Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#91101) asdf_ válasza cenzor (#91100) üzenetére


asdf_
veterán

Ha szervizre lesz szukseg, az 40 ropi.

(#91102) cenzor válasza asdf_ (#91101) üzenetére


cenzor
tag

Köszönöm, akkor kb. nem éri meg javíttatni.
Ha jól gondolkodom, akkor lesz olyan vevő, akit egyáltalán nem zavar a manuál fókusz hiánya és biztosan adnának 20-30 ezret egy ilyen obiért. 60-ért meg lehet szürkén venni újat és akkor már inkább azt választom, mint egy használt + javítottat.

[ Szerkesztve ]

(#91103) bigsee válasza cenzor (#91102) üzenetére


bigsee
addikt

Én elvinném hozzájuk, lehet hogy csak kiugrott valami. Rendesek, segítőkészek, előfordulhat hogy nem is lesz nagy összeg...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#91104) vond


vond
MODERÁTOR

Egy ideje rugózik az agyam a fényerős nagylátón a G80-ra. ;]

Persze a Pana 12mm f/1.4 lenne az igazi, de az ára finoman szólva sem éppen baráti.

Olcsóbban ott a Samyang/Rokinon 12mm f/2, de nincs AF.

Szűkebb látószöggel Pana 15mm f/1.7, amit használtan meg lehet csípni 90-100 körül. Vagy akár az Oly 17mm f/1.8, de ez már tényleg szűk lenne szerintem.

Párszor még beugrott az is, hogy mi lenne, ha "kiváltanám" a sötétebbik Pana 12-60-ast, meg a 25mm és 42.5mm f/1.7-eseket egy 12-35mm f/2.8-cal, de az meg már másfél FÉ hátrány az efhetesekhez képest.

A minap viszont beugrott, hogy esetleg meg lehetne próbálni egy Sigma/Tamron 17-50 f/2.8-at is speedboosterrel, ami lenne kb. egy 24-70mm f/2. Méretre sem olyan vészes, meg akár még egy egész jó AF-em is lehetne (ami persze nem lenne olyan, mint egy natív lencsénél). Használt obi + olcsóbbik SB 100-110 környékén akár ki is jönne, ahogy nézem.

Van valakinek tapasztalata az utóbbi kombóval, meg úgy általában tanácsa, meglátása az egész témát illetően?

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#91105) Mercutio_ válasza vond (#91104) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pdaf nélküli vázzal nem lesz túl acélos az AF :U

MrChris használt egy Laowa 7,5/2 natív manuál obit ami ha nem decenteres példány elég jól karcol.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91106) inzsellér válasza vond (#91104) üzenetére


inzsellér
tag

Ha van egy felesleges veséd :) https://pixinfo.com/hirek/2019/05/27/jon-leica-dg-vario-summilux-10-25mm-f-17/

(#91107) _q válasza vond (#91104) üzenetére


_q
addikt

Hétvégén pont eszembe jutott a korábbi beszélgetésünk a 12-35-el és 35-100 f2.8-al kapcsolatban. Ez a fix objektívezés elég macerás, sűrűn objektíveket cserélgetni nem jön annyira be :D A 25mm-essel tök jó közeli videókat tudtam csinálni, de sokszor kellett volna a szélesebb látószög, akkor felraktam a 12-60-at, de volt amikor nem volt elég fényerős, na meg cserélgettem vagy 10-szer 2 óra alatt. Lehet ez nem sok, de nekem a végére már nyűg volt.

Szóval lényeg a lényeg érdekelne mire jutsz a végén.

[ Szerkesztve ]

(#91108) gorgo válasza inzsellér (#91106) üzenetére


gorgo
őstag

Aztaq!! Szép darab lesz, annyi biztos...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#91109) MrChris válasza inzsellér (#91106) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pont ez a tartomány fekszik nekem a legjobban. Sajnos az árán kívül a mérete is riasztó.

(#91110) vond válasza inzsellér (#91106) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerinted ha a 12mm f/1.4 árát sokalltam, akkor ezt megengedhetném magamnak? :D De ha még lenne is ennyi pénzem (objektívre), a mérete és tömege miatt akkor se biztos, hogy bevállalnám. Optikailag tökéletes lencse (lehet), de böszme nagy, főleg az MFT rendszerben.

(#91105) Mercutio_: Ja, tudom, olvastam párszor róla itt a fórumban. Idővel jó lenne egy UWA is, de most elsősorban ilyen ekv. 24-28mm körüli "általános" nagylátókra gondoltam. Meg ugye ez is csak manuál fókuszos lenne. Bár ezzel akár még meg is tudnék barátkozni, és akkor már ott is van a Samyang/Rokinon 12mm f/2. 70k körül használtan nem rossz vétel.

