Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#91901) konyi79 válasza Mercutio_ (#91900) üzenetére


konyi79
addikt

:))
Szép, ez valahogy kimaradt.

(#91902) peppe79 válasza Stauffenberg (#91897) üzenetére


peppe79
senior tag

Bocs, elírtam! Nem G80, hanem GX80!
G8, G80, GX8, 80, 800...már teljesen belekavarodtam ezekbe a típusszámokba. :B

(#91903) peppe79 válasza vond (#91898) üzenetére


peppe79
senior tag

Köszi-köszi!

(#91904) Stauffenberg válasza peppe79 (#91902) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

G8 nem volt, mert a G7 után a G80 érkezett és a Panasonic gondolom meg akarta különböztetni, hogy nem egy sima modellfrissítésről van szó, hanem felsőbb polcra tették tudásban és árban is. :)

De a többi stimmel, sajnos a Panasonic zseniális abban, hogy az ember belezavarodjon a nevezéktanba, mert aztán valahogy mégis kiadott egy G9 nevű vázat, aminek meg aztán végképp semmi köze a néhai G7-hez, de még csak nem is a G80 utódja, hanem még magasabbra tették tudásban (hogy ez egyértelműbb legyen, aztán a G80 utódjaként jött a G90).

A GX9 pedig nem a GX8 utódja, hanem valami hibrid, ami GX80 és a GX8 közös leszármazottja, ami a GX80-nál okosabb, GX8-nál butább.

Lennék amúgy elnevezésekért felelős marketinges a Panasonicnál, elég jó minőségű kokaint kaphatnak az ebéd mellé. :)

[ Szerkesztve ]

(#91905) jaanoo89 válasza Stauffenberg (#91893) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Én ennek örülök, jöhetnek a csepp és porálló pici fixek.

(#91906) hibavissza válasza Mercutio_ (#91900) üzenetére


hibavissza
veterán

Làtom belém szerettél :D Mit csinàljak veled, ha még olyan alap dolgokat sem értesz meg a retard tàrsaiddal együtt, hogy ekv. 120 mm-en, szük kivàgàsnàl mozdítja a kivàgàst az IBIS. Pl. egymàs utàn sok emberről portré, kézből. Ez tény. Ide célszerű egy àllvàny. A màsik, amit szintén nem fogsz fel a retard tàrsaiddal, hogy negyed akkora felület negyed annyi fotont nyel el.

[ Szerkesztve ]

(#91907) hibavissza válasza hibavissza (#91906) üzenetére


hibavissza
veterán

Retard=végtelen ciklusban értetlen és kérdezés helyett kötekedő. Hirtelen nem talàltam jobb szót. Sorry. Mondjuk lehetne Troll is akàr. Szabadon helyettesíthető.

[ Szerkesztve ]

(#91908) Mercutio_ válasza hibavissza (#91906) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem, csak ha valaki gyökér az vállalja fel azt azok előtt is akikre köpköd ;) (és mellesleg húzzon el ha nem tetszik a "hely')

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91909) Stauffenberg válasza hibavissza (#91906) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pont ugyanannyit mozdít, amit IBIS nélkül a saját kezed is bizonytalankodik. Amit itt leírsz, ahhoz mindenképpen állványt érdemes használni. Meg minek ezt ennyire kicentizni? Lemaradt valaki füle és ettől most életed végéig megragadsz minden alkalmat arra, hogy az IBIS-t ekézd?

(#91910) szpetri válasza hibavissza (#91906) üzenetére


szpetri
tag

"A màsik, amit szintén nem fogsz fel a retard tàrsaiddal, hogy negyed akkora felület negyed annyi fotont nyel el."
Építő jelleggel: negyedakkora felület egy négyzetmilliméterére pont akkor fénymennyiség jut, mint négyszer akkora felület egy négyzetmilliméterére azonos rekeszen, azonos záridő mellett.
Bár ezt szerintem már többször elmagyarázták neked (és a hozzád hasonló végtelen ciklusban értetleneknek), tehát nem is igazán neked írom ezt, hanem azoknak, akiket esetleg behülyítenél ezzel a logikai bakugrással.

