Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27901) Kornel válasza Duran (#27890) üzenetére


Kornel
veterán

Sziasztok, újra itt!
Tegnap sikerült hozzájutnom végre hőn áhított, a korábbi amd vs inteles beszélgetésünkből győztesként kikerült Asus k53sv-sx602d-mhez. Ha gondoljátok, szívesen letesztelek rajta ezt-azt, illetve ha valaki vétel előtt áll, s szemezget a típussal, talán szolgálhatok pár számára érdekes információval a cuccról. Főleg privit írjatok, akkor nem kell kibogarásznom az esetleges kérdéseket a fórumról, s gyorsabban tudok válaszolni. Ár-Érték szempontból szerintem jó választás.

Szia!

Én kérnék egy két tesztet!
3dmark2006/vantage/2011 és dirt3 benchmark medium és high beállításokkal.

Ezeket már megcsináltam A4-es Llanoval alapon és húzva is, napokon belül lesz A6-al is, és amint megjön, csinálok A8-al is. De várom az ötleteket, mit teszteljünk még (2010-2011-es játékokra gondolok, főleg olyan, aminek van beépített benchmarkja)

(#27902) GaborGh válasza (Bundás) (#27895) üzenetére


GaborGh
őstag

Ez elég jó vétel most szerintem:
HP G6

(#27903) kilac válasza GaborGh (#27900) üzenetére


kilac
csendes tag

Ez az y570 az előző generációs I3-mal van szerelve?Ez jobban megéri szerintetek mint az új gen. I3 procis a 2 gb-s vga-val 199ezerért?

(#27904) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Kicsit jobban utánanéztem a Medion gépnek, legtöbb helyen 85-90%ot kap a tesztekben, felülmúlva sok itt ajánlott gépezetet. Vannak negatívumok, de olyan notit nemláttam itt hasonló kategóriában aminél ne lenne.

(#27905) GaborGh válasza kilac (#27903) üzenetére


GaborGh
őstag

Szinte ugyanaz mindkét noti felszereltsége, ezért jobban megéri az olcsóbb, hacsak nem vagy a brifkód ellensége.

(#27904) PainKiller13
Ezeket én már mind elmondtam és ajánlottam a Medion-t, de kis híján meglincseltek, ezért maradok inkább a semleges sarokban. :)

Ha tartósan 170k-ért lehet kapni az Y570-est , akkor az biztosabb vételnek számít...

[ Szerkesztve ]

(#27906) Borote válasza GaborGh (#27905) üzenetére


Borote
addikt

Ha lehet kapni, akkor jó vétel :) Hogy magyar-e, az már kérdéses :D
Nálunk az i3-as verziót 500-as vinyóval árulták, illetve ebben a 'generációban' még nem is volt USB3 nálunk o.O
Namost ezek vagy elírások, vagy nem itthonról van.

u.i.: nemrég ugye volt a 700 dollár Y570 akció... nem lepődnék meg, ha valami bevásárolt volna ámerikában :)

[ Szerkesztve ]

(#27907) PainKiller13 válasza GaborGh (#27905) üzenetére


PainKiller13
őstag

Hol lehet 170ért Y570et kapni?

(#27908) Gazda1 válasza PainKiller13 (#27907) üzenetére


Gazda1
tag

Fentebb be van linkelve. Viszont lehet, hogy tényleg valami elírás, mert korábban én sem találtam a típust 750-es HDD-vel. Utána kellene kérdezni, van mobilszám is az oldalon.

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#27909) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a Dell Vostro 3550-es notiról? Tudnátok hasonló kategóriában jobbat/olcsóbbat? Milyen a Dell notik szervize? Tekintve, hogy 3 évet adnak elég jónak tűnik. Érdekelne a véleményetek. Valami gond lehet a op rendszer felrakásánál? Még sose vettem op rendszer nélkülit. Nem szokott gond lenni velük?

Köszi a segítséget. :)

Üdv! ;]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#27910) GaborGh válasza la_cc (#27909) üzenetére


GaborGh
őstag

Ez egy kicsit olcsóbb:
Vostro

Ennyiért nem valószínű, hogy jobbat találsz, Dell szerviz a jobbak közül való, főleg a 3 év NBD garral.

