Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) Piftuka válasza Piftuka (#46870) üzenetére


Piftuka
veterán

Van annak különösebb oka, hogy erre a kérdésemre senkitől nem kaptam itt választ, illetve segítséget? :F

"Aquila non captat muscas."

(#47002) Throme válasza Piftuka (#47001) üzenetére


Throme
veterán

Valszeg azért mert feladtad a leckét. Igényekhez mérten nem túl sok pénzből minden legyen...
Gondolom használtat akarsz. Azt írd meg , hogy manuálozni akarsz, vagy sem, mert ha igen, akkor minimál pénzből összeraknak egy gépet neked itt a srácok.

Ami drágít, az a sötétben való jó fotó, a masszív felépítésű váz, és azért nem rossz videózás.
Szwrintem milc felé fognak terelni a hozzáérőbbek. Gondolom túl nagy pakkot nem szívesen cipelnél...

(#47003) hibavissza válasza Piftuka (#47001) üzenetére


hibavissza
veterán

Vedd ki a strapabírót a kívánságkosárból és ott a Sony Rx100 mkI 100-ért. Veszel rá egy strandtokot és nem dobálod.

(#47004) haruspex válasza Piftuka (#47001) üzenetére


haruspex
aktív tag

Igen nagy okosat senki nem fog tudni mondani. Talán a legjobban egy Pana g6 -tal járnál(láttam már 45ért az irányjelzősb adok veszeken), és egy stabilizált kitobi +45 f 1.8, vagy 25 f1.7 párossal, de ez már 100 felett lesz. Vagy egy nagy szenzoros Sony, vagy Pana compact.Videóra ezt a két márkát szokták ajánlani.
De este sötétben semmi nem fog sem fotót, sem sem videót készíteni, ahhoz egy erős lámpát kéne először beszerezni, a szaktopikban, gondolom abban többet tudnak segíteni

(#47005) Piftuka


Piftuka
veterán

Köszi a válaszokat! :R

Új gépet szeretnék vásárolni, mert a használt műszaki cikkekkel nincsen szerencsém.

Szerintem abszolút nem "minden legyen" céllal kérdeztem. :N A régi kompakthoz képest lépnék feljebb, első sorban a rosszabb fényviszonyok között is jó fotókkal, és nagyobb felbontású videóval. (Az említett, messze nem "minden féle" fotózási kategóriában.)

Ha van manuális lehetőség, az nyilván előny, mert elmélyíthetem a fotós ismereteimet vele. :K

Árkategóriában a 150.000-eset is említettem, azért annyiból már talán csak lehet egy jó gépet venni, nem igaz? ;)

A Media Markt-ban most ezek a DSLR-ek vannak akcióban:

NIKON D3400 + AF-P 18-55 VR + Táska + 16GB SD kártya

CANON EOS 4000D fekete + 18-55 mm DC III + CB-SB130 táska + 16GB SD kártya Kit

CANON EOS 1300D + 18-55 DC + EF 50 mm f/1.8 STM Kit

MILC-ben pedig:
SONY ALPHA ILCE-6000 + 16-50 mm fekete kit

Erről Neck nagyon sok jót mondott, szimpatikus is, de ez a legdrágább.

A fentiekkel összehasonlítva melyiknek milyen előnye/hátránya van a másikkal szemben?

"Aquila non captat muscas."

(#47006) hibavissza válasza Piftuka (#47005) üzenetére


hibavissza
veterán

Jelen esetben ezeknek a kiteknek semmi előnyük nincs az rx100-hoz képest. Csak bajlódni fogsz velük, mivel a kiobjektív nagyon gyenge fényerejű az rx100 kezdőjéhez képest.
Ha már feltétlen cserélhető obis, akkor egy Pana Gx80 12-32 kit-tel jobban jársz. Mindenben sokkal fejlettebb masina az említettekhez képest. A Budaörsi MM-ben láttam 150-ért legutóbb.

