Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#170301) garage112


garage112
aktív tag

Sziasztok! Stúdió építésbe fogtam, és hangszigetelt komplett PC-t szeretnék DAWokhoz.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok? Csak zeneszerkesztő szoftverek, DAWok (Cubase stb..)
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? semmivel
3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Komplett számítógépre
4. Mennyi a kereted rá? 200. 000 Ft
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) 1080p
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nem. A lényeg, hogy szépen elfussanak rajta a DAWok, és lehetőleg a lehető leghalkabb legyen. Használt alkatrészeket preferálom

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#170302) palfitom válasza gabber01 (#170295) üzenetére


palfitom
Topikgazda


gabber01

Szia,

"Ha több kellene, azon mondjuk azért meglepődnék." - Ha vadonatúj gépre gondoltál, akkor jöhet a meglepődés, mert azt 100k alatt nem igen kapsz.
Az aprót érdemes túrni: gép vagy brand gép, itt lehet használhatókat kapni már 45-50k-tól.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#170303) palfitom válasza krokostamas (#170296) üzenetére


palfitom
Topikgazda


krokostamas

Szia,

Mindkét platform ésszerű választás lehet.

AMD:
Lap: pl. Asus TUF Gaming B550-Plus / MSI B550 Tomahawk
CPU: R7 5800X

Intel:
Lap: pl. Asus Prime B660M-Plus D4 / Asus TUF Gaming B660M-Plus D4
CPU: i5 12600K(F)

Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Fury 3600 / Fury Renegade 3600
VAGY DDR4 32GB (2x16-os KIT) 3200(+)MHz, pl. Team Group 3600 / Corsair 3600 / Kingston 3600

A hűtődhöz kaptál már AM4 és LGA1700 lefogatót is? Ha esetleg nem, akkor a gyártótól tudsz rendelni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#170304) palfitom válasza makoss (#170299) üzenetére


palfitom
Topikgazda


makoss

Szia,

Mi itt nem foglalkozunk mini gépekkel, asztali PC a fő csapásirány.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#170305) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Első körben itt tenném fel a kérdésemet, mert relevánsabb topikot nem igazán találtam. Szóval, erről a komplett mini PC-ről lenne szó, dobozából kivéve, elvileg azonnal üzemképes, előretelepített Win 10-el. [link]
Alapvetően a jelenlegi asztali PC-m mellé keresnék, egy kicsit komolyabb cuccot tartalék gépnek, és ez kb. minden szempontból meg is felelne nekem, mert pl. nem látom akadályát, a Win 11-re történő frissítésnek sem.
A kérdésem, hogy ennek a kínai csodának :D a gyártójáról, és termékeiről, a T-Bao-ról, mit lehet tudni, és hogy vannak e itt a fórumon olyanok, akik már esetleg közelebbi kapcsolatba kerültek a cég termékeivel, és mi volt a tapasztalatuk? A cég pár termékéről elérhetőek ugyan tesztek, de nem mindig lehet tudni, hogy ezek mennyire függetlenek, és nem e a gyártó által szponzoráltak.
Egyébként erről a konkrét cuccról teszttek: [link] [link]
Előre is köszönök minden véleményt.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#170306) Patrec


Patrec
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, hogy milyen alkatrészeket lenne érdemes vennem az újonnan összerakandó gépembe. Nem tudok dűlőre jutni egy két alkatrész tekintetében, ezért kérném a tapasztaltabbak segítségét.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

Elsősorban multiplayer játékokra. Amikkel mostanában játszunk az a GTA V, Conan Exiles, Rust, Warthunder, Fallout 76, meg néha napján witcherezni szoktam. Ezen felül autó szimulátorok, mint Assetto Corsa, ACC, Automobilista2. Viszont kicsit jövő biztosabb gépet szeretnék, például kipróbálnám az új CoD-ot, majd ha egyszer kijön akkor az új GTA-t mindenképpen, meg ki tudja mit hoz még a jövő :D
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

