Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52001) Lassú Víz válasza Studi (#51999) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az E-M5 firmware nem 2.0?
Még a 43humors is szokott tévedni, pedig ellenőriz, kategorizál a szerkesztő. Ezért ami ott van azt is fenntartással kezelem. A gyártó honlapja a mérvadó, utána a pletykalap, ami még ott sincs az nem is létezik. :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#52002) k1csi válasza schawo (#51996) üzenetére


k1csi
senior tag

Annyi verziója volt már ennek a listának, hogy kezd az az érzésem lenni, hogy minden béta teszter egyedi verziót kapott, csakhogy lebuktassák a szivárogtatót. :D
Vagy az Oly marketingeseinek elképzelése sincs mit lehetne a következő "Pro" vázba tenni és így mérik fel mi az amit mindenféleképp ki kell hagyni ebből. :W
Mindenesetre vicces az a firmware upgrade lista amiben olyan pontok vannak miben nem lesz változás...
Az viszont tényleg szánalmas, ha a lista olyanokkal lesz tele amit utófeldolgozásban sokkal jobban/több opcióval meg lehet csinálni. Legalábbis egy "Pro" váz nem erről kellene szóljon...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#52003) .mf válasza Studi (#51999) üzenetére


.mf
veterán

Pedig elég friss... Olympus EM5 fw f2.0 :P
Igaz ennél hivatalosan is kiadtak 8 verziót, így teljességgel lehetséges, hogy normál inkrementálás mellett érték el a 2.0-t.

Szerk: na látom én meg lapozni felejtek el :B

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52004) lenan


lenan
aktív tag

Mennyiért lehet ma eladni egy fekete mft 40-150 msc obit és egy oly xz-1 gépet? előre is kösz.

(#52005) schawo válasza lenan (#52004) üzenetére


schawo
titán

A tele 35 körüli áron szokott gazdát cserélni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#52006) Mercutio_ válasza lenan (#52004) üzenetére


Mercutio_
félisten

garifüggő is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52007) Studi válasza lenan (#52004) üzenetére


Studi
addikt

Tele 35 körül szokott lenni, XZ-t nem tudom, de már a kettes se túl drága újonnan... :(

Írtam itt privit. :K

(#52008) rbalint88 válasza lenan (#52004) üzenetére


rbalint88
addikt

30+35

(#52009) lenan válasza rbalint88 (#52008) üzenetére


lenan
aktív tag

köszönöm mindenkinek, eléggé egybecsengenek az összegek

(#52010) ROBOTER


ROBOTER
addikt

43rumorson azt mondják, LX100-ban 24-75 (eq.) 1.7-2.8 obi lesz.

Nekem kicsit kezd valami nem stimmelni. Vagy a szenzor mérete lesz kisebb, vagy a teljesen más méret/kialakítás szegmensbe érkezik, mint ahová várják.

Mindenki gondoljon a 12-35/2.8 méretére.

(#52011) jmakk válasza ROBOTER (#52010) üzenetére


jmakk
őstag

Gyanús, hogy ezzel a speccel inkább 1 colos érzékelős EVF-s masina érkezik. Viszont akkor nem egy nagy durranás az rx100III-hoz képest.

(#52012) Studi válasza ROBOTER (#52010) üzenetére


Studi
addikt

Már korábban sem hittem a 4/3 méretű érzékelőben, ezzel valóban kizárható. Hiába tudják bajonett nélkül kicsit kisebbre csinálni az objektívet, azért annyival kisebbre, hogy az kompakt kategóriába sorolható lehessen fizikailag szinte lehetetlen elfogadható minőségben megcsinálni.

szerk:
(#52011) jmakk: mondtam én, hogy ez egy raccsolós RX100 lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#52013) |AP| válasza ROBOTER (#52010) üzenetére


|AP|
veterán

nem kell már sokat aludni és kiderül, hogy hol van a csavar a történetben :)

(#52014) .mf válasza ROBOTER (#52010) üzenetére


.mf
veterán

1.) *nyálcsori*
2.) Lehet, hogy méretben inkább az RX10-zel fog versenyezni.
3.) A képminőségét azért még meglássuk.
4.) Ha tényleg 4/3-os szenzor, és tényleg 24-75 f1.7-2.8, akkor m4/3-hoz miért csak 1-1 db 24-70 /-80 f2.8 obink van? Lehetne 24-75 f2-2.8 shg is a 4/3-os 14-35 f2 mintájára; meg aminek jobban örülnék, egy kompakt és olcsóbb 12-60 f2.8-4.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52015) jmakk válasza Studi (#52012) üzenetére


jmakk
őstag

Mivel a neve sem LX430, így ezzel a speccel nem adok 1%-nál nagyobb esélyt neki. Bár a rumor FT5-tel állítja a 4/3-os szenzort...

