Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28851) GaborGh válasza hajraolaj1 (#28850) üzenetére


GaborGh
őstag

Vezérlőpult/rendszer/rendszervédelem/rendszer-visszaállítás korábbi időpontra

[ Szerkesztve ]

(#28852) karcsi3


karcsi3
tag

Valaki tudna linkelni egy lenovo ideapad y570a tesztet angol vagy magyar nyelven ?

(#28853) jano_77 válasza Borote (#28849) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszönöm szépen. Már így is segítettél sokat. Akkor körbe nézek újra és figyelembe veszem az integrált kártyákat is. Ő biztosan nem fog rajta játszani, de még talán videót szerkeszteni sem. Max nézni.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#28854) Borote válasza jano_77 (#28853) üzenetére


Borote
addikt

Dell Inspiron is vonzó lehetne, de azt is hanyagold. Ha lenne 166 ezretek rá, akkor EZ a Vostro pazar lenne :)

Minden esetre iHD3000 + i3 vagy AMD A6 ami Neked szóba jöhet. Jó keresgélést!

u.i.: Acertől, Packard Belltől is óvakodj :D

(#28855) GaborGh válasza karcsi3 (#28852) üzenetére


GaborGh
őstag

Google?
a barátod :P
vagy összevesztetek?

[ Szerkesztve ]

(#28856) jano_77 válasza Borote (#28854) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszi még1x. :R

szerk.: amúgy ez a VOSTRO tényleg pazar. :K
Majd próbálom meggyőzni ;)

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#28857) hajraolaj1 válasza GaborGh (#28851) üzenetére


hajraolaj1
tag

itt csak 2féle időpontra való visszaállítás választható,tegnapi és mai,de a probléma már régebb óta áll fenn...

(#28858) PainKiller13 válasza Gazda1 (#28808) üzenetére


PainKiller13
őstag

Külön bekell dugni konnektorba, 3,5es nem 2,5. Amúgy bejön nagyon a gép(MEDION), így mint informatikus sok dolog lejött, hűtés alapjáraton meg gyenge terhelés mellett szinte nemis pörög a venti, egyáltalán nem hallani, kijelzője nagyon szép, maga a tervezés is. Távirányító hasznos dolog a média centerhez, viszont a DVB-T tuner ugye csak a mindig TV-vel működik szóval szart nemér(egyenlőre). 5.1es hangot softwaresen tudja, viszont hardveresen csak 1 audió kimenet van, és 1 be(mikrofon), külön kábellel lehet SPDIF-re alakítani ami biztos egy vagyon ezért inkább rendeltem USB-s 5.1es hangkártyát hozzá 3ezer ftért, így menni fog az 5.1es hangrendszerrel. Alapból sok telepített szar, ezeket természetesen egy szűz win7 home premiummal meglehet oldani, serial a laptop hátulján. Driverek frissek és mindenhez van a lemezén. Lassan kiderül NFS Run hogy fut rajta FullHD-n(22es Led monitoron).

(#28859) tothir válasza Borote (#28854) üzenetére


tothir
tag

ööö, az A6-ben nem dedikált van??

(#28860) PainKiller13 válasza GaborGh (#28800) üzenetére


PainKiller13
őstag

Hangja meglepően szép, Asus-nak sokkal "dobozabb" hangja van, pedig arra rávan téve hogy mittudomén milyen hangszórók. Minőség szerintem korrekt ennyi pénzért, Asus-hoz hasonlítanám a műanyag minőségét, nagyon közel van hozzá(azért asus picit jobb). Én asztalinak vettem, nem lesz hurcolva, hűtőpadon van, meglátjuk mit bír.

(#28861) Borote válasza tothir (#28859) üzenetére


Borote
addikt

Dedikált? 6520G a processzorba integrált GPU - nem véletlenül hívják APU-nak. Ami képes Hybrid Crossfire-re egy 6650-es videokártyával karöltve - ha ez utóbbi megtalálható a gépben.
A Llano procik integráltja valamivel erősebb, mint az iHD.

A dedikált amúgy azt jelenti, hogy van-e külön memóriája a videokártyának. Processzorba integrált esetén értelem szerűen nincs, de előfordul egykét alaplapi grafikus gyorsító saját memória nélkül, ezért ezek is a rendszermemóriát használják. Könnyű belezavarodni ebbe az integrált, megosztott memória, dedikált memória kérdéskörbe ;)

Egyéb kérdés? :D

PainKiller13: MSI gyártmány :) Illetve ez így nem teljesen igaz, de ugyanabban a soksárgaembert foglalkoztató rabszolgaműhelyben szerelik össze, nagyon hasonló tervezés alapján.

