Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) Nippon válasza han_lev (#33999) üzenetére


Nippon
őstag

Ha automata módban kattintgatsz, akkor bőven jó az A5000 is, elégedett leszel az eredménnyel. Ha egymás mellé lenne téve két kép, aligha mondanád meg, hogy melyik géppel készültek.

[ Szerkesztve ]

(#34002) Vyndree válasza han_lev (#33999) üzenetére


Vyndree
őstag

"lövök egyet beltérben csillárfénynél a kettővel, nem lesz nagy különbség a kettő között?"

Vegyél az a5000-hez egy fényerős obit a két gép árkülönbözetéből, azzal jobban jársz mint az a6000+kitobival. Ennyi a különbség a két gép között, ugyanolyan fényviszonyoknál.
Sony a5000 (ISO 3200)
Sony a6000 (ISO 3200)
Nyisd meg a két képet egymás mellett és hasonlítsd össze. Amennyiben úgy érzed megéri az a6000 mert sokkal jobb, akkor érdemes beleáldozni azt a többletet.

További képeket itt találsz: [link] egy kép alapján azért ne dönts és vedd figyelembe amit 80hun is említett: kereső, több kezelőszerv, jobb AF, vakupapucs, buffer, jobb fogás stb.

[ Szerkesztve ]

(#34003) han_lev válasza Vyndree (#34002) üzenetére


han_lev
senior tag

Nippon, 80hun
:R :R :R :R
Nagyon nagyon Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!

MI9 6/64

(#34004) Victoryus94 válasza han_lev (#33999) üzenetére


Victoryus94
őstag

Az érzékelőből adódó különbségek igenis észre vehetők szabad szemmel.
Egyrészt 100% cropnál feltűnő, másrészt rosszabb fényviszonyoknál készült képeknél.
Az AF mozgó témánál számít sokat.
Beltéren ne nagyon lövöldözz autómatán, mert általában nem a legjobb záridőt szemeli ki magának, és be fogsz mozdulni vele.
Te jobban látod, hogy a saját gépednél milyen záridőt tudsz bármikor kitartani, illetve milyen isoval van még szép képed. (Nekem a Samsung beltérbe szeret autón 1/40-1/80 körüli záridőt benyomni f3.5-tel, mikor lehet hogy 2.2-vel iso 600-zal 1/160-on sokkal tisztább a kép, mint amit ő kitalált).
Egyébként nyugi, hamar le fogsz szokni az automata képek lövéséről ;)

(#34005) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Nagyon élethű :C [link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#34006) Nippon válasza Victoryus94 (#34004) üzenetére


Nippon
őstag

Az A6000 és az A5000 között egy átlagfelhasználó számára (értsd nem kell profi képeket csinálni, nem ez a munka, egyszerű családi, és saját felhasználású közösségi fotózás, alkalmanként egy egy hobbi természeti fotó) nagy a különbség?

Szerintem nincs cirka 100ezer közüli különbség a két szenzor között, ha valaki csak úgy kattintgatni szeretne többnyire auto módban, akkor nagyságrendileg ugyanazt a képminőséget fogja kapni mindkét gépből.
Persze, hogy minden tekintetben jobb gép az A6000, a kívánt felhasználásra viszont az A5000 is bőven megfelel.

(#34007) han_lev válasza Nippon (#34006) üzenetére


han_lev
senior tag

Így vettem ki én is.
:R :R

MI9 6/64

(#34008) atok666 válasza Nippon (#34006) üzenetére


atok666
őstag

Gep =/= szenzor. Egy atlagfelhasznalonak nem szamit, ha mondjuk nem talal fokuszt az AF, vagy a lasabb AF miatt lekesik vmirol? Vagy az csak a profinak fontos?
Lehet, hogy pont az atlagfelhasznalonak kene olyan gep, amely minel tobbet segit neki :)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#34009) barrasz


barrasz
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni,mert apám elhatározta,hogy végre vesz valami komolyabb fényképező gépet és tőlem kért tanácsot,főleg az unokák fényképezése és persze néha családi videók,vagy nyaralások és kirándulások alkalmával használná.
Mivel elég nagy keze van,így dslr-ben gondolkozik és a két kiszemelt gép Nikon D5200 és a Canon 700D /már miért ne két külön márka/.
Esetleg tudnátok pro és kontra érveket mondani választás megkönnyítésére,a későbbiekben,persze venne hozzá másik obikat is de egyelőre a kit obival venné.
Ja annak már utána nézett,hogy adapterrel olcsóbb manuális obikat is fog venni.
A válaszokat előre is nagyon köszönöm.

