Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#92601) Ubulhun válasza Ubulhun (#92469) üzenetére


Ubulhun
tag

Egy Kenko polárszűrőt kaptam kölcsön. Ez gondolom a noname kategória, ugye?
Kicsit nehézkes volt a dolog, mert 67 mm-es átmérőjű a konkrét darab, tehát csak állványra tett gép objektívje elé kézzel odatartva tudtam próbálgatni. Nem tudom, mennyire korrekt az eredmény, amit sikerült felmutatnom, így a két két alapján szerintetek?

[ Szerkesztve ]

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#92602) t72killer válasza Ubulhun (#92601) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

20éve egész jó telekonvertereket csináltak pl nikonhoz és a szűrőbizniszt se tegnap kezdték. Nem noname:R.

Egy szűrőteszt.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92603) Ubulhun válasza t72killer (#92602) üzenetére


Ubulhun
tag

Köszi! Látszik, hogy mennyire tájékozatlan vagyok a témában! :DD
Viszont ez alapján, ha egy Kenko szűrő jönne velem szemben, nem fogok tőle megijedni. :K

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#92604) t72killer válasza Ubulhun (#92603) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem harap:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92605) Ubulhun válasza t72killer (#92604) üzenetére


Ubulhun
tag

:C Köszi!
Most már tényleg csak méreten, illetve a több objektíven való használhatóság megoldásán kéne eltöprengenem.

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#92606) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Biztos volt már róla szó, de hiába kerestem, nem találtam a megoldást: a GX80 bizonyos fényviszonyok "alatt" nem hajlandó képet készíteni és kiírja a jobb felső sarokba egy fehér kör kíséretében, hogy "LOW". Ez ellen lehet tenni valamit, hogy ilyenkor is lehessen vele fotózni vagy ilyenkor biztos, hogy teljesen használhatatlan kép készülne és fölösleges is lenne próbálkozni vele? Vettem egy állványt (Vanguard Veo 2 235AB) és ki akartam próbálni este, hogy mit lehet alkotni ezzel a szerkezettel (bár tudom, hogy a gyenge fényviszonyok mellett nagy csodát nem lehet tenni ezzel a géppel)...

Köszönöm!

(#92607) Lefty válasza nzozz (#92606) üzenetére


Lefty
addikt

Nekem is ilyen vazam van, de ilyennel meg nem talalkoztam. Ezzel azert amugy nem ertek egyet, hogy este hasznalhatatlan, inkabb az objektiven mulik ez.

(#92608) Grga_Pitic válasza nzozz (#92606) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Autofókusszal, vagy manuállal is próbáltad?

(#92609) Lassú Víz válasza nzozz (#92606) üzenetére


Lassú Víz
őstag

M módban is ezt teszi? Nincs ilyen vázam, de furcsállanám, ha felülbírálná az ottani beállításokat.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#92610) MrChris válasza nzozz (#92606) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha nincs elég fény, pl obisapi rajta van akkor P, S, A módban nem engedi elsütni csak manuálfókusz esetén. M módban, ha hosszabban nyomod akkor elsüti, de sikertelen fókusszal.
Ha azt akarod, hogy mindenképp fotózzon, ahhoz át kell kapcsolnod a MENU/SET, csavarkulcsos C, 1/9, Shutter AF: ON/OFF

(#92611) Ubulhun válasza nzozz (#92606) üzenetére


Ubulhun
tag

Szia!
Én már találkoztam ezzel, és ha jól emlékszem, a "Fókusz/zár elővál." ("Focus/Release Priority") funkciónál tudod beállítani, hogy exponál vagy nem ilyen esetben. (Custom beállítások.)

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#92612) MrChris válasza Ubulhun (#92611) üzenetére


MrChris
nagyúr

Valóban! Nálad a pont! Amit írtam kikapcsolja az AF-t azért engedi mindenhol. :DDD
Amit pedig te írtál a jó megoldás, Release-re kell tenni és akkor fotóz, csak annyi még hogy hosszan kb 3-4 másodpercig kell nyomni, hogy felül legyen bírálva a LOW figyelmeztetés.

