Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) polcsa válasza jeni (#25000) üzenetére


polcsa
aktív tag

Ehh, én is azt vettem. Meg két fix obit, mert maradt benne hely. Kegyetlenül elindultam a lejtőn...

(#25002) jjeahh válasza Vasinger! (#24993) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A kisablakot keresőnek szokták becézni, és ma már az összes gép tud élőképet a kijelzőn is. A kereső nem nagy kiváltság, én cirka 3 évig olympus e-p1-et használtam, amin nincs kukucska, ez csak rajtad múlik, szükséged van-e rá... ha ragaszkodsz a 100k-s határhoz:
- canon 1200d: van optikai kereső, de kisméretű, és a váz felépítése, anyagminősége nagyon gyenge, cserébe nagyon olcsón be tudsz szerezni hozzá később pl. 50mm fixet, ha kell a fényerő, meg egy kis háttérmosás
- olympus e-pl5: nincs kereső, csak élőkép (a kijelzőn), a gép pici, cserébe az építési, anyagminősége nagyon jó, full fém, de az obipark valamivel drágább mint canonra, igaz itt nincsenek belépő szintű, gyenge minőségű üvegek, szal meg is érik az árukat. Esetleg ha van kedved, türelmed kísérletezni, szinte az összes régi, olcsó üveg feladapterezhető rá, igaz, hogy csak manuális fókuszod lesz (értsd.: kézzel kell élességet állítani), de pár ezer forintért megkaphatsz viszonylag jó obikat.
- használt panasonic g3, panasonic g5: szerintem ezekkel járnál a legjobban, hihetetlen áron mennek legtöbbször alig használt darabok, szép nagy keresőjük van, kihajtható érintőkijelzőjük, obipark fronton meg ugyanaz érvényes rájuk mint az olympus-ra, mivel ugyanaz a rendszer. Nemrég olvastam valamelyik topikban, hogy indexen van egy g3 35k-ért, arra még ha veszel egy kitobit 25-ért meg is úsztad 60-ból, a maradék 40-et meg elköltheted táskára, tartozékokra, vagy akár pöttyös túró rudira :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25003) schawo válasza jjeahh (#25002) üzenetére


schawo
titán

full fém
Majdnem olyan jó, mint a full frém, csak egy a különbség :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25004) sideburns válasza jjeahh (#25002) üzenetére


sideburns
aktív tag

Hol látsz új Canon 1200D-t 100k alatt?

(#25005) schawo válasza sideburns (#25004) üzenetére


schawo
titán

Jó, az új tükrösök 110nél indulnak. Az majdnem 100.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25006) jjeahh válasza sideburns (#25004) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem Mo-n lakom, nem tudom mennyire megbízható boltok, de: [link] uhh most látom csak váz :B :D bocsi.. 110k-ért mennek kb... ha így is belefér, akkor esetleg nikon d3200: jobb anyagminőség, jobb szenzor, szintén fapad.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25007) janitor01 válasza janitor01 (#24813) üzenetére


janitor01
tag

Sziasztok!

Köszönöm az ajánlásokat. Végig néztem becsületesen minden gépet.

Végül azt hiszem emelett döntenék:

Olympus E-PL5 digitális fényképezőgép kit (14-42mm+40-150mm objektívvel), fekete

Nem a legfrissebb modell, de legalább két objektív is van már hozzá és szerintem kezdő amatőr fotósnak ez nem egy rossz választás.

Mivel ez nagyon sok pénz kérlek még egyszer erősítsetek meg. Nem fogok mellé ezzel?

(#25008) .: JuSzT :. válasza janitor01 (#25007) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Hitelre veszed?
Mert ha nem, akkor itt vedd : [link]

Jó vétel ennyiért ! De használtan olcsóbban kihozható, nagyjából 90 körül

45 a váz, 30 a teleobi, 20 körül a kitobi

[ Szerkesztve ]

(#25009) jjeahh válasza janitor01 (#25007) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha nem kell kukucska, tetszik a fogása, nem akarsz komolyabban videózással foglalkozni, minden másban sztem verhetetlen az árkategóriájában

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25010) MrChris válasza janitor01 (#25007) üzenetére


MrChris
nagyúr

" Végig néztem
becsületesen minden gépet." A valóságban? Volt a kezedben, megtapiztad? Vásárlás előtt érdemes, hogy ne érjen 'nem erre számítottam' érzés.

