Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#142151) NoAwake válasza palfitom (#142124) üzenetére


NoAwake
újonc

Köszi a választ. és miért pont GIGABYTE-os a videókártya? Én az Nvidia-ban biztosabb vagyok. És az oldalt pedig belinkeled? Nagyon megköszönném :D

(#142152) Paxker315 válasza NoAwake (#142151) üzenetére


Paxker315
addikt

azért, mert a Gigabyte nagyon jó NVidia csipszetes kártyákat gyárt, ez az Aorus meg jobb hűtéssel rendelkező modell. És pcx-re hasonlít az oldal :)

És tényleg az. Itt a kártya

Esetleg, ha nem szeretnél 1tb-os SSD-t, egy 500gb olcsóbb, arra is elfér a rendszer& pár játék, a többi adat meg mehet 1-2-3TB-os HDD-re ;)

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#142153) palfitom válasza Guargumi (#142150) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia!

Ha FHD és 60Hz (vagy 75), akkor

VGA: RTX 2060, GTX 1060-6GB / 1660 / 1660Ti / RX580-8GB / 590 / Vega56, akár használtan az apróról.

AMD:
Lap: MSI B450M Gaming Plus / Bazooka / Bazooka Plus / Mortar / B450 Tomahawk
Proci: Ryzen 2600 (6 mag, 12 szál, szorzózár-mentes), vagy 2600X ha nem szeretnél tuningolni, és "dobozból" kell a magasabb órajel.
Proci hűtő (opcionális): pl. Artic Freezer 33 / FSP Windale 6 / Scythe Mugen MAX / Alpenföhn Brocken 3 / be quiet! Pure Rock / Dark Rock Advanced C1
Ram: DDR4 2x8GB, G.Skill Aegis 3000MHz / G.Skill Ripjaws V 3200MHz / Patriot Viper 3000MHz / 3200MHz / 3400MHz.

Intel:
Lap: Asrock B365M Pro4 / B365M Phantom Gaming 4 / Gigabyte Z390 UD / Gigabyte Z390 M Gaming / Gigabyte Z390 Gaming X
Proci: i5-9400F (6 mag, 6 szál, szorzózáras) / i7-8700 (6 mag, 12 szál, szorzózáras) használtan az apróról 75k körül megérheti
Proci hűtő (opcionális), pl.: be quiet! Pure Rock Slim / Artic Freezer 33 / FSP Windale 6 / Scythe Mugen MAX / Alpenföhn Brocken 3 / be quiet! Pure Rock
RAM: DDR4 2x8GB 2666 (+) MHz (akár 3000 - 3400 MHz körül, pl. Corsair, Crucial, G.Skill, HyperX, Patriot)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#142154) palfitom válasza NoAwake (#142151) üzenetére


palfitom
Topikgazda

"GIGABYTE-os a videókártya? Én az Nvidia-ban biztosabb vagyok" - Öööö, ez a kártya is Nvidia, nem ATI.
A Gigát csak példaként tettem be, más is lehet, pl. MSI Gaming / Gigabyte Windforce vagy Gaming vagy Aorus / Asus Strix / EVGA / Zotac Amp amikre ritkán van panasz.

Alza, Aqua, Ipon, PCX-ben van gép-összerakó és kérhetsz összeszerelést is. (az adott kalkulációt a PCX oldalán raktam össze)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#142155) NightGT válasza NoAwake (#142151) üzenetére


NightGT
senior tag

Board partner-nek hívják angolul a dolgot. Van a Founders Edition (alapító kiadás), azt az Nvidia gyártatja...illetve árulja a grafikus chipeket, és a Board Partner (platform társ? építő társ? talán) -ek gyártják a saját kártyáikat vele. Hűtésben, áramkörben, méretben, órajelben különböznek, bizonyos Nvidia szabványokon belül. Radeonoknál ugyanez.

Board partner aztán az msi, Asus, Giga, ezek a nevek. És nem a gyártó nevét kell nézni , szinte soha, hanem a konkrét kártya típusát :)

Tuningolni szeretnél? Egyelőre talán nem. Kereted nagyon rendben van, gyönyörű 9700k/2080 konfig lesz belőle.

(edit: pontosítás)

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#142156) kelly416


kelly416
veterán

Hölgyek és Urak!

