Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27601) gabesz79 válasza GaborGh (#27544) üzenetére


gabesz79
csendes tag

Toshibat nem veszek semmi szín alatt. néztem azt is, ezek mind két kilósok legalább.
őrület hogy nincs egy rendes 13-as laptop, amit tényleg könnyű cipelni.

(#27602) Nayrobi válasza Borote (#27599) üzenetére


Nayrobi
őstag

Visszaolvastam pár oldalt, de nem igazán az ilyen gépek szerepelnek az első helyen a listámon, ezért átugrottam nagyrészt :) Láttam a hirdetésed (mivel én is hirdetek éppen), de jövő héten venném meg, ezért ez ugrott sajna. Az Acer garit tudom, de azt nem most kell kifizetni, így talán jobb, meg mindig van egy kicsivel jobb gép egy kicsit drágábban, ezért meghúztam 180k körül a vonalat, ez egy ilyen ördögi kör vagy mi.

(#27603) GaborGh válasza gabesz79 (#27601) üzenetére


GaborGh
őstag

1,4kg az a Toshiba, honnan gondolod hogy 2kg!?

[ Szerkesztve ]

(#27604) Borote válasza gabesz79 (#27601) üzenetére


Borote
addikt

Akkor vegyél Ultrabook-ot :) Vagy MacBook Airt... na azok pont olyan könnyűek amit szeretnél ;)
Illetve a 2560p EliteBook is csak 1,7kg, ott aztán a minőségre sem lehet panasz!

[ Szerkesztve ]

(#27605) cs3cs


cs3cs
csendes tag

Sziasztok nekem az lenne a kérdésem hogy játékra szeretnék nem túl drága de nem is túl olcsó notebookot. Kinéztem 2 notebookot ezeket belinkelem:
http://www.laptop.hu/termek/asus-k53sv-sx263d-brown-fd
Core i7 2630QM (2000)
4096 (DDR3) MB
1024 MB NVIDIA GF GT540M
másik:
http://www.laptop.hu/termek/asus-n55sf-sx255d-black-fd
Core i5 2430M (2400)
4096 (DDR3) MB
1024 MB NVIDIA GF GT555M

engem ezek a paraméterek érdekelnek főként 1 gépben
kérdések: 1. Játékra melyiket inkább?

2. Azt hallottam hogy az i7 ek nagyon fűtenek azt gondolom h i5höz képest melegebbek de az érdekel h zavaróan fűt e notebook állvány alap nálam amúgy.

3. Ár érték arány sztem az Asus-oknak a legjobb ha kérhetek valakitől tippet h jó e a sejtésem vagy ezeket olcsóbban tudja e valaki vagy ajánljon mást ha tud jobbat ilyen árkategóriában ha lehet de ha ezek közül valamelyik is tetszik akkor szavazást kérnék mert nekem ők tetszenek nagyon

Acer-t, Fujitsu-t ne ajánljatok ha lehet személyes unszimpátia miatt nem kell.
és egy utolsó 4. kérdés: szerintetek most érdemes venni a karácsonyi "akciókban-dömpingben" notebookot vagy (amúgy én ráérek jövőre is tehát január, február) vagy inkább vegyem meg a készletürítésekkor hátha lejjebb is megy ez még karácsony után??

előre is köszönöm a segítséget!

Levi

(#27606) GaborGh válasza cs3cs (#27605) üzenetére


GaborGh
őstag

Asus N55SF egyértelműen.

Legközelebb használd kérlek a link gombot.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#27607) cs3cs válasza GaborGh (#27606) üzenetére


cs3cs
csendes tag

köszönöm, rendben!

(#27608) archie17 válasza Sk8erPeter (#27589) üzenetére


archie17
tag

Szép az a Lenovo!

Tényleg van valami lilás beütése (bár én nem vagyok releváns a témában, mivel tévesztem a színeket :)) - pont ezért barátnőmmel néztem meg, ő is azt mondta, hogy lila). Igazából csak bizonyos szögből tűnik ki erősen, amúgy szerintem ettől a belseje még kicsit "elitebb" hangulatú is. Külön élmény a touch funkciógom csapat (némítás, volume + - , van valami 1 gombos mozi mód is de azt nem tudtam az üzletben értelemszerűen tesztelni - a többinek szerintem kiváló az érzékenysége).
A fedlapjáról van, akinek a Braille jut az eszébe, ez lehet jó-rossz is, nekem bejön, ahogy a szintén érdekes színű csík is körülötte (ez a pirostól a bronzon át a narancsig vonul nálam, de mint mondtam ez nem jelet sokat :D ) és hasonló a hűtőkimenet rácsa, ami viszont szerintem egyértelműen emeli a noti kinézetét.