Tényleg olyan szörnyű az AF egy ilyen búszterezett Sigma/Tamron 17-50-nel? Fotóban és videóban is?

(#91107) _q: Hát, arra én is kíváncsi leszek, hogy mire jutok a végén. :DDD Nekem mondjuk a cserélgetéssel nincs olyan sok bajom, de persze jobb lenne minél kevesebbel megoldani. Tetszene a 12-35 f/2.8, de nem tudom, hogy ér-e annyit, amennyire kerül. A tele végén szuper az f/2.8, de a nagylátó végén nem sokkal világosabb, mint a 12-60-asom (f/3.5), holott most épp arra lenne leginkább szükségem. Ezért nézegetem ezeket az f/2 és az alatti wide angle lencséket.

Egyébként a kevesebb cserére megoldás lehet még egy váz, mondjuk egy kicsi és olcsó GX80. Ha lenne pár olyan melóm, ahova kellene a két gép (vagy több obi szimultán használata), akkor azonnal vennék egyet használtan. Szerintem nagyon megéri az árát. :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#91111) Studi válasza vond (#91110) üzenetére


Studi
addikt

Szerencsére van miből választani. :)

(#91112) inzsellér válasza vond (#91110) üzenetére


inzsellér
tag

Én se gondoltam komolyan :)

(#91113) _q válasza vond (#91110) üzenetére


_q
addikt

Ha meglesz a választott, akkor valamelyik csoportba írd meg légyszi, hát ha ihletet kapok én is :)

(#91114) vond válasza _q (#91113) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Még az sincs kizárva, hogy ha lesz zsé, lövök majd egy használt LX100-at. Így lenne ekv. 24mm f/1.7-em (egy kicsit koros) MFT szenzorral, és egyben egy viszonylag kis méretű másodgépem is. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#91115) _q válasza vond (#91114) üzenetére


_q
addikt

Nagyjából ugyan ott van árban, mint egy említett f2.8 alatti MFT objektív. Hétköznapi használatnál nem biztos, hogy jó 2 fényképezőt magaddal vinni, de munka esetén biztos hasznos lehet.

(#91116) atis78 válasza inzsellér (#91106) üzenetére


atis78
tag

43rumors szerint 1800 dodo lesz a 10-25. Mar persze ha igaz a pletyka....
A 12/1.4 1400 euros hivatalos arahoz kepest nem is lenne olyan veszes.

(#91117) aginor válasza atis78 (#91116) üzenetére


aginor
addikt

:Y

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#91118) vond válasza atis78 (#91116) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem úgy volt, hogy bőven 2000 felett kezd? Az 1800 végülis nem is olyan sok. :D Főleg ha pár hónap után még megy lejjebb pár százassal. Ki fogja igy venni a többi prémium üveget? :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#91119) vakablak93 válasza vond (#91118) üzenetére


vakablak93
őstag

a pana német forgalmazója szeirnt (legalábbis mikor bejelentették ápr végén) akkor a kezdőárat 2350 eurora (kb) tették, bőven több lesz mint 1800....
de persze lehet változás....csak akkor tudjuk meg ha felkerül valami webshop-ra.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#91120) lugosi válasza vond (#91114) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én gondolkoztam hasonlón, csak én egy Fuji XF10-en vagy X70-en, illetve újabban azon, hogy a Ricoh GR III jó lenne. --- visszaolvasva csak összeszedetlen lett, már nem írom át, csak kiegészítésképpen: a GX80 mellé gondoltam valamelyiket.

A fentiek között, és aközött gondolkozok, hogy a már meglévő Panasonic GX80-hoz veszek egy Pana 14/2.5-öt. Amit még nézegettem, az a Pana Leica 15/1.7 és a Pana 20/1.7.

Egy GR III 280 körül lenne, a GX80 kittel 170 volt ha jól emlékszem. Nettó 65 lenne egy 14-es, 75 egy 20-as, a 15-ös 145.

A felállás az, hogy a 15-ös árába belefér a 14 és a 20 együtt, a GR III és a Pana kit árkülönbözetébe pedig ráhagyással is bármelyik a 14 és a 20 közül.