- Összeállítottam ezt [kép] a konfigot otthon netezésre, filmezésre (HDMI fHD TV-re kilőve, ha arra van igény), az ehhez szükséges adatforgalmazásra, és esetleg Heroes 5, Witcher (1) döcögjön el rajta.
- Minden újonnan jön, max. vinyót tudok bele tenni régit, de akkor a PS3-ban nem lesz. :DDD
- Szerintem ezekre van szükségem hozzá, hogy működjön (perifériák, monitor van).
- A keret szűkös, így igyekeztem összehúzni, de mégis valamennyire tartósat venni.
- Csak fHD megjelenítőim vannak otthon, a többi jellemzőre nem hiszem, hogy nagy szükség lenne az igények tekintetében.
- Nem vagyok elkötelezve senki irányába, de hajlandó vagyok kicsit többet fizetni a megbízhatóbb gyártók cuccaiért.

Két kérdésem volna igazából. Az egyik a ház, mert inkább pakolnék valami fekvő házba amit a monitor alá be lehet biggyeszteni, vagy ha már nagyon nem ajánlott fektetni akkor legalább valami keskenyet keresnék, ne foglaljon nagy helyet széltében. Na meg az ezzel járó szellőzés, ajánlott-e ehhez az összeállításhoz még külön hangkeltőket belerakni, vagy jó lesz ez így is? Mit tudnátok ajánlani?

A másik kérdésem, hogy hol ajánlott beszerezni ezt? Az IPON mint olyan, nálam régi berögződés. Van gépösszerakó, rövid a neve, de ha mára már nem ajánlott, akkor szívesen fogadok tanácsokat, honnan érdemes vásárolni. Szinte biztos, hogy kiszállítással jönnek majd a cuccok, bár nem hiszem, hogy van még olyan bolt, ami ajánlott, de nem szállítanak ki. :))

[ Szerkesztve ]

(#142157) palfitom válasza kelly416 (#142156) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Kedves Kolléga úr,

Ha megengeded, nem csak a kérdéseidre válaszolok. ;)

Válaszok:
- egy ilyen kaliberű konfig nem termel sok hőt, ezért a hűtése miatt nem aggódnék, nem kellenek plusz ventik és hűtő.
Nyugodtan kereshetsz egy számodra megfelelő fekvő házat. (Csak arra figyelj, hogy normál, ATX tápot fogadjon, ne szívasd meg magad drága és spéci táppal.)
- Alza, Aqua, Ipon, PCX-ben van gép-összerakó és kérhetsz összeszerelést is.

Észrevételeim:
- Ram: NE 1x8-at, hanem 2x4GB-os KIT-et vegyél, pl G.Skill, G.Skill, Patriot, Crucial, Corsair.
- Táp: Hexa 85+ 350 újabb, jobb.
- HDD: WD10EZEX vagy HDWD110UZSVA legyen
SSD-t tennék bele, már 6k-tól lehet értelmeseket kapni, pl.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#142158) solfilo válasza kelly416 (#142156) üzenetére


solfilo
veterán

Mivel lenne pici játék, inkább Athlon 200GE köré építenék. Netezni, filmezni ugyanúgy alkalmas, mint a Pentium G5400, játékra viszont valamivel alkalmasabb, erősebb az IGP-je és jobb a drivertámogatása, ami régebbi játékoknál jól jöhet.

CPU: Athlon 200GE (14k, ennyiért kb ajándék)
LAP: ASROCK B450M-HDV (19k)
többire fogadd meg palfitom ajánlatát

solfilo

(#142159) NightGT válasza solfilo (#142158) üzenetére


NightGT
senior tag

G5400 (2/4) egy egyszálasban a 8100/8400 szintjén teljesítő cucc...beépített grafika UHD610, hát az a 630nál is gyengébb.

2200G fog kelleni oda.

Vagy a G5400 mellé egy valamilyen öregebb középkategóriás vga olcsóért. De olyanból bagóért nincs ami jó, így hát a 2200G lenne ár/telj. arányban az optimum)

Meghajtani láttam a G5400-val 1060ast is, és nem volt olyan gyengusz gép :)

Speed is the only truly modern sensation

(#142160) kelly416 válasza palfitom (#142157) üzenetére


kelly416
veterán

Köszi, a táp helyére majd oda sasolok. Ezek szerint jó ház ajánlatotok nincs? Legalább gyártót kit keressek?
(Összerakatni nem fogom szerintem, azt megoldom, és akkor tudom, mennyi és milyen pasztát kapott a proci.)

