Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#92451) t72killer válasza peppe79 (#92450) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mondjuk nevetségesen olcsónak semmilyen árat nem mondanék mostanában, az elmúlt évek brutális (valódi, nem jegybankok szerinti) inflációja után. Annakidején az újonnan kijött E-PL5-öt annyiért hoztam el a boltból, mint amennyit manapság egy 2éves gx80ért kérnek.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92452) vond válasza peppe79 (#92450) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"a használtpiaci ára pedig nevetségesen olcsó" - Ez az, ami nagyon jó mostanában. :) Gyarkolatilag 100 ezer alatt vehetsz egy olyan kezdő kitet, ami eléggé naprakész, és igazából majdnem minden területen helytáll. Ha meg van már obid, akkor kemény 70-75 ezerért kapsz egy tök jó mindenes vázat.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#92453) waltz


waltz
csendes tag

sziasztok, valaki nem tudja, hogy van-e lehetőség Olympus OM-D E-m5 II-n, ha igen hogyan kell: elmenteni a záridő beállítást pl a módválasztó tárcsa állása szerint? (canonon volt)
Pl.: S módban 1/100 legyen, M módban Live comp vagy 30 sec. Köszönöm!

(#92454) Kreash válasza peppe79 (#92448) üzenetére


Kreash
aktív tag

Jelenleg több manuális van itthon mint digitális :)
Jobban bejönnek, de az ára miatt is :D
Anno volt egy Oly Stylus XZ-2-m, imádtam, kicsi szenzor ellenére nagyon szép képeket csinált, csak a zoom elég kicsi volt :o így ezután lett Epl5 minimális ráfizetéssel.

(#92455) Marseille199 válasza Ubulhun (#92441) üzenetére


Marseille199
senior tag

Elég durván változtat ;)
Ha gondolod kölcsön tudom adni, megnézed milyen. :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#92456) MrChris válasza t72killer (#92451) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jól emlékszem ~90e? Akkoriban dézsával öntötték a pl5dzk-eket, olyan azóta se volt, hogy ellenpéldát írjak, a EPM2 kitet meg 170-ért adták. Kivételesen olcsó volt, még a Sony a full alap gépével se volt hasonló áron se. GX80 kitet 2 éve 160-180e között árulják. Ebben nemtom milyen borzalmas infláció van.

(#92457) peppe79 válasza t72killer (#92451) üzenetére


peppe79
senior tag

A 90-es években 40 ezerért vettem a használt Prakticát, és olyan 60-70 ezer körül a használt Minoltát. Az nekem akkoriban olyan 1,5-2 havi kezdőbérem volt.
Most 1,5 heti bérből kapok egy használt GX80 kitet, úgy, hogy még filmre sem kell költenem.

(#92458) asdf_ válasza t72killer (#92451) üzenetére


asdf_
veterán

Mondjuk nevetségesen olcsónak semmilyen árat nem mondanék mostanában

Ne is. Csak alacsonynak. A termek olcso, az ar alacsony.
#grammarnazi

[ Szerkesztve ]

(#92459) Stauffenberg válasza MrChris (#92456) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Már nem is emlékszem, hogy ebben a topikban vagy máshol volt nem olyan rég, hogy számolgattam inflációt, hogy a 10 éve vásárolt gépem azonos kategóriájú mai megfelelői mennyivel drágábbak újonnan (mert azok), de igazából csak az azóta elkönyvelt inflációval azonos mértékű az áremelkedés.

Szerintem ez a "milyen árak vannak már manapság" érzés inkább abból fakad, hogy a piac hangsúlya folyamatosan tolódik a teljesen belépő szint felől a haladó-középkategóriás gépek felé. Ma már senkit nem érdekel egy teljesen belépő MILC vagy DSLR, sok portálon ezek már egy letesztelésre sem ütik át az ingerküszöböt.

A GX80 pont egy üdítő példa arra, hogy teljesen belépő áron kap az ember egy svájci bicskát, haladóbb gépekre jellemző szolgáltatás csomaggal, de ő csak egy jó ellenpélda. Amelyik kategória bajban van, az meg éppen a GX800 szintje, az EVF nélküli, halálosan fakocka egyszerűségű, egyklikkes képelőgép, ez már nehezebben győz meg egy mobillal fotózót, hogy kell neki.

