Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27051) SzutyokMatyi


SzutyokMatyi
tag

Üdv. Mindenkinek. Rövidesen szükségem lesz egy megbízható, évekig is kitartó laptopra, irodai munkához, filmnézéshez, böngészéshez (szóval nem játékhoz) a következő paraméterekkel és 130-140E Ft komplett árértékben:
Op.rendszer: Windows 7 Home Premium magyar (telepített, vagy hozzávett...)
Akku: 6 cellás, min. 4400Wh
Kijelző: 15,6” méret, HD LED minőség, ha lehet NE fénytükröző
Processzor: min. 2 magos, legalább 2000 MHz (Intel DualCore vagy Athlon 300, stb...)
Memória: min. 2 GB, de inkább 3-4 GB.
Merevlemez: 320-astől már jó (külső vinyóval dolgozom)
Opt.meghajtó: dvd supermulti
vga-kártya: min. 512 MB-os, a fenti funkciókhoz megfelelő
Egyéb Plussz: 3 db. USB port + vga és HDMI kimenetek, + wifi + hang ki és bemenet
Csak esetleg: web-kamera, kártyaolvasó, bluetooth
Nézegettem már 1-2-t (pl. Packard Bell TK81-SB-353HG, HP G62) csak a témában nem vagyok otthon, így minden hasznos kommentet megköszönök hogy a fenti árban és paraméterekkel melyik gyártó melyik modelljét ajánljátok.

(#27052) cettlee


cettlee
őstag

Hány fekvőtámaszt bír Chuck Norris megcsinálni?

Az összeset!

XD

[ Szerkesztve ]

(#27053) DarkDeer válasza SzutyokMatyi (#27051) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Packard Bell nem ajánlott, mert csak 1 év garancia van rá, és nem lehet bővíteni.
Matt kijelzősök:
SAMSUNG Series 3 NP300E5Z-S02HU Ezüst
FUJITSU LifeBook A531 VFY:A5310MF025HU
Fényes kijelzősök:
HP Pavilion g6-1110sh QC104EA
LENOVO IdeaPad G570GH 59-310146 Barna
TOSHIBA Satellite C660-1X7
ASUS K53E-SX1110D

Bocsi, nem néztem, hogy az árba Win 7 is kell, így akkor olcsóbbakat ajánlanék, lásd egy régebbi hozzászólásomban: [link]

[ Szerkesztve ]

(#27054) Mustangjones válasza Mustangjones (#26993) üzenetére


Mustangjones
csendes tag

erre valaki? nagyon hálás lennék... :))

(#27055) KINIZSI


KINIZSI
tag

Sziasztok,

a következőben kérnék segitséget:

a geforce 540m és az ATI 5870m, között nagyon sok a teljesitménybeli különbség?
Illetve ezek kb milyen asztali VGA teljesítményének felelnek meg?

köszi a választ előre is

(#27056) Traxx válasza Mikisys (#27036) üzenetére


Traxx
őstag

Illetve DarkDeer, GaborGh, endruboy1: köszönöm a segítséget, ezek alapján (legalábbis ha én lennék a döntéshozó) a Samsung lenne a befutó :R Különösen Mikisys tapasztalatai voltak nagyon hasznosak, ami tetszett, az a matt kijelző. A beépített hangszóróktól még egyik laptopnál se nagyon voltam elájulva, tehát azt sejtettem, milyen, viszont az akkuidő elég jófélének tűnik. Köszönöm :R

Egy kérdésem még lenne: emlékeim szerint a Samsung nem olyan régóta szereplője kis hazánkban a notebook piacnak. Milyen szervizháttérrel rendelkezik a cég? Jó, elfogadható, vagy "visszasírom az MSI-t" kategória? :D Mert ha az előbbi, akkor errefelé próbálom majd az ismerőst terelgetni :K

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#27057) Borote válasza SzutyokMatyi (#27051) üzenetére


Borote
addikt

Elsőre EZT akartam mondani, ráadásul ők ingyen ki is viszik (a memória kispénzért bővíthető)... Csak aztán vettem észre, hogy Neked oprendszerrel együtt kell.

