Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#91151) Lassú Víz válasza Studi (#91150) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ilyen összegű vásárlást már megfognak és jön rá VÁM + ÁFA is. Többnyire nem éri meg, hacsak nem hozza haza valaki zsebben turistaként. De még akkor is lesz nyűg a csatlakozó típusokkal és/vagy feszültségekkel. Bár ma már jellemző a kb. 90-240V bemeneti feszültséget tűrő kapcsoló üzemű táp, de figyelni kell rá.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#91152) nzozz válasza Lassú Víz (#91151) üzenetére


nzozz
aktív tag

Import költségek nélkül kb. 150 000Ft lenne a mostani árfolyamon... Olcsóbb mint itthon a 45-150 nélkül. :D

(#91153) lugosi válasza Lassú Víz (#91151) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Írja a +153 dollár import költséget.

(#91154) aginor válasza Lassú Víz (#91151) üzenetére


aginor
veterán

Bocs, de ez nem biztos, hogy megéri. Használtan itthon is megvan ennyiből, és egy kis szerencsével arra még hazai gari is lesz. Persze, ha mindenképpen újat akarsz akkor bele lehet vágni. Akkor kicsit jobb lenne a helyzet, ha valami hazahozná neked, vagy nézd meg a Német/Angol Amazonon, onnan nincs sem vám, sem áfa.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#91155) MrChris válasza nzozz (#91148) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez akkor mindennel együtt 194e. Itthon 165e valódi, érvényesíthető garival telezoom nélkül. Használtan 35-45 között megszerezhető azaz obi. Szerintem így egyáltalán nem éri meg.
Kitben használtan 110-125e és ennyiért kifogástalan állapotúak, némelyikre gari is van.

(#91156) nzozz


nzozz
aktív tag

Igen, én is kb erre jutottam. Meg annyira nem szeretek kockáztatni.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

(#91157) _q


_q
addikt

Az mennyire normális, hogy a G80-nál live preview-ban darabos a kijelzőn megjelenő kép fotózásnál, kb mint a régebbi gyengébb kamerás mobilok képe? Sony-nál szép egyenletes volt a kijelzőn megjelenő kép ahogy mozgattam a kamerát.

(#91158) Lassú Víz válasza _q (#91157) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nincs GX80-am, de az Olympusnál fényviszonyoktól és beállítástól függ. Kevés fényben eldöntheted, hogy nem látsz semmit vagy szaggat a kép.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#91159) _q válasza Lassú Víz (#91158) üzenetére


_q
addikt

Az a fura, hogy jó fényviszony mellett is ugyan úgy nem folyamatosan frissül a kép. MFT miatt lehet?

(#91160) lugosi válasza _q (#91157) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kétféle beállítás van rá, az egyiknél 60 fps a frissítés, de cserébe van valami amit nem mutat, hátha mások pontosabban meg tudják mondani. Nálam úgy van hogy M módban darabos a frissítés mert akkor állandóan a pontos expót mutatja, ha minden igaz, a többi módban 60 fps a kereső frissítése.

(#91161) MrChris válasza _q (#91159) üzenetére


MrChris
nagyúr

"MFT miatt lehet?" Ez alatt mit értesz?
Nálam akkor szaggat ha kevés fény van. Ez az 1.7-es fixeknél csak tényleg sötétben jön elő, a 3.5-es kitzoomnál már sokkal hamarabb. Elegendő fénynél nem szabadna szaggatni.
Tekerd M módba nyitott rekesszel, 1/30s záridővel és kezd el feltekerni az ISO-t, ekkor nem szaggat, viszont zajos. Aszem Olympusnál, vagy korábbi Panámnál volt valami boost kapcsoló amivel nem az élőnézet záridejét kezdte növelni, hanem a fenti dolgot csinálta, ISO-t növelte. Úgy látszik Panáék most így látták jónak.

(#91162) Lassú Víz válasza MrChris (#91161) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A boost arra jó, hogy nem a valós expót mutatja, hanem egy korrigált, de látható képet. Pl. manuál módban, amikor használsz stúdióvakut is a váz nem tudja, hogy van rajta vaku. Ha a környezeti fényhez mutatná az adott ISO, záridő, rekesz hármasból kiadódó expót, akkor nem sokat érnél a kijelzővel :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#91163) _q válasza lugosi (#91160) üzenetére


_q
addikt

Ez csak a viewfinder-ben érvényes ha jól emlékszek. Igaz azt nem is figyeltem, hogy a kijelző és a viewfinder frissítése eltér-e vagy ugyan úgy darabos.