[ Szerkesztve ]

(#92613) Ubulhun válasza MrChris (#92612) üzenetére


Ubulhun
tag

Emlékszem, annak idején beletelt egy kis időbe, amíg megtaláltam a megoldást... :DD

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#92614) theporcupine válasza nzozz (#92606) üzenetére


theporcupine
tag

A "LOW" egy speciális fókuszálási mód, kevés fény esetén. Ez lassabban és magasabb ISO-n megpróbál fókuszt találni. Ha így sem talál, valószínű, hogy nem érdemes elkészíteni a képet, mert 99.9%, hogy homály lesz. A tiltás feloldását meg leírták már a FOCUS/RELEASE beállítással.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#92615) peppe79 válasza Stauffenberg (#92509) üzenetére


peppe79
senior tag

Beszereztem én is egy 25mm-es Panát. Hát, ez egy nagyon szuper kis objektív; nem is értem, hogy eddig miért nem áldoztam rá! :N Beltérre most már szinte csak ezt használom a gyerek fotózásához.
Általában a manuál módot használom, de azért kíváncsi vagyok, és le fogom tesztelni, hogy nálam is elmászkál-e a fókusz.

(#92616) peppe79 válasza xXxian (#92142) üzenetére


peppe79
senior tag

Egy gyors jpeg összehasonlítás: E-PL1 vs. GX80.
Sajnos ugye két különböző szenzor, de nem volt nálam kéznél "frissebb" Olympus váz.
Pana 25mm f/1.7, program automata mód, standard beállítások.

(#92617) asdf_


asdf_
veterán

Most alltam at Olympus Viewer 3-rol Olympus Workspace-re. Ennek vegre van mar annyi esze, hogy ha ferdesege miatt forgatok egy picit egy kepen, akkor nem akar az elotuno fekete terulebol cropolni, hanem automatikusan osszebb megy a keparanynak megfelelo keret, no de az egyik kepet 1400*933 pixelesnek menti el, a masikat meg 1400*932-nek :Y (1400 max width van megadva mentesi meretnek). En vagyok hulye, vagy ok? (van 1400*938-as meretu kepem, ez nem is tudom hogyan jott ossze, szoval gyanithatoan ok, de gondoltam azert rakerdezek).

(#92618) MrChris válasza peppe79 (#92616) üzenetére


MrChris
nagyúr

Amit nem értek, hogy 7,5MB egy kép még se valami nagy felbontású, ebbe már a 16 mp-nek bele kéne férnie, de kb fhd felbontás, letölteni nemtom.

Az Olympus összességében rosszabb :DDD A zöld levelek rózsaszín tintessek, sárga virágok össze vannak pacsmagolva, meg olyan kiégett némely rész, pedig nincs maximumon. Panáé kicsit zöldes. Mintha különböző rekeszen készültek volna.

(#92619) peppe79 válasza MrChris (#92618) üzenetére


peppe79
senior tag

Ezek a gépekből kipottyant, eredeti jpeg fotók. A színkülönbségre voltam csak kíváncsi, ezért nem bíbelődtem semmit a beállításokkal.
Mindkettő nyitott rekesszel készült, Oly 1/250, Pana 1/320.
A letöltés gomb a fotó alatt található (a kedvelés, megosztás gomb mellett)

(#92620) MrChris


MrChris
nagyúr

Most már ilyen is van, mindössze 86$.

(#92621) Speeedfire válasza MrChris (#92620) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Az igen. Remélem valaki kipróbálja, még ha csak poénból is. :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#92622) jmakk válasza MrChris (#92620) üzenetére


jmakk
őstag

Ez biztos böszme nagy, mert Macro 4/3 rendszerre van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#92623) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet mótvá, de ez nekem nagyon úgy szaglik, hogy az új EM5-ben lesz PDAF :K

Az IBIS-t nem tudom, hogy lehet továbbfejleszteni már, ha leejtem, akkoris éles képet csinál :DDD ?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92624) vond válasza MrChris (#92620) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem is feljön néha reklámként. Kíváncsi lennék a (kép)minőségére, meg hogy pl. az az AF tényleg használható-e, vagy csak dísznek van.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#92625) MrChris válasza vond (#92624) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mióta használom a Laow-t azóta inkább azt nem értem, ha a kínaiak tudnak ilyet csinálni akkor a többiek miért nem?

