Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) schawo válasza gyurkules (#17800) üzenetére


schawo
titán

A 300-as objektív ekvivalens 450mm, és az elképzelt ekv. 24mm-hez képest 19x zoomot jelenthet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17802) Wa2x_ válasza gyurkules (#17800) üzenetére


Wa2x_
veterán

Van teleconverter, ami meg is duplázhatja a gyújtótávot.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#17803) ccs2929 válasza gyurkules (#17800) üzenetére


ccs2929
senior tag

Madárfotós témában kérd ki kiskornel véleményét, neki elég nagy tapasztalata van e téren, nézd meg a haladó fotós topicban linkelt képeit.... :), ő biztosan tud tanácsot adni gép és obi választásban is.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#17804) A Zéé válasza Wa2x_ (#17802) üzenetére


A Zéé
addikt

van igen, de azokat maximum prémium kategóriás, fényerős obik elé van értelme. Egyrészt mert elvesz a fényerőből, másrészt mert ront a képminőségen. Egy 5.6 végű obi elé ha feltekersz egy 1.4-es konvertert máris f8.0 lesz csak a fényerő, ami általában az af működésének legfelső határa.

gyurkules
hát a cserkeléses madár- és vadfotózás nehéz téma. Különösen a pici maradak. Nem véletlenül épít lessátrakat, meg itatókat mindenki, aki kicsit is komolyabban akar énekesmadarakat fotózni. Talán ez az egyik legdrágább ág, amit fotózáshoz ki lehet találni.
Nem emlékszem mennyi a kereted, de első körben én talán a Canon 7D-t céloznám meg az AF és Canon teleobi kínálata miatt, obiból meg amire futja. Egy stabi nélküli 70-200/2.8-ra már fel lehet rakni egy 2x telekonvertert, hogy megnyújtsad. Akkor viszont már akkor a 100-400 L IS áránál jársz, árban, képminőségben, fényerőben, de stabid még nincs, szóval akkor marad a 100-400 mint obi. Ha az FZ sorozatok 32x zoomja (ami ha jól nézem ekv 600mm) kevés, akkor csak a Canon és a 400-as vég lehet opció, bár az is csak kb addig megy (ekv 640mm).
De ha a többiekre hallgatsz, akkor megbarátkozol a lessátor és itató létesítéssel valahol, ahol biztosan nem lesz baja. Akkor elég lehet egy rövidebb obi is az áll leejtő eredményhez (pl egy 70-200/4 L)

Just a simple Lineman...

(#17805) gyurkules válasza ccs2929 (#17803) üzenetére


gyurkules
csendes tag

Köszönöm! Felkeresem! :R

(#17806) Lassú Víz válasza A Zéé (#17804) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Itatót is csak akkor, ha azt van lehetőség és kitartás rendszeresen újratölteni vízzel.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#17807) m3ss válasza A Zéé (#17804) üzenetére


m3ss
veterán

en ezt a 7d-t nem ertem. legutobb ilyen 250e+ arakon lattam oket...szamomra a legmegmagyarazhatatlanabb aru hasznalt dslr a piacon, akarhogy is fokuszal...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#17808) JackFeryll válasza m3ss (#17807) üzenetére


JackFeryll
őstag

250 felett max hirdetik, de el nem adják. Canon fórumon 200-240 körül mennek.
Amúgy az egyetlen forgalmazott "sport" modell 1 millió alatt.

(#17809) JohnyBlue válasza m3ss (#17807) üzenetére


JohnyBlue
őstag

D700 dettó ugyanez :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#17810) Stauffenberg válasza m3ss (#17807) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nagy a kereslet a 7D-re mert aki az ötdémárkettő élményt keresi APS-C méretben, annak csak ez van. Meg ugye a 2.0 firmware is sokat dobott rajta.

Mondjuk vicc, hogy majdhogynem 5Dmk2 is vehető ennyiért, igaz arra sokkal drágábbak is az üvegek, meg borzalmas az AF rendszere.

(#17811) m3ss válasza Stauffenberg (#17810) üzenetére


m3ss
veterán

"ötdémárkettő élményt keresi"
es azt megkapja? :) kereso, dof, iso...
akkor mar inkabb d7100/d300-al hasonlitanam ossze.

hogy erted ezt, hogy borzalmas az mk2 fokusz? nikonokhoz kepest mondjuk?

