Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) JohnyBlue válasza negyedes (#17100) üzenetére


JohnyBlue
őstag

És nem esélyes mondjuk egy Debreceni kiruccanás? Nem nagy távolság...

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#17102) need


need
addikt

sziasztok..

Ha esetleg gép vásárlás előtt áll valaki szerintem vessen [ide] 1-2 pillantást.. ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#17103) fury71


fury71
aktív tag

Az MM-ben a NIKON D5100 + AF-S VR DX 18-55 mm + AF-S VR DX 55-200 mm most 180k.
Ez jó vételnek számít?
Mármint ezzel a két obival.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#17104) Abry


Abry
tag

(#17105) negyedes válasza JohnyBlue (#17101) üzenetére


negyedes
addikt

Sajnos sehogy sem. :(

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#17106) Stauffenberg válasza Abry (#17104) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezzel összetalálkoztam már, de elég hülye megkötések vannak. Jó az oké, hogy a díjmentes javítás csak akkor érvényesíthető, ha nem te okoztad a hibát, ez a rendes jótállásnál is így van, de a maximális expó számra vonatkozó megkötés akkor is ostobaság ha ezek a számok elég magasak és rendeltetésszerű használattal nem feltétlenül érhetők el. Mondjuk ez még nem ér fel azzal, mint a Nikon valódi 3 év garanciája. Lejár 2 hónap múlva az akció és továbbra is csak 1 év lesz. A karácsonyi szezonban vásárlók viszont jó ha élnek vele.

Na meg ugye az EOS M most is le van tojva, ami hűen tükrözi a gyártó viszonyát a rendszerrel. Amióta megjelent, azóta nagy ívben szarnak rá. Sem új objektívek, sem új váz nincs és a DSLR gépeket érintő akciókból (mint ez) továbbra is mindig kihagyják.

(#17107) BUSMAN2


BUSMAN2
csendes tag

Sziasztok!

Pár hete érdeklődtem a Nikon D5100-as típusról, hogy kezdő gépnek milyen lenne. Azóta nagyon sokat olvasgattam és sok típust megnéztem, mert szeretnék olyan gépet venni, ami egy darabig jó lesz. Végül két típus maradt, d5100 és a D90. Inkább fotózásra használnám, sőt úgymond, csak arra, de a D90 egy kicsit régi technika, ezért nem vagyok biztos benn. Használtban gondolkodom, mert túl sok pénzem nincs rá és szeretnék hozzá venni egy 18-105-ös objektívot kezdésnek. Szóval szerintetek melyiket érdemesebb megvenni?

Üdv.: Zsolt

(#17108) JohnyBlue válasza BUSMAN2 (#17107) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Az, hogy fotózásra szeretnéd használni az elég tág fogalom...

Ha leszűkítenéd akkor talán jobban tudnánk tanácsot adni. :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#17109) jjeahh válasza BUSMAN2 (#17107) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha kifogsz egy kevés expós d90-et sztem jobb választás. jobb a fogása, kezelhetősége, keresője, én ha most dslr-t vennék használtan, d90-et választanám
(#17110): én is elfilóztam tegnap egy d90 vásáron, mivel most elég olcsóért mennek, portrézni vmi 50-essel, meg pont tájképelni, ez utóbbira nekem a sigma 10-20-at ajánlották

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17110) BUSMAN2 válasza JohnyBlue (#17108) üzenetére


BUSMAN2
csendes tag

Azt azért hangsúlyoztam ki, mert videózni nem akarok vele. Jobbára tájképeket szeretnék készíteni.

(#17111) JohnyBlue válasza BUSMAN2 (#17110) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ezt én meg is értettem :B

Gondoltam én pölö, tájkép, portré, sport, koncert, buli, és még sorolhatnám :)

jjeahh kollégával egyet kell, hogy értsek. Én is D90 et vennék.

