Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27201) Borote válasza dzsardzs (#27200) üzenetére


Borote
addikt

Notebookok terén SOKKAL fontosabb. Még egy i3-as is elég, hogy kihajtson egy GTX 560M-et, nem hogy egy i5.
A mobil verziókból mindegyik i5-ben van turbó. Igazából ez különbözteti meg az i3-tól :D

Ez az Asus szerintem jó választás, gondolom a nagyobb felbontás miatt választottad ezt. Azért érdemes talán élőben is megnézni előtte, de szerintem szép gép :)

(#27202) dzsardzs válasza Borote (#27201) üzenetére


dzsardzs
csendes tag

Bocsi, annyira nem értek a procikhoz :)
Köszönöm a segítséged, jövő héten megnézem, aztán ha bejön akkor rendelem is!!!

(#27203) PainKiller13 válasza dzsardzs (#27200) üzenetére


PainKiller13
őstag

Igen, jócucc ez, de szerintem i3 is elég ehhez a VGA-hoz.

(#27204) nVIPER


nVIPER
senior tag

Sziasztok. Üzleti notit kellene választanom, max keretet nem adnék meg. i5 vagy i7 , háttérvilágított billentyűzet előny:), Dedikált kártya annyira nem fontos. Inkább a szebb kijelző. Latitude 1600x900-as 14 -es kijelzőjét még nem láttam élőben, milyen lehet? van valakinek ilyen gépe?, Segítsetek, köszi.

(#27205) Sundesz


Sundesz
őstag

A GT540M GPU tényleg hajlamos leválni az alaplapról? Érdemesebb inkább ATI/AMD-ben gondolkodni?

Hörcsög Powa'

(#27206) Borote válasza nVIPER (#27204) üzenetére


Borote
addikt

Így nem nehéz ajánlani :D
Latitude E6xxx (esteleg 5xxx), ThinkPad (nem Edge), EliteBook (renew olcsóbb). Megnézed élőben, aztán döntesz. Én legalábbis így csinálnám :)

Sundesz: erről lövésem nincs, de ha linkelsz forrást örömmel olvasom :)

[ Szerkesztve ]

(#27207) andris21 válasza Borote (#27097) üzenetére


andris21
tag

gyakorlatilag munka, de nem teljesen. nagy kijelző (és felbontás), és minél jobb számitási kapacitás kéne!

(#27208) Sundesz válasza Borote (#27206) üzenetére


Sundesz
őstag

Egy fórumtárs hozta fel, illetve ennél a tesztnél a hozzászólásokban is előjön. Az a mizéria, amire alapoznak 3 éve volt, nem? Ez a legfrissebb PH!-s hír róla.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#27209) Borote válasza Sundesz (#27208) üzenetére


Borote
addikt

Troll válasz lesz, előre szólok:
Polip fórumtárs megmondta, hogy az N5110-knak semmi bajuk nem szokott lenni - pedig abban ugye GT525 szokott lenni (ha van benne valami). Namármost ebből a kijelentésből kiindulva nincs gond az NV-vel :DDD

Kicsit komolyabban: én nem hallottam ilyesmiről az új gépek körében, de ez több okból sem mérvadó. Egyrészt mert továbbra sem vagyok mindentudo (és nem is leszek :D ), másrészt az új szériáknak kell egy kis idő, hogy előjöjjenek az esetleges hibái, így ha van is velük gond, szerintem az nem most fog kiderülni :B

andris21: Neked pedig egyelőre ProBook-ot és Vostro-t találtam. Nekem a Vostro szimpatikusabb :) Ez pedig i7-tel, csak kilóg a keretből :(
Ami még jobb vétel lenne, az egy renew 8740p EliteBook, de nem tudom, hogy hoznak-e kishazánkba.

Lehet kapni Acer-t meg Asus-t is ennyiért i7-tel, de hát munkára mégsem consumert fogok javasolni. (Na jó, hogy Naigen is örüljön, ott van még az N7110 Inspiron is :D Az beleférne i7-tel, és még SSD-re is maradna - akárcsak az i5-ös Vostronál és ProBooknál :) )

Viszont annak mindenképp érdemes utánanézni, hogy melyik gépbe fér bele két meghajtó, mert a 17"-esek rendszerint tudják ezt, de azért biztos ami zicher.

