Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100651) dqdb


dqdb
nagyúr

X2H
új Pulsar X2H szín

Xlite V3 eS
X2A eS
és jönnek a piros eS modellek is

Sajnos jelenleg úgy tűnik, hogy akinek színes V3 kell, azzal a Pulsar megfizetteti az eS verzió felárát akár kellenek neki az eS extrái, akár nem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#100652) Szellem. válasza dqdb (#100651) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nekem tetszik a Founders Edition zöld és piros is. Gondolkozom, hogy behúzok egyet, csak hát es verziók.
Teljesen elhanyagolták a V3-as szériát. Ezt az es-t nyomják. Nekem ez nem szimpi.

(#100653) tomnak95 válasza zedok (#100650) üzenetére


tomnak95
csendes tag

Razer Basilisk V3? Egyik haveromnak van, szerinte nagyon kényelmes

Üdvözlettel: Tamás

(#100654) Drtysanchez


Drtysanchez
csendes tag

Úgy néz ki meghalt az egerem görgője ami egy CoolerMaster mm530.
ehhez hasonló formavilágú geret keresnék max 30k-ig.
Mit ajánlotok, nem ismerem a mostani felhozatalt.

(#100655) Synthwave válasza tomnak95 (#100653) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak emelgetni vagy hirtelen irányt váltani ne kelljen.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#100656) Zaied válasza zedok (#100650) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Kézméretet és fogást tudnál mondani?

(#100657) Grampy


Grampy
aktív tag

Azt lehet esetleg tudni, hogy az itthon kapható Zaopin Z1 Pro-t melyik akkumlátorral árusítják?

(#100658) Yamaha R1


Yamaha R1
tag

A VGN nem tud lenyugodni, megint létrehozott egy új almárkát a VXE után. ATK néven szeretnék forgalmazni a kimondottan esportra szánt egereket.

Eddig 2 modellt jelentettek be: X1, F1. Elég jónak tűnnek specifikációk alapján: Omron optikai kapcsolók, 8K polling rate és lesz ultrakönnyű 38 grammos Ultimate verzió is.

Nem akarom telerakni a hozzászólást képekkel meg részletes termékinfókkal. Akit érdekel, itt mindent megtalál róluk:

[ATK Blazing Sky X1]
[ATK Blazing Sky F1]

(#100659) FireKeeper válasza Yamaha R1 (#100658) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ezektől az almárkáktól kivagyok teljesen. pedig jó cuccokat csinálnak, de így semmi márka identitást nem tudnak építeni. példát vehetnének a Lamzutól.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#100660) Evil Snowman válasza Yamaha R1 (#100658) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Az az X1 shell olyan szép Viper V3 rip-off, hogy beszarok.

(#100661) Mephike válasza Evil Snowman (#100660) üzenetére


Mephike
senior tag

Szép egér lett :DDD

(#100662) dqdb válasza Mephike (#100661) üzenetére


dqdb
nagyúr

És még Synapse-ot sem kell telepíteni hozzá, szóval eléggé egyértelmű, hogy melyik a jobb ;] /s

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#100663) Evil Snowman válasza Mephike (#100661) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Csórók Viper V3-a. :DD

(#100664) Mephike válasza Evil Snowman (#100663) üzenetére


Mephike
senior tag

A hardver adott, meglátjuk milyen lesz az anyag használat, de itt ugye a szoftver is nagyon jó. Szóval én ezt így nem merném kijelenteni.

(#100665) Synthwave válasza Evil Snowman (#100663) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pedig a Rajzer annyira high-end és formabontó.

;]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#100666) Evil Snowman válasza Synthwave (#100665) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Keverjük a szezont a fazonnal. Amit linkeltél cikket, semmi köze ahhoz, amit írtam.
Mindig jön a nyígás, hogy jajj milyen túlárazottak a termékeik etc. Bezzeg fele, harmad annyiért más legyártja ugyanazt.
Úgy könnyű fele, harmad annyiért legyártani ugyanazt, ha egy az egyben lekoppintják a formát. Vagy szerinted egy új shape kialakításához nem kell idő meg pénz? És persze folytathatnám a sort. De felesleges belemenni, mert csak parttalan vita lenne. :R

(#100667) Santi22 válasza Evil Snowman (#100666) üzenetére


Santi22
aktív tag

Nehéz eldönteni, hogy itt a kínai fanboykodás túlzásba vitele vagy a te állandó önkéntes razer nagykövetséged a probléma. Szerintem félúton van valahol az igazság.
Semmi nem indokol 180 dolláros árat, de abban igazad van, hogy Kína másol. (micsoda meglepetés Kínában másolnak :DDD ) Mindig is azt csinálták csak legfeljebb eddig nem voltak az "egér iparban" ennyire jelen.

edit: Illetve még1 dolog, hogy ami változott talán még, hogy az olcsó hitvány másolatok helyett/mellett, mostmár minőséget is látunk.

