Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59101) ST33LW0LF válasza Mr.Csizmás (#59099) üzenetére


ST33LW0LF
újonc

Az a7iv baromi jó lenne, de két S5 is kijönne a használt árából még így is. Lenne lehetőségem megcsípni egy garanciális s5-öt, aminek az árából most max egy A7R2 jön ki használtan.
Értem a rendszeren belül maradást persze.

(#59102) Mr.Csizmás válasza ST33LW0LF (#59101) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

bevallom, nem emlékszem itt regnálásom alatt élő Lumix S userre. :DDD de amúgy én venném, ha előrelépésnek érezném az aktuális technikához képest.

MPB-n nem is olyan drágák a secondhand üvegek, a Leica 11-23 valami bitang lehet :B

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59103) ST33LW0LF válasza Mr.Csizmás (#59102) üzenetére


ST33LW0LF
újonc

Őszintén? Az A7II-höz képest űrtechnikának tűnik, egyedül a Sigma obit sajnálom, de egyelőre még úgyis marad az A7II háznál. A bajom valóban csak az, hogy Lumix S5 jelenleg 330e lenne garisan, ennyiért viszont A7M3 max rengeteg expós van.

(#59104) deny330 válasza Muerte68 (#59091) üzenetére


deny330
aktív tag

Az RF obiknak utána jártunk picit, a borsos ára miatt elvetettük, pláne hogy itt a legdrágább a gép is (200k). Köszi az infókat! :)

(#59105) deny330 válasza MrChris (#59094) üzenetére


deny330
aktív tag

A bridge gépeket hosszas megbeszélés után kihúztuk a listáról, nem szeretne még egyet, jobban érdeklik a cserélhető objektíves gépek - amit valahol megértek, hisz több a lehetőség bennük, kb csak pénztárca szab határt.
A manuál dolog maximum ideiglenes megoldás lenne, nekem van itthon Sony E átalakítóval FD 80-200 L üvegem, azzal ideiglenesen eltudna lenni, de a manuál fókuszt neki erősen szokni kéne.

(#59106) deny330 válasza yle_greg (#59096) üzenetére


deny330
aktív tag

Huuh, köszi a részletes tapasztalat megosztást. A panasonic és az MFT rendszerek amúgy egyre szimpibbek, főleg hogy ez a madarászás ennyire téma. Mivel a méret fontos, így azt beszéltük, hogyha Pana, akkor csak is GX9, GX80.

A másik megoldás, a Sony vonal. A6300 és A6000 rendre kapható 150.000 forint környékén, A6000 nyilván olcsóbban is. Ha ez lesz, akkor 55-210mm objektívvel megtámogatva azt beszéltük, hogy azért élhető lenne a rendszer.

Most a kérdés a következő: A6300 + 55-210mm, vagy van egy olyan ajánlat, hogy GX80 + 12-32mm + 14-140mm.

(#59107) Mr.Csizmás válasza deny330 (#59106) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

mft rendszerre kamera nemcsak pana van: [link] (mondjuk madarászni ne menjen blackmagiccel senki, már az ára miatt se :DDD)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59108) yle_greg válasza deny330 (#59106) üzenetére


yle_greg
tag

A 14-140 az egyik legjobban, legsokoldalubban hasznalhato objektiv, szoval ha azzal van a kit, az tok jo.
Itt ajnaroztam anno: https://itcafe.hu/tema/micro_four_thirds/hsz_98519-98519.html

A kis palacsinta 12-32 is szeretheto, mert azzal majdnem kiskompakt lesz a cucc, telen konkretan kabatzsebben hordhato (tapasztalat) illetve egy kis noi retikulben is elfer.

100-300 sok van hasznaltan, (jelenleg 10 az mpb.com -on) es ha kesobb vesztek hozza egy portre obit, pl. 42.5/f1.7, ami kicsi es nem tul draga, akkor szerintem meg lesz vele a boldogsag.

En hasznalok manualis obit is, neha egx heliost, neha pedig egy Mitakon 25/f0.95 -el jatszok, megvan annak a varazsa, amikor az ember tekergeti a technikat. Nem utolso sorban a kinai (Mitakon, TTartisan, Laowa, Meike, stb) gyartok teljesen jo manual obikat adnak ha nem is fillerekert, de nem dragan.

Ami poen lehet, egy tukros teleobi, igaz az fix gyujtotavolsag, de lehet, hogy talalni kisebb/konnyebb obit nagyobb gyujtotavolsagra mint az ekv. 600, amit a 100--300 tud. De ez csak egy otlet, ennek azert meg utana kell nezni.

Skacok, van itt valaki a forumon, aki hasznal tukros teleobjektivet?

