Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27851) Kornel válasza t1 (#27848) üzenetére


Kornel
veterán

Szia!

Van saját topicja a noinak.
Ott több infot össze tudsz gyűjteni róla. Alapfeszültségen a gyári 1,4 GHz-ről 2,1-2,2 GHz-re lehet tuningolni, egyszerűen, mert szorzó mentes az A6-os APU. Gyári összes drivert+legújabb ccc (11.11) mindenképp fel kell tenni, jelentős lesz a gyorsulás. Ami támogatja a DG-ot, ott jelentősen gyorsabb lesz, mint a régi noti, ami nem, ott kb. egy szinten lesz, de cserébe sokkal kevésbé melegszik!

(#27852) tothir válasza Borote (#27847) üzenetére


tothir
tag

Hát mint elmlitettem a fogyazstés elég döntő érv, mivel egész nap menne, noti sokkal kevesebbet eszik, talán fele annyit, egyszer régen mértem mikor volt még asztalim.
Core i7nél azért az is számítana, hogy 3 év garancia járna hozzá.
De most nagyon afelé hajlok, hogy egy asus-t vegyek i3al, plussz Rammal, 120ért és igy tényleg nem rúghatna mellette labdába asztali.
Igazából még van időm, illetve ha a mostani gépem nem bírja már akkor kénytelen leszek jővő héten beruházni egyre.

(#27853) gabo9201


gabo9201
senior tag

Erre valaki?

Mondhattok többféle alternatívát is 140-170K-s ársávban. :)

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#27854) bubimaci válasza Borote (#27840) üzenetére


bubimaci
csendes tag

Azért ezeket kérdeztem,mert 170-200 ezer Ft között lehet őket megvenni jelenleg kamatmentes hitelre az MM-ben.
Megéri-e valamelyik,ha igen,akkor melyiket ajánlanátok.
Köszi.

(#27855) Kornel válasza gabo9201 (#27853) üzenetére


Kornel
veterán

Miért használt kell?

(#27856) Kornel válasza bubimaci (#27854) üzenetére


Kornel
veterán

Szerintem mindegyik nagyon drága ennyiért, és csak azért ne vedd ott, mert kamatmentes hitelre adják, közben meg máshol több 10ezer ft-al olcsóbban megúsznád, vagy akár egy sokkal jobb teljesítményt kapnál a pénzedért!

Itt egy példa, de lehetne többet is mondani :)

Haverommal azt szoktuk mondani, hogy kinézzük és kipróbáljuk a MM-ban(mert hagyják kipróbálni, megfogdosni stb.), és megrendeljük ott, ahol olcsó :D

[ Szerkesztve ]

(#27857) GaborGh válasza gabo9201 (#27853) üzenetére


GaborGh
őstag

Ha használtat szeretnél és főleg játékra, akkor a legfontosabb a vga, legalább

Ati 6650 - NV GT540
Ati 6670 - NV GT555
GTX560

Cpu:
AMD A3-A4 Llano - Intel i3-i5
legyen benne.

Újat tudok mondani ebben az ársávban, de használtból neked kell böngészned a hirdetéseket és az aprót, hogy melyik noti rendelkezik ezekkel a paraméterekkel.

[ Szerkesztve ]

(#27858) bubimaci válasza Kornel (#27856) üzenetére


bubimaci
csendes tag

Köszönöm a segítséget.

(#27859) Borote válasza tothir (#27852) üzenetére


Borote
addikt

Milyen 3 év garancia járna az i7 mellé? o.O Szerintem itt valami óvatos keveredés van :B
Nézd, ha nem hallgatsz rám, akkor vegyél egy consumer gépet. Neked olyan kell, ami elmegy egész nap, olyat is ajánlottam, nem kellett. Nem fogok Veled vitázni :)

Matt kijelzős, belépő business-t is vehetnél ennyiből.

bubimaci: Most nem néztem meg azokat a gépeket így hirtelen, de emlékeim alapján azokért 170-200k? Szerintem sok o.O Nincs véletlenül beépítve a hitel díja a gép árába? :D Amúgy az okosok szerint nem szabad laptopot hitelre venni :B

GaborGh: az a 6670 az 6770 lesz, nem? :D

[ Szerkesztve ]

(#27860) GaborGh válasza tothir (#27852) üzenetére


GaborGh
őstag

Ha csak a fogyasztástól félsz, fölösleges, nyugodtan vegyél asztalit, ezek az új Sandy-s konfigok pl. i3-2100 idle 35w, i5-2500 ~50w a fogyasztása, ami nem hiszem, hogy bárki számára megterhelő lenne...

