Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) konyi79 válasza silmatauki (#27999) üzenetére


konyi79
addikt

Az NX500 nyitóára már az X-E2 és A6000 mezőnye, melyek remek gépek és nem zsákbamacskák.

(#28002) silmatauki válasza konyi79 (#28001) üzenetére


silmatauki
őstag

Mondjuk eddig minden általam olvasott review azt írta, hogy az NX500 képminősége és AF sebessége uaz, mint az NX1-é. Persze epedve várom a DPReview tesztet. Ha zajban, ill. dinamikában legalább olyan szinten teljesít (persze 16 Mpixelre leméretezés nélkül!), mint a Fuji X-Trans, akkor máris vevő vagyok egyre egy 30-as prime-mal.

(#28003) konyi79 válasza silmatauki (#28002) üzenetére


konyi79
addikt

:P
Ezzel még várj 11 napot :DDD

(#28004) schawo válasza silmatauki (#28002) üzenetére


schawo
titán

Igen, ha egy pici NX1-et kapunk, az nagy szám volna.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28005) silmatauki válasza schawo (#28004) üzenetére


silmatauki
őstag

Sajna videóban, időjárásállóságban és bufferméretben nem ugyanaz. Na és persze EVF-ben sem...

(#28006) silmatauki válasza konyi79 (#28003) üzenetére


silmatauki
őstag

úgyérted a DPR – legalábbis így ígérik - március végéig publikálja az NX1 review-t?

(#28007) #31733248 válasza silmatauki (#27999) üzenetére


#31733248
törölt tag

Azért egyszer nézd meg alaposabban az újabb Sony jpg-it. Vagy olvasd el a dpreview,com új E-M5 IItesztjét, ahol nem éppen ez a vélemény tükröződik.

Persze az is igaz, hogy nem csak másfélszer akkora az újabb 24 megapixeles szenzorok felbontása, mint az Olympusoké, de a RAW file-okban is nagyobb a tartalék, így még jobban megéri ezekből dolgozni.

(#28008) ivana válasza .: JuSzT :. (#27951) üzenetére


ivana
Ármester

Már pont akartam írni a gf1 miatt, de látom közbe elment :( OLYMPUS PEN E-P1-ről mi a vélemény?

(#28009) Gyufaaa válasza schawo (#27976) üzenetére


Gyufaaa
veterán

:R Igyekszem. :)

(#28010) silmatauki válasza #31733248 (#28007) üzenetére


silmatauki
őstag

"Azért egyszer nézd meg alaposabban az újabb Sony jpg-it. Vagy olvasd el a dpreview,com új E-M5 IItesztjét, ahol nem éppen ez a vélemény tükröződik."

Hát nem tudom, a DPR EM5II tesztjében hol olvastál Sony JPEG-dicsőítést. Mert én sehol. A DPR soha sehol nem állította, hogy a Sony JPEG-jei a lehetőségekhez képest legalább ugyanolyan jó algoritmussal lennékek “előhíva”, mint az Olyé. Az, hogy pl. az RX100MkIII-tesztben már azt írták, jobb a kamera JPEG-e, mint az MkI-é, nem jelenti azt, hogy annyira ütős lenne úgy globalice.

“The JPEG processing is a little heavy-handed - you can turn down the noise reduction but you can't make the sharpening any more subtle, and even the 'low' NR setting is quite aggressive. However, the color response of the JPEGs seems more pleasant than the first-generation RX100 and, when considered as a whole image, rather than at 1:1 level, the camera's images aren't bad at all. And, as we say, the Raw files are excellent.”

De persze még ennél a még egy éves sincs-kameránál is megírták a "Cons" szekcióban (is), hogy “JPEG sharpening a little clumsy and interacts oddly with heavy noise reduction”. Mutass ilyet Oly vagy Fuji tesztben - ott egyik Cons se lesz JPEG-gel kapcsolatos...

[ Szerkesztve ]

(#28011) #31733248 válasza silmatauki (#28010) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nyilván nem a Sony jpg-it dicsőítik egy Oly-tesztben, de amikor az A6000-rel összevetették, nem írták, hogy jobb lenne nála az Oly jpg-ben. Mivel nem is az. A RAW-feldolgozásnál meg ugye egyértelmű a Sony fölénye.

