Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#92401) peppe79 válasza Stauffenberg (#92383) üzenetére


peppe79
senior tag

Találtam egy használt, de újszerűt 40-ért, csak sajnos lecsúsztam róla. Ha valakinek van eladó 25mm-es Pana vagy Oly objektíve hasonló áron (Oly picit drágábban is lehet), akkor engem érdekelne.

(#92402) vond válasza MrChris (#92399) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én is így voltam a régi FZ38-cal. Alig ért volna 20-30 ezret. Inkább odaadtam Apósomnak. :)

A GX80 szerintem nálam is sokáig maradni fog. Ha feljebb váltok GH5-re (vagy esetleg FF-re), akkor inkább a G80-at adom el, hogy maradjon egy kisebb, futkozós váz. A mikrofon bemeneten kívül nekem nem nagyon hiányzik semmi a kis GX80-ból. Na jó, esetleg a pörge-forga kijelző. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#92403) Oly-Service válasza Stauffenberg (#92383) üzenetére


Oly-Service
tag

Az összes futó modell tesztelhető, a Teddpróbara akcióban!

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#92404) mpierre válasza aginor (#92392) üzenetére


mpierre
veterán

Jogos, de ugyanakkor nem tartok a kit-obiktól. Filmen csak kit obim volt zoom-ra és elég jól lehetett őket használni, pedig nem voltak fényerősek, de a statív mindent megoldott este.
Ez a használt árakból is kiderül, meg hát fényerőben sem egy liga a két objektív. Magam is az 50-200 felé hajlok, még akkor is, ha használtan elég borsos ára van az swd-nek.
Ugyanakkor az is "tetszik", hogy a 70-300 olcsóbb és cdaf vázzal is használható (mark 1-es e-m10 van jelenleg). De azért Lassú Víz infója - állványgyűrű hiánya - rácsapta az ajtót a 70-300-ra... hacsak nincs aftermarket megoldás erre.
Ha akad pár kép az 50-200-zal a 200-as végén és átküldöd azt köszönöm előre is. Majd keresgélek 70-300-zal készült fotót 200 mm-en.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#92405) peppe79 válasza mpierre (#92404) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem, mint ha egy ilyen dög nehéz objektívnél annyira számítana, de: az 50-200 állványgyűrűjének súlya 155 gramm. Én soha nem viszem magammal. Ha nagyon muszáj állványt használni, akkor az adapter állványmenetét használom.

(#92406) peppe79


peppe79
senior tag

Hogy van az, hogy ez az ember a 'szüppö fessz fóküszt' hozza fel legfőbb előnyként a Panasonicra (3:00-tól), a másik ember meg pont azt demózza (8:00-tól), hogy mennyire lomha az Olyval szemben? Ekkora a szórás köztük, vagy ennyire különbözően viselkednek az egyes MFT vázakon?

[ Szerkesztve ]

(#92407) Lassú Víz válasza peppe79 (#92405) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az MMF adaptereknek nincs állványmenete.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#92408) Stauffenberg válasza MrChris (#92396) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én nézegettem az árakat az irányjelzőn pár hete, ez a kombó eléggé alatta volt ezek szerint az általános áraknak, nem biztos, hogy ebből indulnék ki. Mondjuk a magyar használt piac annyira kicsi, hogy elég egy fecske, aki áron alul ad el egy szettet, aztán akik lemaradtak majd a többi eladónál is kisírják azt az árat. HA-n is előfordul a hirdetések széttrolkodása, hogy "de két hete volt itt egy másik gép, ami sokkal olcsóbb volt, át akarsz b*szni mindenkit a túlárazott szaroddal".

Pont azért nézegettem, mert elgondolkoztam már a cserén (másik rendszerre), de mindig oda lyukadok ki, hogy bármit vennék helyette (korlátok közé szorított ráfizetéssel), nem kapnék annyival többet. Az IBIS kell nekem (vagy legyenek barátságos áron OIS üvegek a rendszerben), Fujinál ez egy mostohán kezelt terület, az f/2-es fixek amúgy tök jók, de nincs OIS, X-H1 kivételével IBIS sem, Sony esetén meg az A6600 egyrészt még nem kapható, de drága is, használtan már A7 III csíphető ennyiért, de akkor meg ugye az lenne a problémám az FF rendszerrel, hogy összességében még drágább, még nagyobb, még nehezebb. Régi, videó alatt szarrá melegedős Sony-t meg nem akarok venni, meg az új A7 III idején bejött színkezelésre is igényt tartanék.

