Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) csakb válasza molnarpeter (#8990) üzenetére


csakb
őstag

Mi a baj az A33-mal?

100 k körül és alatt nem tudunk új gépet ajánlani, mert nincs ennyiért. Canon 1000D kit van 105 k körül esetleg, de én azt nem ajánlanám. Butácska, nagyon plasztik, az ennyiért adott olcsóbbik Canon kitobinál az IS-es verzió sokkal jobb optikailag is.
Egy kompaktnál persze jobb azért ez is.

Használható állványt sem lehet nagyon szerezni tizenpár ezer alatt, legfeljebb egy régi, NDK fa állványt bizományiból, vagy fateráról.

Mi a másik árkategória? Azt ugyanis elfelejtetted megírni.

(#9002) woci


woci
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek első tükrös gépnek megfelelne egy használt Canon eos-300D?
Vagy,ha esetleg valami mást tudnátok ajánlani Kb.40.000 Ft erjéig,nagyon hálás lennék.
Kérem segítsetek,lányomnak hétvégén szülinap,fényképezőgép a vágya,több pénzem meg egyszerűen nics rá.

ezer kösz

Wöci

(#9003) Throme válasza woci (#9002) üzenetére


Throme
veterán

Helló!
Nem rosszindulatból kérdezem, hogy lányodnak nem lenne jobb egy bridge (kompakt de olyan állítgatási lehetőséggel mint egy belépő tükrös) gép? Bridge géppel lesz neki makró, tele, és közép zoom. Amolyan "all in one"

Ha mindenképp dslr a vágya, akkor azzal számolni kell, hogy több objektív is elkélhet később, amik szintén elég sokba kerülnek.
A canon 300D-ről majd írnak Neked szerintem, meg hogy mire kell figyelni használt vásárlásakor... De azért ne kapkodd el, nehogy rossz vásárt csinálj.

(#9004) woci válasza Throme (#9003) üzenetére


woci
csendes tag

Szia!

Kösz,hogy válaszolsz!
Én is inkább valami bridge felé hajlanék,csak kiszúrtam olcsón ezt a gépet.(Na meg a kompakt topikban hiába kérdeztem senki nem válaszolt) Ha estleg tudsz alternatívát kb.40-ig
szívesen fogadom

Wöci

(#9005) Throme válasza woci (#9004) üzenetére


Throme
veterán

Még arra gondoltam ennyiből kijöhet új kis kompakt. Függ attól is hogy akinek veszed mennyire van benne a fotózásban. Ha a birdge gépet auto módban használná, akkor kis kompakt is jó lehet. Ha belejön és tovább akar lépni, akkor jöhetnek a tükrösök. Ha meg fél év után pókhálós lesz a fényképező, akkor jó hogy nem költöttél rá többet....

Ha új kis kompakt mellett döntesz - szvsz - vegyétek meg együtt a fényképezőt Igy a vásárlás öröme is hozzáadódik, valamint nem fordulhat elő, hogy nem tetszik...

Általában a panasonic, canon, fuji és sony márkák után érdeklődnek abban a fórumban.
Szerintem érdemes vásárlást megelőzően átfutni pár tesztet. Vagy a fórumon konkrét típusra rákérdezni.

(#9006) molnarpeter válasza csakb (#9001) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

"100k körül és alatt" - utóbbi a másik :) Azért kérdeztem, mert kezdésnek soknak tűnik, meg félteném is, bár ez tetszik talán a legjobban. Akkor használtan, 100 és 150k között-körül? :)

mp

(#9007) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, sony H-50-es gépemet szeretném lecserélni tükörreflexes gépre, két gép között vacillálok, Ti melyiket ajánlanátok általános fotózásra: család, tájkép...

Előre is köszönöm a tanácsotokat! :R

/Nikon_D3100_digitalis_fenykepezogep_kit_(18-55mm_+_55-300mm_objektivve

Canon EOS 500D digitális fényképezőgép kit (18-55mm IS + 55-250mm IS objektívvel)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#9008) tiszavirág válasza molnarpeter (#9006) üzenetére


tiszavirág
tag

Üdv mindenkinek

Természetesen 100000HUF alatt is kapsz új cserélhető optikás gépet, pl. ezt

Ugyanez 18-55/3,5-5,6-tal pedig 99000HUF környékétől már kapható.

