Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27951) Maddoxtomi


Maddoxtomi
tag

Sziasztok!
200ezer alatt, keresek notebookot. Core i5 (2,3GHz) ; Nvidia Gt 550M ; 3Gb RAM 17"
Ez van nekem most, lényegtelen a márka és a típus, a lényeg, hogy kisebbet akarok, 13-15" ra gondoltam, ami hasonlóan erős. A VGA lehet gyengébb, lényeg hogy a Heroes of Might and Magic 6-ot minimumon tudja futtatni. Ha belefér az árba valami anti-glare kijelző, akkor az is jöhet. Ilyesmi árfekvésben és teljesítményben tudnátok ajánlani pár notit? Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#27952) la_cc válasza Borote (#27944) üzenetére


la_cc
addikt

Fincsin hangzik ezaz NBD gari... :C

Nagyon jókat hallottam a Dell üzleti notijairól, így szinte csak a Latitude-ket és Vostro-kat néztem. Viszont kár, hogy a Latik-on van numpad... :P Fölösnek találom. :) Így legalább egyszerűbb választanom a kettő közül.

Tudom, hogy kicsit előre gondolkozok, de a 3 éves Dell gari hosszabbítható? :U

Na mind1. Köszi a segítséget. Alszok rá egyet. Nem kis lóvé ez, de a 3 év gari, az csak 3 év gari... :DDD

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#27953) GaborGh válasza Maddoxtomi (#27951) üzenetére


GaborGh
őstag

Asus N55SF

(#27954) Borote válasza Maddoxtomi (#27951) üzenetére


Borote
addikt

Y570 i3-mal 195-ért? (Esetleg egy új boltnál van gyanúsan olcsón, 170-ért is :D meg nálam is van használt i5-ös :P )

Vagy amit GaborGH ajánl, csak az 220-nál kezdődik.

[ Szerkesztve ]

(#27955) PainKiller13 válasza Orient84 (#27948) üzenetére


PainKiller13
őstag

Az acer sokkal jobb teljesítményre, játszani a Sony-n nem nagyon lehet, viszont ennyiért sok más nem Acer gép van hasonló tudással, több garanciával, nevesebb márkával. 200 körül gondolod ahogy nézem, Lenovo Y570-et nézd meg, ekörül van, jó minőség, és erősebb jóval mint ezek a gépek.

(#27956) la_cc válasza PainKiller13 (#27955) üzenetére


la_cc
addikt

Ez az Y570 nem is tűnik rossznak... :) Ez a "nVidia GeForce GT 555M 1GB" vga vajon mire elég? Nem igen szoktam játszani, de mondjuk egy Diablo 3-hoz elvileg milyen lenne? ;]

A kollégák tanácsára erre a Dell Vostro 3550-re gondoltam újítani. Pro és kontra? Ennek gyengébb jóval a grafikus teljesítménye, azt gondolom.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#27957) Borote válasza la_cc (#27956) üzenetére


Borote
addikt

Döntsd el, hogy szeretnél-e játszani, vagy sem. Ha szeretnél, akkor Y570 vagy Asus N55 (ha 200 körül szánsz rá), ha nem szeretnél játszani, akkor vagy az a Vostro, vagy ha véletlenül nem kapni, akkor EZ a Latitude :)
Amúgy a GT555-n illene majd szépen futnia a Dio3-nak 1366*768-ban :)

(#27958) spyduck válasza PainKiller13 (#27931) üzenetére


spyduck
nagyúr

hehe ;]
ez viccnek is rossz.

(#27959) Televan74


Televan74
nagyúr

GT 540M 1GB vagy GT 540M 2GB? Kell ennek a GPU -nak a 2GB ram?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#27960) GaborGh válasza Televan74 (#27959) üzenetére


GaborGh
őstag

Nem, felesleges.

(#27961) cettlee válasza Televan74 (#27959) üzenetére


cettlee
őstag

nemkell, föleg nem 540m-nek:D én most vettem 555m-t és azis csak 1 gigás. majd összemérem hamarosan a 2 gigással, mert ismi azt vett. esetleg fullHD felbontásba van elönye a 2 gigásnak de sztem ottse:)

(#27962) Duran válasza Kornel (#27901) üzenetére


Duran
tag

Rendben! Igyekszem! Most sajnos annyira nincs időm így vizsgaidőszak előtt, utolsó héten.. 5000000 zh 2 hét leforgása alatt.. Amint megkezdődik (jövő hét közepe) az otthonlétem már dobom is a teszteredményeket ha így megfelel :)!!