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#17112) Wolfskin válasza Wolfskin (#17063) üzenetére


Wolfskin
őstag

sziasztok,
ma bent voltam egy mm-ban és asok gépet kézbe fogva, kipróbálva az alábbi (tév)hitekben megerősödve jöttem ki.

• az e-pl3 kihajtós mechanizmusa jobban tetszik, mint az e-pl5.
• anyaghasználat is jobban tetszik (igaz fém szürke vs fehér volt kitéve)
• amúgy a dizájn szinte ugyanaz, az e-pl5-ön sem volt markolat, illetve utángyártottat az e-pl3 -ra is lehet tenni.
• az e-pl5 AF leheletnyivel gyorsabb
• mindkettő sokkal gyengébb gyengébb ergonómiailag, mint az e-pl1
• a 3" 16:9 lcd egy nagy átverés, sokkal kisebb (alacsonyabb) a képe és feleslegesen széles.
• a múltkori tesztképeket (e-pl3 sötét részeken nagyon kinagyítva jobban zajosodik és iso 3200-nál már látványosan gyengébb) valamint a netto 80 ezres különbséget figyelembe véve nálam az e-pl3 javára billenne a mérleg
• méretben a gép bár kicsi, a 14-150-es objektívvel más korántsem egy zsebmasina, pláne a kisebb dslr-ekhez képest (d3100 pl.), így ezen a téren jelentősen csökken az előnye.
• a dslr élőkép esetén baromi lassan fókuszál, lassabban mint a pen, plusz csapkodja a redőnyt, szerintem ez a funkció max videóra hasznos.
• fényképezni tényleg sokkal kellemesebb egy slr-el, viszont sok szituációban pl öltönyben egy rendezvényen egy kis géppel láthatatlanul elcsattintasz egy képet, addig egy ekkora géppel más fotóssá válsz... (és még mindig SOKKAL nagyobb cipelni)
• egyre inkább szimpatikus egy pentax k-50 (ha már, legyen esőálló) egy 18-135WR optikával. az sajna nem kihajtható az lcd, d sebaj. sőt, ha jobban vigyázok majd egy százassal olcsóbban megúszható ugyanez k-500al, igaz, azt nem láttam ilyen nagy átfogású zoom-al.
• a k50/500 méretben, kezességben hogy aránylik a nikon d3200-hoz?
• az igaz, hogy a pentaxhoz lehet leginkább (nagy választék és olcsó ár) régi mf optikákat venni, amikkel kompatibilis?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#17113) schawo válasza Wolfskin (#17112) üzenetére


schawo
titán

Méretben pont úgy.
A Pentaxnak kettő vezérlőtárcsája van, míg a Nikonnak csak egy.

Manuálfókuszos obikban a Pentax jobb, mivel a bázistávja miatt a Nikonra normálisan nem lehet adapterezni mf üvegeket.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17114) Wolfskin válasza schawo (#17113) üzenetére


Wolfskin
őstag

nekem is szimpatikusabb. ez az esőálló fícsör ér valamit? még sosem volt esőálló gépem (ill egy XP 30 fuji, ami elméletileg vízhatlan, gyakorlatilag az 5. napon elöntötte a tenger a belsejét). nem használom poros környezetben, esőben kibírom, hogy ne fényképezzek, egy kenus borulást meg ez sem bír ki. vagy de?
viszont a k500 nincs nagy átfogású zoom-al kitben. vagy de? amúgy milyen rel agy átfogású zoomal lenne érdemes megvenni? a 18-55-ön kívül?

eléggé dilemmázom, az e-pl3 14-150 és e közt

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#17115) Stauffenberg válasza Wolfskin (#17114) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Pentax K50 sincs arra tervezve, hogy vízbe ejtést túléljen, de nagyobb eséllyel ússza meg szárazon, mint egy nem szigetelt váz. Ha kenuzol, akkor vízálló tokok és zacskók vannak erre a célra. A tokokkal búvárkodni is lehet, a zacsival is elvileg, de azzal én nem kísérteném a sorsot, de nem túl drágák, mindenképpen vennék az ilyen balesetek esetére.

