Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#92651) Studi válasza trlala (#92649) üzenetére


Studi
addikt

hol 950 EUR?

(#92652) trlala válasza totálkezdő (#92650) üzenetére


trlala
aktív tag

Első látásra igazad van (lehet, hogy másodikra is). A védelmemre legyen mondva, hogy régi Oly motoros vagyok és a brand egyik gyengéje a CAF. Ezé állítólag használható. Csupán erre kérdeztem rá.

(#92653) trlala válasza Studi (#92651) üzenetére


trlala
aktív tag

infinittttyyy

(#92654) aginor válasza topikk (#92640) üzenetére


aginor
addikt

És már megvan a magyar ára is, ami kicsit kevesebb, mint vártam: kereken 4kiló. A gép maga remek, nem is nagyon tudnék belekötni, kivéve az árazást. Ezért a pénzért azért már van rendesen konkurencia, akár rendszeren belül is. Remélem megy ez azért majd lentebb is.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#92655) Oly-Service


Oly-Service
tag

100 éves az Olympus :))

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#92656) trlala válasza Oly-Service (#92655) üzenetére


trlala
aktív tag

Isten éltesse! :C

(#92657) topikk válasza trlala (#92649) üzenetére


topikk
senior tag

Szerintem egész jó, de rengeteg finomhangolási lehetőség van és érdemes is ezeket használni ha legtöbbet akarod kihozni. Az sem mindegy, hogy merre mozog a tárgy, pl. ha feléd vagy tőled távolodva mozog akkor kell a magas fps, mert ezekből számolja ki hogy hol lesz a tárgy a következő exponál. Ha a user ezt nem tudja és neki elég 3 felvétel másodpercenként egy repülő madárra, akkor szidni fogja hogy gyenge a CAF. De egy mozgó gyerekre szinte tökéletes, akár finomhangolás nélkül. Az Oly sokat tehetne részletes leírással, hogy mikor hogy érdemes használni, ez hiányzik.
A sony szemkövetés egy másik szint, azt nem tudja.

(#92658) Studi válasza Oly-Service (#92655) üzenetére


Studi
addikt

:C az a 45/1.2 mindig elgondolkodtat... :K

(#92659) Lassú Víz válasza Studi (#92658) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az 56 1.4 mellett tettem le a voksom, de ha a 12-100 lett volna a 17 1.2 helyett hasonló feltételekkel...

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#92660) Speeedfire válasza Lassú Víz (#92659) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Jól döntöttél. Felé annyi. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#92661) Monya78 válasza Lassú Víz (#92659) üzenetére


Monya78
veterán

Neked a sigma 56mm F1.4-nek a napellenzője lötyög az obin? Én példányomon nagyon zavaróan lötyög...

(#92662) Lassú Víz válasza Monya78 (#92661) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Biztosan nem, mert eddig még nem tűnt fel.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#92663) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, baj van, hetven megyunk kiradulni, nem talalom az ND10-emet! :W Viszont, hasonlo hatast ugy remlik el lehet erni tobb expo blending-gel PS-ben.

namost, ugye EM1, tud intervall shooting-ot (allvanyt tudom vinni, halistennek),de nem igazan probaltam meg erre( se) hasznalni az interval shootingot.

Mi az a kozelito "interval length" amit erdemes hasznalni? To, vizeses, esetleg felhok. 1s?5s? 10s? Exposzamra gondolom ugy 5-10 kepenkent eleg kell, hogy legyen?

koszi
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#92664) asdf_ válasza aginor (#92654) üzenetére


asdf_
veterán

...nem is nagyon tudnék belekötni...

Az usb2 type b szerintem 2019-ben teljesen LOL. A többit majd kivesézem hétvégén ;)

(#92665) aginor válasza asdf_ (#92664) üzenetére


aginor
addikt

Igazából irreleváns, úgysem használom soha adatátvitelre. ;) Viszont, az, hogy tölti végre az akkut a gép, az ellenben hasznos.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#92666) Studi válasza Lassú Víz (#92659) üzenetére


Studi
addikt

Igen, a sznobságom és sóherságom itt versenyt fut. :D Nagyon szimpatikus az 56-os Sigma is, de nekem ott a 75-ös, amellé szeretnék egy rövidebbet, a 45 közelebb állna a szívemhez. :)

(#92667) Speeedfire válasza Studi (#92666) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én a 75 mellé lehet nem is vennék mást. :B
Egy jó 25-ös pana 1.4 vagy oly 1.2 inkább.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#92668) jaanoo89 válasza Oly-Service (#92655) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

17/1.2 450.000 FT-ról 300.000-re elég jó akció. Ehhez fel lehet használni a törzsvásárlói kártyát is?