(#92460) t72killer válasza Stauffenberg (#92459) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés, mit nevezel "azonos kategóriának": 6-8 évvel ezelőtt az új generációban kaptál +1FÉ szenzorjavulást, dupla videóbitrátát, stb. Most meg a 6-8éves szenzorokat árulják.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92461) tyll30


tyll30
tag

Mi a különbség a Panasonic Lumix
H-FS14140
H-FS14140E
H-FS14140K
H-FS14140E-K
között?

[ Szerkesztve ]

(#92462) Stauffenberg válasza t72killer (#92460) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pont azt amit jelent a kategória: Abszolút belépőt az abszolút belépővel, haladó amatőrt a haladó amatőrrel és így tovább összehasonlítva a régi és új árakat. Rávetíted a 10-15-akárhány évnyi inflációt és kijön, hogy az árak zömmel csak ezt követik le.

(#92463) peppe79 válasza tyll30 (#92461) üzenetére


peppe79
senior tag

Javítsatok ki, ha rosszul tudom:
1. H-FS14140 - Európában ez az újabb "külsejű" modell jelölése (az USA-ban viszont pont fordítva van)
2. H-FS14140E - az Európai piacra szánt, régi "külsejű" modell (piros HD feliratos) jelölése

1/A. H-FS14140K
2/A. H-FS14140E-K

A 'K' betű szerintem csak a színre utal (kuro = japánul fekete), legalábbis a hifi cuccoknál erre utal a 'K' (kuro) vagy 'S' (silver) jelölés .

Ami ezektől különbözik, az a csepp- és porálló H-FSA14140 modell

[ Szerkesztve ]

(#92464) MrChris válasza Stauffenberg (#92462) üzenetére


MrChris
nagyúr

Egyetértek. 2008 elején vettem az első DSLR-em E510 dupla kitben ami majdhogynem a PL5dzk korabeli megfelelője. Aszem akciósan volt ~160e., kb másfél-két havi fizu. Még a bankügyeskedés kiderülése előtt. Lehet számolgatni a garast, de most szám szerint ennyibe kerül a GX80 kit és hát mégis jóval több a kereset mint akkor volt.
Az infláció nem ez, hanem ez volt, mikor naponta 5-10%-al értékelik le a pénzt és kerül másnap többe az élelmiszer.

(#92465) t72killer válasza Stauffenberg (#92462) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem figyeltem, Mo.-gon mekkora inflával számoltak, nálunk frizteknél volt, hogy "negatívat" jelentettek. Az eredeti E-m5 legalább annyira számított forradalminak (csúcsszuper IBIS, canikon APSc szintű szenzordinamika, stb), mint mostanában az E-m1x, és utóbbi az e-m5 árának 3x-osáért jött ki.

Valóban, a belépőszint megmaradt a maga 500EUR környéki árszintjén, de könyörgöm, nulla innovációval, azaz egy működőképes E-PL5-öt semmi értelme E-PL9(!!)re cserélni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92466) MrChris válasza t72killer (#92465) üzenetére


MrChris
nagyúr

Rendes IBIS, e-zár, 4k30p, 50/60p fhd, 120fps, jobban mozgatható kijelző. Persze szenzorban ugyan az :DDD Egyéni preferencia, de nekem az IBIS alapvető döntő tényező. A 4k-ból kinyerhető rendes fhd is, mert amit a pl5 tudott az fos.

(#92467) tyll30 válasza peppe79 (#92463) üzenetére


tyll30
tag

Köszi a segítséget!

(#92468) t72killer válasza MrChris (#92466) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az a "rendes IBIS" még mindíg csak 3 és nem 5-tengelyes (a 3 tengelyes stabi az e-pl6-ban érkezett a szintre) ezekben. Videóban elhiszem, hogy történt érdemi előrelépés, mert az e-pl5 kamu fullHD-je mai szemmel ultragáz, de a mintákat nézve sztem jól tettem, hogy áttértem panára :)) .

Najó, hiszti abbahagyva :), eléggé elfogult vagyok szenzor-irányban.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92469) Ubulhun válasza Marseille199 (#92455) üzenetére


Ubulhun
tag

Köszi! Lehet, egyik kollégámtól tudok kölcsönkérni. Ha mégsem, akkor élnék a felajánlott lehetőséggel!

