Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#91951) peppe79 válasza Muerte68 (#91948) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha ez igaz, akkor az nekem nem jó hír. :( Na, de majd ha megérkezik a GX80, akkor úgyis minden kiderül.

A másik: ha már Panasonic lesz az elsődleges vázam, megérné mellé egy Pana 12-32-es obi? Az Oly 14-42-es kitobit javarészt csak videózásra használtam. Fotózáskor "tele" állásban F8-ra kellett rekeszelni, hogy elfogadhatóbb eredményt kapjak, úgyhogy a 3x-os zoomot eleve nem is használtam ki vele. A Panasonic 12-32-ről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#91952) Mercutio_ válasza peppe79 (#91951) üzenetére


Mercutio_
félisten

Topic keresőben első 3 találat is már magáért beszél.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91953) Lassú Víz válasza pandur99 (#91949) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Milyen programot használsz?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#91954) peppe79 válasza Mercutio_ (#91952) üzenetére


peppe79
senior tag

Kösz, akkor körbenézek a piacon, a 14-42-t meg "leselejtezem".

(#91955) lugosi válasza peppe79 (#91951) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A 12-32 szerintem elég jó, ha nem probléma az összecsukható kialakítás.

(#91956) MrChris válasza Mercutio_ (#91952) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mikor leesett a forgató gyűrű visszaragasztáskor alaposan elgondolkodtam, hogy meg kéne heftölni úgy, hogy ne lehessen összecsukni, valamint egy ehhez kialakított fix tubusban lenne. Kiadhatnák ennek egy gyárilag rögzített, fix hosszúságú zárt változatát.

(#91957) pandur99 válasza Lassú Víz (#91953) üzenetére


pandur99
aktív tag

Gyakorlatilag semmilyet, mert egyik sem hozott jobb eredményt. Próbálkoztam Photoshoppal, DxO-val és az Oly saját programjával. Egyik sem vált be erre a célra, másra persze használom. A DxO pl. nagyon szépen korrigálja a 12-50 gyengeségét, egy nagyságrendet javít rajta automata módban is. Raw-val más régóta nem foglalkozom, és nincs is szándékomban.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#91958) peppe79 válasza lugosi (#91955) üzenetére


peppe79
senior tag

Nekem nem gond. Ami lényeges lenne, az a gyors AF, és hogy F5.6-nál már relatív éles képeket produkáljon.

(#91959) vond válasza peppe79 (#91958) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Meg fogsz lepődni, hogy már f/3.5-ön is mennyire éles a kis 12-32-es. Árához és méretéhez képest meg főleg. Nagylátón talán f/4-en a legjobb, de elenyésző a különbség. A 32-es végén is nyitva a legélesebb. Az AF is villámgyors és pontos. Nagyon jó kis obi. :K És rogyásig van vele a Hardverapró, Index, Jófogás, stb.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#91960) totálkezdő válasza vond (#91959) üzenetére


totálkezdő
tag

Hát, én is szívesen megvenném, de visszatart, amit az összeszerelés, illetve a zoomolás minőségéról MrChris már többször leírt, illetve, amit pl. az amazonon lehet olvasni. Pláne, ha mechanikailag úgy működne, mint a Panasonic 14-42m II. Vagy ha ez technikailag nem lehetséges, akkor legalább 12mm-en ne kellene "kinyitni". Akkor mindig 12mm-en használnám, feljebb meg jó lenne a 14-42.

(#91961) vond válasza totálkezdő (#91960) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha ennyire aggódsz miatta (amit nem teljesen értek), akkor mi tart vissza attól, hogy egyszer kitekerd, és úgy hagyd? :U :) Nem mondható nagynak úgy sem.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#91962) totálkezdő válasza vond (#91961) üzenetére


totálkezdő
tag

Hát, MrChris elég sokszor írt már arról, hogy milyen gagyi az összeszerelés minősége, illetve most is arról, hogy össze kellett ragasztania. Vagy pl. egy amazonos megjegyzés (több ilyen is van): "It's a great lens, very sharp, good IS. However it keeps falling apart."
Ezzel együtt köszönöm a javaslatodat. Majd bemegyek egy boltba, és megnézem, hogy az milyen lenne.

[ Szerkesztve ]

(#91963) vond válasza totálkezdő (#91962) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én nem használtam még sokat, és akkor se tekergetem szanaszéjjel, de nekem egyelőre elég patent minőségűnek tűnik.