[ Szerkesztve ]

(#100668) Szellem. válasza Santi22 (#100667) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Lassan ott tartunk, a fanboykodásban, hogy elmegy a topik témája elmegy egy egyoldalú irányba mind két oldalon.
Erről egy régi zene jut eszembe:
Cypress Hill - Hand On the Pump (Official HD Video) - YouTube

[ Szerkesztve ]

(#100669) Mephike válasza Santi22 (#100667) üzenetére


Mephike
senior tag

edit: Illetve még1 dolog, hogy ami változott talán még, hogy az olcsó hitvány másolatok helyett/mellett, mos tmár minőséget is látunk.

Megfogtad a lényeget. Nekem mindegy, hogy kínai, koreai vagy más a gyártó. Ha jó a cucc, akkor én szeretném kipróbálni. Sokszor volt téma, hogy a keleti márkák szoftverei nem eléggé jók (most nem mennék abba bele, hogy kinek milyen szoftver jó, meg kell-e hogy az mindent is tudjon, stb.) de a VGN/VXE/ATK (agyrém ez a minden egérhez új márkanév) által használt V-Hub nagyon jó lett.
Nekem tökre megfelel, ha Evil szereti a Razert, én kiszerettem már belőlük, de ez legyen az én bajom. Ugyanakkor azt el kell ismernem, hogy tudnak ott azért valamit ha tényleg őket másolja a fél világ. Szerintem egy ilyen topicban el kell férnie (még ha csipkelődünk is egymással) a "mindent ki akarok próbálni" és a csak a "bejárt márkaneveket akarom használni" embereknek.

(#100670) FireKeeper válasza Mephike (#100669) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Ugyanakkor azt el kell ismernem, hogy tudnak ott azért valamit ha tényleg őket másolja a fél világ.
Felépítettek egy rohadt erős brandet, jó termékekkel és jó marketinggel, évek-évtizedek alatt. Most pedig ennek a munkának a gyümölcsét aratják le az árazásukkal, néhányunk szerint (nem) kicsit indokolatlan mértékben. Főleg ezért kopizzák őket szvsz és nem azért mert az adott lemásolt modell a non-plus-ultra. de amúgy ennél (ATK X1) szerintem sokkal nagyobb ripoffok a Delux egerei, ha már valamin felháborodunk, azon kéne inkább.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#100671) Synthwave válasza Evil Snowman (#100666) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

[link]

;)


Mindenesetre abba a maszkba nem sok effortot öltek. ;]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#100672) Synthwave válasza Synthwave (#100671) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Amúgy a Model O ~2,5 hónappal megelőzte a releváns Vipert (a 2004-es teljesen más történet).

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#100673) Mephike


Mephike
senior tag

Zaopin Z2: Pár nap után tömören a lényeg.
Forma: Ergo egér, kevésbé tölti ki a kezet, mint a Lamzu Thorn, de jobban, mint a Sprime PM1. Fogása kényelmes, anyaghasználat teljesen oké. Nálam a fehér változat van, de van fekete, piros és narancs is. Tetszik, hogy akár a Thorn az oldalsó gombok és a görgető gumija itt is fekete.
Kapcsolók és encoder: TTC gold mindegyik. A görgő kellően határozott, a kapcsoló puha, nekem ez utóbbi elmegy, de nem ez lesz a kedvencem.
Tömeg: 65 gramm, nagyon ezt nem kell magyarázni, érezhető a súlya.
Működési módok: BT, 2,4Ghz, és vezetékes mód. Főleg a BT képessége miatt voltam rá kíváncsi na meg a cserélhető switch képesség miatt akartam még kipróbálni. Az egér alsó részén három csavar található a talp alatt, szerencsére adtak póttalpat, olyat is, ahol a csavarok helyét üresen hagyták.
Szoftver: Ez ugyanaz a szokásos szoftver, amit a LAMZU is használ. Nem ez lesz a kedvencem az tuti, de a célnak megfelel.
4k reciver: Kör alakú, és áttetsző, zölden világít ha mozgatod az egeret, és nem világít ha elmegy az egér aludni. Sajnos a DPI váltásokkor nem jelez vissza színnel ez a reciver. Az egéren a két gomb között található egy LED, az visszajelez ha DPI-t váltunk.

