Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99651) Evil Snowman válasza 4nick8 (#99648) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Oké. :R

Synthwave? Miért van ajánlva az M4 meg az M6, amikor a Keychron an-block nincs jegyezve a jó egerek között? :))

(#99652) CooLM@$TeR válasza 4nick8 (#99645) üzenetére


CooLM@$TeR
tag

Elfogadható lista, de értelemszerűen ez a te véleményedet tükrözi.
Amennyiben a VGN/VXE felkerülnek az ajánlott kínai gyártók listájára, akkor ennyi erővel a Pulsar-nak is ott kellene lennie, mert az előbbi gyártókhoz hasonlóan néhány QC problémás korai batch-et leszámítva ők is egészen korrekt minőséget képviselnek.

A Sprime PM1 is nagyon jónak értékeléseket kap széles körben, és akkor még a Ninjutsot is említsük meg, akik úgy tűnik a Sora 4K után a Sora V2-vel is sikeresen beletrafáltak.

Ha forgalmazva lesz itthon is a Sprime PM1, akkor remélem a piros színűből is érkezne, mert nekem például kép- és videó alapján sokkal jobban tetszik, mint a Lamzu Maya.

(#99653) nehemiah válasza Synthwave (#99596) üzenetére


nehemiah
csendes tag

+Zaied
Mindkettőtöknek köszönöm :R

Thunder

(#99654) Szellem. válasza CooLM@$TeR (#99652) üzenetére


Szellem.
nagyúr

És a Pulsar nem kínai, hanem kóreai. És bizony, TOP gyártó.
Itt van nálam az Xlite V3 Large és zseniális egy egér. Patent minőségű.

(#99655) CooLM@$TeR válasza Szellem. (#99654) üzenetére


CooLM@$TeR
tag

Koreai alapítású, de Kínában gyártat mint a piac szereplőinek elsöprő többsége.
A listában amúgy is a "jó kínai egerek" szerepeltek, én írtam a hozzászólásomban gyártókat.

(#99657) Synthwave válasza Evil Snowman (#99637) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Itt a PnP user experience 10/10.

:))

"nem akarok Mortal Kombat kombókat megszégyenítő gomb kombinációkkal világítást, meg polling rate-et állítgatni."

Nem is kell, csak egyszer. Egyébként világítás nincs, a polling rate váltónak meg dedikált gombja van, amihez indikátor LED is tartozik. Kész kvantumfizika. :))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99658) Synthwave válasza Evil Snowman (#99651) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mert a torkosborzok tenyésztése jó móka.

;]

Nyugodj meg, ott vannak jegyezve.

-------------------------------------------------------------------------------

(#99648) 4nick8: + G-Wolves és Keychron.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99659) Mephike


Mephike
senior tag

Azért ha a VGN egyszer csinálna egy ergo egeret, arra én úgy beneveznék, mint a villám. Elvileg ha egymás mellé teszed a VXE és VGN két egerét, papíron alig van különbség. de kézbe nekem a szitakötő sokkal jobban adja formailag.

(#99660) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

(#99661) Evil Snowman válasza Synthwave (#99658) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Azt kell mondjam, hogy HW oldalról a korábban is említett jobb oldalsó-első gomb ceccegésén kívül egy szavam nem lehet.

De az SW az valami siralom bánat. Ha wireless módban elmegy aludni az egér, akkor onnantól kezdve már nem látja az SW.
Mivel a debounce-time-al valamint a szenzor segítő funkciókkal még kísérletezem, ezért ez így elég szar. Iyyenkor egér kikapcs, vezeték bedug, SW egér felismer, kábel kihúz, wireless mód újra bekapcsol folyamat segít csak, hogy újra lássa ez a bánat.
Ez így nagyon fos.