Mercutio_: Lehet, hogy még most is kicsi a választék? Alin vszínű ezért nem találtam 46 mm-nél kisebb Hoya polárszűrőt...? :((
Polaroid milyen minőségnek számít?

[ Szerkesztve ]

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#92470) MrChris válasza t72killer (#92468) üzenetére


MrChris
nagyúr

PL6 a PL5 ázsiai verziója volt, kb ugyan az. PL7-el jött a 3 tengelyes, de szerintem nem a tengelyekkel volt a baj, egyszerűen szar volt az előző 2 tengelyes, szinte semmit se csinált, inkább ártott. EM5-ben 5, EM10-ben 3 tengelyes volt és nagyon kicsi volt a különbség. Azóta meg egyre fejlettebb. Szerintem ez nem rossz.

(#92471) Stauffenberg válasza t72killer (#92465) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem teljesen értem az okfejtésed, az E-M5 és az E-M1X nagyon nem ugyanaz a kategória.

Az E-M1X pedig szerintem egyáltalán nem forradalmi és abban sem vagyok biztos, hogy nem lesz belőle komoly anyagi kudarc, ráadásul a saját farkukat kötötték a combjukhoz vele, mert ha eljön az idő az E-M1 III-ra, akkor bajban lesznek. Vagy az E-M1X-et teszik zárójelbe, vagy annyira minimális fejlesztés fog majd az E-M1 III-ba beleférni, hogy akkor meg azon megy a hőzöngés.

(#92472) t72killer válasza Stauffenberg (#92471) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, mégcsak nem is forradalmi, viszont mindkettő "csúcsgép", azaz elvileg hasonló árkategóriában kéne lenniük, de nem, kitalálta az oly, hogy FF árat kér...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92473) Stauffenberg válasza t72killer (#92472) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az E-M5 soha nem volt csúcsgép csak azért mert akkoriban az volt a legjobban felszerelt Olympus váz.

(#92474) t72killer válasza Stauffenberg (#92473) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

csúcs m43. Pont mint az e-m1x, nem?

Persze, a csúcsgépeket másképp hívják, 1Dmark-mittudoménmennyi, meg D4-5-6

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92475) Mercutio_ válasza t72killer (#92468) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak marhára nem ugyanaz a 3 tengelyes mint a korabbiakz:N ahogy MrChris is írta, az újabb ami az E-M10-ben is volt kb. azt tudta mint az 5 tengelyes (utóbbi ami pluszt nyújt az videonál jelentkezik, de enlékeim szerint az E-M10 még elég gyengus volt fullHD-ben...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#92476) t72killer válasza Mercutio_ (#92475) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, videóban elég látványos volt a fejlődés, viszont arra már korábban is megvolt a megoldás ha pana vázat vettél.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92477) Stauffenberg válasza t72killer (#92474) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért mert egy haladó középkategóriás E-M5 volt az Olympus legfejlettebb váza akkoriban, nem válik csúcsgéppé és ez az árazásban is érezhető volt a maga 1000 dollárjával.

(#92478) t72killer válasza Stauffenberg (#92477) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ebben az értelmezésben viszont mitől "csúcs"gép az E-M1x?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92479) Studi válasza MrChris (#92464) üzenetére


Studi
addikt

Azért az E-510 stabival a maga korában haladóbb, a belépő (PL) szint a 4xx volt. :)

(#92480) MrChris válasza Studi (#92479) üzenetére


MrChris
nagyúr

PL5 alatt ott van a PM2, az már E410-et se ér? :DDD
Összességében az E system mellett ezek kissé bóvli játékszerek. Az említett 410/510/630 szinte munkagép masszivitású, kivéve a kártyaajtót :DDD

[ Szerkesztve ]

(#92481) atis78


atis78
tag

Sziasztok.

Van itt esetleg valaki aki g80 rol váltott g9 re? Érdekelne a gyakorlati véleménye. Most minimális arkulonbozettel lenne lehetőségem váltani és hát baromira csábít a dolog annak ellenére hogy méretben a g9 már picit nagynak érzem. De nyilván az rengeteg apró tudasbeli különbség miatt azért be tudnam vállalni a nagyobb méretet.

