Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) .: JuSzT :. válasza jeni (#22000) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

NX300

119.920

(#22002) jeni válasza .: JuSzT :. (#22001) üzenetére


jeni
félisten

hát.. :Y
nem pont egy Tmobilos telefonos boltban keresném a fényképezőgépet magamnak.
Extreme boltban u.a. Ft.

[ Szerkesztve ]

(#22003) .: JuSzT :. válasza jeni (#22002) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Legalább 1,5 éve árulják a samsung termékeket, most épp jó áron :)

(#22004) madgie válasza jeni (#22002) üzenetére


madgie
titán

Nem ugyanaz a garancia jár hozzá a trémobilnál, vagy mi?

(#22005) jeni válasza madgie (#22004) üzenetére


jeni
félisten

passz :N fűnyírót is adnak? :U
Vodafonos a kártyám ,így nem járok a T-s boltba :R

[ Szerkesztve ]

(#22006) Brut válasza madgie (#22004) üzenetére


Brut
tag

Én pénteken vettem a t-mobile webshopban 120ezerért, szerintem nagyon megérte, gari 2 év hivatalos Samsung

(#22007) schawo válasza jeni (#22000) üzenetére


schawo
titán

(#22004) madgie

De ugyanaz, sőt a Samunál egy nagy piros pont, hogy teljes Lightroomot csomagol a gép mellé.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22008) Stauffenberg válasza schawo (#22007) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Aminek a hivatalos listaára ebben a pillanatban 33 200 Ft, szóval nem rossz ajándék az. Mondjuk én még mindig inkább a Photoshop CC + Ligthroom bundle-re esküszöm a felhőből 12,5 EUR/hó áron.

(#22009) schawo válasza Stauffenberg (#22008) üzenetére


schawo
titán

Én is ezt mondom, nagyon komoly ajándék.

De az Adobe fulladjon meg, az amcsi díj csak 10 usd, ami áfával együtt is beleférne 10 euróba. De a rohadékok lehúzzák az balfasz európaiakat, fizessenek csak, az áll jól nekik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22010) jeni


jeni
félisten

szia

speciel erre nem találtam topikot.
ez a Digipod TR-560A Tripod van olyan jó esetleg ugyan olyan mint az Oly boltban az Oly EPL-5 dupla KIT-ben ajándékként mellékelt manfrottó állvány (kérdés,hogy ennél melyiket adják,biztosan a legkisebb változatát)?

[ Szerkesztve ]

(#22011) sideburns válasza jeni (#22010) üzenetére


sideburns
aktív tag

(#22012) .: JuSzT :. válasza jeni (#22010) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Az is oda van írva milyen állványt kapsz mellé.

[ Szerkesztve ]

(#22013) Stauffenberg válasza schawo (#22009) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezen én is morogtam régen, de mindegy, túl sokat nem lehet tenni ellene. Mindenesetre ez a csomag még 12,5 EUR havidíjért is simán nagyon jó, sőt, nagyon nagyon kiváló!

Lightroom CS5 - 33.200 Ft
Adobe PS CS6 - 260.500 Ft (utolsó forgalmazott ár)

A CC csomag évente 150 euró, így a dobozos szoftverek árából 6,5 évre elegendő előfizetést vehetsz. Csakhogy ennyi idő alatt kijön legalább három új főverzió, CC esetén meg nem számít, mert folyamatosan kapod az új funkciókat a frissítésekkel.

Eddig lehetett joggal fikázni, hogy az Adobe letojta azokat akik csak hobbi mellé keresnek szoftvert, de ez az érv már elszállt. :)

(#22014) jeni válasza .: JuSzT :. (#22012) üzenetére


jeni
félisten

szöveg alapján néztem és ott nem szerepelt,a reklám képet nem láttam.

Manfrotto Compact Action RED
Digitcam bolt
Viszont ha jól láttam többpontos vízmérték mérés nincs a Manfrotto állványban.

[ Szerkesztve ]

(#22015) Lassú Víz válasza Stauffenberg (#22013) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Működik ez a kombó valameddig (pl. az előfizetett időszak végéig) offline is vagy internet kapcsolat nélkül halott?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#22016) Stauffenberg válasza Lassú Víz (#22015) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem kell folyamatos internetkapcsolat hozzá. Az Adobe ID-val ugyan be kell jelentkezni, de működik offline is. A szoftverek sem a felhőben futnak, ugyan olyan letölthető, telepíthető kliensek mint eddig.