(#92669) lugosi válasza jaanoo89 (#92668) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hú az jó vétel.
Meg a 60-as makró 150 helyett 100-ért.

Csak átfutottam a kínálatot, ez az akció csak magánszemélyeknek él, vagy cégeknek is? Megköszönném ha valaki tudná és megírná.

(#92670) Smuky23


Smuky23
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Olympus pen epl7 es gépem, gyári kit obival. Problémám, hogy azt írja ki ellenőrizze az objektívet. Az objektív ki be jár és be sem csukodik rendessen. Sajnos a garancia már lejárt.
Melyikre szervizt ajánlott?
Előre is köszi

(#92671) trlala válasza Smuky23 (#92670) üzenetére


trlala
aktív tag

Próbáld megtisztítani az érzékelőket.

(#92672) Monya78 válasza Lassú Víz (#92662) üzenetére


Monya78
veterán

Mostmár nálam is okés az 56-os sigma napellenzője...nem voltam elég bátor a felrakásnál :B

(#92673) trlala válasza trlala (#92671) üzenetére


trlala
aktív tag

Érintkezőt akartam írni....

(#92674) _q


_q
addikt

Panasonic G80-al kellene magasba emelt monopoddal fotóznom. Drón hiányában ezt a fapados módszert gondoltam használni. Kérdésem az lenne, hogy a panasonic android appja teljes értékűen tudja a beállításokat kezelni? Rekeszelést, fókuszálást és exponálást kellene telefonról megoldani. Vagy menjek létrával inkább? :D

[ Szerkesztve ]

(#92675) #04331520


#04331520
törölt tag

Sokat gondolkodtam a GX80 vásárlásán de végül vettem egy használt E-M1-et 25mm 1.7 Panával. A héten érkeznek.

(#92676) Oly-Service válasza jaanoo89 (#92668) üzenetére


Oly-Service
tag

igen

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#92677) vond válasza _q (#92674) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én úgy tudom, hogy ami elektronikusan szabályozható, az gyakorlatilag az applikációban is mind elérhető. De a legegyszerűbb, ha kipróbálod. Nem tart semeddig. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#92678) scarabaeus válasza _q (#92674) üzenetére


scarabaeus
őstag

Szoktam így használni a GM-eket, minden megy. Nem minden olyan kézreállóan, mint a vázon, de megy.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#92679) _q válasza scarabaeus (#92678) üzenetére


_q
addikt

Köszi, akkor létra marad B tervnek :D

(#92677) vond
Nem szeretek feltelepíteni programokat, lehet nem szemeteli tele a telefont mint egy program telepítése windows alatt, de igyekszek kerülni amíg lehet és csak amit tényleg ismerek és használok azt feltelepíteni.

(#92680) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek Olympus E-P5-öt érdemes lecserélni E‑M10 Mark II-re? Igazából az EVF és a picit jobb fogás miatt gondolkozom a cserén (zoom obira váltanék). Az 5 tengelyes IBIS benne van mindkettőben de a két gép szenzora egyezik vajon? Melyik a jobb?

Köszi a segítséget!

(#92681) nozs23


nozs23
addikt

Megváltam a GX80-tól. Nem tudtam megbarátkozni a fogásával és az EVF-el.
G90 lett a vége, alzáról 25 f/1.7 járt mellé 310-ért, így attól megválva 265-be lett végül.
Sokat gondolkoztam a rendszerváltáson, de végül nem tudtam rávenni magam.
A gép nagyon bejön amúgy, GX80-hoz képest sokkal jobb a fogása, használata. Végre tudom használni a keresőt. Nekem az IBIS és a képminőség is jobbnak tűnik.
Ami kellemes meglepetés volt az az OLED kijelző. Brutál szép képe van.
Hosszú távon az f/2.8-as zoom párosban +25mm f/1.4-esben (vagy Noctictron ;]) gondolkozom, ezekkel már mindent tudok oldani, ami nekem kell.

(#92682) nozs23 válasza nozs23 (#92681) üzenetére


nozs23
addikt

Az lemaradt, hogy az AF-t is gyorsabbnak érzem. Főleg a Face Detect, ami sokkal megbízhatóbb és tapadósabbnak tűnik.

(#92683) lugosi válasza nozs23 (#92681) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon tetszik nekem is a G90 (szintén GX80-am van), én egyelőre a mérete miatt nem vettem meg. Tehetnél majd fel néhány jpg-t ami módosítás nélkül a gépből kijön, nagyon kiváncsi lennék rá.

