Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28601) Munkas válasza Munkas (#28596) üzenetére


Munkas
aktív tag

Bocs, elnéztem.
Én a HP 635 A1E51EA-t nézegetem (AMD Dual-Core E450 1,65 GHz, 4 GB DDR3, 320 GB HDD, 15,6", 1366x768 (HD))
Az kerül 100k-ba.
Érdemes lehet megvenni?

(#28602) hunterrop válasza Kornel (#28595) üzenetére


hunterrop
csendes tag

Olvastam amit mondtál az órajelről de nem találtam sehol, eltudnád mondani h mi az pontosan h egy szálon fut? És csak akkor emeli meg az órajelet? És ha belehet állítani h mindig pl 2.2GHz legyen, akkor azcsak jobban meríti és annyi? Ezt ha elmagyaráznád röviden megköszönném:))

És ugye én ezt mondtam: [link]

Netán ez csak Toshibaban de kicsit gyengebb vga [link]

Kettő közül melyik?

[ Szerkesztve ]

(#28603) lumosnina válasza GaborGh (#28518) üzenetére


lumosnina
tag

Koszi szépen:D Mondjuk az asztalimnál mindkettő kevesebbet eszik, az tuti:P:DDD
celeron-emachines--->danger:P :W

@endruboy1: igazábol ez az asus is kiszolgálna.:D

@Gazda1: igen, én is tudom, hol kell beáraztatni. A hdd válság miatt miatt talán jobbat ajánlanak, mint ezelőtt 2honappal. 60-70k kozt voltak akik üzleteltek volna, pl az emachineses bizniszben 70k-ba számítaná be a fazon egy régebbi üzletben 60k-t mondtak.
Nyilván ezek egyedi esetek és messze nem éri el a 100k-t, tisztában vagyok vele...tobb tízezret meg nem akarok még ráfizetni, meg nem is tudok. :W

Megbizhatosagomrol : http://phmegbizhatosag.atw.hu/ -> lumosnina felhasználónak 42 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#28604) Kornel válasza hunterrop (#28602) üzenetére


Kornel
veterán

A topicban segítenek, amit linkeltem!
A toshibában meg azért jóval gyengébb a vga, de kinek mi a fontos.

(#28605) kata1024


kata1024
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy laptopot.
Elolvastam jó pár dolgot, de nem igazán tudom, hogy hogyan kezdjek hozzá a vásárláshoz.
Kb. ezekre gondoltam:
- 15,4"
- Intel Dual Core/Intel Core 2 Duo
- 2 GB RAM (esetleg 3?)
- videokártya beépített memóriával
- szokásos kimenetek
- wifi, webkamera, kártyaolvasó.
- legalább 2 év garancia
Operációs rendszer nem kell, mert az van eredeti (Windows 7-et tennék fel)
Hogy keressek olyat, ami körülbelül megfelel ennek? És ez kb. mennyibe kerülhet? Mi az, ami nem annyira fontos ezek közül? Eddig egy Acer volt, megfelelt, így azon, vagy Asus-on gondolkodom, Toshibával rossz a tapasztalatom (igaz csak egyet próbáltam). De más is szóba jöhet
Otthoni, illetve munkahelyi gép lenne, sok programmal, játékra nem igazán kellene. Szokások felhasználói, illetve iskolai programok. Egy olyat szeretnék, ami pár évig kitart.
Tudnátok segíteni?

(#28606) bmarton7


bmarton7
csendes tag

Sziasztok gépvásárlás előtt vagyok 13-15 coll os méretben keresek jó ár/érték arányú gépet, max 130k ig. teljesítményben elég lenne egy i3 + HD3000 kombó is minimum, ami elvisz egy sims 3 meg hasonló játékokat is elfogadható módon néha. ezt a 2 gépet néztem ki:

Samsung NP300E5Z - 130k

PACKARD BELL EasyNote F4085-GN-459HG - 110k

Az elvártnál igaz többet tud grafikában de ennél gyengébb gépeket amik szóba jöhetnek (min i3) csak drágábban találtam. Tudtok jobb alternatívát ennél a PACKARDBEL-nél? Jó választás lenne? Vagy ha az addigra már elfogy akkor ez a samsung helyett.