Azért akarok 1x8 ramot venni, mert később mehet még 8 mellé, ha kevésnek tűnne, de ha 2 slot van a deszkán, már nem marad bővítési lehetőség, ha most 2x4-et veszek.
A táphoz nem értek, megfogadom a tanácsod.
HDD miért jobb, amit Te írtál? Elhiszem, csak kíváncsi vagyok.
SSD-t feleslegesnek tartom, hirtelen nagy adatátvitel és másodperceken múló bebootolás nem jellemző, egyébként meg 4x annyi mint a HDD kapacitásra vetítve.

(#142161) kelly416 válasza solfilo (#142158) üzenetére


kelly416
veterán

Oké, ennek is utána lesek, de a játék 20-ad rangú. Havonta 1x 1-1,5 óra talán... emiatt nem drágítanám, akkor inkább marad a Heroes3. :DDD

(#142162) solfilo válasza NightGT (#142159) üzenetére


solfilo
veterán

Nyilván egy 2200G vagy egy dVGA jobb lenne, de Witcher 1-hez meg Heroes V-höz a gépigényekből kiindulva elég az Athlon 200GE, úgyhogy szűkös keretnél maradnék ennél.

solfilo

(#142163) palfitom válasza kelly416 (#142160) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Fekvő házakban én nem vagyok "elmélyülve", inkább kérdezd meg a kollégákat!

Ram: Értem, logikus, viszont a single channel addig is lassítja a gépet. Ugyanakkor ha később veszel egy ugyanolyan nevű modult, nem biztos, hogy ugyanolyan sorozatszáma (vagy modell-száma) lesz, ezért nem garantált, hogy fognak dual-ban futni. A 100%-os módszer az, ha most veszel 2x4-es KIT-et, s ha majd bővítenéd, akkor ez elad, és 2x8-as KIT megvesz.
HDD: mert a hdd-s szakik ezeket jobban ajánlják.

AMD:
Az Athlon 200GE megfontolandó, és nem lenne drágább!
Intel: H310M ~17,5k + G5400 ~22k + ram ~15k = ~54,5k
AMD: B450M ~19k + 200GE ~14k + ram (Viper / Viper) ~16k / ~19k = ~49k / ~52k

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#142164) solfilo válasza kelly416 (#142161) üzenetére


solfilo
veterán

Pont nem drágítanád, hanem olcsóbbá tennéd az Athlonnal (cpu+lap 14+19=33k), Pentiummal (általad linkeltek 22+17=39k), ez 6k difi. :)

ja látom palfitom már kifejtette :B
törölhető hsz

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#142165) Woodcutt3R


Woodcutt3R
tag

Sziasztok!

Elég régen vettem a gépem (2011) és egy kis fejlesztés szeretnék, amit lehet/érdemes megtartanék.
Jelenlegi Alaplap: ASROCK H55M/USB3 R2.0 (ö1
Processzor: INTEL Core i3-540 3.06Ghz 1156 BOX (ö1)
Memória: KINGMAX 4096Mb DDR3 1333Mhz (ö1)
Ház: COOLERMASTER RC-370-KKN1-GP Elite 370 (ö1
Táp: CHIEFTEC CTG-450-80PB 450W OEM (ö1)
Videókártya: GTX 950 (ezt később vettem)

Ami vennék:
Processzor/Alaplap, kb. 60-70e Ft-t szánnék rá. Mindegy a gyártó/márka.
Kérdés, hogy a táp/ház/memória használható e még valamire, vagy abból is új kell, akkor kénytelen lennek szánni rá.

Háttértárolóból újat nem vennék, az adott.

Köszönöm előre is!
Máté

(#142166) solfilo válasza Woodcutt3R (#142165) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Olyan régiek már az alapok, hogy én mindenképp újban gondolkodnék. Ajánlatért válaszold meg az összefoglalóban feltett kérdéseket, mert pl azt se tudni, hogy mire használod a gépet.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#142167) azozo válasza solfilo (#142158) üzenetére


azozo
senior tag

Elvileg néhány alaplapban AGEIS BIOS update-el felturbózható az Athlon 200ge :)
[link]

(#142168) solfilo válasza azozo (#142167) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, de szerintem olyan nagyon nem érdemes vesződni vele, netezgetni meg filmezni így is jó, némi régebbi játék is belefér. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#142169) Woodcutt3R válasza solfilo (#142166) üzenetére


Woodcutt3R
tag

Hello!