Azért néha kell neki netkapcsolat, például az előfizetés állapotát néha ellenőrzi, ha jól emlékszem ez 30 naponta történik meg (először csak figyelmeztet, hogy itt az idő egy kis internettel megetetni, nem tilt le azonnal).

[ Szerkesztve ]

(#22017) TayRol válasza .: JuSzT :. (#22012) üzenetére


TayRol
veterán

dejó ez az állvány. ha valakinek nem kell, adok érte 5 ezret.:)

(#22018) madgie válasza TayRol (#22017) üzenetére


madgie
titán

LOL :D

Én hatot is!

(#22019) .: JuSzT :. válasza madgie (#22018) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Neppervér:

Vételár: 131.700

minusz:

Váz: 80.000
Tele: 35.000
Kit: 20.000
Állvány: 6.000

141.000 :K :K

[ Szerkesztve ]

(#22020) TayRol válasza .: JuSzT :. (#22019) üzenetére


TayRol
veterán

ep5-höz nem adnak állványt? mert akkor lehet veszek egyet. :D

(#22021) madgie válasza .: JuSzT :. (#22019) üzenetére


madgie
titán

Viccen kívül, én pont ezeket a joystickfejeket szeretem, a gömbfej is ott áll a polcon.

(#22022) .: JuSzT :. válasza madgie (#22021) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Jónak tűnik, mondjuk rendes állványt nem is tudom mikor használtam utoljára, talán amikor a salátákat fotóztam.

Azóta csak Lidl-s gorillapod :)

(#22023) ssgt1981 válasza Parci (#2) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Egy Canon EOS 700D fényképezőgépet szeretnék vásárolni, ez lenne az első DSLR gépem. Mi a vélemnyetek erről a gépről, illetve a hozzádott 18-55mm IS STM objektívről?

(#22024) Tin_Shield válasza ssgt1981 (#22023) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha tetszik nyugodtan megveheted ezt az összeállítást.

(#22025) ssgt1981 válasza Tin_Shield (#22024) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi a választ. Kirándulások, nyaralások alkalmával szeretném használni a gépet amatő szinten. A kit objektíven kívül milyen objektívrt érdemes a későbbiekben beszereni. Több objektívet is néztem, de számomra a technikai paraméterek nem mondanak semmit.

(#22026) Fandango válasza ssgt1981 (#22025) üzenetére


Fandango
veterán

Majd ha már kitapasztaltad a gépet a kit obival, illetve a technikai ismeretekkel is tisztába leszel, akkor majd magadtól is tudni fogod mi kell neked (tele, uwa, macro stb., amire igényed lesz)

(#22027) tome0001


tome0001
senior tag

Sziasztok. 18-105-ös obival tervezek gépet vásárolni. Két gép között vacillálok: NIKON D5200 (205e FT) és Nikon D3300 (175e Ft). A 39 vs 11 fókuszpont gyakorlatban nagy előnyt jelent?
Melyiket ajánlanátok, és miért? Köszi, Tamás

(#22028) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Erről a kitről mi a véleményetek: Nikon D3200 (3ÉV) + 18-55mm AF-S DX VR II + 55-300 AF-S DX VR
Amennyire értek hozzá az igényeimet tökéletesen kielégitené.

(#22029) jjeahh válasza ssgt1981 (#22028) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az, hogy csak pár olyan gép van, ami absz nem ajánlott szinte senkinek, az összes többi jó cucc, az, hogy neked meg fog-e felelni az az egyéni igényeiden múlik...egy technikailag csúcs többmilliós szett is lehet számodra gáz ha nem arra való amire neked kéne...mennyi a kereted? számít a kis súly-méret? kereső kell-e? evf vagy ovf vagy mindegy? kirándulásokon kívül miket fotóznál még? később biztos fejlesztenél obikra, vakukra, állványra stb? beleásod majd magad a fotózás rejtelmeibe, fontos az ergonómia, fogsz babrálni rawokkal vagy csak turistafotókat fogsz lőni jpeg-ben? követő autofókuszra szükséged van? (sportfotó) használt is játszik vagy csak új? stb..stb...
az eddigi hozzászólásaid alapján neked egy jobb csúcskompakt is elég lenne sztem :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22030) ssgt1981 válasza jjeahh (#22029) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Évek óta egy Canon Powershot sx40-ez használok. Elsőkörben nagyjából 200e ft-ot szánnék az egész projektre. A jelenlegi gépemmel elsősorban az a bajom, hogy magas épületeket egyszerűen nem tudok vele normálisan lefényképezni. Jövő nyarig épületfotózáshoz egy nagylátószögű objektívet mindenképpen szeretnék venni.
Képeket nem igazán szoktam szerkeszteni, de alapszinten elboldogulok a Photoshoppal. Kompakt gépet nem igazán szeretnék venni, egyszerűen nem tetszik egyik sem. Superzoomos gépeket is néztem, de azokról majdnem mindenki lebeszélt.
Hobbi szinten érdekelne a fényképezés, de egyszerűen nincs rá időm átlag napi 10-12 órát bent vagyok az irodában.

