Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#3651) vond válasza horush (#3650) üzenetére


vond
MODERÁTOR

fezlergabor-nál a pont... Bizony, az SSD is megfontolandó... :)

(#3648) vond: Természetesen 8 giga RAM: ~12k... Bocsánat... :B

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3654) Gabexsz


Gabexsz
csendes tag

A jelenlegi gépemet most adtam el, abban volt
Alaplap: MSI 945PL Neo3F
CPU: DualCor 3Ghz 4-en használtam batár hűtéssel
Ram: 2x1GB 800Mhz DDR2
Vga: AtiRadeon HD 3870
Táp: FSP-500W

Azért adtam el mert AMD-re szeretnék építkezni, mert ocsó, és a vga-t dual ban szeretném használni,
vagy egy Buldózer fx 4magossal, vagy egy 6 magossal. Azért veszem az Asrock lapot mert olcsó és annyira nem egy átlag irodai lap (persze tudom hogy még az a kategória)
És mindenből olyat veszek amit a laphoz ajánlanak. Szerintem nem lesz egy rossz gép.
Csak arra voltam kíváncsi, hogy még is max mit várhatok tőle. :)

Az élet egy szar játék, de jó grafikája van... :D

(#3655) Gabexsz válasza Gabexsz (#3654) üzenetére


Gabexsz
csendes tag

Egyébkén a gta 4 a régi gépemen amit fent említettem kissé nagyobb mint minimum beállítással szépen működött, néha meg akadt egy picit, de meglepően jól bírta persze 4Ghz-re húzva. :K
Tehát eböl ki indulva szerintem bírná a patch nélküli max grafikát. Köszi a javaslatokat de már eldöntöttem, hogy kb mit veszek, ami befolyásolja az a pénztárca. :R

Az élet egy szar játék, de jó grafikája van... :D

(#3656) Crias válasza Kleypek (#3639) üzenetére


Crias
senior tag

Ha csak netezésre kell akkor szerintem sem kell vga inkább egy ssd ami kell neked, ha valami indokolna vga-t (amit eddig nem írtál le) akkor el lehetne gondolkozni egy Llano-n aminek az IGP-je sokkal erősebb mint ami az intel-ben van, és így se kell vga a gépbe.

Crias

(#3657) balpis válasza Gabexsz (#3655) üzenetére


balpis
őstag

akkor csak annyi megerősítésként:
- a SATA2 - SATA3 kompatibilis egymással, a lassabb határozza mega sebességet, de működik együtt.
- az 500-as FSP táp elég lesz

a teljesítményről és árról meg nem érdemes vitázni. Erően felhasználás függő. Játékra az AMD kevés lehet, fullHD-ra az a VGA is határeset. renderelésben jó lehet az FX.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#3658) Bandus99 válasza horush (#3486) üzenetére


Bandus99
őstag

Sziasztok!
Segitsetek nekem.
Ezt hol lehet ennyiert beszerezni kb ?

VGA: Sapphire HD6870 1GB ~37,5eFt

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#3659) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali
kérdés
vacilálok hogy 1155 ös lapot vegyek és egy 2700k-t bele vagy megéri egy 2011 lapot venni és bele egy i7 3820 as procit? vagy kicsit erősebbet? a lényeg az hogy most 1155 ös konfig vagy a 2011 es éri meg jobban?

Xbox One: bandymnc

(#3660) vond válasza bandi0000 (#3659) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az LGA2011 nagyon drága mulatság, és valószínűleg az marad a jövőben is...

A legolcsóbb alaplap is 60 ezer, és akkor még kellene egy négycsatornás RAM csomag is, hogy normálisan ki tudd használni a funkciókat...

i7-2700K sem éri meg a maga plusz 15-18 ezres felárát... Úgyhogy ha valóban kell az erő, de nem akarunk/tudunk elszállni az árral, akkor egy 2600K és alá egy jó tuningos alaplap...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3661) balpis válasza bandi0000 (#3659) üzenetére


balpis
őstag

- mire akarod használni?
- a pénz korlátlan?

Játékra egyértelműen felesleges a 2011-es megoldás. (De még az i7 is...)

