Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99801) Skynet258


Skynet258
veterán

Köszi srácok, és ha eltekintünk a szabadon futó görgőtől akkor mi az a gamer egér amit manapság megéri megvenni?

https://geekpulse.hu

(#99802) XenHai válasza Szellem. (#99800) üzenetére


XenHai
senior tag

Adatlapod szerint lamzu thorn-t használasz ? Mekkora kéz mérettel és fogással?

(#99803) Szellem. válasza XenHai (#99802) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Az adatlapom téves. Máris javítottam. 21cm hosszú, palm a fogásom és Pulsar Xlite V3 Large-ot használok. Vagy másnéven a Large helyett Size 3.

[ Szerkesztve ]

(#99804) Synthwave válasza omfgk (#99792) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem volt még R1 a kezemben, de van olyan encoder, aminek ilyen (vagy még recsegősebb, lásd pl. Logitech MX300/MX500, régebbi Zowie-k) a hangja (általában azoké, amik nagyon határozottan elkülönülő fokozatokkal rendelkeznek, szóval a lieblingjeim).

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99805) Synthwave válasza Malfroy (#99796) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem poénból szoktam linkelgetni.

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99806) Synthwave válasza Skynet258 (#99797) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Keychron M6, és kb. ennyi.

A G502 X-ek is ott vannak még vagy a Razer Basilisk V3 / V3 Pro, esetleg Pro Click, de bleh (a vezetékes G502 X még szódával talán elmegy). A Keychron kivételével téglák, és a fogási stílusod+kézméreted kombójának antitézisei. Ahhoz olyan egerek valók, mint pl. Lamzu Atlantis/Atlantis Mini, Endgame Gear XM2we/OP1/OP1 8K/OP1we, Pulsar X2/X2v2 (clawhoz X2H), Xtrfy M42/M42 Wireless, Zowie U2, Cooler Master MM712 stb.

Behatóbb ismeretek hiányában ezekből a legészszerűbb talán az Xtfry M42 (Wireless), mert viszonylag olcsó, és cserélhető a tenyértámasza. A középen kipúposodó fingertiphez jobb, a far irányába kipúposodó meg claw griphez (ez amúgy általános igazság; clawnál jobb az utóbbi, mert így jobban felfekszik a cucc a tenyered tövére, kontrolláltabb, more "locked in" érzést nyújtva ezzel, míg fingertipnél szereted, ha a középső púp miatt minél jobban a tenyered alá tudod húzni ujjakkal az egeret).

Vagy az Endgame Gear OP1, mert az sem drága, teljesen enthusiast grade cucc, és bár alapból clawosabb forma, de kisebbfajta maus, így fingertiphez sem kuka teljesen.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99807) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

GPX 2 4K polling.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99808) ƵøŁĭ válasza Synthwave (#99804) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

G PRO X-nek volt ilyen hangja egy év után. Ezt jeleztem feléjük és visszaadták a pénzt. R1 meg már kibontás után ilyen.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#99809) Synthwave válasza ƵøŁĭ (#99808) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Oké, én csak azt mondtam, hogy vannak olyan egerek, amiknek alapból ilyen hangú encoderük van. Nem hibás, hanem ilyen vagy konkrétan recsegős.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99810) Skynet258 válasza Synthwave (#99806) üzenetére


Skynet258
veterán

Huh adtál nézelődni valót, köszi! :R
Amúgy most pont benéztem egy MM-be, és volt ott egy Razer Deathadder, hát az rendesen kényelmesnek tűnt, pont a púpos háta miatt - igaz az azért nem egy proper hely egeret próbálgatni, de a kint lévő normálisabb darabok közül eléggé bejött fogásra.
Nézem amiket mondtál. :K

https://geekpulse.hu

(#99811) Oposszum válasza Synthwave (#99807) üzenetére


Oposszum
tag

Tehát minden kész volt már akkor amikor kijött, csak kell a népnek az érzés, hogy megint kaptak valami új fícsört a rohadt drága "prémium" Logi egerükhöz.....