Adapterekkel gyakorlatilag korlátlan számú objektív csatlakoztatható hozzá
(persze főleg AF nélkül)

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#9009) Mercutio_ válasza molnarpeter (#9006) üzenetére


Mercutio_
félisten

99.900.- most a Nikon D3000 18-55-ös kitobival újonnan az MM-ben.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9010) molnarpeter válasza Mercutio_ (#9009) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Köszi :R Útvonal tervezése... :D

mp

(#9011) Mercutio_ válasza molnarpeter (#9010) üzenetére


Mercutio_
félisten

A tesztjét azért olvasd el ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9012) molnarpeter válasza Mercutio_ (#9011) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Épp azt teszem :))

mp

(#9013) MmDorian válasza padi68 (#9007) üzenetére


MmDorian
őstag

énis hasonló kategóriában gondolkodok, de lehet, hogy ennyiért inkább a d90et venném, ugyan egy obival. 18-105.
nem vagyok hozzáértő, egyszerűen szimpatikusabb, meg komolyabb.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9014) Mercutio_ válasza padi68 (#9007) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha szuperzoomról váltol szerintem is barátságosabb egy Nikon a 18-105-ös obival, ugyanis a kitobik 18-55-ös átfogása zavarni fog és a gyakori obicserét a pokolba kívánod majd.
Vagy a D3100-at venném a helyedben 18-105-tel, vagy ha telik rá a D5100-at, utóbbinak annyival jobb a szenzora, hogy ha kivágod azt a látószöget az elkészült képből amit egy 250-es obi ad még akkor is hasonló képminőséget kapsz, mint a régebbi vázaknál egy telezoom megléte esetén.

Művészkedni a mai vázakhoz már minden gyártó kínál viszonlag olcsó fényerős fixeket (35/1.8, 50/1.8, 35/2.4, stb.) telezoomot pedig majd ráérsz akkor venni, ha úgy érzed kevés az obi átfogása.

Érdemes még letöltened a ExposurePlot nevű programot, ezt ráeresztve a képeidre kapsz egy statisztikát, hogy milyen gyutávot mennyire gyakran használtál az eddigi képeidnél.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9015) padi68 válasza Mercutio_ (#9014) üzenetére


padi68
senior tag

Szia,

melyiket ajánlod a 3 közül? :R

1

2

3

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#9016) Mercutio_ válasza padi68 (#9015) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az általam írt programot szedd le (ingyenes), és futtasd, aztán írd be ide az eredményt, abból talán okosabbak leszünk.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9017) padi68 válasza Mercutio_ (#9016) üzenetére


padi68
senior tag

ez jött ki:

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#9018) molnarpeter válasza molnarpeter (#9012) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hmm, hmm... Megint kezdek felfelé nézelődni :D Pentax K-x, vagy Nikon D5000? Előbbiben a por- és cseppállóság tetszik kifejezetten, urtóbbiban a kihajtható kijelző... Szerintetek a valóságban mennyit jelent (pl. hirtelen eső, éjszakai fotózás) a cseppállóság?

mp

(#9019) csakb válasza molnarpeter (#9018) üzenetére


csakb
őstag

A K-x-nél a por- és cseppállóság elírás lehet, a gyártó szerint nem tudja.

Én a saját, amúgy szigetelt vázamat még nem áztattam esőben, de szigetelt objektívjeim nincsenek is. Mindig van nálam nejlonzacskó, a legrosszabb esetben abba bugyolálom be.

Éjszaka semmi gondom nem volt még nem szigetelt vázú géppel sem. Még úgy sem, hogy órákon át állt egy állványon, és alaposan lepárásodott.