(#91161) MrChris
Akkor lehet ez normális és Panasonic valamiért így oldotta meg. Én is pont f3.5-5.6 mm-es objektívnél próbálgattam, de mivel szaggatott, így csak az Fn2-vel szoktam egy preview-t nézni, de folyamatos előnézetet nem nagyon van értelme nézzek rajta.
F1.7-nél már nem is nagyon próbálkoztam, nem gondoltam, hogy ennyit számít.

Az említett sony-nál, ami már kb 5 éves gép, szintén kit f3.5-5.6-os objektívnél a rekesztől függetlenül folyamatos volt az előnézeti kép frissítése minden állásban.

(#91164) MrChris válasza Lassú Víz (#91162) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mint írtam GX80-on M módban nem erősít rá, az expóból adódó képet mutatja, akár tök sötétet.
Viszont lehetne két féle erősítés, szaggatós, vagy folyamatos, de zajos. Ha növeled a záridőt ahhoz igazítja a frissítést és 1s-nál már 1s-onként szaggat.

_q: valszeg ez is olyan Panaficsőr, mint M módban nincs auto iso, pedig képes lenne rá.

(#91165) salesman


salesman
őstag

Urak, fényképezés szempontból (raw) melyik a jobb képminőségre 12-60 vs 14-140?
Ha az egyik jobb, mennyivel kb? 1%-5%-20%...
Sacc per kb. tudom, hogy hülye kérdés, de hátha használja valaki mindkettőt és van viszonyítási alapja...
Normál fotozás: utazás, család..., semmi extra, THX!

Türűűűdrááá!

(#91166) vond válasza salesman (#91165) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem van mindkettő, és használom is őket folyamatosan a G80-on. Nem teszteltem még részletesen, de képminőségre nagyjából hasonlóak, talán a 12-60-as jobb egy kicsit.

Csináljak pár tesztfotót? :)

(#91167) jube7: Gondolom nem a 300 ezres Leica 12-60-asra célzott, ha a 14-140-et rakja mellé. Meg az is elég egyértelmű, hogy natív MFT lencsékről van szó. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#91167) jube7 válasza salesman (#91165) üzenetére


jube7
tag

"Sacc per kb. tudom, hogy hülye kérdés"

Van benne valami, pl. a 12-60-ból legalább háromféle van, 1 FT, 2 MFT ebből 2 pro kategóriás, ezeket az 5x átfogású zoomokat egy 10x-es átfogású utazózoommal (bár lehet, hogy azokból is többféle van) összehasonlítani legalábbis érdekes gondolat. Ha konkrét típusokat akarsz százalékosan megítélni, akkor keress egy tesztoldalt szerintem, ahol mindkettőt mérték, ott lehet számolgatni az adatokból, de azért pl. 12 vagy 100mm-en ezeket nem könnyű összevetni...

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#91168) Lassú Víz válasza jube7 (#91167) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem annyira elvetemült ez a kérdés. Szerintem azt kell eldönteni, hogy a nagyobb látószög-e a fontosabb vagy a tele? Szerintem mindkettő jó, ha van ezért m.ZD 12-100 :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#91169) aginor


aginor
veterán

Tuti táska rendelős oldalról tudunk? Olyasmire gondolok, mint az e-infinity, csak nyilván fotós táska témában. :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#91170) salesman válasza vond (#91166) üzenetére


salesman
őstag

Nagyon megköszönném!
Hajrá Haladás!
G80 vásárlás előtt állok, igyekszem minden szempontra oda figyelni. Csak Lumix obikról beszéljünk! A fizika törvényi alapján érzésem szerint jobb képe kell legyen egy 5x zoomnak, mint egy 10x-nek. A kérdés csak a különbség...

(#91168) Lassú Víz
THX!

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#91171) peppe79 válasza Lassú Víz (#91168) üzenetére


peppe79
senior tag

Az 561 grammos súlyával nem épp egy könnyű utazózoom. Meg ugye az ára... Persze valamit valamiért. Én ritkán használok zoom obikat, inkább viszek magammal 3 fix manuálisat. Az Oly kitobikat épp árulom is, mivel hónapok óta a fiók mélyén pihennek. Digitálisból egyedül a régi 4/3-os, 14-54 MkI-es Oly-t használom, de azt sem utazásra: az 1 éves gyerekünket fotózom vele, akit egy fix gyújtótávolságú, manuális objektívvel szinte képtelenség lencsevégre kapni. :)

[ Szerkesztve ]

(#91172) vond válasza salesman (#91170) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, Hajrá Hali! ;] Kell is a szurkolás, mert most kemény idők jönnek. :(

Én leginkább épp a meccsek miatt vettem a 12-60 mellé egy használt 14-140-et is. Mert ott cserélgetni nincs időm, és "egyszerre" kell a nagylátó és a tele is. A 12-60-asnak kevés volt a vége, mondjuk a 14-140-nek meg kicsit szűk az eleje, de ezzel még mindig jobban elvagyok. Jó lenne egy 12-ről induló hosszabb zoom, de az Oly 12-100 és 12-200 drága (és nehéz).