Értem.

1.) Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Multi, csak quakelive-t játszom, néha kipróbálok újakat single-ben.
2.) Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Ház: COOLERMASTER RC-370-KKN1-GP Elite 370 (ö1 (ha lehet)
Táp: CHIEFTEC CTG-450-80PB 450W OEM (ö1) (ha lehet)
Videókártya: GTX 950 (Ezt mindenképp megtartom)
Memória: KINGMAX 4096Mb DDR3 1333Mhz (ö1) Ez nem tudom, hogy jó e az új alaplapokba
Háttértárolók adottak.
3.) Milyen alkatrészekre van szükséged?
Alaplap:
Processzor:
Memória: Ha nem jó a régi
Táp: Ha nem jó a régi
Ház Ha nem jó a régi
4.) Mennyi a kereted rá?
70.000 Ft, ezt a processzorra és az alaplapra szánom. Amennyiben kell egyébre (memória, ház, táp, rámehet 40.000,-Ft
5.) Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) 24 Colos TN panel 144 hz-val játszom. Ehhez (quakelive) elég a 950 gtx
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nem.

Köszönöm!

(#142170) palfitom válasza Woodcutt3R (#142169) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia!

Ház: maradhat
Táp: ha nem túl régi (6-10 éves), akkor maradhat
VGA: OK

Lap: Gigabyte B450M DS3H / MSI B450M PRO-VDH / MSI B450M Gaming Plus / Bazooka / Bazooka Plus / Mortar / B450 Tomahawk
Proci: Ryzen 2600 (6 mag, 12 szál, szorzózár-mentes), vagy olcsóbban Ryzen 2200G (4 mag, 4 szál, Vega8 IGP)
Ram: DDR4 2x8GB, G.Skill Aegis 3000MHz / G.Skill Ripjaws V 3200MHz / Patriot Viper 3000MHz / 3200MHz / 3400MHz.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#142171) kelly416 válasza palfitom (#142163) üzenetére


kelly416
veterán

Értem a ram dolgot, meggondolom, mert most 2x8 kicsit olyan lenne szerintem, mint madarijesztőre a nercbunda. :))

HDD indok elfogadva. :R

(#142172) kelly416 válasza solfilo (#142164) üzenetére


kelly416
veterán

Igazad van, ebéd közben nem forgott az agyam. Meggondolandó. Intelből azért lett ez a deszka meg ez a proci az alap "office" ipon konfig helyett, mert frissebb. Ha ez az alaplap és ez a proci is "időtálló", akkor megvettem a tanácsod.

(#142173) solfilo válasza kelly416 (#142172) üzenetére


solfilo
veterán

Net, film alatt érdemi difi nincs az Athlon és a Pentium között, szóval időtállóságuk kb egyforma (játékban van az Athlonnak előnye), de mindkettő fejleszthető abból a szempontból, hogy akár 8 magos proci is belemegy a lapba már most is.
Az AM4-re néhány hónapon belül érkezik az új generáció, Intelnél nem tudom, hogy jön e új gen még bele, eddigiek alapján lehet nem.

solfilo

(#142174) palfitom válasza solfilo (#142173) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szinte biztos, hogy nem.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#142175) kelly416 válasza solfilo (#142173) üzenetére


kelly416
veterán

Tehát még egy pont az Athlonnak, ha így nézzük. Köszi. :R

(#142176) Guargumi válasza palfitom (#142153) üzenetére


Guargumi
tag

köszönöm
i5 9400f 16gb ram
a vga kártyában nem tudom eldönteni, hogy 1660 vagy 1660 ti

Már négyszer elváltam, de 70es a karakterem.

(#142177) palfitom válasza Guargumi (#142176) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.
OK.
Mivel a 1060-6GB is gyakorlatilag elég lenne, ezért szinte mindegy melyiket választod.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#142178) SyMbioTe válasza kelly416 (#142175) üzenetére


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog


(#142175) kelly416
+1 az Athlonnak, jó kis proci nagyon.
Itthon van egy 2x4Gb rammal, SSD-vel, minden igényt kielégít, és úgy ahogy játszogtani is lehet rajta.
Logouton van egy írásom, hogy mire képes játék alatt, ha érdekel. :B

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#142179) cross56 válasza cross56 (#142149) üzenetére


cross56
senior tag

Sziasztok!