(#9020) Mercutio_ válasza padi68 (#9017) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezesetben én a helyedben a második verziót (D5100+18-105) választanám.
A fotóid nagyrészét abban a tartományban készítetted, nem kell obit cserélgetni, így tudsz a vázzal, a DSLR-es fotózással kapcsolatos új dolgokra koncentrálni (eleinte elég lesz az is bőven :D )
Vehetsz még esetleg egy Nikkor 35mm F1.8 G vagy Nikkor 50mm F1.8 G obit mellé, ezek nagyfényerejű obik, így kocsmában, egyéb olyan helyeken, ahol nagyon kevés a fény is fogsz tudni jó képeket csinálni, a másik előnye a nagy fényerőnek (F utáni minél kisebb szám), hogy nagyon kis mélységélességű fotókat tudsz csinálni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9021) Byk01 válasza Mercutio_ (#9020) üzenetére


Byk01
senior tag

Szerintem az 55-300-as kétobis verzió sem elvetendő, ha a 80 mm fölötti képek nagyrészt olyanok, amik nem kívánták meg a gyorsaságot. Én pl. azért vettem a 18-105-öt, mert sokszor volt, hogy az 55 rövid volt, időm meg nem volt feltenni az 55-200-at. Ha nem jellemzőek az ilyen helyzetek, akkor simán beleférhet (ha a keret is engedi), hogy már most legyen meg a 105-300 közötti gyújtótáv is. Azért volt pár kép 360-on, tehát nem teljesen lenne haszontalan.
Az első, 55-200-as duplakit szerintem nem éri meg. Nem nyújt sokkal többet a 200 a 105-nél, viszont a 300 használhatóbb annál, mint amennyivel többe kerül.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#9022) Mercutio_ válasza Byk01 (#9021) üzenetére


Mercutio_
félisten

Aki szeret obitcserélgetni az vegye a 18-55+55-300-at, esélyes, hogy amit 360-on lőtt azok minőségben nem jobbak, mint amit a D5100-al lőne 105-ön, majd croppolna :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9023) Throme válasza Byk01 (#9021) üzenetére


Throme
veterán

Azért nem olyan rossz az az 55-200VR.
Egyrészt nincs orbitális különbség a 200mm és a 300mm végek közt.
[gyutáv]

Másrészt képminőségben nem lett jobb az új 55-300VR. Az slrgear-on még azt is írják, hogy jó lencse, de nem annyira mint az előd (vagyis az 55-200VR).
[link]

(#9024) padi68 válasza Mercutio_ (#9020) üzenetére


padi68
senior tag

:R

Nagyon köszönöm!

beszéltem ma a melóhelyen több sráccal, nekik is ez a véleményük, ők D5000-est használnak :-) és az egyik profi fotózást is vállalni szokott/esküvő ballagás...

:))

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#9025) padi68 válasza Mercutio_ (#9022) üzenetére


padi68
senior tag

a 105-re azt mondta egyik német kollégám, hogy vakuzáskor folt van a képen/belső vakunál/ mert belelóg az obi, mert vastag... igaz lehet

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#9026) Mercutio_ válasza padi68 (#9025) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nézd meg a méret-adatokat, minimális a különbség a kitobihoz képest, illetve, ha az 5 milivel hosszabb és 3 milivel szélesebb 18-105 árnyékol, akkor az összes többi obi (55-200, 55-300) is fog :K

Ahová vaku kell oda szerintem érdemesebb egy lentebb felsorolt fényerős obit választani és hagyni a fenébe a vakut, sokkal természetesebb a kép, és az AF/keresőkép is jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9027) padi68 válasza Mercutio_ (#9026) üzenetére


padi68
senior tag

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#9028) Byk01 válasza Throme (#9023) üzenetére


Byk01
senior tag

Ugyanez igaz a 105 200 viszonylatban is, hoy a 200 nem sokkal több a 105-nél, de a 18-105-nél nincs csere, így szerintem az igazi választás a 105 300.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#9029) Byk01 válasza Mercutio_ (#9026) üzenetére


Byk01
senior tag

a 18-105-nél nagylátón jelentkezik, ami az 55-től kezdődőknél nincs meg. Nem figyeltem meg, de olyan 30 milli környékén szűkül annyira a látószög, hogy az obi már nem árnyékol.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#9030) Mercutio_ válasza Byk01 (#9029) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, még ezt akartam írni, csak el kellett mennem a géptől, hogy a Nikonos topicban érdemes ezeknek a dolgoknak utánakérdezni, ott van gyakorlati tapasztalat :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9031) padi68


padi68
senior tag

tud esetleg valaki képeket amit egy tükrös és 1 bridge géppel készítettek ugyanarról és össze lehetne hasonlítani?