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#17812) jjeahh válasza m3ss (#17811) üzenetére


jjeahh
nagyúr

D300 magas iso-ban a 7d-nél is gyengébb sztem
mostanában sokszor felemlegettétek a D300-at, és komolyan a szuper felépítésen kívül nem értem miért, főleg egy d7100 mellett, nekem elég elavult cuccnak tűnik...oké egy aps canon mellett egészen mai darab :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17813) m3ss válasza jjeahh (#17812) üzenetére


m3ss
veterán

vmivel ja. nem veletlen kerul fele annyiba :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#17814) JackFeryll válasza m3ss (#17813) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ha már DXXX akkor a D300s-t kéne emlegetni és akkor máris máshol vagyunk árban.
Amúgy igazán jöhetne már egy D400, hogy legyen Nikonéknál modern fél-profi váz normális felépítéssel. (meg méretben)

(#17815) Stauffenberg válasza m3ss (#17811) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A kiválasztott témakörhöz képest (mozgó állatok, madarak fotózása). Az 5Dmk2 AF rendszerét sok műtermi fotós ismerősöm is fikázta, mert a középső AF mező pontos és még viszonylag gyors is, de a többi eléggé gatya, főleg a szélsők szarnak be ha már nem veri ki a ragyogó napsütés a szemed (ami ugye a jó öreg PDAF hagyományoknak megfelelően mind középre van halmozva, így a "szélsők" még mindig csak valahova a harmadoló vonal környékére esnek). Ezzel nekem is kellett szívom mikor esküvőt fotóztam egy bérelt 5Dmk2-vel, ilyen szempontból az 5Dmk3 már sokkal jobb, de abból sem lesz sportfotós gép.

Az egy dolog, hogy az 5Dmk2 soha nem is készült a sportfotósoknak, de ha már a műtermi fotósok is fikáznak, ott tényleg gond van a sebességgel és pontossággal. Persze egyáltalán nem hasznavehetetlen, csak mások tudnak ennyi (vagy kevesebb) pénzért ennél sokkal jobb AF rendszert is belepréselni egy pro vázba.

[ Szerkesztve ]

(#17816) ati3x válasza gyurkules (#17805) üzenetére


ati3x
senior tag

Tudom hülyén fog hangozni. Madàrfotóhoz nikon v1, v2. Adapterrel nikon obig is felmennek, gyors fàzisérzékelős af, igaz nem túl nagy, de nem is kicsi szenzor... Ezért jókis crop factor.. Makrozni is lehet vele, àrban sem csillagàszati...

(#17817) Mikisys válasza gyurkules (#17783) üzenetére


Mikisys
őstag

Bármelyik rendszert (Pentax, Canon, Nikon, stb.) választod, a téma amihez objektívet vennél, mindegyikben drága.
A jó makró obi közelfényképezéshez 50-150mm, a nagyméretű teleobjektív pedig, madarak távolságtartó fényképezéséhez, 300-1200mm fókuszú objektíveket kívánnak.
Szóba kerülhet a tükörobjektív, ez csak teleobjektívként már sokkal kedvezőbb árú és méretű is.
Ha tudod nézd meg a gépeket, objektíveket, árakat és próbáld is ki ha lehet.
(Én Pentaxos vagyok, 300-as teleobival és majd nemsokára lesz egy 500mm-es tükörobi is.)

BUÉK!

(#17818) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, azt szeretném kérdezni melyiket érné meg jobban, d5200 vagy d7000 18-105 kitben 800 euró most mind2.
érekelne a time lapse-tudom ehhez canon jobb, nem kéne a zátar szétcseszni ezzel
meg hát mindenféle fotózás, unokatesómnak van 40mm-es makro-ja is, szóval tudnánk obikat cserélgetni. egyéb vélemény? megjegyzés? esetleg le/átbeszélés?

(#17819) GRaul


GRaul
őstag

Beirom ide is. hatha gyorsabban kapok valaszt :)
Pentax geprol lenne szo
"Sziasztok
Ha hasznalt gepet veszek, azt h tudom megnezni, ha egyaltalan meg lehet, hogy hany kepet lottek a geppel?"