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#59109) deny330 válasza yle_greg (#59108) üzenetére


deny330
aktív tag

Szerintem a 45-200 vagy a 100-300 lenne később, ha pana lesz. Egy dologtól félünk mind a ketten, az az AF. A Sony rendszert ismerem valamennyire, volt a kezemben A6000 is (igaz nem madarakon próbáltam az AF-et), de az tudom, hogy kb mire képes. Ezzel szemben Panáról sok jót nem olvastam, vagy mondhatnám azt, hogy vegyesen. A probléma az, hogy bár a Panához olcsók az obik, az AF miatt félünk belevágni. A sony-n jobb a fókusz, de viszont duplájába megy egy 70-350mm G üveg. Ahjj, nehéz a hobbi.. :)

(#59110) Mr.Csizmás válasza deny330 (#59109) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

miért nem nézel olympus gépeket is? AF szempontjából jobbak.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59111) Grillo válasza Mr.Csizmás (#59110) üzenetére


Grillo
senior tag

Pont ezt akartam írni. Nekem van GX8 és G9 is Pana vonalon, szoktam vadakat lőni, de azért na. Sonyt nem próbáltam, de elvileg messze jobbnak kéne lennie az AFnek már a 6X00-ás családban is. Ezt javították a G9II-vel, de az nem játszik az ára miatt. Olykat nem ismerem, de elvileg AFben lehet előny, más kérdés, hogy ez Oly váz - Pana üveg párosnál is meglesz-e?

(#59112) yle_greg válasza deny330 (#59109) üzenetére


yle_greg
tag

AF teren nem tudok nyilatkozni, mert nincs osszehasonlitasi alapom. De tele eseten szerintem eleg nagy a DoF, hogy ez ne okozzon gondot.
Lehet, hogy erdemes lenne kolcsonozni egy gepet kiprobalas erejeig, ha van ra lehetoseg. Oly vaz es Oly 75-300 is lehet jo, ha jol tudom, ott is van Dual IS, meg ha mashogy is hivjak. :-)

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#59113) deny330 válasza Mr.Csizmás (#59110) üzenetére


deny330
aktív tag

Őszintén szólva így is sok idő és infó volt feltérképezni a panasonic vonalat illetve a hozzátartozó objektíveket, Oly obikat átnéztem szintén, a gépekbe már nem akartam belebonyolódni. A csatlakozás oké hogy jó, de arról nem találtam infókat, hogy Pana váz Oly obival hogy megy, illetve fordítva. MFT vonalon nincs is olyan gépük Olynak/Panának, ami PDAF-es lenne (a G9-en kívül), vagy csak én nem találtam meg?
Az MFT amúgy nekem fel sem tűnt eddig, hogy ennyire kompakt és sokoldalú tud lenni. Az A7II mellett néha jól jönne egy kabátzsebes cucc számomra, amikor bringázni megyek.

Mindenesetre a sok fejvakarás után úgy néz ki Sony lesz. A Pana az AF-je miatt bizonytalan, nem nagyon ismerjük, illetve azért az is hozzátett, hogy 150k ért találtunk egy jó állapotú, 4k expós A6300-at (hardveraprón ráadásul).

Köszönjük a sok segítséget srácok, és a rengeteg infót amit a napok alatt kaptunk. :R :R

(#59114) deny330 válasza yle_greg (#59112) üzenetére


deny330
aktív tag

Nincs MFT használó ismerős, és ez a legnagyobb gond amúgy, ami miatt elejétől fogva bizonytalan volt ez a rendszer. Szuper hogy ennyire megfizethető a rendszer az objektívjeivel együtt, nekem nagyon szimpatikus lett a Panasonic az alapján amiket olvastam itt a fórumon tőletek, meg amiket találtam neten tesztek, infók, videók. Az AF ami egyedüli mumus, és emiatt nem mer(t) asszony sem beleinvesztálni ekkora összeget (tudjuk, ez relatíve kicsi a fotózásban), mert ha meg mégsem tetszik, akkor lehet előről kezdeni a nézelődést.

(#59115) Mr.Csizmás válasza deny330 (#59113) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ami mft, az megy minden mindennel, ne haragudj de ezt kicsit elsietted. :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59116) yle_greg válasza deny330 (#59113) üzenetére


yle_greg
tag

Most konkretan egy kilato mellett ulok a padon, mig a gyerkocok jatszanak. Bicajjal jotttunk, nekem az ovemre fuzott tatyokban van a GX9, a Pana 12-32, a Mitakon 25/f0.95 penge DoF portrera, es az Oly 75/f1.8 tavolabbi portrera. A gyerekek szerint rettento bosszanto, hogy ennyit cserelgetek. :-)

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#59117) yle_greg válasza deny330 (#59113) üzenetére


yle_greg
tag

Tudom, már tárgytalan, de azért leírom. Az MFT világban szerintem két idegesítő dolog van.