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#9032) molnarpeter válasza csakb (#9019) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Köszi :R Akkor a D5000. Ehhez tudnál ajánlani (ha már így felmerült itt a topikban) egy nagyobb átfogású (remélem jól írom :B ) objektívet, kb. 50k-ért, vagy szerinted kezdésnek az kitobi is elegendő lenne egy hosszabb ideig?

mp

(#9033) padi68 válasza molnarpeter (#9032) üzenetére


padi68
senior tag

a munkatársam ezt vette meg akcióban, nagyon szereti :) D5000

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#9034) Mercutio_ válasza padi68 (#9031) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt felül-középen válaszd az ISO800-at, majd lent az egyik gép helyett a lenyíló menüből válaszd valamelyik kompaktot. A kis kockát a képen pedig vidd mondjuk a martinis üveg melletti görög arcra.
Egyébként érdemes az egyik gépnek kiválasztani a Pana G3-at, jól látható a fejlődés.

molnarpeter: 18-105-nél nagyobb átfogású obit amit max. 50-ért kapsz az olyan is, szvsz pénzkidobás

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9035) molnarpeter válasza padi68 (#9033) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Félek a pixmaniától... :B

Mercutio_: Köszi, akkor marad a kitobi :R

mp

(#9036) padi68 válasza Mercutio_ (#9034) üzenetére


padi68
senior tag

:R

H50 sony

D5100

látványos a különbség

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#9037) padi68 válasza molnarpeter (#9035) üzenetére


padi68
senior tag

ő is így volt vele, de rendben volt nagyon. én 2tb tárolót vettem tőlük, korrekt volt minden!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#9038) Mercutio_ válasza molnarpeter (#9035) üzenetére


Mercutio_
félisten

Annyit kell róluk tudni, hogy francia cég, csak a honlap magyar nyelvű.

Nikon esetén ha jól tudom náluk nem 3 év a gari, valamint annak kérdezz utána a hazai nikon képviseletnél, hogy itthon elfogadják-e a pixmániás garanciapapírt és meddig, ha nem, akkor ugyanis garanciális probléma esetén ki kell nekik postázni (a saját költségeden) a felszerelést és ők döntik el jogos-e a garanciális igényed.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9039) dannyl


dannyl
addikt

Egy D5000 + 18-105 VR-es objektívvel jó vétel? Vagy jobb a 18-55 + 55-200 obi?

(#9040) molnarpeter válasza Mercutio_ (#9038) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Köszi, 2 év garit adnak. Ez már nem teljesen ide tartozik, de milyen problémák fordulnak elő leggyakrabban?

padi68: neked is köszi :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#9041) padi68 válasza molnarpeter (#9040) üzenetére


padi68
senior tag

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#9042) Throme válasza Byk01 (#9028) üzenetére


Throme
veterán

Nézted a gyutáv ábrát?
Ott láthatod, hogy valójában mennyivel kisebb a különbség ahogy mész felfelé.
100-200 közt a látószög 12°-ot csökken, míg a másik esetében még 4°-ot se.

Ne úgy számold, hogy kivonod egymásból a mm értékeket és azt mondod az az 5mm nem sok!
Ilyen alapon a 55mm és 105mm közt sincs igazán különbség, tehát nincs értelme 105-ös obit venni, elég a kisebb is.. Mégsem az 18-55, 55-300 párosítást ajánlod.

Másrészt ha valóban nem annyira jó képminőségben az 55-300 mint az előd, akkor is a nagyobb átfogásút vennéd? Én biztos nem.

Nyilván nem akarlak meggyőzni, hiszen azt veszel amit szeretnél, csak nem biztos, hogy a nagyobb átfogásúval jársz jobban.