Azt meg majd az idő megmondja, hogy mennyire volt igaz. Mindenesetre ha szét is esik, legalább nem egy kétszázezres üvegről van szó. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#91964) Lassú Víz válasza vond (#91963) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Hát ez sovány vigasz.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#91965) Speeedfire válasza vond (#91963) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Eddig én is csak jókat olvastam róla.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#91966) peppe79 válasza totálkezdő (#91962) üzenetére


peppe79
senior tag

És ez mindegyik szériát érinti? Az eltelt ~6 év alatt nem sikerült orvosolni ezt az egyszerű hibát? :F

(#91967) MrChris válasza peppe79 (#91966) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez a gyűrű szokott elengedni. Fényes részén a fekete maszat volt a ragasztó, azt kell fa fogpiszkálóval, vagy pálcikásjégkrém fa spatulájával... lekapargatni, oldószert nem mertem használni. Ha ilyen tiszta lett lehet visszaragasztani. Mobilteló ragacsot használtam (még lehet kétoldalas szalagot is, de pillanatragasztót és társait tilos), pozícióra kell vigyázni és hogy ne koppig menjen az alsó részre a gyűrű.

(#91968) totálkezdő válasza peppe79 (#91966) üzenetére


totálkezdő
tag

Hát, ezt én nem tudom, de az Amazonon 2017-ben még panaszkodtak erről. Azt is érdemes tudni, hogy van fém bayonettel, és műanyag bayonettel is. Ez utóbbi nyilván kevesebbet ér. Ha gyakran cserélsz objektívet, akkor a fém biztosan jobb. De ha alapvetően nem szeded le a gépről, vagy csak ritkán, akkor feltehetően nem gond.

(#91969) peppe79 válasza MrChris (#91967) üzenetére


peppe79
senior tag

Erről a Teuteul család jut eszembe, amikor egyszer egy ausztrál ihletésű motort készítettek, és a kerekeire kétkomponensű ragasztóval rögzítettek bumerángokat. Milyen klassz lehet, amikor 160-as tempó mellett elszabadul az egyik. :N
Itt sem értem azt az elgondolást, hogy csak simán ragasztóval akarták rögzíteni a gyűrűt. Pár apró hernyócsavarral kiválthatták volna, és problem solved. Nagyon furcsállanám, ha az eltelt évek alatt nem történt volna semmi változtatás.

(#91970) peppe79 válasza totálkezdő (#91968) üzenetére


peppe79
senior tag

Valahol azt olvastam, hogy az újabbakon a gyűrű is műanyag.

Az Oly 14-42-es obim teljesen műanyag, a bajonett is. Azt nem érzem gyengének. Az "mk I"-es változaton az évek során hamarabb megtört a szalagkábel, minthogy elrepedt volna a műanyag bajonettes rész. Nincs nagy húzóerőnek kitéve, mert pille könnyű az egész lencse.

(#91971) Mercutio_ válasza totálkezdő (#91968) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez inkább ilyen (nepper)marketing szöveg, a mai műanyagok már elég strapabíróak, inkább a pszichés "minőségérzet" miatt vonzódunk a fém bajonethez. (a gyártó pedig az alapanyag+megmunkáláson spórolt 3 eurocent miatt váltott műanyagra :DDD )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91972) totálkezdő válasza peppe79 (#91970) üzenetére


totálkezdő
tag

Amennyire tudom, nem arról van szó, hogy a műanyag bajonett úgy egészében elreped. Hanem arról, hogy egyesek szerint a műanyagról apró szemcsék repedhetnek le a gyakori cserénél és az már nem tesz jót a szenzornak. A szalagkábel probléma pedig valóban gyakori probléma, tudtommal elsősorban az olyan "okosan" megcsinált objektíveknél, mint az Olympus 14-42 és a 9-18. Nem emlékszem arra, hogy a Panasonic 14-42-nél ilyesmire panaszkodtak volna, de lehet, hogy csak túl keveset olvastam erről. Nekem (most) a Panasonic 14-42 II van, és annak a konstrukcióját sokkal jobban szeretem, mint az előző kettőét.

(#91973) totálkezdő válasza Mercutio_ (#91971) üzenetére


totálkezdő
tag

OK, akkor az előbbi hozzászólásom ide vonatkozó részét mindenki olvassa Mercutio válaszának tudatában. A gyártók spórolását (objektívsapka nincs, mert az már megterhelné a pénztárcájukat stb.) inkább nem ragozom.