Szóval egyelőre maradok a seggemen a G80-nal.

(#92403) Oly-Service: Köszi, nem ebből a listából néztem mit lehet kihozni, a tedd próbára oldalon a termékeket listázva nincs ott a 25mm f/1.8, ezt érthettem félre. Amint kicsit több időm lesz, szerintem élek a lehetőséggel.

[ Szerkesztve ]

(#92409) peppe79 válasza Lassú Víz (#92407) üzenetére


peppe79
senior tag

Kivéve például a Fotga FT/MFT adaptert. :) ...legalábbis az én FOTGA adapteremen van állványmenet. Persze, nem lesz tőle olyan kiegyensúlyozott, mint az objektív állványgyűrűjét használva, de még mindig jobb opció, mint a vázat rögzíteni az állványra.
Én amúgy nem csak azért nem szeretem az állványgyűrűt, mert többnyire állvány nélkül fotózok, tehát feleslegesen cipelnék magammal 15 dekagramm súlyt; hanem azért is, mert akadályoz a zoomgyűrű elforgatásában. Ahhoz meg lusta vagyok, hogy fel-le szerelgessem még az állványgyűrűt is, ha épp állványra teszem.

[ Szerkesztve ]

(#92410) t72killer válasza Stauffenberg (#92408) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elgondolkoztam rajta, mi többet is ad az APSc: igen, van akár 1FÉ előnye is a m4/3hoz képest, meg ugye ott a 24MP felbontás (ami lineárisan nem tétel a 20hoz képest...), de m4/3 részéről a stabi és a hi-res mód ezeknél többet is hozhat a konyhára.

FF-nél meg nincs normális alapzoom, ami olyan szinten kirajzolja a képkockát, mint pl egy oly pro 12-40. Kb a 24-70-es luxusobik f/4re blendézve - akkor meg már vehettél vna APSc-t is.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92411) MrChris válasza Stauffenberg (#92408) üzenetére


MrChris
nagyúr

Egyet értek, ez inkább csak arra vonatkozott, ha ugyan azt ugyan azon az áron árulod akkor ugyan úgy 3 hónap után, kb. soha sem fogod eladni.
Az IBIS-eknek nézz utána Youtubon, mert óriási a különbség, lehet, hogy odaírnak azonos Fé számot, de egymás mellett tesztelve bármelyik Sonyé még nagyon messze van a G80-étól.
Lenne XT3 G80 szintű ibisszel (XH2?), aztat meggondolnám. :D

(#92412) t72killer válasza MrChris (#92411) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt az X-H2-t nem fogják óccsóér mérni, és ugye kérdéses a viszonylag zöldfülű vázstabi-implementáció (ez lenne a második stabis gépük). Az X-H1, ha emlékeim nem csalnak 2000EUR felett startolt :Y.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92413) Stauffenberg válasza t72killer (#92410) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én a régebbi 16 megapixeles MFT szenzorhoz mérem, ami a G80-ban is van, elvégre erről lenne a váltás. Az 1 EV előny mellett ott van még a PDAF és szélesebb dinamika is, meg egy kicsi előrelépés DOF mosodában (kb ebben a fontossági sorrendben).

De közben itt meg van IBIS elérhető áron, meg fényerős-pici-könnyű-aránylag olcsó objektívek.

Még maradok MFT-n, ha az ember nem tudja sziklaszilárdan, hogy rendszert kell váltani, akkor tök felesleges ugrálni. Az tény, hogy az FF lenne az igazi előrelépés sok téren, de sok hátránya is van. Ezért lenne jó arany középút az APS-C, de nem látom most azt a rendszert, ahova mozdulni lenne érdemes.

