Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) jjeahh válasza BiriBum (#16350) üzenetére


jjeahh
nagyúr

vagy akkor, ha valamilyen"álomgépet" vesz, sztem. Leica M (Typ 240), Fuji X-Pro 1, vagy mittomén...de akkor nem profi cuccok között kell nézelődni, azok munkaeszközök...mondjuk van, akinek az az álma... :DDD ha hobbiba ennyi pénzt ölsz, akkor azt nagyon élvezned kell...akkor nem annyira az érvek számítanak :) mondjuk az a leica csak váz már két milla, ha nem tévedek... :DDD szal az "álom" a "profi"-nál is drágább kategória... :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16352) Santiagain válasza BiriBum (#16350) üzenetére


Santiagain
senior tag

"Nem akarok senki pénztárcájában vájkálni, de ennyi pénzt kiadni egy vázért, két obiért és egy vakuért csak akkor éri meg, ha valaki pénzért fotózik."

Ezzel nem értek egyet. A pénztárca ebben a kérdésben a legfontosabb. Nem mindegy, hogy az alkesz lottómilliárdos döntött úgy, hogy kidob 1 milliót az ablakon, vagy egy olyan ember, aki évek óta erre gyűjtöget. Nyilván mindkettő túlzás, de ne nézzünk mindent az "átlagember" szemével.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#16353) kutymorg


kutymorg
tag

Abry: Kösz a linket!

Ha jól értelmeztem a videót, akkor jobb a képminősége a D7100, de lassabb sorozatfelvételben, mint a 7D.
Elég nekem az 5fsp nem kell a 8.
A D300s mivel jobb a D7100-nél? És fordítva? (A felbontás nem érv)

(#16354) kutymorg válasza k1csi (#16319) üzenetére


kutymorg
tag

A hátitáska nem gond, most is az van. (18-105VR, 70-300VR, D5100, SB-800).
A Nikonnak jobb a 3D AF rendszere (pontosság, gyorsaság)?

Ha azt nézem 2-3 obival egyszerre elvagyok. 17-50 vagy 24-70, 70-200 vagy 100-300 esetleg ezekhez egy 50/1.8. + SB-800 (ezt cserélve 9x0-re).
Ár/érték arányban melyik a legjobb 70-200f2.8/ 100-300f4?

(#16355) JackFeryll


JackFeryll
őstag

1 milla használtan már egy egész komoly rendszerre elég. Canonban gondolkodok mert ezt ismerem igazán és jóval olcsóbb is ami sokat számít ha "csak" 1M a keret.
Vázban tuti, hogy egy 5D Mk II-őt vennék 350k körül. Nincs sok értelme III-ast venni ha nem marad pénz objektívre és szerintem még 2013-ban sem elavult a váz kivéve a fókuszrendszerét. A kérdés csak az, hogy van-e szükség jobbra.

Semmit nem tudunk mit szeret: zoomot, fixet, márkahűség, spec igények, mit fotózna a portrén kívül, mi az a tartomány amit mindenképp le kell fedni stb...

Ha portréra keresnék obit (csak ez volt kikötve) és ilyesmi keretem lenne akkor a következők jöhetnek szóba.:
85L (csak ha 90%-ban portrézom, mert nem olcsó mulatság)
Sigma 85 1.4 (szuper ár-érték arányú, csak legyen jó a fókusz)
135L (ez is szuper ár-érték arányú és talán nem kell bemutatnom)

//Olcsó megoldás még a 85 1.8 csak minek ha ekkora a keret és a portré a legfontosabb.

(#16356) Koczka


Koczka
tag

Üdv.

Milyen DSLR vázat érdemes venni 100-150k körül, kezdőknek?

(#16357) m3ss válasza Koczka (#16356) üzenetére


m3ss
veterán

mit akar fotozni? 100-150 obikkal egyutt?

(#16355) JackFeryll sigma 85 1.4 az jo? nem is hallottam rola. mennyiert mennek?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#16358) Stauffenberg válasza BiriBum (#16350) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Nem akarok senki pénztárcájában vájkálni, de..."

Akkor ne tedd! :) Én mindig tisztelem a tanácsaidat, de tényleg teljesen felesleges megmondani a tutit, hogy mennyit érdemes költeni. Mindenki a saját anyagi helyzetéből tud kiindulni, de ez nem mindig egyezik a másik emberével. Én dolgozom ezekkel a gépekkel (D800, 5DmkII, 5DmkIII, stb), de még így sem vettem sajátot (ott a céges vagy bérelek). Egyes ismerőseim meg 5 év alatt már a harmadik ilyen vázat fogyasztják, pedig nekik csak hobbi.