[ Szerkesztve ]

(#52016) Ijk válasza ROBOTER (#52010) üzenetére


Ijk
nagyúr

LC-1-ben 2/3"-os volt és szép kis üveget toltak elé. Fuji X10/X20-on azonban ugyanekkora érzékelővel jóval kisebb fényerős obi van, igaz összecsukható. De azért a 4/3 négyszer akkora felületű érzékelő.Viszont ha valami csoda folytán igaz a pletyka akkor még a várható brutális árazás ellenére is hamar hiánycikk lesz a piacon. ;]

jmakk: RX-10 fix f2.8-as 1"-os érzékelővel, viszont 24-200-as gyújtótávval. Azért egy 24-75-ös obi jóval kisebb méretű kell hogy legyen még ha nagyobb is a kezdő fényerő.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52017) |AP| válasza |AP| (#52013) üzenetére


|AP|
veterán

Ha 4/3-os szenzor lesz, a pletykált obival, EVF-fel, kompakt méretben, akkor gyakorlatilag az összes csúcskompaktot ki lehet dobni, de az eddigi méretes pro obik is villámgyorsan ipari hulladékká válnak. Szóval FT5 ide, FT5 oda, valami titok itt még biztos lappang :)

Érdekes lesz ez a hétfő, de legalább ennyire várom a GM2(5)-t is.

(#52018) arn válasza ROBOTER (#52010) üzenetére


arn
félisten

hat vagy a szenzor nem nagy, vagy a gep nem kicsi :)

utobbi idoben eleg batar kompaktok jelentek meg (x30 is szep buci lett, a kis szenzor ellere), igy inkabb ez utobbi.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52019) arn


arn
félisten

haat... :) [link] es ez meg csak 2.8. ennek vmi rx100 szeru masinanak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52020) jmakk válasza Ijk (#52016) üzenetére


jmakk
őstag

Bocsi de nem vágom az rx10 hogy jön ide. :N Én rx100iii-ról beszéltem, mint összehasonlítási alap.

[ Szerkesztve ]

(#52021) p_adam


p_adam
addikt

Központi záras gépekben nem kell az optika mögé pakolni a zárat, ezáltal jelentősen csökken a méret, itt van pl. az X100 keresztmetszete.

[ Szerkesztve ]

(#52022) Lassú Víz válasza arn (#52019) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Tedd mellé a 20-as f1.7-et is. :)
Szerintem ha többet bíznak szoftveres korrekcióra tudnak nyerni a méreten. Az sem kizárt, hogy a zoom és a megapixel mellé bekerül a marketing gépezetbe a fényerő, és engednek a minőségből, csak lehessen kisebb számot írni a lencsére és jobban mosni a hátteret mint a konkurencia kompaktjával.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#52023) Parci válasza Lassú Víz (#52022) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért a 75/2,8-hoz ekkora érzékelőn kell a hely. de kiderül egy héten belül elvileg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#52024) Ijk válasza jmakk (#52020) üzenetére


Ijk
nagyúr

Úgy hogy az LC-1-nek (digilux 2) majdnem akkora obija van mint az RX-10-nak és elvileg ez a gép annak az utódja lesz (már a rumors-os kép alapján).
Digilux-2 vs. RX-10 vs. 12-35
Tehát ha kap egy RX-10 méretű obit, akkor nem elképzelhetetlen az 4/3-as érzékelő ilyen ekvivalens átfogással.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52025) jmakk válasza Lassú Víz (#52022) üzenetére


jmakk
őstag

A Pana mondjuk tipikusan nem ezt az utat járja. Az LX7- ben lévő 24-90/1.4-2.3 optikája már nyitva is piszok jó.
Ijk: ha tényleg ekkora lesz, nem sok értelmét látom egy E-M10, GX7 vagy GM1-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#52026) k1csi válasza ROBOTER (#52010) üzenetére