(#9043) Byk01 válasza Throme (#9042) üzenetére


Byk01
senior tag

Én már nem veszem. Van 18-105 és 55-200 is. Az 55-200 volt meg hamarabb, de mióta megvan a 18-105 ritkán kerül fel a gépre.
A másik ok, amiért az 55-300-at ajánlottam, az az volt, hogy ha megnézed azt, hogy eddig főleg milyen gyútávokat használt, akkor jól látszik, hogy annak a nagy részét lefedné a 18-105. Viszont volt jópár kép, amit 360-on lőtt el, és tapasztalat, hogy olyankor nem ártana általában, ha hosszabb lenne a tele. Szóval az edigi használata alapján sem adna sokat az 55-200 a 18-105-höz képest.

De én sem akarok rábeszélni senkit egyikre sem, csak a véleményem mondtam el.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#9044) rumos14 válasza Mercutio_ (#9026) üzenetére


rumos14
nagyúr

hogymihogy? az 55-tel kezdődő telék biztos nem fognak árnyékolni (mármint a beépített vaku fényét). elsősorban nem az obi mérete miatt árnyékol a 18-105, hanem a látószöge miatt, sztem úgy kb. 24mm-ig.

(#9045) Throme válasza Byk01 (#9043) üzenetére


Throme
veterán

Természetesen nem veszünk össze, csak megbeszélgettük a dolgokat.
Telét amúgy is ritkábban használjuk általánosságban véve. Az 55-200VR egy nagyon praktikus obi. Kis súly, kis méret és egész jó képminőség.
Ha tényleg picivel jobb a képminősége a 300 végűnél, akkor azért - szvsz - elgondolkodtató megéri-e az a kis plusz gyutáv. Kinek mi a fontos alapon.

Hozzád hasonlóan én is 105 és 200 obikkal fotózgattam. Kirándulásnál ha az 55mm kezdet elég volt, akkor akkor fent is hagytam, persze sokáig nem tudtam nélkülözni a 105-ös lencsét :).
Vagy pl virágfotóhoz is remekül lehetett használni .

(#9046) Mercutio_ válasza rumos14 (#9044) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaja, csak az volt az érv, hogy a mérete miatt árnyékol, ezt próbáltam cáfolni, az már lemaradt, hogy persze árnyékolhat, de nem amiatt :B

55-300 vs. 55-200 téma: szerintem elbeszéltek egymás mellett srácok, amiért azokat a kiteket kevésbé ajánlottuk az az volt, hogy a nem annyira praktikus (a 18-105-höz képet) 18-55-tel voltak kitben. Első lépcsőnek jobb lehet a 18-105-tel megvenni, aztán, ha sokszor kell a gyutáv lehet mellé beszerezni egy 55-200 vagy 55-300 esetleg 70-300-at.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9047) Throme válasza Mercutio_ (#9046) üzenetére


Throme
veterán

"Első lépcsőnek jobb lehet a 18-105-tel megvenni, aztán, ha sokszor kell a gyutáv lehet mellé beszerezni egy 55-200 vagy 55-300 esetleg 70-300-at."

Ezzel simán egyetértek.
Csak nem tartottam olyan nagy különbségnek a 200-300 közt lévőt mint a 105-200 közt lévőt ( ami szintén nem túl nagy de azért nagyobb :) )

(#9048) molnarpeter válasza Mercutio_ (#9038) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Update: megkérdeztem, csak az alap egy éves gar van a Nikon részéről biztosan. Még a használati útmutatóhoz is küldtek linket (mert valószínűleg franciát kapnék hozzá), eddig jó a support :)) Valószínűleg gyűjtögetek még, aztán veszek hivatalos márkaboltból egy ilyen duplakitet :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#9049) padi68 válasza Mercutio_ (#9020) üzenetére


padi68
senior tag

Szia, eldöntöttem D5100-es lesz

szerinted/szerintetek melyik a jobb választás:
ha 55-300 VR objektívet, vagy 18-105-öst hagyom állandóan fent.... :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#9050) csakb válasza padi68 (#9049) üzenetére


csakb
őstag

Hogy az 55-300-ast nem fogod állandóan fennhagyni, azt borítékolom.

Nincs egyetlen ismerősöd sem, akinek van DSLR-je, és meg tudnád nézni nála, hogy mit is látsz egy nagylátószögű és egy tele zoommal?

Úgy tűnik, hogy tényleg nehezebb elmagyarázni, mint élőben megmutatni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.