Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#64701) csumpa93 válasza MurdR (#64696) üzenetére


csumpa93
tag

Köszi srácok, de csak 20-21.000 rá a keret, ezért esett erre a 2-re a választás :D

(#64702) VZT válasza otto14 (#64699) üzenetére


VZT
tag

Na most végigpörgettem a lehetséges alaplap befutókat + néztem egy asrock-t is, de csak az elsőnek ajánlott ASUS-nak volt hivatalos memory support certificate ehhez a típusú RAM-hoz. Nagy kár, mert a giga jobban tetszett.:(

Mennyi az esély olyanba beleszaladni, hogy nem támogatott RAM tényleg nem megy az adott alaplapban? Egyáltalán létezik ilyen?

mindig más

(#64703) otto14 válasza geckowize (#64694) üzenetére


otto14
senior tag

Szia!

proci: a6 6400k -15k
lap: gigabyte a88xm-hd3 -15k
ram: TEAM GROUP 4GB DDR3 1866MHz TED34G1866CL1301 -10k
hdd: wd caviar blue 500gb aakx -13k
táp: fsp 350-60-apn -9k, Gigabyte 420W GE-C420A-C2 12cm OEM -7k
ház: sharkoon vaya -9k, vagy valami más ócsóért ami tetszik -5-6k

Használt:
proci: a6 6400k -14k [link]
lap: asrock a88x xtreme4+ -15k [link]

vagy:
proci: g2020 -11k [link]
lap: asrock z75 pro3 -14k [link]

ram: kingsmax 4gb 1333mhz [link]
hdd: hitachi /seagate 500gb -9k [link]
táp: enermax liberty 500w [link]
ház: thermaltake v4 -7k például [link]

@(#64702) VZT Elvileg igen. kérdezz rá itt, itt, vagy esetleg itt

@(#64700) tipuka :D

[ Szerkesztve ]

asd

(#64704) Lolka Bolka válasza VZT (#64702) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Biztos lehetséges, de nem jellemző, ha amúgy más azonos kategóriájú lapban megy. Ha megveszed és vmiért nem lenne jó, akkor még mindig visszaviheted a lapot.

(#64700) tipuka Mi van itt?:) Kakas, kecske, macska. :)

[ Szerkesztve ]

(#64705) kovacsbandi


kovacsbandi
csendes tag

Sziasztok!
Hirtelen kerültem abba a szerencsés helyzetbe, hogy a jelenlegi konfigurációmat le tudom cserélni, azaz inkább továbbörökíteni a szülők felé. A segítségeteket szeretném kérni (követve a fent leírt irányelveket :) )

Egyetemista vagyok, kutatással is foglalkozom. Egyetem mellett munkámat illetően webprogramozok, de a filmeket sem vetem meg, játékok terén egyelőre viszont egy-két gyengébb gépen is elfutón kívül nem nagyon barátkoztam erősebbekkel.
Célom az, hogy egy nagyon erős asztali PCt rakjak össze, ami ha éppen van egy szabad órám, kiváló grafikát tud adni a játékoknak, filmezésre is tökéletes, viszont tudományos munkára is jó (sok-sok ram, nagy proci, a játék valószínűleg lefedi a GPU számítási teljesítmény igényt, azt itt meg sem említem).

Amim van, és tovább hoznám:
- ZX Series 850W Power Supply
- HDD: 2x SATA 2TB
- Kingston HyperX Fan
- DVDRW,billentyűegér