Példának okáért ott van a főnököm, aki bár ebben az iparban tevékenykedik, de nem konkrétan a fotózással keresi a kenyerét, hanem cégvezetéssel (tehát neki a gép nem azért van, hogy kenyeret keressen vele). Ő az első 2-3 ember között volt itthon aki megvette a Nikon D800E vázat, ez pont egy milla volt. Nem mondanám, hogy különösen megingatta az anyagi helyzetét, ráadásul a gépet is jó ha előveszi két hetente egyszer amikor van egy kis ideje rá.

Ha van neki miből, akkor hagy költse amire akarja. Neki is jó, meg neked is, legalább tetemes adóforgalmat generál és talán pont abból a pénzből fogják megjavítani az utcádban két éve elromlott közvilágítást. :)

---

Szerk: Mennyivel másabb egy nyugati fórumon, ahol az ottani átlag fizetésből is tudnak ilyesmire félretenni és nem a Nikon D5100 meg a 600 dollár alatti egyéb alternatívák a legtöbbet ajánlott és keresett gépek. Ide a PH fórumra ritkán jön olyan aki nyugati szintű fizetéséből keres magának egy jó felszerelést. Fel is bolydult tőle alaposan a topik, mindenkinek megvan a saját receptje, hogy mit tenne ennyi elkölthető pénzzel... :)

[ Szerkesztve ]

(#16359) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Látom megmozgatta a népet a kérdés, meg úgy a körülmények általában.
Az illető ilyen: "gyűjtöget", majd a téma körüljárása után vásárol a közép/felsőközépkategóriából és élvezettel használja. Nem ellensége a saját pénztárcájának, így nem ugrik bele akármibe és nem riad vissza a használt cuccoktól sem. Ennyit szánna rá max (1 millió), de ha 500E-ből kijön egy pakk (nem fog :D), akkor annyi. Nem hiszem, hogy emiatt le kellene néznie bárkinek is.

Mutattam neki az ajánlásokat meg a saját cuccomat.
A Fuji egyelőre nem pálya, bár még nem zárta ki teljesen. A két vázam közül fogásra egyértelműen a K10D tetszett neki jobban. Ami viszont első látásra szerelem volt neki azok az FA Limited obik voltak.
Canikon vonalon van vmi hasonló?

Természetesen mondtam neki, hogy irány tapizni a vázakat. :K

Egyébként obira az alábbiakat mondta most:
- (ekv.) 100-150 közötti fényerős fix
- (ekv.) 40-60 közötti fényerős fix
- nagylátó zoom

(#16355) JackFeryll
Amit nem tudsz, annak egy részét csak nem olvastad. :B
"Márkafüggetlen", 90% portré, 10% street, obikat írtam most is

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16360) sir_mook válasza fi:zi'k (#16323) üzenetére


sir_mook
csendes tag

AZ index Nikon adok-veszek fórumbában Aga most hirdette meg a D800 vázát. 1.5 év garival, 22000 expoval. 495e Ft-ért. Ennyiért ad hozzá egy brutál gyors kártyát is.
Ez mellé kell venni egy Tamron 24-70/2.8 VC-t (305e újonnan, használtan ha akad 230-240-ért mennek) AZ 5 év garancia "kamu" mert csak az első tulajdonosra érvényes... tehát vagy újat hosszú távra- vagy használtat, de max 1/2 éves példányt.
És mivel portré... 120e-ért garanciális használt 85/1.8 G teljesen tökéletes. A D800 36Mp-t is kiszolgálja.
500 + 300 + 120 = 920. A maradékból kell egy táska, egy pórakku... és kell egy kicsit spórolni PC-re ha a D800 70 megás NEF fájljait fel is akarja dolgozni :)

De 1 millába belefér egy D3 (450-ért szép példányok vannak) + 70-200/2.8 VR első szériája (330e használtan).. alulra pedig egy Tamron 28-75/2.8 használtan 70e magasságában.

[ Szerkesztve ]

(#16361) schawo válasza fi:zi'k (#16359) üzenetére


schawo
titán

A Fujin gondolkodjon még. Utcai kattogtatás miatt helyében biztos nem vennék brutális FF vázat, vagy brutális FF üvegeket. A Fuji rendszere tervezetten kisebb méretű szenzort, és ennek megfelelően kisebb objektíveket használ (akárcsak mondjuk az mft vonal), így az igazán jó üvegek érdekében nem kell hatalmas FF ágyúkat feltekerni a croppos vázakra (a la Canon, Nikon).

És ha filmessel jól érezte magát annó, akkor a zoomokat se erőltesse, a fixekkel sokkal többre jut.

(#16360) sir_mook
D3, na ne má'.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16362) sir_mook válasza schawo (#16361) üzenetére


sir_mook
csendes tag

D3 - mi a gond vele? FF, nagy 100%-os keresővel. Brutál sorozatsebesség, jó ISO tűrés. Jó AF, és az új 1.2 millás árához képest már elérhető.

