Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28551) tothir válasza tothir (#28550) üzenetére


tothir
tag

[link]
Ez alapján a corei5öt is veri, hát nem tudom, azért az alapórajelből kiindulva nehezen hiszem, habár tudom, ohgy nem midnen a GHZ, de azért akkor is, 1 GHz különbség van a két proci között...

(#28552) Borote válasza tothir (#28551) üzenetére


Borote
addikt

A jobban szemügyre vennéd, akkor világosan látszik, hogy itt gyorsabb volt a 45W-os A8-nál, ami kb lehetetlen, ha csak nincs halálra húzva a processzor.
Nézd meg a Notebookcheck ide vágó oldalát!

A processzor része a Llano-nak nagyban elmarad a Sandy Bridge-től, ezt érdemes megjegyezni. Nagyjából az előző generációs Phenomok és Athlonok szinjtén vannak, csak alacsonyabb órajelen üzemelnek. Llano téren a grafikus mag, ami erős :)

[ Szerkesztve ]

(#28553) tothir válasza Borote (#28552) üzenetére


tothir
tag

aha, vagyis azért jobb a benchmark teszten mert van grafikus vazérlő is plusszban?
Az nélkül kb hol lenne? Mondjuk a B950 szintjén?
Ha jól sejtem akkro majd az ivy sorozattal lehet ezeket igazán összevetni!

[ Szerkesztve ]

(#28554) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Üdv.

Az új notebook-ok között kapható olyan amiben 2 db HDD tehető bele alapból?
Tehát nem a DVD helyére, hanem mint a dell studio 17xx sorozatba.

Előre is köszi a választ.

(#28555) doser0717 válasza WolfLenny (#28554) üzenetére


doser0717
aktív tag

Van. :K

FK8, Valoriani Baby 75

(#28556) WolfLenny válasza doser0717 (#28555) üzenetére


WolfLenny
senior tag

Rövid és tömör válasz.. :D

Típust is tudsz mondani? :)

(#28557) Naigen válasza WolfLenny (#28554) üzenetére


Naigen
aktív tag

Aspire 7750G, Asus K73-ba tuti :)

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#28558) Borote válasza tothir (#28553) üzenetére


Borote
addikt

Az Ivy sorozattol messze lesz a Llano mint Makó Jeruzsálemtől :D
Valahol az i3 környékén lehet az A6, egy szálon az i3 messze veri, 4 szálon jobb az A6, főleg húzva. I5-t talán beérheti 4 szálon, de 1 vagy 2 szálon még nagyobb a lemaradása.

Minden esetre azt hozzá kell tenni, hogy mindennapos használatra már egy 2GHz-s C2D proci is bőven elég volt, tehát ezekkel sem lesz gond ;)

(#28559) doser0717


doser0717
aktív tag

Rádiumék már Schenkert is árulnak?!? Némethonban M6990-el 1300euro az ára.... :Y
Az már elég barátságos lehet.
Szerintetek melyik proci hajtja ki rendesen ezt a vga-t?!? Ehhez gondolom már sovány az i3! Lehet még az i5 is?!? :F

FK8, Valoriani Baby 75

(#28560) GaborGh válasza doser0717 (#28559) üzenetére


GaborGh
őstag

Én úgy látom, hogy minden komolyabb vga alá 4 magos i7-est pakoltak, ott pedig nem hiszem, hogy CPU limit lenne, sőt még a gagyi GT520 alá is, nem bízzák a véletlenre... :D

[ Szerkesztve ]

(#28561) doser0717 válasza GaborGh (#28560) üzenetére


doser0717
aktív tag

Jahhhhh, de a német saját honlapján lehet i3 2330M-el is konfigurálni.... :Y

FK8, Valoriani Baby 75

(#28562) GaborGh válasza Borote (#28552) üzenetére


GaborGh
őstag

Ezzel a bug-os táblázattal, amit tothir linkelt, már engem is próbáltak többen megetetni, de sajnos nem voltam éhes és ott borult a bili, hogy a közvetlen egymás alatt lévő procikból a gyengébb kapta a magasabb pontszámot... :D

[ Szerkesztve ]

(#28563) Silverblue75


Silverblue75
csendes tag

Szerintetek ez a gép megéri az árát és megbízható?
http://www.officedepot.hu/Szamitastechnika_es_kiegeszitok/Szamitogepek/Notebook-ok/LENOVO_IDEAPAD_Z575_NOTEBOOK/801616991.html

Honor Band 5 1.1.0.104 , Honor View20 Android 9.1 Magic GPU Turbo 3.0

(#28564) Narxis válasza Silverblue75 (#28563) üzenetére


Narxis
nagyúr

:Y

Nagyon jó ár egy ilyen teljesítményű lenovoért.

