Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99501) gyuribácsi88 válasza ferni (#99500) üzenetére

Hát az évek alatt sokat elfogyasztottam, de utoljára most egy pulsfire core-t használtam, az nagyon kényelmes volt. Fingertip és Claw között fogom az egeret, szóval hiába van nagy tenyerem, kényelmetlenek a nagy egerek.

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#99502) ferni válasza gyuribácsi88 (#99501) üzenetére


ferni
őstag

Ezek közül nem is kérdés, hogy a leírtak alapján a Cobrát választanám.
Többi felejtős szerintem. Ez is kisebb azért.

De én már nem vennék ennyiért vezetékes egeret.

[ Szerkesztve ]

(#99503) gyuribácsi88 válasza ferni (#99502) üzenetére

Akkor mi a tipp? Szívesen veszem a tanácsot, lehet felőlem vezeték nélküli is, de a cobra vezeték nélküli verziója nem játszik 56K-ért, max 30-35K-t szánnék rá.

Nézegettem ezt a "vgn dragonfly f1 pro max"-ot, de nem tudom, hogy ér e 30K-t.

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#99504) FireKeeper válasza gyuribácsi88 (#99503) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jó egér (nekem pont az van), és kb olyan árban van mint a hasonló tudású egerek, de én inkább az R1 pro-t ajánlanám 23k-ért itthonról. más a márkanév, de ugyanaz a gyártó.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99505) Csandi válasza Synthwave (#99435) üzenetére


Csandi
őstag

Rog Harpe Ace nem lenne jobb amúgy? Most hogy így nézegetem. Még nem rendeltem meg a Keychront.

A fene vigye el, hogy megnézek pár egeret, akkor meg már pár valorant videót is és kedvem támad gémelni :D

[ Szerkesztve ]

(#99506) FireKeeper válasza Csandi (#99505) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem annyival jobb (ha egyáltalán) mint amennyivel drágább.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99507) Csandi válasza FireKeeper (#99506) üzenetére


Csandi
őstag

Fair enough, árral most nem foglalkoztam.

(#99508) Evil Snowman válasza Csandi (#99505) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Csak nem gaming elvonó kúrára fogtad magad? :DDD

(#99509) Szellem. válasza Csandi (#99505) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Az egy baromi jó egér. Ha jó a fogásodnak és a kézméretednek, akkor én bátran javaslom.
Nekem volt, és csak jó dolgokat tudok róla mondani. Piszok reszponzív egy egér, főleg a kapcsolói. Csak nekem a fogásomnak nem felelt meg.
És frankók a gripek amiket a csomagban adnak.

(#99510) Synthwave válasza ribizly (#99498) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért 70-80 gramm között lehetett találni dolgokat. Salmosa, Abyssus/Abyssus 1800, Krait, MX300, G1, G100s, WMO, Aurora, Kinzu V1, Kana/Kana V2. Meg egy ~50 grammos is volt (Salmosa Pro-gaming Edition).

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99511) lypen99


lypen99
aktív tag

A claw-fingertip között van valami átmeneti fogás vagy ritka, mint a fehér holló?

[ Szerkesztve ]

(#99512) Synthwave válasza lypen99 (#99511) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nincs. Olyan van, hogy variálod.

Fogások.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99513) lypen99 válasza Synthwave (#99512) üzenetére


lypen99
aktív tag

Na ez az ami nagy segítség lesz, köszönet. :D

(#99514) Csandi válasza Evil Snowman (#99508) üzenetére


Csandi
őstag

Őszinte leszek utoljára másfél éve "lőttem", azóta ki se láttam a munkákból meg költözés meg közbe lett barátnő, szóval ha akartam volna se tudtam volna játszani. :D Mellette lett pár új irl hobbim, downhill, motorozás és így elmaradt a játék.