[ Szerkesztve ]

(#28862) tothir válasza Borote (#28861) üzenetére


tothir
tag

Köszi a felvilágosítást :R
Akkor végülis az A6-ban olyan az Ati mint a corei3ban a 3000as kártya.
Más...
Ivy Bridge sorozatban meg fog szünni a core i3?
Csak corei5 és i7eket látok...

(#28863) Borote válasza tothir (#28862) üzenetére


Borote
addikt

Miért kellene megszűnnie? Mert még nem jelentették be? :) Naaaa, belépő szintű procik mindig lesznek ;)

(#28864) tothir válasza Borote (#28863) üzenetére


tothir
tag

Csak lehet nem igy fogják hívni.
Mondjuk corei3 alatt is lesz még szeritnem ez az, akár pentium, celeron atom, vagy egyéb finomságok.
Mondju kahogy hallottam a keggyengébbet az atomot is fel fogják hozni, 2 GHz és 2 mb cache.

(#28865) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Nos végül az ASUS mellett tettem le a voksomat, holnap megyek is fel érte Ipon-ékhoz :)

Lenne viszont még pár kérdésem :)
-Ugye a kis mélynyomó minden modellhez jár?
-HDD caddy-t ugye bele lehet tenni+vinyónak? (esetleg ha vki tudja hol lehet ilyeneket kapni emberi áron, azt megköszönném ha megosztaná vélem:D)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#28866) Pantok


Pantok
aktív tag

Sziasztok

Ismerősnek kéne intéznem laptopot, kb 100k van rá idősebb nőnek iroda, internet, filmnézés szintre, 15" alatt semmiképp.
Felhasználóbarát és tartós-jó minőségű legyen mert ez amolyan "következő 10 évre" vásárlás.
Játék nem játszik így a vas ereje nem számít túlzottan, filmek is kb dvdripek lesznek.
Ha volna valami jó ajánlat azt nagyon megköszönném.

(#28867) PainKiller13 válasza Borote (#28861) üzenetére


PainKiller13
őstag

Akkor respect az MSI-nek mert sokat fejlődött, az előtő lapom MSI volt és közel nincs ilyen minőségű...

(#28868) Gazda1 válasza PainKiller13 (#28858) üzenetére


Gazda1
tag

Igen, időközben megtudtam. Ma szereztünk egyet, de aldiban már nem volt, egyikben sem, mert adtak központi számot is és rákérdeztünk a raktárkészletre, neten viszont hirdettek bontatlant 28k-ért így azt vettük.

Te akkor egy szűz win7-et raksz fel és leformázod a HDD-t? Nekem a tuner behozta az m1-et meg a kossuth rádiót, de a többi csatornát nem akarta. :F

Amúgy ezek a külső HDD-k még sok helyen vissza fognak köszönni, mert azt mondták, hogy néhányan tucat számra vásárolták...

[ Szerkesztve ]

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#28869) tresh


tresh
addikt

Sziasztok :)

Édesapámnak vennék notit semmi extra nem kell igazából annyi a lényeg hogy egy masszív darab legyen mert van egy hp -ja most kezd elfáradni így 9 év után :) szóval [erre] gondoltam. 2év garival alap dolgokra szerintem jó lesz vélemény?

(#28870) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Üdv!
Tudtok nekem ajánlani online rendelhető laptopot, 150k körül? Annyi féle van, van ami most igazán jó vétel?
Köszi!

(#28871) PainKiller13 válasza Gazda1 (#28868) üzenetére


PainKiller13
őstag

Gondolom pesti vagy és a hozzá adott antennával próbáldtad, az korrekt, nekem semmit nemhozott, mondjuk én kisapostagi vagyok :) (dunaújváros melletti falucska). Digit rákötöttem de az ugye analóg nem digitális jel szóval hiába, annál sem talált semmit. Elvileg csak mindigtv-vel működik dehát nálunk nemaz van.