[ Szerkesztve ]

(#99812) Szellem. válasza Synthwave (#99807) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Még így is tovább fog tartani az akkuideje, mint a konkurencia bármelyik terméke.
Nem tudom mit csináltak a GPX2-vel, de az akkuidő az zseniális. Azóta egy egérből nem tudom ugyan azt kisajtolni.

(#99813) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! A fiamnak (szülinapjára) vennék egy ilyen [link] egeret FPS játékokra. Szerintetek normális minőségű ez a típus?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#99814) koxx válasza newmoonlight (#99813) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ennyiért már kapsz top szenzoros wireless gamer egeret is. Ezért a vezetékes féltégláért biztos nem adnék ki ennyit.
Mekkora keze van? ha nem akkora mint Shaqnek akkor egy ilyennel sokkal jobban jársz [link]

(#99815) ƵøŁĭ válasza Műszakis (#99793) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Gyártó azt írta, hogy ennek ilyen a hangja. :F

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#99816) Synthwave válasza Szellem. (#99812) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

HERO szenzor, és az akku sem kicsi. Ennyi a nagy titok.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99817) Műszakis válasza ƵøŁĭ (#99815) üzenetére


Műszakis
tag

Küld vissza , már pöttyök miatt is.

(#99818) Szellem. válasza Synthwave (#99816) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Az rendben van, de ettől még odafigyeltek arra, hogy gazdaságosan bánjon az akkuval.
A legtöbb gyártóról ez ne mondható el.

(#99819) newmoonlight válasza koxx (#99814) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Jelenleg egy ilyenje [link] van, gondolom megszokta, és valami hasonlót szeretne.

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#99820) Synthwave válasza Szellem. (#99818) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mivel házon belüli fejlesztés, és az egyik legfőbb szempont a tervezéskor az energiatakarékosság volt, tekintve, hogy wirelesshez szánták, és a G603 Lightspeedben került felhasználásra először.

[link]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99821) Szellem. válasza Synthwave (#99820) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Köszi az infot. Jó tudni ezeket is.
Sajnálom, hogy a 3395 nem ennyire energiahatékony.
Bár most épp azt nézem az Xlite V3 esetében, hogy a saját dongleval 500 és 1000Hz-en használva energiahatékonyabb, mint a 4K-s Donglel 500 és 1000hz-en.

(#99822) koxx válasza newmoonlight (#99819) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mondjuk ennél jobbat venni nem nagy kihívás, de ettől még az a razer egér 25k-ért nem jó vétel.

(#99823) Csandi válasza newmoonlight (#99819) üzenetére


Csandi
őstag

Amikor a G Pro Wireless megjelent 20 éves voltam, előtte Deathaddereken játszottam. Azthittem megszoktam, aztán váltottam és egyből klikkelt, hogy mennyivel jobban szeretem a szimmetrikus egereket, és kb. aznaptól javult a headshot %-om. Szóval nem feltétlen indok, hogy megszokta ezt a formát már ha még nem próbált másmilyet, főleg olyan fiatalon.

Ergo-bol amúgy amit küldtél az a Razer tényleg nem túl jó vétel, ergoból Pulsar Xlite meg Deathadder V3 Pro szokott lenni az ajánlás, előbbit nem tudom épp melyik verzió jó vétel meg kapható-e itthon meg mennyi QC baja van, utóbbi pedig jóval drágább mint amit írtál.

Ezen kívül most nem ugrik be más ajánlott ergo egér, talán Zowie de az is drága és akkor inkább Deathadder sztem, vezetékesekből meg nem vagyok otthon.