(#25011) daniduke válasza .: JuSzT :. (#25008) üzenetére


daniduke
tag

Vagy az általad írt használt opciót annyival megfűszerezi hogy tele helyett szintén használtan vesz "kukucskát" és akkor nagyon jól jár, semmiről nem kell lemondania mint a többi alternatívánál.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#25012) janitor01 válasza .: JuSzT :. (#25008) üzenetére


janitor01
tag

A használt nem jön szóba mert anyósomék ajándék a feleségemnek és mindeképpen boltból szeretnék vásárolni.

4 et tapiztam meg:

Sony alpha 5000
Samsung NX300
Olympus PEN E-PL7
Olympus E-PL5

A samsung neken kellemes csalódás volt nagyon jó fogása volt és olcsóbb is a többinél de mindenki lebeszélt róla (drágák az objektívek, meg samsung az nemjógép stb..)

Sony nekem nagyon tetszett de állítólag a kijelzője nem a legjobb.

A PL7 és a PL5 között én nem láttam hatalmas különbséget (igaz nem értek hozzá)

Nem értem miért jó az a bolt amit linkeltél. forintra ugyan az az ár. Tudom, hogy oda van valami kártya amivel kapok kedvezményt de nekem olyanom nincs:(

(#25013) .: JuSzT :. válasza janitor01 (#25012) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

2 helyett 3 év garancia.

(#25014) Biznisz Elek válasza janitor01 (#25012) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Edigitalban vedd cetelem kartyaval es kapsz 15% kedvezmenyt. Es 45 napon belul fizesd vissza így nem lesz kamat :) udv

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#25015) sideburns válasza janitor01 (#25012) üzenetére


sideburns
aktív tag

+1 szavazat az NX300-ra.
Jó gép az és nem drágább rá az obi, mint a többire, sőt fényerős fixet olcsóbban kapsz rá.
Egyedül a használtpiacon van kisebb választék rá egyelőre.

(#25016) Byk01 válasza janitor01 (#25012) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem értem miért jó az a bolt amit linkeltél. forintra ugyan az az ár. Tudom, hogy oda van valami kártya amivel kapok kedvezményt de nekem olyanom nincs:(

"A" verzió: keresel valakit a fórumon, és máris megvan a kedvezmény.
"B" verzió: kapsz egyet a géphez, és a következő egy évben, ha valamit még akartok ott venni, akkor arra lesz kedvezményetek (annál olcsóbban hivatalos magyar boltban nem fogjátok megkapni, valószínűleg).

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#25017) jeni válasza janitor01 (#25012) üzenetére


jeni
félisten

E-PL5 nem wifis és "csak" 2 tengelyes stabi,régebbi gép,érintős,kihajtható,de akciósan 2 obit adnak-így olcsóbb

E-PL7 NEW modell-wifis-új 3 tengelyes stabi- 1 obival drágább a két obis E-PL5-nél,érintős,kihajtható

Sony APS-C szenzoros,külső vakú nincs,csak belső,wifi(?),obik viszonylag drágábbak

Samsung NX300 APS-C szenzoros, wifi,érintős,kihajtható,sokat tudó jól megépített váz-jó obit adnak hozzá-használt obikra későbbi vásárlás esetén várni kell.

más:
a cetelem kártyának mi a hátul ütője?
az,hogy 45 napon belül vissza fiz. az oké,de mindig kell használni mint egy feltöltőkártyát?

[ Szerkesztve ]

(#25018) janitor01 válasza jeni (#25017) üzenetére


janitor01
tag

Ez alapján Te a samsungot javaslod?

Értem, hogy nem akarsz állást foglalni, de én tényleg nem értek hozzá és sokat segít az állásgfoglalás:)

(#25019) schawo válasza janitor01 (#25018) üzenetére


schawo
titán

Samu egy jó választás, most elég jó áron van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25020) silmatauki válasza jeni (#25017) üzenetére


silmatauki
őstag

"Sony APS-C szenzoros,külső vakú nincs,csak belső,wifi(?),obik viszonylag drágábbak"

1, a szenzora az a 20 Mpixeles sz@r, ami a 3000-ben is van. Bár dinamikában nem rosszabb, mint a 24 Mpixeles változat (A6000, A5100) zajban viszont egyértertelműen az, kb. 1 EV-vel. Azaz egyáltalán nem hozza a Sony-tól elvárt szintet.

