Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27351) zileut válasza GaborGh (#27349) üzenetére


zileut
tag

Elég hihetetlennek tűnik, hogy 40k-val olcsóbban adják.

(#27352) Mikisys válasza Csababá (#27342) üzenetére


Mikisys
őstag

Én is a Samsung series 3 NP300E5Z-A01-et tudom ajánlani.
Írtam már róla többször, érdemes elolvasni, ha érdekel. (kb. november 10.-től.)
Egyszerű vonalú, de elegáns gép.
Matt kijelzője nagyon jó, képei szépek.
Akku jó, csendes működés, jó billentyűzet, (magyar nyelvű) és külön számgombok.
Gyors gép, egy i3-as procival (álnéven), filmet nézni, netezni egyéb progik futtatására bőven megfelelő.
Üdv!

(#27353) GaborGh válasza zileut (#27351) üzenetére


GaborGh
őstag

Duck az Elitebookokat,Toshiba Qosmiokat meg 150k-200k-rel olcsóbban, és akkor mi van... :DDD

Vedd meg és elhiszed :P

[ Szerkesztve ]

(#27354) GaborGh válasza hunterrop (#27350) üzenetére


GaborGh
őstag

Miért pont erre a típusra fáj a fogad?

(#27355) GaborGh válasza Sir81 (#27344) üzenetére


GaborGh
őstag

Felhasználási terület?

(#27356) Sundesz válasza endruboy1 (#27345) üzenetére


Sundesz
őstag

Pentium B procikban nem HD 2000-es GPU van?

Hörcsög Powa'

(#27357) endruboy1 válasza Sundesz (#27356) üzenetére


endruboy1
senior tag

De, sorry 2-est akartam írni.

(#27358) GaborGh válasza Csababá (#27342) üzenetére


GaborGh
őstag

Szerintem ez is jó választás lehet, fejlett és erős i3-as cpu-val:
Asus X54

[ Szerkesztve ]

(#27359) Sir81 válasza GaborGh (#27355) üzenetére


Sir81
aktív tag

HD filmezés, zenehallgatás, internetezés, egyszerűbb programok, esetlegesen játék de ez másodlagos.

(#27360) HPAA válasza zileut (#27346) üzenetére


HPAA
őstag

létező készlet és nem elírás , többen is vettek onnan
sőt , még jobbat is tudok/tudtam

[ Szerkesztve ]

************* censored

(#27361) HPAA válasza endruboy1 (#27345) üzenetére


HPAA
őstag

B940 -e cpu-k ban koránt sem hd3000 es video rész van "csak" 2000-es , szintén butított

************* censored

(#27362) endruboy1 válasza GaborGh (#27358) üzenetére


endruboy1
senior tag

Én ezt azért nem ajánlottam neki mert 2GB RAM... hát azt én sima többlapos böngészésnél súrolom Win7 alatt, nem hogy játékoknál.
Mondjuk lehet bővíteni, de akkor már a Toshiba áránál van és arra 1 évvel több a garancia van (meg nagyobb akku, de az most nem szempont). Mondjuk lehet, hogy az i3-al jobban jár.
Szvsz ha nem probléma neki a memória bővítés akkor megéri.

[ Szerkesztve ]

(#27363) zileut válasza HPAA (#27360) üzenetére


zileut
tag

Csak az is furcsa, hogy a garanciáról nem írnak semmit és arról sem, hogy 166.000 Ft-os ár tartalmazza a 25%-os áfát vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#27364) hunterrop válasza GaborGh (#27354) üzenetére


hunterrop
csendes tag

Mert kerestem 150-160ezerért Toshiba notebookokat, és ezt találtam ami közölük a legjobb. És az ára 950dollár egy angol oldalon, és gondoltam akkor az még belefér. De ha tudsz mondhatsz 150-160ért jó Toshiba notebookot légyszi.

(#27365) GaborGh válasza hunterrop (#27364) üzenetére


GaborGh
őstag

(#27366) HPAA válasza zileut (#27363) üzenetére


HPAA
őstag

áfás ár 3 év dell garral

************* censored

(#27367) balageeee


balageeee
csendes tag

Hello!