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#27963) Kornel válasza Duran (#27962) üzenetére


Kornel
veterán

Köszi :)

(#27964) trunsell


trunsell
csendes tag

Hy melyik legyen inkább ? 95 ért használt jó állapotú FUJITSU-SIEMENS SA3650
vagy SAMSUNG NP300E5Z-A01HU

a fujitsu nak gyengébb a procja de duál videókártyás külső vidikarival nagyon ütős a másiknak meg erősebb a proci meg ddr3 memória de integrált vidikari van benn

vélemény?

(#27965) GaborGh válasza trunsell (#27964) üzenetére


GaborGh
őstag

Samu egyértelműen.

Fujiból csak az új Lifebook-okat szabad megvenni, Siemens f*s...

[ Szerkesztve ]

(#27966) cettlee


cettlee
őstag

van vkinek n55? eza szar nemtud usb-röl bootolni?:D biosba nincs ilyen opcio

(#27967) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Helló!
Megvettem az Asus K73SV notebookot.
1. Gyors adatmásolás céljából kikaptam belőle a vinyót, és rákötöttem az asztali gépre, nyugtassatok meg, hogy megmaradt a garancia. Ezen csak később gondolkoztam el, hogy észreveszik-e majd.

2. hol lehet beszerezni hozzá a 2. vinyóhoz lefogatókeretet?

(#27968) GaborGh válasza cettlee (#27966) üzenetére


GaborGh
őstag

A biosban semmilyen usb-s hdd, odd, fdd nincs megadva, amit elsődlegesre be lehet állítani??

Milyen opciók vannak a Boot menüben?

[ Szerkesztve ]

(#27969) cettlee válasza GaborGh (#27968) üzenetére


cettlee
őstag

UEFI boot disabled
PXE rom disabled

ezeket nemtom mik.

boot priority-nél csak a S3571635952379 vinyo van és a Slimtype DVD, mást nem lehet beállitnai.

Van olyan h Add new boot option, de semmi értelmeset nem sikerült add-olni.

Találtam 1 oylat hogy HARD DRIVE BBS PRIORITIES , itt lehet kiválasztani olyat h ADATA USB FLASH DRIVE. de nemtom beállitani boot optionnak

asszem sikerült! letiltottam hdd-t, igy most usb okok:D

[ Szerkesztve ]

(#27970) csabi011


csabi011
tag

Hello!

160ig, játékra mit tudnátok ajánlani?

(#27971) Limnophobia


Limnophobia
csendes tag

Sziasztok.

Szeretném pár hozzáértő sporttárs általános véleményét kérni erről a két laptopról.

http://notebookshop.nl/notebooks/asus/523039/asus-k73sv-ty037v.html#specs

http://www.paradigit.nl/Paradigit/product/ZPR_01LAP/01_LAPTOPS/productdetails/80003374/Acer_17_3_7750G_2438G75MN_i5_2430M_8GB_750GB/LX_RCW02_069/default.aspx

Előre is nagyon szépen köszönöm!

(#27972) GaborGh válasza csabi011 (#27970) üzenetére


GaborGh
őstag

Lenovo y570 ha a 172k még belefér.

(#27973) GaborGh válasza Limnophobia (#27971) üzenetére


GaborGh
őstag

Felhasználási terület?

Mennyire fontos a 17"?

Külföldön élsz?

(#27974) csabi011 válasza GaborGh (#27972) üzenetére


csabi011
tag

160 a plafon :F max annyiért valami?

(#27975) Limnophobia válasza GaborGh (#27973) üzenetére


Limnophobia
csendes tag

Filmezés, videószerkesztés, játszás. A 17' a legfontosabb számomra a filmezés miatt. Igen, külföldön élek, Hollandiában.

(#27976) Kornel válasza csabi011 (#27974) üzenetére


Kornel
veterán

Ha bátor vagy, akkor aldis medion teljesítménybe verhetetlen.
Ha nem, akkor Asus K53TA
i3+gt540
a6+hd6650

Attól függ, hogy intel vagy amd fan vagy ;)
Tesztek nemsokára készülnek mindkét típussal!

(#27977) Naigen válasza Chesterfield (#27967) üzenetére


Naigen
aktív tag

Bios-ba belépsz - Boot - Hard Drive BBS Properties. Itt látnod kell majd a hdd-t és az usb-re dugott boot képes eszközt. Az usb-st tedd első helyre, aztán F10 és Enter.