Ha nem használnád szélsőséges időjárási körülmények között (eső, hóvihar, por, homok, dzsungel pára), akkor a K500 is jó vétel.

Az időjárásállóság jó dolog, nekem van egy jóval régebbi Pentax K200D gépem. Régen sokat használtam viharvadászat alatt, kapott esőt, jeget meg szálló mocskos port bőven és nem lett baja. De azt csak te tudod, hogy kihasználnád-e.

[ Szerkesztve ]

(#17116) Abry válasza Wolfskin (#17114) üzenetére


Abry
tag

Ezek is csak cseppállóak, mélyvízi búvárkodást egyik gép sem bírja.

[ Szerkesztve ]

(#17117) schawo válasza Wolfskin (#17114) üzenetére


schawo
titán

egy kenus borulást meg ez sem bír ki. vagy de? :N

viszont a k500 nincs nagy átfogású zoom-al kitben. vagy de?
[link]

A PL3-at biztos nem használnám a hatalmas túraobival. Én a PL1 mellett is kiadtam az útilaput a kályhacsőnek, pedig ahhoz jobban illik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17118) Wolfskin válasza schawo (#17117) üzenetére


Wolfskin
őstag

igen, ilyet találtam, de ha, akkor egy nagy átfogásúval kellene, 18-105 vagy 18-135. ilyen van?
utána csak fixek.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#17119) schawo válasza Wolfskin (#17118) üzenetére


schawo
titán

Ja, értelek. Nincs nagy átfogásúval kitben.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17120) Krobi79 válasza Stauffenberg (#17106) üzenetére


Krobi79
tag

Sajnálom, hogy kihagyták az EOS M-t a kiterjesztett gari akcióból, hiszen az EOS család összes tagja benne van. Egy ideje gondolkozom a kis EOS-on. Tesztek, videok alapján általános utazós, családi kamerának tökéletes lehet. Az ED-ben a mai naptól 110e. Azt hiszem ezért az árért különösen jó ajánlat. :)

(#17121) Stauffenberg válasza Krobi79 (#17120) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pár napja még 130k volt az alapkit. Már az sem volt rossz ár érte. Nem bestbuy, de jó vétel. Hihetetlen, hogy a 260 ezres nyitóárból mi lett... Látszik, hogy hatalmas bukás ez a gép. Ha nem sietik el a kiadást és a jelenlegi firmware-el kerül ki, akkor nem sütik rá a bélyeget, hogy egy tetűlassú szar. :) De a jó oldala, hogy gyorsabban esett le az ára mint a használt gépeknek.

Ha videózni is akarsz, akkor bestbuy, ha a videózás kevésbe izgat, akkor már vannak jó vételek amiket meg lehet nézni, de tudni kell az igényeket. Mik az elvárásaid a géppel szemben?

(#17122) schawo válasza Stauffenberg (#17121) üzenetére


schawo
titán

Szerintem ezzel a géppel csak annyi volt a feladat, hogy a részvényeseknek bemutassák, hogy ők mindent megtesznek, de a népnek egyszerűen nincs szüksége a milc kategóriára, az egész koncepció halott.

Odadugják az orruk alá, hogy elköltöttek x milliót a fejlesztésre, dolgoztak a kiadás után is, mégsem történt semmi, nincs érdeklődés, minden csupa veszteség. Ezek után végre békénhagyják őket egy darabig, nem kell új vázakkal, objektívekkel vesződni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17123) Stauffenberg válasza schawo (#17122) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem meg csak presztízs kérdést csináltak belőle, ami aztán olyan csúnya égésbe ment át, hogy azóta sem mernek semmi újjal előállni (jó, azért objektívet igazán dobhatnának ki, mert ez nagyon szegényes így). Már mindenkinek volt MILC gépe, még a Nikonnak is, amik a tücsökpöcs méretű szenzor ellenére igen megnyerő darabok, van bennük erő amivel kompenzálnak.