(#34010) Victoryus94 válasza barrasz (#34009) üzenetére


Victoryus94
őstag

A 2 közül a Nikont venném, ha nem számítana a videó. (videóba mindkét gép gyenge).
De egyébként MILC-ből is van 1-2 DSLR formájú gép ebben az árban.

[ Szerkesztve ]

(#34011) fireman123 válasza Victoryus94 (#34010) üzenetére


fireman123
őstag

A videónál az AF a gyenge a Nikonnál (kissé darabos fókuszálás, és behallatszik a felvételen a fókuszmotor hangja)....nekem D5300 van, és manuális fókusszal ezek mind kiküszöbölhetőek, úgy jó minőséget lehet vele csinálni (persze gyakorlást igényel), és full hd 50p .....A 700D-t nem ismerem, a 70D viszont már videóban is jobb, persze az egy kategóriával feljebb van (árban is :) )

összehasonlítás

[ Szerkesztve ]

(#34012) jjeahh válasza barrasz (#34009) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha a videó fontos, akkor inkább egy újabb panasonic vagy sony, dslr-ből minimum nikon d3300. Ha manuálozni akar, akkor szerintem arra valamilyen evf-es milc az igazi.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34013) 80hun válasza barrasz (#34009) üzenetére


80hun
addikt

Az olcsó manuálok felejtősek nikonon mert nincs végtelen.
A canonra sokminden felmegy de optikai keresővel szinte kínszenvedés a manuálozás.
A 700d-be egy elég régi szenzor van nem épp ajánlott kategória annyi pénzért.
Canonból a 750d nézegesd :)

Ha elveted a manuálokat akkor d5200. :)

Vagy milc-et kell nézni és arra minden felmegy , manuálfókusznál van belenagyítás és élkiemelés segítségként..
Az a baj hogy milc-ből nemsok van ami méretes gép.
Talán a panasonic G6 és G7-et ajánlanám így elsőre. :)

Ja ha a videó is fontos felejtős a dslr akkor panát kell venni. A G7 már a 4k-t is nyomatja :)
Vagy a sony A6000 még jó de az lehet kicsi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#34014) Lassú Víz válasza barrasz (#34009) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Egy idősebb embernek unokák fényképezésére manuális objektív, sötét, pentatükrös OVF-fel. Lehetne szegényt jobban szívatni? Nem hiszem. Ja, de igen a Nikonnál még végtelen sem lesz pl. az M42-es objektíveknél. Most még azt hiszi elviszi kirándulásokra majd, de az első után rá fog jönni, hogy nagy és nehéz, aztán soha többet.

Vidd el egy boltba, és vegyen kézbe pár dioptriakorrekciós EVF-es MILC-et, és úgy döntsön. Ne az emlékeire hagyatkozzon, hogy van a Canon meg a Nikon.

(#34008) atok666
Hatalmas +1 !

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#34015) barrasz


barrasz
aktív tag

Nagyon köszönöm a válaszokat akkor neki ugrasztom a milc kínálat átnézésére és remélem sikerül neki valami jót választani mert még karácsony előtt szeretné használni.
Mondjuk arra,gondoltam én is,hogy a kezdetek után lehet többet lesz otthon a gép mint nála,pláne a terjedelme miatt.
Akkor megpróbálom átirányítani a gondolkodását a Canon és Nikon márkáról.