Ok, csinálok majd pár tesztképet. ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#91173) salesman válasza vond (#91172) üzenetére


salesman
őstag

Tudom, tegnap este olvasgattam a topicot... :K
Nekem dslr-em is volt, bridge- is, a bridge-nél mindíg rádöbbenek a képminőség hibáira...

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#91174) vond válasza salesman (#91173) üzenetére


vond
MODERÁTOR

:)

Egy ideje egyébként agyalok a második váz beszerzésén is. Egy használt GX80-at pl. 100 alatt simán lehet lőni, és akkor nem kellene mindent egy obival megoldanom.

Viszont ott van még az is, hogy mennyire viselném jól, ha két gép lenne a kezemben, vagy lógna a nyakamon, vagy lenne a táskában. Lehet, hogy hamar elmenne a kedvem tőle. :D

Ha lenne pénzem, akkor A7III+24-240-nel oldanám meg a meccseket. Az még méretben és tömegben sem olyan vészes, és nekem bőven megfelelne a minősége is. A mostani MFT szettel is teljesen elégedett vagyok ilyen téren. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#91175) peppe79 válasza vond (#91174) üzenetére


peppe79
senior tag

Nekem kettő van. A második egy régebbi E-PL1. Arra tök jó, hogy a strandon, netán bringázáshoz magammal vigyem, vagy télen fotózzak vele. Ha ott bármi baja esne, az nem túl nagy veszteség. Illetve, ha épp nem használom, az aksiját fel tudom használni az újabb PEN gépemhez, mint pótakku.

[ Szerkesztve ]

(#91176) Lassú Víz válasza peppe79 (#91171) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Várd meg amíg szaladgálni fog :) Olyanból van egy MkII-esem amit E-M1-en használok, de nem vállalkoznék vele szaladgáló gyerekek fotózására. :N A 12-100 nekem is csak vágyálom, egyszer teddpróbáltam egy hétig.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#91177) vond válasza Lassú Víz (#91176) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Rohangáló gyerekhez A9 kell, vagy legalább egy A7III. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#91178) salesman válasza vond (#91174) üzenetére


salesman
őstag

Ezt nézegetem, de nem lettem tőle okosabb, igaz szebb sem...
12-60 vs 14-140

Türűűűdrááá!

(#91179) vond válasza salesman (#91178) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Stabilizátor tesztelésre jó (ahogy a videó címében is szerepel), de képminőség (főleg fotó) tekintetében ezzel nem leszel előrébb.

Este küldök RAW fájlokat, addig kibírod? :P :DDD

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#91180) peppe79 válasza Lassú Víz (#91176) üzenetére


peppe79
senior tag

Szaladgálás még nincs, de lassú tempójú totyogás már igen. :) A digivel egyelőre, javarészt sikerül bemozdulás nélkül lefotózni, viszont a manuális obikkal nagyon feladja a leckét. :N

(#91181) salesman válasza vond (#91179) üzenetére


salesman
őstag

Persze, én nyugodt vagyok, mint a papagály a macska szájában...
Pü ment...

Türűűűdrááá!

(#91182) lugosi válasza vond (#91179) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha meglesznek a tesztképek, feltennétek őket ide is? Én megköszönném.

(#91183) vond válasza lugosi (#91182) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Persze, nem privátban küldöm, hátha segít majd másnak is. :K

(#91181) salesman: Jajjj, papagáj. :P :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#91184) vond


vond
MODERÁTOR

Nokéremszépen, akkor itt van a naaaaaaagy 12-60 - 14-140 összehasonlítás. :D

Panasonic 12-60mm f/3.5-5.6 vs. Panasonic 14-140mm f/3.5-5.6

Google Drive link, 64db fájl, majdnem 1GB méretben. 32db RAW, plusz 32db nyersekből exportált 100%-os JPG (alap Lightroom beállításokkal).