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#17820) ccs2929 válasza GRaul (#17819) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Elvileg ide feltöltesz egy képet ami a te általad választott géppel készült, és ez kiírja az expó számot.
Én nem tudtam tesztelni, mert Sony gépem van. :(

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#17821) Throme válasza gergo5991 (#17818) üzenetére


Throme
veterán

Belépő vs haladó váz.
Több mindentől függ a válasz, amit csak te tudsz megválaszolni, mert itt senki nem ismeri a szokásaid.
Pl mit tartasz jobbnak, kihajtható ld, kisebb méret, könnyebb váz, újabb szenzor vs jobb kezelhetőség, kényelmesebb, komolyabb, manuális obik használhatósága... stb.
A D7k-val 1-2 lencsének lehet gondja (35 fix, 16-85). Nem 100%, de előfordulhat..

A 18-105 egy remekül használható kit lencse. Ez alá szvsz ne menj.

[ Szerkesztve ]

(#17822) Throme válasza m3ss (#17813) üzenetére


Throme
veterán

... az aláírásodban szereplő 3 cucc , mind eladó, vagy csak a lencse?

(#17823) Andrew31 válasza schawo (#17762) üzenetére


Andrew31
senior tag

Ezt az alacsony fps-t már javasolták itt korábban (lehet te), akkor rá is kerestem. Hát, azért ez csak egy szükségmegoldás, nagyon gagyi összehasonlítva a Time Lapse-szel. :s [link] Nem tudom, hogy ezt így használja-e valaki. Akkor már tényleg vesz az ember egy kompaktot zsebpénzért TL-re. :)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#17824) schawo válasza Andrew31 (#17823) üzenetére


schawo
titán

Az ugye megvan, hogy ML-ben a legalacsonyabb fps 0.2, azaz 5mp/kép, nem pedig 4fps (0,25mp/kép), mint ahogy a videóban volt?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17825) BiriBum válasza ccs2929 (#17820) üzenetére


BiriBum
őstag

JPG-vel valószínűleg gond nélkül tesztelheted, csak a géped RAW formátuma okozhat problémát, mivel az ARW-t nem ismeri.

(#17826) Andrew31 válasza schawo (#17824) üzenetére


Andrew31
senior tag

Nem néztem utána. És úgy megközelíti a TL minőségét?...
Mondjuk nekem Nikonom van, amikor nagyon rajtam volt a TL-ezhetnék (is), akkor nézelődtem különösebben, azóta nem igazán.
De kiskornélt kel megkérdezni, hogy mennyire jó is a ML. :U

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#17827) schawo válasza Andrew31 (#17826) üzenetére


schawo
titán

Rendben. Akkor ott vannak az elektronikus záras MILC-ek, ha jobb képminőséget szeretnél :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17828) andris1602


andris1602
aktív tag

Sziasztok
Mostanában tervezem dslr vásárlását, a keret 200e. Kinéztem magamnak a Pentax K-50et, nagyon tetszik, tudásban is megfelelne. Kicsit körüljártam a témát, és most kifutó modellként a Pentax K-5 ugyan azzal a kit obival pont ugyan annyiba kerül. A kérdésem az lenne, hogy kezdő fotósként lehet előnye számomra a K-5nek? 3 éves, és ugyan egy két dologban jobbnak tűnt a specifikációk alapján, valahogy kicsit mégis idegenkedem tőle. Adjatok tanácsot :)
Köszi

(#17829) Mikisys válasza andris1602 (#17828) üzenetére


Mikisys
őstag

Nézd meg, próbáld ki mindkettőt élőben.
Neked kell döntened, talán a K5 masszívabb, régebbi kiadás, szinte mindent tud, mint a másik.
A K50 újabb, újabb szoftverrel, eladhatóbb lesz pár év múlva is, kisebb erkölcsi és pénzbeli avulással számolva.

Üdv!

(#17830) andris1602 válasza Mikisys (#17829) üzenetére


andris1602
aktív tag

Köszi, az lesz :)

(#17831) Fujis2950


Fujis2950
tag

Sziasztok. jelenleg egy Fuji Finepix S2950-es gépem van. Tanácsot szeretnék, hogy Dslr vagy Milc éri e meg jobban? Hobby szinten fotózom, de elég hamar kinőttem a Fuji lehetőségeiből. Olyan fényképező kellene, amivel később sem tudok elszállni az obi- és egyebek árával. Pl. eddig tetszettek az Oly Pen gépei , de a Mikro 4/3-os obik horror áron vehetők. Köszi előre is a segítséget. :Y