(#99662) ƵøŁĭ válasza Evil Snowman (#99661) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Küldd vissza :D .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#99663) FireKeeper válasza Mephike (#99659) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

;)

nekem az R1 forma jobban bejön, de az F1 gombjai picivel jobbak, bár ez lehet hogy switch függő is.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99664) Synthwave válasza Evil Snowman (#99661) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha kikísérletezted magad, akkor

P n P
n
P

, és profit.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99665) Evil Snowman válasza Synthwave (#99664) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Értem én, hog PnP; de ezeket nem lehet PnP állítani drága tezsvírem. :DDD

És ezeket még szeretném tesztelgetni, hogy melyik a legjobb.
Ha már itt vagyunk ezen 3-ból mit érdemes bekapcsolva hagyni?

[ Szerkesztve ]

(#99666) Evil Snowman válasza ƵøŁĭ (#99662) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Az a helyzet, hogyha a SW részt figyelmen kívül hagyom, akkor ez HW oldalról egy tisztességes kis motkány. BT connection is pikk-pakk megvolt a Mac-el.

(#99667) FireKeeper válasza Evil Snowman (#99665) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én így szoktam hagyni motion sync on, többi off, 1mm lod, 2-4ms debounce

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99668) Oposszum válasza Evil Snowman (#99666) üzenetére


Oposszum
tag

Egyidőben nekem is megjött az M2 mini.
Vegyesek az érzéseim.
A forma nagyon belesimul a kezembe, pont jó. Az anyaga kb. olyan mint az R1 SE. Talpak nem game-hez valók.
A legnagyobb problémám a görgővel van, és nem a kapcsoló miatt, hanem a pozícionálása miatt. Szerintem túlságosan hátra került, ha ráteszem a mutatóújjam, akkor a középső ujjpercem esik rá, van hely bőven az elejéig nem értem mirért került ennyire hátra, a másik, hogy nagyon kicsi az átmárője is, alig lóg ki a síkból pl. az R1-hez képest.
Gombok, kapcsolók rendben vannak.
Nálam az egér és a receiver-ek szoftvere is up to date volt. A bluetooth párosításnál elsőre kellett a manual mert nem gondoltam, hogy gomb kombináció nyomással kell párosítani.
Azt gondolom ez egy jó egér, de ha figyelembe veszem, hogy az R1 SE -t kevesebb mint félárában vettem, az csorbít az érdemein.....

(#99669) gyuribácsi88 válasza FireKeeper (#99663) üzenetére

Az F1 tappancsát cserélted? Nekem kicsit furának túnik.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#99670) Synthwave válasza Evil Snowman (#99665) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, ahogy mondtam, egyszer beállítod, aztán elfelejted.

Szereted a magas LoD-ot? Muhh...

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99671) FireKeeper válasza gyuribácsi88 (#99669) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

igen, raktam rá pöttyöket, hogy tudjam szerelni.

a gyári teli tappancs valóban gagyinak tűnt, de a másik 4 részes amit adtak mellé, nagyon jónak tűnt (csak sajna azon sincs "szervízlyuk")

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99672) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

1 nap használat után már most kimondhatom hogy a VXE R1 lesz az új main. gyakorlatilag szinte rögtön úgy éreztem hogy locked-in a fogásom rajta, a méret tökéletes. játékban is teljesen simán ment az átmenet, egyszer se éreztem hogy visszafogna, sőt, szerintem jobban trackeltem mint az F1-el.

egyedül a switchen fogok még valszeg pörögni, kipróbálni más opciókat is, az új huano-kból valamelyiket vagy TTC goldot. de amúgy ez is olyan hogy csak az OCD-met basztatja, hogy ennek a HCNK-nak kicsit bazári hangja van, de amúgy játékban nagyon jól működött.

be is rendeltem egy narancssárgát, fekete majd megy apróra, addig nyüstölöm. :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99673) Oposszum válasza FireKeeper (#99672) üzenetére


Oposszum
tag

A sima R1-hez járnak gripek a gyári csomagban?

(#99674) Mephike válasza Oposszum (#99673) üzenetére


Mephike
senior tag

Nem, és pót talp se része a csomagnak ott.