Szerk: most nézem, h a Canon-hoz adnak egy prime-ot is 130-ért. Akkor én lehet inkább azt venném.

[ Szerkesztve ]

(#47007) Muerte68 válasza Piftuka (#47005) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha viszonylag normális videót is szeretnél akkor a Sony,ár érték arányban nagyon jó viszonylag kicsi, és manuálozni is jó.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47008) Throme válasza hibavissza (#47006) üzenetére


Throme
veterán

Szóval a tükrös 18-55 kiteknek, és a sony 16-50 kitnek semmilyen előnyük nincs rx 100-hoz képest, de egy 12-32-nek igen, hiszen azt ajánlod.....
Nem értem :N

A pana váz meg lehet fejlett, de "sötét" kitobival még mindig nem fog fotózni gyenge fényviszonyok esetén, jó stabi ide vagy oda ...

[ Szerkesztve ]

(#47009) 80hun válasza hibavissza (#47006) üzenetére


80hun
addikt

Rx100-nál csak a 3-as szériától frankó az obi, az 1-es 2-es modellnél hamar sötétedik. :)

(#47010) hibavissza válasza 80hun (#47009) üzenetére


hibavissza
veterán

Még ez a "nem frankó" is jobb mint a kit dslr obik.

(#47008) Throme: összességében sokkal jobb eredményt ad. Ne felejtsd el, hogy videózni is akar. Ott pedig fényévekkel jobb a Gx80. Más dimenzió. Fotóban is lelépi az összes említett kit-et. A 12-32 mind látószögben, mind rajzban jobb. + Dual stabi....
Ha megelégszik egy HD videóval, akkor viszont a Canon a nyerő ajánlat ahogy említettem. Még marad pénze kártyára, táskára is.

[ Szerkesztve ]

(#47011) Throme válasza hibavissza (#47010) üzenetére


Throme
veterán

Nekem van 12-32 obim is egy kis milc-en. Nem mondanám jobbnak egy tükrös (nekem ez a nikon) vázon lévő 18-55 VR/OS (én 18-140-et használok, de az is ez a kategória) obinál. Most képminőségre értem, ilyen, hogy súly, méret más tészta.

Ok a videó, és a két stabi együttes használata az előny

szvsz

(#47012) hibavissza válasza Throme (#47011) üzenetére


hibavissza
veterán

Nagyon nem mindegy, hogy 24 vagy 28 mm-ről indul egy objektív. Én erre gondoltam. Egyéb tekintetben nincs eget verő különbség, abban igazad van. Ha jól tudom, még a Sony kit indul 24 mm-ről olcsón, de azzal mobiltelefont csinálsz a szenzorból. Iszonyat gyenge az az obi sajnos. Mondjuk az a6000 HD videójára megfelel az is. Még egy fHD-t is kiszolgál minden bizonnyal. Viszont ezt a kombót már egy felső- közepes mobil lelépi hozza videóban.

[ Szerkesztve ]

(#47013) Dagidög


Dagidög
senior tag

Sziasztok!

Eddig kizárólag a fotózás érdekelt, de most videózáshoz keresek új gépet. Eddig a Canon EF, illetve EF-S foglalatú dSLR-jeire építettem a rendszerem, viszont az öreg 5D és 400D sajnos nem tudnak videót rögzíteni.
A következő projekt egy beltéri vlog lesz, valamint később szeretném videózni az utazásaimat és fotózott helyszíneimet is.
Technikai tudásban a vlog nem igényel semmi extrát. 1080p, 30 FPS, közepes fényviszonyok mellett legyen egy átlagosnak mondható képminőség youtube-on egyszeri szerkesztést/renderelést követően.
Az utazásokhoz 1080p, 60FPS-re van szükségem, kellemesnek mondható képminőségre akár éjszakai felvételek alatt is, mindezt akár mozgás közben stabilizálva. Ez egyelőre nem prioritás, de érdekelnek a lehetőségeim.
Az lenne a legegyszerűbb, ha a Canonra tudnám felépíteni a rendszert, de az sem baj, ha vannak jobb alternatívák.