(#92626) vond válasza MrChris (#92625) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az a Laowa azért nem ez az árkategória. :N Ha az lenne, akkor már én is vettem volna egy olcsó UWA-t.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#92627) aginor válasza MrChris (#92625) üzenetére


aginor
addikt

A Laowa egy igazi "gyökér" ebből a szempontból. Csupa olyan objektívet csinál, amit más nem, és ezzel jól meg is szedik magukat, mivel egyáltalán nem adja olcsón a portékát, pláne, hogy a kínálat többségében semmi elektronika nincs. Csodálom a találékonyságukat, csupán azt nem értem, hogy a nagy gyártók erre mért nem jöttek még rá?! :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#92628) Stauffenberg válasza t72killer (#92623) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én olyan irányú IBIS fejlesztést látnék szívesen, ami kifejezetten videós használatra megy rá. Mondjuk pásztázás közben nem rángatja be és a stabilizálás is kicsit csillapítottabb módon megy, utánozva mintha mondjuk egy válltámaszos kamerával dolgoznál.

A fotós IBIS szerintem már eléggé ott tart, ahonnan már nem olyan egyszerű látványos továbblépést elérni. Attól még fejlesszék csak, de ott már nem számítok csodára.

(#92629) t72killer válasza Stauffenberg (#92628) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez már szoftverből meglesz, ha odafigyelnek rá...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92630) aginor válasza Stauffenberg (#92628) üzenetére


aginor
addikt

Van már valami program évek óta, ami ezt tudja. Levág egy kicsit a kép széleiből, ha jól tudom a bemozdulástól függően. Szerintem valami ilyesmi megoldás a vázba építve pont jó lehet erre a problémára, amit felvetettél (és mintha már lenne is valamelyik vázban, de nem jut eszembe, hogy hol olvastam, vagy mivel kapcsolatban).

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#92631) Stauffenberg válasza aginor (#92630) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért nem kicsit vág le a kép széleiből. :) Nyilván az újabb vázak tudják kombinálni az IBIS + elektronikus stabilizálást, de utóbbira jobb a paraméterezhető Warp Stabilizer, annyit engedsz neki, amennyit jónak látsz, nem égeted bele az anyagba már rögtön a felvételnél. de azért ez nem az igazi, még az IBIS is torzítja a képszéleket a szenzor mozgatásával, de sokszor éppen az a baj, hogy az IBIS feleslegesen rángatja magát.

(#92632) t72killer válasza aginor (#92630) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Már a gx80-ban van elektronikus "stabi" a normál vázstabi mellett, kb ezt csinálja.

#92631: lassú vtam:R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92633) vond válasza Stauffenberg (#92631) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Így van, én is inkább utólag stabilizálom szoftveresen, de ezt is kerülöm, ameddig csak lehet.

Mivel kb. egy időben vásároltuk, gondolom a Te G80-asod sem az 1.0-s firmware-rel érkezett. De itt pl. látható, hogy mennyit tudtak javítani már egy sima firmware frissítéssel is. Nálam azt hiszem, már az 1.3-as van fent, és én is úgy tapasztalom, hogy nagyon szépen meg vannak már fogva ezek a rángatások. Persze nem tökéletes, de már sokkal jobb, mint pár évvel ezelőtt, vagy egy mostani, de kevésbé jó stabilizálással rendelkező gépnél.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#92634) Stauffenberg válasza vond (#92633) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én valami olyasmira gondoltam (mondjuk választható IBIS üzemmódként a meglévők mellé), hogy a nagy mozdulatokat ne kompenzálja, csak a kisebb remegéseket, amik egy kézről átmennek a vázra, így nem lenne az, hogy elkezdesz svenkelni és az IBIS még azért a mozdulat elején vagy közepén valamiért úgy érzi bele-bele kell fognia. Az általad hozott példa is jól illusztrálja, mennyit lehet egy sima FW frissítéssel is változtatni a hangoláson, szóval csak így tovább, ezen a téren még bőven van hova fejleszteni. :)

Biztosan nem egyszerű egy ilyen hangolást szoftveresen megírni, de aki előbb megoldja, hogy ne kelljen monopodot vagy válltámaszt vinnie a videósoknak, annak a nevét aranyba fogják foglalni.