2 féle vélemény van, az enyém és a helytelen...

(#28607) Rakicz válasza GaborGh (#28545) üzenetére


Rakicz
csendes tag

Köszönöm a segítséged! Esetleg még más gépet tudnál ajánlani ami elég jó(nem fémházas)? Mert gondolkodom a fémházasokon kívül Toshiba,HP vagy Samsungba, amire használnám a szokásos mindennapi internet, filmnézés miegymás illetve ami fontos lenne a tervező programokat szeretnék használni rajta és azért építkezésre is ki kellene vinni néha napján.

(#28608) Sickboy75


Sickboy75
tag

Sziasztok,

jól gondolom hogy az 520M-es 1 GB-os vga a laptopba az nagyon sovány és felejtős?

Most vannak a 0% THM-es kinalatok a MM-ben és talán meg is venném valamelyiket olyan 170-200 korul, de lehuzo hogy minddbe szinte 520M VGA proci van :(

ugy lattam hogy az nagyon alap beleposzintu chip :(

Jol tudom?

Ti sem vennetek ilyet ? Legyetek szivesek valami jo tanaccsal ellatni :)

Esetleg ha valaki latta ezeket a gepeket, melyiket venné meg ?

thx elore is az epito jellegu hozzaszolasokat!

Udv,

SB

[ Szerkesztve ]

(#28609) Kornel válasza Sickboy75 (#28608) üzenetére


Kornel
veterán

Jól látod a helyzetet. A MM azt játssza, hogy a 140k-s gépekre ráírja, hogy 170-180k, és mellé írja, hogy 0% THM. Sokan meg bedőlnek neki. Ha játszani is akarsz, akkor minimum GT540 vagy HD6650 VGA-val szerelt notit keress!

(#28610) endruboy1 válasza Munkas (#28601) üzenetére


endruboy1
senior tag

Az az E450 inkább netbookokba való, így a teljesítménye hagy kívánni valót maga után... egy kicsit erősebb egy egyszerű Atomnál ha ez mond valamit. Akkor már inkább egy ilyen olcsó Asust vennék Celeron procival. Ez a Celeron legalább Sandy Bridge alapú, szóval azért hozza a minimumot.
De magad is összehasonlíthatod:
Celeron B800
AMD E-450

(#28611) Gentleboy


Gentleboy
csendes tag

Sziasztok. Valaki tudna ajánlani egy erős 200-230 ezer forint körüli Laptopot?
feltételek:
Erős proci,min. 2.3 GHZ
Erős videókari. Legalább 1gb gt540 alatt ne legyen
Ha lehet: fém ház
Felhasználás: Adobe termékek, Battlefield 3 (magyarul játékra), Zeneszerkesztés, és biírja az akuja min. 3-4 órát.

Erre kinéztem egy Lenovo IdeaPad Y 570A típusú m,odelt ez megfelel vagy keressek jobbat? (ha igen akkor tudtok ajánlani?)
Előre is köszönöm segítségetek

(#28612) Sickboy75 válasza Kornel (#28609) üzenetére


Sickboy75
tag

Köszi a választ.

Nem láttál véletlenül 0% THM-es - valami normalis - notebook-ot ?

Üdv,

SB

(#28613) Kornel válasza Sickboy75 (#28612) üzenetére


Kornel
veterán

Én nem vennék hitelre laptopot. 0% igazából legtöbbször parasztvakítás, mindig drágább ilyen esetben a termék, mint máshol. Ha nincs annyi pénz rá, még mindig ki lehet fogni használtan olyat, ami még garis, és sokáig elmegy.