Remélem nem túl összeszedetlen amit írok. A jelenlegi véleményem az, hogy bármelyik fix obis kompakt gép nagyon jó lenne, de a logikus választás a GX80-hoz megvenni valamelyik fix obit, mert sokkal rugalmasabb minden tekintetben a dolog. Ezt azért vezettem le, mert írtad, hogy L100-on gondolkozol pluszban.

[ Szerkesztve ]

(#91121) Lefty


Lefty
addikt

Gondolkodom, hogy a 25 f1.7-emet lecserélném 20 f1.7-re, igazából a méret miatt. Megéri a felár, mit gondoltok?

(#91122) Speeedfire válasza Lefty (#91121) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Csak a méret miatt nem.
Viszont élesebb, kényelmesebb a 20mm-es látószög. Cserébe valamivel lassabb, és hangosabb. De nem zavaróan.
Mindenképpen előre lépés a 20-as. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#91123) Lefty válasza Speeedfire (#91122) üzenetére


Lefty
addikt

Jolvan, köszi. Most aprón 60-ért láttam. Egyként a 25-ös minőségével én elvagyok, tök jókat lehet vele lőni.

(#91124) peppe79


peppe79
senior tag

Vannak esetleg valakinek eladó, eredeti Oly m4/3 hátsó objektív sapijai, emberi áron? Vettem néhány Polaroidot, de azok az adaptereimre nem illeszkednek túl szorosan, meg elég bumfordíak is (túl mélyek).

(#91125) vond


vond
MODERÁTOR

A minap megtaperoltam egy új Panasonic 45-200 II-t. A képminősége nem tudom, milyen, azt nem teszteltem le, de a zoom gyűrű finomságától majdnem dobtam egy hátast. :Y

Miért nem lehet megcsinálni a többi, ugyancsak nem Pro objektívet is ilyenre? Változik a hossza ennek is, de nagyon szépen, lassan is lehet tekerni. Nem úgy, mint pl. a hasonló "szériából" származó, és ugyanúgy por- és cseppálló 12-60-ast, amit ha nagyon lassan tekerek, akkor végig akadozik, pedig már szerintem be is járattam rendesen. Eleinte mégrosszabb volt. A régebbi 14-140 meg még ennél is gázabb.

Jó, együtt lehet vele élni, meg kell szokni, hogy mi az a sebesség, ami még megy folyamatosan. De így, hogy megtapasztaltam, hogy nem csak pl. egy Olympus 40-150 Pro-nál tudják ezt szépen megoldani, hanem egy "olcsóbb" lencsénél is, így nem igazán értem, hogy miért nem lehet a többi is ilyen, miért van ekkora szórás. :F

Ha valakinek van 12-35mm f/2.8 II, megnézné, hogy az milyen? Vagy nem is érdemes, mert simán lehet, hogy az egyes darabok között is vannak ilyen nagy különbségek?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#91126) MrChris válasza vond (#91125) üzenetére


MrChris
nagyúr

Régebben úgy gondoltam azért ilyen, hogy tereljék a videósokat a power zoomokhoz. De abból mindössze két darabnál megálltak. :DDD

(#91127) zsolt734


zsolt734
tag

Sziasztok!

Vett valaki mostanában újonnan Panasonic vázat? A "Válts új technológiára" akció azt jelenti, hogy a pl. Fotoplus honlapon lévő árból jön le azonnali max. 80eFt kedvezmény, vagy a már csökkentett ár van feltüntetve?

(#91128) aginor válasza zsolt734 (#91127) üzenetére


aginor
addikt

El kell olvasni a felhasználási feltételeket, de ált. visszatérítés szokott lenni. Megveszed a motyót, majd a megfelelő felületen a gyártónak jelzed ennek a tényét, és elutalják a visszatérítést.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#91129) jube7


jube7
tag

Lassan lehet spórolni: Panaleica 10-25

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#91130) lugosi válasza jube7 (#91129) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Biztos jó obi, de ez nekem minden, aminek az ellenkezője miatt a m4/3-ot választottam. Nem kicsi, nem könnyű. Biztos baromi jó obi lesz de nekem m4/3-ra ennek nincs létjogosultsága.