(#34016) Nippon válasza atok666 (#34008) üzenetére


Nippon
őstag

Az is lehet, hogy vissza kéne olvasnod mielőtt téves megállapításokat teszel. Sehol nem utaltam erre, az illető akinek válaszul írtam egyből megértette. Veled van itt a baj... :)

(#34017) barrasz


barrasz
aktív tag

Ismét egy kérdéssel fordulok hozzátok.Átnéztük a milc kínálatot és három gép maradt.
Az egyik az olympus E-M10 a másik a panasonic GX7 és a panasonic G6.
Mivel fontos neki a kereső így ezek közül kellene javaslatokat kérnem.
Még annyit,esetleg meg tudnátok mondani,hogy az E-M10-en is vannak-e olyan jók a manuális obik adapterezve mint a panasonic gépein,illetve a három közül melyik lenne a legjobb döntés?
Mondjuk nekem bármelyik jó lenne de sajnos magának veszi.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#34018) 80hun válasza barrasz (#34017) üzenetére


80hun
addikt

Talán az e-m10 melett szól hogy a stabi a vázban van és így manuál obikkal is lesz stabid.
Egy kiegészítő markolattal a fogása ís javítható.

Viszont ha kiemelkedően jó videót akarsz akkor pana v. sony.

Hozzáteszemaz A6000 is remek manuálozni és az élkiemelése(focus peaking) kiemelkedően jó.

(#34019) jjeahh válasza barrasz (#34017) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én panás vagyok és szeretem őket, de ha nem fontos a videó inkább az e-m10-et venném. Kevésbé igénylik az oly képek az utómunkát, elég frankó az építési-anyagminőségük és manuálokkal is lesz egy korrekt stabid.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34020) Zozzant válasza barrasz (#34017) üzenetére


Zozzant
addikt

Szerintem APS-C milc-et vegyél, minden más csak duma:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#34021) barrasz


barrasz
aktív tag

Köszönöm a válaszokat akkor már csak rá bízom a döntést de ahhoz ragaszkodni fogok,hogy én próbálhassam ki először.
Még egyszer köszönöm a tanácsokat. :)

(#34022) hemaka válasza 80hun (#34018) üzenetére


hemaka
nagyúr

+1 a6k

(#34023) 80hun válasza barrasz (#34021) üzenetére


80hun
addikt

Az A6000-et ne hadjátok ki a sorból , nézzétek meg azt is. :)

(#34024) Lassú Víz válasza 80hun (#34023) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Hadd legyek egy kicsit nyelvtan náci!

hagy - hagyjátok
hisz - higgyétek

Utóbbi nem neked címezve, csak gyakori hiba.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#34025) muranyig


muranyig
tag

sziasztok, erről mik a vélemények?

(#34026) jjeahh válasza muranyig (#34025) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Tudtommal ennyibe kerül az objektív, szal a váz ingyen van :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34027) MrChris válasza Zozzant (#34020) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszönjük, el lehet tolni a biciklit...

(#34028) 80hun válasza muranyig (#34025) üzenetére


80hun
addikt

+1
Ahogy írták a rajta lévő nagyátfogású utazóoom obi elég drága mulatság , ingyen kapod a vázat :)
Nem rossz vétel, főleg 5év garival.

[ Szerkesztve ]

(#34029) Vyndree válasza 80hun (#34028) üzenetére


Vyndree
őstag

és olyat lehet, hogy az obit köszönöm nem kérem, csak a vázat... ingyen? :D

(#34030) muranyig válasza 80hun (#34028) üzenetére


muranyig
tag

vajon maga a váz (G%) mit tud? Beltér, videó, gyorsaság...
az obi jó darab? ...mert ez az átfogás ideális lenne

(#34031) rumos14 válasza muranyig (#34030) üzenetére


rumos14
nagyúr

az obi jó darab, sőt, nagyon jó.
a váz nem rossz, de már kezd eljárni felette az idő. a formája mondjuk... szubjektív :U

(#34032) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Sziasztok !