Így az oprendszer nélküli ár 115k körülre esik... Sajnos EBBEN már eggyel régebbi processzor található... Persze ez sem rossz :)
Valószínűleg egy Toshiba az, ami jó lesz majd Neked, csak azokat annyira nem ismerem :B Illetve a Samunak a Series 3 gépei is, csak olyat hirtelen nem találtam integrált grafikával.

Az általad említett felhasználásra amúgy elég az 'Intel HD Graphics' 'Sandy Bridge'-es változata is. Sőt, még az előző generációs Core i-k integráltja is szépen boldogul az 1080p-s filmekkel. (Itt hozzá kell tenni, hogy néhányan kiszúrják, hogy nem kezeli tökélesen a 23.976-os framerate-t, de ha jól tudom, ez a probléma csak akkor jelentkezik, ha TV-re kötöd a géped).

[ Szerkesztve ]

(#27058) Tom1939 válasza KINIZSI (#27055) üzenetére


Tom1939
őstag

A különbség vagy 50% az 5870 javára. 3dmark06 kb 8 és 12 ezer. 3dmark vantage-ban még több a különbség ha jól tudom.

(#27059) zileut válasza Borote (#27001) üzenetére


zileut
tag

Igaz az, hogy állandóan pörög a ventillátora, mert a notebookcheck.net a negativumoknál ezt említi: "Cooling constantly active (idle) and loud under load"?

(#27060) GaborGh válasza Mustangjones (#27054) üzenetére


GaborGh
őstag

Szerintem a fenti kívánalmaknak leginkább ez felel meg, de csak +2 év gar bővítéssel:
- Acer 3830TG i5-tel

(#27061) GaborGh válasza Borote (#27057) üzenetére


GaborGh
őstag

(#27059) zileut
Biztos van hozzá vm. szoftver amivel állítani lehet a ventik fordulatszámát, hogyha nincs rá szükség, akkor ne hangoskodjon, vagy esetleg a Biosban...

[ Szerkesztve ]

(#27062) bubi92


bubi92
őstag

mennyit ér most egy y560 i3 lenovo, még közel egy év garival, csaknem karcmentes állapotban?

(#27063) sketchifun válasza bubi92 (#27062) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ezt a felértékelés topikban kérdezd.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#27064) Borote válasza zileut (#27059) üzenetére


Borote
addikt

Gyakran előfordul, hog a legalacsonyabb fordulatszámon megy a venti, de szerintem nem zavaró. Legjobb lenne, ha élőben megnéznéd, kipróbálnád - akár boltban is, bár az nem az igazi, mert nem hallhatod, hogy hangos-e.

(#27065) GaborGh válasza bubi92 (#27062) üzenetére


GaborGh
őstag

(#27066) bubi92 válasza GaborGh (#27065) üzenetére


bubi92
őstag

bocsi, hogy rossz helyre írtam, és köszi :R

(#27067) hreblay


hreblay
csendes tag

Hali!

Haverom most tervez notebookot venni. Erről mi a véleményetek?

Packard Bell Notebook:
AMD Athlon 2 DualCore P360 2.3 Ghz
3 GB Ram
500 HDD
AMD Radeon HD 6470M 512 MB DD3
és ez 99 rugóért.

Szerintem nem a legjobb alternatíva ez az AMD CPU-s megoldás.
Ti mit ajánlanátok ennyiért?

(#27068) sketchifun válasza hreblay (#27067) üzenetére


sketchifun
senior tag

Olcsó, de figyelembe vette, hogy csak 1 év garancia?

Laptopoknál ez elég kevés, de ha meg tud békélni a gondolattal, szerintem jó vétel.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#27069) endruboy1


endruboy1
senior tag

Üdv!
Én is szoktam itt notikat ajánlgatni, de most kemény kihívás elé állítottak.
Szóval olyan notit keresek ami 150-160 árban van maximum, de persze nem baj ha olcsóbb és az Archicad legújabb verziója minden probléma nélkül fut rajta. Képernyő méret minimum 15 col.
Én úgy gondoltam, hogy annak a proginak kell a proci és a VGA ereje egyaránt szóval nem árt egy belépő színtű VGA ami azért árnyalatnyit erősebb mint a HD3000 és az i5-ös proci, mert szerintem ide már kevés lehet az i3.
Eddig csupán ezt a Toshiba C660-ast találtam. Őróla van valakinek tapasztalata?
Illetve más ajánlatok?