A Fuji vagy bárki más "játékszereit" pl portré esetén nem raknám a Canon vagy a Nikon ff vázai mellé. Nagyon nagyon más a hatás.

[ Szerkesztve ]

(#16363) fi:zi'k válasza schawo (#16361) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Pont ezért küldtem el tapogatni. :K
És gondolom pont ezért tetszenek neki annyira a Pentax limók. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16364) schawo válasza sir_mook (#16362) üzenetére


schawo
titán

Hatalmas, öreg, "ipari" (értsd fotósipari) váz. Utcán látnám valaki kezében, percekig röhögőgörcsben fetrengve vinne el a mentő. De kinek a pap, kinek a paplan.

(#16363) fi:zi'k
Pentaxok is egész jók. Azért a Fuji képeinek van egy különleges varázsa. De lehet, hogy csak számomra.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16365) sir_mook válasza sir_mook (#16362) üzenetére


sir_mook
csendes tag

FF vázon egy portréobi így mos... ez az amit nem fog tudni egy MILC vagy hasonlóval előadni.

(#16366) Stauffenberg válasza sir_mook (#16362) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tulajdonképpen mi is a baj a professzionális Fujifilm X rendszerrel? Kiváló minőségű X-Trans szenzor van az X-Pro 1-ben, olyan jel/zaj aránnyal, hogy beszarás, ráadásul a gép képes a filmszimulációra, amivel hasonló színvilágú és tónusú fotók esnek ki a gépből, mintha a tradicionális Fujifilm nyersanyagokra fotóznál, ami egy eredendően filmről váltó embernél lehet pozitívum. Ráadásul ezek a Fujinon üvegek simán a Zeiss és Leica ligájában játszanak.

Mitől is játékszer? :) Ráadásul utcai fotóra megintcsak kiváló választás ez a rendszer, nem véletlen, hogy rengeteg fotóriporter eldobálta a DSLR-t és ezzel nyomul.

Portréra is kiváló. Te egy FF vázra ajánlottad a 85mm f/1.8G üveget, az itt megvehető 60mm már megfelel a 90mm-nek. Tény és való, hogy ez nem minden esetben elég portréhoz és még nincs a rendszerben ekv. 100mm feletti portréüveg, de adapterezhetsz rá amit akarsz. Nagyobb és nehezebb így sem lesz, mint egy DSLR.

(#16367) jjeahh válasza sir_mook (#16365) üzenetére


jjeahh
nagyúr

attól függ milyen portréobit hasonlítasz ff vázon milyen portréobival fujin...de ez a vita hiábavaló, mert fujira nincs portréobi... :DDD ha megjelenik az 56mm f1.2 vagy valami, akkor folytathatjátok. mondjuk adaptálni lehet fujira f0.75-ös üvegeket is, és kapsz mosást rendesen ;] sőt mft-re adaptálni sem kell, akad 0.95-ös bőven, ha nincs ellene a manuál fókusz

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16368) A Zéé válasza sir_mook (#16365) üzenetére


A Zéé
addikt

tény, hogy az ff más, meg "krémesebb" de azért ezek se olyan rosszak
[link]
[link]
[link]
Pláne, hogy ez igazából egy makróobi. De elvileg lesz valami 60/1.4, vagy hasonló, amit kimondottan portréra terveznek. Annál még szebb is lehet a bokeh

szerk: 56/1.2 lesz az a portréobi.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#16369) schawo válasza jjeahh (#16367) üzenetére


schawo
titán

Mintha a háttérmosás lenne a fotózás (portrék) alfája és omegája, és más (szinte) már nem is számítana.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16370) sir_mook válasza Stauffenberg (#16366) üzenetére


sir_mook
csendes tag

A Fuji belerakott egy APS-C lapkát, egy téglába, aminek a fogási ergonómiája, súlya még a belépő tükrösök szintjét sem éri el. Kis súly- könnyű berázhatóság.
Az AF-a pedig pont akkor bizonytalankodik amikor a legnagyobb szükség lenne rá- pl rosszabb fényviszonyok között.
És mindezt majd fél milláért- amennyiért lehet venni használt de jó állapotú ff vázakat mindkét gyártótól.
330-től már 5D MII-t kapsz, és ebben az árban indulnak a D700 vázak is. A D700 nem tud videót, de jobb az AF rendszere.
Ha fotózni veszi valaki, és komolyan gondolja, (5kiló egy vázért elég komoly kiadás), akkor nem hiszem hogy örül annak hogy a fotósok kedvenc napszakjaiban a fotók felel kuka a váz "hibája" miatt. ( Fujiról beszélek)

(#16371) sir_mook válasza A Zéé (#16368) üzenetére


sir_mook
csendes tag

Amiket beszúrtam fotókat azokat ff vázzal és 85/1.8-al fotóztam. Ennél hosszabb gyutávval még brutálisabb eredményt lehet elérni. Egy általános 70-200/2.8-as riporter telével 200mm-en 2.8-on hatásosan le lehet emelni az alanyt a háttérről.