A fogyasztást inkább a komolyabb gamer vga-k dobják meg és persze a tuningok, ha valaki csúcsra hegyezi a rendszerét és mindenből a maximumot akarja kihozni...

[ Szerkesztve ]

(#27861) Flashget


Flashget
félisten

"DE MI KERÜL EZEN A FOTELONlaptopon 650.000 Ft-ba??!! :)

http://www.youtube.com/watch?v=Rkm8nVmcmQE

Realme GT Master Edition

(#27862) gabo9201 válasza Kornel (#27855) üzenetére


gabo9201
senior tag

Azért használtat írtam, mert inkább cseréről lenne szó. :)

(#27857) GaborGh:

Köszi, szétnézek. :)

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#27863) GaborGh válasza gabo9201 (#27862) üzenetére


GaborGh
őstag

Cserével az szokott az általános probléma lenni, hogy az emberek többsége általában inkább felfelé, egyre jobbra szeret cserélni, ezért nagyon ritkán jönnek össze az ilyen üzletek, de ha te azon kevesek közé tartozol akik inkább gyengébbre, olcsóbbra cserélnek, akkor jók az esélyeid a sikeres üzletre.

(Habár a titulusodat elnézve hülye vagyok, hogy ezt pont neked ecsetelem, mert gondolom munkakörödből adódóan tökéletesen tisztában vagy vele).

Ezért elnézést is kérek. :R

Milyen műszaki termékekkel foglalkozol, miben lehet a segítségedet kérni?

(#27859) Borote
Drága Róbert barátom, mond csak, neked eltökélt szándékod 8 napon túl gyógyulni, mert nagyon jó úton haladsz, ennek az irányában... :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27864) PainKiller13 válasza t1 (#27848) üzenetére


PainKiller13
őstag

Undervoltingolni lehet.

(#27865) Cardea


Cardea
csendes tag

Muhhahahahaaaa... :DD

Lélegzet elállító...

[ Szerkesztve ]

Toshiba Qosmio x770-10x

(#27866) gabo9201 válasza GaborGh (#27863) üzenetére


gabo9201
senior tag

Asztali gép beárazás :)

Notebookokban jelenleg nem vagyok toppon, azért is kérdeztem. Egy ismerősöm szeretné az asztali gépét (ami értéke úgy 160.000Ft körül van) laptopra cserélni (vagy az eladása után laptopot venni az árából).
Nyilván hasonló értékben a laptop jóval kevesebbet tud, csak az érdekelt, hogy ilyen árban miket lehet kapni, mi számít jó ajánlatnak.

Esetleg írhatnál néhány új típust is ilyen árban (170.000K-ig) :)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#27867) xxxx.x


xxxx.x
tag

Sziasztok!
Laptopot keresek Autocad Unventor 2012-höz. (sajnos szeptemberben beújított a suli)
Max 250k van rá
Oprendszer nem kell.

Amit kinéztem:
Dell Inspiron N7110 Diamond Black

Processzor Intel Core i7-2630QM 2,0
Processzor adatai 6M Cache, 2.00 GHz
Memória 8 GB DDR3
Merevlemez 640 GB
SSD 0 GB
Grafikus vezérlő nVIDIA GeForce GT 525M 1GB
Kijelző 17,3" TruBrite
Kijelző felbontása 1600X900 (HD+)

Vélemények?

(#27868) tothir válasza Borote (#27859) üzenetére


tothir
tag

dellre gondoltam 3 év garinál.
Amit ajánlottál az jó lenne, de tényleg kicsit húzós az ára hardverhez mérten.
Egyébként köszönöm a segítségedet!
Már annyi helyen olvasgatok, hogy kicsit meg is keveredtem, de remélem jót fogok tudni választani ha választok:)

(#27869) Pecc


Pecc
őstag

Dell 5010-nek van valami szériahibája?