Összességében egy korrekt egér ez is, jó a forma, tetszik a dobozban található rengeteg kiegészítő, de a már említett tulajdonságok miatt én inkább ezt melós egérnek tudom elképzelni. Illetve jó lesz majd arra, hogy pár kapcsolót kipróbáljak majd benne. Ha nem kell mindenképpen a BT és a hotswap képesség, akkor ezért a 30k-ért van jobb megoldás.

(#100674) koxx válasza Mephike (#100673) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Honnan vetted?

(#100675) Mephike válasza koxx (#100674) üzenetére


Mephike
senior tag

AliExpress, innen. Hamar megérkezett, gond nélkül.

(#100676) Yamaha R1 válasza Mephike (#100673) üzenetére


Yamaha R1
tag

Nálam is van egy, és nekem pont a súlya miatt tetszik. Az 50 grammos “hollow” érzetű egerek után ez valahogy tömörnek és betonstabilnak tűnik. Nekem felüdülés használni. Nyilván hardcore fps játékokhoz nem a legjobb, de nem is annak szánták. A TTC kapcsoló nekem sem jött be, én azonnal cseréltem.

A Lamzu Thorn és a Sprime után talán a legjobb kínai ergó egér, de 30 ezret szerintem sem ér. Ha valakinek kell, akkor a Mechkeys-től az alap 1K-s verzió elhozható 22-ért garanciával. Annyiért pedig már nem olyan rossz vétel. Főleg ha körbenézünk, hogy milyen ergót kapni manapság ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#100677) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Próbára hoztam egy Corsair Harpoon RGB-t.

[kép]

Az anyaga és a tapintása kiváló ,kattintások nagyon halkak ,számomra súlya is elég könnyű és gyönyörűen siklik az egérpadon.
Összeszerelési minőség pl. messze nem egy Logitech G305 ami full olcsó műanyag.

A görgője viszont katasztrófa ,nehézkes és hangos :W
Nekem ez nagyon fontos ,hogy a görgője egy egérnek nagyon kényelmes legyen mert többet netezek és dolgozok egy gépen mint játszok (utóbbi inkább gamepad-on szoktam).
Számomra max. 30k egy egérért a lélektani határ ,ha az Apple ennyiért képes csinálni full üveg -premium fém és tele érzékelős egeret akkor elvárom ,hogy PC-re is találjak egy normálisat (pedig az Apple nem az olcsóságról híres).

Nagyon kényelmes egeret netezésre/munkára max. 30k-ig tudtok nekem ajánlani aminek jó a fogása és van némi stílusa is?
Nem elvárás a könnyűség és a kimagasló játékteljesítmény.

(#100678) ferni válasza Synthwave (#100672) üzenetére


ferni
őstag

Mind a kettő egy Zowie FK copy.

Szóval lényegtelen melyik jött előbb.

Főleg hogy pár hónap nem sok idő, rég kész volt akkor már ezekből a prototípus addigra.

[ Szerkesztve ]

(#100679) Csandi válasza TechN7ne (#100677) üzenetére


Csandi
őstag

Apple egér = prémium ez jó volt :D majd szólj amikor az a forma valamennyire is kímélő a kezedre és ízületeidre nézve, illetve ha tudod használni miközben töltöd mert nem az alján van a csati :D

Múltkor írtam/írtunk opciókat, egyik se fér bele 30-ba.

Görgő mint akkor is mondtam nem szokott elsődleges szempont lenni az egereknél, de ha mondjuk az kell, hogy “minőségi legyen” meg könnyű görgetni, akkor a G502 X infinite scrollos fém görgője (asszem fém még) megfelelő lehet. Vezetékesben megkapod 30 alatt, anélkül 45.

Többi egér amit múltkor írtam mint opció, azok is ilyen 40-60 ezres kateg.

