Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) ati3x válasza m3ss (#40000) üzenetére


ati3x
senior tag

+1 a gm1 12-32 kombóra. Nekem van, szuper kompakt méret. Késöbb akár mehet rá egy 20/1.7.

(#40002) jjeahh válasza m3ss (#40000) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Csak nehogy meglepődj mennyire pici :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40003) m3ss válasza jjeahh (#40002) üzenetére


m3ss
veterán

talan Mercutionak is ilyen van, lattam mar. ki is buktam rajta, hogy milyen kicsi :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#40004) #31733248 válasza m3ss (#39998) üzenetére


#31733248
törölt tag

Két tippem van: Sony RX100 vagy A5000. Ingyen van a Sony gépekhez a Capture One Express és nagyon jó alkalmazásokat lehet a vázra letölteni.

(#40005) konyi79 válasza #31733248 (#40004) üzenetére


konyi79
addikt

Viszont egyik nettóban még igen, de a másik nagyon nem fér be 100k környékébe, pedig az RX100 lenne a legjobb kis videós váz.

Az A5000 mellett a pana ellenében a ki/felhajtható kijelző szól, meg valamivel jel/zajban jobb ha számít a low light videó. Kezelni elég szenvedős.

(#40006) tvamos válasza bandhajon@ (#39996) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nikon 1.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40007) #31733248 válasza konyi79 (#40005) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ezek uniós árak!

(#40008) Muerte68 válasza m3ss (#40003) üzenetére


Muerte68
addikt

szerintem is megfontolandó az A5000-is méretben majdnem olyan kicsi mint a pana,viszont jobb a fogása és a képe is :K A kezelés szokható főleg ha nem álligat sokat a gazdája :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#40009) silmatauki válasza ati3x (#40001) üzenetére


silmatauki
őstag

+1 tolem is. Szuper kis gep - tenyleg a m43 rendszer esszenciaja (ha ma'r aranylag kicsi a szenzor, akkor a vaz is minel kisebb legyen).

(#40010) m3ss válasza konyi79 (#40005) üzenetére


m3ss
veterán

valamit benezek? en ugy latom 110k az rx100 is. amugy nem itthoni vasarlas lesz, kinaban szerintem meg olcsobbak is ezek a gepek.
rx100-ban mekkora szenzor van?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#40011) Muerte68 válasza m3ss (#40010) üzenetére


Muerte68
addikt

Rx 100

Effektív pixelek száma: 20,2 Megapixel
Érzékelőlapka mérete: 13,2 x 8,8 mm
Érzékelőlapka típusa: Exmor CMOS

m4/3-Pana

Apsc-Sony A5000

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#40012) jjeahh válasza m3ss (#40010) üzenetére


jjeahh
nagyúr

1". Azért less meg pár tesztképet, mert ha jól emlékszek az első gen. rx100-nak kissé gyenge volt az obija.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40013) tapuah


tapuah
csendes tag

sziasztok!

szeretnék venni egy jobb fényképezőgépet, a gépre szánt összeg 100.000-tól akár (ha tényleg megéri) 300.000-ig is elmehet.
felhasználás: tájképek készítése nyaraláskor, család fotózása, főleg kisbaba :) szobában, rosszul megvilágított (csak lámpafény) helységben is.
mérete és súlya teljesen mindegy milyen.
videót általános szinten készítenék vele, pl. gyerekről, ahogy ide-oda totyog, ilyesmi.
lehet használt is, de a mai világban nehezen bízom meg a használt dolgokban sajnos. ha vki tud megbízható használt terméket, akkor érdekel. :)
egy amatőr fotós ismerősöm ajánlott két gépet: canon 1300d-t és a canon 750d-t. az elsőt 130.000 környékén megvehetem, a másikat 300.000 körül. vélemény róluk? vagy nézzek más márkát inkább, amely jobban megéri?
szeretek tanulni, tehát a jobb/drágább gép is megérné nekem (mint teljesen kezdő fotósnak), mert szívesen megtanulnám kezelni, hogy ki tudjam használni a gép adta lehetőségeket.
a segítségeket előre is köszönöm!