Amire szükségem lenne:
- alaplap: támogassa a memória bővítését akár 64GB-ig
-processzor: az alaplapnál a memória bővíthetőségét azért szeretném 64GB-ig, hogy egyhamar ne kelljen cserélni. Így hát processzornál is ez lenne az elsődleges igény, hogy minél tovább olyan teljesítményt nyújtson, hogy mind a különböző fejlesztések, és annál inkább amikor kikapcsolódok, ne érjen rossz meglepetés. Szeretnék kérni javaslatot itt egy hozzá való hűtőre is.
- memória: 16 GB kezdetnek (a fenti ramhűtőmet érdemes lesz rárakni)
- videókártya: bár tudnék értelmesebben írni ide, minthogy fussanak jól a játékok.. a GPU programozás még csak tervben van, így ahhoz sem tudom a jelenlegi kínálatot mérni.
- SSD: 128GB elég lesz valószínűsítem a rendszernek és a hozzá feltelepített nem játék jellegű dolgokhoz (VS, fordítók, office talán, illetve további WIN közeli dolgok, amik előszeretettel kötelezően rendszermeghajtóra települnek)
- ház, táp nélkül. a szellőzés fontos, nagyon fontos számomra. (esetleg + ventik?)
- monitor: ami fontos lenne számomra, hogy kellően nagy legyen, ha egy átlagos laptopfelbontást tudna überelni vagy elérni (w1600-1900) annak örülnék.

A konfigurációra bruttó 380k áll rendelkezésemre (vagyis 300 nettó). Nem tervezem ezt a gépet egyhamar lecserélni.

A segítséget előre is nagyon szépen köszönöm.

(#64706) derive válasza kovacsbandi (#64705) üzenetére


derive
senior tag

A GPU szamitasi teljesitmeny mit takar? (vagyis a programod CUDAt v OpenCLt hasznal, duplapontossag kell-e) A 64 giga RAM nem lessz olcso, nem minden proci/lap kezeli. Intel felol Socket 2011-ben kell gondolkodni, esetleg AMD oldalon olcsobban kijonne de gyengebb...
Tulkepp milyen szamitasokra akarod hasznalni?

[ Szerkesztve ]

(#64707) Lolka Bolka válasza kovacsbandi (#64705) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Nagyon erős nem fog kijönni ennyiből. Csak úgy érdekesség képpen keress rá, hogy egy munkagép mennyibe faj. Mindenesetre ha kell az erő, akkor 4770K (~85e) azon tudsz húzni, vmi közepes alaplappal (ˇ~30-40e) (bár én munkára 2011est vennék), . Amin spórolnék az a VGA kártya, hisz a munka fontosabb, mint a játék. Lehet ha nem fér a keretbe, akkor addig használnám az IGP-t. Munka front miatt komolyan elgondolkoznék azon, hogy két monitor (135e), RAM inkább többet, mint gyorsat:) Ha a munka sok írási olvasási művelettel jár, akkor arra is befognám az SSD-t, de akkor 128gigánál nagyobbat vennék.

(#64708) kovacsbandi válasza derive (#64706) üzenetére


kovacsbandi
csendes tag

A GPU programozást még csak tervezem, ezért ebből a szempontból az teljesen mindegy, a lehetőség legyen meg, a tudásomat majd ahhoz igazítom.
Tudom, hogy nem lesz olcsó a 64GB, nem is nyomban szeretném, 16-tal indítok, már az sem feltétlenül olcsó. Hardver oldalon igen gyenge vagyok, konkrétan a Socket 2011 nem mond nekem semmit, lehetőség szerint konkrét típusokra lenne szükségem, amiket megvehetek.

(#64709) derive válasza Lolka Bolka (#64707) üzenetére


derive
senior tag

Hja akkor ne eroltessuk a GPU frontot... Honnan rendelned, Mo v kulfold?

[ Szerkesztve ]

(#64710) Lolka Bolka válasza kovacsbandi (#64708) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Azt mi nem tudjuk, hogy ami a munka neked, az mit igényel. A 2011 nagy előnye hogy nem dual chaneles a RAM, vagyis ha nagy számítási igény vmit nagy memória sávszélesség kell mmondjuk tudom is én vmi féle szimulációhoz, akkor az ott nagyon jól jön, de esetedben ennyiből nálad nem játszik most.
Az lemez írási/olvasási kérdéssel hogy állunk az ssdhez :)

(#64709) derive bturro/netto dolog miatt, gondolom itthonról :)

[ Szerkesztve ]

