

(#28299) GaborGh válasza bogar51 (#28296) üzenetére


GaborGh
őstag

Latitude tökéletes választás, ennyiért nem fogsz kapni megbízhatóbb notebook-ot.

(#28300) gedikart válasza bogar51 (#28296) üzenetére


gedikart
aktív tag

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.