Még annyi kérdésem lenne, hogy amennyiben a konfigba szeretnék majd belerakni egy tervező videókártyát is, akkor mindenképpen SLI alaplapra lesz szükségem? Illetve a Micro-Atx-et, vagy a simát ajánljátok inkább?

(#142180) SzabolcsL válasza SyMbioTe (#142022) üzenetére


SzabolcsL
csendes tag

Kedves SyMbioTe és mások, akik segítettek!

Elkészült az általad/általatok javasolt hardverek alapján az új konfigom:

Ház: Zalman Z3 Plus
Alaplap: MSI B450 Gaming Plus
CPU: AMD Ryzen 5 2600
VGA: Gainward Ghost GTX 1660 6GB DDR5
Táp: FSP Hexa 85+ 550W
RAM: 2x8GB DDR4 3000MHz HyperX Predator XMP

Hozzáértők biztosan jobban válogattak volna, azonban nekem tökéletes megfelel, életem első normális gépe, amin végre tudok játszani abban a napi szűk 1-2 órában, ami jut erre, így lassan 30 évesen. :)

Egyelőre minden játékot Ultra grafikára állít be magától, azonban én 2 évtizednyi "szenvedés" és megalkuvás után még mindig több, mint boldog vagyok a medium-high grafikával. :)

Köszönöm még egyszer, a segítségetek nélkül biztosan valami túlárazott, vagy kontár módjára összerakott gépet vettem volna.

Ha most lennék 14 éves, talán el is dőlne, hogy nem lesz magánéletem a játékok mellett, de így öreg fejjel már tudom, hogy minek és mikor van ott és ahol a helye és az ideje. :)

Respect Nektek!

(#142181) palfitom válasza cross56 (#142179) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szerintem ez ügyben kérdezz be ide.

Ha 2 VGA-nak is kell hely, akkor ATX lap és ház lenne jobb.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#142182) Garsza


Garsza
veterán

Helló! A jelenlegi z97 DDR3 4690k -val platformom tervezem leváltani. Pontos config az adatlapomon.
Amit kinéztem az egy I5 9600K egy ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING és CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT CMK16GX4M2B3000C15.
A gépet csak játékra használom. A 9600k előrelépés volna a jelenlegi CPU -hoz képest? 9700k túl drága nekem. Van esetleg bármi előnye annak ha a KF változatát venném a 9600 nak?
Alaplapnál elég magasnak tűnik nekem a cpu táp hűtés egy Alpähnfön Brocken elfér tőle? Van esetleg jobb jobb választás hasonló ár ért ezzel a színvilággal csak Asus.
Memóriát van értelme magasabb frekvenciával venni?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#142183) palfitom válasza Garsza (#142182) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia!

- Természetesen nagy előrelépés lesz, hisz a mostani i5-ök már 6 magosak. (és természetesen IPC-ben is van előrelépés)
- Hátránya, hogy nincs benne IGP, előnye, hogy elvileg olcsóbb, és elvileg picit jobban tuningolható (ezt csak halkan jegyzem meg).
- Valszeg el fog férni, nem szokták "túltolni" a VRM-hűtés magasságát.
- Ha "csak Asus", akkor nincs. Én inkább ezt venném, hasonló színvilág és tudás.
- Ha nincs jelentős felára a magasabb frekinek, akkor igen, egyébként nem.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#142184) Garsza válasza palfitom (#142183) üzenetére


Garsza
veterán

A 9600KF jelenleg drágab kb. 5000HuF mint a K.
Viszont a jobb tunig potenciál miatt lehet megérné nekem.

Sajnos en elvakult Asus Fun vagyok. Es amiből van Asus abból más marka nem jöhet szóba nálam. :))

És köszönöm a gyors választ.

[ Szerkesztve ]

(#142185) kelly416 válasza palfitom (#142157) üzenetére


kelly416
veterán

Azt honnan fogom megtudni, hogy a szűk keresztmetszet, a proci+hűtő elfér-e a tervezett házban? Merthogy a tanácsodat (és a többiek véleményét, tapasztalatát és buzdítását is köszönöm) megfogadtam, áttértem Athlon-ra. A ház adatai között ott is van, hogy 80mm max. cpu hűtő méret (a táppal nem szívatom magam, szerencsére SFX tápok férnek a házba, ami tudtommal nem drága spéci méret) de a proci hiába hűtővel együtt eladó, semmi infót nem találtam a méretéről. Mármint a procihűtőnek.