(#27210) inkubator


inkubator
tag

Sziasztok! 160 környékén melyik a jobb?
- Asus K53SC-SX017D
- Samsung NP300V5A-S07HU
Szinte semmi különbséget nem látok közöttük, ezért gondolom a garanciáztatás vagy anyaghasználat lehet a döntő. Márka alapján? Ezek olyan 160.000 kategóriák, ebben az árban tudtok jobbat?

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#27211) Naigen válasza Borote (#27209) üzenetére


Naigen
aktív tag

Személyes érintettség okán :D
Én örülnék, ha lenne egy elfogulatlan n7110 teszt, hátha kiderülne, hogy nincs igazad:D

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#27212) andris21 válasza Borote (#27209) üzenetére


andris21
tag

sajna ezeknek csak 900 a függőleges felbontása a kijelzőnek, ennél több kell, legalább 1920*1080 kéne!

[ Szerkesztve ]

(#27213) Borote válasza Naigen (#27211) üzenetére


Borote
addikt

Uramatyám, Te tényleg azzal vagy leginkább elfoglalva, hogy nekem igazam van-e? És ha nincs? Pezsgőt bontasz? :D

andris21: legalább 1080p? LEGALÁBB? :DDD Nem nagyon láttam még notit fHD+ kijelzővel :D Miért nem jó neki amúgy az asztali gép? Pontosan milyen munkára szeretné használni?
Arra érdemes amúgy gondolni, hogy a kívánt teljesítmény és felbontás adott áron belül a minőség rovására mehet.
Bááár i5-t és fHD-t még talán lehet találni :)

(#27214) Borote válasza andris21 (#27212) üzenetére


Borote
addikt

Hmmmm, fontos a 17"-os kijelző, vagy csak az a lényeg, hogy fHD legyen? :)

A feltételeiddel iPonon EZ a legolcsóbb...

Mindenki: KERESSÉTEK A HIBÁT :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27215) cettlee


cettlee
őstag

közben nézegettem teszteket, y570 be gyakorlatilag egy gyors 550M van.

(#27216) Borote válasza cettlee (#27215) üzenetére


Borote
addikt

És Watsonnak mi volt a véleménye? :D
De ez az összehasonlítás működik úgy is, hogy az i5 egy gyors i3 :P
A motorbicikli meg egy gyors kerékpár.

De ha nem tűnt volna fel, az előző 200 HSZ során saccra 3-szor mondtam ezt el.
GT525 - GT540 - GT550 csak órajelben tér el egymástól. A kétféle GT555M közül az egyik a GDDR5-ben és emelt órajelekben tér el, a másik pedig több számolóegységet tartalmaz, viszont jóval alacsonyabb frekvencián.
Teljesítményre nagyjából egyformák, talán a 144CUDA-s gyorsabb valamivel, de szerintem ezt még játékonként is változik.

(#27217) zolxer válasza Borote (#27216) üzenetére


zolxer
csendes tag

Nekem egy Acer 5740Dg-m van i3 350M ati 5650 1gb de imádom viszonylag gyors és sose volt vele bajom,mivel 3D-s cucc még szórakoztató is.
Erős megbízható kis masína minden fasza ;)

(#27218) cettlee válasza Borote (#27216) üzenetére


cettlee
őstag

jovan na :DDD

(#27219) Figo22 válasza Borote (#27199) üzenetére


Figo22
csendes tag

Igazából mindenre szeretném használni van game vidivágás akár, illetev ahol találtam van Y570 i5.ös proci 2 fölötti órajellel és GT525.tel ha jól emlékszem, de most telórol nem tom megnézni

(#27220) Borote válasza cettlee (#27218) üzenetére


Borote
addikt

Na, helyes, nem megsértődni :D Csak piszkálódok egy picit :)

zolxer: garit bővítettél? :)