(#91911) asdf_ válasza hibavissza (#91906) üzenetére


asdf_
veterán

Most telefonról vagyok, nem tudom visszakeresni, te vagy az, aki a múltkor is hülyeséget beszélt az IBIS-ről, aztán amikor kaptál demonstráló videót, hogy mekkkora marhaságot beszélsz, bármi reakció nélkül eltűntél mint szürke szamár a ködben?

(#91912) Mercutio_ válasza asdf_ (#91911) üzenetére


Mercutio_
félisten

Yepp :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91913) mpierre válasza asdf_ (#91911) üzenetére


mpierre
veterán

Erre gondolsz?

Alapvetően nem is értem a problémáját. Mindenféle stabi előtt a filmes érában is készültek portrék 135mm-es obival, statív nélkül (akár középformátumra, akár kisfilmre, stb). Ha valaki nagyon tremoros, stb volt, akkor rövidre vette az ekpóidőt és papírra nagyításkor állt neki a korrigálásnak. Kicsit tágabb képkivágás és problem solved...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#91914) AMn3t


AMn3t
csendes tag

sziasztok

olympus em-1 mark ii beállításával kapcsolatban lenne egy kérdésem:

fehéregyensúly: hogy lehet azt beállítani, hogy a fókuszponthoz nézze a fehéregyensúlyt?

magyarul azt akarom, hogy a képen egy bizonyos ponthoz állítsa a fehéregyensúlyt :))

(#91915) Studi válasza hibavissza (#91907) üzenetére


Studi
addikt

Az, hogy valamiben nem értünk egyet nem indok arra, hogy paraszt legyél. Erre nincs szükség itt.

(#91916) asdf_ válasza mpierre (#91913) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, ez az.

(#91917) Lassú Víz válasza AMn3t (#91914) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Röviden sehogy.
Hosszabban: teszel oda egy szürkekártyát az első képre, vagy csinálsz beállítást egy fehér felülettel. Ha vaku miatt érdekel (mert pl. fóliával módosítanád a vaku színhőmérsékletét), akkor arra van külön beállítás az "F" menüben.
Egy messze lévő tereptárgyon pedig megsaccolod, hogy süt a nap, felhős az ég vagy árnyék, és odatekered a WB-t.
Ha ezek közül végképp egyik sem működik, akkor jön a BW vagy monochrome kép.
Ha meg a kép eltérő részein akarsz különböző WB-t hsználni, akkor az csak útómunkával fog menni rawból, de az Olympus Workspace-nél jobb képességű program kell hozzá.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#91918) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ez az errorback egy cancer. Nem is értem, hogy miért foglalkoztok vele. :N

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#91919) AMn3t válasza Lassú Víz (#91917) üzenetére


AMn3t
csendes tag

az a bajom, h beltéri fotó + vilagítás

és csóri gép nem tudja belőni a fehéregyensúly, utólag kell minden egyes képpel szüttyögni photosopal h jol legyen a fehér (fehér layer, treshold aztan meg curve)

lehet egyszerűbb akkor ha odateszek egy fehér kartyát aztán kiretusálom?

előtte, utána ... és még igy se biztos h tökéletes (még gyakorlás)




ha nincs ablak elsőre jót mér ...

[ Szerkesztve ]

(#91920) Mercutio_ válasza AMn3t (#91919) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kevert fény, ilyenkor nyilván nem fogja tudni kitalálni, hogy melyik lesz szerinted a helyes.
Ledes fényforrások, színpadi világításnál még durvább a helyzet.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91921) Grga_Pitic válasza AMn3t (#91919) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Úgy gondolta Lassú Víz, hogy szürke/fehér kártyával állítasz custom white balance-t, és utána ezzel a beállítással fotózod a helyszínt - és a helyiségek között akár újra beállítod. Nem kell retusálni.

