Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27451) ktommy91 válasza Flashget (#27437) üzenetére


ktommy91
addikt

Bár szétszedve még nem láttam de nekem is elég bénának tűnt az előző generációs dv6-ok tapipadja.

(#27389):Egy 12 éves játékot win7 alatt futtatva én nem csodálkoznék semmilyen anomálián sem.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#27452) SirKero válasza gkozak (#27449) üzenetére


SirKero
őstag

Nézd meg ezt is nem sokkal drágább de szerintem sokkal erősebb mint amiket eddig néztél

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#27453) Borote válasza SirKero (#27452) üzenetére


Borote
addikt

Ilyen feladatokra nem érdemes szerintem dedikált kártyás gépet venni. Ha pedig ráköltene ennyit, akkor veet egy Fuji A531-et 3 év garanciával, matt felületekkel.
A Toshibákról miket tudtok ebben a kategóriában? Mert 3 év garis modelleket szerintem érdemes lenne ajánlani.

(#27454) Flashget válasza ktommy91 (#27451) üzenetére


Flashget
félisten

PC-n futtatva semmi gond vele igaz win7 32 bit..ezért nem értem.
mindegy csak engem zavar az asszonyt nem...csak már nem tudom azt kamuzni, hogy a játék nem fut a win7-en mert fut) :)

Realme GT Master Edition

(#27455) gkozak válasza SirKero (#27452) üzenetére


gkozak
tag

Köszönöm a gyors választ!!! :R

Kiváló ajánlat, viszont a 0,3-as kamera számomra továbbra is kétségeket ébreszt....

De meggyőzhető vagyok... :K

(#27456) SirKero válasza Borote (#27453) üzenetére


SirKero
őstag

Ok.
Azért mertem ajánlani mert a Samsung is ennyibe kerül amit nézett és ez erősebb annál. Ugyan azért az árért erősebb gép az nem baj szerintem :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#27457) SirKero válasza gkozak (#27455) üzenetére


SirKero
őstag

Szívesen.
Kamerát meg már "fillérekért" kapsz jobb minőségűt ha a beépített nem felelne meg.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#27458) gkozak válasza SirKero (#27457) üzenetére


gkozak
tag

Teljesen igazad van. :K

De nincs kedvem külön kamerát vennem, ha van olyan laptop, ami legalább 1.3 Mp-s kamerával rendelkezik.

Más: mi a különbség a 10/100 és a 10/100/1000 Mbs között? :F

Továbbra is várom a véleményeiteket #27449 hozzászóláshoz!!! :K

Vagy más alternatív ajánlatot... :)

(#27459) Borote válasza gkozak (#27458) üzenetére


Borote
addikt

Sajnos ahogy néztem mostanában megint drágult, egy hete még 5 ezerrel olcsóbb volt... De EZ is a jó vétel kategóriába tartozik. Minőségét tekintve az Asus előtt jár, matt kijelzővel és felületekkel, +1 év garanciával illetve jobb szervízhátérrel.
100MHZ-vel lassabb processzorral kb 2kval olcsóbb.

Hátránya, hogy az USB 3 hiányzik róla, cserébe van expresscard slot.

[ Szerkesztve ]

(#27460) SirKero válasza Borote (#27459) üzenetére


SirKero
őstag

A FuSi az Asus előtt jár? :U
Igaz,hogy mostanában nem vettem laptopot de amikor a mostanit vettem a FuSi a bóvli kategóriában volt a fórumozók szerint. Vagy csak most konkrétan erről a két termékről van szó nem a gyártókról?

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#27461) Borote válasza SirKero (#27460) üzenetére


Borote
addikt

A Lifebook-ok régen sem voltak olyan rettenetesek, de most már egészen más világ van Fujitsu téren.
Az iPonnál még egészen rosszul írják, ugyanis már egy ideje nem Fujitsu-Siemens, az utóbbi kiszált a bizniszből, és a Fujitsu egyedül folytatja tovább - egészen korrekt minőségű gépek gyártásánál. A Lifebook-ot pedig azért előrébb vannak minőség terén mint a K szériás Asus-ok.