SSD: Samsung 2.5 870 EVO 1TB SATA3 (MZ-77E1T0B)
HDD: Western Digital WD Black 3.5 1TB 7200rpm 64MB SATA3 (WD1003FZEX)
Ház: Corsair 4000D Airflow 6db Corsair SP120 ventilátorral
Táp: Seasonic FOCUS GX-750W Gold (FOCUS-GX-750)
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
CPU: Itt az eddigiekben 2 lehetőségen gondolkoztam az egyik egy Ryzen 5 5600(X) / kék oldalról pedig egy i5-12400 esetleg 12600 környéke

Alaplap: Procitól függ nyilván, az a fontos nekem, hogy ATX legyen, illetve a ház adott, tehát legyen a lapon előlapi Type-c illetve 19 pines usb csatlakozó.
Ha AMD-re esne a javaslat akkor ezt néztem ki: MSI MAG B550 Tomahawk
Ha Intel lesz a vége, oda várom a javaslatokat, nem tudom melyiket érné meg.
Illetve itt jön a képbe, hogy AM4 már nem nagyon fejleszthető, és mivel belengedték a kövi AM5-s szériát lehet érdemes lenne várni.

RAM: Valamilyen 16GB kit 3200Mhz CL16 DDR4 RAM-ra gondoltam, itt is várnám a javaslatokat.

M.2 SSD: Mindenképpen szeretnék bele egy 1TB-os NVMe SSD-t itt elsősorban a Samsung 980-at néztem ki, de lehet olcsóbb is ugyan olyan jó lenne.

VGA: Mindenképpen nVidia-ban gondolkodom, 3060, 3060ti, 3070 ami szóba jöhetne, ezt valószínűleg hardveraprón fogom megvenni, ha találok egy jó dealt.
4. Mennyi a kereted rá?

Az egész gépre nagyjából 500k keretem lenne.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Jelenleg 2db 1080p 60Hz monitorom van, de nem is bírna el nagyon többet a jelenlegi masina, amint megvan az új gép tervben van, hogy lecserélem őket 1440p-s 144HZ kökrüliekre.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Csak VGA terén, ott az nVidia-t preferálnám, minden másban lényegében szabad a döntéshozás.

Előre is köszönöm a segítséget, javaslatokat.

(#170307) dudika10 válasza gabber01 (#170295) üzenetére


dudika10
veterán

4k 60Hz csak HDMI 2.0-tol megy at, 30Hz hasznalhatatlan szerintem.
Erre erdemes figyelni, ha nincs DP csatlakozo a tvn.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#170308) SyMbioTe válasza pendre54 (#170305) üzenetére


#170305 pendre54
Szia!

Uhh, hát megmondom őszintén, én erre nem nagyon tudok mit mondani, a gyártóról sem nagyon tudok semmit.
Árban így elősre egész rendben van, bár szerintem itt a vám + áfa be fog játszani, ha megrendeled.

Itthon esetleg Asrock Deskmini / Gigabyte Brix szériákra nézz rá, hátha találsz hasonló paraméterűt. Intel oldalról esetleg Intel NUC gépek.

Ha esetleg mégis a kínai mellett döntesz, egy beszámolót szívesen fogadunk. :DD

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#170309) SyMbioTe válasza Patrec (#170306) üzenetére


#170306Patrec
Szia!

Prociból mindegyik ok, egyikkel sem lősz nagyon mellé.

Intel mellé lap: Asus TUF Gaming B660M-E D4 / Asus Prime B660M-Plus D4 / Asus TUF Gaming B660M-Plus D4 ~50-60k
Ramból Kingston Fury / Beast, G.Skill Aegis / Sniper X / Ripjaws / Trident Z
SSD: 980 OK, opciók: Kingston KC3000, WD SN570/SN850
VGA: OK

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#170310) kadrian válasza palfitom (#170297) üzenetére


kadrian
csendes tag

Köszönöm, el is kezdtem konkrét alkatrészeken gondolkozni.

- CPU-hoz passzol hűtő?
- Tápnak GTX 3060-hoz 550W-ot javasoltak, kell ehhez a setuphoz 600W vagy 500W elég?
- GPU-val (3060) problémában vagyok. Melyik verziót optimalizálják arra, hogy több monitort optimálisan használjon, halk legyen és ne fogyasszon sokat, ha nem használom erősen. Azt már kitaláltam, hogy nem a Ti verziót szeretném, viszont így is rengeteg verzió van. Illetve ha a GPU kilőné a keretem, régi GTX 1060-asammal működne setup?