(#92414) peppe79 válasza peppe79 (#92380) üzenetére


peppe79
senior tag

Egy kis rövid tesztet közben találtam: Pana 25mm vs. Oly 25mm

(#92415) t72killer válasza Stauffenberg (#92413) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyelőre a "megoldjukszoftverből" korát élem: a dinamikaproblémákat én mostanában szolid HDR-el szoktam kezelni (Efex pro plugin a PS-ban, nem csak agyament egérlyukvilágított "nézzmábarommenyirehádéerkúl" profilok léteznek) - igaz, ritkán fotózok mozgó célpontot.
Ezenkívül sokat panorámázok, ami effektíve ad alkalmasint egy 40+MP-es képet, amit 4k méretre leméretezve eltűnik az összes zaj és optikai hiba (mintha ezekből olyan sok lenne mft-n :))) .

Tartok tőle, ez marad hosszú távon: az APSc még mindíg "amatőr" kategória, illetve ha egy gyártó hajlandó tényleg színvonalas funkcióegyüttest egy vázba rakni, akkor azért egy vagyont kér - lásd a fuji x-h1. Ezenkívül meg zajlik a funkciók kiskanállal méregetése, ügyelve arra, nehogy időtállóbb kombináció kerüljön a piacra. Tipikus halottverseny piac :(.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92416) Stauffenberg válasza peppe79 (#92414) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Dehát ez klingonul van. :DDD

(#92417) Oly-Service válasza Stauffenberg (#92416) üzenetére


Oly-Service
tag

Így könnyen érthető

[ Szerkesztve ]

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#92418) Mercutio_ válasza Stauffenberg (#92408) üzenetére


Mercutio_
félisten

HA-n is előfordul a hirdetések széttrolkodása, hogy "de két hete volt itt egy másik gép, ami sokkal olcsóbb volt, át akarsz b*szni mindenkit a túlárazott szaroddal".

Amiben az a legszebb, amikor - az irányjelzőhöz hasonlóan - valami nepper tette fel a korábbi alulárazott cuccot, és eljátszotta, hogy létező termék kelt el ennyiért... ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#92419) peppe79 válasza Stauffenberg (#92416) üzenetére


peppe79
senior tag

Я тебя не понимаю. :P

(#92420) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bocsi ha mótvá, Pana 10-25 teszt.
Nemigazán értem ezeket a behemótokat, ekkora batár lencse mellett nem sok értelme van a kompakt m4/3 váznak. Persze tudom, van aki metabones speed boosterrel sigma 1.8/18-35öst használ.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92421) Kreash válasza MrChris (#92396) üzenetére


Kreash
aktív tag

Köszi a válaszokat.
most valahogy inkább a pana vonalat nézegettem, volt mit amennyi féle van..
Oly vonalon sokkal átláthatóbb, de igazából ott az Epl vonalon nem sokat változtak epl5 óta, ha a külsőt nem nézzük.

G8at nem találtam se újonnan se használtan, az jó lett volna, utána gx8 ebből 1et találtam használtan 150k 14-42vel
gx80 nem kifoditható kijelzős, g9 , gx9 se
gx800 nál meg az obiba van stabi
Ha valamit rosszul írtam szoljatok.
Viszont felmerült egy kérdés, a gx880 ba milyen stabi van , mert csak annyit találtam , hogy optikai, akkor ennél is az objektívbe lenne ?

(#92422) Stauffenberg válasza Kreash (#92421) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

G8 nem is volt soha, G7 után a G80 jött magasabb felszereltséggel (sokkal haladóbb váz lett), aztán lett egy G9, ami már a G80-nál is magasabb polcra került (így lett végül a G80 folytatása a G90).