(#92635) MrChris válasza vond (#92626) üzenetére


MrChris
nagyúr

A minőségre értettem, hogy minden kínai, de rendkívüli módon jól sikerült. Az árát, most látom 170e-ről felment kissé 200-ra. 1-2 éve a használt 7-14/4-el volt egy árba, csak van némi képminőségi különbség. :DDD AF-el Oly matricával nem tudtam volna megvenni, szvsz 300e felett lenne.
Nekem a legfurcsább az Oly 12/2, egy hétig próbáltam, de alig volt jobb a kittnél, pedig 250e.
aginor: Úgy látszik, jól kigondolják mit gyártsanak. Még a könnyített verzió is mutatja, hogy drónozásra egyedüli és valóban felesleges pénzköltés ehhez az elektronika, nagyon keveset kell tekergetni.

(#92636) aginor válasza Stauffenberg (#92631) üzenetére


aginor
addikt

Ezt nem tudom, nem videózok, így nem merültem bele, csak fórumon olvastam, hogy van ilyen. :B

t72killer: ez csak videó alatt, vagy állóképeknél is működik?

MrChris: Ja, ez nem baj, tök jól csinálják, csak kár, hogy nem autófókuszosak, ha már nem olcsóak. Meg jó lenne egy értelmes nagylátó zoom, szintén af-el. Valami 10-17, 10-25 F4, vagy ilyesmi. :U

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#92637) t72killer válasza aginor (#92636) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Videós cucc :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92638) aginor


aginor
addikt

Tessék, ha már egyesek annyira várták (E-M5mk3): :)
Pixinfo
Mlaca

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#92639) csacsi77 válasza aginor (#92638) üzenetére


csacsi77
senior tag

Javítsatok ki ha tévedek, de az EM-5 MII-ben csak kontraszt alapú AF van, nem? Épp ez az egyik újdonsága a MIII-nak, hogy végre ebbe is belekerült a fázisos AF. Mert a cikkben ezt már a II-es tulajdonságai között is hozzák.

Öreg fater megoldja!!!!

(#92640) topikk válasza aginor (#92638) üzenetére


topikk
senior tag

és DPR

(#92641) MrChris válasza csacsi77 (#92639) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pixinfo csak hozza a szokásos össze-vissza elírását. Külön pancser copypaste emberük van erre. :D

(#92642) asdf_


asdf_
veterán

Van mar egy rakás video review is, kíváncsi vagyok, a Jared Polin is ment-e tesztre, vagy örökre kiírta magát Olympus-éknál :D

(#92643) hotkar


hotkar
aktív tag

Remélem, a dedikált expókorrekció gomb azt is jelenti, hogy végre működik manuál módban is az auto ISO úgy, hogy a beállított korrekciót figyelembe veszi...

Ha meg a dedikált ISO gombot esetleg át lehet konfigurálni valami - számomra - hasznosabb dologra, akkor jöhet a cucc :D

(#92644) trlala válasza hotkar (#92643) üzenetére


trlala
aktív tag

Inkább 950 ajróért e-m1 mk2.

(#92645) aginor válasza MrChris (#92641) üzenetére


aginor
addikt

A Pixinfós cikk tele van hibákkal, így csak óvatosan olvasgassátok, de a lényeg azért abból is átjön.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#92646) hotkar válasza trlala (#92644) üzenetére


hotkar
aktív tag

Az nálam nem játszik, mert a feleségem kiszúrja, hogy másik gépet vettem... :))
Csak a retró formájú ezüst színű gépek jöhetnek szóba :K

(#92647) trlala válasza hotkar (#92646) üzenetére


trlala
aktív tag

:)) A választ elfogadom!

(#92648) t72killer válasza hotkar (#92646) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92649) trlala


trlala
aktív tag

E-M1 Mark 2 CAF képességéről osztanátok meg tapasztalatot?
(Elcsábultam, rendeltem egyet...)

(#92650) totálkezdő válasza trlala (#92649) üzenetére


totálkezdő
tag

Ne haragudj, de kihagyhatatlan: nem előbb kellett volna kérdezned és a válasz alapján utána rendelni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.