(#17832) Lassú Víz válasza Fujis2950 (#17831) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"Olyan fényképező kellene, amivel később sem tudok elszállni az obi- és egyebek árával"

Fujifilm X100. Garantáltan nem tudsz elszállni az obik árával. ;] :D

Szerk:
Vagy egy Oly E-M1 a 12-40 f2.8-cal és egy jó darabig jönnek az újak, de kit érdekel? :DDD

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#17833) Fujis2950 válasza Fujis2950 (#17831) üzenetére


Fujis2950
tag

ja amire használnám, mikro, épület- eseményfotózás és néha portré. kihajtható lcd nem szempont ,de előny ha van.
Sony gépei ezért tetszenek, de Canon vagy Nikon is lehetséges.

(#17834) A Zéé válasza Fujis2950 (#17831) üzenetére


A Zéé
addikt

"Olyan fényképező kellene, amivel később sem tudok elszállni az obi- és egyebek árával"

minden önfegyelem, és pénztárca kérdése :D
A jó cucc mindenre drága, rendszertől függetlenül. Nem kötelező minden pénzed erre költeni, egy alapzoom, egy-két fix, valami olcsóbb tele meg esetleg egy vaku mindenhova elérhető relatív normális áron (kivéve talán a Fuji).

Just a simple Lineman...

(#17835) Fujis2950 válasza Fujis2950 (#17833) üzenetére


Fujis2950
tag

Nem rossz, de sokszor jó a zoom. Az Oly szimpatikus,tetszik a felépítése, meg hogy kezdőnek több, mint elég, variálható, de nem kapok sérvet a cipelésétől-mégsem kompakt.

(#17836) Fujis2950 válasza Fujis2950 (#17835) üzenetére


Fujis2950
tag

Ahogy olvastam a fórumokat, meg a profikat én is erre jutottam. Meg igazából nem szeretném, ha válóper lenne, mert el***tam egy ház árát a hobbimra. Csak lassan, biztosan. De annyi előnyöm, van, hogy Kaposváron ismerem a Klencsárékat, nagyon jó áron raknak össze kezdő szetteket. Már csak pénzt kell szereznem. :D :DD :DD :DD

(#17837) Fujis2950 válasza A Zéé (#17834) üzenetére


Fujis2950
tag

Ahogy olvastam a fórumokat, meg a profikat én is erre jutottam. Meg igazából nem szeretném, ha válóper lenne, mert el***tam egy ház árát a hobbimra. Csak lassan, biztosan. De annyi előnyöm, van, hogy Kaposváron ismerem a Klencsárékat, nagyon jó áron raknak össze kezdő szetteket. Már csak pénzt kell szereznem. :D :DD :DD :DD
látszik, hogy kezdő vagyok, ide akartam válaszolni....

(#17838) JackFeryll válasza Fujis2950 (#17837) üzenetére


JackFeryll
őstag

Ugyan már, egy nagyon-nagyon alsó kategóriás autó árából bőven be lehet vásárolni a legjobb dolgokból ;]

[ Szerkesztve ]

(#17839) A Zéé válasza Fujis2950 (#17837) üzenetére


A Zéé
addikt

amúgy mennyit szánsz rá kezdésnek, és esetleg a továbbiakra? Anélkül nehéz bármit is mondani :)
Kereső kellene, vagy elég a hátsó lcd is? A tele tartomány mennyire nagyon fontos? Cserélhető obis rendszereknél a kb ekv 300mm felett már azért drágábbak kezdenek lenni a dolgok. Az a mostani Fujidnál kb 11x zoomot jelentene.
A markolat nélküli Olyk nem tudom mennyire lehetnek kényelmesek egy telével. Bár azért azok a telék se olyan hatalmas nagyok meg nehezek abban a rendszerben.
szerk: használt is szóba jöhet, vagy csak új? Mennyire molyolnál a képekkel utána gépen? Fontos lehet a raw, vagy csak a gépből kieső jpegek érdekelnek?