(#64711) kovacsbandi válasza Lolka Bolka (#64707) üzenetére


kovacsbandi
csendes tag

Húzni nem szeretném a gépet, legalábbis jelenlegi tudásom alapján csak elrontanám. :) ezért lenne fontos az erős gép. Aztán hogyha egyszer mégis szükség van rá, még mindig lehet húzni rajta.
Egy monitor elég első körben nekem, tökéletesen elférek a jelenlegi kis 17" monitoron is, személy szerint zavar, ha több képernyő van előttem; lehet hogy ez változni fog idővel, de most még nem tartok ott. Akkor veszek majd még egyet. A másik monitor árát hozzácsapnám a videókártyához akár, a játékos felem is itt ül, csak jelenleg éhezik.
Magyarországról rendelném, azon belül még nincs eldöntve, hogy honnan, még a legprofibb gépösszerakó is kifogott rajtam.

(#64712) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Pl, de annak, hogy most épp mi hol olcsóbb, nem néztem utána...;)
CPU
alaplap bár csak 32gigáig támogat RAMot. A 64gigához is szerintem a 2011es foglalat kéne, mert ahogy nézem a legdrágább asus is csak 32t támogat---vagyis ezekben ilyen vezérlő van.
SSD Ha a munkához is kell
Monitor ebben nem csak 1080 sor van, ami hasznos. és akkor most még nem is szálltunk el. :)

(#64711) kovacsbandi Elrontani nem tudod és biztos segít benne ismerősöd vagy itt a topikjában is segítenek. Ha erős gépet húzol, akkor az még erősebb lesz...úgy emlékszem ;)

pl VGA. :) vagy 270x szerintem az is elég lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#64713) DrDobos


DrDobos
őstag

Egy HDMI-DVI kábellel csatlakoztatott Samsung TV hogy mutatna, ha ekkora a felbontása?(Gigabyte r7 260x 1gb)

Samsung Galaxy A55 5G

(#64714) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

én nem értem hogy mi a kérdés.

(#64715) jim bcs válasza DrDobos (#64713) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nyugodtan vehetsz nagyobb TV-t vagy esetleg egy LG 23MA73D-PZ tv-monitort

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#64716) kovacsbandi válasza Lolka Bolka (#64712) üzenetére


kovacsbandi
csendes tag

Az már az én melóm természetesen, ki lehet csúszni a határból. :) köszönöm. Viszont még RAMra is szeretnék kérni ötletet, hogy konkrétan mit tehetnék bele. Ott elvesztem, amikor 3-4-5 RAM számomra csak a típusjelzésében különbözött 1-2 betűben. Természetesen olyan RAM kell bele, amiből ugyanabból a típusból és méretből jól bevásárolva fel lehetne tölteni 32 gigáig.

(#64717) kovacsbandi válasza jim bcs (#64715) üzenetére


kovacsbandi
csendes tag

A monitor nekem kicsit másodlagos, valószínűleg az lesz a sorsa, hogy a konfig, amit megveszek (nagyrészt éppen Nektek köszönhetően), abból amennyi pénz megmarad, azt fogom monitorvásárlásra költeni. Gondolom a LED paneles monitorokat ajánljátok.

(#64718) BomiBoogie válasza kovacsbandi (#64717) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Pontosabban az IPS monitorokat. Azért legalább 40k jó lenne, ha maradna rá. :K

(#64719) Lolka Bolka válasza kovacsbandi (#64717) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Ő másnak válaszolt! :) Amúgy szerintem pont a monitor a leglényegesebb pontja mondhatni bármely konfignak, hiszen azt nézed, azon a felületen dolgozol, az roncsolja mondjuk a szemed, nem beszélve arról, hogy általában több konfigot is kiszolgál. A mérete, minősége és számossága nagyban befolyásolja a munka hatékonyságát (persze nem kell mindenhová több, de nem tudom neked mire kell)...de erre majd adott szituációban rájössz milyen jó 2,3 de akár több kijelző is. Én azon nem spórolnék.
RAMból vegyél 1600ast occcsót sokat :) bár szép árak vannak. :)

[ Szerkesztve ]