Illetve esetleg valakinek van arról tapasztalata hogy az Archicad hogyan futna egy i3-as vagy egy Pentium procival a HD3000-el? Csak mert ha azon is elmegy, akkor kijönne a gép 110k körül ami azért előnyös lenne.

[ Szerkesztve ]

(#27070) nud


nud
tag

Üdv mindenkinek!
Kinéztem 1 laptopot:
Dell Inspirion R17 Switch
Tulajdonságai:
Op. rendszer FreeDOS
Kijelző 17,3' WXGA HD LED
Processzor, CPU, APU Intel Core i5
Sebesség 2410M 2,3GHz
Memória 8GB DDR3
HDD 640GB
ODD DVD-SuperMulti
Chipset Intel HM 67 Express
Külön Videóchip igen
Videóchip NVIDIA GeForce GT 525M 2GB

Van ez a típus i7-es,4magos változatban:Intel Core i7 2630QM
És eléggé tanácstalan vagyok h melyiket válasszam,kb20ezer a különbség.
Hosszú távra tervezek kb3év,és nem tudom h elég e a 2magos v 4kell :/
Filmnézés,net ,játék amire használnám
A játékoknál nem akarom mindig a max beállítást használni,
a mostani gépemen is 1024/768-at használok...
Ami a kérdésem h mindenképp vegyek hozzá-laptop hűtőt bármelyik procit is választom ill ha 4magos lenne az fogyasztása átlagosan jelentős mértékű lenne a 2magoshoz képest?
Köszönöm előre is a válaszokat!

(#27071) GaborGh válasza endruboy1 (#27069) üzenetére


GaborGh
őstag

Toshiba-k jók, megbízhatóak, alapból 3 év garanciával és jó szervizzel, szerintem ajánlott vétel.

Ennek egy kicsit erősebb a hardvere, mondjuk egy kicsit többe is kerül: :D
Toshiba L750

Esetleg még a Medion-t érdemes megnézned, kipróbálnod.

(#27072) GaborGh válasza nud (#27070) üzenetére


GaborGh
őstag

Szerintem inkább itt kérdezd meg, hasznosabb tanácsokat fogsz kapni...
(vagy nem, nálunk a nem ajánlott kategóriába tartozik)

(#27073) Mustangjones
Szívesen

[ Szerkesztve ]

(#27073) Mustangjones válasza GaborGh (#27060) üzenetére


Mustangjones
csendes tag

Köszönöm a választ, én is ebben gondolkodok leginkább.

(#27074) endruboy1 válasza GaborGh (#27071) üzenetére


endruboy1
senior tag

Értem, nem ragaszkodok (és ő sem) igazból egyik márkához sem.
És ez az Acer 5750G? Szinte centire u.azt tudja mint amit te írtál Toshiba, persze kevesebb a gari idő rá. Minden esetre köszi és megmutatom neki azt is. Ám az ár itt most erős szempont és ez egy 13 rugóval kevesebbe fáj viszont a teljesítménye valszeg kell. Az Acersége engem nem üt szíven mert nekem is az van. Inkább az érdekelne hogy vannak konkrétan erről a típusról infói valakinek?

Mediont hol nézzek, a nagy boltokban nem igazán találok és bevallom eddig nem is hallottam róla?

(#27075) zileut válasza GaborGh (#27071) üzenetére


zileut
tag

A Toshiba Satellite L szériás laptopokra miért csak 2 év garancia van, pl az általad linket gépre is csak 2 év van.
A laptopesztergom mennyire megbízható üzlet?

(#27076) GaborGh válasza endruboy1 (#27074) üzenetére


GaborGh
őstag

Megmondom őszintén, az Acer nem a szívem csücske, túl sok rosszat olvastam és hallottam róla, többek között szervizesektől is, én ezért inkább a Toshiba-t ajánlom, még ha kicsit drágább is.