(#99675) Csandi válasza Mephike (#99674) üzenetére


Csandi
őstag

Sziasztok :D

Részletekbe ne menjünk bele ( :DDD )

Azt már eldöntöttem, hogy a legkisebb UltralightX túl kicsi, de a másik két mérettel megvagyok lőve. Igazából a nagy akkora mint egy Viper, azt szerettem. De kissebb is mehetne igazából. Viszont clawnál szeretem/kell a hump, hogy be lehessen szorítani, de nem mindig full clawba fogom, neha relaxed, sőt fingertip akár.

Ahogy korábban írtam, legkisebb egerek amik még komfortosak voltak az a Hati-S Ace és az X2 mini. Az X2 mini talán egy picit már túl kicsi volt. Superlight és viper méret és formák szintén jók voltak, a nagyobb vonalon.

Van ez a wlmouse, ami látom finalmouse forma, abból fix a nagyobb méret kéne, de ha esetleg vennék egy final-t akkor nem tudom, hogy közepes vagy nagyobb :D Ti mit mondanátok? 18.5-19cm közötti hosszú kéz.

Amit nem szerettem pl., az az Endgame xm1, az a shape ott a seggénél nekem nem volt komfortos.

szerk.: hupsz nem válasz akart lenni, sorry

[ Szerkesztve ]

(#99676) FireKeeper válasza Csandi (#99675) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

VXE R1 ;]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99677) Csandi válasza FireKeeper (#99676) üzenetére


Csandi
őstag

:U :D

(#99678) FireKeeper válasza Csandi (#99677) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

amúgy komolyan mondom, anno én is egy kicsit kicsinek éreztem az X2 minit, ez meg perfekt. igaz nekem kicsit kisebb kezem van (17x10)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99679) Synthwave válasza Csandi (#99675) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Menjünk bele! ;]

Tehát fingertipes egerek komfortosak clawra? Mert amúgy azt mondanám, hogy valamelyik OP1.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99680) Csandi válasza Synthwave (#99679) üzenetére


Csandi
őstag

Oszinte leszek, izgalomtol fuggoen valtoztattam a gripet. G wolves szoritottam nagyon mindig, csak akkor voltam pontos vele ha tenyeremhez szoritottam, de akkor nagyon.

Superlight és viper-t lazábban fogtam, azok is is komfortosak voltak performancera, de nyilván azokat máshogy fogtam, nem feltétlen kellett a tenyeremhez szorítani őket. Az X2-t is tenyérhez szorítottam de teljesítményre rosszabb volt vele mint a g wolves-al. 100k aimlab ami akkor még valamekkora érdemnek számított superlightal is, g wolves al és X2 vel is megvolt.

A finalmouse shapek mindig érdekeltek, sose próbáltam. Most egy órányi videónézés és eloshapes-ezés után leszűkítettem arra, hogy wlmouse nagyobb, vagy finalmouse kozepes vagy large. Az meg yolo, hogy a forma befog-e jönni, ha nem akk veszek valami safebbet.

Tehát ha nincs annyira “defined” fogádom, néha finger néha claw, vagy valami ezek között, néha relaxed néha nagyon szorítós, akkor mi lenne a jobb választás szerinted?

(#99681) Csandi válasza Csandi (#99680) üzenetére


Csandi
őstag

[link]

Visszakerestem régi képeim. Itt látod kb. hogy hogy fogom. Edngame nem volt jó így, G wolves igen, és az X2-nél 3 féle fogást is látsz.

Meg azt is látod, hogy a tenyerem "kezdete" az egérpadon fekszik, nem az egéren és nem is megemelve tartom.

(#99682) Csandi válasza Csandi (#99681) üzenetére


Csandi
őstag

Bocsi a sok dupláért cska lejárt az update.

X2-nél 2 féle fogást látsz, mikor az alja van fotózva az mindegy, csak elírtam.

(#99683) 4nick8


4nick8
őstag

Ez megvan?

(#99684) Szellem. válasza 4nick8 (#99683) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ja, egy újabb kínai csoda, aki jelenleg a discordon nyomja a termékeit, de még nem indult el a weblap sem.