[ Szerkesztve ]

(#100680) TechN7ne válasza Csandi (#100679) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Logitech G502 X van fehérbe és elég ütősen néz ki ,teszek vele egy próbát és ha beválik akkor nehezen de lenyelem a 45k-t

Köszi! :)

(#100681) Mephike


Mephike
senior tag

Közben érkeznek a ráncfelvarrások a LAMZU-nál is, ezúttal a Maya kapja meg az új szenzort és egyéb apróságokat, itt a Doodle version.
Collaboration with Nachocustomz
Pixart 3950 Omron optical switch
Maximum Support 8K polling rate
Release time: around end of May or beginning of June

(#100682) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Community ask us whether we will update MAYA with new version.

yes, Doodle version is coming.

Collaboration with Nachocustomz
Pixart 3950
Omron optical switch
Maximum Support 8K polling rate

Release time: around end of May or beginning of June

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#100683) RAMyMamy válasza TechN7ne (#100677) üzenetére


RAMyMamy
tag

Ez az eger egy gyalazat, par honapig hasznaltam, amig az elso G703-am gorgo szerviz alatt volt. Palm gripem van alapbol, ezt kenytelen voltam clawban hasznalni, mert nem eleg hosszu, de pont ugy allt kezre, hogy vagta az ujjam asszem a jobb szelen a jobb klikk eles muanyagja.
Elajandekoztam tesomnak, akinek kozben tulnotte a keze legalabb masfelszeresere, neki is csak fajt tole mindene allandoan. Az oldalso gumijai sem sokat birnak, az RGB miatt festve van a teteje, az is meg tud kopni hamar.
G305-ot meloban hasznaltam szinten csak par honapig, de annal ilyen tunetek nem jelentkeztek, tehat pont ellenkezoleg van szerintem, amit irtal. A G305 minoseget meg sem kozeliti ez a szutyok, pedig az is boven egy budget eger.

[ Szerkesztve ]

(#100684) FireKeeper válasza ƵøŁĭ (#100682) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jól néz ki. meg az optikai omronról is jókat hallottam.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#100685) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Pár éve egy Razer Mamba Elite egeret használok, ami hibátlan, csak a kezem egy ideje sérült, ezért gondoltam, váltanék egy könnyebbre.

Most, hogy akciós volt (9.999 Ft) a SPC Gear LIX Plus Wireless egér, ami majdnem fele olyan súlyú mint a Razerem, gondoltam kipróbálom. Nagyon bejött, mérete, súlya, görgője (nagyon könnyen lehet görgetni), viszont amik voltak eddig egereim, ennek a legnehezebb lenyomni a gombjait. Ma viszem vissza, mert a 2 hét alatt nem sikerült ezt megszoknom benne, az ujjam is jobban fájt tőle.

Pár napja egy Razer DeathAdder V3 egeret is rendeltem, ez már túl könnyű is, vezetéke el is húzza kicsit, ezt mondjuk tudom orvosolni, de valahogy nem kényelmes a kezemnek, hamarabb elfárad rajta, pedig ennek a legjobb a gombja eddig, nagyon könnyen lenyomható. Azt néztem, hogy kicsit mintha be lenne döntve jobbra, lehet ez a bajom vele, ezért kezdett fájni hamarabb a csuklómnál.

A kettő párosa lenne nagyon jó. SPC Gear LIX Plus Wireles (nem létfontosságú a vezeték nélküliség), hogy könnyű görgetés, könnyű egér (69 grammot pont jónak érzem), mérete is jó, meg olyan, mintha jobban csúszna az egérpadon, mint a Razer. Razer DeathAdder V3-nak a gomb erőssége tökéletes számomra.

2 hete rengeted időt szántam az egerek átnézésére, itt is, az egér ajánlót is, külföldi oldalak, YouTube videók, de már kezdek elveszni, telítődni.

Azt tapasztaltam és olvastam is, hogy ugyanaz a kapcsoló, más-más egérben máshogy reagálhat. Mert igazából az lett volna a kérdésem, hogy melyik kapcsolót lehet a legkönnyebben lenyomni. SPC-ben Kailh GM 8.0 van, Razer-ben saját, így azt másik márkában nem találom meg (hiába a legjobb eddig). Néztem egy HyperX-et, abban TTC Golden van, meg LAMZU-t, amiben Huano.