Most új side hustlet tervezek kialakítani amihez veszek egy macbookot és mondom kéne hozzá valami egér mert nagyon jó a tapi padja de azért valami legyen. Elkezdtem keresni, jöttek a vietnam flashbackek és már nézegetem a valorant videókat meg, hogy milyen perifériákat vennék most játszani :D :D nem lenne jó döntés, úgyse lenne időm kiélvezni de na :D

Ha most szigorúan játszani vennék egeret és nem olyat aminek van BT connectionje is a machez akkor mostani piacot elnézve lehet egy wlmouse-ra neveznék be. Safebb választás az Lamzu Atlantis Mini meg az X2V2 és még safebb a GPX 2 :D korábban ugye volt sima GPW, superlight, viper ultimate, hts ace, x2 mini, lamzu atlantis, endgame még a wired meg még nemtom már :D Azon vacilálok épp, hogy melyikkel is voltam a legjobb, és hát objektívan nézve a g wolves-al és a superlightal voltam a legjobb, de szenvedélyből nézve az x2 mini volt a kedvencem :D

[ Szerkesztve ]

(#99515) Synthwave válasza Csandi (#99514) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ugye, hogy csak nem olyan jó, hogy mindig egy van a lakásban? Milyen egyszerű lenne most leemelni a polcról. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99516) Csandi válasza Synthwave (#99515) üzenetére


Csandi
őstag

:DDD

(#99517) FireKeeper válasza Csandi (#99514) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

VXE R1 16ezerért? X2 és mini között méretben félúton, és van benne BT mód is.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99518) Csandi válasza FireKeeper (#99517) üzenetére


Csandi
őstag

Nem ismerem ezt a márkát. Redditen most olvastam róla gyorsan, jónak tűnik.

Látom van R1, R1 Pro, R1 Pro Max, de nem igazán találom mi a diffi köztük. A Pro Max is bőven tök olcsó, abban is van BT?

[ Szerkesztve ]

(#99519) FireKeeper válasza Csandi (#99518) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

sajnos a Pro és Pro Max modellek nem támogatják a BT-t, nem is értem miért maradt ki, amikor a vezérlő támogatja. itt egy táblázat a különbségekről. röviden:
R1 SE: legolcsóbb, irodai modell, nincs coating, butított szenzor, gagyi switchek, BK vezérlő, van BT
R1: továbbra sincs coating, de jobb huano switchek, 3395 szenzor, BK vezérlő, van BT
R1 Pro: van coating, jobb huano switchek, 3395 szenzor, Nordic vezérlő (4k kompatibilis), de nincs BT
R1 Pro Max: coating, kailh switchek, szenzor+vezérlő ugyanaz mint a Pro, nagyobb akksi (emiatt pár grammal nehezebb is)

szerintem a Pro a legjobb vétel a specifikációkat és árakat figyelembe véve. én csak azért vettem a Pro Maxot mert amikor rendeltem a Pro nem volt elérhető.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99520) Csandi válasza FireKeeper (#99519) üzenetére


Csandi
őstag

Megfontolandó.

De ha még ülök rajta pár napot lehet teljes setup vásárlás lesz és akkor más egér :DD (najó azért nem.. de ki tudja)

(#99521) 4nick8 válasza FireKeeper (#99519) üzenetére


4nick8
őstag

Mert a gamer az nem használ BT-t.

(#99522) FireKeeper válasza 4nick8 (#99521) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a Razer mégis tudja, pedig annál gémerebb márka nem igazán van.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99523) Oposszum válasza FireKeeper (#99522) üzenetére


Oposszum
tag

... és ha munkára is jó a gamer egér (miért ne lenne jó), akkor milyen kényelmes, hogy csak átbillented a kapcsolót és dolgozhatsz a laptopon, este meg mehet a game... :)

(#99524) FireKeeper válasza Oposszum (#99523) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

na igen. sajnos nekem marad a dongle cserélgetése.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99525) Evil Snowman válasza Csandi (#99514) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ah so. Nekem imost második felindulásból történő végleges gamingről való leszokás kúra van. Blade 15 addig marad, amíg asszonypajti kipörgeti a CP2077-et aztán megy eladásra.

Nekem meg marad az MBA 15 - később lehet váltok MBP 14 vagy 16-ra - , mert ugye mocskos mód sok időt bacctam el a szabadidőmből gamelésre. Helyette inkább én is találtam IRL hobbikat - többek között kondi, cardio, mert eléggé egy hájas állat lettem az elmúlt években és a legutóbbi labor eredményeim nem festettek túl rózsás képet; valamint az okos mérlegem is leoltott, hogy a jelenlegi, mért adatok alapján a testem egy 55 éves emberének felel meg pedig csak 38 vagyok. :DDD

Néha engem is elkap egy-egy flashback a gaming időszakból, de olyankor kimegyek aztán inkább kitakarítom az én vagy a párom autóját. :D

Egér szempontjából kíváncsi leszek, hogy mit tud a Keychron M1 wireless, de nagyon nehezen akar ideérni. Mindegy, meg volt 45 euróból legalább szemben az itthoni 90 euro és afeletti árakkal.