[ Szerkesztve ]

(#28012) g.killer


g.killer
aktív tag

Sziasztok milyen memória kártya ajánlott? Nekem egy e-pl5-höz kéne! :)

"A legjobb megoldás az, ha az ember talál egy számára elviselhető állást, amiből meg tud élni, és a maradék idejét és energiáját a fotográfiának szenteli. " (André Kertész)

(#28013) Bozsana


Bozsana
tag

tudom hogy elég nagy off, de nem tudom hol tehetném fel a kérdést....

használja itt valaki az adobe által kínált lightroom+ps-t, 12 euro/hónapért?

(#28014) jjeahh válasza ivana (#28008) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Gyenge fényben lassúcska af, (igaz nincs af segédfény rajta), nem kompatibilisek vele az opcionális keresők, a kijelző felbontása mai szemmel már gyengus kissé, nincs beépített vakuja, már ha ez számít valamit, de ezeket leszámítva nagyon jó gép szerintem, építési minőségben kiváló, b*romi masszív, a jpeg motra szuper, de a raw-okkal is kevesebbet kell utómunkázni mint a gf1-el, a szenzor asszem ugyanaz, de mivel az oly-ban vázstabi van picivel hosszabb záridőket enged kitartani, ergó valamivel gyengébb fényben is boldogulsz vele. Ezeket mind vele lőttem: [link]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28015) konyi79 válasza silmatauki (#28006) üzenetére


konyi79
addikt

Nem, úgy értem (remélem) csak elő-áprilisi tréfának szántad, a samu majd megüti a sony-fuji-xtrans zajszintjét. 28MP-en. Amikor jelenleg még m4/3-ot nem tudják.

(#28016) silmatauki válasza #31733248 (#28011) üzenetére


silmatauki
őstag

"Nyilván nem a Sony jpg-it dicsőítik egy Oly-tesztben, de amikor az A6000-rel összevetették, nem írták, hogy jobb lenne nála az Oly jpg-ben. Mivel nem is az."

1. Ácsi! Az eredeti HSZ-emben ezzel vezettem be egy olyan beszélgetésfolyamra a válaszomat, ami JPEG-minőséggel foglalkozott: “A Sony-k is inkább RAW-only cuccok.”

Erre te ezt írtad:

“Azért egyszer nézd meg alaposabban az újabb Sony jpg-it. Vagy olvasd el a dpreview,com új E-M5 IItesztjét, ahol nem éppen ez a vélemény tükröződik.”

Akkor döntsd már el, hogy az OOC JPG-minőségről írsz, vagy sem. Mert a hsz-ed igenis úgy értelmezhető, hogy a DPR a Sony-k JPG-jét dícsérte úgy általában. Különösen, ha azt is figyelembe veszed, hogy – amint írtam vala – az egész beszélgetésfolyam az OOC JPEG-minőséggel foglalkozott már jóval a Te postod előtt.

Ami meg azt illeti, hogy közvetlenül hasonlítják-e a konkurencia JPEG engine-jeihez a DPR-esek a tesztelt cuccokat, kiemelve, hogy (ebben) az Oly és a Fuji a legjobb, a válasz igen – több ilyen review-t láttam már náluk.

2. Ahogy írtam alább, az adott szenzor outputból kihozható maximumról írtam. Tudom, hogy a Sony 24-esből sokkal több hozható ki, és emiatt a JPG-jei összességében (részletesség, DR stb,) esetenként jobbak lehetnek, mint az Oly. Ennek ellenére továbbra is most, 2015-ben és a legújabb Sony kamerákkal, mindenki azt ajánlja, hogy a Sony-t RAW-ban használja a jónép, mert egyszerűen a JPEG engine nem annyira optimális, mint az utófeldolgozás. Szemben a Fujival meg az Olyval, ugyebár.

(#28017) silmatauki válasza konyi79 (#28015) üzenetére


silmatauki
őstag

Nem tudom – még igazán komoly (DPR vagy DxO) review-t nem olvastam az NX1-ről, hát még az NX500-ról. Az Imaging-resource meg a többiek általában felejtősek.

(#28018) NdF


NdF
csendes tag

Ez a Samsung NX500 képminőségben hogy viszonyul az Olympus E-PL7-hez?

(#28019) Tin_Shield válasza NdF (#28018) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A szenzor vélhetőleg jobb a Samuban, nagyobb a méret és a felbontás.
De a szenzor önmagában még =/= képminőséggel, bár fontos összetevő. Legalább ennyit számít az objektív(ek) minősége. És ott vannak még a többé-kevésbé szubjektív dolgok, mint pl. a színvilág, a jpg motor és/vagy a feldolgozás stb. Szóval nem olyan egyszerű kérdés ez.