Figo22: nahát, ha erre szeretnéd használni, akkor árban növekvő sorrend:
Y570 i3-mal 190k-ért - mSATA SSD bővíthetőség
N55 i5-tel 220k-ért - matt kijelző!
N55 i5-tel 1600*900-as felbontással 250k-ért, a kijelző itt is matt
G53 i5-tel 280k-ért, GTX 560M-mel 1920*080-as felbontással, két HDD-nek van hely

Szóval van választék, a pénztárcán múlik minden ;)

[ Szerkesztve ]

(#27221) Figo22 válasza Borote (#27220) üzenetére


Figo22
csendes tag

250 fölé semmiképp nem akarok menni, de majd priviben küldök pontos konfiget árral együtt

(#27222) zolxer válasza Borote (#27220) üzenetére


zolxer
csendes tag

Nem sajna lecsusztam róla idegroncs is voltam rendesen.Amugy dec. végéig még garis.

(#27223) Borote válasza zolxer (#27222) üzenetére


Borote
addikt

Hogyhogy?? Ha dec végéig garis, akkor benne kell, hogy legyél a 365 napban, akkor pedig tudsz bővíteni!

Nem csak a véletlen sérülésre kiterjedő gari van, azt lehet csak 90 napon belül hosszabbítani. A Gold az megy 365 napon belül.

[ Szerkesztve ]

(#27224) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek milyen kis méretű notebbokot/netbookot érdemes venni. Minél olcsóbban akarunk venni, barátnőmnek lenne, a lényeg hogy gyors legyen, mert a mostani TK-55-ös procis amd-s MSI VR-610X-es notja egy tetű....
Ram legyen min.2 giga, vinyó 320-as, a többi lényegtelen. Van egyátalán kb 100-120k-ig ilyen gép (max 12-13"-os)?
Köszönöm! :R

(#27225) Dolby válasza Borote (#27214) üzenetére


Dolby
senior tag

Én tudom én tudom!!! Nem így néz ki! :))

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#27226) Merciless


Merciless
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnek venni egy laptopot kizarolag utazasokhoz (amibol valoszinuleg lesz sok), elsosorban bongeszesre (szeretek millio fulet megnyitva tartani), chatre, zenehallgatasra es filmnezesre (de nem fontos a fullHD) tervezem hasznalni.

Legyen:

- megbizhato
- strapabiro
- nem nehez
- eros aksi ami viszonylag sokaig birja
- a billentyuzet kenyelmes, amin konnyen gepelek azt asztali billentyuzet utan is
- DVD elony ha van benne

Keretosszeget nem gondoltam ki ra, inkabb az a fontos hogy ar/ertekben legyen jo

Ti mit ajanlanatok?

(#27227) Naigen válasza Borote (#27213) üzenetére


Naigen
aktív tag

Nem, maga a megközelítés szúrja a szemem. Elítélni vmit egy másik miatt... Szerencsére vannak mindenütt tévedhetetlenek :D

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#27228) endruboy1 válasza Vesztor87 (#27224) üzenetére


endruboy1
senior tag

Próbáld meg neki újrahúzni a Windowst és utána is nézzétek meg milyen gyors. Mert azért annak nem kéne "tetűnek" lennie ha csak netezésre, szövegszerkesztésre van használva.

(#27230) Angelfish


Angelfish
csendes tag

Sziasztok!! Szerintetek MSI ER710X ez a tipusú labtop jó lenne játékokra?? pld: CoD4 Leuage of legend Counter strike source WOW??

Vagy MSI EX623X 15.6" ezt vegyem???

(#27231) SirKero válasza DarkDeer (#27189) üzenetére


SirKero
őstag

:R
Megnézegettem őket és szerintem a HP 630 LH437EA a legjobb választás és itt olcsóbb és 3GB memóriát adnak hozzá.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#27232) DarkDeer válasza SirKero (#27231) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Jó gép jó áron. Ha ez tetszik akkor ezt vedd. Nekem nagyon hiányozna belőle a numpad, de hát ízlések és pofonok különbözőek.