Az esetek legnagyobb részében a 1155-ös (a 2600K is elég, ugyanúgy húzható, mint a 2700k) csak annyival lassabb, amennyivel az órajele alacsonyabb. Az L3 cache minimális különbsége kevés esetben jelent minimális előnyt a 3820-nál.
A magok pontosan megegyeznek két típusú (1155 / 2011) prociban.

Mivel a 1155-ös K-s procit szorzó állítással nagyon jól lehet tuningolni, a 2011-est BLCK-val csak, így a 1155-ből könnyedén kihozod azt a teljesítményt, amit a 2011-ből maximumon. Ekkor a különbség már valóban csakis a minimális L3 cache méretben lesz.
Sőt, jó eséllyel felé is mehetsz gond nélkül a 2600K-val a 3820 emelt órajelén is.

Árban a procik kb. megegyeznek (2600K - 3820), az alaplap viszont lényegesen olcsóbb a 1155-höz. Így számomra ez nem lenne kérdés.

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#3662) fogirobi válasza Gabexsz (#3654) üzenetére


fogirobi
senior tag

Én biztos nem építkeznék AMD-re... Sokkal erősebb gépet összeraknál INTEL vonalon! De te tudod!

(#3663) bandi0000 válasza balpis (#3661) üzenetére


bandi0000
nagyúr

annyit mondok hogy igen játékra akarom használni de van egy ismerősöm aki külföldről szerzi tehát egy asus maximus 4 extreme kb 20k alatt van szal igy nekem megéri és akkor ilyen ár mellett a legjobb konfigot akarom kihozni amit tudok

Xbox One: bandymnc

(#3664) pohár válasza bandi0000 (#3663) üzenetére


pohár
félisten

20k? azt meg hogy? ne vicceljünk már...
boltban 90-100k közt van, ebay-en 255 font a legolcsóbb, 20 rongyért max lopottat/rosszat fogsz venni, you know... :U

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#3665) Genius007


Genius007
őstag

Érdelődni szeretnék, hogy szerintetek ~ 50 - 60k körül milyen

lap + proci + ram + táp + hdd -t tudnék venni?

Igazából tápból elég valami FPS 300W körüli is, vinyóból pedig valami olcsóbb 80GB SATA is, ami valamivel jobb legyen természetesen, az a lap+proci+ram.
Az elmúlt pár hónapban eléggé kimaradtam ezekből a dolgokból, most néztem itt PH-n, és ahogy látom már bőven vannak tokozások (1155, 1156, stb stb)
Nekem valami olyasmi kellene ami ár / teljesítményben a legjobb.
Mint annó, amikor megvettem pl. egy e4500 vagy e8200 procit, és szanaszéjjel lehetett tuningolni, és hozta a drágább procik szintjét is.
Mennyivel jobb pl. egy i3 2100 mint pl. egy e8400 proci?
Mert ha kb. semmivel nem jobb a "belépő szintű ujabb tokozás" mint a régi, akkor nem éri meg rá nekem beruházni, elég egy régebbi e8200 proci amit meghúzok picit és kész.
Hozzátenném minden használtan kellene innen PH!-ról. :)

Ui.: Sorry a sok kérdés miatt, de mint mondtam kimaradtam kicsit, és annyi új dolog van, hogy nem érek rá utána olvasni mindennek, szóval ha valaki pár sorban leírná nekem a pro / kontra dolgokat, és hogy mit vegyek körülbelül, azt megköszönném. :B

Üdv. :R

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#3666) balpis válasza bandi0000 (#3663) üzenetére


balpis
őstag

Tegyük fel, valóban annyiért van az a lap. AKkor ott biztosan feleannyi egy jófajta 1155-ös is :)

Ráadásul adott ár mellett a legjobb konfig JÁTÉKRA nagyon nem a procin fog múlni. Ugyanazt a pénzt ha a VGA-ba teszed, sokkal jobb géped lesz.
A mai VGA-k között nincs olyan egy VGA-s rendszer, amihez egy 2500K ne lenne elegendő játékhoz.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#3667) horush válasza Bandus99 (#3658) üzenetére


horush
addikt

Szia, ezt szerintem elírtam csak. 6850 akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#3668) horush válasza Genius007 (#3665) üzenetére


horush
addikt

Hali, parancsolj:

LAP: Asrock 880gmh/u3s3 ~14eFt
CPU: Phenom II x4 b45 ~20eFt
CLR: Arctic Freezer 13 PRO ~8eFt
RAM: 4GB DDR3 1333MHz ~5eFt
HDD: Maxtor 6v160e0 160Gb SATA 7200rpm ~4eFt
TÁP: FSP / DELTA 300W ~3eFt
Összesen: ~54eFt.

