Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#91651) 80hun válasza #86322688 (#91649) üzenetére


80hun
addikt

Nincs gond azzal a géppel dp studio teszt szerint , olyan kb mint a többi mft.
Bár ők oly 45/1.8-al tesztelték.
Lehet az obi gatya :)

Mondjuk ha a FF-hez szokott a szemed hamar észreveszed a részletvesztést és a zajt is a croposok nagyrészénél ahogy emeled az isot :)

(#91652) lugosi válasza #86322688 (#91649) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A teszt szerint nem valami jó gép. A jpg-je a teszt szerint is gyenge, a raw-ot dicsérik: [link]

Eszerint sem egy ász gép: [link]
"Both the Olympus PEN E-PL7 and Panasonic GX85 are only $100 more than the M1 full kit and can run circles around in it nearly every category."

Szóval vagy raw, vagy valami más gép. Szerintem inkább valami más gép.

(#91653) #86322688 válasza 80hun (#91651) üzenetére


#86322688
törölt tag

Hát most kirandulas alkalmaval vittem az ff et meg ezt a csodát.
Fényképezőgép vs telefon...kb. így tudnám jellemezni a képminőséget.
Én max. kozepformatumra valtok 😄....

(#91654) szpetri válasza taptaq (#91644) üzenetére


szpetri
tag

GX80-nak markolattal már teljesen elfogadható a fogása, lapáttenyér mellett is.
Nem azért, mert pont árulok ilyesmit... ;)

(#91655) Lassú Víz válasza #86322688 (#91653) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Értjük. Köszönjük. Szervusz.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#91656) itouchfan


itouchfan
senior tag

Nagyon érik a váltásom Nikonról M4/3-ra, egy obi már el is ment.
Valszeg Pana GX80 lesz a befutó, azt szeretném kérdezni, hogy az esetleges gyengeségeit le tudnátok-e írni, ez még fontos lenne, hogy miben kell kompromisszumot kötni!

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#91657) Mercutio_ válasza itouchfan (#91656) üzenetére


Mercutio_
félisten

1, 2

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91658) MrChris válasza itouchfan (#91656) üzenetére


MrChris
nagyúr

EVF egy kissé gyengécske, hosszú záridőt, asztrofotózást nem szereti, nincs mikrofon bemenete, pixelpeaking lehetne határozottabb, videó közben az AF lassabb mint fotónál, folyamaros fókusz helyett csak a single-t használom.

(#91659) taptaq


taptaq
aktív tag

Ha már vázstabi és robosztusabb gép (én ragaszkodnék hozzá) akkor ehhez mit szóltok?
Panasonic DMC-G80

Samsung A54, CASIO 1500WH

(#91660) salesman válasza taptaq (#91659) üzenetére


salesman
őstag

Jó választás. + Időjárásálló.

Türűűűdrááá!

(#91661) totálkezdő


totálkezdő
tag

Sziasztok! Nézegetem a Panasonic G3-at, de a képek alapján nem világos előttem, hogy mennyire könnyű kinyitni az LCD panelt? Úgy látom, hogy egy viszonylag kis bemélyedés segíti ezt. Elég ez a könnyű kezeléshez?

(#91662) Mercutio_ válasza totálkezdő (#91661) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha nincs túl vaskos ujjad bőven elég, nem olyan merev a zsanér, mint a csak dönthető LCD-k esetén.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91663) aginor válasza #86322688 (#91653) üzenetére


aginor
addikt

Értjük.. De azért mutathatnál pár képet (lehetőleg ugyanazt mindkét géppel), kíváncsi lennék. :U

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#91664) jaanoo89 válasza aginor (#91663) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Nem védeni akarom, mert ez azért erős túlzás volt, de egy mai új FF lapka és a 16-20 megapixeles MFT érzékelők közt tényleg óriási a különbség, sajnos már rég nem az elméleti 2FE. Ezért is csodálkozom, hogy csökkenő piacon miért nem arról pletykálnak, hogy vadi új érzékelőt raknak az E-M5 III-ba, azt ugyanis kb. 2023-ig a piacon szeretnének tartani.