Nem egy könnyű darab, a gyalogosan napi szinten hordozóknak szerintem ez már nem megfelelő kategória, de sokkal kecsesebb a vele egy szinten levő ASUS-nál.

Van pár jobb minőségű "unpacking" videó a youtube-on róla, de érdemes személyesen is megnézni. Ha Bp-i vagy, a Laptopszalonban (Nyugatinál), Arena Saturnban (nem az i3 verzió de külsőre mindegy) vagy a Corvin Euronics-ban ki van állítva tudtommal.

(#27609) spyduck válasza Borote (#27594) üzenetére


spyduck
nagyúr

Megy ez :) Ez mind nagyon jó gép! A 3550-nek majdnem ugyan olyan billje van mint az Inspironnak de alapvetően jó az is.

[ Szerkesztve ]

(#27610) Nayrobi válasza Nayrobi (#27602) üzenetére


Nayrobi
őstag

Esetleg ez? Valakinek van tapasztalata vele?

Asus K53SV

(#27611) spyduck válasza Nayrobi (#27610) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha játékra veszel notebookot tartsd azt is szem előtt, hogy akár a leggyöngébb processzor is elegendő lehet számodra: [link]

Miért költesz magára a processzorra + 40.000ft-ot, teljesen fölösleges.
Mekkora a maximális kereted? Csak, mert kiegészíted egy picivel és már egy jó minőségű, könnyen használható és jó supporttal rendelkező Lenovo Y570-et is kaphatsz.

(#27612) Nayrobi válasza spyduck (#27611) üzenetére


Nayrobi
őstag

180k körül van a keret. Nem pont a procira mentem rá, csak valaki korábban linkelte ezt az oldalt, körbenéztem és láttam, hogy ez még belefér, meg vhol olvastam, hogy a gt540 nem rossz kártya, ezért kérdeztem meg, hogy mi a véleményetek róla. A Lenovo már kicsit sok lenne nekem.

(#27613) Figo22 válasza cs3cs (#27605) üzenetére


Figo22
csendes tag

csak néz szét több helyen mert az GT555M vidikarit lehet h 2GB-al ugyanannyiért kapod máshol eggyel

(#27614) lacko22 válasza spyduck (#27488) üzenetére


lacko22
aktív tag

Szia Spyduck, a Sony termékeit is ajánlanád?

(#27615) kkrisi


kkrisi
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, hogy 100.000ft-ért egy viszonylag fürge kis gépre lenne szükségem, ami a hd filmeket, esetleg 1-2 játékot is azért elvisz. A lényeg, hogy Azokat előnyben részesítem, amelyikben dedikált vga van nem integrált, és vannak gyorsgombok, kijelző 15,6

Válaszokat előre is köszi!

(#27616) Borote válasza Figo22 (#27613) üzenetére


Borote
addikt

Erős a gyanúm, hogy ha ugyanarról a modellről van szó, akkor ugyanaz a videokártya lesz benne.
Vagy az Y570-re gondoltál? Ott az a szisztéma, hogy a régi SB procis (pl 2310M, 2410M) változatok 1GB-os kártyával vannak, az új SB procis (pl 2330M, 2430M) változatok pedig 2GB-os kártyával - legalábbis eddig ezt vettem észre.

(#27617) cettlee


cettlee
őstag

gt555nek tökmind1 hogy 1 vagy 2 giga videoramja van. legalábbis 1366os felbontáson:)

(#27618) GaborGh válasza kkrisi (#27615) üzenetére


GaborGh
őstag

(#27619) kkrisi válasza GaborGh (#27618) üzenetére


kkrisi
senior tag

Na ez igazán nagyon jónak tűnik, még annyit kérdeznék róla, hogy ez a pentium cpu mikre képes? Látom hogy SB intel, de azért úgy egy kicsit kifejtenéd, hogy mennyire jó kis gép? ár/érték arányban mennyire jó?

És a hangzása van olyan jó mint a y570a?