(#28020) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Akkor egy canon 600D-be nyugodtan belevághatok?
Fontos az info, mert lehet hét elején tudnék venni egyet.
Köszi a válaszokat. :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#28021) silmatauki válasza NdF (#28018) üzenetére


silmatauki
őstag

Még nem igazán ismert. Feltételezhetően igen jó. A DPR március vége előtt publikálja az NX1 review-ukat; abból választ kapunk.

(#28022) ivana válasza jjeahh (#28014) üzenetére


ivana
Ármester

Köszi, akkor megpróbálom ezt lealkudni kicsit :)

(#28023) NdF válasza silmatauki (#28021) üzenetére


NdF
csendes tag

Köszi, akkor megvárom a teszteket. Eddig az oly volt a befutó, de most ez a Samu picit elbizonytalanított. :)

(#28024) #40935168 válasza bercsi (#27979) üzenetére


#40935168
törölt tag

Már megint ez a xar ... felejtsétek már el a snapsort-ot ... :W

(#28025) #40935168 válasza fr3ntzen (#28020) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K

(#28026) fr3ntzen válasza #40935168 (#28025) üzenetére


fr3ntzen
aktív tag

Köszönöm a gyors reagalast ! :R

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#28027) schawo válasza fr3ntzen (#28020) üzenetére


schawo
titán

Persze.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28028) wms


wms
senior tag

A photographyblog.com már tesztelte az nx500-ast. Igen jókat írtak róla :K

(#28029) szilu7 válasza Bozsana (#28013) üzenetére


szilu7
senior tag

Igen.

(#28030) Lassú Víz válasza Bozsana (#28013) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Igen. Ha nem telik rá, használd a kamera gyártó raw konverterét meg a gimp-et.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#28031) silmatauki válasza wms (#28028) üzenetére


silmatauki
őstag

Hát sajna az ő tesztjükben nem sok konkrétum van – látszik, hogy minél előbb a “piacon” akartak lenni vele. Pl. semmi Nikon / Sony 24 Mpixeles összehasonlítás low light-ban, RAW-ban, minél kevesebb (vagy egyenesen 0) processzálással.

Ami viszont tényleg bizakodásra az okot, az a 3 órája publikált Nikon 7100 vs. NX1 teszt. Egyáltalán nem rosszabb az NX1, sőt, a 7100 sokkal durvábban bandingol már 5EV-s shadow 100ISO pushnál is, hát még extrám magas 7-nél. Az NX1 képében csak ez utóbbinál van banding, de sokkal kevesebb.

(#28032) schawo válasza silmatauki (#28031) üzenetére


schawo
titán

Tudom, te bányafotó zajmániás vagy. Na de 7 fé árnyék visszahúzás? Ki az az barom, aki ilyet csinál? Még a világ legtehetségtelenebb, teljesen vak és egyben szellemi fogyatékos fotósa sem képes 5-7 fényértékkel alulexponálni a képeit, hacsak nem szándékosan. Ez egy gép leglényegtelenebb tulajdonsága, pontosan nulla jelentőséggel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28033) silmatauki válasza schawo (#28032) üzenetére


silmatauki
őstag

5-7 EV visszahúzás igenis jól jöhet akkor, ha panorámát fotózol, és nagy a dinamikakülönbség. Ugyebár panorámánál, elkerülendő a stitchelés során csúnya sávosodást okozó expozíciókülönbségeket, a csúcsfényekhez kell mérni. Én panózásnál jellemzően 3-4EV-ket szoktam tolni az árnyékokon. Szerencsére az X-Trans RAW-ok ezt nagyon jól bírják (szemben mondjuk az m43-mal). Nem 5-7, de azért már közel van hozzá.

(#28034) MrChris válasza schawo (#28032) üzenetére


MrChris
nagyúr

Na jó, de ha valaki banding bajnokságon akar indulni ;]

(#28035) schawo válasza silmatauki (#28033) üzenetére


schawo
titán

Ha egy panón 4 fényérték lett visszahúzva az árnyékokon, akkor ott valami el lett baltázva. Vagy a készítéskor, vagy az utómunka során. De legyen. Viszont a 4 és a 7 között még mindig 3 fényérték van. 8x megvilágítás. Az közel van? Ne má'.