Inspiron-nál hallottam driver problémákról az oprendszer hiánya miatt, de lehet, hogy csak a júzer nem állt a helyzet magaslatán... :)

[ Szerkesztve ]

(#27911) Borote válasza la_cc (#27909) üzenetére


Borote
addikt

Szia!
Pöpec kis gép, ha ezt veszed, nem hiszem, hogy csalódni fogsz benne. Ráadásul a garancia és a support is teljesen rendben van.
Nade, első körben azért nézd meg, hogy lehet-e ITT kapni, mert jóval olcsóbb, és már volt, akinek összejött. Aztán beszélhetsz HPAA kollégával, neki voltak ilyen gépei, hátha tud olcsóbban.

Illetve ha olcsóbban is megúsznád, egy legalább ilyen jó minőségű Dellel, akkor EZT is megnézheted (memóriát utólag is olcsón lehet bővíteni). Egyetlen hátránya, hogy nincs rajta USB 3, cserébe van benne Firewire.

(#27912) Gazda1 válasza PainKiller13 (#27904) üzenetére


Gazda1
tag

Én is utánanéztem több külföldi tesztnek és fórumnak. És sok helyen írják, hogy a processzor visszafogja benne a videokártyát. Ezt több helyen is olvastam.

Most itt a fórumban a tudomány jelenlegi állása szerint egy i3 még egy GTX560M kihajtására is elég. Viszont a valódi gamer (tehát, amit a gyártó is gamer-nek nevez, nem csak a fórumozók) gépeket legalább i5 vagy jobb processzorral szerelik. Vajon miért van ez?

Tudom-tudom, belinkelték már itt többször is itt az összehasonlítást az i3, i5, i7 processzorok teljesítményéről játék közben és az eredmények szerint alacsonyak a különbségek.

De valami Throttle-Bug-ot emlegetnek a külföldi nyelven beszélők, ami miatt szerintük kevés az i3 már a GT555M mellé is.

Szerintem ezt kellene tisztába tenni.

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#27913) GaborGh válasza Gazda1 (#27912) üzenetére


GaborGh
őstag

De ha a Medionban kevés a proci, akkor a Lenovoban is kevés kell, hogy legyen, de még egy Y570 tulaj sem panaszkodott erre, szóval itt valami nem kerek... :F

Esetleg még a hűtése miatt lehet, túlmelegszik a cpu és emiatt a rendszer visszavesz a teljesítményéből, én esetleg még erre tudok gondolni...

[ Szerkesztve ]

(#27914) PainKiller13 válasza GaborGh (#27913) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ezaz, meg a Medion tulajok is írták h BF3-at nyomták nativban órákig és tökéletesen ment.

(#27915) PainKiller13 válasza Gazda1 (#27912) üzenetére


PainKiller13
őstag

GTX560 ha megnézed jóval erősebb mint az 555m, szóval ha ahhoz i3at adnak akkor 555m-hez bőven sok az i3. Lenovo azért jobb cég mint a medion és azis i3at ad 555m-hez.

(#27916) Gazda1 válasza GaborGh (#27913) üzenetére


Gazda1
tag

Igen, de a külföldi fórumozók és tesztelők szerint az i3 nem tudja kihajtani teljesen a GT555M-et, és ez nem csak a Medionra értendő, hanem általánosságban.

Itt meg az az elfogadott, hogy még egy GTX560M-hez is elég lenne. Ezért gondoltam, hogy tisztába kellene tenni a dolgot.

Persze lehet játszogatni egy i3 GT555M kombóval is, csak állítólag ott már a proci a szűk keresztmetszet.

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#27917) PainKiller13 válasza Gazda1 (#27916) üzenetére


PainKiller13
őstag

Amúgy te Medion tulaj vagy miért nem próbálsz ki vmi hard gémet? :D

(#27918) Gazda1 válasza PainKiller13 (#27915) üzenetére


Gazda1
tag

Melyik gépben van i3 GTX560M-mel? Olyan szerintem nincs is, vagy tévedek?!

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#27919) Gazda1 válasza Gazda1 (#27918) üzenetére


Gazda1
tag

Nálam a COD MW3 már elég, hogy beszaggasson néha egy picit.