(#142186) palfitom válasza Garsza (#142184) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.

"Viszont a jobb tunig potenciál miatt lehet megérné nekem." - Mivel nincs két egyforma proci, ezért ezt nehéz számszerűsíteni. Ezért is írtam csak nagyon zárójelesen.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#142187) solfilo válasza kelly416 (#142185) üzenetére


solfilo
veterán

AMD hűtők

Athlon 200GE-hez elvileg ez jár: Near-Silent 65W AMD Thermal Solution, keress rá így, hátha megtalálod.
Topikjába bekérdeznék.

mod: De még jobb, ha SyMbioTe megírja. :C

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#142188) SyMbioTe válasza kelly416 (#142185) üzenetére


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog


(#142185) kelly416
Meglestem, nincs 50mm magas az Athlon gyári hűtője, be fog férni. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#142189) SyMbioTe válasza SzabolcsL (#142180) üzenetére


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog

(#142180) SzabolcsL
:C :C
Használd egészséggel!
Te szerelted össze? :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#142190) Paxker315 válasza kelly416 (#142185) üzenetére


Paxker315
addikt

Óh ha mégis frissíteni szeretnéd a CPU hutest, alpenfohn panorama v silvretta jó kis lapos. Nem olcsó annyira, de drágának sem nevezném. ☺

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#142191) SzabolcsL válasza SyMbioTe (#142189) üzenetére


SzabolcsL
csendes tag

Nem, rászántam azt a pár ezer forintot a PCX-nél (remélem nem minősül reklámnak).
Csak az SSD-t, a HDD-t és az optikai meghajtót tettem be én, de nem a képen látható módon :D Ott még csak próbaüzem volt. :)

Sosem voltak még hardvereim az AMD oldaláról, de nagyon csendes, és hűsnek is tűnik a gép, bár nem is hajtom agyon.
Nem tudom, hogy az AM4 foglalat fogja-e majd támogatni az új generációs Ryzen-processzorokat, bár ez a szempontomból még jó pár évig nem is releváns, mert a Crysis 1-gyel kezdem a lemaradások behozását. :D

Szép napot Mindenkinek és ezer hála és köszönet!

Szabi

(#142192) varmi2 válasza SzabolcsL (#142191) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen lesz támogatás, az új ryzenek is belemennek majd.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#142193) kelly416 válasza solfilo (#142187) üzenetére


kelly416
veterán

Megkérdeztem IPON-on, azt mondják kb. 60mm a hűtő, tehát elfér a max. 80mm tervezet helyen elméletileg. Ha mégsem, veszek egy ilyet olcsón, vagy gondolok a későbbi fejlesztésre, és veszek egy ilyen apróságot, ez tuti elfér majd. ;)

(#142194) kelly416 válasza SyMbioTe (#142188) üzenetére


kelly416
veterán

Köszi szépen. :R

(#142195) kelly416 válasza Paxker315 (#142190) üzenetére


kelly416
veterán

Igazából nem szeretném, és már kiderült, nem is fogom. Max. majd proci, memória cserével együtt, de remélem nem lesz rá szükségem évekig.