Medion az Aldi gépe :D

Elsőre én is csak röhögtem rajta, de a kinti tapasztalatok elég jók és itt a fórumozók közül is többen használják már megelégedéssel...

Notebookcheck

[ Szerkesztve ]

(#27077) Traxx


Traxx
őstag

Az itteni, szervizhez kapcsolódó kérdésemre tudnátok még írni valami okosat? :R Mert ha az a többség véleménye, hogy e tekintetben is jó, akkor erősen elbillent a mérleg...

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#27078) endruboy1 válasza GaborGh (#27076) üzenetére


endruboy1
senior tag

Kajak nem is rossz :D.
Viszont túlságosan a VGA-n van ebben a konfigban a hangsúly, inkább i5-ös proci kéne Archicad alá a grafikából ilyen szinten szerintem nem profitál az a program. Van más konfigban is, mert nem nagyon látom itt az oldalon?
Lehet marad a legelső Toshiba a 3 év gari miatt ha azt mondod az jóféle. Csak mert nem szeretném ha elromlana a cucc 1 év múlva mert akkor azzal megint nekem kéne szenvedni hogy hogyan javíttassam meg :D. És annak a VGA-ja sztem elég lesz a proginak... kár hogy nem nagyon találtam a neten konkrét tapasztalatokat erre vonatkozólag.

(#27079) GaborGh válasza zileut (#27075) üzenetére


GaborGh
őstag

Megfogtál, sajnos nem tudom arra miért csak 2 év :D
Topikjában kérdezted már?

Az üzlet viszont ajánlott és megbízható.

[ Szerkesztve ]

(#27080) Bling95


Bling95
őstag

HP-kel milyen tapasztalatok vannak?

(#27081) Graphics válasza Bling95 (#27080) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jók, legalábbis én most nyúzom a G62-t, meglepődtem ,hogy mennyire jól használható, most váltok majd Probook-ra(irány Románia), és nem azért mert nem tetszett volna a G62-es.

Én ajánlom a HP-t

-

(#27082) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

A segítségetek szeretném kérni.
Szerintetek melyiket érdemes megvenni?

[ASUS K53SC-SX077V ]

vagy

[EasyNote TK81-SB-475HG]

Nem szeretnélek sürgetni titeket,de minnél hamarabb várnám a véleményeteket,mert kicsit bonyolult,de az a lényeg,hogy holnap délelőt meg kell vennem valamelyiket.

A segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv: Dzsabba

(#27083) polip válasza GaborGh (#27071) üzenetére


polip
addikt

itt sokkal olcsóbb és ingyen házhoz viszik: laptopszalon

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#27084) sketchifun válasza Dzsabba (#27082) üzenetére


sketchifun
senior tag

Jó gép mindkettő, nem vitás.

Viszont vedd figyelembe a garanciaidőt, illetve hogy a PB-ben erősebb a VGA.
Cserébe csak 1 év gar, ami nem ajánlott.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#27085) Kornel válasza Dzsabba (#27082) üzenetére


Kornel
veterán

Ennyiért egyiket se vedd.
Keret 170? Másból is válogathatsz?

(#27086) Dzsabba válasza sketchifun (#27084) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Én is a PB-re hajlok, de az Asus jobb garral és minőségibb anyagból van.

Azt kellene tudni, hogy egy 3DMark 03 alatt melyik teljesítene jobban. (Sajnos ilyen tesztet nem találtam.)

(#27087) Dzsabba válasza Kornel (#27085) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

A keret ennyi, azaz egy kikötés van, hogy ebből a boltból kell megvenni.

(#27088) endruboy1 válasza Dzsabba (#27082) üzenetére


endruboy1
senior tag

Asusban nagyobb akku van és az Intel procik ráadásul energiatakarékosabbak mint az AMD-s társaik, szóval valszeg azzal jóval hosszabb üzemidőre számíthatsz.
Ja és az Asuson 2 év gari van, a másikon csak 1. Ha engem kérdezel egyértelműen Asus win ebből a 2-ből.
Mondjuk az Asusban gyengébb a VGA, de hát az is kérdés hogy mennyit és milyen gémekkel játszanál rajta.