G80-on teszteltem, beltéren és kültéren egyaránt. A bemozdulás elkerülése érdekében állványról, 2 másodperccel késleltetett expóval. Blende előválasztás módban, natív ISO-val (200), manuál fókusszal, mindkét környezetben fix fehéregyensúllyal (beltéren 3200K, kültéren napocska ~5500K).

Kültéren igyekeztem kellően világos és sötét részeket is a képekre komponálni, hogy egy kis RAW tekergetéssel a dinamikára is rá lehessen nézni (bár ez már nem annyira az objektívekhez tartozik).

Arra is próbáltam figyelni, hogy sok részlet és szín legyen a képeken, meg hogy nagyjából egy síkban legyenek a témák, hogy minden éles legyen nyitott rekesszel is.

A gyújtótávolságok: 12, 14, 60(55), és 140mm. Minden értéknél az adott objektívvel elérhető legtágabb rekesszel, majd f/5.6-on, és f/8-on is csináltam egy-egy fotót. Próbáltam a 14mm-t belőni a 12-60-ason, valamint a 60-at a 14-140-esen. Előbbi sikerült is, utóbbiból viszont 55mm lett. :D Talán jó lesz így is. Beltéren kicsit pakolásztam az állványt a hely miatt, kültéren viszont egyhelyben volt végig, így a látószögeket is össze lehet hasonlítani.

A gyújtótávolság és blende adatok benne vannak a fájlok neveiben, így talán könnyű lesz eligazodni köztük.

Remélem, nem rontottam el semmit, és tudok ezzel a kis teszttel segíteni. :)

A blökit direkt hagytam bent. Maflinak hívják, és már reklamál, hogy csúszik a vacsora a hülye tesztem miatt. :DDD Ja, és megint nyírhatom a füvet, pedig másfél hete toltam le.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#91185) salesman válasza vond (#91184) üzenetére


salesman
őstag

Köszönjük a rendkívül hasznos kollekciót! :C :R

Türűűűdrááá!

(#91186) vond válasza salesman (#91185) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nagyon szívesen! ;)
Most ránéztem egy kicsit én is pixelkukkolva, és inkább a 14-140 tűnik egy csöppet jobbnak. Bár aztán a fene se tudja. :D De úgy alapvetően szerintem mindkét objektívnek nagyon szép képe van nyitva is, egy kicsit rekeszelve meg főleg.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#91187) lugosi válasza vond (#91184) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, hogy feltetted. Nekem simán megfelelne mindkét objektív, teljesen jók a képek. Én a magam részéről belenagyítva nem igazán látok különbségeket. Igaz én főleg a kép középső 50%-át szoktam csak nézni, a szélek sosem érdekelnek.

(#91188) salesman


salesman
őstag

Sajnos mielőtt haza jöttem, betévedtem egy áruházba, ahol ezt ajálották:
[link]
Az eladó azt mondta, hogy az Oly obik szebb képet adnak, mint a Lumix obik...

Valakinek tapasztalata erről?

Türűűűdrááá!

(#91189) lugosi válasza salesman (#91188) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt a konkrét gépet nem ismerem, nem próbáltam, de nekem van egy olympusom is, évekig használtam míg most megvettem a panasonicot, és teljesen meg vagyok/voltam vele elégedve eddig, szerintem az olympusok is teljesen jók. Így mind a két gépet használva azt mondom, hogy az olympus jpeg-jei nekem jobban tetszettek, a panasonicnál gyakorlatilag lemondtam a jpeg-ről, annyira nem felelnek meg, maradok a raw-nál. Amit mondjuk sajnálok, mert én az a tipikus jpeg fotózós lennék, abszolút nincs kedvem piszkálgatni a képeket, de hát ez van.

(#91190) julius75 válasza salesman (#91188) üzenetére


julius75
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#91191) asdf_ válasza salesman (#91188) üzenetére


asdf_
veterán

Ha esetleg az oly mellett dontenel, a MM helyett a markaboltok egyikeben vedd, ott kapsz melle ajcsiba egy 45/1.8-as obit.
De az biztos, hogy a vaz ad mas kepet, nem az obi.

[ Szerkesztve ]

(#91192) salesman válasza asdf_ (#91191) üzenetére


salesman
őstag

Itt is adnak hozzá, nem tudom miért nincs fennt a honlapon, de köszönöm!!!
Neked ilyen van?

(#91189) lugosi
E-510-em volt, jó kis gép volt, de nem tudott videot. Utána jött az 550d...
Melyik Panát vetted?