Én 12 megás régi mft-t használok, ahol a 2 fé már a határt jelentik. Nagyon kevés olyan képre emlékszem, ahol ez konkrét, megmegoldhatatlan problémát jelentett egy kép szempontjából. A szétcibált képek semmilyen gépből nem mutatnak jól, az emberi látással nincsenek összhangban.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28036) silmatauki válasza schawo (#28035) üzenetére


silmatauki
őstag

Simán lehet 4EV difi mondjuk egy ablakon belátszó égbolt és a belső szoba között. Vagy ha szabadtérben panózol, az ég és az árnyékban levő föld között (saját tapasztalat). Ilyenkor ha nem akarsz HDR-rel vacakolni*, akkor durván fel kell húzni az árnyékokat stitchelés előtt, uniform módon, minden egyes RAW-ra. Én így csinálom, és Fuji RAW-okkal, C1-gyel, szigorúan ISO200-on, baromi jó eredményeket kapok.

*:
- HDR inputot eleve nem forgad pl. az ICE, így annál eleve kell egy plusz lépés a HDR-esítéshez
- a Fujik csak +1/-1EV-t támogatnak, ami messze nem elég a 4EV különbséghez, így automata bracketinget nem használhatnánk. Pedig az, ha nagyobb lenne az átfogáshoz, simán használható lenne full manuál panóhoz is, mert AE módban, manuál ISO-nál, S-nél és A-nál az AE bracketing mód csak a zársebességet bántja (és nem az ISO-t vagy az apertúrát), és mindig csak a manuálisan beállított S körül. Franc se érti, miért +1/-1EV a maximum Fujinál...

(#28037) schawo válasza silmatauki (#28036) üzenetére


schawo
titán

4 < 7 különösen egy logaritmusos skálán. 18dB azaz nyolcszoros különbség.

És egy panót se alulexponálsz az éghez, és utána húzod fel az árnyékokat, hanem kettőt alulról, kettőt felülről, ha kell.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28038) silmatauki válasza schawo (#28037) üzenetére


silmatauki
őstag

"És egy panót se alulexponálsz az éghez, és utána húzod fel az árnyékokat, hanem kettőt alulról, kettőt felülről, ha kell."

épp erről írtam az alább: ha bracketelsz panót, akkor sokkal lassabban lesz végeredmény, főleg ha gyorsan akarsz valami szépet mutatni a T. Megrendelőnek, amihez meg adja magát az ICE, különösen az online, multiplatform Photosynth viewer miatt. Plusz, ahogy írtam, egyes kamerák (pl. az összes Fuji) csak +1/-1EV-vel hajlandóak bracketelni, azaz kézzel kell tekergetni a shutter speed tárcsát az egyes felvételek között, ami azért mondjuk 168 részképnél (55 mm equiv pano vízszintesen 15, függőlegesen 25 fokos eltolású sorokban fotózva, -75-től +75 fokig) már igencsak nehézkes.

(#28039) schawo válasza silmatauki (#28038) üzenetére


schawo
titán

ÖÖöö nem tudom, hogy ennek mi köze van ahhoz, amit én mondtam. Én semmilyen expósorozatról nem írtam. Csak csúcsfény-árnyék kidolgozásról.

Nem ismerem azokat a szoftvereket amit használsz. Én, ha kell, kidolgozni LR-ot (vagy OV-t) használok, panóra csak a Hugint ismerem. És nem szoktam ilyen 168 képes ( :Y ) panót csinálni. Főleg nem akarok megrendelőket kiszolgálni. És nem is tervezem. Sőt, a következő életemben sem tervezem. Valamit nem értek. Ha te üzleti célból panorámákat csinálsz, akkor miért nem rendes célgéppel csinálod, miért egy hobbifujival?(Igen, minden fuji hobbifuji - esküvőfotózás nem ér) Jó végül is nem az én dolgom, de hidd el, a többséget ku..ára nem érdeklik ezek a speciális problémákra adott speciális megoldások.

Ez olyan, mintha a zenehallgatós topikban elkezdeném a stúdiós DA/AD konvertereket a bemeneti hangminőségük alapján ajánlgatni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28040) silmatauki válasza schawo (#28039) üzenetére


silmatauki
őstag

Csak mostanában kezdtem megrendelésre csinálni Gigapixel panókat – ezért is szemezek most jóval nagyobb felbontású, de hasonlóan zajmentes vázakkal. A 168 (7*24) kép meg kell ezekhez, mint input, 50-55mm körül, 180 fokos vertikális lefedéshez.

"ÖÖöö nem tudom, hogy ennek mi köze van ahhoz, amit én mondtam. Én semmilyen expósorozatról nem írtam. Csak csúcsfény-árnyék kidolgozásról."

Tudom – teljesen helyénvalók is voltak a megállapításaid normál (nem panós) esetben. Panónál viszont tényleg irdatlan expókülönbségek lehetnek, és ott tényleg nagyon jól jön a húzhatóság, mert nem kell HDR-rel szenvedni.