A Panasonic nem igazán kedveli az átlátható nevezéktant. :)

(#92423) inzsellér válasza Kreash (#92421) üzenetére


inzsellér
tag

Akkor nekem egy teljesen egyedi, személyreszabott G-9-esem van, mert ennek bezony kifordítható a kijelzője

(#92424) t72killer válasza inzsellér (#92423) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindegyik panáé kifordítható, csak vmelyiknél kell egy kombináltfogó a művelethez:))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92425) Ubulhun válasza asdf_ (#92387) üzenetére


Ubulhun
tag

GX80 a gép, és igazából a most beszerzett Oly 45 1.8 a 37 mm átmérő, de aztán eszembe jutott, hogy a Pana 25 1.7-hez is jó volna valami, a a 46 mm. Van három régi manuális obim is, azok közül kettőnek 52 mm, egynek 49 mm a szűrőmenete. Szóval elég "szórt a mezőny".
Azért ugrott be egyáltalán a szűrő ötlete, mert a 37 mm-es darabok viszonylag olcsók. De aztán vérszemet kaptam. Viszont szeretném továbbra is minél gazdaságosabban megúszni a a beszerzést. :D

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#92426) asdf_ válasza Ubulhun (#92425) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem eloszor kerj egyet kolcson. Mert csak megy az ize, hogy cpl filter igy, cpl filter ugy, aztan megveszed, felrakod vagy otszor, es nem latod a varazsat aztan csak a polcon all, mint az enyem :) (persze szokoevenkent egyszer, amikor valami szarul tukrozodik, vagy valami uvegen keresztuli keprol van szo, es mocsok jol jonne eltuntetni a tukrozodesek egy reszet, na akkor meg pont nincs nalam).

(#92427) MrChris válasza Ubulhun (#92425) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nálam is hasonló a felállás. Végül 52mm-es ND-t vettem és minden obira 52-re stepupringet meg 52-es sapkát. 12-32 pont akkora átmérőjű! Persze a 7.5mm-es Laowa-n pont kicsit vinyettál, 4k videóban éppen annyit kroppol, hogy nem takar be, de ha eléggé kitér a szenzorstabi akkor ott is pillanatra látszik egy kicsit.

(#92428) lugosi válasza peppe79 (#92419) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem oroszul nem igazán jó a google translate. A szórend se tetszik, és próbálgattam pár fordítást, szerintem nincs igazán toppon, de hát nem veszem a bátorságot, hogy egyértelműen megkérdőjelezzem a google-t azért :DDD

(#92429) kovsol válasza lugosi (#92428) üzenetére


kovsol
titán

Angolra érdemes vele fordítani, nem magyarra.

May the Force be with you!

(#92430) Ubulhun válasza MrChris (#92427) üzenetére


Ubulhun
tag

Érdemes minden obira méretezni szűrőt szerinted?

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#92431) MrChris válasza Ubulhun (#92430) üzenetére


MrChris
nagyúr

Sajna nem tudok jó tanácsot adni, mert nem vagyok egy nagy szűrőzős. Mint írtam egy ND-t vettem és minden obira az ehhez szükséges gyűrűt. Mivel van még egy variND-m 52-es ezért ez a mlret tűnt a legpraktikusabbnak.

(#92432) Kreash válasza Stauffenberg (#92422) üzenetére


Kreash
aktív tag

Akkor azért nem találtam :D
Akkor gondolom ahol láttam leírást róla az a gx8 lett volna
Tehát vagy 150ért a gx8 vagy mondjak le mondjuk a kifordítható kijelzőről :O
Melyik lenne ajánlatosabb ? :)
Ha mondjuk a kijelzőről lemondom akkor gx80t választanám vagy gx800 ujonnan
Gx8nál a zárrendszer mennyire problémás ?
/A GX8 azonban nem volt tökéletes: elsősorban zárrendszere okozott alkalmanként kellemetlen meglepetést, amikor berázta a képet (shutter shock)./

(#92433) Kreash válasza inzsellér (#92423) üzenetére


Kreash
aktív tag

Elnézést :)
Vissza szívom, ahol tegnap néztem angol oldalt oda az volt írva, most utána jártam, tényleg kifordítható