Mit javasoltok?

(#47014) itouchfan válasza Dagidög (#47013) üzenetére


itouchfan
senior tag

Sony MILC + adapterezés?
Mennyi a keret rá?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#47015) Piftuka válasza hibavissza (#47012) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nagyon nem mindegy, hogy 24 vagy 28 mm-ről indul egy objektív."

Miért?

"Viszont ezt a kombót már egy felső- közepes mobil lelépi hozza videóban."

De én első sorban nem videózásra használnám. Az eredeti hozzászólásomban felsorolt használati célok sorrendje a mérvadó.

Sőt, az egész hozzászólást, a felsorolt tulajdonságokat is a prioritás sorrendjében írtam meg.

Tehát természet fotózásra, horgászatra kísérne el a legtöbbet, ezen kívül családi események megörökítése, és ritkán étel fotók készítése lenne a feladat. (Nyilván nem egy nyomtatott magazin számára, csak saját örömömre megörökítve.)

Első sorban utóbbiak miatt van szükségem olyan gépre, ami már lakásban, illetve gyengébb benti (vagy kinti) fényviszonyok közepette is szép fotókat készít.

A videót azért említettem, mert a kis FUJI gépem csak 320x240-es videókat készített, ami használhatatlan volt. A kölcsönbe kapott kis Canon már 640x480-at produkált, ami még most, az 55 colos Full HD tévémen visszanézve is vállalható, élvezhető.

Videót egyébként csak és kizárólag egy-egy jobb halfárasztásról készítenék, és gondolom, ezek a mai gépek már bőven meghaladják ezt a szintet. Tehát nem a film felvétel képességei döntenek a fényképező gép kapcsán.

Mindezek alapján is azt mondod, hogy használhatatlan az objektív, amit a SONY Alpha 6000 géphez adnak?

"Aquila non captat muscas."

(#47016) mokus1 válasza Piftuka (#47015) üzenetére


mokus1
addikt

Igazából nekem is jól jönne egy nagylátó obi a 18-as helyett erre érthette. Én is érzem néha, főleg beltérben.
A mobilminőség az erős túlzás. Egy kitobi is messze jobb képeket csinál egy telefonnál.
Sony A6000rel szerintem nem fogsz mellé lőni. Nézegess képeket a neten, de kétlem, hogy nem tetszene. Ha belenagyítasz akkor is elég szép képe van és nagyon könnyű is.

(#47017) Balinov válasza Piftuka (#47015) üzenetére


Balinov
félisten

Csak egy kósza ötlet, ha a videó főleg horgászat miatt kell lehet érdemes lenne elgondolkozni egy egyszerű 1080p@60fps akciokameran. Kínából 10khuf körül már van, amit érdemes megvenni, így a fenmarado keretet fotóra dedikáltan lehet már elkolteni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#47018) hibavissza válasza Piftuka (#47015) üzenetére


hibavissza
veterán

Nyugodtan azt veszel amit akarsz. Engem nem kell győzködni.

Mindezek alapján is azt mondod, hogy használhatatlan az objektív, amit a SONY Alpha 6000 géphez adnak?
Szerintem fuss neki még egyszer a leírtaknak. Nem sikerült elsőre helyesen értelmezni.

A kölcsönbe kapott kis Canon már 640x480-at produkált, ami még most, az 55 colos Full HD tévémen visszanézve is vállalható, élvezhető.
Vegyél egy olyat.

(#47016) mokus1: nem túlzás a mobilos minőség. A Sony a6000+Sony E 16-50mm f/3.5-5.6 kit-nél egy mai felső-közép kategóriás mobil minden tekintetben jobb minőségű videót csinál. Ezt sajnos el kell fogadni. Elavult technika.

Ettől még Piftuka persze nyugodtan vegye meg, ha azt szeretné. Az ő igényeit biztosan kielégíti majd.