Köszi.

(#92482) peppe79


peppe79
senior tag

Sziasztok! Biztos, hogy én vagyok a balfék, de egyszerűen teljesen idegen nekem a Panasonic menüje, egyelőre semmi rációt nem látok benne. :( Most azzal bénázok, hogy próbálom a lenémított hangot visszavarázsolni a videókhoz. Ezt hogy a fenébe kell? A kijelzőn látom a piktogramot, de a menüben sehol sincs egy olyan menüpont, ami a lenémítás feloldására utal. Tudnátok nekem ebben segíteni? Előre is köszi!

(#92483) Mercutio_ válasza peppe79 (#92482) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha visszajátszásra gondolsz, akkor kijelzőn elindítva a videót a hátsó tárcsát jobbra tekerve növeled a hangerőt (másik irány halkít)
Illetve talán a néma mód bekapcsolása is lenémítja alapesetben.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#92484) peppe79 válasza peppe79 (#92482) üzenetére


peppe79
senior tag

Megőrülök...mégis csak felvette a hangot is. :B De akkor miért jelent meg a lenémítás ikon? És hogyan lehet azt eltüntetni? Esküszöm, nem értem. Számomra ez továbbra is teljesen logikátlan, és átláthatatlan. Bár, nekem még a lejátszáshoz hozzárendelt gombok logikája is fura. Az Olynál tök egyértelmű volt, hogy a "középső" gombbal indítom a lejátszást, itt meg előugrik helyette a beállítás menü. Na de ki az, akinek lejátszás módban a menübeállítások módosítása az elsődleges? Próbálom megjegyezni, hogy a felfelé nyíllal indítom a lejátszást, a lefelé nyíllal pedig megállítom, csak nagyon nehéz. Főleg úgy, hogy itt van mellette másodgépnek egy Oly, amihez már hozzászoktam az évek alatt. Asszem, kényetelen leszek ez utóbbit eladni, és másodgépnek is egy Panasonicot használni. A két különböző márkát párhuzamosan képtelen vagyok normálisan kezelni, meghaladja a képességeimet. :))

(#92485) peppe79 válasza Mercutio_ (#92483) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem a visszajátszáskor jelent meg, hanem felvételkor, a bal alsó sarokban. Teljesen érthetetlen. Mondjuk, nem ez az egyetlen. Van olyan dolog is, amire már rájöttem, hogy hogyan lehet ki vagy bekapcsolni, csak épp nem tudom használni. :) Például az érintőfület egyszerűen kénytelen voltam kikapcsolni, mert túl picik az ikonok, és a mammut ujjaimmal néha más beállításra bökök rá, mint amire eredetileg szerettem volna. Jó lenne, ha változtatható lenne az ikonok mérete, de gondolom, ilyen lehetőség nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#92486) t72killer válasza peppe79 (#92482) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem vagy egyedül, én is falramászok a pana menüjétől :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92487) Stauffenberg válasza t72killer (#92478) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az E-M1X dupla UHS-II kártyahellyel rendelkezik, sokkal több AF mezőt tud, CDAF helyett már PDAF, időjárásállóságban, merevségben, üthetőségben egy sokkal magasabb szintet képvisel, sorozatfelvételben alsó hangon is közel kétszer gyorsabb, de lockolt AF/AE mellett 60 fps is lehet, beépített portrémarkolatot kapott, közel háromszor akkora üzemidővel bír, stb.

Nyilván az E-M5 III (amit a napokban fognak bemutatni) egy pár területen felzárkózik, megkapja a PDAF-es 20 megapixeles szenzort, gyanítom végre elkezdi támogatni az UHS-II szabványt, de az egy kártyahely maradni fog, pletykák szerint a váz továbbra is valamennyire időjárásálló lesz, de visszaváltanak műanyagra, nem gondolom, hogy sorozatfelvételben túl sokat lépne majd előre, ez továbbra is egy E-M1 II alá pozicionált haladó-középkategóriás gép, nem elsősorban munkára, hanem igényes amatőröknek, akiknek kell jó pár haladó funkció, de a valóban pro tulajdonságokat már nem akarják megfizetni.