ASUS ROG STRIX B660-A GAMING WIFI D4 Alaplap
Intel Core i7-12700 12-Core 2.10GHz LGA1700 Box Processzor
ARCTIC Liquid Freezer II 240
Samsung 980 1TB M.2 PCIe
Corsair VENGEANCE LPX 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz CMK32GX4M2D3600C18
Cooler Master NR600
GTX 3060 12GB ???
FSP Hydro PRO 600W

(#170311) pendre54 válasza SyMbioTe (#170308) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi a választ. A hazai kínálat sajnos rendkívül szegényes, és sokszor túlárazott. Ha pl. a Gigabyte Brix szériát nézem, a kb. 200 ezer Ft-os ársávban, azok tudása meg se közelíti, ezt a T-Bao-s cuccét. A Banggood-os topikban a szakik szerint jó eséllyel nem kell fizetnem semmi pluszt a feltüntetett áron felül, de ha esetleg mégis, akkor a kínai forgalmazó a termék árának a 60 %-át visszafizeti nekem, kompenzálandó az ÁFA fizetést, tehát azzal még jobban is járnék.
Ha oda kerül a sor, akkor majd írok róla, mivel viszonylag új cucc, itthon szerintem nem igazán van még belőle.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#170312) gabber01 válasza palfitom (#170302) üzenetére


gabber01
addikt

Használtra gondolok természetesen. Ezt kifelejtettem, elnézést.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#170313) gabber01 válasza dudika10 (#170307) üzenetére


gabber01
addikt

Igen, a jelenlegi mindenes gépemmel ez nem probléma, de igyekszem nem elfelejteni. :)
30Hz-en valóban katasztrófa, olyan input lag van, stb. :/

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#170314) UserX válasza palfitom (#170288) üzenetére


UserX
őstag

Szia!

Kicsit lejebb kellett lépnem az ár miatt...Ez így kompatibilis lenne? Köszi előre is! :R

ALAPLAP: Gigabyte B560M DS3H V2 39 590
PROCESSZOR: Intel Core i5-10400F processzor 57. 090
CPU HŰTŐ: gyári :B
RAM: KINGSTON FURY Beast Black 2x8GB DDR4 2666 memória 28. 691
SSD: Western Digital WD Blue SN570 500GB M.2 NVMe SSD meghajtó 23.890
HDD: Toshiba (P300 1TB) 15.790
VGA: MSI GeForce RTX 2060 VENTUS 6G 141 690
HÁZ:: Kolink Citadel Mesh RGB Edzett üveg Fekete Számítógépház (Kolink CitadelMeshRGB) 25.090
TÁP: Be quiet! 600W System Power 9 BN247 tápegység 27.690
MONITOR: . Acer xv272up 134 490

(#170315) makoss válasza palfitom (#170304) üzenetére


makoss
addikt

Mini Pc-nek nincs külön topikja?
Egy olyan konfigurációt keresek ami jó torrentre napi 24 órában, böngészésre, médiára ha kell és nem fagy le a 4K esetleg 8K-tól, de 65 Wattos max. :R
Muszáj ilyen gépet nézzek valahol mert az energiaválság miatt visszább kell fogjam a fogyasztást, de a torrentről nem szeretnék lemondani!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#170316) palfitom válasza kadrian (#170310) üzenetére


palfitom
Topikgazda


kadrian

Szívesen.

- Igen, a házba is.
- 500W is bőven elég.
- Az első mondatnak nincs sok értelme, mindegyik RTX 3060 hasonló teljesítmény-fogyasztás terén. Ha nem terheled, akkor egyik sem zajos. TUF az egyik legjobb hűtésű ám elérhető árú verzió.Ha tényleg rendelhető, akkor ez sem rossz és érezhetően olcsóbb, mint a TUF. Ez olcsónak nevezhető, fan-stoppos, és alulfeszelve ez sem lesz hangos.
1060-nal is működni fog a konfig, eltolhatod a vga-cserét, ha úgy jön ki a lépés.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#170317) wolf033 válasza palfitom (#170290) üzenetére


wolf033
senior tag

Még1x, köszi a segítséget, megrendeltem a cumót.