(#16372) JackFeryll válasza Stauffenberg (#16358) üzenetére


JackFeryll
őstag

POTN (Photography on the net, főleg amerikai Canon EOS ) fórumot szoktam látogatni, kevés ember van akinek az aláírásában ne lenne néhány L-es objektív. Ott az 5D II/III az alap és az 1DX az ami ritkának esetleg "luxusnak" számít. Előfordul persze 600D is, de nem ez a jellemző.
Néztem a fórum PC-s / monitoros részlegét. Szinte kivétel nélkül i7-es high-end konfigok voltak és a monitorok közt is a legalja az U2412M kategória volt. Picit más az amikor az embernek nem kell éhen halnia a minimálbérből sem.

(#16373) A Zéé válasza sir_mook (#16371) üzenetére


A Zéé
addikt

ez rendben van, de azért a "láthatatlan streetfotóst" azért te sem D3+70-200-al képzelnéd el nem? :)

Just a simple Lineman...

(#16374) m3ss


m3ss
veterán

elkezdtem olvasgatni errol a x-pro-1rol, tovabbra sem ertem miert jo ez. kicsit jobb zajban mint a d7k ahogy latom. eppenhogy. af tesztek szerint nem olyan jo.
magyarazza meg nekem vki miert vennek a mereten kivul ilyen gepet? (en mondjuk azert se, nekem kenyelmes a nagy vaz) mert jol nez ki? nincs is hozza obivalasztek. tudom jonnek a fanok hogy jobb a fogasa meg a kezelhetosege is...meg ha az is...
hasonlo obikkal (105 mm macro, vmi fix 50 mm mondjuk meg mondjuk egy tokina 11-16) mint amit irtatok egy d7k kijon fele ennyibol. ok hasznalt. de FELE ennyi.
de ha megveszem hozza az osszes G-s dx obit, egy taskanyit, akkor is olcsobb lesz :U :DDD

(#16369) schawo azert szamit, nem? foleg ha vki portrezni akar. vagy a meret fontosabb lesz neki?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#16375) sir_mook válasza schawo (#16369) üzenetére


sir_mook
csendes tag

A fotózás alapvetően a fényekről - árnyékokról szól. A kompozícióról, a témáról ... és még ezernyi dologról. De a téma bemutatásának egyik fontos és divatos eszköze lett a kis mélységélesség- a téma kiemelése.

Arról nem is beszélve, hogy magas ISO + fényerős objektívek kombója olyan lehetőségeket ad, ami filmes korszakban elképzelhetetlen volt. (illetve képzelegni lehetett :) ) És ez nem arról szól hogy nem vakuzunk... de vakuzunk, de másként, más célból.

A dslr 2 nagy gyártója annyiféle objektívet halmozott már fel, hogy mindenki kedve szerint válogathat. A használt piac 90%-t ez a két cég adja (illetve az ő bajonettjükkel szerelt külsős gyártók Tamron, Tokina, Sigma objektívei)
Valaki vesz egy D3100-t (70ezer) + vesz hozzá egy 35/1.8 G-t (40ezer) ... és egész jól el tud fotózgatni a városban sétálgatva.

(#16376) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Fotóztatok ti már FF 28-50mm-en Street-et ? DSLR-el öt kilométerről kiszúrnak, megérzik, félnek. Ha MILC-el beleállsz az arcába akkor is max turistának néz. (túlzó a példa, de a lényeg azért csak átjön)

[ Szerkesztve ]

(#16377) sir_mook válasza A Zéé (#16373) üzenetére


sir_mook
csendes tag

A hamarosan életbe lépő új szabályozás alapján már a fotó elkészítése előtt engedélyt kell kérni a modelltől/ utca emberétől. Gyakorlatilag nem lesz utcai fotózás... De ha láthatatlan akar valaki lenni akkor madárfotós módszerekkel kell majd dolgoznia :) (lessátor + detektívüveg)

(#16378) A Zéé válasza m3ss (#16374) üzenetére


A Zéé
addikt

egy Leica meg még drágább, mégis veszik :) Ugyanilyen kocka forma, af meg még csak nincs is benne. De mondjuk az legalább FF. Meg vagy 5x annyi, mint a Fuji, de mégse tudod meggyőzni azt, aki ilyent akar, hogy egy D800 meg a rengeteg af-es nikkor obi nagyságrendekkel racionálisabb választás :)

(#16377) sir_mook
mekkora jó lenne, ha álcázott mobilbudikól, meg lesekhez használt üveggel felspécizett konténerekből lődöznének a streetfotósok :)

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#16379) schawo válasza sir_mook (#16377) üzenetére


schawo
titán

A hamarosan életbe lépő új szabályozás alapján már a fotó elkészítése előtt engedélyt kell kérni a modelltől/ utca emberétől.