[ Szerkesztve ]

(#99824) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Csandi, koxx: Köszi szépen!:R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#99825) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

VXE R1 ProMax tapasztalatok:
- ✅szoftvere igényes
- ✅akkumulátor nagyon jó és nem össze vissza mutatja a százalékos értéket
- ✅hüvelyujjnál nem érződik a melegség
- ✅ajándék grip tape
- ✅kellemes a fogása (G PRO X jelleg)
- ✅korrekt ár: 23k
- ❌bal felső gomb jóval hangosabb mint az alatta levő
- ❌görgő nyikorog (néztem videókat)
- ❌"homokszem" a borítás alatt
- ❌kis pöttyök az oldalsó borításon
- ❌kicsit hangos a bal kattintás

Ha ezektől az egyéni minőségi hibáktól eltekintünk(garancia,cseretermék) akkor ez egy korrekt árazású termék.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#99826) fudi2002


fudi2002
veterán

VGP Dragonfly F1 Moba vélemény egy kocajátékostól:
- Ára hibátlan: 58$.
- Pontosságra hibátlan, 3000dpi-n használom, Polling rate 1000hz.
- Fogás anyaghasználat hibátlan.
- Csomagolásra igényes.
- Szoftver hibátlan. Kis méret és memfoglalás, mindent tud amit kell. Nem kell futnia, tökéletesen mindent ment az egér memóriájába. Egyedüli kellemetlenség volt, hogy kínai nyelven indult el, kellett 30mp mire megtaláltam az angolra átállítás menüpontot.
- Akkura fantasztikus kategória. 2 hete van nálam napi használatban 80%-ról 55%ra tudtam meríteni, még tölve sem volt.
- Matricacsomag és tartalék talpcsomag a dobozban.
- Gombok, görgő érzésre szuper és határozott. Mondjuk én laikusként tekintek a dologra, nincs nagy összehasonlítási alapom.
- Méretre féltem tőle, kicsit kicsi, viszont megszokható.
- Iszonyat könnyű! Eddig nem is volt ez szempont nálam, míg nem találkoztam ezzel az egérrel.

Előtte sok évig Logitech G402, nemrég egy nagy csalódás Razer Deathadder v3, aztán lett ez.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#99827) koxx válasza fudi2002 (#99826) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szoftver hibátlan

Ilyen nincs a világon.

(#99828) fudi2002 válasza koxx (#99827) üzenetére


fudi2002
veterán

Gondoltam én, hogy segítség lehet a választásban másoknak egy vélemény.
Ha ezt az igazán szakmai hozzácsatolást érezted szükségesnek, hogy hozzátedd úgy örülök, hogy Neked is segíthettem. :)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#99829) koxx válasza fudi2002 (#99828) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Csak ilyet ne írjunk mert hibátlan szoftver nem létező dolog :) max nem találtad meg a bugokat.

(#99830) fudi2002 válasza koxx (#99829) üzenetére


fudi2002
veterán

Tökre igazad van, már távozok is a topikból. Kérlek töröld a #99826 #99828 és eme hozzászólásaimat. Üdv.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#99831) Mephike válasza fudi2002 (#99830) üzenetére


Mephike
senior tag

Nem kell azokat a posztokat törölni, tényleg nagyon jó a szoftver, és érkezik hozzá update is (Lamzu figyelsz?!), szóval van valóságtartalma annak amit írtál, max a hibátlan jelzőt mindenki magában egy picit átértelmezi. ;)

(#99832) hdanesz


hdanesz
senior tag

Sziasztok,

Van egy kezdetleges Hama MW-400 vezetéknélküli egerem. Újabban nem nagyon akar haladni az egérpadon. Már megtisztítottam....vettem egy másikat....de egyiken sem megy túl jól. Gondolom akkor az egérrel van gond. Bár amikor megvettem vagy 4-5 hete...akkor jó volt. :D

Az általam használt egérpad sem neves túlságosan: Hama uRage Rag Zero (kb. 3éves)...amit pedig próbaképp vettem az egy noname darab.

Szerezzek be másik (normálisabb) egeret vagy az egérpadból kellene valami értelmesebb?

(#99833) koxx


koxx
MODERÁTOR

Sprime PM1 mikor és mennyiért lesz itthon? nagyon jó egérnek tűnik mind spec és méret alapján is. Azt nem mondom, hogy a tuningolt DAV3 promat lecserélem, de kipróbálnám milyen.

[ Szerkesztve ]

(#99834) koxx válasza hdanesz (#99832) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy normálisabb egér és egérpad sokat dob a felhasználói élményen.