(#40014) Snoop-y válasza tapuah (#40013) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez eleg tag kb a belepo milctol a hasznalt komolyabb DSLR-ig minden belefer.

Egy dolgot kell eszben tartani. Egy gep az meg csak a kezdet nem lesz letudva azzal hogy megveszed es hurra innentol mindent tudsz vele fotozni (illetve tudsz csak kompromisszumokkal)

Ha komolyan gondolod a fotozast (ugy ertem kesobb szeretned tovabb is hasznalni a lencseket amit vasarolsz hozza akkor erdemes lehet beballagni egy fotos uzletbe megtapogatni melyik rendszer jon be neked inkabb illetve milyen lehetosegeid lesznek a kesobbiekben hogy bovitsed ha eppen lecsereled)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#40015) Throme válasza tapuah (#40013) üzenetére


Throme
veterán

Én azt javasolnám 1 hétvégére kérd kölcsön az ismerősöd gépét (gondolom cserélhető obis van neki is, ha már azt ajánl) lehetőleg fényerős obival, és próbálgasd. Szabadban és szobában egyaránt. Így közelebb kerülsz a megoldáshoz. Ha nincs túl régi gépe, akkor a videó funkciót is próbáld ki.
Utána már szűkíteni tudod az elvárásokat, igényeket.

Ha ezt nem léped meg, itt kapsz majd kismillió ajánlást, kezdve a tükrösöktől (belépő, haladó) a milcen kereszetül esetleg a nagyobb szenzoros kompaktokig. Az tuti! :K

(#40016) konyi79 válasza m3ss (#40010) üzenetére


konyi79
addikt

Ja igen, én nem az RX100 első generációjára gondoltam.
A kis gép a 4. generációnál tart. Az 1-2 ekv 28-100 ekv f1,8-4,9 objektívvel van szerelve, a korábbi AVCHD kodeket ismerik csak. A 3-nál lépett nagyot, rövidebb lett az obi (24-70), de fényerőben a hirtelen sötétedő helyett f1,8-2,8-at kapott, meg 50Mbps XAVCS a videója fHD-ban. A 4 generáció meg legyalázta a mezőnyt, maradt a jobb optika, a kiváló BSI szenzort lecserélték egy nagyon gyors kiolvasású rétegeltre, ami közel hozza az mft-k jel-zaj viszonyát, 4k videó 100Mbps, meg slow motion 960fps(!)

Szóval én ha főleg videó, nem adnám alább az mk3-nak. Sőt, ha kína, miért nem újítasz be egy belpiacos 6300/6500-at, kiegészítené a többi cuccod úgy, kompatibilis az A7-re szerzett obikkal?

Csikós tapasztalata az első gen RX100-zal nem tudom mennyire általánosítható, de érdemes ráolvasni Totalcaros hisztijére (jó hosszú, a közepe tájékán beszél róla). Máshol is hallottam már velük problémát.

(#40017) Nippon válasza konyi79 (#40016) üzenetére


Nippon
őstag

Már kapható az ötödik generáció és elég nagy a minőségi ugrás. :B

(#40018) m3ss válasza konyi79 (#40016) üzenetére


m3ss
veterán

nem sajat reszre lesz. videozasra is lenne hasznalva. viz alatti tokot is akar hozza, normalis vazjpeg, sztem raw-t egyet sem fog elloni vele.
akkor a5000 vagy gm1.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#40019) konyi79 válasza Nippon (#40017) üzenetére


konyi79
addikt

Ez ki is maradt nekem. De itt azért nem látok olyan nagy lépést, mint a 2-3-4 generációk között. Maradt a szenzor, üveg, nagyjából minden.