(#27620) GaborGh válasza kkrisi (#27619) üzenetére


GaborGh
őstag

Általános felhasználásra, netre, HD filmnézésre, office programok, zene és néhány régebbi, gyenge hardverigényű játék is eldöcöghet rajta...

Az Y570-es a JBL hangszóróival, értelemszerűen sokkal szebben szólnak.
Azonban ezt külső 2.0 hangfalakkal könnyen orvosolni lehet.

[ Szerkesztve ]

(#27621) gabesz79 válasza GaborGh (#27603) üzenetére


gabesz79
csendes tag

a vostrora gondoltam, a toshiba tényleg nem érdekel.

(#27622) gabesz79 válasza Borote (#27604) üzenetére


gabesz79
csendes tag

Próbálom kikerülni a mac-et, illetve kicsit olcsóbban megúszni, de ezek tényleg nem alternatívák eddig sajnos, azt meg tényleg nem értem, hogy ha valami drágább mint a macbook air mondjuk, miért nem azt veszi valaki, egyszerűen a többi nem alternatíva ebben a kategóriában, legalábbis a tesztek alapján. (:

(#27623) Sundesz


Sundesz
őstag

Ha egy laptopba 3 GB RAM van, akkor az 2+1 felosztásban (dual channel megy így?), vagy létezik egyben 3 GB-os is?

Másik kérdésem: ha van 3 GB rendszermemória és 1 GB VRAM, akkor a 32 bites Win az összes memóriát kezelni fogja? Tehát nem vész el a 3 GB RAM-ból?

Hörcsög Powa'

(#27624) spyduck válasza lacko22 (#27614) üzenetére


spyduck
nagyúr

Igen, eddig egyikben sem csalódtam pedig elég sokhoz volt mostanában közöm, a szerviz is nagyon korrekt és gyors.

(#27625) kkrisi válasza GaborGh (#27620) üzenetére


kkrisi
senior tag

értem köszönöm segítségedet!
Még annyit kérdeznék, hogy akkor ezzel a configgal egy általános felhasználás alatt nem igen lesz lassulás? Nem tudod mennyire melegedhet?

Ebben az árban tudnál még valami mást ajánlani? JBL hangszóró csak a y570a-ban csücsül, olcsóbb kategóriás notebook-ot nem szerelnek fel ilyennel?

(#27626) GaborGh válasza gabesz79 (#27621) üzenetére


GaborGh
őstag

Hát akkor sorry és én is csak azt tudom ajánlani amit Borote kolléga nem sokkal előttem...

(#27627) Sundesz válasza gabesz79 (#27622) üzenetére


Sundesz
őstag

Samsung NP350 esetleg: teszt róla
árak

Hörcsög Powa'

(#27628) Borote válasza Sundesz (#27627) üzenetére


Borote
addikt

Köszi, ezt kerestem a napokban - olvastam a tesztet, csak nem emlékeztem a nevére. Egészen barátságos gép :)

(#27629) Etzel


Etzel
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy notebook-ot venni.
Elvárások:
- minimum 15.6" legyen
- erős proci, erős vga legyen benne (ha van rá lehetőség akkor dx11-es)
- ezen a listán az első 74-ben megtalálható legyen a vidkari
- ha lehet minél több garanciával és ha lehet újonnan ha nem akkor vmi sok garis, szép állapotút

Ami nem számít:
- Meddig bírja az akksia
- Hány kg, milyen vastag, milyen széles, stb...
- A melegedése ésszerű határok között legyen.

Játékra és szinte semmi másra nem használnám, max a tv-vel kötném össze film nézésre.
A keret max. 200-220e Ft környéke lenne. A karácsonyt nem tudom lenne-e értelme megvárni (az esetleges akciók miatt), vagy az újévet hátha kisöpörnek valami jót a készletről...

Válaszokat előre is köszönöm szépen :R

(#27630) Borote válasza Etzel (#27629) üzenetére


Borote
addikt

Ezen kritériumoknak 2 notebook felel meg jelen pillanatban:
Lenovo Y570 régebbi és az újabb
Asus N55

Illetve egy talán gyengébb videokártyával: HP DV6

A jó ég tudja, hogy érdemesebb-e tovább várni, ugyanis a forint bármikor gyengülhet tovább, illetve a thaiföldi áradások kicsit föltornázták a HDD árakat, és még ez is emelkedhet...