A hétvégén volt szerencsém próbálgatni egy Nikon DSLR gépet, és rettenetesen bejött :D Eddig csak telefonnal, akció kamerával, és kompakt fényképezővel próbáltam fényképezni (makró, tájkép, éjszakai, HDR), de az ugye nem az igazi... Eddig is tudtam, hogy DSLR géppel sokkal több a lehetőség, sokkal jobb képeket lehet készíteni, de most megtapasztaltam, hogy valójában miről is van szó. Szóval elgondolkoztam, hogy lehet be kéne szereznem egyet. Elolvastam az összefoglalót, amiből jön is egy kérdés: DSLR vs. MILC mi is a különbség a gyakorlatban ?
A piaci árakkal nagyon nem vagyok tisztában, de megpróbálom megfogalmazni az összefoglalós kérdésekre a válaszaimat :)

- Gépre szánt összeg? ?? mivel nem ismerem a piacot, csak azt, hogy viszonylag (elég) drága, ezért egy 120-150, nagyon max 170-et írok :) (objektívvel 200? :O )
- Felhasználás? Makró, tájkép, természet, emberek, éjjel-nappal, (gépek), timelapse(?), magas expozíció (percek akár), közelre-távolra (zoomal esetleg). Nagyjából ennyi. :P
- Méret számít? nem igazán.. talán strapabíró legyen, ugyanakkor nem tetszik a gagyi műanyag bőrmintába öntve konstrukció.. tudom, hogy ez van, ezt kell szeretni, de na :D
- Videó kell? nem árt, ha van.. van akciókamerám is, de DSLR-el mérföldekkel jobb videót lehetne készíteni.
- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? jó kérdés. :D
- Egyéb kívánság, speciális igények? lehetőleg kijelzője és keresője is legyen, egyszerre raw+jpg, képstabilizátor (lehetőleg vázba ÉS optikába is) -> tehát inkább SONY lenne a befutó, canyont és nyikonyt nem szeretem szerintem hypeoltak :s De elfogadom a canon/nikon alternatívákat is ! :R

Remélem jól összeszedtem, és tudtok segíteni ! :)
Köszi előre is.

-

(#34033) #31733248 válasza GoldhandRent (#34032) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ha tükrösben gondolkodsz, akkor a Sony A58 dupla kittel jó választás lehet akár újan, akár használtan. Jó a kezelése, jó a videója, tisztességes teljesítmény nyújt mindkét obi és jó áron vannak a 35 és 50mm-es f1.8 fixek is hozzá.

A MILC kínálatból a Panákat érdemes megnézni. A Sony A6000-nek szintén nagyon jó a videója, de az alapzoommal eleve 200 ezerbe kerül...

(#34025) muranyig

Annyiért azzal az obival valóban nagyon jó ajánlat.

[ Szerkesztve ]

(#34034) silmatauki válasza GoldhandRent (#34032) üzenetére


silmatauki
őstag

" képstabilizátor (lehetőleg vázba ÉS optikába is) -> tehát inkább SONY lenne a befutó"

Sonyban a (megfizethető, azaz) APS-C modellekben csak az A-sorozatban van vázstabi (és nincs OIS), viszont ezeket több okból nem ajánlom, bár lehet, az A58-at szeretnéd. Csak új FF modellekben van vázstabi is, de azok marha drágák. Amúgy a legtöbb OIS-only rendszerrel semmi gond (kivéve hogy a prime-ok szinte egyikében sincs OIS egyetlen rendszerben sem).

(#34035) MrChris válasza GoldhandRent (#34032) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ja, Sony MILCben van olyan amiben van szenzor stabis+optikai is, csak elég drága az A7II. Az optika+szenzor stabi együttes használata az egyik legújabb ficsőr, ha ennyi mindent akarsz arra nem elég a 170 pénz, nézz körül, a canon, nikon és sonyn kívül még vannak rendszerek. Meg pár obival számolj, ha csak az olcsó kitnél leragadsz nem sok értelme van dslr/milcnek.

(#34036) muranyig válasza muranyig (#34030) üzenetére


muranyig
tag

g5 és g6 között nagy vajon a különbség?

(#34037) MrChris válasza muranyig (#34036) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csemegézd ki:
https://pixinfo.com/cikkek/panasonic_lumix_dmc-g6

(#34038) muranyig válasza MrChris (#34037) üzenetére


muranyig
tag

:) olvasni tudok, a gyakorlatra lennék kiváncsi....