Szerettem volna elkerülni, hogy több egeret rendeljek (nem nagyon szeretek a 14 napos elállással élni, nem akarok az üzlettel "kitolni", hiába bolti állapotban adom vissza), de lehet nem úszom meg.

LAMZU Atlantis M305 egeret néztem ki, mintha azt olvastam/néztem volna, hogy a Huano kapcsolót könnyebb lenyomni, viszont az oldalsó gombjai gagyik (1 éves videóban volt, lehet javították az oldalsókat azóta). LAMZU Atlantis Mini Pro-n is gondolkodtam. Razer DeathAdder V2-őt még Alzán lehet kapni (állítólag jobb fogásra, mint a V3). ZOWIE, VXE, Endgame, Glorious egereket is néztem.

Milyen kapcsolós egereket érdemes néznem, amik könnyen lenyomhatóak?

1. Mennyi a keret? - 20.000-nél többet nem szerettem volna kiadni, de 30.000 Ft környékéig is elmennék most már, csak legyen egy számomra megfelelő egér (tudom, nem létezik).
2. Használtpiac játszik? - Nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik? - Nem
4. Mire használnád az egeret? - Mindenes
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? - Talán claw áll a legközelebb
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. - 17,5/18 cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? - 2.400 (lehet 2.600-ra feljebb mennék)
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) - Legfontosabb, hogy könnyen lenyomható switch/gombja legyen (Razer DeathAdder V3 ebből a szempontból 10/10 nálam). 70 gramm körüli súly tökéletes, szerintem még a 80g is jó lehet (ez a max).

[ Szerkesztve ]

(#100686) Synthwave válasza ferni (#100678) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egy picit keskenyebbek és magasabbak, de tulajdonképp igen, szóval a Razer vagy a Glorious nem sok időt és pénzt ölt a forma kifejlesztésébe.

-------------------------------------------------------------------------

(#100677) TechN7ne:

"ha az Apple ennyiért képes csinálni full üveg -premium fém és tele érzékelős egeret"

Ez jó poén volt. :DDD Kicsit kisimítva az élek mentén ez a "ha az Apple ennyiért képes csinálni egy full átgondolatlan, foghatatlan, használhatatlan, fos szenzoros és nehéz asztali díszt, akkor..."

Üveg legfeljebb a tappancs legyen egy egéren. A fém meg magnézium, és nem dísznek.

Az Alma a fennállása óta nem csinált egyetlen értelmes egeret sem. Olyat biztosan nem, ami 3 forint 20 fillérnél többet ért volna a búcsúban. Az ADB-s korszakban viszont legalább még meg lehetett őket fogni.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#100687) Synthwave válasza FireKeeper (#100684) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Elmegy, de a magam részéről nem venném zokon, ha nem erőltetné boldog-boldogtalan ezt az optikai vonalat...

------------------------------------------------------------------

(#100685) Kam1kaze:

"Razer DeathAdder V2-őt még Alzán lehet kapni (állítólag jobb fogásra, mint a V3)"

Szerintem meg a V3 jobb. Szubjektív preferencia.


Klikk: Szerintem az Omron D2F-01F-es Cooler Master MM710 klikkek tankönyvbe valóak. Még a fogásodhoz is az egyik legjobb forma, és a japán Omronok párja ~500 forint, csak be kell őket forrasztani. Viszont PMW 3389-cel tessék elfelejteni a 2400 cpi-t, egy-két implementációt kivéve (pl. Xtrfy MZ1/M4/M42, Endgame Gear XM1 V1) 1900-nál nem javallott feljebb vinni.

A Vaxee Zygen NP-01-féle Huano Black Shell Pink Dotok is elég kellemesek.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#100688) FireKeeper válasza Synthwave (#100687) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nyilván az ideális az lenne hogy a logi G305/EGG OP1 féle PCB-vel együtt cserélhető kapcsoló lenne minden modellben, de az tuti nem éri meg anyagi oldalról.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#100689) Synthwave válasza FireKeeper (#100688) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Vagy nemes egyszerűséggel hot swap + szervizfuratok, daughterboard nélkül, ugye.