(#27870) stormcorner7


stormcorner7
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni notebook vásárláshoz.
Már annyi variációt megnéztem, hogy tiszta zsizsi a fejem!! :W

A lényeg, hogy max. 130.000 HUF lenne a keret.
Ebből kellene a lehető legerősebb gépet összehozni.
Főleg általános otthoni felhasználásra kellene:
filmnézés (hd is) (hdmi tehát kell rá), netezés, 1-2 filmkonvertálás
és ha némi játék is elmenne rajta az sem lenne baj. (persze nem a legújabb atomreaktorhoz kötött) :D
A garancia meg 2-3 év kellene, hogy legyen.
Nekem i3-as procival ajánlottak eddig gépeket, amit én is pártolok.
A szívem a hp-hoz húz de bármilyen ajánlást, javaslatot szívesen fogadok.
Köszi előre is!!

(#27871) GaborGh válasza gabo9201 (#27866) üzenetére


GaborGh
őstag

Játékra ebben az árkategóriában ezek a típusok jönnek számításba:

Medion: A legtöbb indulatot és vitát kiváltott gép, az Inspiron mellett, rendkívül erős hardverrel, Win7-tel, 3 év garral, matt kijelzővel, USB3.0/Bluetooth3.0, 8 cellás akksi...(Csak saját felelősségre, garanciát nem vállalok érte) :D

Asus A6 6650

Acer A6 6650

Acer i3 GT540

Acer i5 GT540

Asus i3 GT540

Hirtelen ennyit találtam, ami játékra számításba jöhet :)

[ Szerkesztve ]

(#27872) Kornel válasza GaborGh (#27871) üzenetére


Kornel
veterán

Acer A6 6650

Ebben csak 6470 van, az elég gyengusz :D

[ Szerkesztve ]

(#27873) PainKiller13 válasza GaborGh (#27871) üzenetére


PainKiller13
őstag

Acerre megveszed a garbővítést és máris as Asus ára felett jársz, és szarabb minőség.

(#27874) Kornel válasza stormcorner7 (#27870) üzenetére


Kornel
veterán

A játék miatt én a GaborGh kolléga (#27871) hozzászólásában ajánlott 1. és 5. gépet ajánlanám, 2 év garival.

(#27875) Kornel válasza PainKiller13 (#27873) üzenetére


Kornel
veterán

+1 :C

(#27876) GaborGh válasza Kornel (#27872) üzenetére


GaborGh
őstag

Thx

Remélem a többi azért helytálló és nem írtam túl nagy baromságokat... :D

Srácok ne idegeljetek ki, minden gépbe bele lehet kötni, főleg ezekbe a f*s belépő szintűekbe...

[ Szerkesztve ]

(#27877) Kornel válasza GaborGh (#27876) üzenetére


Kornel
veterán

Szerintem jókat ajánlottál, bár Acert itthon még nem is láttam 6650-el, pedig sokan keresnék. :K

(#27878) stormcorner7 válasza Kornel (#27874) üzenetére


stormcorner7
csendes tag

Értem.
Az a baj, hogy mindkét gép túllóg a kereten.
Na jó a játék annyira nem fontos.
Hp-ban ne is gondolkodjak?

(#27879) GaborGh válasza stormcorner7 (#27878) üzenetére


GaborGh
őstag

De jók a HP-k, de csak akkor ha nem a játék az elsődleges:
Pl. ez egy kiváló vétel szerintem, de biztos lesz olyan aki ebben is talál kivetnivalót, sajnos ebben az árkategóriában nincsen olyan noti, ami minden kitételnek megfelel, mindenki számára és nagyon vékony cérnaszálon egyensúlyozva kell megfelelő notit ajánlani, hogy elnyerje a tetszésedet a legtöbb általad hasznosnak vélt paramétere.