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#27979) csabi011 válasza Kornel (#27976) üzenetére


csabi011
tag

Köszi
Az aldishoz miért kell bátorság? hibásodhat vagy garanciával lehetnek gondok?
és egy linket tudnál küldeni az asusról?

(#27980) Kornel válasza csabi011 (#27979) üzenetére


Kornel
veterán

Külföldi tesztek jót írnak róla, garancia 3 év, az nagyon jó. Viszont eléggé melegszik, ilyenkor visszafoghatja a CPU órajelét, amit rögtön megérzel sebességben. De inkább egy teszt kellene egy olyan fórumtárstól, aki már vett ilyet. Pár játék, benchmarkok, hőmérsékletadatok stb. Ez alapján könnyebb lenne dönteni :)

Asus Llano A6 + HD6650

Asus Sandy i3+ GT540

Bár a radiumot nem szokták ajánlani, máshol meg csak 320GB-os verziót találtam most.

[ Szerkesztve ]

(#27981) csabi011 válasza Kornel (#27980) üzenetére


csabi011
tag

értem, köszi! :R

(#27982) SirKero


SirKero
őstag

Asus Sandy i3+ GT540 lapok után érdeklődtem és az a tapasztalatom,hogy sok helyen már nincs és nem is tudják beszerezni ( le is vették az árlistáról ) ahol meg lenne ott meg már nem annyiba kerül ( sokkal többe ) mint ami az árgépen volt.
Lehet,hogy meg kell barátkoznom az Asus Llano A6 + HD6650 kombóval.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#27983) Figo22


Figo22
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnénk ismerősömnek lány az illető keresünk egy új laptopot. Riporternek tanul a hölgy így fontos kritérium lenne a hordozhatóság, de mellette nagy teljesítményre is szükség lesz a videó és audio vágások miatt. Maga méretre sztem 12"-14" között kellene és árra 150k körül max.

Köszi

(#27984) Majy000 válasza Kornel (#27980) üzenetére


Majy000
csendes tag

Valóban melegszik a Medion, szóval aki komolyabb játékkal akar hosszú órákig játszani az vagy vegyen hozzá laptop hűtőt vagy ne ilyet vegyen.
Én általában nem játszok sokáig egyhuzamban így elég annyit csinálnom hogy kicsit megemelem a hátulját hogy jobban szellőzőn és ha felmelegedett az asztal alatta arrébb húzom kicsit, és ez bőven elég.
Aki hozza viszi a gépét és nem akar hűtőt is cipelni az vegyen másmilyent (persze ez csak komolyabb játékokra vonatkozik azért heroes6-hoz nem kell)
Bár ugyan nem értek nagyon a notebook-okhoz sztem 3-4 óra BF3 után felmelegszik más gép is :D

[ Szerkesztve ]

(#27985) cettlee válasza SirKero (#27982) üzenetére


cettlee
őstag

ne is mondd baszki. egy cég árlistáján 222 ezer volt, megrendeltem, 1 nap mulva hivnak hogy hááttööiizéé hétföre tudjuk hozni a gépet, és 222 helyett 240ér :DDD ezmi?

(#27986) Kornel válasza Majy000 (#27984) üzenetére


Kornel
veterán

Az a kérdés, hogy mennyire melegszik fel, illetve visszafogja-e már olyankor a CPU órajelét?
Jó lenne hőmérsékletet mérni játék közben pl.

(#27982) SirKero: előtted linkeltem árakat, a radiumnál találtam legolcsóbban 4gb+500gb hdd-s verziót, de tényleg nagyon felment az ára. Valószínű az a6-os verzió is fel fog menni, csak még van készleten régi beszerzésű. A K53TA notinak van saját topcija is, nézd meg, lesznek tesztek is hamarosan az A6-os verzióval, az A4-essel már van sok eredmény a topicban. Ha megbarátkozol azzal, hogy egy gombnyomással beállítod a cpu frekvenciát 2,1 ghz-re, akkor minden tesztben hozza egy i3 szintjét, játékban meg ahol működik a dg, ott el is húz.

[ Szerkesztve ]

(#27987) -ICE-


-ICE-
csendes tag

Egy medion tesztre én is kíváncsi lennék a notebookcheck.com-on 85% -os az átlag értékelése szemben a lenovo y570 74%-val és azt írják a GT555-ből ez hozza ki a legnagyobb teljesítményt erre persze kíváncsi lennék,hogy igaz vagy sem.:)Ha tudtok ilyen tesztet vagy valaki akinek van csinált azt légyszi linkeljétek be. Mondjuk ezt a melegedést tényleg írják hibaként.Csak eleve nem is lehet sehol beszerezni az aldin kívül ha jól láttam, és szerintem már ott se nagyon lehet...