[ Szerkesztve ]

(#27631) don pardon


don pardon
aktív tag

Sziasztok, új notebook-ot vennék ezügyben kéne egy kis tanács. 160 ezret szánnék a gépre, alapvetően CAD programok, képszerkesztők meg 3D modellezésre kellene. Belenéztem a tesztekbe, a nagy összehasonlító elemzés alapján a Lenovo G570AH tűnt alkalmasnak. Erre tudnátok valamit mondani? Kösz

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#27632) GaborGh válasza don pardon (#27631) üzenetére


GaborGh
őstag

Ajánlott vegyed nyugodtan, ami még szóba jöhet Toshiba L750, Medion.

(#27634) Torry válasza GaborGh (#27632) üzenetére


Torry
addikt

Baaah. Nem merem ezt a Mediont venni, mondjuk a másik választás Asus lenne, az sem sokkal jobb. Asusnal világgari van?
Lehet maradok s205-nél nemzetközi garral és hanyagolom a játékot egy időre.

[ Szerkesztve ]

(#27635) Naigen válasza GaborGh (#27562) üzenetére


Naigen
aktív tag

Sajna nem lehet szó nélkül hagyni:
"Ebben a hsz-odban is azt állítod, hogy a renew-val semmi gond és nyugodtan meg lehet vásárolni,"

Nem ezt írta, hanem azt, hogy "Semmivel nincs velük több gond mit egy új géppel, sőt a renew gépek 95% új, csak újként nem lehet értékesíteni." Ugye ez nem ugyanaz, mint amit te próbálsz a szájába adni. A semmivel sem több, messze nem azt jelenti, hogy semmi...

Más és ezt már te írod.
"Ha pedig valóban széthullanának 1 év alatt, egy gyártó sem lenne olyan idióta, hogy 3 év gart vállaljon rá!"
Ez ugye a te meglátásod szerint igaz a Medion-ra, de a Dell-re már nem, hiszen a mostani Inspiron sorozat úgy, ahogy van el van könyvelve, mint nem ajánlott. Kérdem én, akkor szerinted a gyártó adna rá 3 év helyszíni garit? Nem beviszem az Aldiba és várok hetekig, míg javítják, hanem NBD garit. A Dell nem ajánlott, mert melegszik, a Medion meg ugye nem? Miért van az, hogy nagyobb hitele van egy Medionnak, mint egy Dell-nek? Azért, mert jó vételnek látszik 160k-ért?

Van egy nagyon jó magyar mondás, ami biztosan igaz a notebookokra is, miszerint olcsó húsnak híg a leve...

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#27636) Naigen


Naigen
aktív tag

Egy kis adalék, ha jól tévedek, Medion P6812-t kapni az Aldinál. (legalább is a hirdetésük szerint). No erről a bestbuy laptopról ITT egy érdekes olvasnivaló.

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#27637) Sundesz válasza Naigen (#27636) üzenetére


Sundesz
őstag

Röviden ezeket írják:

PRO
+ ár
+ mat kijelző
+ 8 cellás akku, 6 óra Office

KONTRA
- alulméretezett hűtő
- nagyon melegszik, 59C levegőt fúj ki, gép hátulja 48C
- CPU throttling már CS: Source alatt is (CPU 81C, GPU 86C)
- CPU throttling viszafogja a GPU-t, ezáltal nem valami jó játékteljestmény
- gyenge műanyagok
- kicsi és kényelmetlen billentyűzet

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#27638) Etzel válasza Borote (#27630) üzenetére


Etzel
aktív tag

Köszi szépen a válaszod és az összeválogatást is :R

(#27639) Borote válasza Naigen (#27636) üzenetére


Borote
addikt

A Medionra nem véletlenül mondjuk, hogy a bátrak vásároljanak belőle. Nagy teljesítmény, aminek meg van az ára.

Senki sem mondja róla, hogy bestbuy, saját felelősségre lehet venni (amolyan olcsójános módra, mint ahogy mi élünk most a franciáknál :DDD). De ha megnézed, aki használta már, az majdnem úgy védi, mint Te az N5110-t. Azt is lehet amúgy venni, saját felelősségre.

u.i.: a Chrome ismeri az olcsójános szót :D
u.u.i.: és nem ismeri a Chrome-ot o.O

(#27640) Naigen válasza Borote (#27639) üzenetére


Naigen
aktív tag

Ha már állítasz vmit, az legyen igaz! Mikor védtem az n5110-et, nálam szóba sem jött, hiszen 17"-os gépet akarok venni.