[ Szerkesztve ]

(#22031) jjeahh válasza ssgt1981 (#22030) üzenetére


jjeahh
nagyúr

olympust ajánlanék a jó jpeg motor miatt, de ahogy elnézem téged jobban vonz a dslr style kalapácsforma...sztem vedd kézbe mindkettőt, illetve döntsd el, hogy a magic lantern/videózás fontosabb neked (canon) vagy a jobb állóképminőség (nikon)...+többen ajánlják a pentax k500-at is, azt is tapizd meg, ha találsz valahol...a pentax szokás szerint belépő szinten is többet nyújt pár dologban mint a riválisok. ha az ekv 24mm látószög neked nem volt elég valami ultraszéleslátót kell majd beszerezned, oly-canikon-pentaxra egyaránt léteznek ilyenek tudtommal

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22032) ssgt1981 válasza jjeahh (#22031) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszönöm a választ. Videózás nem fontos. Sokat járok Franciaországban azon belül is Normandiában, az ottani templomok nagyrészét egyszerűen képtelen vagyok a jelenlegi gépemmel lefényképezni.

[ Szerkesztve ]

(#22033) Tin_Shield válasza ssgt1981 (#22032) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szerintem maradj az első elképzelésnél (Canon), tanulgass, gyakorolj és közben spórolj egy 10-18 zoomra. A 10-18 meglepően tisztességesen sikerült ultranagylátó zoom, jelenleg semelyik másik rendszerre sincs hasonlóan jó árú uwa objektív.

(#22034) looser válasza tome0001 (#22027) üzenetére


looser
addikt

Csak olvasom a topicot, de most belevau: itt olcsóbban hozzájuthatsz. Nem vagyok a reklámemberük, csak jön a hírlevél és én is Nikon DSLR-t keresek :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22035) andris1602 válasza ssgt1981 (#22032) üzenetére


andris1602
aktív tag

Szia

Ha nem kell feltétlenül az ultra-nagylátószög, a Pentax K-500 és egy 16-45mm-es (ha megfelel a használt obi is) nagyon jó kombó és bőven 200 alatt van. Épületet fotózni szerintem kiváló :)

Üdv

(#22036) valory


valory
tag

Sziasztok,

kinéztem egy Nikon D3100 gépet, leginkább hobbifotózáshoz, emléképeknek. Véleményeket szeretnék kérni, mennyire éri meg megvenni. Lencsét nemigazán cserélnék rajta, mennyire használható a gép a gyári lencsével, gyengébb fényviszonyok mellet.

A válaszokat előre is köszi!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#22037) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!!
Figyelem! Figyelem! Szolgálati Közlemény Figyelem! Figyelem!

A Szfvári Madarasba NIKON1 S1 Kiállított uccsó darab 46K!!!!!!!!

Figyelem! Figyelem! Szolgálati Közlemény Figyelem! Figyelem!

Vegyétek vigyétek :C :C :C :C :C :C :C
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#22038) jjeahh válasza Nagya21 (#22037) üzenetére


jjeahh
nagyúr

majd 25k-ért használtan ;] annyiért ugrabugráló kutyákat fotózni kéne :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22039) MrChris válasza ssgt1981 (#22030) üzenetére


MrChris
nagyúr

nekem volt canon 700d+kitobi. Most már inkább elég lett volna egy használt 600d váz 100ért és vennék egy sigma 17-50/2.8-as alapzoomot, ha meg kell még pluszba a nagyobb látószög a fent említett canon 10-18 stm-et.
Azt is érdemes számításba venni, hogy mikor lenne szükséged rá, a vázak ára megy lefele és már nagyon érik a canonnál egy új szenzor, ami a használt 6-700d árának is jót fog tenni :D

(#22040) jjeahh


jjeahh
nagyúr

annyit azért hozzátennék a dslr+uwa zoom pároshoz, hogy ezek az obik sötétek, tehát amíg kívülről fotózol épületet jó fényben, addig rekeszelve is ok, minden más esetben egy állványra is szükség lesz sztem