(#27988) Kornel válasza -ICE- (#27987) üzenetére


Kornel
veterán

Miskolcon nem volt már, haverom kereste. De máshol még előfordult, azt írták egy hete.

(#27989) Szergeely


Szergeely
csendes tag

Sziasztok!
Kinéztem magamnak két laptopot:[link]

[link]

Az első mellet a kedvező ár, a második mellett a nagyobb teljesítmény szól.
Megéri-e inkább az intel-est venni? Minimális vagy kényeges-e a különbség a két noti között?
A gép játékra és 3D-s tervezésre kellene.
Köszi a segítséget!
Gergő

(#27990) spanyoll


spanyoll
addikt

Sziasztok!
Nagyapámnak kéne venni egy notit nemsokára, azt mondta, hogy 60-80 közötti árból hozzam ki, ergo új készülék szerintem kilőve.
A legalapabb dolgokra használná (net, filmezés, zenehallgatás, skype), ergo nem kell valami brutál gép. W7-et tennék rá, mert azért azt már elviszi soksok minden.
Milyen masinát javasoltok? Ha van új akkor az is jó, ha használtat, akkor vagy típust mondjatok, hogy milyet érné meg keresni, vagy a nem-hirdetés keretein belül valami előrehaladási pontot.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#27991) Borote válasza spanyoll (#27990) üzenetére


Borote
addikt

Én egy 60k-s ThinkPad-re fogok váltani (i5+GT555M-ről), szerintem egy használt, kb 3-4 éves üzleti gép tökéletes lesz neki.
ThinkPad T60, T61, Latitude D630, EliteBook 8510p - ilyesmiket lehet elérni ennyiért is, és ezek jó eséllyel nem adják meg magukat heteken belül.

(#27992) SirKero válasza Kornel (#27986) üzenetére


SirKero
őstag

Szerintem az az egy gomb nyomás viszont megéri a több mint tíz ropi árkülönbséget :DDD

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#27993) spanyoll válasza Borote (#27991) üzenetére


spanyoll
addikt

Köszi szépen, utánanézek, én is gondolkoztam Thinkpadeken, lévén hogy mennyire strapabíróak...
Újak közül (nem csak thinkpad) ennyiért nem lehet kapni gondolom, nem?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#27994) stiftergabor


stiftergabor
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy az általam kinézett géphez: Aspire AS5755-2314G50Mnrs ( LX.RRH02.007 ), 155000 HUF milyen utólag beszerelhető grafikus kártyát ajánlotok. Most valami gyári HD GRAPICS 3000 van benne elviekben, mert az ACER a honlapján csak annyit tüntet fel, hogy a grafikus vezérlő gyártója INTEL.

http://www.acer.hu/ac/hu/HU/content/compare/LX.RPW02.053-LX.RRH02.007-LX.RQ102.042

Összehasonlítottam az Aspire AS5755G-2314G64Mnks ( LX.RPW02.053 ) -el ami 175000 HUF -ba kerül és ennek a grafikus vezérlő gyártója: Nvidia GeForce GT 540M. A grafikus vezérlőn kívül a két gépben más eltérés nincs.

A kérdés lényege az lenne, hogy az olcsóbbik és a drágább gép is ugyan azt a processzorba integrált grafikus vezérlőt tartalmazza ( HD GRAPICS 3000) , csak a drágábbikban van még egy bővíthető grafikus kártya, az Nvidia GeForce GT 540M, vagy tévedek, és mind a kettő grafikus vezérlő integrált?

Válaszukat előre is köszönöm!!!

Sajnos az idő sürget, mert ma minden képen gépet kell vennem!

Bónusz kérdésem pedig az lenne, hogy, ha az első gép bővíthető, akkor mennyire bonyolult beszerelni egy új Nvidia GeForce GT 540M kártyát(esetleg mást, amit ajánlotok)

Eredeti Windows® 7 Home Premium - Intel Core i3 (i3 - 2310M, 2,10 GHz, 3 MB) - 39,6 cm (15,6") LED - 16:9 WXGA - Aktív mátrixos TFT színes LCD - CineCrystal - Intel - 4 GB DDR3 SDRAM - 500 GB Serial ATA - DVD - író - Súly (közelítő) 2,60 kg - Maximális akkumulátor üzemidő 4,50 Óra

(#27995) M.T. válasza Majy000 (#27984) üzenetére


M.T.
senior tag

Szia itt az aprón lehet venni hordozható laptophütőt is 1000 Huf -ért és összecsukhstó egy ismerősömnek vettem is.
Nem a reklám kedvéért de itt van.
Én magamnak egy 23 centiset vettem a vaterán 1600 Huf ért.
Szóval nem túl drágán beszerezhető és mindenkinek jó lehet nem csak Medionhoz.