(#40020) Snoop-y válasza konyi79 (#40016) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat ez durva :D Kb ratusszentesz egy nagyobbat es beazik :DD

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#40021) konyi79 válasza m3ss (#40018) üzenetére


konyi79
addikt

akkor nehéz. Víz alá isten iso-ja se elég, talán ott előnyben van az 5000. Oda érdemes lenne egy Samy 12f2-t túrni, ha van tok amibe befér, fixen beállított fókusszal is jó lehet. De az a kereten jócskán túlmutat úgy már, meg aztán a víz alatti tokok se olcsók.
Sony Jpeg motort ismered, nem merek itt írni róla semmit. :)

(#40022) Slowman


Slowman
aktív tag

Hello,

van valakinek tippje ilyen max 70-80 körüli gépre (egyik kollégám keres magának gépet). Az alábbiakat kéne tudnia:
-Túrázáshoz szeretné, tehát nem legyen nagy nehéz
-Természet fotóhoz később makro a cél
-Szeretné bővíteni később, legyen hozzá normális áron obi megfelelő választékba ne csak 600e ért zeiss.
-Nem gerjed a tükrös témára nem kell neki a "olyan profin nézzen ki cucc" csak jó minőségbe szeretne fényképezni relatív kis mérettel és értelmes bekerülési költséggel.

Én gondolkoztam azon, hogy jó lenne neki egy MILC csak hát ezekhez mennyire található értelmes makro obi. Meg azok még használtan nem annyira vannak és ez az ár eléggé használt szagú. De én mondtam neki h lehet inkább kicsit magasabb büdzsét kéne szabni. Lehet 100-120-ból már inkább kijön amit akar. Vagy 150ért lehet kapni elég jó Panasonic MILC-eket. De a legnagyobb bajom ezerekkel a MILC-ekkel, hogy nem találtam hozzá jóféle makro obit.

(#40023) konyi79 válasza Snoop-y (#40020) üzenetére


konyi79
addikt

Azt nem hinném azért, volt már nem egy sony gépem, ami nem kicsit elázott, és semmi baja nem lett. Ott érzek némi túlzást, vagy talán kevésbé volt őszinte. Viszont objektív hibát már máshol is olvastam vele kapcsolatban valahol.
Ezért is írtam ne vegye fel a fórum annyira, ne általánosítsunk, de örüljünk a kiterjeszthető garanciának. ;]

(#40024) tvamos válasza Slowman (#40022) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nikon 1 J2 a legolcsobb.
Makrozni meg lehet siman lehet vele kozgyuruvel.
Siman lehet venni olcson fenyeros fixet is, 10mm, 18.5mm.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40025) Nippon válasza konyi79 (#40019) üzenetére


Nippon
őstag

Új proci+LSI, 315 pontos pdaf és 24fps-es sorozat, szerintem ez elég nagy ugrás. A képminőség nagyjából azonos, persze.

(#40026) jjeahh válasza Slowman (#40022) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Használtan 30-35k-ért is lehet kapni egész jó milc vázat, újan viszont a 70-80k keret necces...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#40027) Snoop-y válasza konyi79 (#40023) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem is volt Sony gepem nem is egy. Sot magat a gepet meg olcson meg is tudtam/tudom venni.

A gond ott kezdodik amikor nativ fenyeros objektivet akarsz hozza venni...

Multkor valaki linkelte az 50mm-es prime lencsejuk valami 1600 EUR ;]

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#40028) 80hun válasza Snoop-y (#40027) üzenetére


80hun
addikt

Mármint mihez 1600 euro az 50-es natív prime.? :)

(#40029) Snoop-y válasza 80hun (#40028) üzenetére


Snoop-y
veterán

Sony A7 es felette

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#40030) 80hun válasza Snoop-y (#40029) üzenetére


80hun
addikt

De az egy planar.
Maximum ilyeneket rakhatsz mellé hogy Nikkor 58/1.4 1600euro v. Canon EF 50/1.2L 1750euro

Így már nem is olyan drága igaz :)

(#40031) konyi79 válasza Snoop-y (#40029) üzenetére


konyi79
addikt

Az a planar pont annyiba kerül, amennyit ér.
Mint ahogy az 55F18Z is :K
Persze át lehet esni a túloldalta, de az FE50F18 meg kifejezetten olcsó, ahhoz képest meg nem rossz.
Bár amilyen gyorsan fejlődik a rendszer, elhiszem nehéz követni.
Meg az RX100-hoz hogy kapcsolódik a planar?