Esetleg ami még érdekes lehet gkozak számára az szerintem a Toshiba C660-asai, 3 év garanciával vannak (de csak 2 USB csatlakozó van rajtuk :( )... Bááár a Toshibákra azt hiszem bagóért lehet garanciát bővíteni, úgyhogy nem olyan rossz vétel ebben a kategóriában.

(#27462) gkozak válasza Borote (#27459) üzenetére


gkozak
tag

Köszönöm a válaszod!

Szimpatikus az ajánlatod, megfontolom.

Örülnék, ha az általam felsorolt #27449 laptopokról is elmondanátok a véleményeteket... :K

(#27463) coleen válasza Torry (#27444) üzenetére


coleen
aktív tag

Köszönöm, nekem is az a fő visszatartó erő, h arányaiban jóval többe kerül a kisebb.

Amúgy ezt néztem ki magamnak, E-450 procis Toshiba C660:
[link]

(#27464) Sir81 válasza Sir81 (#27420) üzenetére


Sir81
aktív tag

Infó? :))

(#27465) GaborGh válasza Sir81 (#27464) üzenetére


GaborGh
őstag

Megbízható ajánlott gépek.

(#27466) spyduck válasza GaborGh (#27294) üzenetére


spyduck
nagyúr

;]

(#27467) GaborGh válasza coleen (#27463) üzenetére


GaborGh
őstag

Én inkább ezt javasolnám:
Lifebook A530
Erősebb proci, hosszabb garancia.

(#27466) spyduck
Írom hány embert küldök ;)

[ Szerkesztve ]

(#27468) GaborGh válasza gkozak (#27449) üzenetére


GaborGh
őstag

Samsung Series 3 is jó választás, erősen ajánlott ebben az árkategóriában, a teszteken is jól szerepelt és plusz pont a matt kijelzőnek.

(#27461) Borote
:K
Itt egy kisebb csokor a Lifebook-okról ha mélyebbre hatóan is érdekel:
Tesztek, tapasztalatok...

[ Szerkesztve ]

(#27469) spyduck válasza krino (#27391) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szerintem nem normális aki megveszi!

(#27470) GaborGh válasza molnarpeter (#27447) üzenetére


GaborGh
őstag

Én értem, csak te is értsd meg, hogy ennyi pénzből nem lehet csodákat tenni, vagy gyűjtesz még hozzá, vagy lemondasz a játékokról.

(#27469) spyduck
Na na, óvatosabban, már többen is megvették a fórumozók közül és nem biztos, hogy osztják a véleményed... :)

[ Szerkesztve ]

(#27471) GaborGh válasza canniball (#27442) üzenetére


GaborGh
őstag

Az én sorrendem:

Toshiba
Lenovo
HP
Acer
Asus

Garanciát, amennyiben lehetséges ne felejtsetek el bővíteni, hosszú távon kifizetődő...

(#27472) GaborGh válasza Torry (#27429) üzenetére


GaborGh
őstag

Szerintem az i3 GT555 páros jóval erősebb és kevesebb a driver probléma is, vm. a DG-ot Llano alatt még nem sok játék hasznosítja, szóval kettő közül inkább a Medion...

[ Szerkesztve ]

(#27473) spyduck válasza GaborGh (#27470) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mindig is tudtam, h sok nem normális ember van ;]
Az olyan userek véleménye akik csak a VGA miatt választanak egy típust meg van és meg is marad a véleményem. Egyszerűen vicc!

[ Szerkesztve ]

(#27474) GaborGh válasza DarkDeer (#27426) üzenetére


GaborGh
őstag

+1 szavazat az Asus-ra :D
Hasonlóan erős hardver, 15k ft-tal olcsóbban és +1 év garanciával.

(#27475) GaborGh válasza spyduck (#27473) üzenetére


GaborGh
őstag

:N

Nemcsak az erős GT555 vga miatt, hanem a korszerű Intel® Core™ i3-2330M proci, 750GB HDD (ami mint tudjuk mostanában arany árban van), 4GB ram, ▪ MultiTOUCHpad, USB/Bluetooth 3.0, 8 cellás Li-ion akkumulátor ,Eredeti Windows® 7 Home Premium 64 Bit és legvégül, de nem utolsósorban a 3 év garancia is elég sokat nyom a latban.