(#27233) Tom1939 válasza Merciless (#27226) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát ugye a nagy kérdés ugye képernyőméret. Utazni sokat szerintem max 13,3-al érdemes. A kérdés hogy útközben, vagy csak a célodnál használod.

A filmhez nem árt a jó kijelző. Az utazáshoz meg a strapabírás.

Mivel keretet nem adtál első javaslatom: thinkpad x220

Ips kijelző, a thinkpadekbe megy mobilinternet belső modem, strapabíró. Persze 390 ezerért nem olcsó... De az elitebook se olcsóbb (inkább drágább). De abban van dvd(rosszabb kijelző, van benne dvd , hp 2560p)

[ Szerkesztve ]

(#27234) SirKero válasza DarkDeer (#27232) üzenetére


SirKero
őstag

Igazad van ezt nem figyeltem de a HP oldalán azt írja,hogy teljes billentyűzet. Abban nincs benne a numpad is? HP

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#27235) Borote válasza Naigen (#27227) üzenetére


Borote
addikt

Tévedhetetlenek nincsenek. Ha úgy gondolod, hogy vannak, akkor elköszönünk egymást :)
De továbbra sem értesz. Én nem foggal körömmel harcolok az N7110 ellen - csak ezt valahogy a fejedbe vetted, és nem tudsz tőle szabadulni.

Angelfish: MSI ebben a kategóriában nem nagyon ajánlott :) Mennyit szánsz a gépre?

[ Szerkesztve ]

(#27236) Dolby


Dolby
senior tag

HP 635-ről mik a vélemények? Elég jó vételnek tűnik ezen az áron. Kizárólag multimédia, levelezés, otthon kevés mozgatással és néha tv-hez kapcsolva lenne még - ezért előny a hdmi. Valami egyéb ajánlat ilyen igényekre? :-) (110e felé semmiképp nem mennénk, 100e a preferált)
Samsung S3-mat is néztem, jobban megérné 7e fttal drágábban?

[ Szerkesztve ]

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#27237) Borote válasza Dolby (#27236) üzenetére


Borote
addikt

Arra figyelj oda, hogy ez egy netbook processzor, meglehetősen gyatra teljesítménnyel. Gyengébb, mint a 3 évvel ezelőtti notebook processzorok, ha ilyesmire kell, nincs kizárva, hogy jobban jársz egy használt üzleti géppel :B
Vagy ha a kinézett Samuban Intel processzor van, akkor azzal. Szerk.: jóóóval erősebb a Samuban lévő processzor.

[ Szerkesztve ]

(#27238) DarkDeer válasza SirKero (#27234) üzenetére


DarkDeer
senior tag

A HP 630 szériában nincs numpad.

(#27239) cz.istvan válasza Merciless (#27226) üzenetére


cz.istvan
tag

Nekem is hasonlo igényekhez kellett gép, sztm te is nézegesd meg a sony vaio s szériát.
13,3 vagy 15,5" 300e alatt, megbizhato, minőségi gép. Akárhol megjelenhetsz vele :-D ráadásul 2 kg alatt van és a 6630as vgaval elbir mindent.
Max az i7 felárát költsd ssdre, ugyis nagyon melegedne tőle

ja és kiegészitő akkuval akár 10orát is birja, plusz utolag kapni hozzá szeműveg nélküli 3d-s kijelzőboritást 130€ért

[ Szerkesztve ]

(#27240) DarkDeer válasza Dolby (#27236) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Én is a lehető legolcsóbb 15,6"-os notebookot kerestem, ami azért modern és elég erős, és van benne HDMI. Ezért vettem meg a Samsung NP300E5Z-A01HU modellt, mert ez volt a legjobb vétel. Persze én még a drágulás előtt megvettem, szerencsére, akkor csak 103 ezer volt. Az általad kinézett határnál van épp egy törés, tehát 110-től kezdődnek a használható, nem netbook procis modern HDMI-s gépek. Én mindenképp áldoznék rá a helyedben 110-120 ezret!
Ezeket nézd meg: [link]

[ Szerkesztve ]

(#27241) andris21 válasza Borote (#27213) üzenetére


andris21
tag

nekem a céges gépem (dell precision széria) 15 colos és 1920*1200, de ez kicsit drágább sztem.
azért kell notebook, mert nem csak 1 helyen szeretne dolgozni.
300eHUF még belefér, azért irtam 250et, mert úgyis többért ajánl mindenki :)

(#27242) andris21 válasza Borote (#27214) üzenetére


andris21
tag

igen ez már jó lenne.
milyen ez a széria? mármint minőség/megbizhatóságra értem!