[ Szerkesztve ]

(#47019) haruspex válasza Piftuka (#47015) üzenetére


haruspex
aktív tag

Igazából, én a helyedben vennék egy Pana tz100-ast, szerintem az bőven elég lesz arra amire használni szeretnéd, és kissebb bármelyik tűkrös vagy MILC gépnél.

A 24mm sokkal nagyobb látószögű képet ad mint a 24, ha tájat szeretnél fotózni, ez elég fontos.

A Sony 16-50 azért nem használhatatlan, csak nem jó, a Panasonic 12-32 viszont kifejezetten jó az árához és méretéhez képest, amikor áttértem rá a sima tükrös kitobjektívről, elég nagy minőségi ugrás volt.

(#47013) Dagidög: Ha van Canon felszerelésed, akkor talán egy 200d-vel vagy egy m50+adapterrel járnál a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#47020) Neck válasza hibavissza (#47018) üzenetére


Neck
veterán

Te el is hiszed amiket összehordasz itt?

Horgászatnál hajnalban a sötétben a mobilodat nyugodtan beküldheted a tóba, a körömpiszoknyi szenzorral egy homályos zajtenger amit felvesz, a felvett hangról már nem is beszélve. LG G6 van az A6000 mellett, egy taknyos zsepit nem ér a videója, pedig tűrhető kamera van benne mobilos szinten - azt hiszem megfelel felső - középkategóriás mobilnak.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#47021) mokus1 válasza Neck (#47020) üzenetére


mokus1
addikt

Én is ezt gondolom. Próbálj egy mobilos képbe belenagyítani, részletet kiemelni, vagy akárcsak utómunkázni.

(#47022) voriae válasza Neck (#47020) üzenetére


voriae
tag

Erre a halas dologra, ha nem csapkod nagyon a jószág, akkor valami szenzorstabival megtámogatott, nem olyan sötét nagylátó kitobit javasolnék. Szerintem a GX80 a 12-32-vel ezt elég jól lefedi, és megmarad a bővíthetőség lehetősége is.

(#47023) philoxenia válasza Neck (#47020) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A6000 ad folyamatos fényt videónál?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#47024) philoxenia válasza Neck (#47020) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudsz ilyeneket fotózni vele? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#47025) MrChris válasza philoxenia (#47024) üzenetére


MrChris
nagyúr

Huh, hát a makrói ütősek nagyon! Mit tett még elé? A normál képek is rácáfolnak a szarmobilra. Extra vicc számomra, hogy kaptam egy ismitől G4-et mert megutálta és ki akarta dobni. :D Konyhai multimédia center lett belőle, de azt láttam, hogy tud raw-t!

(#47026) Neck válasza philoxenia (#47024) üzenetére


Neck
veterán

A gép ajánló topicban vagyunk, nem a "melyik gép jobb", vagy a "ki tud menőbb fotót csinálni random témákról" topicban.

A kérdező nem említette, hogy bogarak szemét szeretné fotózni. Egyébként megfelelő makró lencsével lehet az A6000-el is ilyen képeket csinálni.

A telefon mellett pedig azzal érvelni, hogy van rajta egy led, ami folyamatosan világít... Hát, az A6000 pedig rendelkezik vakuval, és kicsit messzebbre villan - vagy, ha horgász vagy, általában viszel lámpát.

Sose gondoltam, hogy moderátor fog itt off topic trollkodni - a kérdezőnek válaszolj inkább, kérlek. Én már ajánlottam neki gépet, szerintem arra a célra, amire ő szeretné, best buy 160-ért az A6000.

MrChris: nekem G6 van, a 6 50%-al több, mint a 4, megyek keresek néhány bogarat, megnézem mit tud. Ugyanitt A6000 eladó.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#47027) Dagidög válasza itouchfan (#47014) üzenetére


Dagidög
senior tag

Az A7-ek szimpatikusak, viszont ahhoz el kéne adnom a jelenlegi rendszerem. Az egyetlen aggályom, hogy bukom a gyors fókuszt (pont mostanában kezdtem el street fotózni, oda meg nem árt).
Ha külön kell bevásárolni, 100k a lélektani határ.
Ha sikerül mindent egyszerre megoldani, akkor szívesen beforgatom a mostani gépeimet, abból még jön a projektre ~200k.