Mire használnád egyébként?

(#3669) Viktor77 válasza Genius007 (#3665) üzenetére


Viktor77
titán

Ennyivel jobb az i3.
A 8400 valahol 4.5GHz környékén éri utol.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3670) Genius007 válasza horush (#3668) üzenetére


Genius007
őstag

Köszönöm szépen!

Írnál esetleg egy intel configot is?
Mert megmondom őszintén régen AMD párti voltam, de amióta az E szériát kipróbáltam intel procik terén, azóta azt használom (volt amd phenom procim nem 1 féle, de az intel valahogy nálam mindig gyorsabb volt xy teszt / játék terén amit használtam) :B

Amúgy hétköznapi használatra kellene, és pár játékra (pl. CS Source, és hasonlók)
tudom nem mai játék, de azért kell alá a vaskos proci, hogy ne akadjon meg a játék, ha épp akció van) :)

:R

Mod.:
(#3669) Viktor77
Hmmm, nem rossz, akkor mindenképpen egy ilyesmi procira kellene beruháznom.
Lap esetleg amivel ki lehet hajtani? / memória.
Természetesen ár/telj. és a kp-mat figyelembe véve,(használt ph-s terméket veszek majd)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#3671) Viktor77 válasza Genius007 (#3670) üzenetére


Viktor77
titán

Teljesen mindegy milyen lapot veszel alá, a legolcsóbb H61-esben is azt a teljesítményt kapod amit a legdrágább Z68-asban (tuning ugye nincs).
Memóból is bőven elég a legolcsóbb 1333-as Kingston is, nem profitálsz a drágább, gyorsabb ramokból.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3672) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Tesom szeretne full hd 3d filmeket nezni, de a jo oreg p4 erre nem igazan alkalmas. Nezett ki maganak egy par dolgot:

INTEL Core i3-550 3.20GHz 1156 BOX
INTEL DH55PJ OEM / INTEL DH55TC OEM (mi a kulonbseg, csak a memofoglalat?)
KINGSTON 4096MB DDR3 1333MHz CL9 KVR1333D3N9/4G
vagy
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz
HITACHI 1000GB 7K1000.C 7200rpm 32MB SATA2 HDS721010DLE630

Tapegyseg van, meg a vinyo sem feltetlen kell, csak a tobbi a lenyeg. Viszi ez igy majd neki a filmeket rendesen es amugy jok ezek az osszetevok?

Koszi!

(#3673) szasanyi válasza Lauda (#3672) üzenetére


szasanyi
félisten

Az LGA1156 platform (P55, H55) már kifutott, nem érdemes beruházni rá. Inkább LGA1155 és H67 + i3-2100/2120 (vagy P67 és K-s proci ha lesz tuning, de gondolom nem). RAM-ból olyat érdemes választani, aminek a gyári, üzemi feszültsége 1.50V vagy kisebb.

MOD: esetleg mondd meg mennyi a keret lap + CPU + RAM tiróra, hogy lehessen ajánlani vmit.

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#3674) Hunork válasza Lauda (#3672) üzenetére


Hunork
veterán

------
megelőztek... :)
Vagy Z68 Gen3 lap, az már aztán mindenben rendben van (PCIE 3.0, Virtu...), memória mehet 1333MHz.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3675) Lauda válasza szasanyi (#3673) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi, igazibol nem lesz rajt se jatek se tuning se mas, konzolozik. Csak erre a celra kellene neki minel olcsobban.