k1csi
senior tag

Túl szép, hogy igaz legyen (pláne, hogy még azt is írják, hogy meglepően kis gép lesz).
1"-os érzékelővel is bőven jó (ha jó a rajza az obinak).
Ezen a pletykaoldalon az infók fele téves, csak nem mindig lehet tudni melyik fele...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#52027) arn válasza Lassú Víz (#52022) üzenetére


arn
félisten

vmennyit lehet nyerni azzal, hogy betoljak az obit, meg szarabb lesz a minosege, de a fenyero tobb, es ha csak fele ekkora az obi, az se lesz kicsi. johetnenek azok a gorbitett szenzorok, itt lenne haszna.

amugy gyanusan sokminden cseng ossze az rx100 adatlapjaval...

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52028) |AP| válasza Ijk (#52024) üzenetére


|AP|
veterán

hát igen.. ha tényleg minden spec. úgy lesz, ahogy pletykálják, akkor maximum egy hasonló kialakítást/méretet tudok elképzelni.

madgie: lehet most jutottak el odáig, hogy végre kapcsoltak :)

[ Szerkesztve ]

(#52029) madgie válasza |AP| (#52028) üzenetére


madgie
titán

Az LC-1-ről meg az L1-ről mindig az jut eszembe, hogy a Panasonic a világ leghülyébb cége. Évekkel a Fuji előtt meglovagolhatták volna a retró hullámot, de nem, ők az L10 bukás után is azt a formatervet erőltették a G/GH vonalon.

(#52030) Ijk válasza jmakk (#52025) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én mondjuk látom, ha valamivel kisebb mint egy 12-35-el összetekert váz, olcsóbb, és jobb a kezdő fényerő. Sokaknak ideális egy ilyen átfogás és ha soha nem vennék le a 12-35-öt akkor miért ne lehetne nekik gyártani egy olcsóbb, jobban balanszírozott, jobb fényerejű egybegépet?
Persze ezek mind feltételezések, de én már rég mondogatom hogy jöhetne egy bridge méretű, rövidebb átfogású nagyszenzoros gép, amivel nem kell fél kilométerről fotózni hogy legyen egy kis DOF kontrollod és kevés fényben is jól dolgozik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52031) MC Pite


MC Pite
veterán

Csodák nincsenek, kb kizárt hogy 1"nál nagyobb legyen az új LX szenzora.
Relatív nagy szenzor és kompakt méret idáig mindnekinek csak fix obival sikerült... Még ha trükköznek is azzal hogy a szenzor kb a kijelző hátuljára van felfogatva (pl X100) akkor is.
Aztán el kell a juzernek dönteni: Dof buzulás, magas iso, patent kép, vagy mindenzt beáldozza a a zoom kényelmének az oltárán. Szerintem legtöbb embernek nem is olyan nagy dilemma; nem is nagyon verekszünk össze aszonnyal (mikor nem viszek nagygépet) hogy ki kapja fel az X10et és ki az X100at, egyikünk sem cserélne a másikkal, én a vártnál jobban ki vagyok békülve az ekv 35milivel :)

Ijk, amiket nézegettél azokkal pont közelről lesz jó dof kontrol; kis átfogású zoommal már azért buktuk a műveletet mert kis (méretű) zoom korrekt fényerővel csak kis szenzor elé kerül... Sose lesz meg az ultimate kompakt, az RX100/G1X-nél 'jobb' legalábbis. Megjegyzem a canon nem is rossz dof terén...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52032) Studi válasza madgie (#52029) üzenetére


Studi
addikt

És most, hogy itt a gyönyörű GX7, megint nem világos, hogy mi lesz ennek a vonalnak a sorsa, és hogy fog keveredni ez az egész más karakterű GM1-el. :F

(#52033) lenan válasza MC Pite (#52031) üzenetére


lenan
aktív tag

lehet kisebb az obi valamivel mint a 12-35 2.8 fixen beépítve, esetleg részben összecsukhatóan és központi zárral anélkül is. Ha nem kisebb, az sem nagy baj.
Van egy lc1 a szekrényemben, majdnem tök jó méret. Annál azért kisebb lesz a vázrész feltétlenül.