(#47019) haruspex: Megnézem a két gépet.

(#47028) philoxenia válasza Neck (#47026) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem. Neked van egy A6000-ed aztán mindenre az lett a jó...
"Én már ajánlottam neki gépet, szerintem arra a célra, amire ő szeretné, best buy 160-ért az A6000."
Anno Econ miatt jöttem ide hosszabb idő után, de Ő hozzád képest utálja azt a gépet. :(
Videózni fárasztás közben lámpával és A 6000-el? Sok szerencsét! Nagy horgász lehetsz... Esetleg csak nekem nincs három kezem? :F
Ehhez nekem se makro lencse, se A 6000 nem kell... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#47029) Neck válasza philoxenia (#47028) üzenetére


Neck
veterán

Kiváncsian várom, hogy Te mivel oldanád meg a fenti use case-t? Mennyivel lesz jobb, ha telefonnal csinálod?
Szerinted nem lesz előrelépés neki egy komolyabb APSC szenzoros gép, az eddigi körömnyi szenzoros kompakt után, ami 480p-t tudott? Vagy jobban jár a telefonnal, komolyan?

Arra nem is reagálsz, hogy annyira jó áron van az A6000, hogy ihaj, ennyiért szerintem nem kapsz ennyi "technikát" jelenleg egy gépben sem, bár szempontfüggő, kinek mire van belőle szüksége, vagy hogy mi hiányzik belőle.

Azt is megírtam neki, hogy ha nem tervez obit venni a későbbiekben, jobban jár egy 1"-es kompakt géppel.
Nem mindig, nem mindenkinek ajánlom az A6000-et. Ilyenem van, tudom mire jó, ha valakinek olyan szempontjai vannak, ajánlom neki.

De te mit csinálsz itt? Mert gépet nem gyakran ajánlasz, akkor is Pentaxot, mert az a tuti - még akkor is, amikor amúgy le se fedi azt, amire szüksége lenne.
De tudod mit? Elegem van, teszek rá, és nem ajánlok senkinek semmit. :(((

Befejeztem.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#47030) philoxenia válasza Neck (#47029) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Olvass vissza kicsit.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#47035) #31733248 válasza Neck (#47029) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nem kell a beszólásokkal foglakozni. Ajánlod amit akarsz és kész.

(#47036) wms válasza Neck (#47029) üzenetére


wms
senior tag

Így van, ahogy Econ mondja, ne foglalkozz velük. :N Különben is a stílus maga az ember :K

(#47037) philoxenia válasza #31733248 (#47035) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem az ajánlással van a baj, hanem ezzel:

Te el is hiszed amiket összehordasz itt?

Horgászatnál hajnalban a sötétben a mobilodat nyugodtan beküldheted a tóba, a körömpiszoknyi szenzorral egy homályos zajtenger amit felvesz, a felvett hangról már nem is beszélve.

Egyrészt a hangnem, másrészt a valóságtartalom. Aztán ő meg jól besértődik, ha neki szólnak be. Játszhatjuk ezt a játékot úgy is, hogy nem azzal kezdődik a verekedés, hogy visszaütnek, hanem már az ilyen beszólást is törlöm és szankcionálok....

Erre meg mit is mondjak?

De te mit csinálsz itt? Mert gépet nem gyakran ajánlasz, akkor is Pentaxot, mert az a tuti - még akkor is, amikor amúgy le se fedi azt, amire szüksége lenne.

Mindezek mellé nem egy Máté Bence a fórumtárs, képet bizonyítékként nemigen láttunk.... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#47038) Neck válasza philoxenia (#47037) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem meg inkább azzal, ahogy bicskanyitogató stílusban elkezdte:

"Szerintem fuss neki még egyszer a leírtaknak. Nem sikerült elsőre helyesen értelmezni."