Thanos was right.

(#28565) GaborGh válasza doser0717 (#28561) üzenetére


GaborGh
őstag

Ez végül is annyira nem újdonság, PC-t is össze lehet állítani úgy, hogy a GTX590-es mellé Cerkát teszel, csak hát érdemes-e, de hát a válasz szerintem egyértelmű és aki ilyen kaliberű notit vagy pc-t választ, az már nem hiszem hogy a CPU-n akarna spórolni, tehát, "add meg a Császárnak ami a Császáré..."

[ Szerkesztve ]

(#28566) Biqci válasza paca5 (#28542) üzenetére


Biqci
aktív tag

Bocs, de csak most tudok válaszolni. Megvettem, most pakolom fel, eddig jó, én a miskolci Metroban vettem, ott volt az utolsó, máshol még lehet hogy van.

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#28567) Silverblue75 válasza GaborGh (#28565) üzenetére


Silverblue75
csendes tag

Akkor ajánlod? Megbízható ez a gép van annyira jó mint az Y570A (59-070043) I3 2310M 2.1 GHZ (3MCache) procival, 4Gb DDR3, 1333Mhz, Geforce GT555M 1Gb DDR5-tel ami azért jóval drágább 190.000Ft >>>>>>>>>>A Z575-ben lévő cuccok négymagos processzor, Windows 7 Home Premium 64bit, 4GB memória, 750GB HDD, AMD Sabine A6-3400M Quad core 2.3 GHz processzor, AMD Radeon HD 6540M grafikus processzor, WIFI, Bluetotth, 2MP Webkamera, kártyaolvasó, HDMI csatlakozó.>>>>>>>>>>az ebben lévő AMD processzor és az AMD videokártya nem olyan megbízható? Mint laikusként kérdezlek benneteket, mint hozzáértőket ! Köszönöm !

[ Szerkesztve ]

Honor Band 5 1.1.0.104 , Honor View20 Android 9.1 Magic GPU Turbo 3.0

(#28568) paca5 válasza Biqci (#28566) üzenetére


paca5
tag

Én a fehérvári Metroban vettem meg az utolsó csomagolt darabot...
:-))

(#28569) GaborGh válasza Silverblue75 (#28567) üzenetére


GaborGh
őstag

Ha a játék lenne a fő felhasználási terület , akkor az Y570-est javaslom, de az egy kicsit drágább, ha költséghatékonyabb kell, akkor jó választás a Z575-ös, de inkább itt vedd meg mert olcsóbb, megbízhatóbb és ha elárulod, hogy PH-s vagy, lehet hogy még további kedvezményeket is kapsz, de azért ne akard ingyen elhozni... :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28570) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

Havernak kéne egy laptop 2 kritériummal: 110-120 k legyen az ára
Fusson rajta a Minecraft :D

Én ezt ajánlottam neki. Jó ajánlat? Vagy esetleg tudtok valami jobbat?

Üdv.:Marci

(#28571) Silverblue75 válasza GaborGh (#28569) üzenetére


Silverblue75
csendes tag

OK! Köszönöm , nem a játék a fő cél filmnézés, mindennapi használat, net , stb :K

Honor Band 5 1.1.0.104 , Honor View20 Android 9.1 Magic GPU Turbo 3.0

(#28572) tothir válasza Borote (#28558) üzenetére


tothir
tag

Az a baj nekem a core2duo elégé fagy lassul most, ezért is fontos, hogy bírja a cucc a dolgot.
Meg attól félek nálam sokszor lenne turbo üzemmódban az amd az alacsony órajel miatt :Y

(#28573) GaborGh válasza 7600 GS (#28570) üzenetére


GaborGh
őstag

Nagyon gyengusz ez a proci, leginkább netbook-okba szokták tenni, ezért az összegért már jóval erősebbet is kapni...

(#28574) Gazda1 válasza 7600 GS (#28570) üzenetére


Gazda1
tag

Odáig stimmel a dolog, hogy TOSHIBA C660, de a vége d-1mm legyen inkább. Ma akciós a Metroban, 106.000 bruttó. Tehát a TOSHIBA c660d-1mm jobban járnál.

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#28575) Silverblue75 válasza 7600 GS (#28570) üzenetére


Silverblue75
csendes tag

De a videókártya amúgy az Office-osban AMD HD6540M, amit te ajánlasz abban AMD HD6520G ez nagy különbséget jelent?