:R

(#170318) palfitom válasza UserX (#170314) üzenetére


palfitom
Topikgazda


UserX

A konfig nagyjából rendben van, de:
- Ram: 3200-3600-as KIT-ek hasonló áron mennek, én inkább olyat vennék (pl. Aegis 3200 / Crucial 3200 / Ripjaws 3600). B560-as lapban menni fog a magasabb órajel.
- VGA: ennyiért inkább az erősebb RX 6600-at (pl. XFX) venném.
- ha kell spórolni, akkor 500-as táp is elég lenne (S P 500), de akkor már fél-modulárisat vennék: Hydro M Pro 500 5 év garival.

Ha már spórolás, akkor inkább így építkeznék (kb. ugyanolyan cpu-erővel, de erősebb vga-val):
Asrock B450M Pro4 R2.0 28.190
Ryzen 5500 55.690
Ripjaws 3600 26.690
XFX 6600 141.990
Hydro M Pro 500 22.790
Ház + háttértárak ugyanazok.
Ebbe még beleférhet egy jobb cpu-hűtő is: Spartan 5 MAX

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#170319) palfitom válasza makoss (#170315) üzenetére


palfitom
Topikgazda


makoss

Nem tudok róla (mások is keresték már).
Számold ki a géped fogyasztásának felárát torrentezés alatt! Valószínűleg azt fogja mutatni, hogy ne költs el több tízezer Ft-ot...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#170320) Met válasza makoss (#170315) üzenetére


Met
nagyúr

NAS?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#170321) bambano válasza makoss (#170315) üzenetére


bambano
titán

szerintem nem fogsz találni olyan gépet, ami 65 wattból kihozza a böngészést komolyabb tartalommal meg a videó lejátszást.
olyat igen, ami elgurul lényegesen kevesebből, és szerver jelleggel torrent meg ilyenek.
esetleg csináld azt, hogy két gépet kerítesz, az egyiken böngészel és kikapcsolod, ha nem kell, a másik meg megy folyamatosan és nem fogyaszt. akár egy odroid m1 is lehet.
nekem van itthon egy 8700k, az idle módban 36-38 wattot eszik.
nasból lehet találni izmosabbakat is 22-23 watt + diszk fogyasztás körül.
T-s procikból is van 35 watt tdp-s, pl. i3-12100t, de tartok tőle, az böngészéshez kevés. lehet, hogy meg fogok tesztelni egy i7-12700t-t, hogy az milyen fogyasztású.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#170322) Sejby


Sejby
csendes tag

Részben off, inkább csak amolyan együtt gondolkodás féle.

A szitu az, hogy eléggé ráparáztam erre az egész inflációs dologra. A félelem alapvetően a meglévő munkahely elvesztése, és a megtakarításom gyújtóssá alakulása. Jelenleg rendben vagyok technikailag. Tab, telefon, (régi) laptop és játékra PS5 lefedi az igényeim. Viszont felmerült az ötlet, hogy amíg még megtehetem érdemes lenne venni egy komolyabb PC-t amin ha megszűnik a meló akkor tudnék dolgozni, új dologba kezdeni, esetleg még játszani is. Most még tudnék rá költeni, de később nem feltétlenül lesz beszerezhető/keret nem lesz rá. Mit gondoltok, hülyeség?

ha nem akkor tudnátok ajánlani gépet?
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Meló (irodai vackok, Photoshop, Web, esetleg ráfeküdnék 3D-re is). Játék inkább singleplayer.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
semmi
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Maga a gép. Alap perifériák vannak.
4. Mennyi a kereted rá?
4-500e-re gondoltam.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
24", FullHd, de nem ehhez szeretném alakítani a gépet. Egyelőre ezzel használnám.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Eddig intel volt mindig de nem ragaszkodom hozzá.

Köszi a választ

(#170323) palfitom válasza Sejby (#170322) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Sejby

Abban nem tudok tanácsot adni, hogy vegyél-e gépet vagy sem, de konfigot tudok ajánlani.
"később nem feltétlenül lesz beszerezhető": van realitása, de nem tudhatjuk.
"keret nem lesz rá" - Ezt sem tudhatjuk, de azt azért gondold át, hogy ha így alakul, akkor vajon nem fog-e hiányozni (és nem kellhet-e fontosabbra) az a pénz. amit most elköltesz gépre!