(#142196) R3nts


R3nts
senior tag

Szép napot Mindenkinek!Nagyon BasicUser-ként szeretnék segítséget kérni:az aláírásomban szereplő régi konfigomban elhullani látszék a VGA,és nem költenék újra 40k körül,sőt még használta sem,mert már eléggé véres a torka az egész gépnek...Egy olyat szeretnék ujonnan összerakatni,vagy mégjobb,konkrétan egybenlévőt venni,ami a mostani 10 éves konfigomnál jóval jobb,de azért szinte csekélyek lennének az elvárások:Van egy 23"-os DVI csatlakozós IPS LED monitorom, és egy 40"-os FHD TV-m HDMI-vel kéne a gépre kötni.Kiterjesztett asztal módban szeretném használni Win7, vagy Win10x64 alatt,,semmi játék,csak webböngészés, és egyedül GPU renderelő médialejátszóval (MediaPlayerClassicHomeCinema, és madVR renderelő)szeretnék,a TV-n KIZÁRÓLAG 1080p full HD .mkv-kat,BD remux .mkv-kat,esetleg 720p .mkv-kat nézni...Analóg 5.1-es Genius SW-HT60000-re lenne még rátéve.Alapszintű windows program néhány(winrar,médialejátszó,PS maximum,QBitTorrent, vírusirtó,stb).1db 1TB-os belső HDD még menne bele,azon vannak most a filmek,zene,stb,de van egy 120GB-os SSD,pár hónapos,kifogástalan,az is átkerülne bele. És van még egy USB 3.0-s külső HDD-m is 1TBDe minden más kuka!!.Szóval pár program menne rá,de játék semmi,a GPU erő "csak" a full hd .mkv-k MadVR általi minél szebb lejátszására kellene.(Az elkövetkezőkben semmi esélyem,akár a TV-m,akár a minitort UHD-ra cserélni).Szóval valami combosabb konfig kellene,ami elbírna a 2 FHD megjelenítővel kiterjesztett asztal módban,és elbír a madVR-rel,ami az aláírásomban szereplő szakadék konfignak is elég volt full hd-nál a "high" beállitások gyönyörű képére.Összegkeretet nem írnék,mennyi lenne a minimum,ami már veri ezt a régi konfigot bőven,és all-in-one használható PC-ként,de játék nélkül...? Nagyon szépen köszönöm előre is,akár a konkrét linkeket,adatokat (látássérült vagyok,nehezebben találok releváns információkat,mint az itteni szakik :R )

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#142197) reetkettes


reetkettes
újonc

Heló Segítséget szeretnék kérni, és ha van vélemény ezekről az alkatrészekről.

A keret kb 300ezer körül van +/- 50ezer ezek alapján raktam össze a következő konfigot:

-Kolink Stronghold fekete edzett üveg ablakos számítógépház
-Cooler Master 550W MasterWatt MPX-5501-AMAAB-EU tápegység
-Intel BX80684I59600KF Core i5 9600KF processzor
-Asrock Z390 PHANTOM GAMING 4 alaplap
-CORSAIR 2X8GB DDR4 3200MHZ ram
-MSI GTX1060 6GB GDDR5 6GT OCV1 videokártya
-Kingston 240GB HyperX Fury SHFR200/240G RGB SSD meghajtó
-Western Digital 1TB 64MB SATA3 WD10PURZ merevlemez
-Cooler Master MasterAir Pro 3 MAY-T3PN-930PK-R1 processzor hűtő

Ami még talán fontos lehet hogy PCX-ről szeretném rendelni és összeszereléssel együtt, szóval az ottani összeszerelés minőségéről illetve megbizhatoságáról is szeretnék véleményeket.
Szerintem azért a konfigból látszik milyen játékokkal akarok játszani. Szerintem ekkora költségvetésből ez a legjobb amit ki lehet hozni.

Előre is kösz mindent! Pacsi :) :)

(#142198) HavocS válasza Woodcutt3R (#142169) üzenetére


HavocS
senior tag

Szerintem ezt a gépet 70-ből még nem érdemes lecserélni. A szűk keresztmetszet az i3 540 meg a 4 GB DDR3, van használt i7 860 15 ezerért, 4 GB 1600-as DDR3 4500-ért hardveraprón, ezzel a kettővel még viszonylag kényelmesen el leszel 2-3 évig, aztán ráérsz komplett platformcserére. Bármi újat vennél, a GTX950 így is úgy is bottleneck lenne. Majd egyben az egészet szvsz.

(#142199) HavocS válasza reetkettes (#142197) üzenetére


HavocS
senior tag

Igazából nem rossz. Kolinket mint márkát kerülném de attól még a konkrét házat nem ismerem, 1060-ból Windforce2-es hűtésű (Gigabyte) kártyát vennék, SSD-ből RGBs-t ne!!!, illetve arra figyelj hogy némelyik olcsó WD meghajtó 5400 RPM, nem 7200.
Illetve erre most nincs időm sajnos de nézd össze az alaplapod QVL listáját a RAM-mal hogy pontosan ez a kit szerepel-e benne.

(#142200) HavocS válasza R3nts (#142196) üzenetére


HavocS
senior tag

Erre szerintem egy A320 alaplap Athlon 200GE + valami Asrock A320 alaplap, 1x8 vagy 2x4 GB RAM (ha semmi játék vagy ilyesmi nem lesz, nem muszáj erőltetni a dual channelt) pont elég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.