Nem csak az alap tulajdonságokat (szenzor, IBIS, időjárásállóság, stb) kell figyelni, de ezek megvalósítását és a többi szolgáltatást is. Például egy időjárásálló szigetelésnél nem mindegy, hogy mire van tervezve: Utcán sétálgatva szemerkélő esőre, vagy mondjuk fagyás ellen is sarkköri munkára.

(#92488) Mercutio_ válasza peppe79 (#92484) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hehe, én Panasonic-kal kezdtem, számomra (jobbára) logikus a menüje és az Olympus amitől agybajt kaptam:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#92489) t72killer válasza Stauffenberg (#92487) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

UHS-II támogatást egy erősebb középgéptől (ld. fuji X-T3) is elvár az ember manapság, a PDAF is olyan dolog, ami pl a sony kompaktjaiban(!) is benne van, ergo nem egy spanyolviasz. Az extra víz és ütésállóság persze jó dolog, de tényleges lépés mondjuk akkor lenne belőle, ha letettek volna egy Nikon aw1 szintű, búvárkodásra is alkalmas rendszert vízálló lencsékkel.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92490) Stauffenberg válasza t72killer (#92489) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Továbbra sem világos a gondolatmeneted számomra. Ha az E-M5 egy csomó dolgot nem teljesített, ami szerinted is elvárás, akkor hogyan is lehetett volna belőle bármikor is csúcsgép? Amiket az E-M5 III meg fog kapni a pletykák szerint, azok a dolgok ma már nem emelik ki a kategóriából, pont azért mert a PDAF és az UHS-II már egy 1000-1200 dollár körüli váztól is elvárhatók, Hi-Res meg már olcsóbb Oly vázakban is ott vannak.

Amikor az eredeti E-M5 megjelent a piacon, akkor egy nagyon vonzó árazású középkategóriás gép volt, de ennyi. Inkább a Nikon D7xxx és a Canon x0D volt az ellenfele, nem a magasabb polcon lévő gépek. Az új pedig tudásban és árban is az A6400 meg az A6600 közé fog érkezni. Továbbra is középkategória, mint mindig.

(#92491) t72killer válasza Stauffenberg (#92490) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tehát, akkor legyen az e-m5 nem-csúcsgép, de akkor az e-m1x sem az. persze, jobb a 7(!!!)évvel korábbi elődnél (=kategórián belüli fejlődés), de vmi oknál fogva továbbra se ezzel lövik Ronaldóékat a pályán. Márpedig a 3k$+os árcédulának pont az utóbbi ad értelmet.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92492) Mirman válasza t72killer (#92491) üzenetére


Mirman
őstag

Nem , az E-M1X-nek nem ronaldoek adnak értelmét , hanem az hogy a sarkkörre , sivatagba , erdőbe és egyéb nehéz időjárási körülmények közé tudjon egy profi olyan felszerelést vinni ami bírni is fogja és mondjuk fele annyira nehéz mint egy hasonlóan strapabíró Canon vagy Nikon . Igen , nem ugyanaz lesz a melysegelesseg mintha mondjuk egy 600 f/4et vinne magával , de egyrészt vadfotozasnal sokszor rekeszelni kell hogy beferjen az egész állat , másrészt el se tud vinni mindenhová egy 600/f4-et .

(#92493) t72killer válasza Mirman (#92492) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt nem lehett megtenni az eredeti EM5-el :F? Sőt, ha vki hozzámvágna 30e$-t, hogy menjek egy 1hónapos Antarktiszi túrára, hóttziher, hogy inkább egy plusz tartalékvázra és obira költeném az E-m1x - EM5 árkülönbséget. Uis legyen az új váz akármennyire ellenálló, ha pl beleesik egy szakadékba, nem fog kiugrani. Ok, a pdaf miatt lehet E-M1 mk2t vennék, az x-es modell árának kevesebb, mint feléből.