Valamit ultragyorsan össze kellett barmolni. Nem szaroztak vele sokat, fogták az aktuális EOS xxxD vázban használt szenzort és képernyőt, belenyomták egy parányi vázba és kész, mehet a piacra. Ennek volt egy olyan vonzata, hogy a DSLR szenzor képminőségileg jól szerepelt, kiváló Canon-ra jellemző videós szolgáltatást kapott, viszont megörökölte azt a gyalázatos AF-et amivel az EOS 650D is küzd liveview módban. Ha ezt a bakit nem követik el, akkor szerintem sokkal sikeresebb lett volna. Minden review lehúzta a vérbe az egészet, ami az akkori állapot szerint a közel nulla használati értékkel bíró AF miatt nem állt messze a valóságtól. A 2.0.2.-es firmware sokat javított, most már használható, még akkor is ha így sem szélvész, ráadásul azon az áron ahova mostanra süllyedt, már nem is számít rossz vételnek.

Szerintem most megy a matekozás egy használható, MILC konkurenciával versenyeztethető AF rendszeren. Amíg az nincs, addig nem akarja magát megint beégetni. Ha enyém lenne a cég, én sem tenném. Elég volt az első EOS M-mel besülni, valami hatásos visszatérés kell, vagy örökre kigolyózzák magukat a MILC piacról.

(#17124) Krobi79 válasza Stauffenberg (#17121) üzenetére


Krobi79
tag

Általános családi, utazós használatra szeretnék gépet. Tükrös gépem van, de már öregecske és nehéz/kényelmetlen vinni egy kirándulás során. E meellé szeretnék egy gépet, amit a feleségem is szívesen használ. Eredetileg csúcskompaktban gondolkoztam, xz2 vagy lx7 és fuji x20 volt kiszemelt. Az árakat nézegetve a milc-ek hamar képbe kerültek, mert a csúcskompakt árkategóriában már vannak sok belépô modell.
mindenképpen olyan gépet szeretnék, ami nem csak automata módban használható, van vakupapucs, tud videot, jó felbontású kijelzôje van, ha van evf vagy ovf az jó de nem létszükséglet.

(#17125) jjeahh válasza Krobi79 (#17124) üzenetére


jjeahh
nagyúr

lemaradtam valamiről? használt is jöhet? ha igen, akkor panasonic g3. :)
feleség? akkor valamilyen olympus, azok szépek is :D e-pm2 ha beleférne a keretbe... ami a képminőséget illeti mft vonalon a jelenlegi top, kezelhetőségben már kevésbé..e-pm1, e-pl3 nagyon olcsón mennek újan is, viszont azokban a régi 12mp szenzor van, ami addig nem gond, amig nem használod őket iso800 fölött

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17126) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Milyen fényképezőgépet javasoltok makro fotózásra? Jelenleg van egy Canon (EOS 450D) vázam Sigma Makro obival (150mm) és Sigma körvakuval (EM-140DG). Épp szervizelik és azon gondolkodom hogy kellene újítani vázat, obit és körvakut is. A körvaku jelenleg elemes, ezt szeretném inkább akkumulátorosra cserélni. Fontos lenne a garancia és a megbízhatóság. kb. 500e-t szánok rá. De minden javaslatot meghallgatok.

essexboy

(#17127) Krobi79 válasza jjeahh (#17125) üzenetére


Krobi79
tag

csak újban goldolkozom.néztem az epl-3-t. 1dolog nagyon nem tetszett, hogy nem a teljes kijelzôn jelenik meg a kép komponáláskor.
A Canon-ban az ár mellett még a video a szimpatikus, mert a régi kamerámat is kiváltja.
Engem nem zavar, hogy kevés lencsét kínálnak hozzá. Tele nem érdekel, a 22-es fix-et olcsón meg lehet venni, esetleg késôbb egy 50-es vagy 40-es lencse adapterezve.