Egy otthoni átlag felhasználónak szerintem ez maga a paradicsom ezen az áron, ilyen hardver, ennyi garanciával... :K

[ Szerkesztve ]

(#27476) Borote válasza spyduck (#27473) üzenetére


Borote
addikt

Na most ha választhatsz a 2 év garis K53 és a 3 év garis Medion közül, akkor olyan nagy minőségbeli különbségek már nem lesznek :)

(#27477) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Tudtok a Toshiba Satellite R630-105-től jobbat mondani azonos kategóriában max 180E-ért?
Köszi!

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#27478) GaborGh válasza spyduck (#27473) üzenetére


GaborGh
őstag

Nagyon érdekelne miért kevés ez a notebook egy átlag, otthoni "júzernek" és te mit tudnál ~160k-es keretből javasolni, vagy mennyiből tudnád kihozni ezt a felszereltséget, de most komolyan??

[ Szerkesztve ]

(#27479) nagyesz13


nagyesz13
csendes tag

Hello mindenki.Teljesen ki vagyok akadva mert nem könnyű.
Szeretnék egy használt laptopot max 60 ezerig 6 hó garival de nem tudom hogy a dell latitude d630 meg a lenovo t60 mennyire megbízható.Nem játszom új játékokkal csak max nagy felbontású videókat fogok rakosgatni a gépre meg nézni rajta.De magyar billentyűzet kell és aksi is legalább 2órás.
Gondolom jól ki vagytok segítve :D de aki tud véleményt 60 körüli laptopokról az légyszi segítsem,van sok lehetőségem de örülnék pozitív negatív kritikáknak amúgy a lenovo hülyeségei tetszenek vízálló billentyűzet,magnézium váz,ujjlenyomatolvasó.

Túl rendesnek lenni nem kell,de azért meg kell próbálni ;)

(#27480) PainKiller13 válasza GaborGh (#27471) üzenetére


PainKiller13
őstag

Érdekes sorrended van :D

(#27481) Kbali válasza nagyesz13 (#27479) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mindkét kiválasztott gép anno az üzleti kategória csúcsa volt - ergo nagyon jó felépítés, támogatás, megbízható működés - de nem csúcshardver, általában alaplapi vid.kártya, itt még véletlenül sincs HDMI, kijelző 1280x800-as - felesleges is a nagyfelbontású videó.

(#27482) M.T.


M.T.
senior tag

Na gyerekek tegnap nem kicsit lepődtem meg.
A Deus EX Human Revolution nagyon szépen fut ezen a Medion Akoya-án, a képernyő nativ felbontásán, Dx11ben sehol egy akadás szép folyamatosan megy.

(#27483) PainKiller13 válasza M.T. (#27482) üzenetére


PainKiller13
őstag

Mennyire melegszik a gép több óra játék után? esetleg hűtőpadot használsz? indult már újra túlmelegedés miatt?

(#27484) mattrim


mattrim
csendes tag

Sziasztok,
tudnátok ajánlani laptopot maximum 130e-ért?
Leginkább netezésre, film nézésre és tanuláshoz használnám.
15-16"-sak érdekelnének.

(#27485) DarkDeer válasza mattrim (#27484) üzenetére


DarkDeer
senior tag

(#27486) Narxis válasza GaborGh (#27475) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1

:K

Thanos was right.

(#27487) GaborGh válasza DarkDeer (#27485) üzenetére


GaborGh
őstag

LOL :C
(ezt a kategóriát alaposan lefedted)

[ Szerkesztve ]

(#27488) spyduck válasza Borote (#27476) üzenetére


spyduck
nagyúr

Inkább a jeges Dunába vetném magam mint, hogy ilyen gépet vegyek! :)