(#28614) SirKero válasza Kornel (#28613) üzenetére


SirKero
őstag

Szerintem meg lehet részletre is vásárolni nem mindig a lehúzásról szól a történet.
Például a termék 180 000 Ft. befizetsz 18 000 forintot és utána 10*18 000 forintot. Én már több alkalommal is vásároltam így ha "drága" cuccot vettem. Nekem megér 10% "kamatot vagy kezelési költséget" mikor minek nevezik az hogy nem kell egyszerre egy nekem komoly összeget kifizetni. :K
Nem mindenki tud 150-200 ezer forintot zsebből kirántani :(

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#28615) Chris2k válasza bmarton7 (#28606) üzenetére


Chris2k
csendes tag

Esetleg tekintsd meg ezt: [link]

A legújabb generációs hardver van benne, nem felejtették le róla az usb 3.0 portot sem... windows 7, stb.
Friss előre mutató széria, erős proci, a HD3000 meg átlagos játékokra bőven elég, viszont nem melegszik, csöndes, és itt a prohardveren is az egyik legszebbnek találták a hangját tesztben.. + remek Acer minőség! 130 000,- Ft

A Packard Bell-t leginkább minősége miatt semiképp nem ajánlom..

(#28616) pepperhaj


pepperhaj
tag

Sziasztok! Egy i3 2330m + geforce 520 vagy A6-3400m + radeon 6520G az ütősebb?

(#28617) raulicio


raulicio
senior tag

Hello!

A fateromnak kellene egy notebook. Az igényei nem túl nagyok, szóval sok ezer laptop megfelelhet neki, de hátha adtok néhány ötletet, hogy a sok közül mit lenne érdemes venni.

Szóval:

- kb 100e HUF nincs kőbe vésve.
- internetre, levelezésre, filmnézésre (azért egy hd videót le tudjon röccenés nélkül játszani)
- méretre azt mondanám, hogy normál noti méret lenne a legmegfelelőbb, ami talán 14', de ezt nem tudom. a lényeg, hogy nem is túl kicsi nem is túl nagy és nem is szélesvásznú, tehát nem W-s.
- legyen tartós a dolog, ne kelljen havonta a szervizbe vinni, de nem speciálisan strapabíró modellre gondolok.
- a vásárlás Miskolcon történne ezért jó lenne, ha nem csak külföldről lehet beszerezni a modellt.
Talán így elsőre ennyi. Előre is köszi ha válaszoltok!

(#28618) endruboy1 válasza raulicio (#28617) üzenetére


endruboy1
senior tag

Árulnak újonnan még olyat ami nem szélesvásznú :F ?

(#28619) #24334592


#24334592
törölt tag

új kör, a kiszemelt notiról lecsúsztam...

CLEVO W86CU gamer notebook

15,6 inch FullHD LED TFT 1920x1080 Pix Glare Type
Intel Core i7-720QM 1,6-2,8 GHz 6 MB Level3 Cache
4 GB DDR3 1333 MHz
NVIDIA GeForce GTX285M 1024 MB GDDR3 RAM 256 Bit
BluRay Reader 2x + DVD Burner 8x
HDD: 500 GB Seagate Momentus 7200 rpm
Wifi: Advanced-N 6200 Intel
Bluetooth
4xUSB2 Port
2 MegaPixel webcam
Windows7 Ultimate
Hibátlan karcmentes, villámgyors.
Garancia még 5 hónap
250000Ft.-

ez megér ennyit?

(#28620) mat-


mat-
csendes tag

sziasztok!

vmi ilyesmi gépet keresek, 100e forint környékén Lenovo Ideapad G570GH
lenovo, asus, ha jol látom 2 év garit ad, acer meg csak 1et, tehát előbbi tipusok érdekelnek

tudnátok tipust és konkrét boltot ajánlani?
köszi

(#28621) spyduck válasza NTonee (#28582) üzenetére


spyduck
nagyúr

B.ssz.tok meg, jót röhögtem :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28622) Chris2k válasza #24334592 (#28619) üzenetére


Chris2k
csendes tag

Gyorsan felejtsd el! Komolyan!
Egyrészt ha ilyen komoly gépet tervezel venni, mindenféleképpen felejtsd el a Clevo-t!! Másrészt, 5 hónap garancia, egy ilyen márkánál és ilyen értékben sovány vigasz volna.
Harmadrészt ezért az árért még csak nem is makulátlan a hardver kínálata..