(#92434) MrChris válasza Kreash (#92432) üzenetére


MrChris
nagyúr

GX80-tól van új zár. GX8 még a régi. Nekem volt forgatós (GH2, G6) vázam, meg kihajtós (C5050, GX80). GX80-nál csak akkor hiányolom, ha állványon van és a kamera elé megyek, ami nagyon ritka. A G6 forgatósa addig a pillanatig jónak tűnt míg végül be nem láttam, hogy gyakorlatban örökké kihajtani, tekergetni kell a legkisebb lcd döntéshez is. A szimpla kihajtósnál az Lcd bal oldalára csak egy sima függőleges zsanér kellene, úgy megmaradna a döntögetés és a szelfi módra is lehetőség nyílna.
Még meggondolom azt a GH5-t. :D

[ Szerkesztve ]

(#92435) Marseille199 válasza Ubulhun (#92430) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ha van rá pénzmagod, és szeretnéd, csináld.
Ha csak védeni akarod, napellenző jobb megoldás.
Bár nekem egyszer sikerült bezúzni egy 16-35 2.8L elé rakott szűrőt, szóval néha azért jó lehet. 😅
Most egy 52mm-es cpl van, azt használtam kitobin anno, meg vadásztam egy 37-est polárt is a 45/1.8-ra, az majd jó lesz a 12-32-re is. 45/1.8-ra csak az 1/4000 max záródó miatt, ami a g3-on volt, pont annyit vett le, hogy nyitva, vagy 2,2-őn is használható legyen
Más szűrővel nem nagyon szórakoztam sohasem.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#92436) Stauffenberg válasza Kreash (#92432) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A GX8 sem használhatatlan. De nem az igazi benne az IBIS, én sem véletlenül dobtam ki a keresésből anno.

A 150 ezres kereteddel tudsz venni G80 vázat (csak váz) használtan, most is látok eladó példányokat 140-160k között. Azzal minden meglesz amit leírtál elvárásként. Ha Olympus vázról jössz, feltételezem vannak meglévő objektíveid.

Ha ez így mégsem működne, akkor GX80. A GX800-at felejtsd el, az nagyon fapad. A GX80-at újonnan megkapod a kisebbik kitben 160-ért. Használtan meg 100k körül még garisat is foghatsz.

[ Szerkesztve ]

(#92437) Kreash válasza Stauffenberg (#92436) üzenetére


Kreash
aktív tag

Rendben, akkor dobom inkább.
Oly kat még átnézem hátha találok benne valamit, de már azon is gondolkoztam h veszek újra egy epl5-t ,az obiját eladom, és majd nézek hozzá egy fényerőset még.
Egy 14-42es kit obi maradt, illetve van egy helios 44m6 , és egy Tokina 35-135ös.
A kit nagy obiját eladtam, mert nem használtam.

(#92434) MrChris
Csak az az érdekes, hogy oly megtudta oldani már mikor egyszerűen a felfelé nyíló kijelzőt, lehet maradok azon a vonalon inkább, ismerem is a rendszert :F ;]
Csak szeretnék előrébb lépni, újat kipróbálni de nem biztos , hogy összejön
Vagy tényleg lemondok a selfizésről és az marad telefonra :D

(#92438) Stauffenberg válasza Kreash (#92437) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem is szempont volt a szembefordítható kijelző (az oldalra kifordítós módit én sem szeretem, de ez van), meg emellett a mikrofon bemenet és az időjárásálló szigetelés is, mellesleg szeretem a távmérős stílusú vázakat.

A GX8 ezeket mind tudta, de vannak vele bajok. A GX80 ilyen szempontból túl fapados volt nekem és a GX9 sajnos már csak nevében a GX8 folytatása. Így lett G80, annak ellenére, hogy nem akartam ilyen törpe DSLR formát. De ez van, akkor inkább a formában kötöttem kompromisszumot.

De akkor vegyél egy másik E-PL5-öt, jöttél azzal, hogy van egy kereted, mi jöttünk az ebbe beleférő tippekkel és folyton lebeszéled róluk saját magad. Ennek így sok értelme nincs.

(#92439) MrChris válasza Kreash (#92437) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mivel jó stabit szeretnél a helyedben a PL-ből a három tengelyest venném, talán a PL7-es már az, vagy inkább az EM10 valamelyik verzióját, vele a manuálozás is könnyebb az EVF-stabi segítségével.