(#99526) 4nick8 válasza FireKeeper (#99522) üzenetére


4nick8
őstag

VXE is tudja. R1 SE és R1.

(#99527) FireKeeper válasza 4nick8 (#99526) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

de nekem kell a coating :P kettőt meg csak emiatt nem veszek, hogy csináljak belőle öszvért. meg papíron a Pro/Pro Max jobb üzemidőt is tud, gondolom a Nordic hatékonyabb mint a kínai MCU.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99528) Csandi válasza Evil Snowman (#99525) üzenetére


Csandi
őstag

Itt mbp 16 lesz az érkező darab, m3 pro procival :B

Játék nekem pedig nem csak hobbi volt, fps-ekkel kerestem is valamennyi pénzt :D

Kondi megy itt is, és még csak 26 vagyok :D

(#99529) 4nick8 válasza Csandi (#99528) üzenetére


4nick8
őstag

MBP 16-on halál a játék.

(#99530) Csandi válasza 4nick8 (#99529) üzenetére


Csandi
őstag

Nem is játszanék azon.

(#99531) boorit


boorit
csendes tag

Sziasztok!

Általános felhasználás, ritkán játék, képszerkesztéshez szeretnék venni egy egeret. Ha van ennyiért használható vezeték nélküli, az is szóba jöhet, de egyébként jó a vezetékes. Ahogy nézem a legtöbb egér RGB-s, ha ez kikapcsolható rajta, az plusz pont. Fingertip-el fogom az egeret, tenyerem aljától a középső ujjam végéig ~20cm a kezem.
Max 25K-t szánnék rá, tudnátok ajánlani?

(#99532) 4nick8 válasza Csandi (#99530) üzenetére


4nick8
őstag

Megpróbáltam, belebuktam.

(#99533) koxx válasza boorit (#99531) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Xtrfy M8 27k körül van, wirelessben egész jó vétel sztem [link]

(#99534) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
[link]
érkező V3 színek, csak kár, hogy az eS változatról van szó

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#99535) Szellem. válasza dqdb (#99534) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Reggel nézegettem én is. Elég jól néznek ki.
Sajnálom, de engem ez az Xlite V3 es izgat. Be is fogok vásárolni ebből, mert izgatja a fantáziámat. :)


Ez meg az X2 kék színben is disznón nézni:

[ Szerkesztve ]

(#99536) Synthwave válasza Szellem. (#99535) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Túl nagy izgalom nincs benne a sima V3-hoz képest. Drágább, nehezebb, van rajta egy fölösleges kijelző, PnP, és talán fém görgőkerék.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99537) Szellem. válasza Synthwave (#99536) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Neked lehet, hogy nem, de nekem van benne izgalom. :)
Az encoder ugyan az a Pulsar Blue. Én egy zöld Founders Edition biztos behúzok. :)

(#99538) FireKeeper válasza Synthwave (#99536) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szerintem még csak az enkóder se, csak maga a kerék.

amúgy tényleg, kb minden tekintetben szarabb mint a sima V3.

#99539 javítottad, de előttem nincs titok ;]

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99539) Synthwave válasza FireKeeper (#99538) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azt írtam.

Mintha arról lett volna korábban szó, hogy lesz vezetékes V3 is, de nem nagyon látom nyomát.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99540) Szellem. válasza FireKeeper (#99538) üzenetére


Szellem.
nagyúr

amúgy tényleg, kb minden tekintetben szarabb mint a sima V3.

Ezt gondolom úgy írtad le, hogy volt a kezedben és használtad. :D

(#99541) FireKeeper válasza Szellem. (#99540) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

drágább és nehezebb, enough said.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99542) Szellem. válasza FireKeeper (#99541) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Aha.. :D Tehát, ez alapján szarozunk le valamit. :D
Vicces, de nagyon, főleg egy mérnöktől olvasni az ilyen és ehhez hasonló megnyilvánulásokat.
Nem kell, hogy mindenkinek ugyan az tetszen én ezt elfogadom, de leszarozni valamit, mert drágább. :) Ez nem érv. Főleg úgy, hogy nem volt a kezedben. Nem használtad, stb.
No comment.