Ez pontosan hol, hogyan, mikor, és mennyire?

(#16375) sir_mook
A divatos egy kiváló szó a jelenségre.

(#16374) m3ss
A tesztek óta a firmware frissítéssel sokkal jobb lett a Fuji AF-je, semmi hátrányban nincs.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16380) JackFeryll válasza sir_mook (#16377) üzenetére


JackFeryll
őstag

Az igazi street fotós már 100 éve tesz arra, hogy kinek milyen jogai vannak :) A műfaj kordokumentáció sőt, az emberiség dokumentációja. Ez sokkal magasabb rendű cél mint, hogy valami random Barbie sír, hogy nem jó a sminkje a képen és ő tisztában van a jogaival és beperel mindenkit. A kandid mindig is része lesz ennek a műfajnak.

[ Szerkesztve ]

(#16381) sir_mook válasza schawo (#16379) üzenetére


sir_mook
csendes tag

A 2014-től hatályos új PTK 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről (Magyar Közlöny):

2:43. § [Nevesített személyiségi jogok]

A személyiségi jogok sérelmét jelenti különösen…
g) a képmáshoz és a hangfelvételhez való jog megsértése.

2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]

(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.

A változás az, hogy eddig ha lefotóztad saját célból, nem volt gond. Most ha lefotózod már feljelenthet. És mivel a polgári perek során igen könnyű kártérítést kicsikarni, meg is fogják tenni elég sokan.
A régi szabályozásnál is a bírói döntésekben az alany beleegyezése volt a fő ismérv. Ha ez elmaradt, jött az elmarasztalás.

(#16382) sir_mook válasza JackFeryll (#16380) üzenetére


sir_mook
csendes tag

A streetfotó addig legális amíg tömeget ábrázol- vagy a személyt, nem felismerhető módon. Tehát ily módon továbbra is lehet majd fotózni. Utcakép- emberekkel. Ezzel nincs is gond. Ha telével kiemeled a tömegből a "Zsuzsit" ... az a probléma forrása. És mindegy hogy milccel vagy pro dslr szettel követjük el.

Az előző kérdésedre válaszolva, igen fotóztam már 28mm és kicsivel feletti látószöggel az utcán. Az ilyen látószöggel max egész alakos portrét lövök, ami kis gép- alany távolságot feltételez. Ezt semmilyen géppel feltünés nélkül nem lehet megtenni. 12mm-től 400mm-ig vagyok jelenleg lefedve. (valós gyutáv) A felső végével hiába tudok 200m-ről értékelhető képet készíteni, a közelben állók így is zavarba kerülhetnek.

(#16383) m3ss válasza A Zéé (#16378) üzenetére


m3ss
veterán

ok de ez egy hardware forum. nem kellene ar/ertek alapjan az adott felhasznalasi teruletre ajanlani a szerintunk legmegfelelobb termeket? vagy ti mi alapjan ajanljatok a fujit? az alapjan hogy jol nez ki es meg van a varazsa? nyilvanvaloan en is ereznem a bizsergest amikor rajottem hogy mennyibe kerult, meg mit kaphattam volna ennyiert... :DDD

amugy lehet en nezem csak nagyon ar/ertek oldalarol a dolgot, de ez egy kib*szott muszaki cikk. nem fuzok hozza erzelmeket, nem erdekel az sem hogy hogyan nez ki, divatos-e vagy sem. az erdekel hogy milyen az elkeszult kep, kis tulzassal semmi mas.
ezert is erzem azt, hogy sztem legtobb embernek total felesleges ennyi penzt elkolteni erre...mert egyszeruen nem azon fog mulni. hiaba veszek 20x dragabb gitart azzal se jatszanek jobban, max alig eszrevehetoen.
sztem ez is hasonlo. ellenben egy draga tv-t, autot, telefont, fejhallgatot vagy barmilyen muszaki cikket a fotozashoz kepest konnyen ki tudja hasznalni az ember...meg ha nem hozzaerto vagy lelkes juzer akkor is...
hiaba vennek magamnak most d800-at 3 kiraly obival, biztos nem lonek eszrevehetoen jobb kepeket azzal sem. ugyhogy en inkabb koltom mas hobbikra...
persze nincs nagy tapasztalatom fotozas teren..de kivancsi lennek mi az a tema amit nem lehet jol megfotozni egy d7k+a felsorolt szatyor objektivvel...mert en meg az egyszeru 2-3 kilos felszerelesemmel sem erzem hogy limitalva lennek...persze ez nem azt jelenti hogy egy hozzertonek ez ne lenne keves, de ha mar eljutott egy bizonyos szintre tenyleg masok tanacsara van szuksege h eldontse h szuksege van-e ff-re, ilyen-olyan dofra stb? eleg ellentmondasos :N

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#16384) JackFeryll válasza m3ss (#16383) üzenetére


JackFeryll
őstag

Amúgy van benne valami. Ha nem tudja mire van szüksége akkor valószínűleg nincs is szüksége rá.