HP G6

[ Szerkesztve ]

(#27880) Kornel válasza stormcorner7 (#27878) üzenetére


Kornel
veterán

Ha a játék nem fontos, akkor elég lehet egy kisebb vga is, pl. egy 6470, gt520. Ilyet találhatsz HP-ban is akár, ami beleférhet a keretbe. Viszont ebben az árkategóriában ne várj olyan minőséget a HP-tól se, mintha egy 200k feletti HP-ról lenne szó :)

De jók a HP-k, de csak akkor ha nem a játék az elsődleges:
Pl. ez egy kiváló vétel szerintem, de biztos lesz olyan aki ebben is talál kivetnivalót:
HP G6

Szerintem is jó vétel :)

[ Szerkesztve ]

(#27881) GaborGh válasza stormcorner7 (#27878) üzenetére


GaborGh
őstag

130k-es keretből még jó vétel lehet a

Fuji Lifebook A531 (3 év gar, matt felületek, kijelző, már szinte üzleti)

Samsung Series 3

[ Szerkesztve ]

(#27882) Kornel válasza stormcorner7 (#27878) üzenetére


Kornel
veterán

Még találtam neked egy HP-t, ha nem óckodsz az AMD-től. 4 mag, proci kb. egy szinten az i3-mal, de jobb grafikus teljesítmény.

(#27883) Borote válasza Pecc (#27869) üzenetére


Borote
addikt

Szidják a billentyűzetét (szerintem nem egy hatalmas élmény gépelni rajta, a Lenovo-mon kész élvezet), és a pocsék hűtés - már gyenge hardverrel, alapjáraton is erősen szeret melegedni.
Viszont a touchpadje jó :D

(#27884) stormcorner7


stormcorner7
csendes tag

Ezt a hp g6-ost már én is néztem.
Valszeg ez lesz a befutó.
Köszi szépen minden segítséget. Szép napot!

(#27885) Pecc válasza Borote (#27883) üzenetére


Pecc
őstag

5110ét próbáltam, annak csapnivaló volt és akkor valszeg ennek is ugyanaz a billentyüzete.
Throttlingra gondolok, vagy bármiféle hardveres állandóan garanciáztatós soha meg nem javuló dologra amire érdemes odafigyelni. Ilyen bajai lehetnek?

(#27886) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!
Kicsit lehet off a kérdésem, de hol tudnék lefogatókeretet venni a második vinyó beszereléséhez egy K73SV-be?

(#27887) zolikeke


zolikeke
csendes tag

Sziasztok!
Eléggé laikus vagyok de szeretném lecserélni a régi laptopomat egy ilyenre [link]
Ha valakinek van ilyen gépe, vagy valaki aki jobban ért a gépekhez, mint én legyen szíves válaszoljon! Lehet, hogy közhely, de olyan gépet keresek amit mindenre elég jól tudok használni: legyen jó az akksija, vigye a játékokat (leginkább EA sportjátékokat szoktam letölteni), filmek, stb., szóval tudjon sokat, de mégis elérhető árban legyen.
Jó választás?

(#27888) Gazda1 válasza zolikeke (#27887) üzenetére


Gazda1
tag

"(leginkább EA sportjátékokat szoktam letölteni)"

Ezt biztos elírtad és a "letölteni" helyére "megvásárolni"-t akartál írni. :DD

GaborGh feljebb felsorolt néhány típust 170k-ig.

Kicsit többért, mint az általad linkelt gép lehet kapni Lenovo y570-est, ami megfelelhet az igényeidnek és még minőségileg is a jobbak közé tartozik.

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#27889) GaborGh válasza zolikeke (#27887) üzenetére


GaborGh
őstag

Én inkább ezt javasolnám, most találtam rá, remélem nem elírás, mert ennyiért nagyon jó áron van:
Lenovo Y570

(#27888) Gazda1
Erre gondoltál?
Hihi :D

[ Szerkesztve ]

(#27890) Duran


Duran
tag

Sziasztok, újra itt!
Tegnap sikerült hozzájutnom végre hőn áhított, a korábbi amd vs inteles beszélgetésünkből győztesként kikerült Asus k53sv-sx602d-mhez. Ha gondoljátok, szívesen letesztelek rajta ezt-azt, illetve ha valaki vétel előtt áll, s szemezget a típussal, talán szolgálhatok pár számára érdekes információval a cuccról. Főleg privit írjatok, akkor nem kell kibogarásznom az esetleges kérdéseket a fórumról, s gyorsabban tudok válaszolni. Ár-Érték szempontból szerintem jó választás.