Segítenétek nekem Srácok, hogy mit érdemes megvenni most? 2 netbook között vacillálok, AMD c50-es legyen (apu tech., ati hd 6250el) vagy Atom 570?
Atomos
AMDs

Szerintetek? Amdsen van Hdmi, meg csak erősebb vga. Használatát tekintve jó lenne ha vinné a HD filmeket.

(#27368) szzo82


szzo82
csendes tag

Sziasztok!

Ti melyiket ajánlanátok? Fontos szempont a megbízhatóság ill., hogy hosszabbtávra tervezek a lapossal. Leginkábbb netezés + általános dolgok (word, excel, film, zene...), játék.

1., Acer Aspire 5742G-373G32Mnkk Black LX NV 2Y 8GB

http://laptop.hu/termek/acer-aspire-5742g-373g32mnkk-black-lx-nv-2y-8gb

2., HP Pavilion G6-1110SH QC104EA FD 8GB

http://laptop.hu/termek/hp-pavilion-g6-1110sh-qc104ea-fd-8gb

Thx.

Z

[ Szerkesztve ]

(#27369) GaborGh válasza szzo82 (#27368) üzenetére


GaborGh
őstag

HP Pavilion G6-1110SH QC104EA FD 8GB

(#27367) balageeee
Én inkább az 1,6-os cpu-val venném.

[ Szerkesztve ]

(#27370) Sir81 válasza GaborGh (#27365) üzenetére


Sir81
aktív tag

Nekem is inkább a Toshiba-t választanád?

(#27371) hunterrop válasza GaborGh (#27365) üzenetére


hunterrop
csendes tag

Ez se rossz, csak 162ezer win7 nélkül. És én azt szeretnék, és úgy már drága. Amit mutattam az win7es alapból.

(#27372) balageeee válasza GaborGh (#27369) üzenetére


balageeee
csendes tag

Ahogy néztem a videókat neten a hd filmekkel jobb volt az amd de akkor azt mondod legyen az Inteles?

(#27373) glen76 válasza GaborGh (#27347) üzenetére


glen76
csendes tag

Köszi a segítséget az ipon-on 114000-ért van tehát árban egyformák.

http://ipon.hu/?product_id=184721

(#27374) GaborGh válasza Sir81 (#27370) üzenetére


GaborGh
őstag

Oprendszerre van szükséged?

(#27372) balageeee
Én az erősebb procival venném a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#27375) DarkDeer válasza glen76 (#27373) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Nem tudom, Neked mennyire fontos, de ebben a Toshiba-ban nincs HDMI port. Erre figyelj oda, az olcsóbb Asus (x54), Lenovo (G560) és Toshiba (C660) modellekből kihagyták a HDMI-t!

(#27376) Sir81 válasza GaborGh (#27374) üzenetére


Sir81
aktív tag

Azt lehet telepíteni külön is nem???

(#27377) GaborGh válasza Sir81 (#27376) üzenetére


GaborGh
őstag

igen

(#27378) GaborGh válasza hunterrop (#27371) üzenetére


GaborGh
őstag

950$ Win7-el nem sok, de 164.000ft Win7 nélkül sok :F

Felétek mennyiért váltják a dollárt??? :DDD :DDD :DDD

(#27379) glen76 válasza DarkDeer (#27375) üzenetére


glen76
csendes tag

Kösz. Jelenleg nincs rá szükség apám szeretné magának de ha tudsz jobbat ajánlani 120000 alatt azt meg köszönöm.

(#27380) Dolby


Dolby
senior tag

Nincs valakinek Bp-en E450-el szerelt laptopja, aki esetleg megmutatná netezés videózás közben hogy viselkedik? Az ismerős nagyon azt mondogatja hogy neki nem számít a teljesítmény és inkább venne 100e alatt laptopot. Meglesném hátha tényleg elég nekik.

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#27381) DarkDeer válasza glen76 (#27379) üzenetére


DarkDeer
senior tag

(#27382) Borote válasza endruboy1 (#27362) üzenetére


Borote
addikt

Naaaa, ilyen RAMárak mellett ne problémázzunk már ezen :D
2GB
4GB

Dolby: kérdedzd meg, hogy mi a véleménye a használt üzleti gépekről, azokkal lehet, hogy jobban jár ennyiért.