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#27641) Naigen válasza Borote (#27639) üzenetére


Naigen
aktív tag

Ha már állítasz vmit, az legyen igaz! Mikor védtem az n5110-et, nálam szóba sem jött, hiszen 17"-os gépet akarok venni.

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#27642) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok!

15,6" Notebook vásárlás elött állok.
Leginkább netezésre,szövegszerkeztésre,és a tv-vel összekötve hd filmek nézésére lenne használva.
Ebből adódóan sok kritériumom nincsen,mindössze annyi,hogy megbízható legyen,és jópár évig ne legyen gondom vele,na meg,hogyha egyszerre több oldal,dokumentum van megnyitva,akkor is szépen röccenésmentesen működjön :)
Leginkább házon belűl lenne használva jeleneg,viszont előfordulhat, hogy ez később változik.

Árban olyan max 140k-ra gondoltam, persze ha kevesebb,az se baj, de ha ilyen áron van a mostani best buy, akkor az még belefér :D
Márka nagyjából mindegy,mindenre nyitott vagyok :)

Köszi szépen előre is a válaszokat! :)
B

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#27643) Borote válasza Naigen (#27640) üzenetére


Borote
addikt

Semmi valótlant nem állítottam, nem mondtam, hogy vettél N5110-t :B Nehari ha így értetted :) (Grrr, kicsit talán félreérthető is lett :( )
Aki N5110-t vett, és úgy védte, mint a kisoroszlán, na neki furcsa HSZ-ai voltak a Dell topicban :P

Cece04: ismered a 'hibát', hogy az iHD 3000 nem támogatja a 23.976p-s videók lejátszását? Éles szemű emberek kiszúrják, de a többieket nem zavarja (azért le tudja játszani). Ha ez nem zavar, akkor Fuji A531.
Ha igen, akkor szerintem Toshiba-t érdemes, többiek majd megmondják melyiket - vagy én egy picivel később :P

[ Szerkesztve ]

(#27644) Naigen válasza Borote (#27643) üzenetére


Naigen
aktív tag

Dede, ez a valótlan: "De ha megnézed, aki használta már, az majdnem úgy védi, mint Te az N5110-t.

Igaz, hogy még az ipon teszt is jobbat ír az n100-ről, mint a német teszt a Medion-ról. Ebből kiindulva nyugodtan lehetne ajánlani mindkettőt nemde? :)

Ps.: Az aláírásodban a link így Error: Unable to find site's URL to redirect to. A [/Reklám] bezavar. Amúgy, jó áron van az y570, kár, hogy 15". :)

[ Szerkesztve ]

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#27645) Borote válasza Naigen (#27644) üzenetére


Borote
addikt

Védted? Védted. (Azt aláírom, hogy bután hangzik, mert azt sejteti, hogy 'jobban', pedig nem ez volt vele a célom :B )
Nyugodtan ajánlom én a Mediont? Nem.

Link: jóvanna, de így viccesebb :D majd beleteszek egy szóközt :P

[ Szerkesztve ]

(#27646) Naigen válasza Borote (#27645) üzenetére


Naigen
aktív tag

Én általánosságban mondtam, hogy ne egy teszt alapján ítélkezz és ítélj el egy szériát, jelen esetben a Dell Inspiront. Még egyszer mondom, én n7110-et akartam venni, erről érdeklődtem itt is. Ergo nem igaz az állításod, hogy így, meg úgy védtem egy konkrét típust, nevezetesen az N5110-et.

Link: Ha viccesebbnek látod, ám legyen :) Viszont nem mindenki szerkesztgeti, ráklikk, ha nem működik, nem szenved vele.

[ Szerkesztve ]

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#27647) GaborGh válasza Cece04 (#27642) üzenetére


GaborGh
őstag

(#27648) DarkDeer válasza Cece04 (#27642) üzenetére


DarkDeer
senior tag

(#27649) DarkDeer válasza GaborGh (#27647) üzenetére


DarkDeer
senior tag

A C660-1MM-ben nincs HDMI, szóval azt inkább ne vegye.

(#27650) Torry válasza Naigen (#27636) üzenetére


Torry
addikt

Ami érdekes ezzel kapcsolatban, hogy a neten fellelhető 6 tesztből, csak itt húzzák le ennyire.
Melyik laposokra van világgarancia?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.