(#28623) bmarton7 válasza Chris2k (#28615) üzenetére


bmarton7
csendes tag

hát köszönöm az ajánlatod, de amit linkeltél 20 al drágább ráadásul lehet hogy egy generációval újabb de gyengébb. nem a minél hosszabb üzemidő a cél. usb 3.0 meg talán akkor lesz feltétel mikor már lecserélném, főleg úgy hogy az intelnek csak a következő szériába lesz saját 3.0 ás vezérlője ezekbe még szerintem csak a (az előzetes hírek szerinti) jóval lassabb gonodlom Texas Instruments vezérlő van benne. win 7 em meg már van legálisan (is :B) amúgy a packard bell acer termék. ha nem akciózta volna le ennyire az auchan jó alternatíva lenne!

2 féle vélemény van, az enyém és a helytelen...

(#28624) Borote válasza R1200GS (#28600) üzenetére


Borote
addikt

Ezt a két gépet szerintem hanyagold, árkategóriában mindkettőnél lehet találni sokkal jobb alternatívát.
200e forintért kapsz Lenovo Y570-t játékra, sokkal jobb játék teljesítmény (i3+GT555), jobb garancia, jobb support, jobb minőség. Sokkal jobban megéri, mint az Asus

Gentleboy: Az Y570 megfelel a támasztott igényeidnek, és kifejezetten jó választás!

kata1024: Mennyit szánsz rá?
Ezekben érdemes gondolkodni: Samsung NP300, Toshiba C660, Fujitsu A531 ha 100-140e-ben gondolkozol. Acert és Asust ennyiért fölöttébb nem érdemes.
Ha többet szánsz rá, akkor nagyon kellemes Dell-eket is tudunk mutatni.

bmarton7: Sims3-t elviszi az iHD is, a Llano prociknak valamivel erősebb a beépítettje.
Ennyiért ugyan az igaz Rád is, mint az előző hsz-emben, a Samu jó választás, Illetve Toshiba C660 van 3 év garanciával és ilyen teljesítménnyel. Asust, Acert ennyiért NE :) Ja, Packard Bell-t meg egyáltalán ne :D

raulicio: szélesvászon alatt a 16.9-et érted? Sajnos manapság már szinte csak olyannal árulnak :B
100 környékén most a Metróban adtak Toshibát.

u.i.: bocsi, linkelni nincs időm, de az említett modellekre rákereshettek a Laptopszalon, Usanotebook, iPon, Notebookstore illetve a4team webshopjaiban. Itt rendszerint jó áron mérik a gépeket.

Zseketto: én ezt a gépet ennyiért nem venném meg. Nem sokkal erősebb, mint a GT555M, viszont a gari is kevés, olyan alkatrészekből van, amik fűtenek rendesen... szerintem nem a legjobb vétel :B
Ennyiért Y570, vagy ha kell a nagy teljesítmény, akkor Asus G53 GTX560-nal.

[ Szerkesztve ]

(#28625) Chris2k válasza bmarton7 (#28623) üzenetére


Chris2k
csendes tag

Igen, ezesetben Freedosos gépeket kell lesned, jelentősen csökken az ára 1-1 darabnak, ha nincs szükség oprendszerre..
USB 3.0 kérdésben nem feltétlen értek egyet (készülékspecifikus téma), de ha nem használod ki az elkövetkezőkben akkor valóban nem szempont..
A Packard Bell egészen más összeszerelési minőség.. Teremts rá lehetőséged, hogy összehasonlítsd egy két márka egyugyanazon kategóriabeli gépét/gépeit és akkor érteni fogsz. De tovább megyek, a Packard Bell-nél nyugodtan belenyúlhatsz egy magasabb kategóriába is.. nagyon ritka a jól megépített modell a kínálatukban!