[ Szerkesztve ]

(#91665) Tin_Shield válasza jaanoo89 (#91664) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Van egyáltalán újabb elérhető szenzor a piacon a Sony 20-asán kívül?

(#91666) jaanoo89 válasza Tin_Shield (#91665) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Nincs, azt viszont nem tudom, hogy nem kapnak vagy nem is kérnek, viszont APS-C vonalon (is) a Sony elég sűrűn előrukkol újabb fejlesztéssel, ahogyan a telefonokba szánt érzékelőket is rendszeresen frissítik. Lehet "politikai" okok miatt frissülnek ilyen ritkán az MFT szenzorok?

(#91667) totálkezdő válasza Mercutio_ (#91662) üzenetére


totálkezdő
tag

Köszönöm a választ.

(#91668) lugosi válasza jaanoo89 (#91666) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Úgy érted üzletpolitikai? Tehát nem fejlesztenek nekik?

(#91669) Mirman válasza jaanoo89 (#91664) üzenetére


Mirman
őstag

Igen ez igaz csak a kolléga még nem olyan régen egy másik topicban egy legbelepőbb Fuji ISO 25600as képétől volt elájulva . Ezután meglehetősen furcsa hogy az MFT csak iso 400ig használható . :D

(#91670) jaanoo89 válasza lugosi (#91668) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Gondolom. Nem tudom mi van a háttérben, de az biztos, hogy anno a Panasonic is megtartotta magának az új érzékelőket, míg az Olympus egészen az E-P3-ig hordozta magával az "ezeréves" Pana szenzort. Aztán mentek a Sony-hoz, de sűrűn tőlük se kaptak.

Mirman: Értem, nem tudtam, manapság keveset fórumozok. :B

(#91671) #86322688


#86322688
törölt tag

Látom néhány emberkének elgurult a gyógyszere...sértődés, kutakodás...kössünk bele...mert feltettem egy kérdést, meg egy megjegyzést..

Na akkor nekifutok még egyszer..ha valaki bárhol és bármikor megsértődik azon, hogy egy FF fényévekkel jobb zajkezelésben, részletességben mint egy m4/3 szenzor, ott bizony nagy a baj, valószínűleg a szemmel van a probléma.

Fuji: A Fuji belépő X-T100-ról beszéltem korábban, nem alaptalanul, a jpg zajkezelése a full frame szintjét súrolja, jobb mint az x-trans szenzorai, nem kell elhinni, ki kell próbálni...csak nehogy azonnal eldobd tőle az mft gépedet...A raw-ja sem rossz de a jpg-t nagyon jól kezeli.

Utóirat: nem fikázni jöttem, kérdezni...az asszony gépével van-e a baj vagy fos a szenzor, a választ megkaptam, köszönöm, a szenzor egy fos.

Szép fényeket!

(#91672) Lassú Víz válasza jaanoo89 (#91666) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ott kezdődik, hogy a Sony egy csomó nem megvehető egyedi szenzort gyárt. Elég összevetni az Exmor wikipedia oldalt és a Sony Semiconductor kínálatát. Ilyen az IMX270 is az E-M1 MkII és kósza hírek szerint az E-M1X szenzora. Biztosan van egy minimális darabszám ami alatt szóba sem állnak a megrendelővel, és egy olyan is, ami üzletileg jó. Szerintem az Olympus nem tud annyi kamerát eladni mint amennyi szenzort kénytelen megvenni egy gyártási ciklusban, ezért fordulhat elő, hogy 3 év múlva is ugyanazt a szenzort használják.