[ Szerkesztve ]

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#27920) Borote válasza Gazda1 (#27918) üzenetére


Borote
addikt

Külföldön, ha Te konfigurálod a gépet, kb azt kérsz bele, amit szeretnél. Ha jól emlékszem, ők egy Schenker gépet teszteltek. Talán még a procikat is ők cserélgették benne :)

(#27921) GaborGh válasza Gazda1 (#27918) üzenetére


GaborGh
őstag

CPU terheltsége mennyi játék alatt?
Ez tőled is kérdezem András :D

[ Szerkesztve ]

(#27922) Gazda1 válasza GaborGh (#27921) üzenetére


Gazda1
tag

Nem tudom, nem szoktam ilyeneket nézni. :B Azért merült fel bennem a kérdés, mert néhány tesztben (és fórumokban is) írták, hogy i5-tel jobb lenne a játékteljesítmény.

[ Szerkesztve ]

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#27923) PainKiller13 válasza Gazda1 (#27922) üzenetére


PainKiller13
őstag

Mennyire meleg hőt nyom MW3 alatt? lehet hogy a túlmelegedés ellen korlátozza CPU-t + GPU-t, ezt megoldhatja egy hűtőpad + ha leszeded az alsó burkolatot(sokkal jobb a szellőzés).

(#27924) Gazda1 válasza PainKiller13 (#27923) üzenetére


Gazda1
tag

COD MW3 alatt nem néztem, mert mostanában COD2-vel nyomom. :D 72-73 fokos szokott lenni a SpeedFan progi szerint a proci, meg a VGA is. Legalábbis kilépés után ezeket az értékeket mutatja, amúgy viszonylag gyorsan visszahűl, tehát játék közben biztosan több pár fokkal.

Igazából nem is ez lett volna a kérdésem, hanem az, hogy miért mondják azt, hogy az i5 már nem fogná vissza a VGA-t? Gondolom az sem melegszik kevésbé...

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#27925) grandtour2


grandtour2
tag

hello, megvette vagy latta valaki kozuletek a tescos Asus X54H-t 104e nettoert?

i3-2310, 4gb ram, 500hdd es Win7 home premium 64, es 0 THM-es (ha berogyik a forint szinte ingyert lesz :-) )

Vegignyomkodtam vagy 40 gepet a heten, es igen jol billentyuzetei vannak az asusnak (vostro 3550 pl elviselhetetlen volt.)

(#27926) PainKiller13 válasza grandtour2 (#27925) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ha berogyik a forint bezár minden :D

(#27927) tothir válasza grandtour2 (#27925) üzenetére


tothir
tag

Az a baj tényleg lépni kell ha valaki venni akar, iponnál is ma 20 rongyal többért van a corei5 ös asus amit néztem...

(#27928) PainKiller13 válasza tothir (#27927) üzenetére


PainKiller13
őstag

2 hónapja mennyivel jobb áron voltak, emlékszem asus a4-3300 + 6650 102ezer ftért volt. Most 125-30. Olyan dolgokat kell venni amit nem napi áron adnak, és régóta vannak készleten, pl hipermarket cuccok. 250 ft körüli dollár árnál várható változás az országban, persze nem jó.

(#27929) Gery15


Gery15
addikt

Sziasztok!
Nagyon egyszerű kérdésem/kérésem lenne.
Arra jutottam, hogy most már szükségem lesz egy laposra... :B Amire használnám: net, film, office használat, letöltés. Szóval minden napos dolgokra, játék nem nagyon használnám arra ott az asztali. Amúgy is már ki kéne nőnöm a játékokból. :DDD Faterom szerint. ;] :D :D
Először 3 márka közül melyik a legjobb? Asus, Acer, Packard Bell.
Nézegettem egy párat, de nem sok infót tudok arról, hogy milyen minőségűek.
A max keret 135k lenne úgy érzem ebből már lehetne valami középkategóriás lapost venni.
Mindenféleképpen win7-et szeretnék használni így szerintem fontos lenne a 4GB ram vagy 2GB-val is el van?
Van 3 konkrét típus amit kinéztem: Acer Aspire 5749
Asus K53E-SX1110D
Packard Bell TS-F4211-HR-454HG
A legtávolabb tőlem a Packard Bell áll... egyáltalán nem ismerem ezt a márkát. Felszereltség szempontjából viszont az Asus visz mindent még van rajta +1 usb 3.0-ás csati, annak csak a színe nem tetszik, hogy barna viszont 2 év gar az Acerrel szemben. Melyik lenne a jobb választás? Vagy esetleg másik lapos? Nem szeretnék mellé fogni, így szívesen várok akár másik fajta laposokat is. :R

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#27930) GaborGh válasza grandtour2 (#27925) üzenetére


GaborGh
őstag

"Vegignyomkodtam vagy 40 gepet a heten, es igen jol billentyuzetei vannak az asusnak (vostro 3550 pl elviselhetetlen volt.)"