(#28626) NTonee válasza spyduck (#28621) üzenetére


NTonee
veterán

Egészségedre édes pajtás! ;]
Már csak arra lennék kíváncsi, hogy miért csak velem van problémád? Ha a mai napot visszaolvasod, akkor sok consumer, meg asus, meg újoncos, meg fanatikus tagos hozzászólások voltak, mint ajánlottak, és ajánlók. Ne csak velem kötözködj akkor, ha ennyire tökös legény vagy, terítve az asztal! ;)
Egyébként érdekes, hogy rajtad kívül más nem kötekedett velem, és az eddigi ajánlataimmal. :P
Mindegy, én gyorsan felejtek, ha békén hagynak, még gépet is veszek tőled, ha nem szólsz hozzám egy jó darabig! ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#28627) Chris2k válasza bmarton7 (#28623) üzenetére


Chris2k
csendes tag

Az előzőből lemaradt:
1. [link]
2. [link]

Itt részletesen át tudod nézni a különbségeket, és a teszteredményeket az említett két generáció közt.
Mint látni fogod, a második generációs Core I jobban szerepel, az első generációs, nagyobb órajelen üzemelő, általad linkelt Bell-béli :) darabnál..

(#28628) NTonee válasza spyduck (#28621) üzenetére


NTonee
veterán

Befejezve ezt az értelmetlen offolást, küldtem neked pü-t a nézeteltérés tisztázása végett, amivel remélem, hogy végre le lehet zárni ezt a gyerekes civakodást!

(#28629) Mikisys válasza raulicio (#28617) üzenetére


Mikisys
őstag

Samsung series-3 NP300E5Z-A01.
Nekem ez van kb egy hónapja, napi használatban és meg vagyok elégedve vele.
Ezt tudom ajánlani mindazoknak, akik viszonylag olcsó, de megbízható és használható gépet szeretnének venni.

Esetleg a tipuscsalád nagyobb teljesítményű verziói, akinek játékra, vagy komolyabb grafikai és egyéb munkákhoz szükséges.

Érdemes visszaolvasni a kb. egy hónap alatti hozzászólásaimat, akiket ez érdekel.

Üdv!

(#28630) endruboy1 válasza Chris2k (#28627) üzenetére


endruboy1
senior tag

Ez így van, az órajel messze nem minden!

(#28631) szzo82


szzo82
csendes tag

Sziasztok!

Valaki akinek van, a Samsung NP300E5Z-A01-ről egy Win7 élményindex értéket be tudna írni?

Köszi szépen.

Z

(#28632) tothir válasza Mikisys (#28629) üzenetére


tothir
tag

szia!
A Samsung laptopodat a mall-tól vetted 100ért?
én is gondolkodok ilyenben, csak félek teljesítményben nem lenne elég...
Ha több midnent használsz a gépen, akkor se tapasztalsz lassulást?
Köszi

(#28633) GaborGh válasza spyduck (#28621) üzenetére


GaborGh
őstag

Te összekevered a topikot a Showder Klubbal... :D

(#28628) NTonee
Szerintem itt csak Te off-olsz, mi kizárólag ON-ban nyomjuk és akkor is csak szigorúan szakmai témában... :P

[ Szerkesztve ]

(#28634) NTonee válasza GaborGh (#28633) üzenetére


NTonee
veterán

Ahha, rendben. :U

(#28635) #24334592 válasza Chris2k (#28622) üzenetére


#24334592
törölt tag

chris&borote:

köszi a jótanácsot! :R

keresek tovább...

ha itthon nincs semmi, akkor marad külföldia, csak erősödjön kicsit a forint :)

(#28636) cettlee


cettlee
őstag

Hali!

Észrevettem hogy az asus n55 laptopom i5 2430 procija 2 napja csak max 2800 mhz-ig hajtja magát.Pl prime 95 alatt is, vagy ha max performance módot állitok be akkoris 2800mhz a max, az alap 2400 ugye, többnyire 800on tötyörög ha nincs szükség teljesitményre. 2 nappal ezelőtt sokszor láttam 3 gigán, illetve max perf beállitáson is 3 gigán járt folyamatosan.

ötlet? höfokok félora prime alatt max 74, brutális játék alatt már láttam 83mon is. remélem valami szofteveres beállitás, elállitás.

(#28637) tothir válasza cettlee (#28636) üzenetére


tothir
tag

83 fok az szép.
Nekem akkro volt ennyi a laptopom mikor egy évig nem volt kipucolva a szelőző:D

(#28638) cettlee válasza tothir (#28637) üzenetére


cettlee
őstag

értem és milyen proci van benne?