(#91131) Mercutio_ válasza jube7 (#91129) üzenetére


Mercutio_
félisten

Inkább az LX100 obiját hoznák ki m4/3 bajonettel....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91132) aginor válasza jube7 (#91129) üzenetére


aginor
addikt

Jöhet a fix F4-es verzió, azt még meg is venném, de az nekem túl nagy, túl drága.. :B

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#91133) jube7


jube7
tag

Azt hiszem, én is maradok a 8-18-nál... :)

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#91134) Lassú Víz válasza jube7 (#91129) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha most csatlakoznék a rendszerhez egy felső kategóriás vázzal, valószínűleg ezt választanám alap zoomnak, meg mellé egy 56-os Sigmát és nagyon sok mindenre elég lenne. Biztosan lesznek páran, akik örömtáncot járnak, hogy megszabadulnak az obicsere nyűgétől meló közben, de gyanús, hogy az a célcsoport nagy része már FF szettel dolgozik. Én viszont csak azt tudom mondani, hogy megvettem az 1.8-as fixeket, nincs több bőr ezen a rókán, számomra elkésett.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#91135) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Pentacon six obit van létjogosultsága adapterezni m43-ra?
Közép formátum - m43 érzékelő méretbeli különbsége miatt kérdezném.

(#91136) Muerte68 válasza t.imi (#91135) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem sok minden marad a képből csak nagyon a közepe, szerintem ff alatt nincs sok értelme esetleg apsc reducerrel.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#91137) t.imi válasza Muerte68 (#91136) üzenetére


t.imi
addikt

Köszi, akkor hagyom. 2.8 80-as lenne, de így max apsc-re érdemes ezek szerint felhekkelni.

(#91138) Muerte68 válasza t.imi (#91137) üzenetére


Muerte68
addikt

Nagy,a kép nagyon nagy része kiesik, nem fényerős,az adapter 7-12000ft.
Nem nagyon éri meg akkor inkább egy Jupiter 9-85/2.
Ott is sok leesik de mivel elég durván csavar meg bokeh-zik ott még marad valami belőle.
Bár szerintem mikrón reducer nélkül manuálozásnál pont a lényeg veszik el.
Legalább apsc szenzor kell hogy látszódjon valami.
Középformátumnál meg hatványozottan:)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#91139) MrChris válasza t.imi (#91135) üzenetére


MrChris
nagyúr

KF-ből Sonnar 180/2.8 és 200/2.8-t próbálgattam évekkel ezelőtt 4/3-on. Képileg teljesen jó, más kérdés, hogy ezek óriási méretű optikák.

(#91140) peppe79 válasza Muerte68 (#91138) üzenetére


peppe79
senior tag

És a P six adapter nem csak árban súlyos, hanem grammban mérve is. :) Plusz a mérete...kb, mint egy könnyebb alap obi. Nem sok értelme van m4/3-on. Én a részemről maradok a Konica, Minolta, meg néhány M42-es obi mellett.

(#91141) peppe79 válasza MrChris (#91139) üzenetére


peppe79
senior tag

Takumar SMC 105 2.8. Ez az egyik kedvencem. Relatív könnyű (278g), és kis méretű objektív. Fix teléből nálam ez a legnagyobb, ezzel még valamennyire elboldogulok EVF és állvány nélkül. A 135mm-eseket eladtam.

(#91142) t.imi válasza Muerte68 (#91138) üzenetére


t.imi
addikt

Ez sem lehet a minden sarkon kapható optika :)
P6 adapter itthon 8k-tól felfelé, ezért sem, az olvasottak miatt meg pláne hogy nem.
Marad az m42, Minolta md. Majd 1x, ha lesz kp ff mft-re...

MrChris ahogy nézem, a fix 80-90, illetve 150mm-től felfelé elég húzós árak vannak fényerős manuáloknál is. Jó, 30 éve sem potyogtak ki a gyárból vagonszám.

(#91143) Muerte68 válasza t.imi (#91142) üzenetére


Muerte68
addikt

30-40 körül elég sok van forgalomban én most adtam el mert nem igazán van időm használni inkább natív obit használok mostanában.

Ilyet tud mondjuk én szinte mindig reducerrel használtam apsc-n de ha megnézed elég hamar kiadja a tekerést is meg nyitva mos mindent:)

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#91144) Lassú Víz válasza Muerte68 (#91138) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Azért ezek féligazságok. Ha úgy definiálod a manuálozást, hogy ugyanazt a látószöget és jelleget várod el mint amit egy filmről nagyított képnél láttál, akkor az nyilván csak lencsés adapterrel valósítható meg, még APS-C szenzornál is.
Egyébként meg egy f2.8-as optika szerintem nem sötét, bár el kell ismerjem, hogy ha valaki az f1.2-es pro vagy f0.95-ös manuálok felől szemlélődik, akkor annak látszik.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#91145) Muerte68 válasza Lassú Víz (#91144) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem én arra gondoltam hogy egy kf-objektívnél a vetített kép több mint fele elvész, és az már sokat elvesz az objektív képvilágából.
Manuáloztam m4/3-on is, jó dolog-de az igazán látványos dolgok elvesznek már apsc-n is látványos a különbség.
Azért mondtam hogy sötétek a kf-es üvegek mert a méretéből adódóan nem is volt szükség nagyobb fényerőre főleg ff filmnél már szűrőzni kellett,de kis szenzornál meg jó ha van.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#91146) MrChris válasza peppe79 (#91141) üzenetére