Hunork :R

[ Szerkesztve ]

(#3676) szasanyi válasza Lauda (#3675) üzenetére


szasanyi
félisten

Inkább egy Asrock H61M/U3S3 (~18k) + i3-2100/2120 BOX (~30k ez használtan is jó lehet 20-25k között) esetleg Intel G620 BOX (~16k). Corsair LowProfile (1.35V) vagy G.SKILL (1.50V) RAM jó, amit elérsz jobb áron. Ha nincs, vagy ez sok, akkor olcsón Kingmax.

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#3677) Lauda válasza szasanyi (#3676) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ujat akar, ha mar vesz. ;) De mondom nem szukseges az ujabb platform, ha a celra a masik is jo. De en nem tudom, hogy jo-e, mert notebookom van meg corei7-em, az 1156-ot nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#3678) Hunork válasza Lauda (#3675) üzenetére


Hunork
veterán

Akkor meg elég egy:
Asrock H61M/U3S3 alaplap, ha a jövőt nézi: Asrock Extreme3 Gen3
i3 2100 (2 mag 4 szál), ha több pénze van i5 2400 (4 mag 4szál)
2x2GB Kingston 1333MHz, ha előre tervez, 2x4GB (úgysem drágák)
HDD: amilyet szeretne.

Olcsóbb verzió:
~18.200-
~30.500-
~8.300-

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3679) Kleypek válasza vond (#3648) üzenetére


Kleypek
csendes tag

Köszönöm a segítséget.

(#3680) szasanyi válasza Lauda (#3672) üzenetére


szasanyi
félisten

Minimális különbség van, de a DH55TC lap a jobb (2x annyi RAMot kezel, plusz van eSATA) egyébként mind2 egy kategória és MicroATX. A proci elég, a fiam ilyennel játszik (persze nem az iGPU-val). Mint mondta én ezt a platformot már nem ajánlom, de ha ez kell... azt azért mindenképpen hasonlítsátok össze, hogy mennyivel olcsóbb!

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#3681) Lauda válasza Hunork (#3678) üzenetére


Lauda
félisten

Hunork, szasanyi

Koszonom az osszeallitast. En ertem mit irtok es igaz, hogy ha kicsi a kulonbseg, akkor erdemes a jobbat, de ha a celnak a masik is megfelel, akkor meg igazibol felesleges tobbet kolteni ra. De akkor az a proci biztos viszi majd neki a filmeket? Mert ha nem, tuti kiherel, ezt Ti sem akarhatjatok. :DDD

(#3682) szasanyi válasza Lauda (#3681) üzenetére


szasanyi
félisten

Mint mondtam szerintem elég FullHD filmekhez, de ezt sosem próbáltam így ne vedd készpénznek - nem vennélek a szívemre. :B Én ilyet már nem vennék és nem is javasolnék, éppen ezért vedd úgy, hogy lesz elég FullHD 3D filmekhez ezzel a procival. Szerintem a 3D miatt elsősorban.

MOD: Javaslom kérdezz meg olyat aki szakérti a 3D témát, esetleg van róla tapasztalata.

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#3683) Lauda válasza szasanyi (#3682) üzenetére


Lauda
félisten

Oke, de nem tudom kit kerdezzek. Vagy megprobaljam a 3d-s topikban, fogalmam sincs. Nem tudom mennyit esznek ezek a filmek, nekem az i3-as 2100 noti siman viszi, de nem 3d-ben nezem oket es nem is ertek hozza, hogy annak van-e es mekkora az eroforras igenye. ;)

(#3684) szasanyi válasza Lauda (#3683) üzenetére


szasanyi
félisten

Huhh kimaradt egy NEM (!) azaz valszeg nem lesz elég. :B Szívesen segítenék de én sem tudom, tapasztalatom sincs 3D filmekkel és semmiképpen sem akarlak félretájékoztatni. :N Tesztekben úgy látom a 720p filmekkel jó az a proci, de 1080p-ben már lehetnek gondok. Nem túl erős az IGP-je, a 2100 jobb de még az sem az igazi, és arra sem merném rámondani, hogy az tuti lesz 3D-s 1080p filmekkel.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#3685) Hunork válasza Lauda (#3683) üzenetére