(#27383) Csababá válasza endruboy1 (#27345) üzenetére


Csababá
tag

Köszönöm a többieknek is.
Sajnos tudom, hogy nem kapni probookot ennyiért, de egyáltalán "nekem való"? Esetleg túl van árazva?
A javasoltak (~120e) miben tudnak többet az átlag 100e-ért oprendszerrel kapható "kommerszebb" gépeknél? Úgy értem, az átlagfelhasználó miben érzi a hátrányt/előnyt?

[ Szerkesztve ]

(#27384) Dolby válasza Borote (#27382) üzenetére


Dolby
senior tag

Azokkal az általában a baj h hdmi nem szokott lenni rajtuk, és tévéhez kapcsolnák időnként a laptopot filmezés miatt. Meg kari ajándék lenne és nem akarnak használtat ajándékba adni. Már kérdeztem, gondolkodtam rajta én is...

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#27385) GaborGh válasza Csababá (#27383) üzenetére


GaborGh
őstag

Leginkább sebességben fogod érezni a különbséget.
Telepítésnél, boot, programok futtatása...
Anyaghasználat, garancia, bill, hütés, hang...

[ Szerkesztve ]

(#27386) DarkDeer válasza Csababá (#27342) üzenetére


DarkDeer
senior tag

[link]

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27387) Csababá


Csababá
tag

Köszönöm. Vajon karácsony előtt, vagy után érdemes vásárolni?

(#27388) DarkDeer válasza Csababá (#27387) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Jelenleg folyamatosan felfelé mennek az árak a forint romlása és a merevlemez hiány miatt is. Előre láthatólag ez a közeljövőben nem fog javulni, sajnos inkább további drágulás várható.

(#27389) Flashget


Flashget
félisten

Üdv.
lenne egy bárgyú kérdésem.
integrált vga IE3 proci és win7 64bit rendszerre felraktam a Pharaoh játékot. Majdnem megy simán csak az a gondom vele, hogy a képernyő felbontás nem jó. Lenovo a kijelző közepére egy kocka ablakban fut a játék hiába állítom játékon belül a legnagyobbra ill. a notiban is átállítom a felbontást akkor is ilyen képen nyomja.
Viszont ha rákötöm a noti vga-ra a 24"-os full hd monitort akkor mindkét kijelzőn teljesen jó a kép.
Pl. a sims3 simán fut rajta vga rákötés nélkül.
Mit csinálok rosszul?

Realme GT Master Edition

(#27390) Flashget válasza Csababá (#27387) üzenetére


Flashget
félisten

most! az új gépek már megemelt árakon lesznek a HDD-k miatt amint kifogynak a raktár készletek.

Realme GT Master Edition

(#27391) krino


krino
tag

Olvastam, hogy ajánlottátok a Medion laptopokat. Ezek mennyire megbízhatóak? CSak olvastam más fórumon, hogy egy szervízes srác írta, hogy sok gond van velük.

(#27392) GaborGh válasza krino (#27391) üzenetére


GaborGh
őstag

Olvastam, hogy ajánlottátok a Medion laptopokat. Ezek mennyire megbízhatóak?

Messzemenő következtetéseket nem lehet levonni a noti megbízhatóságával kapcsolatban, ugyanis csak néhány hónapja lehet kapni nálunk, a fórumozóktól akik használják, egyenlőre pozitívak a visszajelzések és notebookchecken is jó eredményeket kapott (82%) és van rá 3 év gar és erős hardverek (ebben az árkategóriában, főleg játékos kedvű fórumozóknak, érdemes számításba venni)...

CSak olvastam más fórumon, hogy egy szervízes srác írta, hogy sok gond van velük.

Hol és mit írt róla, tudnád linkelni?

[ Szerkesztve ]

(#27393) krino válasza GaborGh (#27392) üzenetére


krino
tag

[link]

nephilim kommentjére gondoltam: "Szervizben dolgozom, volt velük gond, nem javaslom..."

(#27394) balageeee


balageeee
csendes tag

Hello!

Ma már kaptam egy választ egy fórumozótól, csak érdekelne több ember válasza is. A lényeg az volt h c-50 AMD procis netbookot vegyek vagy Atom 570-et. HD filmezéshez kellene a netbook meg irodai munkákra.
Szerintetek?