OFF:
hihetetlen amúgy milyen ára van az üzleti notebookoknak...

(#27243) cz.istvan válasza andris21 (#27242) üzenetére


cz.istvan
tag

Üzleti gépek sokkal minőségibbek, meg hosszabb távon birják, köszönhetően annak is hogy többnyire gyengébbek teljesiményileg - dehát a minőségnek ára van. Egyszer megveszel egy ilyen gépet ami a kezedbe nem nyekereg, nem tekereg, nem kopik meg nincs vele gond aztán utána már csak üzleti gép fog kelleni

(#27244) Borote válasza andris21 (#27241) üzenetére


Borote
addikt

Ajajjj, mostanában nem láttam túl sok (értsd zéró) 16:10-es képarányú gépet... Nagyon elmentek a 16:9 felé.

Az XPS-ek korrekt gépek, ennek speciel még nem láttam a kijelzőjét, de általában szép panelek kerülnek beléjük. 3 év garancia, eSATA, USB3, i5, fHD, erős videokártya (ha kihasználja a szerkesztőprogram, akkor nagyobb a gyorsulás, mint egy i7-es processzorral), és nem utolsó sorban jól összerakott szép külső. Egyedül a hűtésükre szoktak néha panaszkodni, de i5-ös processzorral akkora gond nem lehet.

Ha belefér a kisebb kijelző akkor i5 G53 és i7 G53, nehezebbek, viszont hűtésre jobbak és teljesítményben is előrébb vannak, cserébe rövidebb a garanciaidő.

De 300k-ért már érdemes Tom1939 kollégával beszélni, ő jobban otthon van a külföldi rendelésekben, annyiért már lehet, hogy megéri.

(#27245) SirKero válasza DarkDeer (#27238) üzenetére


SirKero
őstag

Ok értem.
Ez ugyan nincs a felsorolásban de árban ugyan ott van és erősebb proci+vga (Intel® Core™ i3-370M 2,4GHz /NVIDIA® GeForce® GT 520M 1GB DDR3 ) van benne + numpad is. Acer
A garancia csak egy év alapból de úgy tudom amíg az le nem telik lehet hosszabbítani.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#27246) takkert


takkert
tag

Hello!

Szerintetek ez ASUS K53TA-SX149D megéri a 160000Ft-t mert itt (www.multimediatower.hu)betudják szerezni jövő hétre,a többi boltba nincs?
A boltról amúgy nem tudok semmit!

(#27247) Naigen válasza Borote (#27235) üzenetére


Naigen
aktív tag

Hát akkor bye-bye tévedhetetlen barátom :)

(#27246) takkert:

A jövő hétre be tudják szerezni, kb azt jelenti, hogy kuva kicsi a forgalmuk, hetente mennek árúért a nagykerbe. Ergo, ha ők be tudják szerezni, akkor biztosan más is, aki nem mellesleg nagyobb forgalmat bonyolít, ergo valszeg jobbak az árai is.

[ Szerkesztve ]

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#27248) DarkDeer válasza SirKero (#27245) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Igen, ez mindenben erősebb. Igaz, a proci nem a legújabb széria, de simán jó. Ha megfelel Neked, hogy most megveszed 1 év garival, és 1 éven belül veszel még hozzá 1-2 év garanciát akkor hajrá.

(#27249) SirKero válasza DarkDeer (#27248) üzenetére


SirKero
őstag

:R

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#27250) takkert válasza Naigen (#27247) üzenetére


takkert
tag

Hello!

A többi boltot is kérdeztem 2-4 hét a beszerzés, és a legolcsóbb helyen is csak 5000ft olcsóbb, de ott van futár költség is.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.