(#64720) derive válasza kovacsbandi (#64711) üzenetére


derive
senior tag

Akkor ami kezel 64 giga RAMot:
GIGABYTE GA-X79-UP4 80.844 Ft (8 RAM slot)
INTEL Core i7-4820K 3.70GHz 2011 BOX 81.473 Ft
esetleg INTEL Core i7-3930K 3.20GHz 2011 BOX 126.997 Ft (6 magos allat)
ALPENFOEHN Matterhorn Pure Edition 11.951 Ft (ennek nezz utana, hogy elfernek-e a RAMok)
KINGSTON 16GB HyperX Blu DDR3 1600Mhz CL10 KIT KHX16C10B1K2/16X 42.271 Ft (alacsony RAMok, 8 GB/modul 8x8=64 GB)
SAMSUNG 120GB SATA3 2.5" 840 EVO MZ-7TE120BW 20.066 Ft
------------ Ez elvisz vagy 235kt a keretbol, a maradekkal lehet varialni----------------------

Sapphire Radeon R9 280X 3GB GDDR5 VAPOR-X OC PCIExpress 91190 Ft (azert eleg combos gamer cucc, lehet olcsobb is eleg lenne)
FRACTAL DESIGN Core 3000 18.230 Ft
optikai meghajto 5000 Ft

+Monitor: ????

Itt-ott meg lehet faragni, mert nem kerestem a legolcsobbat.

[ Szerkesztve ]

(#64721) MurdR válasza tipuka (#64700) üzenetére


MurdR
veterán

Mondtam hogy drága :U ;]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#64722) kovacsbandi válasza derive (#64720) üzenetére


kovacsbandi
csendes tag

Tényleg elég combos ez az összeállítás, de mindenképpen szimpatikus. Videókártyából simán tudok lefaragni, hogy maradjon monitorra, illetve tudok még hozzádobni végszükségben. Külön köszi, hogy nem a legolcsóbbat kerested, lefelé talán már tudok keresni alternatívát így, hogy látom, mi az ami egybe megy.

(#64723) jim bcs válasza kovacsbandi (#64717) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:N az IPS paneles monitorokat

Minek neked ekkora konfig? Biztos nem lenne elég ugyanennyi vagy 32GB ram mellett egy jó 1150-es lap+i7 proci páros? márcsak azért is kérdezem mert az év végén startol az X99 és no kompatibilitás az X79-el

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#64724) kovacsbandi válasza jim bcs (#64723) üzenetére


kovacsbandi
csendes tag

Nem szeretnék hosszú évekig újat venni. Talán mellé betársul egy kis maximalizmus is, illetve tényleg, ha játékról van szó, ott is profi teljesítményt akarok, még ha nem is az az elsődleges, de az igényel nagyobb teljesítményt. A kompatibilitás azért nem fontos nekem a jövőre nézve, mert ezt ha megvettem, tényleg nem tervezek újat venni, amíg nem fog ez gyenge gépnek számítani..amire azért várhatok :)

(#64725) jim bcs válasza kovacsbandi (#64724) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ok te tudod, bár nemhiszem hogy egy 1150-es i7 kombóval ne lennél el évekig csak olcsóbb, ha tényleg időtálló gépet akarsz akkor várd meg az X99-et ami már DDR4-el érkezik na az időtálló lesz, viszont amint látod én is máshogy látom az időtálló dolgot

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#64726) kovacsbandi válasza jim bcs (#64725) üzenetére


kovacsbandi
csendes tag

Jogos, azokkal is ellehetek. Várni sajnos nem tudok, ez most időhöz kötött lehetőség. Lehetséges, hogy az olcsóbb megoldás felé indulok el, már csak azért is, mert még a 32 GB ramot sem biztos, hogy elérem mostanában, nem hogy a 64et.

(#64727) derive válasza kovacsbandi (#64726) üzenetére


derive
senior tag

Szemelyes velemenyem szerint 6 magos proci alatt nem eri meg az arat a S2011 ugyh jobban jarsz az i7-el, raadasul a Haswell ujabb architektura AVX2vel (ez a tudomanyos szamolasoknal nagy plussz lehet).