[ Szerkesztve ]

(#17128) A Zéé válasza essexboy (#17126) üzenetére


A Zéé
addikt

akkus vaku nem nagyon van.
A Sigma 150 után meg többen vágynak, mint ahány eladó van. Szerintem ezeket felesleges cserélni.
Ha valamiben kevésnek érzed a vázat, akkor érdemes lehet váltani, de szerintem obit, vakut felesleges, ha amúgy meg vagy elégedve velük.

Just a simple Lineman...

(#17129) jjeahh válasza Krobi79 (#17127) üzenetére


jjeahh
nagyúr

uh, értem, nex-eket nézted? gyorsabb az af, mint eos-m-nek, kiforrottabb cuccok valamivel, van rá 20-25-35mm körüli fix asszem, és egy elég jó 50-es, nameg ha már adapterezel talán a nex-ek a leg mf-barátabb gépek. persze ha a canonra ml-t teszel verhetetlen lesz videóban, kérdés, hogy mennyire veszed komolyan a videózást...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17130) Krobi79 válasza jjeahh (#17129) üzenetére


Krobi79
tag

néztem a nex-et, de olyan amin van vakuvapucs, az már Nekem nagyon drága. Van egy külsô vakum, amit ha nagyon-nagyon kell akkor szeretném használni. Olvastam a ML-rôl, es a youtube-on látható video-k nagyon szépek, ha megveszem a gépet biztosan kipróbálom.

(#17131) Lassú Víz válasza Krobi79 (#17130) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem tudom milyen az a külső vaku, de a középérintkezőn megjelenő feszültséggel és a váz által eltűrttel érdemes tisztában lenni mielőtt az első vakus kép egyben az utolsó kép is lesz.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#17132) Krobi79 válasza Lassú Víz (#17131) üzenetére


Krobi79
tag

Olympus fl-36

(#17133) essexboy válasza A Zéé (#17128) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Akkor mondom így, szeretnék még egy komplett gépet, természetesen a jelenlegivel teljesen elégedett vagyok :)

essexboy

(#17134) Lassú Víz válasza Krobi79 (#17132) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Azzal nem lesz gondod a közép érintkezőn megjelenő feszültség miatt. Viszont a TTL képessége csak Oly vagy Pana géppel lesz elérhető.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#17135) kurion


kurion
senior tag

Február környékén tervezek venni Cserélhető objektíves gépet és azt szeretném kérdezni hogy maximum 120k-ért mit ajánlotok?(Kezdő vagyok de gondoltam valami olyat vennék ami elég sokáig kielégíti az igényeimet)

Én a Nikon D5100-at és a D3100-at néztem.

Bocsi kihagytam hogy használtban gondolkozom inkább az ára miatt.

[ Szerkesztve ]

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#17136) HollyBoni válasza kurion (#17135) üzenetére


HollyBoni
veterán

Főbb célok? Portré, tájkép, fotó vagy videó, stb.

(#17137) Stauffenberg válasza kurion (#17135) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hát ha már választani lehet a kettő között, akkor inkább a D5100, az egy sokkal kiforrottabb váz. De február még messze van, majd térjünk vissza rá akkor.

(#17138) kurion válasza HollyBoni (#17136) üzenetére


kurion
senior tag

HÁt még nem tudom, eddig csak akkor fényképeztem ha kaptam kölcsön gépet de igen megtetszett, tehát igen kezdő lennék :)

stauffenberg: lehet igazad van :)

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#17139) schawo válasza kurion (#17135) üzenetére


schawo
titán

Februárban ezek a gépek már nem lesznek a piacon, erre fogadni merek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17140) kurion válasza schawo (#17139) üzenetére


kurion
senior tag

Ezért is keresnék használtan, remélem addigra lejjebb megy az áruk esetleg hasonló árkategóriába kerülnek jobb gépek :)