[ Szerkesztve ]

(#40032) pandur99 válasza Slowman (#40022) üzenetére


pandur99
aktív tag

Kezdetnek egy Olympus E-PL5 12-50-es obival bele is fér a keretbe.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#40033) Slowman válasza pandur99 (#40032) üzenetére


Slowman
aktív tag

köszi, ez nekem elég szimpatikus. majd meglátjuk mit mond rá a srác.

(#40024) tvamos:
amúgy ez a közgyűrűs makrózás mennyire jó? AF ilyesmi? van valakinek személyes tapasztalt?

(#40026) jjeahh:
jah használtan persze a 70-80. viszont az a teljes szett kártya, táska minden zubehör.

(#40034) 80hun válasza Slowman (#40033) üzenetére


80hun
addikt

Esetleg ha érdekel itt láttam egy G3-at 30e-ért :)

(#40035) tvamos válasza Slowman (#40033) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon jó a közgyűrű. Nekem az van. Kell hozzá sok fény.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#40036) ati3x válasza Slowman (#40033) üzenetére


ati3x
senior tag

Pana gm1 12-32-el. Késöbb makróra a hasznàltan túrni egy 12-50-et. 30-35-ért. 12-32-el a gm1 zsebméret. Szó szerint. 12-50-el màr nem annyira. Viszont, a gm1 12-50 kombó wifin keresztül teljesen tàvvezérelhetö. Élöképpel, zoommal. Elég vidàm dolog. :)

(#40037) tommyx


tommyx
tag

Sziasztok,

szeretnék egy fényképezőt elsősorban portré fotózásra (család), másrészt általános használatra (mindez hobbi szinten). Néha videóra. Nagyságrendileg 200e Ft a határ.

A Sony A6000-et néztem első körben. Ami szimpatikus benne, a gyors autófókusz fotózásnál és videózásnál is. De ha megveszem a készüléket, és egy portré obit, akkor már 280e Ft-nál tartok.

Van esetleg más tippetek? DSLR is játszik. Csak hozzá nem értőként nehezen tudom megítélni, hogy pontosan mit veszítek az A6000-hez képest, ha veszek egy belépő Canont/Nikont, és hozzá obi(ka)t.

Köszönöm,
Tamás

(#40038) Snoop-y válasza tommyx (#40037) üzenetére


Snoop-y
veterán

A sorozatlovesnel leszel hatranyban egy DSLR-el.

Aztan hogy melyik keresot preferalod pl EVF vagy OVF azt neked kell eldontened

Sulyban nehezebb egy DSLR (ha ez szamit)

Portrezast nem tudom mennyire gondolod komolyan de DSLR-hez nagysagrendekkel tobb vaku rendszert lehet kapni.
Akku kapacitasban viszont oda vissza leveri a MILC-et (ha ez szamit)

De neked is azt javaslom hogy menjel el egy fotos uzletbe vagy akar media markt -ba es nezzed meg kis kezeddel hogy az jo lesz e neked. :K

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#40039) #31733248 válasza tommyx (#40037) üzenetére


#31733248
törölt tag

Javaslom, olvasd el az A6000-ről irt összefoglalómat:

https://sites.google.com/site/sonya6000ajanlo/

(#40040) Snoop-y válasza #31733248 (#40039) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ami ugy segit a DSLR-el valo osszehasonlitasban hogy :F