(#91190) julius75
Teljesen igazad van... :K

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#91193) MrChris válasza salesman (#91188) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az eladó azt mondta, hogy az Oly obik szebb képet adnak, mint a Lumix obik... Ez így kb nem igaz. Konkrét típusokat kell nézni, mert van néhány kakukktojás, pl az Oly 14-42EZ palacsinta zoom nem túl jó, egyike a leggyengébbeknek rendszeren belül. olympus 17.5/2.8 se túl jó a fixek között. A sok 14-42 és 14-45 között nemtom a sorrendet, de mind felette van a palának.

(#91194) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Manuál kíváncsiság egy vivitar1 70-210 3.5-t eredményezett.
Következő a gondom ezzel (is)
Ha PIP- ben van az élkiemelés, akkor sem látni belőle túl sokat, ha teljes képernyőn, akkor sem. HI/Low 4 színnel néztem.
Egyedül nagyítás nélkül látni érdemlegesen, kijelzőn ekkor kb egy szál gyufát látni virág esetén... nem vagyok sokkal beljebb.
Ez az obi sajátossága - mondjuk 2.8 45-en sem viszi túlzásba- vagy máshol keressen a hibát?

(#91195) salesman válasza MrChris (#91193) üzenetére


salesman
őstag

Én azt tudom mondani, amit nekem mondott, nézegettem a G80-t, és ő ezt ajánlotta. (3 obis verzió)

Türűűűdrááá!

(#91196) vond


vond
MODERÁTOR

Azért azt ne felejtsd el, hogy ezekben a boltokban nem feltétlen azt ajánlják, amit ténylegesen jobb vétel, hanem inkább azt, amihez valamilyen érdekük fűződik. Persze ettől még lehet ez az eladó kivétel, vagy lehet akár olyan az ajánlott cucc is, ami mindkét feltételnek megfelel. Csak azért na. :)

Amúgy meg MrChris leírta a lényeget, nem lehet általánosítani. Vannak jól és kevésbé jól sikerült darabok mindkét gyártó palettáján, meg még idevehetsz egy csomó 3rd party márkát is, akik adnak ki lencséket MFT-re. Plusz a képminőségbe elég nagy beleszólása van a váznak is. És azok között is van, ami ebben jobb, a másik meg abban.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#91197) salesman válasza vond (#91196) üzenetére


salesman
őstag

Bennem is él mindíg a gyanú, mert minden cigány a maga lovát dícséri:
- Nem vak az, csak bátor...

Szóval ezért kérdezgetem a tapasztaltabb fórumtársakat, mert jótól tanulni soha nem szégyen.

Türűűűdrááá!

(#91198) mikrofon válasza jube7 (#91129) üzenetére


mikrofon
veterán

Ez az az objektív, ami miatt lehet, hogy veszek újra Panasonic MFT-t. Meg mondjuk akkor már egy kicsi vagyis normális méretű tele zoom-ot, ami nagyobb szenzoron elképzelhetetlen...
Tudom sokan mondják, hogy nagy és nehéz lesz. De egy G9 nem kényelmetlenebb és nem kisebb mint a Sony mk3 sorozat. Ott meg ez az objektív méret és tömeg nem számít nagynak és simán használhatóak azok is.
Végülis a 10-25/1.7 és a 50-200/2.8-4 milyen jó kis szett lehet a G9 vázzal. Aztán ha valakinek zavaró a hiányzó rész akkor ki lehet még egészíteni a 35-100/2.8 vagy a "kit" 12-60/2.8-4 objektívvel.... De akár egy 30/1.4 lencsével is. Ahhoz eh mehet párba az 56/1.4... Kinek mi az ízlése...
Az ára meg tényleg sok, de én pl. inkább fizetném ki, mint az Oly pro 1.2 fix objektíveket...

(#91199) MrChris válasza salesman (#91195) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem is e510-em van, még muzsikál, de nem használom. Ha színekre érzékeny vagy és szeretnéd, hogy hasonló legyen az nem fog menni. :D Még ha Olympust veszel akkor se.
G80 egy jól sikerült váz, fotóra, videóra egyaránt jól felszerelt. Vásárlás előtt azért fogdosd meg őket. G80-ban a stabi nem csak dísznek van, mint az e510-ben.

(#91200) salesman válasza MrChris (#91199) üzenetére


salesman
őstag

Igen, sasolom vond maestro fotóit, kezd alkulni G80 + 14-140 kombó...
Azt hittem, hogy észrevehető eltérést látok, de semmi...

Türűűűdrááá!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.