Vadfotóra tényleg nagyon jó a m43, ez marasztal a rendszeren: a következő körben szeretnék egy jól működő dual-IS kombót (OIS nagytele+IBIS váz), amivel 400mm körüli fókusztávval is tudok madarakat fotózni kézből. Ehhez kéne egy minőségi Fresnel-optikás (=könnyű) 4/400-as lencse. <-na ebbe már nem sajnálnám a pénzt lapátolni, optikán én még sose buktam 10%-nál többet.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92494) MrChris válasza t72killer (#92493) üzenetére


MrChris
nagyúr

Látom neked nagyon bekattant ez az EM1X, pedig nyáron volt hír, hogy nem számítottak akkora eladásra mint amit produkál. Nyilván nem a legtöbb példányban eladott profi váz, de van rá igény. Nagy sporteseményen valszeg CaNikont fogunk látni amíg ők veszik meg ezt a jogot, gondolom majd lesz Sony időszak is. F1-en szoktam kiszúrni Fujikat a CaNikon erdőben.

(#92495) t72killer válasza MrChris (#92494) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, szívemre vettem a 3kEUR-s árcédulát egy mégiscsak piciszenzoros gépért... :))

A sony már betört, nem találom a hírt, valami nagyobb atlétikai eseményen volt tömve a fotós páholy GM kályhacsövekkel:R Tehetik: már piacon az FE-bayonettes 2.8/400, 4/600-as ágyúk:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92496) Stauffenberg válasza t72killer (#92493) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az E-M5 nem ennyire strapagép. Nagyobb eséllyel fog a sarkkörön szétfagyni, mint egy E-M1X (bár a klímaváltozással már ez is egyre kevésbé probléma, muhaha), a váz tele van speciális merevítésekkel, hogy egy erősen orrnehéz tele alatt se csavarodjon, zár élettartam 400 ezer expóra van megadva és az egész váz szigetelése egy magasabb szint, mint az E-M5 esetén (például csatlakoztatott mikrofon mellett is él a védelem, nem csak fagyra, de erős páratartalomra, rácröccsenő vízre és finom porszemekre is), kapott beépített szenzort a GPS, légnyomás, hőmérséklet, giroszkóp adatok gyűjtésére). Na meg az E-M5 továbbra is az egykártyás, haladó-amatőr szegmensben versenyez. Backup váznak biztosan oké a sarkkörre, dzsungelbe, sivatagba, de főgépnek nem vinném.

(#92497) t72killer válasza Stauffenberg (#92496) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én mezei nikon D90-el randalíroztam -20fokon, azonkívül, h zabálta az akksikat, semmi baja nem volt. Sőt, egy kísérletben szárazjeget (-70°C)vágtam egy csóri D5100 hátára több nyári estén is asztrofotós zajminimalizálás céljából, szintén nulla baja nem lett, pedig ott aztán ment rá a dér rendesen.

Nem cukorból vannak ezek - Antarktiszra meg nem télen szokás menni, amikor semmi fény nincs a fotózáshoz. "Nyáron" meg arrafelé is enyhe pluszok vannak.

Orrnehéz telével meg ugye a lencsét fogjuk/csavarozzuk fel...

De értemén, Nézzmámilyenpénzesvagyok-jani, aki jellemzően az állatkertben és a szafari-buszon vagánykodik a kályhacsövével nyilván csakis ilyet vesz. A fizetett profi manapság inkább csak azért, mert a kliens lenézi/nem bízza meg, ha nincs vmi nagyonneves SLR-nek-kinéző cucca.

Főgépnek valóban én is inkáb egy újabb vázat néznék, de sokkalinkább a visszafogott videós készségek miatt. De nem 3kEUR-s váz-áron.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92498) MrChris válasza t72killer (#92495) üzenetére


MrChris
nagyúr

Na csakkibukott! Piciaszenzor! :DDD Akkor bármilyen profi vázat alkothat az Olympus, kizáró tényező a rendszer lelke.

(#92499) Mercutio_ válasza t72killer (#92495) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem azért tehetik, hanem mert elkezdték a CaNikon által nyújtott profi support szolgáltatást ők is biztosítani. (Nagy rendezvényeken kitelepült szervíz, adott esetben cseregép és objektív biztosítása, stb )

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#92500) t72killer válasza MrChris (#92498) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizony. Egyrészt egy profi fotós gyakran többféle témában utazik, jellemzően esemény és portré. Utóbbihoz meredek lenne a 2/105 ekvivalensét megtalálni m4/3-ra, de eseménynél sem jön rosszul a használható 6400+os ISO.

#92499: Értem:R, noigen, support = hard cash mostanában.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.