AMD:
Lap: pl. Asus TUF Gaming B550M-E / Asus TUF Gaming B550M-Plus / MSI B550M Mortar
CPU: R5 5600 / 5600X / 5700X / 5800X
Hűtő (opcionális, de ajánlott): pl. SilentiumPC Spartan 5 Max / Jonsbo CR-1000 / ID-Cooling SE-224-XT / ID-Cooling SE-225-XT / Alpenföhn Brocken ECO Advanced / BQ Pure Rock 2 / SilentiumPC Fera 5 / SilentiumPC Fortis 5 / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Aegis 3200 / Fury 3600 / Fury Renegade 3600
VAGY DDR4 32GB (2x16-os KIT) 3200(+)MHz, pl. Team Group 3600 / Corsair 3600 / Kingston 3600
Intel:
Lap: pl. Asus TUF Gaming B660M-E D4 / Asus Prime B660M-Plus D4 / Asus TUF Gaming B660M-Plus D4
CPU: i5 12400(F) / 12600K(F)
Hűtő (opcionális, de ajánlott): pl. Arctic Freezer i35 / SilentiumPC Spartan 5 Max / ID-Cooling SE-224-XT v2/ BQ Pure Rock 2 / ID-Cooling SE-225-XT / SilentiumPC Fortis 5 / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT) 3200(+) MHz, pl. Fury 3600 / Fury Renegade 3600
VAGY DDR4 32GB (2x16-os KIT) 3200(+)MHz, pl. Team Group 3600 / Corsair 3600 / Kingston 3600

A többi:
VGA: RTX 3060 (pl, pl)
SSD: WD Blue SN570 / Samsung 980 / WD Blue SN750 / Samsung 980 Pro
Ház: ízlés szerint, pl. Deepcool Matrexx 40 3FS / Kolink Citadel Mesh (RGB) / Zalman M3 Plus / SilverStone PS15 Pro / Aerocool Trinity Mini-G-BK-V3 / Fractal Design Define Mini C TG
Táp: pl. be Quiet System Power (CM) 500-600W / be Quiet Pure Power (CM) 500-600W / Corsair TX550M / Corsair RM550x / EVGA B5 550 / FSP Hydro Pro 500-600W / FSP Hydro M Pro 500-600W / Seasonic B12 BC 550W / Seasonic Core GC 500-650W / Seasonic Core GM 500-650W / Seasonic Focus 550

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#170324) Sejby válasza palfitom (#170323) üzenetére


Sejby
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.

" ... de azt azért gondold át, hogy ha így alakul, akkor vajon nem fog-e hiányozni (és nem kellhet-e fontosabbra) az a pénz. amit most elköltesz gépre!"
Ez bennem is felmerült. Alapvetően ezért költenék ennyit rá. Van megtakarításom, ezen kívül is; egy jó-darabig ellennék belőle ha nincs nagy gáz. De attól félek, hogy akkor már úgy elszállnak az árak, hogy ennyi pénzből (kis túlzással) max egy egeret kapok. Persze benne van az is, hogy egy válságban használtan esetleg lehetne használható gépet szerezni (hisz lesz aki szabadulna a géptől megélhetés miatt) de ki tudja mi lesz.
Még egyszer átrágom a dolgot.
Mindenesetre még egyszer köszönöm a választ.

(#170325) palfitom válasza Sejby (#170324) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Sejby

Szívesen.

Így van, szinte minden benne van a pakliban, sajnos csak utólag tudunk okosak lenni...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#170326) makoss válasza palfitom (#170319) üzenetére


makoss
addikt

Pontosan nem tudom, de érezhetően több. Rendszeresen, naponta többször nézem a villanyórát, van mikor hajszál pontosan 1 kilowattot ment 2 óránként úgy, hogy be volt kapcsolva a gépem (adatlapon), a LG 55 UH 668V Led TV, meg volt mikor a Denon AVR-X1500H házimozi erősítőm is, ami kapcsolatban van a sz.gépemmel. Ha ezek nincsenek, akkor kb 1 kilowattot fogyasztunk 6 óra alatt.
E mellett még megy egy hűtő, egy fagyasztó, egy 43 colos plazma TV, egy 43 colos Led TV, bojler (éjszaka).

