Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe


SyMbioTe
Ármester

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#84327) kmiklos79


kmiklos79
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném, ha véleményeznétek az alábbi konfigot. Elég sokat maceráltam vele, hogy összeállítsam (szakfórumok, termékismertetők, YouTube stb.) Kíváncsi vagyok, vannak-e ellenvélmények vagy egyéb hasznos tanácsok.

Cél: szinte csak és kizárólag repülőgép szimulátorozás: FSX, Prepar3D.

CPU: Corei7 4790K LGA 1150 (Stock 4 Ghz, felmenne majd 4,4 magasságáig).

Úgy olvastam, a Haswell nyerő FSX-es teszteken. A szimulátor 32 bites app, nyers erő kell neki, másból nem sokat ért.

MB: Asus Z97-Pro Gamer

Mindenképpen ASUS vonalon mozgok, tizenöt éve minden termékükkel meg vagyok elégedve. A Z97 is maradna, Rampage-t és barátait túlározottnak tartom, tuningmesterkedés extrém fokon pedig nem mozgat.

RAM: Corsair Vengeance Pro Silver DDR3 8GB Kit (2x4GB) 2133MHz CL9

Fontos volna az alacsony latency. Talán 1866-os CL8 volna az igazi, de ilyen nem találtam. Esetleg magas a 2133 Mhz-es órajel, a lap OC-ban tudja, stock 1600 Mhz, ez esetleg gond?

VGA: Asus GTX780-DC2OC-3GD5

A 770 pont kevés az optimálishoz, ahogy néztem, és multimonitor esetleg szóba jöhet később.

PSU: Corsair HX750i CP-9020072

Nagyon jókat olvastam róla több fórumon.

ház: be quiet! Silent Base 800

Erről is jókat hallottam, plusz befér a hatalmas hűtöm is. És ahogy néztem, tényleg nagyon csendesek a gyári hűtői, valamint nekem tetszik is.

CPU-t meghűtöm a jelentlegi Noctua nh-d14 monstrummal. RAM elfér alá Noctua szerint, a házba meg befér a gyártó és a felhasználok szerint.

Minden más periféria van.

Az ár már ki van kalkulálva, fentiekre javaslat, kiegészítés, egyebek, szívesen fogadom, különösen, ha van szimulátoros tapasztalat köreitekben.
Köszi előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.