[ Szerkesztve ]

(#64728) micafighter válasza tipuka (#64700) üzenetére


micafighter
nagyúr

Kész állatkert :DDD

(#64729) jim bcs válasza kovacsbandi (#64726) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

-hát barátom én nem hiszem el hogy 16GB ram neked nem elég, azon kívül 2011 munkára való és arra is veszik kivéve ha nem gatyarázás folyik, majd mikor meg el akarod adni akkor meglepődsz mekkorát esik az ára akkorára, úgy hogy senkinek nem fog kelleni mert amennyiért használtan majd adnád abból simán kijön újonnan az akkori asztali verzió középkategóriája, hoppácska na erre is gondolj ne vásárolj ész nélkül ;)
-Tegyek össze egy i7-es 1150-et? atx vagy matx? 1 vga alá elég az matx

(#64727) derive
jól látod, sok esetben a 1150 megfogja a 2011-et mindkettő i7-el

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#64730) kovacsbandi válasza derive (#64727) üzenetére


kovacsbandi
csendes tag

Párhuzamos programozásnál (nem gpu) egyébként is szükségem lesz minél több magra. Nyilván a komoly dolgok élesben egyetemi nagygépeken futnak le, de akár egy-egy teszt vagy próbafutásnál rengeteg időt spórolhatok.

(#64729) jim bcs RAM szempontjából a lehetőséget szeretném magamnak meghagyni a bővítésre. De igazad lehet, hogy fölösleges. Van bennem ilyen téren egy bizonytalanság. Tegyél össze, kérlek. :)
Sosem adtam még túl gépen, a tevezetten kívül egyetlen konfigom volt/van, viszont az mint feljebb írtam, kötelezően megy tovább a családnak. Nem áll szándékomban ezek után nagyon PCt venni, majd egyszer, ha odaérek, akkor a porontyoknak, szóval ez a veszély nem fenyeget, hogy nem tudok túladni rajta, nem zavar egyáltalán, ha később a töredékét éri csak.

[ Szerkesztve ]

(#64731) Lolka Bolka válasza derive (#64727) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

+1, és 6 maggal meg munkagépként nem fog annyiból kijönni...

(#64730) kovacsbandi viszont akkor magam ellen beszélve :) 2011, 6 mag, 32 giga RAM legyen a fix és ahhoz nézd a többit...gyenge, gyengébb VGA és ami még belefér

[ Szerkesztve ]

(#64732) tipuka válasza micafighter (#64728) üzenetére


tipuka
addikt

te is idetartozol, béka vagy. :DDD

MurdR: persze, hogy az. :P nem véletlen nincs SSD-m, inkább a WD Black-re mentem rá. :D

(#64733) jim bcs válasza kovacsbandi (#64730) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

i7-4770K + Enermax Liqtech 120 X vagy Enermax Liqtech 240 ELC-LT240-HP

atx:
ASUS MAXIMUS VI FORMULA, ASUS SABERTOOTH Z87, GIGABYTE GA-Z87X-OC, GIGABYTE GA-Z87X-UD5H, GIGABYTE GA-Z87X-UD4H, MSI Z87 MPOWER
matx:
ASUS MAXIMUS VI GENE, ASUS GRYPHON Z87+ArmorKIT, GIGABYTE G1.Sniper M5, MSI Z87M Gaming
ram:
kezdésnek 2x4GB cl9 1600mhz kit elég__Adata XPG, Patriot Viper 3 Black, Avexir Core, G.Skill, Crucial Ballistix
vga:
GTX780 vagy GTX780ti
táp:
vga függő de az alapok: Seasonic P-660 Platinum Hybrid, Enermax EPM600AWT Platimax, be quiet! Dark Power Pro 10 550W
ház:
én egy ilyen konfigot az biztos hogy test-bench-re tennék viszont ezt rád bízom mert mindenkinek más az igénye: CM STORM TROOPER, CM STORM STRYKER, Cooler Master COSMOS SE, PHANTEKS Enthoo Primo

ha szűkítesz márkára akkor körvonalazódni fog, utána egyszerűbb

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#64734) derive válasza jim bcs (#64733) üzenetére


derive
senior tag

RAMbol inkabb a fentebb ajanlott Kingstont. Ha nagyon kell neki a 32 GB konnyebb 8 gigas modulokkal.