(#34039) t72killer válasza muranyig (#34038) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kétlem, hogy sokan lennének közülünk, akik minden generációnál váltanak, de hátha:R.

Ugyanaz a szenzora, kb ugyanaz az ergonómia (G..), max szoftveresen gyalultak rajta kicsikét - nem sokat, mert pl 4k videó nincs a 6-osban.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#34040) lenny81


lenny81
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni fényképezőgép választásban. A keret nagyjából 200k.
A jelöltjeim:

[link]
[link]
[link]
[link]

Beltérben használnám a legtöbbet, gyerek fotózáshoz és általános használatra, kirándulások.
Az alap kit objektívek nem tűnnek elég fényerősnek a beltéri használathoz ezért is vennék olcsóbb gépet és még egy objektívet hozzá. Gondolom 100k körül lehet kapni megfelelőt. Ha valamelyik MILC-et javasoljátok, akkor kíváncsi lennék, hogy milyen objektívet ajánlanátok beltéri használatra. Leginkább vaku nélkül szeretnék fotózni. Vagy válasszam a kompakt Panasonicot?

(#34041) MrChris válasza muranyig (#34038) üzenetére


MrChris
nagyúr

G6-ot vettem, bár tkiller emlegeti a 4k-t, de akkor még kb sehol nem volt, most se általános, első fecskék vannak idén, G6 meg 2013 közepi. Szerintem még korai ezt kb alapnak várni, talán jövőre az új modellekben.

Nekem fotó mellett jó videó kellett, G5 nem tud full manuál videót, ez pedig nekem alap kívánalom volt, ha ez nem kell akkor a többi minimális, talán a teljes elektronikus zár és a focuspeaking hiányozna belőle.

(#34042) t72killer válasza lenny81 (#34040) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha nemigen cserélgetnél obit, akkor javaslom az LX100-at. Pláne, ha a videó is játszik. 200k soványka, hogy olyan csereobis rendszert rakjon össze az ember, ami megveri az aktuális csúcskompaktokat.

#34041: igen, a 4k még eléggé első fecske kategória 300k alatt. Nálunk sincs még 4kTV, amin teljes minőségben tudnám nézni, a legnagyobb felbontású eszközünk QHD-s. Viszont 4k-t leméretezve überkirály fHD minőséget kap az ember:R. Hogy kell-e vagy sem, azt döntse el mindenki életszitutól függően, jövőre egész biztosan 30-50kFt-tal olcsóbban lehet majd 4k képes eszközhöz jutni (GM7, folyamatosan olcsóbbodó/használtan elérhető G7/GX8/LX100). Magánvélemény: ha vki a közeljövőben élete nagy eseményeire vár, akkor noszabele, meg kell venni a legjobbat. Ha csak a szomszéd gyerek hóemberét akarja levideózni, akkor ráér...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#34043) Hestiana


Hestiana
tag

Sziasztok

Karácsonyra szeretnék egy fényképezőgépet, viszont nem nagyon van tapasztalatom vele (férjem fényképezett mindig). Szeretnék végre egy komolyabbat, amit van értelme hurcolni a telefon helyett.

Ahogy olvasgattam nagyjából ezek amikre szükségem van:
- Wifi (ahol lehet kábeleket szeretném elhagyni, párom tavaly egy e-pl5-t kapott, ami elég jó, de nagyon hiányzik a wifi belőle)
- 150-200e Ft, de ebben jó lenne egy ~15-150-es objektív, mert ez előzőleg említett gépnél elég időigényes folyamatosan cserélni az objektívet
- beépített vaku, bár ha adnak hozzá alapból az se baj, csak legyen használható, sajnos az e-pl5höz kapott vakkuval nagyon nem jó képeket lehet csinálni, egyszerre sötét és kiégett a kép (bár lehet csak nem tudjuk használni rendesen)
- Nem szeretnénk videó kamerát venni, így nagyon örülnénk neki, ha végre jó videókat lehetne csinálni fényképezőgéppel, ritkán használnánk ezt a részét, de ha kell, akkor legyen jó. Lassított felvételeket is szeretnénk.
- Képminőségben legalább e-pl5-t hozza.