Amúgy ott vannak a fehér bútorok / ajtók, RAW szerkesztővel egy pipettával is már egészen jó eredményt kaphatsz, és aztán lehet még a két csúszkán finomítani. Ha jól értem, hogy JPEG-en akarsz fehéregyensúlyt állítani, az elég szenvedős.

A második kép nagyon lila...

(#91922) Stauffenberg válasza AMn3t (#91919) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jól van beállítva a monitorod? Az előtte-utána képpárokon az utána állapotok el vannak tolódva a kék (WB) és lila (Tint) felé, főleg a második képpáron látványos, hogy az nagyon messze van a fehértől a ló túloldalán.

A kevert fényekkel meg mindig baj lesz, ezt számításba kell venni.

A fehér (vagy inkább 18%-os szürke) kártyát nem kell kiretusálni, csinálsz egy fotót azzal, meg nélküle, ugyanazt a WB beállítást tudod használni mindkettőn, de gépen belüli WB mérésre is használhatod.

[ Szerkesztve ]

(#91923) Lassú Víz válasza AMn3t (#91919) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ebben most nem tudok elmélyedni :( , akkora gyakorlatom meg nincs, hogy rávágjam a tuti megoldást. Te tudod, hogy mi a képek célja, de többnyire nem a helyes WB adja el az ingatlant, hanem az érzés amit a kép kivált. Ha mégis kell a helyes WB akkor jobb a kevert fényeket megszüntetni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#91924) Lassú Víz válasza Grga_Pitic (#91921) üzenetére


Lassú Víz
őstag

+ split toning segítségével az árnyas és a fényes helyeken más korrekciót alkalmazni. Arra sem esküdnék meg, hogy a design lámpák meg az átlag LED-ek és kompakt fénycsövek CRI-je alkalmassá teszi őket fotós célra. Fel szokták kapcsolni őket, mert a környezetükben kicsit megbolondítják a képet, de nem használják főfényként.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#91925) AMn3t válasza Stauffenberg (#91922) üzenetére


AMn3t
csendes tag

elméletielg próbaáltam visszahozni, hogy a fehér kb fehér legyen, de óhatatlanul is a többi rész is jön (ezért esik át talán) ... de akkor lehet rosszul csináltam

nem is feltétlen a jó fehér egyensúly kell nekem, hanem h eladható legyen a kép ... másoknak amúgy pl a melegebb jobban bejön, pedig az se jó WB (ah lassú víz is írta)

(#91926) Stauffenberg válasza AMn3t (#91925) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De ha belépsz az otthonodba és felkapcsolod a lámpákat, azok jellemzően meleg fényűek. Hagyd egyszerűen, hogy azok legyenek amik: Meleg fényűek. Ezért tetszik jobban azoknak, akiknek megmutattad, így hat természetesnek, még ha ezek színhőmérséklete nem is természetes a szónak abban az értelmében, hogy a napfénynél melegebbek. Ha van sok természetes fény ami rendelkezésre áll, akkor meg használd csak azt és legfeljebb itt-ott hagyj lámpafényt dekor elemnek.

De lehet nem árt keresni Youtube-on pár profi ingatlanfotós oktató videót. Én sosem foglalkoztam ezzel úgy igazán (legfeljebb fogyasztom őket mikor AirBnb lakásokat nézegetek).

(#91927) AMn3t válasza Stauffenberg (#91926) üzenetére


AMn3t
csendes tag

értem és köszönöm :))

(#91928) peppe79 válasza AMn3t (#91914) üzenetére


peppe79
senior tag

Expodisk, Balens?