GaborGh: korszerű processzor, nagy HDD. Nem igazán ezeket a szempontokat kell figyelembe venni egy notebooknál.
A legfontosabb az (1) anyaghasználat, lehetőleg ne lakkos, csili-vili csodákat és csak kopogós műanyag alkatrészekkel ellátott notebookot válaszzunk, mivel azok elfáradnak, eltörnek, kopnak,karcolódnak és még sorolhatnám (2) második a support, legyen jó sok itthoni szervize és azoknak megfelelő alkatrész ellátottságuk. Megnézném mennyi idő alatt javítanak meg egy Medion gépet mondjuk egy GPU hibával. Nulla support, nulla tapasztalat, számomra még az sem tiszta, h van-e Magyarországon szervizük, mert állításotok szerint van de kötve hiszem. Szerintem azok csak átvevőpontok. Ha mégis van,akkor kb akkor hulladék mint az MSI szervize ami nem a szerviz minősége miatt rossz hanem azért mert a gyártó egyszereűen nem tud megfelelő alkatrész utánpótlást biztosítani. (3) A használhatóság. Kényelmes, jó minőségű billentyűzet, jól használható kijelző, fejlett és hatékony hűtés rendszer és még sorolhatnám.

Próbáljuk meg a HP, LENOVO, TOSHIBA, DELL, FUJITSU Lifebook termékeit választani továbbá olvassunk utána, hogy melyiknek milyen az anyaghasználata és mennyire használható.

160.000ft-ért? Én eleve nem vennék már erős VGA-s gépet ugyanis szervizelés szempontjából olyan mint egy tüdőnek a cigaretta. Fájdalmas és hosszú halál, de hát túlteszem magam ezen berögződésen is. Szóval 160k-ért játékra is alkalmas gép korrekt minőséggel és supporttal:
Toshiba L750

Azt kéne megérteni, hogy ezek a csodák nem véletlenül kerülnek ennyibe! A consumer kategória arról szól leegyszerűsítve, hogy "olcsót a népnek". Ezt hogyan?
- olcsó munkaerő (Kína) - kicsi pénz, kicsi munka, nagy szar, kicsi lelkiismeret furdalás
- anyaghasználat - ha csak 1 cm anyagot spórolnak ki minden egyes modellből akkor több ezer darab esetén elég jelentős a bevétel. De hidd el, amin csak tudnak spórolnak.
- tesztfázis - Ez jelen esetben szinte nulla.

[ Szerkesztve ]

(#27489) M.T. válasza PainKiller13 (#27483) üzenetére


M.T.
senior tag

Szia!
A géphez pár nap használat után vettem egy hütőpadot mert gondoltam nem egészséges ha játék alatt (az aida64 azt mutatja a procira) 80C fölé megy.
Amióta a pad megvan nem nagyon melegszik 80C fok fölé inkább alatta van és természetesen nem indult még 1x sem újra mikor nem volt padom akkor sem.
Csak pad nélkül azt vettem észre wow alatt 30 percenként le esett az fps és akkor 81fok volt a proci miután lehült ment jobban ez olyan 4-5 másodperc lehetett.
Nem vagyok szakértő de lehet ez az fps leesés nem is a hőfok miatt volt mert mikor megvettem a hűtőt pont aznap frissitettem az Nvidia drivert is, és azóta nem láttam fps csökkenést, és kipróbáltam hütőpad nélkül is és akkor sem volt (mindenestre nem hinném hogy árt a hütőpad :) )
.

(#27490) M.T. válasza spyduck (#27488) üzenetére


M.T.
senior tag

Amit leirtál az lehet mind igaz majd az idő eldönti, okos dolog volt-e ilyen gépet vennem mindenesetre leirom a tapasztalataimat a géppel kapcsolatban hátha tanulságos lesz, akár jó akár rossz.
De ha tapasztalat nélkül elitélsz valamit az sem okos dolog.

(#27491) VANESSZA1 válasza spyduck (#27488) üzenetére


VANESSZA1
őstag

+1 :C :K :K

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#27492) spyduck válasza M.T. (#27490) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nagyképűség nélkül állíthatom, h láttam már eleget ;)
És a kocsimba se veszek sihkkri quansi DVD lejátszót, mert kipróbálás nélkül is meg tudom állapítani, h fél éven belül beszarik.

[ Szerkesztve ]

(#27493) Cyrin válasza spyduck (#27488) üzenetére


Cyrin
addikt

ezzel én is egyetértek.

a hp "gold partner" szerviz meg itt van az utca végén, ahova bármikor besétálhatok, nem kínában valahol...