(#99835) 4nick8 válasza koxx (#99833) üzenetére


4nick8
őstag

Utazik. 1 hét kb. Eur 109.9

(#99836) koxx válasza 4nick8 (#99835) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:R
Az korrekt, ha tényleg tudja azt amit papíron akkor nagyon jó vétel lesz.
Nálad már van tesztpéldány?

(#99837) 4nick8 válasza koxx (#99836) üzenetére


4nick8
őstag

persze. Ki nem adom a kezemből.

(#99838) koxx válasza 4nick8 (#99837) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Első benyomások? azt gondolom nem tilos írni :)

(#99839) Mephike válasza 4nick8 (#99837) üzenetére


Mephike
senior tag

Ki nem adom a kezemből.
Majd ellopjuk ;)

(#99840) Mephike válasza koxx (#99838) üzenetére


Mephike
senior tag

Nekem csak pár percig volt a kezemben, illetve láthattam a a weboldalon a szoftverét, mert ugye weboldalon keresztül állítható az egér,
A súlya nagyon tetszett, érezni azt a 43 grammot. A fogása, mert ugye ergo egérről van szó, nagyon tetszett. Ez nálam nagy szó, mert a Thorn óta nem nagyon fogtam olyan egeret, ami nekem tökéletesen bejött volna. Szóval esélyes, hogy én egyre be fogok nevezni.

(#99841) Mephike válasza 4nick8 (#99835) üzenetére


Mephike
senior tag

Adóvevő (4k) lesz hozzá?

(#99842) 4nick8 válasza Mephike (#99841) üzenetére


4nick8
őstag

Gyári 1k, később jön ki a 8k-s dongle.

(#99843) gyuri81


gyuri81
veterán

Gondolkodom egy Logitech MX Master 3s egérben.
(fingertip grip fogás, elég nagy kezem van, nem játszom)
Tudnátok írni esetleg pro-kontra érveket?

(#99844) gyuribácsi88 válasza ƵøŁĭ (#99825) üzenetére

Na, a VGN dragonfly F1 promax annyival jobb, hogy a negatívumoknál (amiket felsoroltál) csak a "bal kattintás hangosabb", a többi negatívum itt nincs, legalább is annál, amit én kaptam, nincs.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#99845) koxx válasza gyuri81 (#99843) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Draga es nehez. Amugy nem rossz eger.

(#99846) Synthwave válasza 4nick8 (#99837) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ezt szomorúan olvasom.

-------------------------------------------------------------------

(#99845) koxx: Meg mindenhez való, csak fingertiphez nem.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99847) FireKeeper válasza ƵøŁĭ (#99825) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nekem nem nyikorgó hanem lötyögő görgő volt, lehet kaptak egy rossz batch enkódert, mert másik egérben is használtam már TTC silvert és ott nem volt vele gond. nekem a kattintások teljesen átlagos hangúak, meg ez egyébként se olyan dolog ami garanciális probléma szvsz.

viszont formailag semmi köze a G Pro X-hez, ami egyrészt nagyobb, másrészt a púpja is középen van. ez egy az egyben pulsar X2 forma.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99848) gyuri81 válasza koxx (#99845) üzenetére


gyuri81
veterán

Hát igen, közben olvasom, hogy ez tényleg baromi nehéz...
Akkor mit tudnátok ajánlani a vezetékmentesek közül irdoai / otthoni felhasználásra? ( na jó, egy pici játék lehet lenne benne...)

(#99849) Synthwave válasza gyuri81 (#99848) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor tudunk értelmeset mondani, ha tételesen válaszolsz az összefoglalóban feltett kérdésekre.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99850) gyuri81 válasza Synthwave (#99849) üzenetére


gyuri81
veterán

1. Mennyi a keret? 40e max
2. Használtpiac játszik? nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik? nem
4. Mire használnád az egeret? irodai, otthoni felhasználás ( egy kevés játék)
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? fingertip grip fogás
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben.
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? fogalmam sincs...
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) plusz gomb nem ártana

jelenlegi egér: microsoft wireless mouse 1000 (121g)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.