(#52034) MrChris válasza |AP| (#52017) üzenetére


MrChris
nagyúr

Esetleg az ára. 300+

(#52035) |AP| válasza MrChris (#52034) üzenetére


|AP|
veterán

mivel jelenleg a Pana 12-35/2.8 önmagában is bőven 300+, így ebben semmi csavar nem lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#52036) Ijk válasza MrChris (#52034) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha a várt paraméterekkel rendelkezik akkor borítékolhatod a fél millát is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52037) |AP|


|AP|
veterán

na jó, most már tényleg fúrja az oldalam a kíváncsiság:

Ráadásul multiaspect....

[ Szerkesztve ]

(#52038) Ijk válasza |AP| (#52037) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ekkora méretben kizárt a 4/3-os érzékelő, ez bizony 1"-os lesz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52039) MrChris válasza |AP| (#52037) üzenetére


MrChris
nagyúr

megkapja a gh2 szenzorát :D
Szerintem az tonnaszám van nekik, kicsit reszeltek a vezérlésén :D és mehet a 4k

(#52040) rbalint88 válasza MrChris (#52039) üzenetére


rbalint88
addikt

Ha egy coll, ha négyharmad, én dugnám.

(#52041) jmakk válasza Ijk (#52038) üzenetére


jmakk
őstag

" exact camera size: 4.52″ x 2.6″ x 2.4″"
Azaz kb. 115 x 66 x 61 mm
Az E-M10 119 x 82 x 46, de ez ugye obi nélkül.
Szerintem nem rossz és 1 colosnak nagy lenne.

[ Szerkesztve ]

(#52042) Ijk válasza jmakk (#52041) üzenetére


Ijk
nagyúr

43-nak meg kicsi. Vagy valami nagy tubusból tol ki egy nagy zoomot, már a vázhoz mérve.
Azt hittem kiadnak egy LC-1 formavilágú, duplagyűrűs retro kompakt jaguárt. Így unalmas.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#52043) jmakk válasza |AP| (#52037) üzenetére


jmakk
őstag

Szóval multiaspect. Na akkor még nagy kérdés, hogy vajon az az ekv. 24mm az melyik képkivágásnál jön ki. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy csak 16:9-nél. :(

[ Szerkesztve ]

(#52044) |AP| válasza jmakk (#52043) üzenetére


|AP|
veterán

szerintem hétfőig felesleges nagyon találgatni... nekem már fogalmam sincs miféle szerzet lesz ez... lehet egy apró vázon egy hatalmas obi, vagy mittomén :)

(#52045) arn válasza Ijk (#52038) üzenetére


arn
félisten

ha 16:9ben 4/3, kisebb lesz a terulete :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52046) Gondwana válasza jmakk (#52043) üzenetére


Gondwana
addikt

Az a fókusztávolság (itt ekv. 24mm) oldalarányoktól függetlenül ugyanannyi multiaspectnél! Ha nem lenne multiaspect, vagy még picit kisebb is lenne a szenzora, mint az Oly E-M#-ekben, akkor lenne az ekv. 24mm-ből ekv. 25-26-27mm az oldalarányok változtatásával.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#52047) jmakk válasza |AP| (#52044) üzenetére


jmakk
őstag

Tényleg, nem veszel egy Oly 40-150/2.8-t a
GM1-re? :DDD

Gondwana: igazad van,hirtelenjében hülyeséget írtam. Vízszintesen kapsz több pixelt csupán.

[ Szerkesztve ]

(#52048) MC Pite válasza rbalint88 (#52040) üzenetére


MC Pite
veterán

:D
Így, vakon?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#52049) gorgo válasza Studi (#52032) üzenetére


gorgo
őstag

mi lesz a GX további sorsa... fotózzá' ne dumáljá'! :)
Megfigyeltem, akkora várakozás előz meg itt minden új kompaktot, hogy ihajj! De mindig fanyalgás a vége :K ezt is megfigyeltem.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#52050) |AP| válasza gorgo (#52049) üzenetére


|AP|
veterán

mert még nem hozták ki a tökéletes kompaktot, pedig annyiszor leírtuk már, hogy mi lenne az :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.