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#17141) jjeahh válasza kurion (#17140) üzenetére


jjeahh
nagyúr

használtan? d90 :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17142) kurion válasza jjeahh (#17141) üzenetére


kurion
senior tag

Hát az se rossz mert ismerősömnek az van, de Lehet szeretnék belekóstolni a videózásba is a FHD videó így jobban bejön meg a D5100 szenzora is.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#17143) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Sziasztok!
Két kompakt gép után szeretnék egy cserélhető objektíves gépre váltani. Ezt a topikot már olvasgatom egy ideje, így relatív erősen kialakult bennem egy elképzelés, hogy a Pentax K-500 megfelelne számomra. Viszont nem tudom melyik kit-et vegyem, amelyik tartalmazza az 50-200 mm-es objektívet vagy azt amelyik nem tartalmazza. Ebben kérném a segítségeteket.

Készítettem egy kis statisztikát az eddig készült képeimről, bő 80%-ukra elegendő lenne a 18-55-ös kit objektív, szűk 15%-ukra elég lenne az 50-200-as objektív, a maradék pár százalékra pedig nagyobb gyújtótávolság kéne (a két kompakt gép ultrazoom volt), de ez utóbbi igen csak elenyésző mennyiség.
Leginkább tájképeket szoktam fotózni nagylátó tartományban, illetve ha már a természetben járok, akkor már állatokat is szoktam fotózni tele tartományban. Szerintetek ilyen körülmények között megéri azt a plusz 30k-t a tele obi? Vagy vegyem meg szimplán a 18-55-ös obival a gépet és majd az idő megmondja, hogy szükségem van-e a tele tartományra és ha igen akkor utólag veszek egyet?

Lenne még egy objektíves kérdésem. Maradt egy Helios-44M-4 58 mm f/2 objektív a manuális gépünkről, az lenne a kérdésem, hogy van e valami mód arra, hogy ezt használni tudjam a K-500-al?

Előre is köszönöm! :)

(#17144) schawo válasza HardSanyeee (#17143) üzenetére


schawo
titán

Vedd meg dupla kitben, aztán ha mégsem kell, eladod, bukni nem fogsz rajta.

Igen, adapterrel rámegy a Helios. [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17145) ksanyo


ksanyo
tag

Sziasztok

Van egy ajánlatom vételre, érdekelne a véleményetek, hogy érdemes-e beleugrani.

Nikon D90 4éves 38000 expo
kit obik 18-55, 55-200 szűrővel
állvány
táska
töltő
2 akksi
8gb kártya

162.000ft

(#17146) BiriBum válasza HardSanyeee (#17143) üzenetére


BiriBum
őstag

Az 50-200 120-130mm-ig eléggé jól teljesít, afelett gyengébb. Az 55-300-as szignifikánsan jobb nála. Újonnan ugyan 85k, de ki lehet fogni használtan sokkal olcsóbban.
Bármilyen M42-es objektívet ráadapterezhetsz - ha több ilyen van, célszerű több adapter venni, azokat az objektíveken hagyni és a bajonettet ki-be tekerni.

Emellett sokféle kiváló minőségű manuális K-s üveghez is hozzá lehet jutni.

(#17147) BiriBum válasza ksanyo (#17145) üzenetére


BiriBum
őstag

Erős alkuval talán igen. Lehet még D90-et kapni 18-105 kitben 197k-ért, ehhez viszonyíts. Az állvány ne vigyen félre, nem mindegy, hogy milyen fajta.

(#17148) jjeahh válasza ksanyo (#17145) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a táska sem mindegy, hogy 50ezres billingham, vagy tesco-gazdaságos 1500ft-os hama :))
bár gondolom ezek a tartozékok ha komolyabb cuccok lennének, akkor büszkén odaírná a márkát is

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17149) ksanyo válasza jjeahh (#17148) üzenetére


ksanyo
tag

nem hirdetésből van, hanem egy ismerőstől, aki fotózik, és van helyette egy d700-a

itt vannak képek a cuccokról

(#17150) schawo válasza ksanyo (#17145) üzenetére


schawo
titán

Ennyit nem adnék érte.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.