[ Szerkesztve ]

(#28041) schawo válasza silmatauki (#28040) üzenetére


schawo
titán

Egy NX sem célgép, nem csak a Fuji nem az. Sőt, egyik sem, amiről itt szó van a topikban. Ezek csak önszívatásra alkalmasak. Csak a zenei példámat folytatva, amiket én használok ADDA, azok a hifis topikban szóba sem kerülnek, csak néha szőr mentén, említésképpen.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28042) silmatauki válasza schawo (#28041) üzenetére


silmatauki
őstag

Tudom, hogy sokkal jobban járnék egy középformátumos géppel. Csak nincs rá pénz (nem sok pííízt adnak a megrendelők) – örülök, ha az NX500-at meg tudom venni egy 30-assal, hogy a 28 Mpixel miatt lényegesen részletgazdagabbak lehessenek a képeim anélkül, hogy tovább kellene emelnem a gyutávot.

(#28043) konyi79 válasza silmatauki (#28038) üzenetére


konyi79
addikt

;]
Vegyél Sonyt, akár 3EV BRK sorozat 5 képpel. :P
C1 express meg ingyen letölthető hozzá, pro meg minimális ráfizetéssel (23EUR).

(#28044) silmatauki


silmatauki
őstag

Nagyon jó hírek a legújabb Samukról:

"[Vs. Nikon7100] The NX1 has significantly better base ISO DR in qualitative terms - much less banding and shadow tinting."

(#28045) #31733248 válasza silmatauki (#28016) üzenetére


#31733248
törölt tag

Csakhogy az, ahogyan Te megfogalmazod, egyértelműen azt üzeni a topicban tanácsot kérőknek, hogy a vázból kieső Sony jpg-k rosszak, rosszabbak, mint az Oly jpg-k. Holott ez nem igaz. Ettől még érdemesebb lehet a Sonyval nem jpg-ben fotózni, mint mondjuk az Olyval, hiszen a RAW-feldolgozásnál nagyobbak a tartalékai. Ezért is ajánlják, hogy RAW-ban fotózz.

(#28046) MrChris válasza #31733248 (#28045) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pedig a sony jpg-i rosszabbak az olyénál, ami inkább az egyik legjobb. Lehet hogy nem hiszed el, meg hogy szubjektív, de így van.

(#28047) fr3ntzen


fr3ntzen
aktív tag

Holnap megyek a d600-ért . Köszi a helpet ! :Y :R

[ Szerkesztve ]

PS4,PS3,PSP,PS One, Huawei p30pro, Canon Eos 7D, Valami i7es erőmű :) Instagram: heroldhenzphotography, henzherold

(#28048) jjeahh válasza #31733248 (#28045) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mióta megy ez a sony vs mft vita, hetek óta? nem unod már? :U

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28049) konyi79


konyi79
addikt

Néha dögunalom amit küzdötök ezen, de tényleg.
A Fuji és az Oly nagyon ráérzett a mostanában divatos kissé túlszaturált színvilágra, mindezt úgy megoldva nem tolakodóak a szinei, szépek a tónusátmenetek. Pont.
A Sony vagy nem akar vagy nem tud ez után menni, de laposabbak a szinei, de hívhatjuk nyugodtan természetesebbnek is. Simán hozza egy Nikon vagy Canon ooc jpeg szintjét, nem szar. Jobbak viszont vannak nála. Pont.
Az Oly emellett eszméletlen jó zajszűrő algoritmussal bír, a jobb midnél. A Fuji meg a színprofilokat ügyesen elnevezte filmmódoknak, és sikerült is ezeket szerethetően megírnia. Ezt nem tudja a Sony.
A Sony viszont másban tud jót. Piac legjobb szenzoraival vehetsz gépet, ha kicsit foglalkozol a dologgal a gépek árába jellemzően bele tudod alkudni az 5 éves gyári garanciát, ami nem éppen elvetendő szolgáltatás.
Szoval akinek Sony van, vegye tudomásul van rendszer, ami bizonyos dolgokban jobb, akinek meg nincs és csak veri itt magát mindig a szaraszonival fogjon egyszer egy ilyen gépet, és kezdjen el vele képelni. Ha nem tud vele jó képet csinálni, fossa össze magát, mert nem a géppel volt a baj.

[ Szerkesztve ]

(#28050) Byk01 válasza fr3ntzen (#28047) üzenetére


Byk01
senior tag

A 600D-ből hogy lett D600? :D

(#28049) konyi79 A néha kivételével egyetértek az első mondatoddal. A többi már túlragozás.

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.