(#91974) Mercutio_ válasza totálkezdő (#91972) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tartok tőle, hogy a nem kellő odafigyeléssel csatlakoztatott bajonet esetében a fém-fém kapcsolatnál is apró szemcsék vállnak le :(((

Na az obi-hátsó sapka spórolás mondjuk tényleg igazi fillérb*szó módszer, de ezt a DSLR-gyártóktól lesték el :K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91975) peppe79 válasza Mercutio_ (#91971) üzenetére


peppe79
senior tag

Plusz ha a gyűrű is műanyag lett, az szerintem inkább előny, sem mint hátrány. A műanyagok ragasztása erősebb kötést adhat, és szerintem finomabban jár a műanyag a műanyagon, mint a fém a műanyagon.

(#91976) totálkezdő válasza Mercutio_ (#91974) üzenetére


totálkezdő
tag

Vajon mi lenne, ha az adott, x tízezer forintért kapható gépet még ezer forinttal drágábban adnák, de (az egyébként 10 forintért előállítható) sapkával együtt. Vajon mennyivel csökkenne az eladási szám emiatt?

(#91977) Mercutio_ válasza totálkezdő (#91976) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van, aki sose vesz plusz obit a vázhoz, és tartok tőle, ahogy a DSLR-eknél itt is ők vannak többségben.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91978) peppe79 válasza totálkezdő (#91972) üzenetére


peppe79
senior tag

Túl sok is a probléma. Nálam előjött a vezérlőtárcsa kontakt hibája, és a redőnyzár megakadás is. Ez még az én PEN light vázamnál is elég bosszantó, hát még egy jóval drágább OM-D-nél. Sajnálom, hogy ezeknek a hibáknak a kijavítására nem szentelnek elég figyelmet. Hiába a nagyon kedvező, 120 ezres ár az E-M10 mkII kitre, egyszerűen nem mertem megvenni. Még ha a garanciális időn belül is romlik el, a fene se akarja hetekig szervizben látni a gépét.
Ezért is teszek most próbát inkább a Pana GX80-al, hátha azzal több szerencsém lesz.

(#91979) totálkezdő válasza Mercutio_ (#91977) üzenetére


totálkezdő
tag

Hát ez nem jutott eszembe.

(#91980) totálkezdő válasza peppe79 (#91978) üzenetére


totálkezdő
tag

Ja, és akkor még nem is említetted, hogy a Peneknél a stabilizátor is gyakran felmondja a szolgálatot. Nálam pl. kettő, kevés expós gépnél is megtörtént ez. Igaz, ezeknél nem ér túl sokat a stabi.

(#91981) AMn3t válasza vond (#91929) üzenetére


AMn3t
csendes tag

szia

kicsit finomítottam a dolgokon, meg próbáltam a fényre is jobban figyelni, oldalarányon is változtattam ... ilyesmi lett az eredmény:



amúgy érdekes, de a megrendelőnek is a meleg tetszett jobban :))

[ Szerkesztve ]

(#91982) MrChris válasza peppe79 (#91969) üzenetére


MrChris
nagyúr

A gumi markolat és borítás is kétoldalassal van ragasztva minden fényképezőgépen.
Mobiltelefonokat is ilyenekkel ragasztják különböző variációkban. Kompaktság ára. Szerintem a ragasztós néni kevés cuccot nyomott oda.
Nagyon vékony ez az alu gyűrű, nem lehet csavarozni. Még tengely irányú egymásba illeszkedő hornyokat tudnék oda elképzelni, de ez ténylegesen magdrágítaná a gyártást.
Minden esetre ezt megoldva nálam 3 éve müxik és nagyon jó kis obi.

(#91983) vond válasza AMn3t (#91981) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Teljesen jó. A függőlegeseket majd még igazítsd meg. A második képen, a középső oszlopon/falon pl. szabad szemmel is nagyon feltűnő.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#91984) AMn3t válasza vond (#91983) üzenetére


AMn3t
csendes tag

köszönöm

jogos ... fura amúgy, mert minden kép előtt szintezem a gépet és néha marad benne ilyen
mondjuk elég nagy a látószög, de ez nem kifogás :))

[ Szerkesztve ]

(#91985) aginor válasza AMn3t (#91984) üzenetére


aginor
veterán

Van ilyen, természetben meg pláne. Jó móka, amikor minden szerint vízszintes a kép, de a fák ferdén állnak, vagy kifolyik a víz a tóból. :)
Amúgy nekem tetszenek a képek, de kicsit túl ridegek. Ha promó anyagba kell, akkor a kicsit melegebb színhőmérséklet jobb lehet, olyan otthonosság érzetet kelt, ezeknek viszont van egy kis orvosi rendelő feelingje. ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#91986) nozs23


nozs23
addikt

E-globalon egész szép ára lett a G90-nek.