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#27891) Gazda1 válasza GaborGh (#27889) üzenetére


Gazda1
tag

:D Ez már majdnem medion árban van! Külön kiemelendő a 750-es HDD meg az 1x4GB RAM, ami így könnyen bővíthető. Arra én is kíváncsi lennék, hogy elírás-e.

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#27892) cettlee válasza GaborGh (#27889) üzenetére


cettlee
őstag

ez durva ár, valami gyanus:D

(#27893) Dolby


Dolby
senior tag

Megvettem a samsung np300e5z-t végül, elég jó áron (~102e) viszont ami egyből feltűnt, hogy "lötyög" az akkumulátor benne. Nem bődületesen, kb 1-1,5 mm, de arra elég hogy ha leteszem - felveszem kotyogjon, elég illúzió romboló. Rosszul tettem volna bele? Csak bepattintani kell nem? Alul van két csúszka de azok automatikusan vissza csúsznak a zár állapotba.

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#27894) GaborGh válasza Dolby (#27893) üzenetére


GaborGh
őstag

100k-ért szerintem örülj, hogy egyáltalán van benne akksi :P , pláne ilyen 6 cellás 4400mAh, nagyon jó kis noti, jó felszereltséggel és olcsón... :)

A telefonomba nekem is lötyög egy kicsit az akku, nem örülök neki, de ennyiért megbocsátható, de lehet, hogy az is közre játszik, hogy néhányszor már padlót fogott. :U :D

Ha rosszul tetted volna bele, akkor nem működne.

[ Szerkesztve ]

(#27895) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

15.4-15.6-os új laptopot keres egy ismerős, netezésre, képnézegetésre, max filmnézésre, semmi komoly. Játék nuku.
Tudom nehéz mai szemmel, de inkább élettartamban és anyagminőségben legyen jobb a drága. Van valami kevésbé melegedős chipset?

Az ár bruttó 130e Ft-ig.

Köszönöm

(#27896) Dolby válasza GaborGh (#27894) üzenetére


Dolby
senior tag

Értem én, nem vártam sokat tőle, tudjuk hogy olcsó húsnak... És örülök hogy az átlagos 110 helyett még most is ilyen jó áron tudtam megvenni, csak gondoltam ha más tulajoknál ilyen nincs, esetleg megpróbálom kicseréltetni.. :-)

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#27897) GaborGh válasza Dolby (#27896) üzenetére


GaborGh
őstag

Adatlapjukon sajnos nincs kiírva, de úgy rémlik, hogy DarkDeer-nek és Mikisys-nek is ez a típus van, majd Ők megmondják a frankót, de akár privátban is rákérdezhetsz, úgy talán gyorsabban fognak tudni segíteni, de erre a hibára nem panaszkodtak, tehát lehet, hogy csere lesz a vége... :)

Ha csak akksiról használod a notit működik tökéletesen?

[ Szerkesztve ]

(#27898) GaborGh válasza xxxx.x (#27867) üzenetére


GaborGh
őstag

Húúú, az Inspiron az itt kényes téma, szerintem jobban jársz ha a Dell-es topikban kérdezed meg...
(Ott talán még jót is fognak róla mondani, de nem biztos) :N

[ Szerkesztve ]

(#27899) gabo9201 válasza GaborGh (#27871) üzenetére


gabo9201
senior tag

Nagyon köszönöm, jó kis gépek :R

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#27900) GaborGh válasza gabo9201 (#27899) üzenetére


GaborGh
őstag

Szívesen, de közben befutott egy nagyon tuti ajánlat, ha mégis csak új gép lenne:
Lenovo Y570, nem hiszem, hogy túl sok lenne belőle, ezért gyorsan le kell rá csapni :K

U.i: Ha valamelyik PC-nek nem tudom az árát majd kereslek... :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.