Igen leformáztam, feles a sok partíció, leszedtem torrentről home premium x64et msdnaa-st, beirtam serialt és már aktivált is. És nincs a sok feles szarság:)

[ Szerkesztve ]

(#28872) GaborGh válasza PainKiller13 (#28860) üzenetére


GaborGh
őstag

Mekkora a kijelző kontrasztja?
Milyen 5.1-es hangkártyát tudsz 3k-ért, lehet engem is érdekelne, mert amiket néztem az 15-20k körül volt...
Milyen Asus-od volt, melyik típusról beszélsz?
Milyen 5.1-et kötnél rá?
Tudtommal a DigiTv digitális jelet sugároz, vagy nem :F

[ Szerkesztve ]

(#28873) Borote válasza Grande Ale (#28870) üzenetére


Borote
addikt

Milyen felhasználási célra lesz? Szeretnél játszani - videót szerkeszteni (nagy mennyiségben) - vagy 3d modellezni? Mert ez esetben dedikált kártyára lesz szükséged (ha a program támogatja), ami viszont minőségbeli kompromisszumokkal jár. Egyéb esetekben viszont bőven elég az integrált videokártya ami az új Intel és AMD processzorokban található. Ebben az árkategóriában i3-mal és A6-tal szerelt gépeket fogsz találni, bőven elegek.
Amire oda kell figyelni, hogy a gépnek jó supportja legyen, érdemes a matt felületeket, matt kijelzőt keresni, továbbá a 3 év garanciát.

Első körben: Fujitsu A531, HP 4530s (+20k-ért garanciát kell bővíteni, illetve angol (UK)-s billt kell kérni, az matricázható tökélesen magyarra), Dell Vostro.

Kevés memória nem kifogás, 5500-ért kapsz 4gb-ot :)

PainKiller13: G szériás gépeik azért rendszerint jobbak voltak, mint az egyéb consumerek, bár ott is akadtak problémás darabok. Itthon a legnagyobb gond a supportjukkal van.

(#28874) PietroxX válasza GaborGh (#28872) üzenetére


PietroxX
csendes tag

Viszont a digitv az dvb-c szabványt használ, a tuner amit adnak az viszont dvb-t vevő. így a mindig tv ingyenes szolgáltatásait lehet igénybe venni(7 tv csatorna 4 rádió).

(#28875) GaborGh válasza Borote (#28873) üzenetére


GaborGh
őstag

Tényleg a Te notidnak matt a kijelzője?

Egyébként ezt én sem vágtam, hogy a 6520G az integrált, én azt hittem ezek a G-s vga-k a crossfire elnevezésűek... :F

[ Szerkesztve ]

(#28876) Andiciculi


Andiciculi
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni hogy 120-130ezerért tudtok nekem olyan gémer notit ajánlani amivel a mostani gémek elmennek egész elfogadható minőségbe?

(#28877) endruboy1 válasza GaborGh (#28875) üzenetére


endruboy1
senior tag

Egyébként szerintem is megvannak a matt kijelző egyértelmű előnyei, de nekem pl. fényes van és eddig ez egyetlen egyszer zavart, amikor gyakorlatilag kültéren, direkt napfényben próbáltam meg használni. Amúgy beltéren még a legdurvább megvilágításnál is bőven használható volt még fele fényerőn is. Ezt egyébként a nagy áruházakban is lehet ellenőrizni, hisz ott (is) többnyire erős megvilágítás van ahol a notik ki vannak állítva.

(#28878) GaborGh válasza PietroxX (#28874) üzenetére


GaborGh
őstag

Neked is Medion van? :D

Nagyon nem vagyok képben ezekkel a DVB szabványokkal, mi a különbség a "C" és a "T" között?

Viszont valami rémlik, hogy a Mindig Tv csatornáit valami minimális díj ellenében talán bővíteni is lehet...

Ezen szépen és jó minőségben bejönnek a tv és rádió műsorok?

[ Szerkesztve ]

(#28879) Borote válasza GaborGh (#28875) üzenetére


Borote
addikt

Nem, nem matt - de már nem sokáig ;]
A G elnevezés az integrált vezérlőre vonatkozik (különben amúgy mi is lenne a neve? :D processzortól függően 160-400 számolóegységes lehet), ahol G2 van a végén, az jelenti azt, hogy Crossfire-ben is képes működni. Notebookcheck a barátod ;] :DDD

Andiciculi: muszáj a laptop? :B Ennyiért a legerősebb egy GT525 lehet talán, de az már erősen a minőség rovására megy. Esetleg GT520 szintje, de az meg nem túl acélos... és ezek még távol állnak a gémertől.