(#27494) M.T. válasza spyduck (#27492) üzenetére


M.T.
senior tag

Rendben de azért nem leszek ám öngyilkos mert valaki szerint szart vettem :DDD
Abban viszont egyetértek veled aki teheti ne kapkodjon szedje össze mások tapasztalatait lehetőleg maga is próbálja ki nézze meg mit vesz, és ez alapján döntsön :R
Majd az idő eldönti milyen ez a gép.

[ Szerkesztve ]

(#27495) Torry válasza Cyrin (#27493) üzenetére


Torry
addikt

Bármit vehetsz itthon, annak 1 évig itthon kell biztosítani a garanciális dolgait, szóval Kínába nem sokat kell mászkálnod. Ráadásul az Aldi nem megy innen sehova szerintem soha.
ON:
Melyik gyártónak van nemzetközi garija? A következő évben úgy tűnik, hogy nem nagyon leszek itthon, ezért lehet nem ártana ilyen szempontból gépet nézni.

(#27496) krino


krino
tag

Anyag használatra és külsőre a medion erazer majdhogynem 1-1ben az msi MSI GT663R(kicsit butított változata, de szerintem ugyanarról a gyártósorról jött), ahogy olvasgattam a külföldi teszteket róla, leginkább a touchpad és a billentyűzete a gyenge pontja és a felhasználóknak töltővel volt problémájuk, ha volt.

(#27497) Borote válasza nagyesz13 (#27479) üzenetére


Borote
addikt

Én T60-t fogok venni. Nagyon sok kis aprósága van, ami rettentő szimpatikus a számomra, ráadásul nekem jobban is tetszik, mint a D630. De ha jól tudom, azzal sincs probléma ;)
Ha a laptopesztergomból készülsz vásárolni, akkor azt tartsd szem előtt, hogy azok a ThinkPadek német billentyűzettel jönnek. Ez végül is nem olyan hatalmas probléma, írják is, és adnak hozzá magyar matricát!

Kbali: Ja, végülis 14"-on az 1400*1050 az egészen alacsony felbontás :D 15"-t meg kis szerencsével még IPS panellel is ki lehet fogni - viszont arra én is pályázok, úgyhogy nem reklámozom :B :DDD

spyduck: rendben - na most próbáld ezt meg megmagyarázni annak, aki kapásból olyan igényekkel jön, hogy fusson rajta XY játék. Mi is elmondjuk, hogy teljesítmény és minőség között kell választani, de GT525M illetve 6650 alatt meglehetősen korlátozottak a notik képességei :( Más helyett nem választhatunk.

(#27498) TaliGa válasza spyduck (#27488) üzenetére


TaliGa
aktív tag

-1
Ugyanarról a távol-keleti gyártósorról gördül le minden alkatrész, avagy gondolod, hogy CPU, GPU, HDD stb. egységeknél van egy külön nagy business kategória feliratú gyár vhol eldugva Németországban? Szerintem notebookot és szórakoztató elektronikát ma már nem az örökkévalóságnak veszünk, a hardver igenis számít, és kovács pistike is tud élni magnéziumház, matt kijelző nélkül, főleg ha apukának az egyhavi bérét kell kiadni egy nyilvánvaló szutyokért. A legtöbb ember itt nyilvánvalóan reprezentálni fog, és komoly munkát végez a gépen, és persze léteznek nem lakkos, kopogós notebookok is, csak az nem a magyar valóság. A rokonaim is most keresnek karácsonyi ajándékhoz vmi típust a lurkóknak, van 100e ft-jük, és nyilván nem 150-200e, mert akkor jövő hónapban felkoppna az álluk a remek support, és a jó minőségű alkatrésze miatt. Tehát nem azt fogom mondani, hogy vegyenek vmi márkás hulladékot, hanem hogy vegyék azt amin a flash talán már nem akad...
Egyébként pedig a márkákban egyetértenék veled, bár nekem Vaiom van...

"So say we all"

(#27499) PainKiller13 válasza M.T. (#27489) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi a gyors választ :) nekem gamer laptopom van, igaz 3 éves, ezis van hogy 85 fokos játék alatt, Logitech paddal -10 fok kb. Akkor ezekszerint jól összevan rakva a Medion :DD

(#27500) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#27477) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.