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#17840) jjeahh válasza Fujis2950 (#17831) üzenetére


jjeahh
nagyúr

milyen témákra kattogsz? canon-nikonra vannak olcsó, belépő obik, de az igazán jó üvegek minden rendszerre drágák...ha viszont úgy nézed, hogy mondjuk melyik rendszerre kapható legolcsóbban pl. ekv 85mm körüli portré fix, akkor valóban kb. így néz ki a sorrend: canon-nikon, mft, fuji...mft fixek azért annyira nem mennek horror áron, sztem a minőségéhez képest a 45-ös kimondottan baráti összegért van

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17841) Fujis2950 válasza jjeahh (#17840) üzenetére


Fujis2950
tag

kereső nem annyira fontos ( bár néha nem rossz), ahogy a nagy tele sem ( most sem azt használom ki).A lényegre tapintottál, főleg a Raw miatt szeretnék váltani, mert nyers file mégis jobb.Azzal is tisztában vagyok, hogy a minőség mindig drága. Kezdésnek olyan 120-150k környékén kezdenék.

(#17842) Fujis2950 válasza Fujis2950 (#17841) üzenetére


Fujis2950
tag

milyen témákra kattogsz? canon-nikonra vannak olcsó, belépő obik, de az igazán jó üvegek minden rendszerre drágák...ha viszont úgy nézed, hogy mondjuk melyik rendszerre kapható legolcsóbban pl. ekv 85mm körüli portré fix, akkor valóban kb. így néz ki a sorrend: canon-nikon, mft, fuji...mft fixek azért annyira nem mennek horror áron, sztem a minőségéhez képest a 45-ös kimondottan baráti összegért van
Bocsi még kezdő vagyok fórum téren, De amint írtam portré ( családban) makrózás, meg épületfotózás. Egyenlőre ezek a témák érdekelnek fotózásban, Néha sötétebb helyen is kell kattintgatnom, pl családi esemény, esküvő, iskolai rendezvény. ilyenkor nem ártana a fényerősebb obi, meg a dönthető lcd.

(#17843) jjeahh válasza Fujis2950 (#17842) üzenetére


jjeahh
nagyúr

használt nem játszik?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17844) Fujis2950 válasza jjeahh (#17843) üzenetére


Fujis2950
tag

háát egyenlőre csak tájékozódom...ki tudja még az is lehet

(#17845) csuf válasza Fujis2950 (#17844) üzenetére


csuf
tag

Üdv!
Használtan pl. ilyet lehet venni a megadott keretből.
csuf

Ps.: nincs közöm az eladóhoz, csak példának vetettem fel....

(#17846) jjeahh válasza Fujis2950 (#17844) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem ezeket nézd át ha gondolod, egy használt kit-el + 50-es vagy 45-ös fix-el sztem sokáig ellennél

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17847) Fujis2950 válasza jjeahh (#17846) üzenetére


Fujis2950
tag

köszi a segítséget.Remélem mennek le az árak kb egy fél éven belül tervezem a váltást. Az Oly ep-L 1-3 elég baráti áron fut. Dlsr meg valahogy a Nikon 3200- 5200 szimpatikus, vagy a Canon 650es. Lehet alap obival kezdem és majd jöhet egy fix is.
Mi a Véleményetek a Canon Eos m- ről?

(#17848) Tin_Shield válasza Fujis2950 (#17847) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az EOS-M egy vicc mint fényképező, úgy tűnik a Canon sem gondolja komolyan ezt a vonalat. Egy pozitívuma van, az sem gyári megoldás, hogy ML hack-kel elég jó a videója. Egyébként semmit nem tud amit bármelyik konkurense ne tudna (sokkal) jobban, nincs objektív választék, béna az AF. Talán csak a Pentax milc próbálkozásai szánalmasabbak.

(#17849) Stauffenberg válasza Tin_Shield (#17848) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Canon EOS M és az ML barátsága eddig sem volt túl szoros, de egy hónapja ez az üzenet fogad a Magic Lantern fórumán a Canon EOS M topikban:

"The Magic Lantern port for EOS M is outdated. You may use Tragic Lantern, at your own risk."

Na meg egy kezdő számára amúgy is öntökönszúrás az ML. Inkább egy Sony gép, aminek jó minőségű a videója, van teljes manuális vezérlés és focus peaking alapból, mókolás nélkül. Aki nem videótechnika fetisiszta vagy nem űzi tényleg komolyan a videózást, annak felesleges a Magic Lantern közelébe mennie.

(#17850) HollyBoni válasza Stauffenberg (#17849) üzenetére


HollyBoni
veterán

Úgy látom te otthon vagy a videóban, és a Pentaxokat is ismered. A Pentax K500 videós szemmel nézve milyen? Van full manuális mód, videó közben lehet mindent állítani? Képe milyen? Moiré, aliasing?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.