#170320 Met Gondoltam rá, de 50 Megás net mellett luxus lenne :F

#170321 bambano A 65 wattot körülbelülre gondoltam, de a mostani gépem mellé / helyett szeretnék egy olyat ami nem játékra, nem videószerkesztésre való. A mostanit csak ritkán kapcsolnám be.
Természetesen nem turbó gépre gondoltam, de legyen azért benne 16 GB Ram, legalább 256 GB SSD, USB 3.1 legalább kettő, Windows 10 Pro, vagy 11 Pro, meg amit fentebb említettem, akár 24 órás torrentre, böngészésre, médialejátszásra (akár 4K, 8K) lehetőleg külső tápos, + jó volna ha idővel lehetne bővíteni, fejleszteni.

Tudom, hogy nem mini PC topik, de örülnék neki ha tudnátok ajánlani párat! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#170327) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Sziasztok!

Jelenleg egy ilyen gépet használok, netre meg erre-arra: Cerka G3900, 8 GB, SSD.
Tökéletesen elegendő a teljesítménye, és valószínűleg az is lesz még legalább három évig, amíg a Win10 biztosan kap frissítést. Keveset fogyaszt, hangtalan, nem foglal sok helyet.

Na most leginkább helymegtakarítás végett felmerült, hogy esetleg váltok. De akkor egy olyanra, ami már kiszolgál a Win11 ciklusának végéig, vagyis közel tíz évig netezhetek rajta normálisan. És nem egy vagyon!
Találtam HP EliteDesk 800 G1 DM nagyon apró gépeket, használtan. Core i5-4590T procival és elég memóriával 40 – 50 ezer forint környéke.
Igen, tudom, hogy ez nem Win11, mert nincs TPM 2.0, de elvileg könnyen fel lehet telepíteni. És mivel van W10 Pro digitális licensz ezeken a gépeken, a W11 Pro-nak is aktiválnia kellene magát.

A kérdésem, hogy szerintetek érdemes ezen gondolkozni? Azért ami eléggé bántja a szemem, hogy ez az i5 nem rendelkezik VP9 videókódolási képességgel, ami nem egy jó dolog. Meg évjáratban, csíkszélességben visszalépés.

(Esetleg +15 ezer forintért Core i7-4785T, de szerintem mire ez az i5 kevés lesz, akkorra már ez az i7 is, szóval csak "pénzkidobás".)

Vagy engedjem el, régi vas, csak szívni fogok vele pár éven belül? Tudom, hogy ez nem a Jósok topikja, de fontos a W11 használhatóság, csak W10-re már nem veszek új gépet.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#170328) makoss válasza makoss (#170326) üzenetére


makoss
addikt

Ilyesmire gondoltam:
[link]
[link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#170329) villamos válasza makoss (#170315) üzenetére


villamos
őstag

Tipp:
Talán egy notebook? Nekem történetesen torrentezés, és netezés közben kb 18-20W -ot fogyaszt...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#170330) makoss válasza villamos (#170329) üzenetére


makoss
addikt

Azt is néztem, de alkalmas 24 órás torrentre is?
Gondoltam laptopra, de hogy lehet annál megoldani, hogy ki lehessen kapcsolni az akkut, és csak hálózatról menjen, (ne töltse folyamatosan az akkut)
Továbbá, gond nélkül lehessen LG 55 UH 668V Led TV-n nézni, használni.
Milyenre gondoltál? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#170331) varmi2 válasza makoss (#170330) üzenetére


varmi2
nagyúr

Amikor nekem volt notebookom, akkor, úgy oldottam meg az akku kímélést, hogy kivettem az aksit, és nélküle használtam. Nem tudom, hogy ez most megtehető-e.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#170332) makoss válasza varmi2 (#170331) üzenetére


makoss
addikt

Erre gondoltam én is, de az újabb gépek már szerintem gyárilag beépített vékony gépek, meg folyamatos üzemre laptop.... háát nem tudom :F ...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#170333) Patrec válasza varmi2 (#170331) üzenetére


Patrec
csendes tag

Nyilván nem praktikus, de tudtomal ha szétszeded őket akkor az aksi ugyan úgy lecsatlakoztatható a laptopról, mint ha a régiekből csak kivennéd.