Létezik ilyen? Vagy abszolút lehetetlen ilyen árban?

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#34044) Victoryus94 válasza Hestiana (#34043) üzenetére


Victoryus94
őstag

Szerintem egy MILC kell neked.
Bár obiból nem vagyok benne biztos, hogy ezt a tartományt érdemes 1 db-bal lefedni, számomra legalábbis a képminőség fontos, és úgy látom, neked meg az ára is, szóval lehet, hogy célszerűbb lenne az egyik obit megvenned később. De a többiek majd kiegészítenek.

Videó miatt MILC-et ajánlanék, plusz ezt könnyebb hurcolni, mint egy DSLR-t.

Pontos típust nem írnék, talán a többiek javasolnak valamit, de úgyis neked kell eldönteni, mit is szeretnél.

+Olyan obit nem fogsz találni, ami:
a.) olcsó
b.) jó fényértékű
c.) szép, éles képeket lő
d.) nagy tartományban állítható a zoom.
szóval, célszerűbb lenne előbb ezt eldönteni.

ui.: A vakut tudni kell használni.
Először is alacsony isoval, kb. 5 méteres távolságból, lágyítóval használjuk, és a záridőt megemeljük, ha a hátteret is világosnak akarjuk tudni. Persze egy beépített vakuval néha ez sem elég, láttam már fotóst, aki letörte. :D

[ Szerkesztve ]

(#34045) Lassú Víz válasza Hestiana (#34043) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az E-PL5-be vegyél wifis SD kártyát, akkor nem kell a képek áttöltéséhez kábel. A beépített wifi többnyire távvezérlésre való, igaz az app le tudja tölteni a képeket a telefonra, és akkor? Onnan még át kell tenni PC-re, hogy fel tudd dolgozni. Szerintem macerásabb mint bedugni a kártyát a gépen vagy notin lévő foglalatba.

Egyik beépített vaku sem fog jobb eredményt adni. Kell a külső nagy teljesítményű vaku, és kellenek rá fényterelők, hogy valamennyire szép legyen a kép.

A videós igényedhez érdemben nem tudok hozzászólni. Tippre a Nikon 1 jó lesz lassításhoz, de nem hozza az E-PL5 képminőségét. Sony, Pana jó videóban, de, hogy melyik ad lassítási lehetőséget, azt nem tudom.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#34046) 80hun válasza muranyig (#34038) üzenetére


80hun
addikt

Végülis pár funkció belekrült a G6-ba az 5-höz képest. Nézd át hogy kell e. :)

(#34047) MrChris válasza 80hun (#34046) üzenetére


MrChris
nagyúr

Idézném:
(#34038) muranyig: :) olvasni tudok, a gyakorlatra lennék kiváncsi....

[ Szerkesztve ]

(#34048) 80hun válasza MrChris (#34047) üzenetére


80hun
addikt

Igen vágom hogy ezt írta csak itt jobban látszik az a pár + funkció :)
Ha a hiperjó videó lenne a cél akkor G7kit nem kérdés :)

(#34049) GoldhandRent válasza #31733248 (#34033) üzenetére


GoldhandRent
őstag

#xx34 és #xx35

A komment után rögtön be is írtam, és találtam egy ilyet... a kettő között A58K 170k 15-55 és 55-300-as obival, a másik az A58Y 200k 15-55 és 55-200-al. Mi a különbség ? Jó választás lehet ?
Tehát akkor ezekben a sonykban is van képstabilizátor, de nem feltétlen olyan jó(de lehet akár olyan jó is) mint az objektíves ? ha esetleg később szereznék egy képstabis objektívet, akkor a kamera tudná kezelni ?

Edit:
Plusz mi a különbség a MILC és a DSLR között ? :F :F :Y

[ Szerkesztve ]

-

(#34050) t72killer válasza GoldhandRent (#34049) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Plusz mi a különbség a MILC és a DSLR között ? " -> Milc: nincs tükör, DSLR: van tükör => a milc kicsit könnyebb, de lassabban fókuszál/sötétben hamarabb akadnak fókuszproblémái. A milc-ek általában jobb videót produkálnak a DSLR-eknél.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.