(#16385) m3ss válasza schawo (#16379) üzenetére


m3ss
veterán

"A tesztek óta a firmware frissítéssel sokkal jobb lett a Fuji AF-je, semmi hátrányban nincs."
ok, akkor fujit kell venni. azert a sajat szorakoztatasom kedveert osszeirom mi jon ki a fujibol kb.
d7k 160e
11-16 120e
35 1.8g 45e
50 1.8g 45e
85 1.8g 120e
sigma 150 2.8 120e
yn hss ttl vaku, 50e?
+dobjunk hozza vmilyen 70-200-at, meg mondjuk egy 17-50 2.8-at is utcara, meg hat miert ne, maradt ra zseton :DDD de ha nagyon trollkodni akarsz 1.4-es sigma vagy nikkor uvegeket is bele lehetne vinni a sorba vmi helyett...

tehat ezt a sort uti a fuji azzal a 3 obival? abban sem lennek biztos, hogy egyesevel nezve jobbak azok az uvegek a fujin, mint itt par a nikon listabol...de nem tudom mert fogalmam sincs roluk csak a macro fujirol olvasgattam...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#16386) A Zéé válasza m3ss (#16383) üzenetére


A Zéé
addikt

te nagyon tárgyként kezeled őket, én eléggé máshogy :)
Nálam a cuccok általában meghalni szoktak, ha megveszek valamit, akkor az az enyém, és képes vagyok úgy kezelni a tárgyaimat, mint amiknek lelke van, és egyfajta romantikus kötődést érzek sokszor irántuk :) Mondjuk a D3100 az nem ilyen. Szeretem azt a vázat, szinte az összes igényemet kielégíti, de azért nem egy szépség. Ellenben a Yashica az mindig ki van véve a tokból, ott van a polcomon szem előtt, mert már csak ránézni is örömmel tölt el, annak ellenére, hogy a filmre fotózással szenvedek, mint az állat. Bár most már van hívótank, nekiállok magam hívni, talán azzal jobban lesz sikerélményem. Kicsit így vagyok a Fuji X rendszerrel is. Ahogy észrevettem vannak még páran így vele. + szerintem streetfotóra jobb, mint akármilyen tükrös, mert sokkal diszkrétebb.

Meg úgy gondolom, hogy a konkrét esetben nem is az van, hogy full fogalmatlan a kérdező, ezért is mertem odaírni a Fuji X rendszert, mert majd utánaolvas, és el tudja dönteni, hogy akar-e foglalkozni vele vagy sem. Inkább szerintem csak ötleteket keresnek, mintsem azt várják, hogy konkrétan ennyi pénzből mit vegyenek. Aztán majd mérlegelnek, és választanak valamit. Egy tippnek meg elfér a Fuji X is, pláne, hogy nem igazán szokott szóba kerülni itt, mint lehetséges rendszer.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#16387) sir_mook válasza m3ss (#16383) üzenetére


sir_mook
csendes tag

A kérdésed az hogy mi az ami nem fotózható meg egy D7000-el?

Ez tavaly ősszel készült:

Ránézésre semmi extra technikát nem igénylő kép... de valójában ezt úgy kell elképzelni hogy a váza határait súrolta az elkészítése. ( D3s + 50/1.4 AF-S) Ami miatt nem volt egyszerű az a mozgó emberek, a zenészek leemelése a háttérről, a környezeti fények érvényesülése. Követő fókusz (D7000-nek nem erőssége), magas ISO (3200-on már fakulnak a színek) ez pedig emlékeim szerint ez felett volt. A másik probléma a látószög. D7000-en ilyen fényerővel csak a 35/1.4 tud dolgozni. 230e a Sigma, ami ekkor még nem is létezett. 400e a Nikon... FF Nikonon pedig 100e-ért ott az 50/1.4.

Ettől függetlenül a D7000 egy jó váz. És a témák 90%-a megfotózható vele.