(#92684) balmag


balmag
csendes tag

Sziasztok, Panasonic Lumix G7 vázra szeretnék a kit objektív (14-42) és a fix 25mm-es obi mellé egy zoom objektívet leginkább portréra. A Panasonic 45-150mm-es szemezek.
Tudtok róla véleményt alkotni?
- élesség
- fényerő
- autofocus
- stb tekintetében
Esetleg hasonló vázon használ valaki ilyet?

== Hobbi Barkács ==

(#92685) lugosi válasza balmag (#92684) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem van ilyenem, nagyon meg vagyok vele elégedve. Egyedül annyi, hogy 150mm-en teljesen nyitva nem elég éles szerintem, de ettől eltekintve csak ajánlani tudom, az árát nagyon megéri. Én egy GX80-on használom, az autofókusz rendben van.

(#92686) nozs23 válasza lugosi (#92683) üzenetére


nozs23
addikt

Rakok majd, hetvegen lesz idom.

(#92687) Lassú Víz válasza balmag (#92684) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Portréra Sigma 56 f 1.4 vagy valami fényerős 42,5 illetve 45. Miért pont egy f/sötét zoom?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#92688) balmag válasza Lassú Víz (#92687) üzenetére


balmag
csendes tag

A 42.5mm-es is szóba jött, de másra is használnám. A portré csak egy példa volt.

== Hobbi Barkács ==

(#92689) Stauffenberg válasza balmag (#92688) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Amit te keresel az nincs, nem létezik. Vannak zoomok a tartományban, de nem lesznek igazán jók portréra (bár ha nem érdekel a mélységélesség és megoldod a fény kérdését máshogy, akkor mehetsz azokra is).

Szerintem a Lassú Víz által említett objektívekből lenne érdemes választani. Meg ugye te mondtad, hogy "leginkább portréra" keresel. Ha kell a tele tartomány másra, akkor vegyél egy telét is, de ha ezt akarod befogni portréra is, akkor csak magadat szívatod.

[ Szerkesztve ]

(#92690) t72killer válasza balmag (#92688) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Lassú Víz kolléga által is írt 1.8/45-öst csak javasolni tudom. Olcsó, jó minőségű, és némi mélységélességet is kapsz. Ahhoz, hogy elválaszd a témát a háttértől, m43-on kell ennyi fényerő.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92691) nozs23 válasza t72killer (#92690) üzenetére


nozs23
addikt

Gyujtotavolsagtol is fugg, tehat nem feltetlenul kell 1.7.
Ha van ra keret akkor a 35-100 f/2.8 nagyon jo portrehoz es sokminden mashoz is. Infinityrol egesz turheto az ara, de haszbaltan is ki lehet neha fogni.
Tovabba meg horrorabb aron ott az Oly 40-150 Pro, Leica 60-200.

[ Szerkesztve ]

(#92692) jaanoo89 válasza t72killer (#92690) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

60/2.8 kb. ugyanazt a hatást adja.

(#92693) Mercutio_ válasza jaanoo89 (#92692) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak az nincs használtan 60-ért;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#92694) pandur99 válasza Mercutio_ (#92693) üzenetére


pandur99
aktív tag

Sigmában van.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#92695) Mercutio_ válasza pandur99 (#92694) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ehhh, igaz, valamiért az M.Zuiko macro verzió volt a fejemben :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#92696) Studi válasza Mercutio_ (#92693) üzenetére


Studi
addikt

Viszont újonnan 100 most, az igen jó ár érte! :K

(#92697) Mercutio_ válasza Studi (#92696) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hogy egy ősrégi Nepper Péter Sziámi dalszöveget idézzek: Jó! De nemelég-nemelég jó:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#92698) balmag válasza Stauffenberg (#92689) üzenetére


balmag
csendes tag

Köszönöm srácok az építő jellegű válaszokat. Valóban nem lenne jó ötlet ez a zoom. Viszont most találtam az olympusnak 60mm-es 2.8-as macro objektívét, most levitték az árát, ehhez mit szóltok? Ez makrón kívül gondolom portréra is használható?

== Hobbi Barkács ==

(#92699) pandur99 válasza balmag (#92698) üzenetére


pandur99
aktív tag

Az egy igen jó objektív, főleg, ha ténylegesen akarsz is makrózni. Ha nem, akkor a Sigma 60/2,8 ugyanolyan éles és fele ár. A 2,8 már elmegy portréra is, de ha az a fő cél, a 45/1,8-nak jobb a háttérmosása valamivel a nagyobb fényerő miatt.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#92700) trlala


trlala
aktív tag

Nagy felbontású felvétel 0mp beállítás mit jelent? (Megjött az e-m1 mark II)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.