"(#47016) mokus1: nem túlzás a mobilos minőség. A Sony a6000+Sony E 16-50mm f/3.5-5.6 kit-nél egy mai felső-közép kategóriás mobil minden tekintetben jobb minőségű videót csinál. Ezt sajnos el kell fogadni. Elavult technika."

Egyébként, linkeltem már galériámat, most Te olvass vissza ;) Azonban szerintem nem kell Máté Bencének lenni, hogy valaki vágja, melyik gép milyen speccel rendelkezik, illetve melyik milyen áron megy. Az utóbbi néhány hónapban rengeteget bújtam teszteket, fórumokat, próbálgattam a gépemet, ezek alapján írtam annak, akinek írtam.

Ahhoz sem kell profi PUBG játékosnak lenni, hogy gépet ajánlj valakinek, illetve McAskill-nek sem kell lenni, hogy bicót ajánlj valakinek. Vagy csak Hosszú Katinka ajánlhat fürdődresszt, stb.

Ma este ha hazaértem, megpróbálkozok egy összehasonlító tesztet csinálni, SELP1650 F4 vs G6, hogy megnézzük, melyik lesz zajosabb. Ha fos lesz az A6000, többet nem ajánlom videóra.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#47039) philoxenia válasza Neck (#47038) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kapcsold be állandóra a fényt a mobilon, mert annál gondolom lehet és szinte teljes sötétségben csinálj videót. Természetesen egy statikus lámpa belefér, mintha horgászaton lennél. :)

Erre itt látható, hogy a K10D stabija is jó, ellenben hiába APS-C, max 800-as ISOés a kitobi gyenge fényereje ennyire volt képes vaku nélkül.
A P20Pro biztosan sokkal jobb képet csinálna ott és olyan fényben, dacára a "körömnyi" szenzoroknak.
Azon kívül vedd figyelembe videónál a 4k képességet is például... Vagy a 60fps-t. Vagy az S9+-nál akár a kettőt egyszerre.
Nem vagyok mobil párti, sok mindent nem szeretek a mobilos fotózásban, de el kell ismerni, hogy rettenetesen nagy a fejlődés. A P9-en sem használtam ki a mobil képességeit, mert nehezebben tudtam elérni a szükséges beállításokat, így leginkább hanyagoltam. Itt is sok mindent nem találok még egy hónap után. A G6-nál szerintem még Neked sincs minden beállítási lehetőség a kisujjadban, mert Te se azt tekinted a jbb fotós eszköznek. Pedig könnyen lehet, hogy van amiben jobb az A6000-nél. Természetesen nem mindenben, de pont videóban meglepően jók a mobilok, köszönhetően a processzoraiknak.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#47040) Neck válasza philoxenia (#47039) üzenetére


Neck
veterán

De akkor fotózok is, és lövöm a vakut az A6000-el - csak hogy ne legyek részrehajló :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#47041) philoxenia válasza Neck (#47040) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szándékozom én is valami tesztfélét csinálni a két meglévő fényképezőgépemmel és a két mobillal. Az alább általam linkelt két kép utólagos összehasonlítása engem is meglepett. A P9 már hozta a TZ70 szintjét zoom nélkül, a P20Pro sok esetben hozza a K10D szintjét kitobival....
Most gyorsan csináltam egy képet csak úgy ablakon keresztül, hogy elküldjem valakinek. A rákészülési idő pár másodperc (felkeltem az ágyból :D ) A megosztás két kattintás e-mailben. Ezt semmilyen gép nem tudja ennyi idő alatt. Szerintem a minősége erre a célra teljesen elég. Sokkal jobbat a kitobival a K10D se tudna, ablakon keresztül pláne.
Természetesen ez csak ilyen emlék/riport/spontán fotózásra igaz. Azonban egy halat lefotózni a kezemben, vagy a tájról egy gyors fotó, horgásztársak lekapása ebben a minőségben elég szerintem és ugye jobb mobilok szinte mind jobban tűrik a koszt vizet stb. mint egy cserélhető obis gép. Azaz vigyázni se kell annyira rájuk. Zsebben elférnek az akcióig, nem kell pakolgatni őket fotózás előtt.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#47042) flashpointer