Na látod ez itt a probléma, nem a gépeket, hanem a csajokat kellett volna "végignyomkodni", több sikerélményed lett volna :K :P

(#27931) PainKiller13 válasza Gery15 (#27929) üzenetére


PainKiller13
őstag

Szerintem mindenki nevében mondom hogy Asus, abban nemigazán lehet csalódni(max pozitívan).

(#27932) Gery15 válasza PainKiller13 (#27931) üzenetére


Gery15
addikt

Köszönöm gyors válaszodat, de még megvárom pár ember véleményét. :R

HyperX

(#27933) PainKiller13 válasza Gery15 (#27932) üzenetére


PainKiller13
őstag

Elég néhány HSZ-t visszaolvasni hogy mit ajánlanak és mik a tapasztalatok róla :)

(#27934) GaborGh válasza Gery15 (#27929) üzenetére


GaborGh
őstag

Én a helyedben ezeket is megnézném:
Toshiba C660

HP G6

(#27935) Gery15 válasza GaborGh (#27934) üzenetére


Gery15
addikt

:Y És mik a vélemények róla?

HyperX

(#27936) gabo9201 válasza GaborGh (#27900) üzenetére


gabo9201
senior tag

Köszi!
:)

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#27937) zolikeke válasza Gazda1 (#27888) üzenetére


zolikeke
csendes tag

Köszönöm a választ. Persze csak nyelvbotlás volt, természetesen a megvásárolt játékokra gondoltam :)
Lenovoban nem is gondolkodtam, szimplán csak úgy gondoltam ha "papíron" jobbak a paraméterek talán jobb is az Asus, de azért kértem segítséget.
Szóval te inkább mást ajánlasz, egy kicsit már egyébként úgy tettem fel a kérdést, hogy tudat alatt az Asus tűnt befutónak, majd lesz valahogy.

(#27938) GaborGh válasza Gery15 (#27935) üzenetére


GaborGh
őstag

Erősen ajánlott mindkét típus, jó szervizzel és supporttal...

[ Szerkesztve ]

(#27939) Orient84


Orient84
aktív tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok,vagyis szeretnék cserélni,kérdés mi lesz belőle:)
Sonyról vkinek vmi vélemény?Mert 2 között filózok,sony 6 giga ram,640es vinyó,1 gigás videókártya és i5,másik acer timelinex 4 giga ram,750es vinyó,i5 és 2 gigás videó kari,kb egy árban van mind a kettő.
Szerintetek?

(#27940) zolikeke válasza GaborGh (#27889) üzenetére


zolikeke
csendes tag

Köszönöm, hogy válaszoltál. Egyébként nem ajánlod az Asus-nak ezt a típusát, vagy csak inkább a Lenovo lehet a jobb?

(#27941) la_cc válasza GaborGh (#27910) üzenetére


la_cc
addikt

Sziasztok!

Köszi szépen a segítséget mindenkitől!

Mit jelent az NBD gari? Ugye Magyarországon szervizelik? Meg azt szeretném kérdezni még, hogy szerintetek várható árcsökkenés pl. ennél a notinál? Gondolom jelentős nem várható, ilyen tételnél meg max 5-10k nem oszt-szoroz. Csak mert még ki tudnám húzni a jelenlegivel egy darabig, ha muszáj...

Nem volt még Dell notim, mennyire megbízhatóak? :U Csak mert, ha már veszek notit hosszú távra terveznék és nekem általában éjjel-nappal megy a cucc.

Most nézem, hogy grandtour2 írja, hogy szerinte "elviselhetetlen" a billentyűzete. Erről tudtok valamit? Mondjuk én csatlakoztatok hozzá wireless desktop-ot, szal nem lenne vészes, ha az nem lenne 10/10 komfortos.