(#64735) jim bcs válasza derive (#64734) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

na azt én biztos hogy nem fogok ajánlani majd ha fagy akkor inkább corsair, dehogy fog neki kelleni 32GB csak még ő se tudja hogy nem fog

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#64736) KAMELOT válasza kovacsbandi (#64705) üzenetére


KAMELOT
titán

X79 konfigot vegyél, ahogy a kolléga is írta.
Alaplapon 8x ram slot található így egészen 64GB ramig bővítheted a gépet.
4770K procit tuti ne vegyél mert nagyon melegednek.
4820K procit léggel simán tudod hűteni és ha vizet teszel rá simán megy 5GHz-t is ha szerncséd van és még mindig 50 fok környékén lesz a proci terhelésnél.
VGA: EVGA vagy ASUS GTX780Ti
RAM: Kezdeted 2x 8GB-al és utána bővíted csak figylej oda, hogy QUAD channel-os ramok legyenek.
Ház: HAF-X, HAF 932, Enermax Fulmo GT, Xigmatek Elysium használtan ha találsz ilyeneket!
Monitor: ACER k272hulbmiidp 2560x1440....120 000ft Nagyon jó monitor lett nagyon jó áron!

(#64735) jim bcs: Majd ugyan ezt a mondatodat olvasd el akkor amikor pár programot kinyitsz.
24GB ram lefoglalva proci 40-50% terhelésen és akkor még nem nem is megy játék. :) Majd meglepődsz milyen gyorsan elfogy az a kevés 32GB ram is. Én csak bekapcsolom a VIrtual XP + megy a böngésző máris 10GB elfogyott + játék további 4-5GB. Ugye milyen kevés! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#64737) Zsohi válasza jim bcs (#64735) üzenetére


Zsohi
őstag

Nem biztos az, én 64 gigát simán meg tudnák etetni hd videók vágása közben. :D
A kutató munkákhoz pc-n nem értek, de biztos vagyok benne, hogy nem egy kis állományt szeretne átfuttatni a gépen és hát a RAM-ba töltve az anyagnak sokkal jobb a fekvése, mint akár egy SSD-n.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#64738) bluyoo válasza jaja1981 (#64685) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát akkor csak annyit ajánlhatok hogy olyan CPU-t vadássz ami rajta van a listán. :)
Vagy újíts be pl. egy B75 lapot is. Bár ha új hardverekben gondolkodsz akkor már a platformváltás lenne kézenfekvő.

Bazinga!

(#64739) jaja1981 válasza bluyoo (#64738) üzenetére


jaja1981
addikt

Köszönöm a választ.
Kb 2 éves a lap és low budget volt akkoriban. Nem az enyém a cucc, csak megrendelésre készítem.
Akkor valóban az marad, hogy olyat keressek, ami rajta van a listán.

Danke. :R

(#64740) bluyoo válasza jaja1981 (#64739) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Hát mára meg teljesen elavult lett. A mostani lapokhoz képest mondhatni erősen fapados. :)
Nincs SATA3, USB3, ..... Azért is említettem meg a fejlesztését.
Ha használt lappal oldanád meg neki elég olcsón kijönne. Bár a CPU csere egyértelműen a legegyszerűbb.

Bazinga!

(#64741) jaja1981 válasza bluyoo (#64740) üzenetére


jaja1981
addikt

De sem sata3 HDD, sem USB3 eszköz nincs rákötve.
Egyéb irányt nincs semmi hátránya nem?
Mostanában nem követem a hardver piacot az újabb fejlesztésekkel.
Sok ember még most cseréli a P4-et Core2-re, vagy FX AMD-re. :)

(#64742) jaja1981 válasza bluyoo (#64740) üzenetére


jaja1981
addikt

Akkor egy 3550 i5 az jó lenne, benne van a listában.
lap

(#64743) bluyoo válasza jaja1981 (#64741) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze nem is arról van szó hogy gyenge lesz. De előbb utóbb képbe kerül(het) az USB3 vagy pl. az SSD a SATA3-hoz.
Az ilyen fejlesztéseknél nem árt számba venni hogy szinte ugyan annyiért (viszonylag kis pluszköltséggel) akár platformot is válthat.
Már ha új CPU-ban gondolkodtál, egy Haswell I5 sem sokkal drágább (sőt).
Így hirtelen egy boltból a két legolcsóbb I5 között 2K sincs. Teljesítményre pedig azért többet hoz(na). i5-3330 vs i5-4440
Egy olcsóbb, hasonlóan "low budget" lap meg ugyancsak nem drága ha sikerülne eladni a mostanit, kis pénzből a legújabb platformmal/fejlesztésekkel dolgozhatna.