Ami a 2FÉ különbséget illeti, az csak azonos technológiák mellett igaz. Míg az új FF gépek már az Exmor-R technológiát használják addig a GH5s kivételével (az meg kisebb felbontású) az mFT gépek még az Exmor, azaz elölről világított szenzornál tartanak. Az Exmor-RS meg az a9-es zászlóshajó privilégiuma.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#91673) lugosi válasza #86322688 (#91671) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Amit én találtam róla a neten, az alapján nem úgy látom annak a gépnek a szenzorát, mert azt írják a tesztek, hogy raw-ban jó, de jpg-ben gyenge. Ez inkább a képfeldolgozó rész gyengeségére utal szerintem, mint a szenzoréra. Bár ezzel nem mondom azt, hogy valami csúcs szenzor lehet benne.

(#91674) #86322688 válasza lugosi (#91673) üzenetére


#86322688
törölt tag

raw- ban is fotoztam vele...ha kicsit is sotetbe kerult egy arc, utolag egyszeruen nem lehet rajt javitani, se lightroomban se mashol, azonnal zajosodik, 6d nél még iso6400 nál is tudok húzni rajt és a Fuji sem rossz....nem magamnak vasaroltam igaz,de szerintem ez így hasznalhatatlan.
Mindegy is, én lépek, nem zavarok, remélem fejlődnek, jól jönne a kettes szorzó a 400mm es telémnek 😉

(#91676) Mercutio_ válasza #86322688 (#91674) üzenetére


Mercutio_
félisten

Most tényleg 1 kínai dzsunka váz alapján alkotsz Summás véleményt az mFT-ről? :DDD

Legalább szedj le pár E-M5 II/Panasonic G9 stb. raw-ot, vagy nézz meg pár Robin Wong tesztet jpg okán....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91677) Studi válasza #86322688 (#91674) üzenetére


Studi
addikt

Az van, hogy vettél egy olyan vázat, amiről ha vásárlás előtt kérdezel, mind lebeszéltünk volna. Az a váz abszolút nem reprezentálja a rendszert, csak egy hozzá nem értő kínai gyártó próbálkozása nyitni egy általa nem ismert piacra. Annál csak jobb gépek vannak a rendszerben. :)

(#91678) lugosi válasza #86322688 (#91674) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem, hát akkor mellényúltál a választással, kár. Mondjuk tényleg érdemes lett volna vásárlás előtt tájékozódni, de hát ez a hajó elment.
Amiket a linkelt tesztekben írtak konkurens gyártók gépei valóban jók, érdemesebb onnan választani. A Panasonic gx80 például tényleg nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#91679) Lassú Víz válasza Studi (#91677) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Studi, kár ezen erőlködni. Ha pixel kukkolás van vagy a béka segge alól kell felhúzni a lényeges részeket (szerintem az user error), akkor a nagyobb szenzor jobb. Akik itt vagyunk ebben a topikban tudjuk, hogy miért használjuk ezt a rendszert. Sosem fogsz meggyőzni valakit aki "nem fikázni jött", de az első pár hozzászólása arról szól, hogy ennél a rendszernél egy telefon is jobb és a szenzor egy fos. Ez nem az ő útja. El kell engedni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#91680) MrChris válasza #86322688 (#91674) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az a váz egy szar, senkinek sem ajánlanám. De mft-n iso 6400-on nem fogsz felhúzgálni sötétet, gx80-on 3200 felett számomra annyira romlik a kép hogy 6400-on egyáltalán nem is használom.

(#91681) Studi válasza Lassú Víz (#91679) üzenetére


Studi
addikt

Sosem volt kérdés számomra, hogy a nagyobb szenzor jobb, nem is emiatt írtam. Csak annyit, hogy a Mi vázat ne tekintsük már a rendszer szempontjából reprezentatívnak, mert egy gyakorlatilag totálisan outsider cég gyártja, akinek semmi tapasztalata, hagyománya képfeldolgozás terén.

(#91682) lugosi válasza Lassú Víz (#91679) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Sosem fogsz meggyőzni valakit aki "nem fikázni jött", de az első pár hozzászólása arról szól, hogy ennél a rendszernél egy telefon is jobb és a szenzor egy fos."