(#16388) m3ss válasza A Zéé (#16386) üzenetére


m3ss
veterán

"Inkább szerintem csak ötleteket keresnek, mintsem azt várják, hogy konkrétan ennyi pénzből mit vegyenek. "
ja ebben van vmi. tehat total feleslegesen beszelgetunk :DDD

"Nálam a cuccok általában meghalni szoktak, ha megveszek valamit, akkor az az enyém, és képes vagyok úgy kezelni a tárgyaimat, mint amiknek lelke van, és egyfajta romantikus kötődést érzek sokszor irántuk"
haha, igen akkor en ezt nem erthetem. en muszaki cikkeket csak ar/ertekben latok :)

"Ellenben a Yashica az mindig ki van véve a tokból, ott van a polcomon szem előtt, mert már csak ránézni is örömmel tölt el, annak ellenére, hogy a filmre fotózással szenvedek, mint az állat. "
jo az analog canon at-1 nekem is ilyen. de gondolom azert mert szuleime volt, meg mert kb olyan idos lehet mint en, hanem oregebb. na meg van 1 _ertelmes_ feature amiben agyonveri a vazamat, akkora keresoje van h az felfoghatatlan. belenezek egy mkIII-ba es mosolygok rajta ehhez kepest. mindjart le is veszem a polcrol megint :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#16389) m3ss válasza sir_mook (#16387) üzenetére


m3ss
veterán

ja hat biztos van par ilyen szitu. profiknal elofordulhat..
nincs nagyobban a kep? meg akkor mar mondhatnal pontos exifet, rekesz, iso. nem gondoltam volna hogy ez a kep 1.4. oriasi crop?
"A másik probléma a látószög. "
ez jogos amugy, erre nem is gondoltam...

azt viszont nem ertem ehhez minek koveto fokusz? kisetalnak a dofbol :F

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#16390) Stauffenberg válasza sir_mook (#16377) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"A hamarosan életbe lépő új szabályozás alapján már a fotó elkészítése előtt engedélyt kell kérni a modelltől/ utca emberétől."

Nagyon népszerű tévhit, de ez eddig is így volt. Az új szabályozás csak átfogalmazza a meglévőt, hogy a bírói gyakorlatot most a törvénykönyvben rögzítse. Viszont továbbra is beleegyezésnek számít a ráutaló magatartás (te fotózod, ő tisztában van ezzel és nem zavarja).

Kíváncsi vagyok mikor éred el előbb a ráutaló magatartást, ha egy relatíve apró géppel fotózol, vagy amikor egy Nikon D3-mat nyomsz az arcába egy hatalmas zoom objektívvel.

Parttalan a vita. Te a saját igényeidet felelteted meg univerzális igazságként, holott a végső döntést úgyis a vásárló hozza meg a saját preferenciái alapján.

(#16391) jjeahh válasza schawo (#16369) üzenetére


jjeahh
nagyúr

öö, khm, itt konkrétan háttérmosásról volt szó, nem én hoztam fel

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16392) schawo válasza sir_mook (#16387) üzenetére


schawo
titán

A Yashicám hátlapja csúnya zöld szigetelőszalaggal van beragasztva (döglik már a szigetelése), mert rendszeresen használom, és nekem nem számít :)

(#16386) A Zéé
Húsz éve ezt igyekeztek volna úgy meglőni, hogy a háttér is tökéletesen éles legyen. És úgy se lett volna semmivel sem rosszabb ez az amúgy kellemes kép. És akkor a D3s szükségessége erősen csökkent volna.

(#16390) Stauffenberg
Így van, ha tiltakozik, most se készíthetsz róla képet.

(#16391) jjeahh
Bocs, nem neked szólt volna.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16393) schawo válasza schawo (#16392) üzenetére


schawo
titán

Az első kettő üzenet címzettje összekeveredett. :B

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16394) sir_mook


sir_mook
csendes tag

A képpel kapcsolatban csak annyi a válaszom, hogy azért így, mert ilyen jellegűt szeretett volna az együttes vezetője. Ha ezt a képet F8-on akarom meglőni, úgy hogy a háttér is éles legyen... na akkor lettem volna gondban az adott fényeknél. A D3s ISO102400ig tolható. De 12800 az értelmes felső határ. D3 és D700 esetén ez 6400. Ha 1.4 környékén ISO3200-4000 volt használva... akkor kis matekkal kijön hogy F8-on nem lehetett volna bemozdulásmentes fotót csinálni.

A D7000 válasz folytatásaként... Igen, kisétáltak volna a DOF-ból. A képsorozat egyik tagját megtaláltam a levelezésünkben... 2012.10 havi. Archiválva van egy külső meghajtón, így most pontos adatokat erről nem tudok mondani. És nem cropp a kép. A DOF ilyen széles témánál, ilyen tárgytávnál ekkora.

A személyiségi jogokkal kapcsolatos felvetés: az ami a törvény szövegében nincs benne, az a rész nem hozható fel indoklásként. Tehát eddig ha ráutaló magatartás megvolt, akkor fotózhattál. Most konkrétan engedély kell- a ráutaló magatartás ha a kép bemutatásra készül, kevés lesz. Modellnyilatkozat a titka... amit persze nem szeretnek aláírni, mert nem értik. De ez van. Vagy marad a mozaik arc. Ami ronda, de olcsóbb mint bíróságon fizetni.