2, az obijai gyengék és drágák az m43-hoz vagy a Samuhoz képest.

Ergó: a listán nagyon hátra raknám az A5000-ret, kivéve, ha mondjuk 60-70-ért odaadják a 16-50-nel, és nem gond a gyenge obi.

(#25021) Biznisz Elek válasza jeni (#25017) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Cetelemrol nem sok infom van csak amit a neten olvastam. Tudtommal egy sima hitelkartya amivel ha vasarolsz akkor indul a hitel az elore megallapitott kreditig. Es ha a hasznalt egyenlegedet viseza toltod 45 napon belul akkor nincs kamat. De ennek a reszleteit a banktol :) az edigital meg azert tud kedvezményt adni mert a banktol jutalekot kap. Ennyi az akcio hattere:)

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#25022) .: JuSzT :. válasza jeni (#25017) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Hitelkártya, amit terhel éves kártyadíj ha nem szünteted meg. De ha évente csak egyszer élsz a kedvezményével, akkor bőven ingyen van. Ugye most 130 ból lejönne 20e kb, tehát kb 5e az éves díja, de így is 15e pluszban van az ember.
Okosság, ha tudja valaki okosan használni. Figyelni kell a határidőkre.

(#25023) jeni válasza .: JuSzT :. (#25022) üzenetére


jeni
félisten

most vettem egy mobilt és 2 hónapja egy routert
nyerhettem volna vele pár ezret :U
mivel kp-ra vettem meg és valami csavar lehetett a dologban ezért nem éltem vele

elvileg a cetelem banknak nem érdeke,hogy vissza fizesd 45 napon belül mert nem lesz nyersesége ha idő előtt vissza fizeted,csak az éves kártya díj ami kaszál neki.

[ Szerkesztve ]

(#25024) janitor01 válasza jeni (#25023) üzenetére


janitor01
tag

Tudtommal az éves kártya díj mellett a számla megszüntetésének is van költége. Szerintem ez maximum nagyon nagy értékű vásárlás esetén érheti meg.

Utána kell járni mielőtt az ember ilyenbe beleugrik

(#25025) .: JuSzT :. válasza janitor01 (#25024) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Évente csak egyszer használod, már akkor megéri ha egy 100e Ft os tételnél használod.

(#25026) Vasinger! válasza jjeahh (#25002) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szavadon foglak, nem hittem, hogy ez ennyire sok időt fog elvenni. Pénteken vagy azutántól válaszolok minden hsz.-re.

(#25027) MrChris válasza BullZeye (#24890) üzenetére


MrChris
nagyúr

Én ezt írtam be:
Model: [=exif.Model]\n\nISO: [=exif.ISO]\nExpozíció: [=exif.ExposureTimeFraction]\nRekesz: [=exif.ApertureValue]\nFókusztávolság: [=exif.FocalLength]mm \nFelbontás: [=exif.Width]x[=exif.Height]\n

Hát nem tökéletes a plugin, 5.6 rekeszt 5.0-nak írja, 2.8-at 3-nak... Meg más furcsaságokat.

(#25028) BullZeye válasza MrChris (#25027) üzenetére


BullZeye
veterán

Olympus E-PL5-nél pontos, fizikailag beállítom 30-ra a fókuszt, és a plugin is ennyit mutat. Többi is pontos, szóval nem tudom mi lehet nálad a hiba.

(#25029) gonger válasza silmatauki (#25020) üzenetére


gonger
senior tag

ÚÚÚ
ez most nálam is témába vág,
ma mennék megtapizni az Alpha 5000-et. külföldi fórumon szidták az obit, tényleg ennyire gáz?
mivel wifis gép kell, az epl5 kiesik.
NX300 tetszett, de kicsit nagyobb a gép, mint amit hurcolnék és ott a 28 mm-el kell számolnom, bár azt hiszem egyre inkább együtt tudnék vele élni.
Ami még kb ebben a kategóriában van az a GF6, de jóval drágább, viszont később rengeteg obi van hozzá.
Alpha 5000 / NX300 / GF6????