MrChris
nagyúr

Persze, csak most inkább a KF obikat kérdezte. Kisfilmesre azért elég nagy a választék a kistele tartományban, rengeteg vacakkal, értelmetlen 2.8-al. A gyöngyszemeket érdemes megőrizni.

t.imi: 135-ösöből Dunát lehet rekeszteni. Az m42 foglalathoz nem ragaszkodnék. Amit ajánlanék telében az az Olympus OM 200/5. Lehet, hogy nem tűnik vonzónak az F5 fényerő, de ezen is már tökéletes, nem kell rekeszelni. Legalábbis azon ami nekünk van, de a kritikák is jók róla. Van egy Olympus OM 180/2.8-am ami többszörös árú, meg az említett Sonnarok és mindegyiken a rekeszt 1-2 fokozatot csak be kell, érdemes húzni.

(#91147) peppe79 válasza MrChris (#91146) üzenetére


peppe79
senior tag

Igen, láttam. Az ugye alapból felejtős. És ahogy említetted, kisformátumnál sem mindegy, mit vesz az ember. Én hobbiként tekintek a fotózásra, és ennek megfelelően válogattam össze az objektíveket is. 8-15 ezer forintnál többet nem szoktam értük kiadni, egyedül a 105-ös Takumar volt kivétel. A túlárazott szovjet objektíveket, vetítőlencséket meghagyom a többieknek.

(#91148) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom volt-e itt erről szó, de tegnap este találtam az Amazon.com - on egy GX80 (pontosabban úgy már GX85) akciót: 12-32 - es pancake + 45-150/4-5.6 objektívekkel 498$ (a termék) + 153$ (szállítási és import költségek). [link]
Mondjuk a jelenlegi rendkívül sz*r USD árfolyam nem sokat segít...

Ezzel kapcsolatban viszont érdekelne (és egyelőre ez erősen visszatart a vásárlástól), hogy mennyi garancia van ezekre a termékekre illetve mennyire problémás érvényesíteni? Semmi tapasztalatom ezzel kapcsolatban. Sok kínai cuccot rendeltem már, de azoknál nem nagyon lehetett egyáltalán garanciáról beszélni, ez viszont egy számomra elég nagy összegű vásárlás lenne és így azért aggasztó (vagy mi van szállítás közben sérül, stb) . Viszont kb. olcsóbban lehet új 45-150 -et szerezni a 12-32 mellé, mint amúgy használtan...
Szerintetek érdemes lehet ezt az amazonos verziót megjátszani egy itthoni bolti vásárlással szemben?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#91149) t.imi válasza Muerte68 (#91143) üzenetére


t.imi
addikt

Hát igen. Nem szeretek ilyen képeket nézni :))
Résen leszek, eltelt 1 hónapban nézem a manuális obikat, egy darabot sikerült vennem, azt is canon véggel. Viltroxxal rá tudom tenni.
Másik oldalon meg ott van y ha 40-60k egy régi obi, nem éri e meg jobban egy samyang például.
Samyang 135 f2 pl nagyon erős kontrasztra képes, de hát 160k.

MrChris 200/5 is megy a körözési listára.
28-55 között van 4 obi, mos, csavar, kör bokeh.
~80mm fölötti lenne jó, gyereket pl leültem vízparton, ha nap is van, lehet szépeket lőni.

Majd meglátjuk mit dob a piac :)

(#91150) Studi válasza nzozz (#91148) üzenetére


Studi
addikt

Ne reménykedj, hogy az európai szervízhálózatban érvényesíteni tudod a tengerentúli garanciát. Ez az alapelv, aztán ha üdítő kivételt találsz akkor örülsz. De az ilyen vásárlásokat inkább úgy kell tekinteni, mintha használtat vennél, azaz hogy gari nuku.

A szállítás közbeni sérülés amúgy nem garanciális probléma, de jól be vannak ezek dobozolva, ez szinte kizárt. Persze ha összelapítva akarja a futár átadni a dobozt, akkor azonnal jegyzőkönyvet kell vele felvetetni, és nem átvenni, ez a futárcég felelőssége.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.