(#91929) vond válasza AMn3t (#91919) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem az első kép fehéregyensúlya teljesen rendben van. Max. egy nagyon picit vennék vissza a sárgából. Ehhez igazítsd hozzá a másodikat is. Azokat a lilás retteneteket meg felejtsd el (főleg a második nagyon durva). :) Beltéri lakásfotónál nem gond, ha kicsit melegebb, meghittebb a WB. Az kellemesebb az érdeklődő szemeknek is, mint a hűvösebb fények.

Ja, és nem kérdezted, de irány a 3:2-es oldalarány! ;] Mindkettőnek vághatsz az aljából. A másodiknak a tetejéből is.

A harmadikon meg egyenesítsd ki a függőlegeseket. ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#91930) balmag


balmag
csendes tag

Sziasztok, Panasonic G7-el szeretnék rádiósan vezérelni egy Youngnuo YN-560 IV vakut. Elvileg a gép tudja a rádiós vezérlést, csak nem tudom, hogy ez a vaku fog-e vele működni. Esetleg valaki nem próbálta még ebben az összeállításban? Nem szeretnék hozzá külön vaku jeladót is venni!

== Hobbi Barkács ==

(#91931) bigsee válasza balmag (#91930) üzenetére


bigsee
addikt

Amikor Oly-m volt, én is próbáltam, de mintha csak a saját szabványát ismerte volna az Oly, általánosan nem vezérelt, kellett volna a jeladó.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#91932) Lassú Víz válasza bigsee (#91931) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Én nem tudok kötelezően támogatandó általános vaku kioldó szabványról. Szerinted van olyan? :U Minden gyártó abban érdekelt, hogy nála építsd ki a rendszeredet.

Olympus/Panasonic vázzal a Canont, Nikont és a faék egyszerűségű középérintkezőt támogató Yongnuo vaku nem volt a legjobb döntés. Godoxot kell venni, abból van minden a GN36-os kis vakutól a 600Ws-os stúdió cuccig.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#91933) bigsee válasza Lassú Víz (#91932) üzenetére


bigsee
addikt

A középérintkező már az, nem...? :D Szabvány. De nem én kérdeztem, csak válaszoltam... :U

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#91934) Stauffenberg válasza bigsee (#91933) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Canon elkezdte az újabb vázakat már középérintkező nélkül piacra dobni. Mi persze itt ebben a távoli szegletében a piacnak jót röhögünk ezen, de még mindig ők a legnagyobb gyártó, akik a fotós eladások 50%-át teszik ki és ezek zömmel azok a vázak, amik a legnagyobb példányszámban mennek el.

A középérintkező is lassan a jack dugó sorsára jut.

(#91935) Lefty


Lefty
addikt

GX80-hoz hasznal valaki extra markolatot? Tudtok ajanlani valami normalisat?

(#91936) totálkezdő válasza Lefty (#91935) üzenetére


totálkezdő
tag

Tőle kérj tanácsot.

(#91937) MrChris válasza Lefty (#91935) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van már gyári markolat, GX9, GX80 kompatibilis. Esetleg keress rá: gx85 3d printed grip

Vagy csináljál magad, nekem ilyenre sikerült1, 2.

[ Szerkesztve ]

(#91938) Lefty válasza MrChris (#91937) üzenetére


Lefty
addikt

Megtaláltam, de mondjuk 56 eurót ezért nem fogok adni. Ez tök jó, amit készítettél, szép. Viszont se 3D nyomtatóhoz nem férek hozzá, se mérnök nem vagyok :)

(#91939) lugosi válasza MrChris (#91937) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Őszintén irigylem az ilyen embereket mint te. Én tök büszke lennék magamra, ha ilyesmit megterveznék és megcsinálnék.

(#91940) panoly


panoly
tag

Most, hogy többet foglalkoztam emberi arcképekkel, portrékkal, én is már egyértelműen látom, hogy mennyivel jobbat ki lehet hozni RAW-ból, mint a JPEG Pana esetén. Tényleg sok részlet elveszik az arcról.