(#64742) jaja1981
Ha benne van a listában működik a dolog. Bár az ilyen kaliberű lapokba én nem szívesen teszek I5, I7-et. Nem mondanám kiegyensúlyozottnak. :) Persze ettől még működik.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#64744) jaja1981 válasza bluyoo (#64743) üzenetére


jaja1981
addikt

De mitől nem lesz kiegyensúlyozott? Csak érdeklődöm.
ugyan is tuning ugye nem lehet, és azon kívül, hogy nincs sata3 és usb 3 mivel jobb egy újabb lap?

Köszönöm.

(#64745) jim bcs válasza KAMELOT (#64736) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#64736) KAMELOT és (#64737) Zsohi
elképzelhető hogy igazatok van, viszont ha annyira tutit akar akkor belepasszint egy 256/500GB-os ssd-t flash-nek azt csókolom még mindig olcsóbb mintha 64GB ramot venne

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#64746) KAMELOT válasza jim bcs (#64745) üzenetére


KAMELOT
titán

Ram az biztosabb.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#64747) jaja1981 válasza jim bcs (#64745) üzenetére


jaja1981
addikt

Kell a ram.
Dolgoztam CAD rendszerrel végeselem analízissel.
2006-ban dolgoztam vele és akkor 16GB ram volt a SUN workstationokban, ami arra volt elég, hogy 2 óra alatt elfogyjon és utána mondjuk 4 napig csak swap-polt a vinyó mire elkészült.

2006-ban! 2x2 mag opteronokkal!

A kérdező biztos utána járt, hogy milyen programot akar futtatni és mennyire komoly feladatokkal, hogy kb mennyi ram kellhet.
Nem a ram a drága, hanem a szoftver rá.

Mondjuk ha a szoftver 1 milka, akkor a 64GB ram aprópénz. Így kell ezt nézni. Ami munkára kell, az drága, mert pénzt lehet vele keresni.

[ Szerkesztve ]

(#64748) MiklosSaS válasza jaja1981 (#64747) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+1. Nekem most sokszor a 64 giga is siman elfogy !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#64749) KAMELOT válasza jaja1981 (#64747) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezt próbáltam elmagyarázni én is. Ramból jó ha sok van, de kínlódik a gép ha kevés van!
Ugye és akkor neki érdemesebb lenne legalább 2000mhz+ ramokat venni.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#64750) bluyoo válasza jaja1981 (#64744) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Arra céloztam hogy egy olcsó irodába szánt lapba teszel egy I5-öt, gondolom mellé megy majd egy bika dVGA .... Tipikus bolti előre összerakott Pc. :) De ha igénytelen ez ügyben nem kell USB3, SATA3, .... Mint írtam működni fog H61-es lappal is a kinézett CPU.
Szerintem nem szorul magyarázatra hogy pl. a P8H77-V miért jobb lap. :)
Mindenesetre én nem egy új LGA1155-ös lapot és egy új Ivy CPU-t javasoltam elsősorban.
Bár pl. egy P67, Z68, Z75, Z77-es lappal pár MHz-et még ki tudnál csikarni a i5-3550 -ből.
Hanem egy új LGA1150-es lapot és egy Haswell CPU-t. Pl. ugyan abban a kategóriában, csak két generációval újabb (SATA3, USB3, ...) ugyancsak Asus H81M-A-D-C-E-...
De ~17K környékén már B85-ös lapokat is kapsz. Személy szerint itt is pl. GA-B85M-D3H -t részesíteném előnyben egy H81-s lappal szemben. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.