(#170334) Patrec válasza SyMbioTe (#170309) üzenetére


Patrec
csendes tag

Köszi szépen a választ! :D

Akkor ez alapján amelyik olcsóbb konfiguráció a vásárlás pillanatában az jobban megéri? Az AM4-nek csak annyi visszahúzó ereje van, hogy arra már több proci nem fog jönni így kevésbé tovább fejleszthető később, bár valószínűleg egy 5600x jó pár évig kiszolgálna.

(#170335) varmi2 válasza Patrec (#170334) üzenetére


varmi2
nagyúr

Miért, szerinted az intel 1700-ba jön még valami? Nem, nem jön.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#170336) Patrec válasza varmi2 (#170335) üzenetére


Patrec
csendes tag

Még legalább egy generáció legalább kellene vagy is inkább illene hogy jöjjön, az már más kérdés, hogy megéri e cserélni a 12-est 13-asra.

(#170337) lypen99


lypen99
aktív tag

Megjött a konfig és öröm bódottsá'. :))

Köszönöm palfitom a türelmet és segítséget!
Minden klappol, kapott egy 2,5"-s 1 TB HDD-t is.
Csak a VGA-nak van hangja terhelés mellett amúgy nem hallom.
Szerk.: hőfokok is rendben van a gyári hűtő mellett is.

Ezer hála. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#170338) hobizoli válasza szaszlaci (#170327) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ilyen USFF meretben vannak i3-6100T-s cuccok is
[link]
mondjuk tuti RAM-t bovittetnek benne...


[link] vagy ez, mar 7gen i3-l, HD610 IGP, ami a 4K-t is keni, es 8GB RAM-s

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#170339) palfitom válasza Patrec (#170334) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Patrec
+ #170336

Ez még nem biztos, nem tudni, hogy mely lapok kapják meg a támogatást, stb.
DDR4 végét járjuk, már most is kapható DDR5, szerintem kár arra számítani, hogy jön még valami nagy dobás (amire érdemes váltani) DDR4-hez. (főleg úgy, hogy most sem csúcs-procikat tervezel venni, hanem csak alsó-közép - közép-kategória...)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#170340) palfitom válasza lypen99 (#170337) üzenetére


palfitom
Topikgazda


gbor.richard

Örülök, sok örömöt vele! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#170341) CactuS válasza CactuS (#170220) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ha egy kicsit vissza kell venni a végösszegből, olyan 450-max 500k összegre, akkor gondolom olcsóbb ház, 6600XT, talán egy olcsóbb 500as táp lenne az irány ugye? Vagy inkább a procit kéne kicsit megvágni?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#170342) Rexcor válasza palfitom (#170174) üzenetére


Rexcor
őstag

Köszi szépen a tanácsokat. Úgy döntöttem megvárom a Ryzen 7000-es szériát mert elvileg elég közeli már a megjelenése és majd lesz inkább egy 7900x (persze ha játékokban is jól fog teljesíteni).

(#170343) palfitom válasza CactuS (#170341) üzenetére


palfitom
Topikgazda


CactuS

Milyen tudású monitort kell kiszolgálni és főleg mikkel játszik?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#170344) palfitom válasza Rexcor (#170342) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Rexcor

Szívesen.
Rendben.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#170345) CactuS válasza palfitom (#170343) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

FHD, 144 hz aoc gaming monitor-a van, szóval sima FHD, semmi extra. Játékok, amivel most szeretne játszani: Fortnite, Apex Legends, Minecraft, Splitgate, Cod warzone, stb. tehát alapvetően online és battle royal féle dolgok.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#170346) kisgaben123


kisgaben123
újonc

Sziasztok! Saját célra, munkához szeretnék egy gépet összerakni, mit javasolnátok?