Hunork
veterán

Igen, ott többet és gyorsabban tudnak segíteni. De azért ehhez kell egy minőségi VGA is, 3D szemüveggel és hozzá a szoftver, mint pl. az Nvidia féle 3D Vision Video Player. Közben olvasgattam, és azért mégiscsak jó lenne egy 4 magos proci. Hangsúlyozom szerintem, én sem vagyok nagyon otthon a témában. :(

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3686) Lauda válasza szasanyi (#3684) üzenetére


Lauda
félisten

Oksa, semmi gond! :B Talaltam egy megfelelonek tuno topikot a hazimozi szekcioban, megkerdezem ott, hatha sikerrel jarok. Koszonom a segitseget! ;)

Hunork Rendben, koszi Neked is mindent! ;)

szasanyi Ugyan mar, amiben tudtatok, segitettetek. Jobb ez igy, mint ha valaki hatterinformacio nelkul ravagja, hogy jo lesz, holott nem biztos. Ugy hogy koszonom az oszinteseget! ;)

Irtam ebbe a topikba :[link]

[ Szerkesztve ]

(#3687) szasanyi válasza Lauda (#3686) üzenetére


szasanyi
félisten

Nagyon büszkék nem lehetünk erre a segítségre. :B Sok sikert, és ha lesz vmi tuti válasz engem is érdekelne - mondjuk priviben egy hsz-link erejéig, hogy megolvashassam én is a frankót. :R

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#3688) pohár válasza Lauda (#3686) üzenetére


pohár
félisten

steeve a szakértője a témának, szerintem ha neki írsz privátot akkor is jól jársz :K

ja igen, nekem a 2 magos 45nm-es E6300-am a sima BL50-es lemezekkel is megszenvedett, szóval meglehet hogy elkél a 4 mag majd 3D-ben... :U

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#3689) Lauda válasza pohár (#3688) üzenetére


Lauda
félisten

Oksa, megvarom hatha erkezik valaki, aki tud erdemlegeset mondani ra, addig nem zaklatom. ;) Annyira durvan eszi a cuccot? :DDD

(#3690) pohár válasza Lauda (#3689) üzenetére


pohár
félisten

fú, én se képzeltem volna... betettem a Total Media Theaterbe az Aranyhaj BD50-et (nem röhög, imádom! :DDD ), amin ugye van 3D mód is, bekapcsoltam kicsit, hát nem kellett volna :DDD
egy idő után még sima 2D-ben is elkezdett csúszni a kép és a hang egymáshoz képest, szóval kell alá a kraft :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#3691) Lauda válasza pohár (#3690) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD Na akkor ebbol nem lesz negyven ezres 3d masiiinaaaa" ahogy nezem. :DDD :DDD

(#3692) balpis válasza Lauda (#3689) üzenetére


balpis
őstag

én csak egy kicsit elkezdtem guglizni.Pl. ezt találtam. Eszerint VGA-ból is minimum egy GT240 kell. Vagy valami erősebb geforce. Az IGP biztosan kevés lesz.Vagy csak én értettem félre, s van valamilyen VGA is, az azért nem kell?Ha van egy megfelelő VGA, akkor eszerint akár egy athlon X2 is elég lehet.

Azaz eszerint egy H61-es alaplap (14k), egy G530 (10k) celeron és pl. egy GT520 (13k) videokártya lenne javasolható 4GB kingston (5-6k) RAM-mal. (sum 43k)
De ha van 3D-s topik, akkor én mindenképp ott néznék szét először...

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#3693) Lauda válasza balpis (#3692) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs vga, csak valami agp-s nyuvek a p4 mellett. :) Koszi, hogy utananeztel, kivancsi leszek mit irnak a masik topikban. ;)

(#3694) pohár válasza Lauda (#3691) üzenetére


pohár
félisten

egyrészt kell majd egy DXVA képes VGA (nVidia), mellé meg egy proci... nézegetem itt a filmeket, a TF3 BD50 2D-ben kurvára meg tudja izzasztani a vasat aktív DXVA gyorsítás mellett is, konstans 35Mbites képráta... a 3D meg még jobban eszi a gépet, de majd mondanak valamit rá a megfelelő topicban :K
amúgy szerintem nézz át a filmlejátszós topicba is, lehet hamarabb meglesz a válasz

lejátszónak mindenképpen a TotalMedia Theatre-t ajánlom :K

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#3695) Lauda válasza pohár (#3694) üzenetére