Igen mondjuk ez utóbbi résznél érződött, hogy erre megy ki sajnos a játék. Lehet, hogy a saját tájékozatlan választása miatti dühét kellett áthárítani másra, és ez pont kapóra jött. Mindegy, úgy tűnik meggyőzte magát, hogy nem ő felejtett el utánanézni, hanem más a hibás. Mondjuk egy FF usertől az ember feltételezne annyi hozzáértést, hogy utánanéz.

(#91683) Mercutio_ válasza lugosi (#91682) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mondjuk egy FF usertől az ember feltételezne annyi hozzáértést, hogy utánanéz.

Egy BMW-stől pedig, hogy tud vezetni? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91684) _q válasza Mercutio_ (#91683) üzenetére


_q
addikt

Irányjelzőzni :F

(#91685) aginor válasza jaanoo89 (#91664) üzenetére


aginor
addikt

Biztosan van, de amit írt, az egyszerűen az általam már több helyről is megtapasztalt FF sznobizmusnak tűnik, megspékelve némi önigazolási kényszerrel és egy kis trollkodással is. Pont emiatt kértem képeket tőle, hogy 1. lássuk mi lehet a hiba, hátha csak nem jól állított be valamit a gépen, 2. többször volt már rá példa, hogy az ilyen kirohanás mögött valójában hozzánemértés volt. Az mtf nem csodaszer, de tucatjával tudok olyan képet mutatni, ahol a kis szenzor tisztességgel teszi a dolgát, tök élvezhető a végeredmény és nem utolsó sorban azért a legtöbb telefonnál jobb. :U
Nem akarok senkit sem megtámadni, de tényleg kíváncsi lettem volna a dolog nyitjára. :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#91687) Studi válasza Dißnäëß (#91686) üzenetére


Studi
addikt

(#91688) topikk válasza aginor (#91685) üzenetére


topikk
senior tag

Melyik telefon jobb? :F

(#91689) asdf_ válasza Dißnäëß (#91686) üzenetére


asdf_
veterán

Azert az a most talaltam ra, nem felettlen hangzik biztatoan. Egy multimeterrel nekimennek -ha meg nem toltottel ra-, mert ha mondjuk full lemerulve raktad el, es most megtalaltad mondjuk masfel ev mulva, siman lehet, hogy kuka a cucc, mert idokozben ongyilkos lett ;)

[ Szerkesztve ]

(#91690) jube7 válasza asdf_ (#91689) üzenetére


jube7
tag

Nagyon igaz... A mélymerülés a búvároknál sem kockázatmentes, de az akksiknál egészen biztos, hogy károsodást okoz, minimum (akár jelentős) kapacitáscsökkenés következik be.

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#91691) MrChris válasza asdf_ (#91689) üzenetére


MrChris
nagyúr

A jupio, patona és egyéb akksik vajon mennyi ideig állnak a kínai raktárban mire megvásárolod? 12 éves Olympus DSLR-em évekig állt a szekrényben, kb 2013-ban tettem le, azóta egyszer ~2016-ban kölcsönadtam, de az illető nem használta, majd megint pár év a tatyóban és kölcsönadtam rokonnak. Még most is működnek az eredeti Olympus akksik, nem volt panasz rá. Most megint el lett téve talán évekre, majd ha valamiért előkerül kiderül, hogy jó e. Sok év után elővett butamobilt használ a lányom, egy heti nyaraláson azzal hívott, töltőt se vitt. Most két hét után is félig van villannyal. Még sorolhatnék ide sokat állt tabletet, notebookot is. Ilyen márkás, Olympus, Pana, Samsung, Lg... rendes akksik nem nyiffannak ki egy-két év állástól, pont az a ritka kivétel.

[ Szerkesztve ]

(#91692) peppe79 válasza MrChris (#91691) üzenetére


peppe79
senior tag

Li-ion akkut érdemes legalább 60-70%-os töltöttségen tartani, meghálálja. Ha hosszú ideig áll, félévente célszerű feltölteni, az sem nagy vesződés.