(#28880) GaborGh válasza Borote (#28879) üzenetére


GaborGh
őstag

Kabbe, ez az én szövegem :DDD

Egyébként már ezt is akartam kérdezni, az hogy lehet az Ati 400 számolóegységes, az NV pedig csak 96/144??

Lehet erre valami fóliát venni ami mattosít, vagy hülyeség szerinted?

Mikor jössz haza, van már konkrét vevő a notidra?

[ Szerkesztve ]

(#28881) foxi69 válasza GaborGh (#28878) üzenetére


foxi69
tag

"C" - kábel
"T" - földfelszíni
"S" - műhold

Ha jó a jel, akkor jó minőségben jönnek az adások. Ez viszont erősen függ a földrajzi helytől.

(#28882) kdavid23 válasza fr3ntzen (#200) üzenetére


kdavid23
aktív tag

Toshiba, ha minőséget szeretnél. (Bár már kezd leromlani..Acer, ha biztosan tudni akrod azt, hogyha szervízbe kell vinned, akkor lesz alkatrész :)

Dr. Dávid

(#28883) GaborGh válasza foxi69 (#28881) üzenetére


GaborGh
őstag

Thx :R

Neked is Medion van, mert akkor megőrülök? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28884) Andiciculi


Andiciculi
csendes tag

Processzor: Intel Core i3-370M (2 x 2,40GHz, 3MB Cache);
Kijelző: 15.6" (1366x768) HD; LED megvilágítás;
Memória: 4GB DDR3 1066MHz;
Merevlemez: 640 GB SATA 5400rpm;
Grafikus kártya: AMD Radeon HD 6370M 1GB;
Ilyet terveztem venni gyereknek nem muszáj hogy full hd-ben menjen maxon de közepes beállitásokkal élvezhetően menjen rajta ne röccenjenek be a játékok:S ez leértékelten 130 körül van megéri az árát?

(#28885) PietroxX válasza GaborGh (#28878) üzenetére


PietroxX
csendes tag

holnaptól van medionom, de felkészültem a fogadására:D

(#28886) foxi69 válasza GaborGh (#28883) üzenetére


foxi69
tag

Az van. Írtam róla korábban. Nálam tökéletesen teszi a dolgát. Megy kb 100 órát hetente és semmi hiba. :)

(#28887) Borote válasza GaborGh (#28880) üzenetére


Borote
addikt

Nem lehet közvetlenül összehasonlítani az AMD és az nVidia kártyákat ilyen téren, mert eltérő architektúrát alkalmaznak. Arra meg mán nem emlékszem, hogy pontosan milyet :D

Nem tudom, én nem vagyok híve ezeknek a fóliázgatásoknak, nem tetszenek. Egyelőre érdeklődők vannak, mert ugye a 2 hét az még mindig relatíve messze van. 22-én jövök :)

Andiciculi: gyártó? Garancia? Az a baj, hogy ez még a 6470-hez képest is gyenge, egy szimplán átnevezett 5470. Alig erősebb az integrált Intel HD Graphicsnál. Hordozni szeretné a gépet? Mert ha nem, akkor egy asztalival lehet, hogy jobban jártok, már csak tartósság terén is.

(#28888) Gazda1 válasza foxi69 (#28881) üzenetére


Gazda1
tag

Akkor elvileg, ha beköttetem a digitv-t (C - kábel), akkor rá tudom kötni a laptopra és azon tévézni? Gondolom nem csak a saját antennájával lehet használni?!

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#28889) foxi69 válasza Gazda1 (#28888) üzenetére


foxi69
tag

Nem, mert C-s tuner nincs benne/hozzá. Ha veszel egy USB-s C tunert akkor persze tudsz.

(#28890) endruboy1 válasza Andiciculi (#28884) üzenetére


endruboy1
senior tag

Ahogy ajánlottam neked a másik topicban is, rászánnék még egy 30k-t és vennék egy ilyen Mediont ha nagyon játszani akarnék laptopon, bár tényleg nem épp célszerszám egy notebook játékra.