(#91941) lugosi válasza panoly (#91940) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon egyetértek veled, legalábbis a gx80-am alapján. Nagyon jó gép, de jpg-ben nem igazán, nagyon állítgatni kell hogy jpg-ben elfogadható legyen.

(#91942) panoly válasza lugosi (#91941) üzenetére


panoly
tag

Nekem is GX80 van. Mai napig azt mondom, hogy nagyon best-buy a kategóriában, és erre a jpeg témára is úgy tekintek, hogy rengeteg tartalék van benne még a jpeghez képest :).

(#91943) Lefty válasza lugosi (#91941) üzenetére


Lefty
addikt

Akarmilyen mas gep eseten is csak RAW-ban fotoznek, azzal lehet rendesen dolgozni.

(#91944) peppe79 válasza lugosi (#91941) üzenetére


peppe79
senior tag

Hát, kíváncsi leszek. Amikor nem volt kedvem a RAW-al bíbelődni, akkor az Olympus LSF jpeg képeivel többnyire elégedett voltam. Jövő héten érkezik hozzám egy használt GX80, remélem, abban sem fogok csalódni.

(#91945) INTELligent


INTELligent
senior tag

Nekem a napokban tűnt csak fel, hátha másnak is újdonság, hogy a G80-ban a fénymérést a képmező kb. tetszőleges pontjára be lehet állítani (alapból középre mér). Nekem az egyik érintőgomb gyárilag ez (AE felirat van rajta, most nincs nálam a gép, de ha valakit érdekel, akkor amint egy légtérbe kerülünk, leírom, hogy hogyan kell). Ezt amúgy más modellek is tudják? Nekem G5-ből pl nem rémlik.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#91946) Mercutio_ válasza Lefty (#91943) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erről 1-2 Fuji tulajnak más a véleménye;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91947) lugosi válasza Mercutio_ (#91946) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

És Olympus tulajok is hajlamosak elégedettek lenni a jpg-vel.

(#91948) Muerte68 válasza Lefty (#91943) üzenetére


Muerte68
addikt

Olympus géppel is teljesen jó a jpg,de pld Fuji-val 90%-ban nincs szükség Raw-ra.
Sajnos a pana jpg nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#91949) pandur99 válasza Lefty (#91943) üzenetére


pandur99
aktív tag

Én Olympus tulajként (kőkorszaki E-M5) teljesen elégedett vagyok a jpg-vel, orf-ból csak hosszas utómunkával tudok némi javulást előhozni, ami nincs arányban a befektetett munkával.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#91950) Stauffenberg válasza Lefty (#91943) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

De a RAW-ból végül úgyis Jpeg lesz (vagy valami egyéb tömörített kimenet). Iszonyú sokat gyorsít egy workflow-n ha már kapásból olyan Jpeg kimenetet kapsz amihez egyáltalán nem, vagy csak minimálisan kell hozzányúlni és már csak a leválogatással, rendszerezéssel kell foglalkozni.

Ez a megélhetésszerű fotózásban is sok területen nagy előny tud lenni, jellemzően ahol nagy mennyiségű fotó készül és aránytalanul nagy időveszteség lenne a RAW használata bármilyen okból (helyszíni tudósítók, esküvősök, rendezvényfotósok tudnának mesélni).

A jó Jpeg motor kincset ér. Nálam például főleg akkor, mikor egy családi esemény, nyaralás anyagait nem kell már babusgatni, jók a bőrtónusok, élnek a színek, kellemes a kontraszt, de nem megy túlságosan a dinamika rovására). Van sok ismerősöm akik csak hobbiból fotóznak és évente 5x viszik ki a gépet egy utazásra, kirándulásra és van idejük meg türelmük minden egyes francos RAW-t egyesével kidolgozni. Jó nekik. Nekem sem időm, sem türelmem erre az egyéb fotós elfoglaltságok mellett.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.