(#25030) Byk01 válasza Biznisz Elek (#25021) üzenetére


Byk01
senior tag

Annyit azért hozzátennék, hogy a 45 nap csak akkor érvényes, ha a fordulónap után vásárolsz. Azaz, ha mondjuk 10-én van a fordulónapod, és 11-én vásárolsz, akkor a következő hónap 25-éig kell visszafizetned. Ellenben, ha 9-én vásárolsz, akkor 16 napod van visszafizetni.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#25031) gonger válasza Byk01 (#25030) üzenetére


gonger
senior tag

9-e is egy fordulónap után van :-) de jó a meglátás, mondjuk azt, hogy maximum 45 napig kamatmentesen 'használhatod' a hitelkeretet

(#25032) silmatauki válasza gonger (#25029) üzenetére


silmatauki
őstag

Az A5000 jó, ha olcsón (75 alatt) megkapod és nincsenek túlzott igényeid az obitól, különösen nem 30mm equiv alatt és a sarkokban. A 16-50-es obi kb. 30mm-től kezd el normálisan teljesíteni, alatta sz@r.

(#25033) jeni válasza gonger (#25029) üzenetére


jeni
félisten

NX5000 több helyen leírják
Igy ha fontos a wifi akkor :
Samsung NX300 illetve a GF6(ebben van wifi?)
Valamint az Olympus E-PL7 bár ez még kártyával is 147700 Ft lenne egy obival.
Árban inkább a Samsung NX300 a jobb vétel.

(#25034) gonger válasza silmatauki (#25032) üzenetére


gonger
senior tag

Nekem pont az alatta lévő tartomány lenne fontos... alpha 5000 -es most 110 e...
akkor az NX 300 a jobb választás? JPG motor jó? (gondolom jobb, mint az NX3000-es..) NX300 18-55-el MM-ban most 90 e
más obit nem tudok rá majd felrakni? (nem mintha ez lenne a cél,csak jó tudni ezt is)

Jeni! GF6-ban van wifi, tudásban kb az NX300-ast tudja, paraméterekben valószínűleg kicsit jobb, de 40 -el többet is kérnek érte

[ Szerkesztve ]

(#25035) donOLEJ


donOLEJ
újonc

Egy barátom németországból tudna nekem behozni egy nagyon nagyon megkímélt nikon d300at 9000 körüli expóval, makulátlan külsővel. A géphez járna 18-105 mm objektív, táska, 2x16 gb cf kártya, külső vaku, 2 db állvány (egy mini meg egy nagyobb méretű) ezen kívül még egy makró objektív meg egy tele 80-400 mm gyújtótávolsággal. Mindezért cserébe 315 ezer hufnak megfelelő eurót kérnek. Megéri ennyiért az árát a gép vagy inkább itthonról egy új gép 250 ezer ftig?

[ Szerkesztve ]

(#25036) A Zéé válasza donOLEJ (#25035) üzenetére


A Zéé
addikt

hát az az ár a kiegészítők pontos típusától függ.
A D300 érhet olyan 100-110k-t, a 18-105 40-et, a két memóriakari legyen 10k, szóval ez eddig 150. Ha a többi cucc típusásót függően lehet az jó vétel is, vagy rossz is.

Just a simple Lineman...

(#25037) hemaka válasza gonger (#25034) üzenetére


hemaka
nagyúr

Fel tudsz ra rakni mas nx obit is, van 50-200 es fix 30 is 55-60 korul uj arban.

(#25038) schawo válasza silmatauki (#25020) üzenetére


schawo
titán

Most nem azért az egyhúszért, de az agyonszarozott A5000 20 megapixeles szenzora hülyére kalapálja az NX300 tényleg szar szenzorát. Az NX300 annyira gyengus, hogy a 2/3 fényértékkel kisebb szenzorú, és fél évvel korábban bemutatott PL5 ISO-ban egált, dinamikában ISO 400 fölött 1/2-2/3 fé előnyt hoz össze vele szemben. :U Az NX300 szenzora legfeljebb a Canon-hoz belépő szenzorokhoz mérhető, annál jobb egy picit jobb.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25039) schawo válasza donOLEJ (#25035) üzenetére


schawo
titán

ezen kívül még egy makró objektív meg egy tele 80-400 mm gyújtótávolsággal

Egy tévé meg egy autó együtt megér 300ezer forintot? Ha egy Junosztyról és egy Matchoxról van szó, akkor nem. Ha egy Loewéről meg egy Lambóról, akkor valószínűleg igen. :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25040) Bogyó bá' válasza silmatauki (#25032) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lehet én vagyok igénytelen, de nekem teljesen megfelel a SEL16-50 kitobi képminősége a nagylátó végén. Nekem az 50 mm körüli produkciója nem tetszett, ezért is vettem egy 50F1,8-at mellé.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25041) gonger válasza Bogyó bá' (#25040) üzenetére


gonger
senior tag

neked Alpha 5000-esed van? tudnál felrakni nagylátós képet?
nem gondoltam, hogy ilyen nehéz döntés lesz 100 e környékén gépet találni :-(