flashpointer
őstag

Hello, egy gyors kerdes:
tavaly beszereztem egy D3300-at, viszont az a tapasztalat hogy tul nehez es nagy, szoval kenyelmetlen mindenhova cipelni kirandulasok turazasok soran es sok helyet is foglal (kb ennyiben kimerul a felhasznalasa).

Igazabol a terv az volt hogy majd ki lesz hasznalva de annyira megsem erdekel a dolog ugyhogy a funkciok megismerese kb annyiban merult ki hogy megnyomom az exponalas gombot : )

Atgondolotam es lehet megerne lecserelni egy hasonlo arkategoriaju kisebb, kompaktabb milcre. Akerdes az hogy megerne ilyen felhasznalasra valtani? Az elkeszult kepek (auto bellitas aztan annyi ) minosegeben mennyire jelentene romlast?

(#47043) grigo válasza flashpointer (#47042) üzenetére


grigo
őstag

Azonnal menj és cseréld el vagy add el és vegyél magadnak valamit amit szeretnél.

Minőségi javulás lenne, mert lenne egy csomó elkészült képed! Az a jó gép amit magaddal viszel. A vitrinbe vegyél olcsóbb dogokat.

Nézd ki hogy milyen objektíveket szeretnél, mire van keret és szerintem rengeteg tanácsot kapsz majd. Én a helyedben a legjobb dinamika tartományú gépet venném ami árban méretben belefér.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#47044) #86322688 válasza philoxenia (#47041) üzenetére


#86322688
törölt tag

Szerintem menj nyugdijba, romlik a szemed, itélőképességed és az igényeid ;-)...kb. 1 másodperc kellett a kép megtekintéséhez hogy eldöntsem ez egy kacat kis szenzorú izé....sehogy sem hoz egy kis szenzor, aps-c minőséget, és soha nem is fog....maszatolás, festés, photoshop az egész....van a családba 300 ezer forintos telefon, vicc kategória, Trabant, Ferrari kasznival.

(#47045) philoxenia válasza #86322688 (#47044) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Képet kérhetnék?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#47046) #86322688 válasza philoxenia (#47045) üzenetére


#86322688
törölt tag

Melyik géppel készültet? Pentax K7, Sony A5000, Olympus Epl-6, Fuji X-E2 , Canon 70D, vagy Canon M100 ?

Hagyjuk már, képet, 500 giga képem van minimum, majd válogatok neked nem?....Telefon...basszus.

(#47047) philoxenia válasza #86322688 (#47046) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Bármelyik gépet hozhatod. Tudok olyan feltételeket teremteni, hogy rosszabb képet csinálsz vele, mint én a Pro20-al.... ;) Ha már a szövegértés nem megy és exifet se olvasol... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#47048) #86322688 válasza philoxenia (#47047) üzenetére


#86322688
törölt tag

Akkor itt mi be is fejezhetjük a beszélgetést.

(#47049) Muerte68 válasza philoxenia (#47041) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem akarok szítani,de ha belenagyítasz nincs semmi részlet egy vízfesték at egész,hol van ez egy fényképezőgéptől??
Ha ez a K10D szintje akkor nagy baj van :U
És mi ez a telefon tolás egy fotós topicban?
Ez a topic fényképezőgépeket ajánl,ha jól emlékszem nem telókat szerintem ez itt kissé röhejes+csak ellenségeskedést szít,ami elég furcsa egy moderátortól :U

Ezeket hagyjuk meg szerintem a mobilos topicoknak itt meg maradjunk a fényképezőgépeknél amikben nem körömpiszok szenzor van ;)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47050) philoxenia válasza #86322688 (#47048) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem Te jöttél be f...ni... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.