Lauda
félisten

Ja akkor a prociban levo integralt vga nem is jo a celra? Nem ertek ehhez, azert kerdem. ;) Meg a 35 megabitet vinnie kene a procinak szerintem, de azt nem tudom mennyit kajal a 3d. ;)

(#3696) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!
Apósoméknak kellene gépet "frissíteni" és kérdezném, hogy az általam kiválasztott alkatrészek jók-e így egyben:
- GIGABYTE GA-H61M-D2H-USB3
- INTEL Pentium G620 2.60GHz 1155 BOX
- KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9AD3B1K2/4G
- CORSAIR Builder Series CX430W v2
Netre és kis multimédiára használnák :R

(#3697) vond válasza fenergie84 (#3696) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Azon a Giga lapon Etron USB3 vezérlő van, benne van a pakliban, hogy nem fog megfelelően működni... Ezen kívül SATA3 sincs rajta... Ezek miatt (meg úgy egyébként is) inkább ASRock H61M/U3S3, ahogy nézem, ugyanolyan árban van...

Ha csak ennyi a felhasználási terület, akkor prociból bőven elég lenne egy Celeron G530 is... Nem biztos, hogy a Pentium G620 megéri azt plusz 5-6 ezret... Akkor inkább G840...

RAM-ból némileg felesleges az 1600-as, de ha csak párszáz forint a különbség, akkor hajrá... Később még lehet, hogy jól jön, illetve valószínűleg könnyebb lesz eladni...

A táp nagyon jó választás, de brutál felesleges egy ilyen géphez... Egy 350-es FSP bőven elég... Persze ha van, vagy lesz valami középkategóriás VGA is, akkor jó lehet, de ebben az esetben is elég lenne egy FSP400-60APN, vagy Chieftec CTG400...

(#3698) fenergie84: Ha nem kell az USB3 (nálam most már alap), akkor 14 ezerért ott van az ASRock H61M-GS... Nagyon jó kis deszka az is... Prociból jelenleg én inkább vennék G840-et 18 ezerért... Ezzel egy GTS450-et, HD6770-et még nagyjából ki tudsz hajtani...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3698) fenergie84 válasza vond (#3697) üzenetére


fenergie84
addikt

Köszönöm a válaszod :R
Így belegondolva az USB3 annyira nem feltétel, szóval lehet még más lap lesz belőle.
Celeront és kisebb tápot azért nem akarok, mert később lehet raknék bele egy VGA-t, ha esetleg ott kempelek náluk, legyen mivel játszani :D
A ram meg kb. egy árban van a 1333mhz-el, azért választottam a nagyobbat :R

(#3699) JuanD


JuanD
csendes tag

Sziasztok!
1 asztali gépet akarok összerakni, max 180ból! 3d játék és vetítés a cél 720p-ben (acer 5360bd-vel).
Egy korábbi meghibásodott termék miatt innen kell vásárolnom (mert olyan véleményt olvastam, h nem fizették vissza a bruttó péézt csak a nettót!): digitalker
1. cpuból vegyek i5 felsőjét v inkább i7 alsót?
cpu
2. vga-t max 45e hufig szeretnék, 3d miatt ati-t (ajánlhatnátok valamit: digitalker ati
3. memóriából mennyire lenne szükségem - elég 4 vs 8? ddr3 - [link]
4. alaplap az előzőek alapján fog "összeállni"
5. hdd, házat, tápot, dvd-t megoldom.
Köszi előre is!

(#3700) JuanD


JuanD
csendes tag

nos, most kaptam az infót, hogy végre visszautalják a pénzt, szal az előzőekben leírt cégtől "elrugaszkodnék" és inkább venném más helyen a dolgokat! - amennyiben kedvezőbb áron van. Szükségem van i7-re? (mert ahogy kalkuláltam, megoldható!) jah, k-s vagy sima?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.