[ Szerkesztve ]

(#91987) Stauffenberg válasza nozs23 (#91986) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kérdés, hogy szándékukban áll-e leszállítani. A fél topik bukott már Eglobal rendelést, mert ők nem úgy gondolták azt a nagyon jó árat, hogy tényleg el is adják annyiért.

BTW szeretem fikázni a G90-est, de ezért az árért eléggé jó vétel tudna lenni.

(#91988) Mercutio_ válasza Stauffenberg (#91987) üzenetére


Mercutio_
félisten

Annak a fél topicnak a 95%-a az ákcijós 25/1.8-at bukta, vagy rosszul emlékszem? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91989) Stauffenberg válasza Mercutio_ (#91988) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

f/1.7, de igen.

De azóta sok hasonló sztorit olvastam ilyen esetekről. A kifejezetten jó akciós ár náluk semmit nem jelent.

(#91990) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Ha már 12-32 a téma, kb. mennyiért tisztítanák ki belőle a porszemeket, esetleg van ajánlott kolléga/szervíz?
FF-es ismerősöktől hallottam horror összegeket :D

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#91991) MrChris


MrChris
nagyúr

Úgy látom a profik is kedvelik a kis méretű kamerákat, mint pl. a most meghalt Lindbergh. Ráadásul Pana, biztosan monokróm sztájlban nyomta. :DDD

(#91992) Marseille199


Marseille199
senior tag

Sziasztok!

Szerintem minimum egy éve nem írtam ide, de lehet több is. :)
Szeretnék visszatérni a mikro 4/3 világába, és lenne két kérdésem.
Az első, hogy egy darab objektívem maradt, a kis 45 1.8 zuiko, szerintem még anno Mercutiotol vettem.
Nos, sikerült elaztatni tavaly a Tatraban, és nem annyira szeret kommunikálni a vazakkal. Gondolom egy takarítás kellene neki. Tudtok ajánlani valami jó szervízt, vagy csak a gyári Olympus képviselethez vihetem?
A másik, hogy keresnék Pana GX8-at, vagy még inkább GX80-at, bár ez már lehet offtopic.
Előre is köszi, ha valaki tud okosat mondani :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#91993) bigsee válasza Marseille199 (#91992) üzenetére


bigsee
addikt

Olympusmintabolt? Ponthu?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#91994) Mercutio_ válasza Marseille199 (#91992) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ahoj májsztró! :D
Még mindig a sajtónál?

Márkaboltot kérdezd meg (bár, ha átalánydíjas , akkor közel használtpiaci ár) esetleg a fotóparadicsomot, de ha beázott, akkor ennyi idő után már sok minden oxidalódhatott, elég oroszrulett a cucc, sose lehet tudni mikor mi adja meg magát.
Index adok-veszeken és itteni hardverapró fotós részén is nézz szét, GX80 most is van gombokért, talán 45/1.8 is az árak 3+5 évvel korábbiakhoz képest még barátibbak :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91995) Marseille199 válasza Mercutio_ (#91994) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ahoj!
Neem, volt egy éles váltás, csúnyán lett vége. :D
Most Práterben vagyok óraadó, meg mellette outdoor üzletág, kereskedelem.
Szétnézek, meg utánajárok a szervíznek is, remélem nem egy használt árán vállalják. :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#91996) peppe79 válasza Marseille199 (#91992) üzenetére


peppe79
senior tag

Én pont a héten vettem egy GX80-at, akkor alig volt kínálat. Pár napra rá aztán felbukkant vagy 3-4 eladó darab, némelyik egész kedvező áron. Az index mikro 4/3 adok-veszekben van egy jövő év decemberig garis GX80 váz, 100 expoval, 83 ezerért. Azt szerintem nagyon jó áron adják.

(#91997) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Sziasztok!

Errol az allvanyrol van esetleg velemeny?
Nincs allvanyom, ritkan hasznalom hasznalnam, de backupnak kellene:
Vanguard Espod CX 203AGH

(#91998) Oly-Service válasza Marseille199 (#91995) üzenetére


Oly-Service
tag

Hello!
Aktuális javítási árlista

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#91999) Marseille199 válasza peppe79 (#91996) üzenetére


Marseille199
senior tag

Köszi, lecsekkolom azt is!
Emlékszem, mikor megjelent mennyire durván elkapott a birtoklási vágy. Most már az ára is baráti. :)

Más: használja itt valaki a Pana 25/1.7-et? Ha igen, hogy muzsikál?

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#92000) vond válasza Marseille199 (#91999) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem nagyon sokan használják a 25mm f/1.7-et, többek közt én is. :) Mire vagy kíváncsi?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.