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#40041) asdf_ válasza Snoop-y (#40040) üzenetére


asdf_
veterán

Az lenyegtelen, ha valakinel csak csiraja is felmerul, hogy Sony a 6000-6300-at vesz, akkor azonnal be kell szurni a muvet, mintha fizetnenek erte. Csodalkozom, hogy meg nem hasznal egy botot, ami megoldja ezt helyette automatikusan :D

(#40042) Nippon válasza asdf_ (#40041) üzenetére


Nippon
őstag

Nagyon jól látod, felmerült, ezért linkelte be az összefoglalót. Jobb lenne, ha ide lenne leírva minden egyes alkalommal kb nyolcvan sorban?

(#40043) Snoop-y válasza Nippon (#40042) üzenetére


Snoop-y
veterán

A problema azzal van hogy irrelevans (gondolom kerdezo emberunk felkutatta mar az osszes elerheto A6000 specs.html -t a neten legalabbis nem sirt hogy nem ert valamit) mert o azt akarta megtudni hogy a kivalasztott A6000 -el szemben milyen negativumok vagy pozitivumok (ok ezt pont nem kerdezte) lehetnek ha megis DSLR-t venne.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#40044) 80hun válasza tommyx (#40037) üzenetére


80hun
addikt

DSLR-ből a talán Pentax K50-et nézd meg :)
Van benne af finomhangolás, időjárásálló , 1/6000-es záridő, pentaprizmás kereső..
Árát tekintve sztem best buy a belépő dslr gépek közűl. :)

(#40045) mazsi70 válasza tommyx (#40037) üzenetére


mazsi70
senior tag

Ha ,videózni is akarsz ,akkor Panasonic - Sony vonal .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#40046) Nippon válasza Snoop-y (#40043) üzenetére


Nippon
őstag

Szerintem nem irreleváns, simán bele lehet futni dolgokba, akkor is ha utánanéztél valaminek. Minél többet olvasol, annál jobb. Amúgy meg nem sok összefoglaló van, főleg nem magyarul (már ha ez szempont).
A kérdés második felére valóban nem ad választ, de arra is vannak itt elegen.
De hogy segítsek, az égvilágon semmit nem bukik egy belépő CaNikon vacakkal szemben.

(#40047) m3ss válasza Snoop-y (#40043) üzenetére


m3ss
veterán

par kulonbseg fotozas teren apsc dslrekhez kepest:
nagyobb kereso, arc es szemfelismero, nincs fokuszkalibralas, konzisztens af, ellenfenyben sokkal jobban fokuszal, meret, suly
rosszabb akku uzemido, blackout time, dragabb obik.

"Portrezast nem tudom mennyire gondolod komolyan de DSLR-hez nagysagrendekkel tobb vaku rendszert lehet kapni."
vannak sonyra is olcso es jo vakus megoldasok. pl godox.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#40048) #31733248 válasza Snoop-y (#40040) üzenetére


#31733248
törölt tag

Azért tettem be az A6000-ről szóló összefoglalót, mert A6000 iránt érdeklődött. Ilyen egyszerű.

(#40049) -miura válasza #31733248 (#40048) üzenetére


-miura
csendes tag

Hát kb. mint harminc éve a Trabant használatija :O
Rég derültem ilyen jót :DD

:)

(#40050) Neck válasza Snoop-y (#40043) üzenetére


Neck
veterán

A kérdező legelső hozzászólásban benne volt, hogy videózni is szeretne - azért ott eléggé egyértelműen jobb az A6000 / Pana (attól függően, hogy a fókuszsebességet vagy a felbontást részesíti előnyben) a belépő CaNikonoknál.

Szerintem Econ hozzászólása a beszúrt cikkével relevánsabb volt a kérdező számára, mint a tiéd, azzal, hogy ontopicként kötözködsz Econnal...

Tommyx: vegyél egy A6000-est, és gyűjts egy portréobira. Addig vehetsz mellé egy manuálist játszani, legalább kiismered (fókusz péking :B )

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.