[ Szerkesztve ]

(#27996) ArrayOfLilly


ArrayOfLilly
aktív tag

Sziasztok,

notebookot keresek a férjemnek, Lenovo T széria kéne, az extrém fizikai terhelés miatt (sok és nagy macska melegszik rajta, belehány, kávé ráömlik, kisgyerek rálép, püföli, ,egész nap megy 24/7), eddig ez jól bírta, de egyszerűen képtelen vagyok áttekinteni a kínálatot. (Letöltöttem excelben, de ugye a felét kapni se lehet itthon, ár meg ugye ajánlott sincs benne tájékoztatásul.)

Szempontok: elsősorban irodai munkára használja, Office, Winwatt, néha minimális PS. Viszont ritkán cserél gépet, a jelenlegi 2007 óta volt jó neki - eddig, mert mostanra lassúnak érzi, ami jogos is (lehetne még javítani az érzetén, de sok okból ez most nem téma).

Szeretne hobbiból digitalizálni videokazettákat, és hangot, videót editálni, ezekhez esetleg külső hangkártyát csatlakoztatni. (De ezt 10 éve mondja...)

Kijelzőben a méret érdekli, minél nagyobb, a felbontás nem annyira, de 1600x900 körül, ha választani lehet. Min. 4 GB RAM-ot szeretne, más megkötés nincsen. Esetleg a HDD legyen inkább 7200rpm, mint 5400, de úgyis SSD-t szeretne, mert azt hallotta, hogy... csak én meg ismerem, igazából nem kell neki. (Barátom vett egy böhöm Thosiba Qosmiot használtan, féláron, és most hirtelen minden kéne, ami abban van, 2 vinyó, egyik SSD, 8 GB RAM, i7, etc..)

Van egy lélektani határ 350e ft körül, de szerintem 400-ig meg tudom győzni.

Kérdések: i5 vagy i7, érdekes ez, vagy csak ha van konkrét egyebekben megfelelő típus, akkor nézzek benchmarkot a konkrét CPU-król, vagy ennél a típusú felhasználásnál ez mindegy?

Irtó rég nem vettem gépet, azt sem tudom, kinél kezdjek el nézelődni, hol érdemes egyáltalán.

A video digitalizálása a másik homályos pont, fogalmam sincsen miket kell csatlakoztatni és hogy ahhoz milyen eszközre lesz szükségünk. Ne profi felhasználásra, csak a meglévő filmkészletünk (művészfilmek, nagy részét nem tudtam sajnos sehonnan letöleni évek alatt sem) megőrzésére irányul.

Hangot szeretne kivezetni 5+1-re, amikor ennek utánaolvastam, külső hangkártyával ez megoldható volt.

Szóval adjatok tanácsot, mert bár eddig nagyon ráért a kérdés, most hirtelen nagyon sürgős lett és le kéne tennem elé egy gépet, ehelyett pánikba estem a kínálattól. :-)

Köszi.

http://www.arrayoflilly.com

(#27997) stiftergabor válasza stiftergabor (#27994) üzenetére


stiftergabor
csendes tag

Most olvastam, hogy a fent említett videokártya integrált :(

(#27998) t1 válasza stiftergabor (#27994) üzenetére


t1
addikt

Ha akarsz egy jó notit amiben van rendes VGA, akkor vedd meg a drágább Acert és kész, jó kártya a GT540M, a HD3000 az a processzorba integrált VGA, régebbi játékok futtathatók rajta de komolyabb játékra esélytelen.

(#27999) MZsoltee


MZsoltee
veterán

130k körül (oprendszer nélkül)
milyen gépet ajánlotok?
Felhasználás irodai inkább otthon 15,6"-os kijelző elegendő.
Fontos a garancia és a tartósság!
Csak új boltból garival!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#28000) stiftergabor válasza stiftergabor (#27994) üzenetére


stiftergabor
csendes tag

Valaki tud a fent említett kérdésre válaszolni?
Lehet-e a notebook-ot is bővíteni(grafikus kártya terén) vagy meddő ötlet az egész?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.