Az egyik az, hogy a Pana és az Oly zoom objektívek csavarási iránya eltér. Tudom, ez piszlicsáré, felnagyított problémának tűnik, de csak addig ameddig egy csere után videózás közben richtig a rossz irányba nem kezdesz zoomolni, ami örök időkig tök szánalmasan néz ki az amúgy jó felvételen. Kiba... idegesítő, mert az embernek egy csomó dologra kell ilyenkor figyelnie, és az izommemóriát nem könnyű mindeközben ésszel felülírni. Nekem legalábbis nem ment.

A másik, ennél nagyobb hátrányossága a rendszernek, hogy nem teljes a keresztkompatibilitás. Ez két dologban nyilvánul meg: Egyrészt a Dual IS nem működik, csak saját márkás objektívvel. Ha Pana vázad van, hiába szeretnél olyan teleobit ami nem 100, hanem 75 -ről indul, az Oly 75-300 -al nem fog menni a dupla stabilizálás. Namost csak ezért a tököm sem fog venni egy Oly vázat, és vica versa. A másik dolog, hogy azok az objektívek amelyek valami plusz funkciót is biztosítanak, az a másik gyártó gépvázán nem feltétlen fognak működni. Tipikusan ilyen az objektíven lévő Fn gomb, de például amikor a Pana 10-25/f1.7 review -ait olvastam, mind kiemelte, hogy az apertúra gyűrű egyáltalán nem működik Oly vázon. Ez viszont egy alapvető dolog az objektíven, enélkül a Panások sem vennék meg, mert kiherélve kell a francnak.

Egyszerűen nem értem, hogy a két nagy gyártó miért nem adja át a másik félnek a saját (drága) obihoz való firmware -t, vagy a doksit, hogy abból a másik fél implementálni tudja, nem értem, hogy miért nincs közöttük erre egy kölcsönös megállapodás, hiszen ezzel mindkettő vásárlókat tudna nyerni. Elvégre oké, az alap obik mindkettőnél megvannak és majdnem egyformák (pana 12-35 vs oly 12-40, pana 42.5/1.7 vs oly 45/f1.8, pana 100-300 vs oly 75-300, stb) viszont sok olyan egyedi obi van, ami a másik oldalnak nincs, ergo nem konkurencia. A saját eladást növelné, ha a másik oldal támogatná.

Gyakorlatilag ha az ember nem gyártóazonos cuccot néz, akkor külön foglalkoznia kell vele, hogy vajon minden működni fog rajta?

Én Panás vagyok, így kényszerűségből vagy Pana, vagy "buta" objektíveim vannak. Oly obim csak kettő van, egy játszós bodycap 15/f8 ami inkább poén mint objektív, és egy 75/f1.8 amin csak egy fókuszgyűrű van. A többi nem Pana obim teljesen manuális, minden elektronika nélkül. Na, azok azok amelyek teljesen kompatibilisek minden MFT gépvázzal! :-)

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#59118) Neck válasza ST33LW0LF (#59098) üzenetére


Neck
veterán

Mi az, amiben kevés az a7II? Autofókuszban? Mert ha igen, akkor ne S5-öt vegyél helyette... Különösen ne videóra. Igen, jó videós váz, de a kontrasztos autofókusz videó alatt nem az igazi.
Drágább az a7III, igen, de egyrészt sok tekintetben jobb is (pl autofókusz, különösen videó alatt) másrészt meg Sony FF rendszerre annyi 3rd party (és jó!) objektív van, jó áron, mint egyetlen más rendszeren sem. Tamron, Sigma, Samyang, és a sima Sony G objektívek (35mm, 85mm) is kiváló ár érték aránnyal rendelkeznek.
Érdemes rendszerben gondolkodni, nézd meg, hogy később, ha megvennéd az objektíveket, amiket kinéztél, mennyibe kerülne úgy a sztori kompletten.
Nem biztos, hogy a Sony lesz a drágább a végén.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#59119) deny330 válasza Mr.Csizmás (#59115) üzenetére


deny330
aktív tag

Amit yle_greg is írt, hogy nem teljes a kereszt kompatibilitás, azzal volt a problémám. Nyilván ennek unátnanézhettem volna jobban, ezt aláírom. De az AF-ről sajnos akkor sem találtam jó véleményeket.