(#92440) Kreash válasza Stauffenberg (#92438) üzenetére


Kreash
aktív tag

Bocsi, tudom kicsit ellent mondom magamnak, csak próbálnám minél olcsóbban megúszni, már unom, hogy 2 éve telefonnal fotózom :(((
Epl-5 t már csak azért írtam, hogy úgy olcsón megúszom, van vázstabi, érintőkijelző, selfie,ismerem is, igaz előre lépés nem lett volna semmi :(
Újra megnéztem már melyik a G80 , mert már elvesztem ebbe a számozásba..
Ami Ha-n 160ért van , az kecsegtető, arra van még garancia is, igaz nem sok,meg jo pár extra

[ Szerkesztve ]

(#92441) Ubulhun válasza Marseille199 (#92435) üzenetére


Ubulhun
tag

Nem védelem a szempont, igazából kicsit a kíváncsiság mozgat. Mit tud ténylegesen vízfelülettel, kék éggel, ilyesmi. Eddig abszolút nem foglalkoztam szűrőkkel, csak mivel eszembe jutott, hogy a 37mm-es biztosan nem drága, talán megérne egy próbát. Köszi!

MrChris: Azért köszi! Mint fentebb írtam, igazából csak a kíváncsiság mozgat engem is.És lehet, hogy nem is érdemes foglalkozni vele? Nem tudom, másoknak esetleg mik a tapasztalatai.

asdf_: Igen, meggondolva a dolgot, én is attól tartok, nem nagyon használnám ki. Igazad van, megpróbálok kölcsönkérni, kipróbálni. Köszi!

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#92442) vond válasza Kreash (#92440) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hajrá! ;] Markolattal, plusz akksikkal, garanciával nem rossz az. Visszaolvasva az igényeidet, ekkora kerettel szerintem is a G80 lesz a te géped. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#92443) Kreash válasza vond (#92442) üzenetére


Kreash
aktív tag

Az lesz, csak először 100ért akartam volna valami vázat, és később obikat még.
Keret van több is, de nem érzem ,hogy kihasználnám , illetve inkább kocsira költeném a fennmaradót :D
Eleinte APS-c vázakat néztem, pl a6000 de se érintőkijelző, illetve vázstabi sincs bennük, drágábbak az obik hozzá, vagy lemondok a stabiról :(
Már rá is írtam a G80ra

(#92445) t72killer válasza Kreash (#92443) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Volt a6000-em, de 2 hónap minimális használat után passzoltam is el a fentebbi okok miatt. Szerencsémre 0 veszteséggel tudtam kiszállni belőle.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92446) Mercutio_ válasza Kreash (#92440) üzenetére


Mercutio_
félisten

E-PL5 stabi még a régi, gyengécske ha jól emlékszem, azt én már nem vennék.

Ubulhun: 37mm-es polárból régebben kicsi volt a választék és azok többsége gyenge minőségű, ezért szokták inkább a 37-52 vagy 46-52 step-up gyűrű + 52mm polár megoldást javasolni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#92447) t72killer válasza Mercutio_ (#92446) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Alapvetően az vele a gond, hogy csak 2tengelyes, amikor egy normális stabihoz 5 tengely kell.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92448) peppe79 válasza Kreash (#92437) üzenetére


peppe79
senior tag

E-PL5-öt használtam, amíg tönkre nem ment. Most GX80 az elsődleges gépem. Ég és föld a kettő közti különbség, pláne, ha manuális objektívet is használsz.

(#92449) MrChris válasza peppe79 (#92448) üzenetére


MrChris
nagyúr

GX800 a szegény ember GX80-a, GX80 a szegény ember G80-a, G80 a szegény ember GH5-je. :DDD

(#92450) peppe79 válasza MrChris (#92449) üzenetére


peppe79
senior tag

Lehet, ezt annyira nem vágom. :B De annyi biztos, hogy amire használom, arra nekem a GX80 már bőven elegendő, a használtpiaci ára pedig nevetségesen olcsó.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.