(#16395) m3ss válasza sir_mook (#16394) üzenetére


m3ss
veterán

en nem latom hogy barki is kerdezte volna hogy miert ilyen a kep, vagy miert nem szuk rekesz :)
en csak nagyobb felbontasban szerettem volna latni, meg pontos exifre lennek kivancsi ha mar itt a peldakep. nem kb ekkora meg akkora...meg ebben a felbontasban azt sem latom mekkora a dof...szoval talalgathatok. azert sztem sikerulne ezt ekkora doffal meglonom koveto nelkul is. gondolom nem futottak meg azert nem 5cm a dof. ha mondjuk 7m-re voltak toled akkor f1.4-en is 1.5m eles tartomany van. mozgo kutyat eltalalok egy jo lassu fokuszu sigma 105-tel tized ekkora elessegi sikkal. nem kovetoben. azt meg nem probaltam soha :DDD

nem kotozkodni akarok, meg nyilvan meg van az ff letjogosultsaga, meg hat profiknal mar a kevesebb zaj, pontosabb af miatt megerheti...vagy ha egesz nap azzal dolgozol szinten par apro feature is sokat segithet.
de ettol meg a hobbifotosok nagy reszenek sztem felesleges. meg hat amit mondasz valszeg a szituaciok 90%-at meg lehet loni d7k-val is...de mondjuk csillagfotok, sport, meg ilyesmi kepek igenyelhetik...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#16396) Stauffenberg válasza sir_mook (#16394) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Látom nem érted a lényeget, mert főleg a bulvármédiából és haveroktól tájékozódsz. Völgyi Attila ezt jól összefoglalta.

Eddig a PTK nem tartalmazta azt a passzust, hogy már a fotó elkészítéséhez is kell az engedély, viszont az adatvédelmi törvényből levezethető, hogy EDDIG IS KELLETT!! Most csak annyi változik, hogy az adatvédelmi törvény (képmással való visszaélés) MELLETT már itt is megjelenik ez a kikötés. Ergo: Nem igazán változik semmi, eddig is kellett az engedély már a fotó készítéséhez is, csak eddig egy másik törvényből volt ez levezetve.

(#16397) sir_mook válasza m3ss (#16395) üzenetére


sir_mook
csendes tag

Pedig volt kérdés :)

"Húsz éve ezt igyekeztek volna úgy meglőni, hogy a háttér is tökéletesen éles legyen."

2009-ben használtam először ff vázat. Vannak előnyei.. de televonalon pl hátrányos. Van mellette egy D300 is, mert ekv 600mm-es látószög jópár témánál hálásabb mint a 400mm.
Az utolsó mondatodban van a ff lényege (a kereső méretén, a nagyobb pixelekből adódó előnyökön kívül).

(#16398) schawo válasza sir_mook (#16397) üzenetére


schawo
titán

Én csak arra világítottam rá, hogy változnak a szokások, divatok.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16399) jjeahh válasza m3ss (#16388) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én is 70%-ban legalább érzéssel vásárolok cuccot, aztán összenövök vele, és jobb esetben sokszor akkor sem váltok, ha már teknikailag elavult a kütyü...gondolom te ezek szerint kölcsönkapott, idegen gépekkel is simán tudnál ugyanolyan jó képeket lődözni, ha hardverileg fejlett...nem mindenkinek megy ez, nincs is ezzel baj, nem vagyunk egyformák. Pár cuccpéldám: a szeretett sgs-emtől nemrég váltam meg, mert szinte ingyért kaptam sokkal jobbat, mai hardvert, és most fél szemem sír másik nevet...igaz, hogy lagzott már rendesen a kicsike, stb, de na...annó a kiszivárgott képekről kiszemeltem, hogy ez az enyém lesz, speckó nem is érdekelt...gatyám is általában max 2-3db van, és ha azokat rongyosra hordtam, csak akkor veszek másikat... :DDD szóval van akinek az eszköz csak addig "csak egy eszköz", amig a kirakatból a saját tatyójába kerül...onnantól "az én eszközöm"

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#16400) sir_mook válasza Stauffenberg (#16396) üzenetére


sir_mook
csendes tag

Én értem. Mert mindkét oldal irányából érdekelt voltam/vagyok. És igen, tisztában vagyok a keretjogszabály fogalmával is :)
Azt azonban tudnod kell, hogy mo-n nincs egységes törvénykezés. Független a bíróság és maga a bíró is. (Angolszász területen van precedens jog, hazánkban nincs) Tehát az hogy X blogolo leírja hogy a bíróságok ez és ez alapján döntöttek, az jogilag félremagyarázás. Minden eset egyedi. Az hogy valaki mosolyog a kamerádba még nem beleegyezés- mert ha per esetén csak annyit állít hogy a fotós azt mondta nincs is fotó csak játszik a géppel, akkor a mosolyt és a feléd fordulást magasról meg lehet cseszni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.