Köszi előre is.

(#27395) endruboy1 válasza balageeee (#27394) üzenetére


endruboy1
senior tag

Úgy tudom az Atom is viszi a HD-t gond nélkül. Illetve eddig úgy tudtam, de most utánanézve vannak vele driver gondok. Irodai munkánál és az általános használatnál is inkább a proci gyorsasága számít és az Atom gyorsabb. Hiába erősebb VGA terén az AMD ez a teljes rendszer sebességet kevésbé fogja befolyásolni, pláne ha csak HD filmeket néznél nem is játszanál.
Viszont az Intel féle kártyának úgy tűnik gondjai vannak a 720p-nél magasabb felbontással. Hát nehéz választás, lehet hogy akkor mégis inkább az AMD a neked való.

[ Szerkesztve ]

(#27396) GaborGh válasza krino (#27393) üzenetére


GaborGh
őstag

Hát ez elég vérszegény volt, nem lettem tőle okosabb, de ha egy ilyen notin gondolkodsz, akkor vedd fel nephilim-mel a kapcsolatot és faggasd ki, aztán számoljál be nekünk is a fejleményekről, mert ez sajnos elég soványka volt ez a néhány mondat...

[ Szerkesztve ]

(#27397) balageeee válasza endruboy1 (#27395) üzenetére


balageeee
csendes tag

Akkor az lesz mégiscsak. Köszi szépen Srácok!

(#27398) GaborGh válasza balageeee (#27394) üzenetére


GaborGh
őstag

Ha már mindenképp HD filmet szeretnél nézni egy netbookon, akkor legalább olyat vegyél amin van HDMI, hogy ki tudd kötni vm. 40/50"-os LCD/Plazmára, mert nem nagy élmény 10"-on mozizni, csak a szemed fog tönkremenni, szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#27399) Johnny198612


Johnny198612
tag

Sziasztok!

Az eddigi hozzászólások alapján azt hiszem ráakadtam a fórumra, amit keresek. :)
Olyan gondom lenne, hogy max. 150e-ért szeretnék laptopot venni valószínűleg a december folyamán.

A fontosabb igények ezek lennének:
- Általános otthoni felhasználás (Jobb minőségű filmek, zavartalan netezés)
- Mindenképp Intel proci legyen
- Windows 7 kompatibilitás
- Játék szempontjából egy valami lenne fontos, hogy a diablo 3-t, ha kiadják el tudjam futtatni rajta :D A jelenleg kint lévő béta ajánlott gépigénye (nyílván ennől erősebbre kell számítani, ahogy telik az idő):
CPU: Intel® Core 2 Duo 2.4 GHz or AMD AthlonTM 64 X2 5600+ 2.8 GHz
RAM: 2 GB RAM
VGA: NVIDIA® GeForce® 260 or ATI Radeon™ HD 4870 or better

Sajnos a márkák megbízhatóságával nem vagyok tisztában, de ezt a 2 Samsungot sikerült eddig begyűjteni eddig a netről (illetve egy hp paviliont, ami az elmúlt percekben szűnt meg):
Samsung 1 Samsung 2
A prociknak utánanéztem, állítólag a 380M csak integrált grafikai támogatásban marad el a 2310M mögött, de mivel dedikált vidikari van, a 380M jobb, mert gyorsabban pörög. Javítsatok ki nyugodtan :)
A videókarikhoz abszolút nem értek, nemtom, hogy a második linken lévő jobb lenne-e (kevesebb memória)

Arra várnék véleményt, hogy melyik lenne a jobb választás, az elsődleges szempont mondjuk a játék futtatás lenne. De ha ezért a pénzért lehet erősebb konfigot találni, vagy a Samsung nem megbízható, akkor ne kíméljetek az ötletekkel.

Előre is köszi,
Üdv

(#27400) krino válasza GaborGh (#27396) üzenetére


krino
tag

Persze, értem én csak felkeltette az érdeklődésem, gondoltam hátha itt többeknek volt esetleg tapasztalata:) az medion erazer gépek nagyon bejönnek, azok nem tudod esetleg milyen árban mozognak az aldiban? (pontos tipus számot azért nem írok az erazerhez, mert nem tudom milyen a kínálat nálunk)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.