(#28639) tothir válasza cettlee (#28638) üzenetére


tothir
tag

core2duo t5900 :C
Nem mai darab...

(#28640) GaborGh válasza cettlee (#28638) üzenetére


GaborGh
őstag

Na meg milyen vga, az is termeli a hőt rendesen?

(#28641) cettlee válasza GaborGh (#28640) üzenetére


cettlee
őstag

vga 555m, egész jol hasitt, battlefield medium/high-on 35-60 fps :D max 72 fokos volt alatta, de többi játék, 3dmark 58ig melegiti csak. lehet majd tuningolom is picit :D

c2d hoz azér ne hasonlitsuk az i5-öt:)

(#28642) Mikisys válasza szzo82 (#28631) üzenetére


Mikisys
őstag

Ennek mi az értelme?

A Win7 minősíti a gépemet, hogy neki mennyire tetszik a belsősége?
Nahát!

Nekem jól működik Win7 is és az alatta futó programok is.

:)

Üdv!

(#28643) Borote válasza cettlee (#28636) üzenetére


Borote
addikt

Nem a hőfokokkal van a gond :) Ezek a stressz tesztek több szálon üzemelnek, akkor nem is fog a turbó folyamatosan 3GHz-n járni, azt csak egy maggal, egy szálas terhelés esetén működik.
Nem véletlenül írják a Turbót úgy, hogy 2 magra 2,7GHz-t írnak, egy magra pedig 3-t. (Minden esetre 2 magra egy százassal többet szokott tudni, ahogy észrevettem, mint egy magra).
Teljesen normális működés, megjegyzem nem is várok el többet egy notebook-tól, minthogy kb konstans 2,7GHz-n járjon.

tothir: notebooknál könnyen előfordulnak ezek a hőfokok, mivel nagyon kis helyre van bezárva nagyon sok minden :) Szerencsére az i5 itt még nem kezd el visszavenni a teljesítményből.

Mikisys: szerintem sem sok :B

[ Szerkesztve ]

(#28644) Mikisys válasza tothir (#28632) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem, máshonnan rendeltem.
:)

Egyszerre csak egy dolgot csinálok a gépen, így nincs problémám, és tudom követni, hogy hol is vagyok?!
Ha már a gépen dolgozik az ember, akkor szánja rá az időt arra, amit rendesen meg akar csinálni, így tehát, egyszerre csak egy alkalmazás fut.
Nem játékra vettem, nincs is játék rajta.
Dolgozni, internetezni bőven megfelelő, filmet is szépen visz.

Üdv!

(#28645) GaborGh válasza cettlee (#28641) üzenetére


GaborGh
őstag

Bocs, nem neked szántam a kérdést, a tiédben tudom, hogy milyen van, hanem tothir-é érdekelt...

(#28646) DarkDeer válasza szzo82 (#28631) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Tessék:

(#28647) Narxis válasza DarkDeer (#28646) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez egész jó!

Thanos was right.

(#28648) tothir válasza GaborGh (#28645) üzenetére


tothir
tag

intel 4500-as

(#28649) cettlee válasza Borote (#28643) üzenetére


cettlee
őstag

értem amit mondasz, de 2 napja amikor win alatt profilt váltottam high performance-re, egyböl 3 gigára ugrott a freki(terheléstöl függetlenül), most meg csak 2800ra. primenál igazad van, hogy több szálat tesztel, és egyszerre csak az egyik mag képes 3 ghz-re

(#28650) Borote válasza cettlee (#28649) üzenetére


Borote
addikt

Nem is értem a problémádat, egyáltalán. Miért baj, ha nem látsz 3GHz-t odaírva?
Lehet, hogy most több szállal terheled és ezért nem megy a maximális órajelen, de miért szeretnéd, hogy 3GHz-n pörögjön a proci idle-ban.
Nekem még 2,3-ra is ritkán megy fel - mondjuk főleg azért, mert csendesre van állítva a gép, kikapcsolt ventivel (Y570), és így nem pörgeti annyira a processzort.

Tedd nyugodtan automatára a processzor teljesítményt, jó az úgy ;) Ha kell a kraft, akkor úgyis megemeli az órajelet automatán.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.