Borote:

Nem látom a linket, amit mutatni szeretnél. ;)

HPAA kollégát hol lehetne elérni? Ő itteni hardver aprós boltos? :)

Köszi még egyszer a segítséget! :DD

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#27942) PainKiller13 válasza Orient84 (#27939) üzenetére


PainKiller13
őstag

Linkeld őket, nemmind1 h milyen 1 vagy 2 gigás VGA.

(#27943) Gazda1 válasza zolikeke (#27937) üzenetére


Gazda1
tag

Én inkább a Lenovo-t venném, az erősebb hw miatt. VGA Benchmark List Processor Benchmark List Az AMD-s Asus-t viszont lehet tuningolni, de alapjáraton az Y570 erősebb. De neked kell dönteni. :)

Most nézem, hogy az Asus mellé adnak táskát és egeret is. ;] De nekem így is a Lenovo a szimpibb. Viszont az Asusnál tudják, hogy hogyan lehet odacsalogatni a vevőket.

[ Szerkesztve ]

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#27944) Borote válasza la_cc (#27941) üzenetére


Borote
addikt

Az NBD garancia az azt jelenti, hogy ha gond van a géppel, akkor betelefonálsz a szervizbe, és egykét napon belül jön a szaki lakásra, hogy helyben megjavítsa a géped. Nemám evliszik szervizbe vagy hasonló - és azért valljuk be, ez egy nagyon kedves dolog :)

Azért nem láttad a linket, mert balf...ék vagyok, és szimplán elfelejtettem linkelni :D Amúgy EZ lett volna az a gép. Az előnyeit leírtam már korábban, érdemes élőben is meglesni, megtapogatni, hogy melyik jön be jobban!

Gazda1: ez úgy hangzik, mint ha a GT555 szintjére lehetne tuningolni egy A6+6650-t... Amit én azért erősen kétlek :B
Hééé, Lenovo mellé én is adok táskát :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27945) Gazda1 válasza Borote (#27944) üzenetére


Gazda1
tag

Elnézést, ha félreérthető voltam, nem úgy gondoltam. :B Tuning témában nem vagyok otthon amúgy sem.

(#27940) zolikeke

Amúgy érdemes itt hardveraprón is körülnézni Y570 után, hátha találsz valami jó ajánlatot. ;]

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#27946) GaborGh válasza zolikeke (#27940) üzenetére


GaborGh
őstag

Nincs gond az Asus ezen típusával, csak a Lenovo minden területen jobb, de mondjuk ez az árán is meglátszik, mivel 40k-rel drágább...

(#27939) Orient84
Milyen vga van bennük pontosan?
Mennyi gari van rájuk?
Felhasználási terület?

[ Szerkesztve ]

(#27947) DarkDeer válasza Dolby (#27893) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Az egyik csúszka csak félig csúszik vissza automatikusan! Azt Neked bekattintani a végállásba, ezzel fixálod le! Ennél a fixálónál van egy kis lakat ábra is. Ez más márkánál is így szokott lenni.
Nálam akkor sem lötyög az akku ha rázom a notebookot.

[ Szerkesztve ]

(#27948) Orient84 válasza PainKiller13 (#27942) üzenetére


Orient84
aktív tag

[link]

[link]

a sonyba ha jól tudom nvidia gt410 van:)

(#27949) grandtour2 válasza Borote (#27944) üzenetére


grandtour2
tag

nem mindig, mert ha ua alkatreszt kellene cserelni 60 napon belul, akkor nem fogja megjavitani ott es elviszi

(#27950) Maddoxtomi


Maddoxtomi
tag

Sziasztok!
200ezer alatt, keresek notebookot, core i5 (2,3GHz) ; Nvidia Gt 550M ; 3Gb RAM 17"
Ez van nekem most, lényegtelen a márka és a típus, a lényeg, hogy kisebbet akarok, 13-15" ra gondoltam, ami hasonlóan erős. A VGA lehet gyengébb, lényeg hogy a Heroes of Might and Magic 6-ot minimumon tudja futtatni. Ha belefér az árba valami anti-glare kijelző, akkor az is jöhet. Ilyesmi árfekvésben és teljesítményben tudnátok ajánlani pár notit? Előre is köszönöm a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.