(#99543) Szellem. válasza Synthwave (#99539) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem, egy twitteren kirakott videómontézs alapján mondta mindenki, hogy lesz vezetékes.
Abban a videóban csak annyi szerepelt, hogy 8K Wired. És ezt meg is kaptuk, mert az es kiadások a 8K-t wired módban tudja.

(#99544) 4nick8 válasza FireKeeper (#99541) üzenetére


4nick8
őstag

de néha bejátszik az esztétika amit számokkal nem lehet mérni.

(#99545) FireKeeper válasza Szellem. (#99542) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

feature-öket tekintve vagy:
-ugyanolyan (szenzor, MCU, coating)
-rosszabb (súly)
-felesleges pszeudo (kijelző, 8k)

és drágább. tetszeni tetszhet, nincs is azzal baj, de objektíve nézve rosszabb termék ár/érték arányban.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99546) dqdb válasza Szellem. (#99543) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
ennél azért több volt

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#99547) Szellem. válasza dqdb (#99546) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Jogos az észrevétel. :R
Egyszer már betetted és elfelejtettem. :R

(#99548) Szellem. válasza FireKeeper (#99545) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ez a Te meglátásod, de:
-ugyanolyan (szenzor, MCU, coating) ha nem tévedek a 3395-nél nincs újabb szenzor.
-rosszabb (súly)
Ez relatív. Nekem teljesen jó a súlya. Akkor most rosszabb, vagy nem? Nem, mert valakinek meg tökélétes és elégséges. Nekem 68 grammig teljesen jó egy egér, pedig volt nálam 50grammos is.
-felesleges pszeudo (kijelző, 8k)
Miért lenne felesleges? Legalább látod mit csinálsz és kapsz visszajelzést, de ez megint van akinek tetszik, van akinek nem.
Drágább? Igen, és miért? Mert benne van a 4K donlge ami az alaphoz nem jár és ez tudja a 8K-t, amit az alap nem tud. Tehát, érthetően drágább. Az, hogy ez kell e valakinek vagy sem, vagy van e rá igénye az megint relatív.
Ezek alapján még nem szar valami. Más az igénykör.
Nem a Pulsart akarom megvédeni, csak az ilyennel nem tudok mit kezdeni, hogy ezek alapján kategorikusan kijelented mérnök létedre, hogy szar!
Meg lehet rám haragudni, de szintén mérnök létemre sosem tudtam mit kezdeni a középszerűséggel. :R

(#99549) prtvlogan


prtvlogan
aktív tag

Sziasztok!
Zowie Za 11 egerem Huawei ( ha jól írom) micro kapcsolója megadta magát. Mivel az egeret 15.000 .- ért vettem újonan, és azóta eltelt 7 év, és a hardveraprós javítás oda-vissza szállítással + munkadíjjal kb 10.000.- be került volna, így megpróbáltam magam forrasztani. Nem sikerült,ezért új egeret keresek. Elsősorban cs2-re használom, ahol esetleg számít, egyébként witcher 3, alan wake 2, resident evil village, .. szóval semmi extra, ahová kéne a 0,0 ms válaszidő, vagy az extra gyors kattintási sebesség. :)
Nem követem ezmiatt a fórumot, van ez a pár év alatt jobb/észerűbb választás, vagy maradt ez a zowie esetleg deathadder chroma irányvonal? Legalább a Zowie ZA11 " " szintjét " " keresem, esetleg ha van kábelmentes kivitelben.

Köszönöm a tippeket, ha jönnek!

(#99550) Synthwave válasza Szellem. (#99548) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Drágább? Igen, és miért?"

Mert megrakták funkcionális szempontból elég fölösleges extrákkal, amitől sajnos nehezebb is lett (ha a tömeg nem változott volna, nem kötnék bele), ami lehet, hogy számodra szubjektíven teljesen mindegy, de objektív szempontból mindenképp negatívum. Ettől még nem "szar", de semmiképp sem jobb ajánlat, mint a sima V3.

Ezt korábban versenyszerűen játszó Kvékerként írom. Ha már eSport edition.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.