A fényképezőgépeim akksiját sem engedem teljesen lemerülni, így hosszabb ciklusszámmal lehet kalkulálni. A régi E-PL1 másodgépem akkuja a mai napig 'jó kondiban' van.
Sőt, még a közel 20 éves Siemens ME45 telóm akksija is működik, nincs felpúposodva...igaz, ez kb. 1 nap után már lemerül.

[ Szerkesztve ]

(#91693) hibavissza válasza #86322688 (#91674) üzenetére


hibavissza
veterán

Utómunkával simán hozható egy 6D dinamikája még a 16 megás Pana szenzorral is. Csak ügye meg kéne tanulni használni a szoftvert...az, hogy ész nélkül nyomod az expogombot és a gépre feltöltött raw-n 1 db csúszkát húzogatsz még nem azt jelenti, hogy értesz is hozzá. Így véleményt alkotni pedig elég necces. Mindazonáltal alapvetően igazad van. Az mFT rendszer nem a kattogtatóknak szól igazán, bár sok minden predesztinálná erre és sokkal sikeresebb lehetne, ha annyi energiát tolnának a jpg motorba mint a mobilgyártók vagy a Fuji.

[ Szerkesztve ]

(#91694) asdf_ válasza MrChris (#91691) üzenetére


asdf_
veterán

HA lemerülve rakta el, HA másfél évig állt. Nem figyeltél...
És nem az állástól nyiffan ki, hanem hogy beesik a feszültsége mélymerülésbe, ahol visszafordíthatatlan kémiai folyamatok zajlanak le. Ha valami a gyárból 80% töltöttségen jön ki, kicsi az önkisülése és nem megy mélymerülésbe, akkor állhat öt évet is, nem hal meg.

(#91695) MrChris válasza asdf_ (#91694) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nincs annak semmi baja, egyiket se töltöttem fel, ahogy épp volt tettem el. Apám E1-éhez több alkalommal bőven évet áll az akksi mire cseréli, annyira keveset és ritkán fotózik, meg elfelejti feltölteni...
G6-hoz vettem eredeti BLC12 akksit egy sráctól, mert ő évek óta nem használta, mert rég eladta a GH2-t. Csont le volt merülve, feltöltöttem és felváltva használtam a két gyárit, tök egyformának éreztem és jobb volt, mint a friss ropogós kék Patona. Azok még álltukban is merültek.
Ezt az Olympust simán megvenném a GX80-hoz, ha jó lenne bele. :D Inkább ilyet mint Jupio-t, Patona-t akármi mást.

(#91696) aginor válasza MrChris (#91695) üzenetére


aginor
addikt

Ilyenkor, ha ennyire lemerül egy akku, hogy a töltő már nem képes életet lehelni bele, akkor a cellák már biztosan károsodtak, de meg kell próbálni bebikázni őket, úgy még talán menthetőek valamennyire. Egyik kollégám telefon akkujával csinálunk ilyet minden héten régebben, mert a csatlakozó már kontaktos volt a teló alján. :)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#91697) aginor


aginor
addikt

Használ valaki G80/90-et portrémarkolattal? Ha igen, akkor le tudná mérni, hogy felhelyezett markolattal pontosan milyen magas a gép a legmagasabb pontján? :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#91698) bigsee


bigsee
addikt

Ööö...legyen valamelyikőtöknek szerencséje... nekem nem (van rá pénzem) kell... :D

https://www.amazon.de/gp/product/B00U34K9VI/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A31Y12G1PXWAFA&psc=1

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#91699) weiss


weiss
addikt

Van valakinek egy rektilineáris széleslátója /7-9 mm/ és hajlandó volna lemérni a vízszintes látószögét?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#91700) aginor válasza bigsee (#91698) üzenetére


aginor
addikt

Ez nem kamu?! :Y

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.