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22041) valory


valory
tag

Sziasztok,

kinéztem egy Nikon D3100 és egy Nikon COOLPIX L830 gépet, leginkább hobbifotózáshoz, emléképeknek. Véleményeket szeretnék kérni, melyiket mennyire éri meg megvenni. A DSLR-en lencsét nemigazán cserélnék, mennyire használható a gép a gyári lencsével, gyengébb fényviszonyok mellet vs. Nikon COOLPIX L830. Egy jobban hozzáértő cimborám azt tanácsolta, h mindenképp a DSLR-t vegyem, mert nagyvonalakban megveri a másikat főleg gyengébb fényviszonyok mellet.

A válaszokat előre is köszi!

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#22042) jeni válasza valory (#22041) üzenetére


jeni
félisten

Ide is írom. A Nikon Coolpix L830 előnye,hogy egybe van minden, Nagy zoomal,magyarán további költséggel nem kell számolnod (kivétel a memória kártya és a táska). Ultrazoomba kicsik az érzékelők.
Nem fényerősek (vannak egyes modellek ami kivételek,de azok már 130000 Ft felettiek árban)
Ellenben a Nikon D3100 egy masszív váz jó alap OBI kittel. Sokrétű felhasználás,bővíthetőség,ez az egyetlen sarkalatos pontja a DSLR váznak,hogy óhatatlanul belebotlik a cserélgetésekbe,további költségekbe az obi terén. pl.:teleobjektív.
Ha a keret engedi akkor a Panasonic FZ-200-t vedd meg,fényerős minden állásban és telezoomos.(kb.123000 Ft)
Képminőségben,kidolgozásban,tartósságban alapból veri az Ultrazoomos gépet,de biztosan eljön az az idő,hogy a gyári KIT szabadban kevés lesz,tájportré,emberek,stb...

[ Szerkesztve ]

(#22043) valory válasza jeni (#22042) üzenetére


valory
tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszod. A Panasonic gép az drága nekem, és inkább a minőség, tartósság, stb számít nekem. És idővel, ha majd tényleg kevés lesz a gyári obi, akkor ugye csak azt kell lecseréljem és nem az egész gépet.

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#22044) A Zéé válasza valory (#22041) üzenetére


A Zéé
addikt

ha nem akarsz cserélni, akkor lehet, hogy egyiket se. Elgondolkoznék egy jobb csúcskompakton inkább az L830 nem az :).
Ultrazoomokban nem hiszek, gyenge minőségű marketing gépezetek, a dslr-nek meg pont a cserélgetés az egyik lényege.
De ha már itt kérdeztél, akkor D3100+18-105 obi kombót használtan 100 környékén ki lehet hozni, amivel nagyon-nagyon sok mindent meg tudsz oldani. Kevés fénynél tekerni kell az ISO-t, mint a veszedelem, de 3200-on szerintem még bőven használható (sztem használhatóbb, mint az L830 iso 800-on, ami már egy felhős napon is kellhet akár még kinn is). Verőfényes napsütésben nem igazán jön ki a különbség, de zűrösebb szituban nagyon.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#22045) jjeahh válasza valory (#22043) üzenetére


jjeahh
nagyúr

akkor végül mégis lehetséges, hogy vennél később obit...akkor a dslr vagy valami milc igénytől függően.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22046) Jherumit_ válasza Nagya21 (#22037) üzenetére


Jherumit_
csendes tag

Köszi a tippet! Lecsaptam rá.
Remélem nem bánom meg :)

(#22047) jeni válasza Jherumit_ (#22046) üzenetére


jeni
félisten

kompakt áron kaptál egy márkás MILC gépet új állapotban (garanciális újszerűt kaptál). kell ennél jobb?

[ Szerkesztve ]

(#22048) .: JuSzT :. válasza jeni (#22047) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Azért a multikban kiállított gépek a legritkább esetben tükrözik az új állapotot.

(#22049) Jherumit_ válasza jeni (#22047) üzenetére


Jherumit_
csendes tag

ja ezzel a résszel semmi gond, nagyon jó vétel volt, csak távirányítással vetettem meg húgommal és nyugodtabb lennék ha én is megfogdoshattam volna

[ Szerkesztve ]

(#22050) Sefter válasza Jherumit_ (#22049) üzenetére


Sefter
veterán

Akkor ő vitte el a rózsaszín gépet? Mert az ezüst még itt van... :DDD

Psn ID: sefter_hun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.