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Munka, többnyire web és szoftverfejlesztés, docker, ritkábban matematikai szimulációk
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Semmi
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Minden, kivéve monitor, egér, billentyűzet ( videókártya csak akkor ha belefér a keretbe, különben azt majd később venném hozzá )
4. Mennyi a kereted rá?
Kb 200-250k körül gondoltam, 300k fölé nem szeretnék menni, ha nem muszáj
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
2db FullHD 60Hz HDMI. Ez szerintem annyira nem releváns, mert nem játékra fogom használni
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nincs túl sok helyem, ezért viszonylag kompaktabb házat szeretnék, de a micro-ATX alaplap megfelel, nem ragaszkodom a minihez

Előre is köszönöm a segítséget, tippeket.

(#170347) Jamboo529 válasza palfitom (#170286) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Szia!

Körvonalazódni látszik a gép. (Az Aqua-bol szedtem össze az árakat)
Honnan érdemes egyébként megrendelni?
Egyelőre az alábbi módon áll össze a konfig:
GPU:
ASRock Radeon RX 6500 XT Phantom Gaming D 4GB OC videokártya (RX6500XT PGD 4GO)
CPU:
AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz Socket AM4 dobozos (100-100000031AWOF) vagy
AMD Ryzen 5 4500 3.6GHz Socket AM4 dobozos (100-100000644BOX) vagy
AMD Ryzen 5 5500 3.6GHz Socket AM4 dobozos (100-100000457BOX)
Inkább az AMD vonalon maradnának. Talán az 5500 a befutó.
CPU hűtő:
Cooler Master Hyper 212 Black Edition univerzális CPU hűtő fekete (RR-212S-20PK-R1)
Amit írtál, nem találtam V2-t. Kb. mindegy milyet teszek rá, a gyáritól minden jobb?
Alaplap:
ASUS PRIME B550M-K alaplap
Memória:
16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Ripjaws V CL16 (2X8GB) (F4-3200C16D-16GVKB) vagy 16GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston Fury Beast CL16 (2x8GB) (KF432C16BBK2/16)
vagy esetleg inkább 3600, de CL19-es?
SSD:
500GB Western Digital Blue M.2 SSD meghajtó (WDS500G2B0B)
Ház:
Zalman i3 NEO táp nélküli ablakos ház
Táp:
Be Quiet! System Power 9 500W tápegység (BN246)

Ez így kb 230 helyett 280-ra jött ki. Érdemes belőle faragni, vagy az már csak jelentős teljesítmény csökkenés árán megoldható?

A monitor amúgy e- közül a kettő közül kerülne ki, de azt gondolom ne itt kérdezzem:
24" LG 24GN650-B LCD monitor fekete
24" Samsung Odyssey G3 LCD monitor (LF24G35TFWUXEN)

Vélemény, észrevétel, kompatibilitási gondok?

(#170348) VirsLee válasza makoss (#170326) üzenetére


VirsLee
őstag

Nem tudsz magasabb net csomagra váltani?

(#170349) VirsLee válasza Patrec (#170334) üzenetére


VirsLee
őstag

Ez akkor lenne fontos szempont, ha 5800X3D-t vagy 5950X-et vennél. Mert onnan tényleg nem tudnál később fejleszteni. Egy 5600-ról ellenben bőven van felfelé. 5700X/5800X/5800X3D/5900X/5950X.

(#170350) palfitom válasza CactuS (#170345) üzenetére


palfitom
Topikgazda


CactuS

Értem.
Bár FHD, de azért a 144Hz jó minőségű kiszolgálásához kell proci és vga erő!
Nyilván a Fortnite, Minecraft erősségű játékok elfutnak gyönyörűen egy jóval gyengébb konfigon is, de komolyabb játékokhoz kelleni fog az erő.

Bőven 500 alatt ki lehet hozni egy ilyesmit (erős, és még világít is :D):
Asus TUF Gaming B550M-E
Ryzen 5 5600
ID-Cooling SE-224-XT RGB
Ripjaws 2x8GB DDR4 3600MHz F4-3600C18D-16GVK
Sapphire Pulse RX 6700XT
SN570 500GB
Deepcool Matrexx 40 3FS
FSP Hydro M Pro 600W

Ha kell még faragni, akkor Sapphire Nitro RX 6600XT és Jonsbo CR-1000 RGB és FSP Hydro M PRO 500W.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.