(#28891) PainKiller13 válasza GaborGh (#28872) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nem sajnos, énis azthittem mivel digi a neve azthinné az ember hogy digital, de egyedül a mindig TV, az viszonr csak 7 csatornát képes és antenna kell hozzá ugyanúgy, de ha valakinek sikerült bármit ráhangolni akkor segítsen legyen szíves. DVB-T Tuner amúgy. Kontraszt átlagos szerintem, napos szobában is tökéletes képet ad. USB-s külső hangkártya, ezzel 99% hogy jólesz, természetesen lehet mindenféle minőségi darabot venni belőle(Zalman, stb...) persze ezek dupla áron legalább, de kétlem hogy észrevennéd a különbséget.

Most is megvan az Asus K52D, Amd-s nem az inteles szériahibás.

Z-5500as Logitech megy rá. MSI nagyon szépen megszólaltatta :)

(#28892) Gazda1 válasza PainKiller13 (#28891) üzenetére


Gazda1
tag

Én egy jack-RCA átalakítóval kötöttem rá a házimozira és így 2.1-ben szól. Ha vennék egy ilyen hangkártyát, akkor menne a jack-RCA átalakítóval az 5.1?

Nekem sikerült m1-et behangolni, de sokat kellett vele szórakozni, mert nagyon nem mindegy, hogy hova teszed az antennát. Egy nagyobb antenna lehet, hogy megoldaná a problémát.

Amúgy a mellékelt tuner annyit tud, mint a kb 10k-s áron kapható beltéri egységek? (pl. ez) Csak erre még rájön az antenna, a beltéri egység meg antenna nélkül fogja azt a néhány ingyenes csatornát?! Bocs a sok kérdésért, de nekem a digitv még űrtechnológia...

[ Szerkesztve ]

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#28893) PainKiller13 válasza Gazda1 (#28892) üzenetére


PainKiller13
őstag

Igen, jack to 2 rca kábel kell, és hihetetlen de külön fogja kezelni a 2 RCA-t. 3at bedugsz az 3x2=6 ami 5.1-es rendszerhez tökéletes.

(#28894) Gazda1 válasza PainKiller13 (#28893) üzenetére


Gazda1
tag

Köszi, értem már. De ez nálam nem fog menni, mert a házimozin csak 2 RCA bemenet van. Viszont mégis 2.1-ben nyomatja a zenét, pedig 2 nem egyenlő 3.

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#28895) PainKiller13 válasza Gazda1 (#28894) üzenetére


PainKiller13
őstag

A 2.1 az nem térhangzás, ugyanaz mintha sima stereo lenne.

(#28896) tothir


tothir
tag

[link]
Erről vélemény valaki?:)
Ez még az a celeron "minöség" ami régen volt? :W

(#28897) endruboy1 válasza tothir (#28896) üzenetére


endruboy1
senior tag

Ez egy lebutított i3. Ugyan úgy SB alapú csak hiányzik néhány funkció belőle és alacsonyabb órajelen ketyeg. Ha irodai munkára kell, netezni, esetleg HD filmnézésre, arra elég. Mindenképpen jobb mint valami netbookba való proci.
Egyébként tetszetős a masina is.

[ Szerkesztve ]

(#28898) balazs21


balazs21
csendes tag

császtok

Van egy asus k53sv laptopom és integrált meg dedikált videokártya is van benne és ügyebár automatikusan választja ki h melyiket használja na de ha inditok egy játékot h jobb gomb futattás grafika processzoral-> nagy teljesitményü (nvidia gt540M) ugy vettem észre h nem hozza azt a minöséget még igy sem pl nfs world akad bármilyen felbontáson WTF...aida 64 szerint észleli külön a két videokártyát de a 3d gyorsitóbol csak egyet lát azaz integrált intel hd graphics 2000-ret vagy ennek igy kell müködnie??..azaz játék közbe ugysem ezt a 3d gyorsitot használja ?? vagy ennyire gagyi lenne egy gt540m??????

(#28899) w.miki


w.miki
veterán

Hali!

Tudnátok olyan laptopot mondani, amit (legális) W7-el adnak és GYORS is vele.
100k körül? (Internetezésre lenne használva)
De tényleg GYORS legyen a W7 gyorsan betöltődik, és az internetet is hamar elérje.
Van ilyen, kevés pénzért?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#28900) agemate


agemate
addikt

Pár hete kértem és kaptam ajánlatot új notira. Ilyen paraméterű szükséges. Újat szeretnék, minél több garanciával. Linkkel, ha lehet. :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.