De leforrasztva is

Omron D2F-01F/Huano Black Shell Pink Dot >>> all

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#100690) Yamaha R1 válasza Synthwave (#100689) üzenetére


Yamaha R1
tag

Miért jobb a Black Shell PD a Blue Shell változattól? Érzésre miben másabb? Azt sok helyen olvastam, hogy a Transparent-nek nem annyira határozott a kattanása. Valami ilyesmi miatt favorizálod a feketét?

[ Szerkesztve ]

(#100691) FireKeeper válasza Synthwave (#100689) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

olyat nem tudsz csinálni ami a mechanikus és optikai kapcsolóhoz is jó. pláne ha a razer féle és az optikai omront is támogatni akarod egyetlen foglalattal.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#100692) Synthwave válasza FireKeeper (#100691) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tudom, de én egyáltalán nem akarom támogatni az optikai kapcsolókat. : >



--------------------------------------------



(#100690) Yamaha R1: Igen könnyed, mérsékelt taktilitású és hangerejű kapcsoló. Az ilyeneket szeretem.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#100693) FireKeeper válasza Synthwave (#100692) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ezért mondom hogy ezért jó az a megoldás amit a G305 meg az OP1 is használ, hogy van egy mini PCB-d a kapcsoló alatt, ami egy szabványos JST csatival megy az alaplapra. azzal mindenfélét tudsz támogatni.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#100694) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Aki új Pulsar (X2V2, Xlite V3, stb.) egeret használ, annak egy kis info:
Ha használod a szoftvert, azaz fut a háttérben, akkor az egér nem megy el energiatakarékos módba. Így kevesebbet bír. Megoldás egyenlőre: Kilépni, vagy kikapcsolni a szoftver automatikus futását. A következő szoftverfrissítéssel megoldják.

(#100695) noaa


noaa
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék egy új egeret, de nem nagyon vagyok képben a jelenlegi kínálattal. Olvasgattam a fórumot, néztem ajánlókat, de minél több az infó annál elveszettebbnek érzem magam.

Olyan egeret szeretnék amit kényelmes fogni, vezeték nélküli és aránylag könnyű.

1. Mennyi a keret? 20-30k de ha drágábban van jobb akkor rászánom a pénzt
2. Használtpiac játszik? nem, újat szeretnék
3. eBay, külföldi rendelés játszik? igen
4. Mire használnád az egeret? sok munka, kevés játék
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? palm
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben. kb 19 cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? 800 - 1600
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) előre, vissza gombok, dpi állítás, ennyi kb elég

Én le vagyok ragadva a régi márkáknál mint Logitech, Razer, stb. Az egérajánlóban sok márka számomra ismeretlen. Ezek a kínaiak mennyire jók? Sokan használnak ilyen egereket ahogy olvasom a fórumotm, nem zárkozom el ezektől sem.
Tudtok ajánlani pár egeret ami a fenti kritériumoknak megfelel kb? Köszi szépen!

(#100696) koxx válasza noaa (#100695) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Lamzu Thornra raneznek, most jo aron van az after hoursnal. Zaopin z2 lenne meg jo, de itthon meg nincs.
Mondanam, hogy razer da v3 pro, de az erosen kilog a keretbol.
Glorious model D wireless viszont jo valasztas lehet ha nem zavar a lyuggatott burkolat

(#100697) Csandi válasza noaa (#100695) üzenetére


Csandi
őstag

+1 a Lamzu Thorn-ra

(#100698) Szellem. válasza noaa (#100695) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Mivel írtad, hogy a külföldi vásárlás nem akadály, akkor én egy Pulsar Xlite V3-at javasolok.
[link]
Nekem ez van V3 Large-ban és nagyon szeretem. Megbízható, nagyon jó egér.

[ Szerkesztve ]

(#100699) koxx válasza Szellem. (#100698) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Csak arazasban ez mar boven felette van az altala megadott limitnek. Mondjuk melos egernek ez is overkill ahogy a lamzu :DDD

[ Szerkesztve ]

(#100700) Szellem. válasza koxx (#100699) üzenetére


Szellem.
nagyúr

1. Mennyi a keret? 20-30k de ha drágábban van jobb akkor rászánom a pénzt
Ezt írta pontosan.
Szóval, írt egy keretösszeget, de ha drágább kifizeti. Ezért írtam.
Itt van még ez is, ha nem gond a régebbi kiadás:
[Xlite Wireless v2 Competition Gaming Mouse - Pink]
Munkára minden overkill ezek közül. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.