#59117 yle_greg
Ez a kereszt kompatibilitás dolog ami nekem unszimpi, bár amúgy nem panaszkodok, mert remek objektívjei vannak az Olynak és Panának is, ár/érték arányban amit nyújtanak az páratlan.
"Gyakorlatilag ha az ember nem gyártóazonos cuccot néz, akkor külön foglalkoznia kell vele, hogy vajon minden működni fog rajta?"
Na igen, nekem erről kicsit az jön le, mint amikor Sony gépre akartam adapterezni anno EF objektíveket. Megkellett néznem külön, hogy melyik adapter melyik obival hogy kommunikál, nyilván ez AF-ben volt amúgy elsősorban lényeges, de ott viszont nagyon.

(#59120) lugosi válasza deny330 (#59119) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez igaz és tényleg lehetne másképp, de mégis előny a többi gyártóhoz képest, hogy nem csak egy gyártó cuccai működnek. Más rendszeren se működnek más gyártók cuccai konverter nélkül (természetesen nem a third party obikra gondolok).

(#59121) ST33LW0LF válasza Neck (#59118) üzenetére


ST33LW0LF
újonc

Átgondolom ezt a rendszer szintű dolgot, köszönöm! S5-nek amúgy van topikja? Akartam olvasgatni, de nem találtam fórumon.

(#59122) MrChris válasza ST33LW0LF (#59121) üzenetére


MrChris
nagyúr

hibavissza fórumtársnak van S5, őt a videós topikban találod.

(#59123) bekesizl


bekesizl
csendes tag

Sziasztok!

Valószínűleg vízbefojtott fényképezőgépem helyett keresnék másikat.

Az elromlott gép egy Canon M50 amihez az EF-M 18-150-es objektívet használtam és alapvetően meg vagyok vele elégedve.

Olyan APS-C formátumú tükör nélküli gépre kérnék javaslatokat, amiknek jó az autófokusza és barátságos méretű utazózoom kapható hozzá.
A cél családi fotózás, családi utazások fotózása. A Canonhoz van egy külső vakum is, amit beltéren használni szoktam, plafonra irányítva.
Fontos, hogy legyen rajta kereső (EVF) és gyakran használtam a kihajtható/forgatható kijelzőt is, ha olyat kellett fotózni.
Jó lenne, ha időjárásálló lenne valamennyire, mert az FZ-300-as túlélte a vízzel való találkozást, de ez a Canon nem.

RAW+JPG-be fotózok, alapvetően DxO Photolabbal utómunkázva, teljesen hobbi szinten.
Autófókusz terén nagyon élveztem, hogy a Canon folyamatosan próbál fókuszálni a kereső mozgatása közben is.

Feleségemnek vettem egy Panasonic Lumix FZ-300-ast, hogy a kertben tudja fotózni a madarakat. Ennek az autófokuszával azért nem vagyok elégedett, mert csak a félig lenyomott exponálógombra próbál élesíteni. Ez lehet hogy csak beállítás kérdése, de eddig nem volt sok időm foglalkozni a kérdéssel.

A legolcsóbb ár nem szempont, de mindenképpen új gépet szeretnék és sok évig használni. A mostani a vízhalálig 5 évet bírt, az előző 10-et.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#59124) haruspex válasza bekesizl (#59123) üzenetére


haruspex
aktív tag

Az ár nem számít, az mennyit jelent?

PL, ott az Fuji xt 30 ii, vagy az Olympos-Pannasonic vonalon többféle utazózoom van, egyik sem nagy. (Esetleg eos rp+24-105, bár az full frame).

És igen a folyamatos zoomot az összes gép tudja, sztem, csak beállítás kérdése.

(#59125) bekesizl válasza haruspex (#59124) üzenetére


bekesizl
csendes tag

300e-500e között, ahogy néztem talán nem irreális.
Azt azért nem mondanám hogy nem számít, csak nem az az elsődleges szempont.

(#59126) haruspex válasza bekesizl (#59125) üzenetére


haruspex
aktív tag

HÁt átpörgetve az árukeresőt megállapítva, hogy csökken és drágább lesz a választék folyamatosan, a Panasonic g90 14-140 felel meg leírásodnak. Minden más nem szigetelt.

(#59127) bekesizl válasza haruspex (#59126) üzenetére


bekesizl
csendes tag

Köszönöm szépen! Megnézem.

(#59128) vihartigris


vihartigris
őstag

(#59129) csacsi77 válasza vihartigris (#59128) üzenetére


csacsi77
senior tag

Biztos nem fogytak olyan jól az APS-C vázak, aztán kell valami vevőcsalogató dolog. Én örülök neki. Ha most kéne vázat néznem, akkor már számításba vennék APS-C Canont is a 18-50 f/2,8 miatt.

Öreg fater megoldja!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.