Honor Band 5 1.1.0.104 , Honor View20 Android 9.1 Magic GPU Turbo 3.0

(#28576) Biqci válasza paca5 (#28568) üzenetére


Biqci
aktív tag

Nekem már csak a polcról jutott, doboz nélkül. De végül is nem a doboz miatt vettem meg! :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#28577) NTonee válasza GaborGh (#28505) üzenetére


NTonee
veterán

Miért nem szóltok előre (pl 1. hsz), hogy ez szpájdák nagyúr privát topikja, és engedélyköteles itt notebookos témában beszélgetni? :DDD Ha tudom, akkor ide sem kattintok. Amikor épp nem itt figyel a szauron bácsi, akkor az engedélyt kapott egyéb (akár nem min. őstag) fórumozók nyomják neki a bizniszt, vagy csak elfeditek, hogy ne tűnjön privát biznisz topiknak? :DDD
Hogy működik? Komolyan kíváncsi lennék, hogy mit szúrtam el. Nem adtam le előre önéletrajzot? :F Vagy rossz az aurám, és mivel ő Gyurcsók tanítványa, így megérzi? :P És mikor lesz jedi képzés? :))
És egyébként mit keresek én itt megint? :F

(#28578) GaborGh válasza 7600 GS (#28570) üzenetére


GaborGh
őstag

(#28579) hunterrop


hunterrop
csendes tag

Sziasztok. Notebook vásárlás előtt vagyok és eddig ezeket találtam.
[link]
[link]
[link]

Ezek közül melyik mondanátok és miért? Vagy 140ezerért tudtok jobb választást esetleg?

köszi

(#28580) GaborGh válasza NTonee (#28577) üzenetére


GaborGh
őstag

:DDD :DDD :DDD

Gyere ifjú Padavan, ne aggódj jó helyen jársz és szívesen látunk itt Téged is, még akkor is ha valami zavart érzek az erődben és a fejedben is... :D

Én mint Jedi lovag amit a (#28505)-ös hsz-ban írtam, csak poénnak szántam és szerintem csak Te vetted komolyan, egyébként én a semleges sarokban állok és ha valakivel problémám van, vagy nem értek egyet vele annak hangot is adok, de ha bárki visszaolvas akkor szerintem ez egyértelmű...

Pl. "szpájdák nagyúr"-ral sem értek mindig mindenben egyet, mint ahogy most veled sem, de ezért van a fórum, hogy meg tudjuk beszélni és nem kötelező mindenkinek ugyanazon a véleményen lennie, pont ez benne a szép, a sokszínűség... :K

:R

(#28581) GaborGh válasza hunterrop (#28579) üzenetére


GaborGh
őstag

Felhasználási terület, szükséged van a diszkrét vga-ra?

(#28582) NTonee válasza GaborGh (#28580) üzenetére


NTonee
veterán

Ha komolyan vettem volna, akkor nem lett volna tele az én hsz-om is szmájlival. ;) És bár neked válaszoltam, nem neked szólt a szurkálódás. ;]
Komolyan próbálok rájönni, hogy hol tettem keresztbe a nagyúrnak, de nem megy. :( Visszaolvastam az éjjeli hisztit (már 2x is), és sajnos tényleg velem, meg kornelkaval lehet a probléma, mert azóta sem értem, hogy mi is a problémája valójában. Mert akárhogy is olvasom, csak az jön le belőle, hogy ne ugassak itt, mert nem vagyok minimum őstag, és nem dolgozom aktívan eladásban. :F És persze nem is láttam még notebookot, amit valami jedi képességgel, vagy A gyűrű segítségével tudott meg. Persze az már nem hatotta meg, hogy én is dolgoztam eladásban, és főleg notikkal, meg azóta is napi rendszerességgel foglalkozok a témával. :N
Mindegy nem töröm a buksim tovább, elfogadom, hogy egy senki vagyok. :DDD

(#28583) hunterrop válasza GaborGh (#28581) üzenetére


hunterrop
csendes tag

Hát ugye vmi nvidia vagy atira gondoltam nem ilyen integrált intel-re mert használata sok-sok film és némi játék is, és azért nem tiszta lowon szeretném őket

Mit mondasz? Vagy vmi más mint írtam? Mert azoknak a vga kicsit regi

(#28584) GaborGh válasza hunterrop (#28583) üzenetére


GaborGh
őstag

A Toshiba az jó választás lesz bármelyiket is veszed, MSI-t inkább ne, ha nem muszáj... :N

(#28585) hunterrop válasza GaborGh (#28584) üzenetére


hunterrop
csendes tag

De amit feljebb linkeltem 2 Toshiba közül melyiket mondanád? Vagy van jobb náluk?
És a vga-juk nem túl elavult? (Futna rajtuk pl Left 4 Dead max felbontásba vagy GTA4?)