[ Szerkesztve ]

(#27089) Kornel válasza endruboy1 (#27088) üzenetére


Kornel
veterán

Asusban nagyobb akku van és az Intel procik ráadásul energiatakarékosabbak mint az AMD-s társaik, szóval valszeg azzal jóval hosszabb üzemidőre számíthatsz.

Az itt szóbanforgó Penomnál biztos energiatakarékosabb az intel, de a llano apu-k már 32 nm-en készülnek, és fejlett energiamenedzsmenttel rendelkeznek. Az én k53ta-m 5 óra felett megy aksiról, és nem 0-ás fényerőn.

(#27090) EsoxLucius


EsoxLucius
csendes tag

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy ez a gép : [link] mennyire lenne megfelelő nekem.

A gépet általános felhasználásra, internetezésre, film nézésre, zene hallgatásra, film nézésre használnám, esetleg néhány játékot is raknék rá, de nem az ilyen legújabb atom-izom-videokártyaégetőket :D .

Szerintem ennek a gépnek elég jó az ár/érték aránya. :)

Vélemény? Tapasztalat? Tanács? :) 130-140 ezrem lenne a célra!

Köszönöm! :)

(#27091) andris21


andris21
tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm szeretne venni gépet. tudnátok ajánlani olyan szériát/gyártót amit tudja az alábbiakat kb 250ezer HUF árban?
- alapvetően minél jobb teljesitmény CPU-memória-HDD(SSD) téren, videokártya másodlagos (core i7 lenne az igazi, de ezek a gépek nagyon drágák ahogy nézem, úgyhogy core i5 is mehet)
- 15 vagy 17 (inkább 17) colos kijelző, minél nagyobb felbontással
- 2-3 év garancia
- kinézet, csicsa, perifériák meg egyéb nyalánkságok másodlagosak
igazából egy "olcsóbb" üzleti szériás gép lenne az igazi, de ahogy néztem azok Core i7 procival nem nagyon férnek bele ebbe az árba!

[ Szerkesztve ]

(#27092) gyurika981


gyurika981
tag

Sziasztok!
Erröl a laptopról mi a véleményetek: http://www.radium.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=19551&category_id=1095&option=com_virtuemart&Itemid=1
Ajánlott kategoria? Ha jól tudom a lenovok elég megbizhatóak.

(#27093) Kornel válasza Dzsabba (#27087) üzenetére


Kornel
veterán

Ez még szóba jöhet: Asus K53TA SX115V
VGA sokkal erősebb, mint az inteles Asusban, amit linkeltél, és a garancia is 2 év, ami a PB-nél csak 1 lenne. A proci alapórajelen gyengébb, mint az i3, de 2,2 GHz-en beéri azt.

Bővebben olvashatsz róla a noti topicjában, érdemes végigolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#27094) Bling95


Bling95
őstag

(#27095) spyduck válasza Graphics (#27008) üzenetére


spyduck
nagyúr

műanyag

(#27096) spyduck válasza GaborGh (#27025) üzenetére


spyduck
nagyúr

Jó minőségű szálcsiszolt műanyag.
uh, ez a mondat odabasz :DDD

(#27097) Borote válasza andris21 (#27091) üzenetére


Borote
addikt

Mi lesz majd a gép felhasználási területe? :)

[ Szerkesztve ]

(#27098) TIT


TIT
veterán

Toshiba C660D-12T-ről vélemény?
90-95ezer.
Netezni,filmezni,semmi játék.

(#27099) Dzsabba válasza endruboy1 (#27088) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Kb. én is ezek a szempontok miatt választanám az asus,de ha már ennyit költök egy notebook-ra akkor már legyen benne egy normális kártya.

kornelka: A liano procikat nem ismerem, de akkor van benne akkora tuningpotenciál, hogy 2,2-re feltudom húzni?

(#27100) Dzsabba válasza Kornel (#27093) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Vissza vonom a kérdést, azt írják róla hogy nagyon jól húzható proci.
Ezt fogom választani csak legyen raktáron.
Köszönöm a hasznos segítségeket.

Üdv: Dzsabba

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.