(#25042) Bogyó bá' válasza gonger (#25041) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem, egy öreg NEX-3N-nel bíbelődök. Csak kiránduláskor, motoros túrákon használom, így szerintem nem mérvadóak a képeim. Emlékképek, na...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25043) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Sziasztok!

Egyik rokonom kért meg rá, hogy ajánljak neki valami fényképezőgépet, de mivel nekem szinte csak magasabb árkategóriában volt gépem így a nálam tájékozottabbakhoz fordulnék.

A keret 100 ezer forint. Használt is lehet.

Igények:
- gyors AF (gyerek fotózása)
- a kategóriához mérten alacsony zaj magasabb ISO értékeken
- használható vaku
- nagyjából 5 képes sorozatot eltároló buffer
- barátságos kezelőfelület ? (nem profik, szerintem leginkább auto, maximum rekesz/záridő előválasztással fotóznának) Mindezek mellett utálják az LCD kijelzős nyomogatást (teljesen jogosan) ha lehet állítható legyen tárcsán minden.
- használható kitobjektív, kétlem hogy objektívparkot akarnak építeni

Egy olcsó kompaktról váltanának.
A gép bármi lehet ami a feltételeknek eleget tesz. (kompakt, bridge, MILC, DSLR)

[ Szerkesztve ]

(#25044) .: JuSzT :. válasza JackFeryll (#25043) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Használtan Olympus E-PL5 , hozzá a kitobjektív is megfelelő, jó a képe, és kellhet egy nagyobb vaku, bár a gyári is hozzá a sima kisvakuktól elvárható villantást.

Iso 1600-3200 , finnyáságtól függően mehet simán.
Af gyors, és mivel érintőkijelzős, oda fókuszál ahova böksz, nem lehet hibázni. Egyből exponál is ha kéred. 8 képes sorozat
Tárcsán állítható minden.
Masszív felépítés.
Ár/értékben nagyon jó.

Váz :45e
Obi : 18-20e
+ egy vaku 10e mondjuk. Metz24
pótakksi, táska, kártya : 10e.

[ Szerkesztve ]

(#25045) Alg válasza .: JuSzT :. (#25044) üzenetére


Alg
veterán

Igények:
- gyors AF (gyerek fotózása)
- barátságos kezelőfelület (nem profik, szerintem leginkább auto, maximum rekesz/záridő előválasztással fotóznának) Mindezek mellett utálják az LCD kijelzős nyomogatást (teljesen jogosan) ha lehet állítható legyen tárcsán minden.

Ezek alapján én nem erőltetném a PL5-öt, sőt, semmilyen cserélhető obis cuccot, inkább valami jóféle kompaktot.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#25046) .: JuSzT :. válasza Alg (#25045) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ezt neki írd, ne nekem.

(#25047) Bogyó bá' válasza Alg (#25045) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Gyors AF csak drága MILC-en, vagy bármilyen (akár belépő) DSLR-en van. A zaj a kis érzékelős kompaktokat megint kizárja. Szerintem.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25048) .: JuSzT :. válasza Bogyó bá' (#25047) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Mondjuk ezt a gyors AF dolgot a kitobi megjelölés is kissé megölte, de nappal kültéren bőven jó a milc+kitobi

[ Szerkesztve ]

(#25049) JackFeryll válasza Alg (#25045) üzenetére


JackFeryll
őstag

Köszönöm az eddigi válaszokat. Lehet félreérthető voltam, azt nem szeretnék, hogy egy beállításhoz 1 percet kelljen eltölteni a különböző menükben.
A gyors AF annyiban lényeges, hogy egy szaladgáló gyereket lehessen vele fotózni.

(#25050) .: JuSzT :. válasza JackFeryll (#25049) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Megoldható, ha a napfényben szaladgál.
Ha otthon, akkor felejtős, főleg kitobival.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.