(#28586) Munkas


Munkas
aktív tag

Sziasztok!
Visszaolvastam pár száz hszt, de még tudtam semmi jót kitalálni.
Karácsonyra vennék a húgomnak valami olcsóbb laptopot (100 k alatt). Ha tudnátok jobb ár/érték arányú márkákat ajánlani, vagy ha vannak konkrét modellek azokat is szívesen venném.
Kösz.

(#28587) GaborGh válasza hunterrop (#28585) üzenetére


GaborGh
őstag

Van jobb és erősebb is persze, de azok jóval drágábbak.

Játékra legalább egy GT540, vagy HD6650 kellene, hogy megfelelő minőségben fussanak a játékok...

(#28588) GaborGh válasza Munkas (#28586) üzenetére


GaborGh
őstag

Toshiba Satellite C660
Samsung Series 3
HP 635

(#28589) hunterrop válasza GaborGh (#28587) üzenetére


hunterrop
csendes tag

[link]

Tán ezek közül vmelyik?

(#28590) Munkas válasza GaborGh (#28588) üzenetére


Munkas
aktív tag

A Samsung Series 3-ra, hogy lehet keresni? Termékkeresőkben ilyen néven nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#28591) hunterrop válasza GaborGh (#28587) üzenetére


hunterrop
csendes tag

[link]

Ezt találtam amiben erős vga van, de a procija is jó? Ugye ha szükséges magától felhúzza 2.3og? Vagy rosszul tudom?

És szerinted 140ezerért jó vétel lenne? ASUS megbízható márka?

[ Szerkesztve ]

(#28592) apuc


apuc
őstag

Sziasztok!
Szerintetek ez jó kis cucc vagy nem igazán?

HP 635 A1E55EA (15,6", brazos E-450 1,65ghz, 4gb ddr3, 500gb hdd, radeon hd4250, dvdrw, wifi, bt, webcam, hdmi, win7 64bit) - 129 990.-
( 0% THM, 6*21665 ft)

Otthoni, átlagos felhasználásra, karácsonyra.

(#28593) Kornel válasza apuc (#28592) üzenetére


Kornel
veterán

Ennyit nem ér, igen gyenge a proci benne.

(#28594) endruboy1 válasza apuc (#28592) üzenetére


endruboy1
senior tag

Ennyiért kapsz i3-al is gépet ami mellett ez labdába se rúg.

(#28595) Kornel válasza hunterrop (#28591) üzenetére


Kornel
veterán

Szerintem jó gép, van saját fóruma is a notinak, nézz be oda, ott segítenek. A procit csak akkor húzza fel magától, ha 1 szálon kapja a terhelést, de k10stat nevű progival be lehet állítani manuálisan, 2,2 GHz-en elketyeg alapfeszen is, minden gond nélkül, így már hozza egy i3 szintjét minden tekintetben.

Már előre félek, melyik intel és / vagy üzleti notebook fan esik nekem ezért a hozzászólásért :D

[ Szerkesztve ]

(#28596) Munkas válasza endruboy1 (#28594) üzenetére


Munkas
aktív tag

Én is épp ezt nézegettem. 100 alatt is van több helyen. Akkor sem éri meg?

(#28597) adamr_


adamr_
csendes tag

Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem. A barátnőm laptopot szeretne venni, tehát netezésre, filmezésre kellene leginkább. Mit tudtok ajánlani, ha maximum 150 ezer forint a felső határ? Fontos, hogy megbízható márka legyen, és minőségi darab.

(#28598) apuc válasza endruboy1 (#28594) üzenetére


apuc
őstag

Köszi!

(#28599) Munkas


Munkas
aktív tag

Elolvastam még pár száz hsz-t. Többször előjött már a kérdésem hasonló formában (laptop 100k-ig lányoknak).
Felvetek egy másik aspektust:
A Wordhöz, Explorerhez, meg filmnézéshez mindegyik gép jó. Ezért a számokon túl (milyen gyors, mekkora hdd stb.) lányok esetén szerintem fontosabb a kidolgozottság, a szép külső, aztán jön csak a billentyűzet, akku, súly, és az utolsó szempont a belseje.
Ilyen szempontok alapján 100 eFt-ig mit célszerű megnézegetni?

(#28600) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Hol érdemes laptopot venni részletre?
Laptop.hu-t nézegettem eddig.

Ezen a két gépen gondolkozom:

Asus K53SV-SX263D
Acer Aspire 5742G-373G32

Még nem döntöttem el, hogy i7 vagy i3 lesz.
Végül is általános felhasználásra kell asztalai helyet. Film, net, néha játék.

Esetleg ebben az két árkategóriában valami jobb vételt tudtok ajánlani?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.