(#99685) FireKeeper válasza 4nick8 (#99683) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ennek a félig-lyukas koncepciónak nem látom az értelmét. nem teljesen lyukas tehát nehezebb, mintha az lenne, de ugyanúgy bassza a kezed mintha az lenne :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99686) dqdb válasza FireKeeper (#99685) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor mit szólsz a sajtreszelő csuklótámaszhoz? :DDD Természetesen fémből és bármilyen betét nélkül, hogy ne csak érezd a lyukakat, hanem az alumínium jó hővezetése miatt túlhűtse a kezedet.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#99687) Synthwave válasza dqdb (#99686) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nyáron nem izzad rá úgy a csuklód, de télen hamar átveszi a testhődet.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99688) santhab00


santhab00
tag

Sziasztok!

Keret: 20-25k maximum
Itthonról szeretném, újonnan beszerezni.
Felhasználás: munka, játék (fps és strategy)
Fogás: palm
Mindeddig vezetékest használtam, de most szeretnék egy vezetéknélkülit.

Nézegettem magamtól is, egyik nagy hazai beszállítónál most 25k a Logitech G Pro Wireless. Megérheti annyiért esetleg? Ahogy nézem egyébként 40k körül mennek.
De bármilyen másik márkára, típusra is nyitott vagyok!
Előre is köszi!

(#99689) Evil Snowman válasza Synthwave (#99670) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Nem, az a nyíl csak az adott menüt hivatott jelezni. :) Szigorúan 1mm a LOD.

[ Szerkesztve ]

(#99690) Evil Snowman válasza Szellem. (#99684) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

(#99691) Synthwave válasza santhab00 (#99688) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Már nem éri meg annyit fizetni érte. Egy idén 6 éves konstrukció, ami már könnyűnek sem épp nevezhető (és a főklikkek záros határidőn belül cserések lesznek + gagyi Logitech tappancsok).

Pulsar Xlite V2 vagy V2 mini (tekintve, hogy nem tudjuk, mekkora a kezed), oszt annyi.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#99692) Oposszum


Oposszum
tag

Univerzális, vágható grip tape-ből van ajánlott, amit itthon lehet kapni? Vagy esetleg Aliexpress-es?

(#99693) FireKeeper válasza Oposszum (#99692) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nekem ez a hópihe-vagymi mintás jött be nagyon link pl itt

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#99694) Szellem. válasza Evil Snowman (#99690) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Azt nem tudom, de hogy nekem nem tetszik, az biztos. Nekem ronda. És nehéz is.

(#99695) 4nick8 válasza Szellem. (#99694) üzenetére


4nick8
őstag

Nekem se jön be. Ez nem az amit én előremutató kezdeményezésnek neveznék.

(#99696) 4nick8 válasza FireKeeper (#99685) üzenetére


4nick8
őstag

Sensei forma. Ez már önmagában is érdekes. Erre a felületre meg tuti nem kell grip!
Még bármi is lehet belőle.

(#99697) Szellem. válasza 4nick8 (#99695) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Amikor valaki akar valami különlegeset, valami egyedit, akkor sokszor ez van, hogy olyasmit hoznak létre, ami inkább bizarr, mint értékelhető eredmény. De ettől még lehet, hogy vannak, akik erre izgulnak és ennek is van célcsoportja.

(#99698) Oposszum válasza FireKeeper (#99693) üzenetére


Oposszum
tag

Köszönöm, meg is rendeltem.

(#99699) santhab00 válasza Synthwave (#99691) üzenetére


santhab00
tag

Szia!

nagyon köszi az ajánlást!
A kézméretet elfelejtettem. Tenyér tövétől középsőujj végéig kb 19 cm, tenyér szélessége durván 9 cm. Illetve talán még, hogy mostanáig egy Logitech G203 Prodigy-t használtam, és meg voltam elégedve azzal a mérettel.
Ezek fényében, esetleg a Pulsar Xlite v2-t ajánlanád továbbra is ? (Nem nagyon találtam hazai forgalmazót)
A Keychron M3 esetleg? (Azt láttam az ajánlottak között és kialakításra is talán hasonlít valamennyire a Prodigy-re.)

[ Szerkesztve ]

(#99700) 4nick8 válasza santhab00 (#99699) üzenetére


4nick8
őstag

Estleg Zaopin Z1Pro

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.