Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37301) P100 válasza Dyno (#37300) üzenetére


P100
senior tag

én a CWT-t is jobbnak tartom

Te tartod jobbnak, nem én ;)

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#37302) vzsryl válasza P100 (#37301) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Manapság egyértelműen jobb a CWT. Még pedig azért, mert az FSP csak az 500W alatti kategóriában csinál normális tápokat, viszont a CWT minden kategóriában kitesz magáért. Lásd: FSP Epsilon/Everest 600-700W és felette.

(#37303) P100: Látom nem érted, hogy mire akartam kilyukadni.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#37303) P100 válasza vzsryl (#37302) üzenetére


P100
senior tag

Jó, nekem még nem volt szükségem 400W-nál többre és szerintem csak keveseknek kell 600-700W-os táp. FSP-t én azért szeretem, mert nagyon jó minőséget ad, olcsón.

[ Szerkesztve ]

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#37304) d@minator válasza Zolás (#37299) üzenetére


d@minator
addikt

Érdekes számomra az a fotó amit jegenye77 ide betett. Nekem nem volt ugyan eddig 2 csatis VGA-m de a tápok kimenetén az ilyen csatlakozóknál nem emlékszem piros vezetékre. Három sárga, három fekete, nem?

(#37305) Qru válasza Zolás (#37299) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sokkal jobban el tudod rendezni a kábeleket ha több kábel köteg van, mintha 1 lenne.
Mint ahogy írták előttem egyesített 12V-os ága van, teljesen mindegy melyik kábelkötegre köti akkor is az egyetlen 12V-os ágról cumizza a kakaót.

#nincsbennetarcsi

(#37306) Zolás válasza Qru (#37305) üzenetére


Zolás
addikt

Az egy hosszú kábelt csak poénból dobtam be :DDD Nekem mindig azt mondták hogy mindig 2 külön ágra tegyem. Itt a fórumon is és más fórumokon is. Természetesen tévedhetek ahogy bárki más én csak azt tudom mondani amit nekem elmondtak akkor. :R
d@minator ami nekem van átalakitó azon minden kábel fekete :DDD szóval teljesen mindegy a kábelek szine csak müködjön :DDD Legalábbis szerintem :R

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#37307) nyunyu válasza Qru (#37305) üzenetére


nyunyu
félisten

Mint ahogy írták előttem egyesített 12V-os ága van, teljesen mindegy melyik kábelkötegre köti akkor is az egyetlen 12V-os ágról cumizza a kakaót.

Ez a tap elektronikaja szempontjabol valoban tokmindegy, DE a kabel szempontjabol nem.

Ha egy kabelkotegnek hasznalod a 2 csatijat, akkor a videokartya teljes aramellatasa 1 szal sarga droton fog menni, az nagyon melegedni fog, ha a tapgyarto sporolt a drot vastagsagan es/vagy tulterheled (*), akar ki is gyulladhat.
Ha 2 kimeno kabelkorbacs 1-1 csatijara kotod az adaptert, akkor felezodik a ket drot kozott a terheles, nem fognak annyira melegedni.

Ha megnezel egy PCI-E tapkabelt, nem veletlenul van 3 sarga drot benne...

*: Ha jol emlekszem, a kabelek szabvanyos vastagsaga ugy van meretezve, hogy 9A-t elbirjon, de 6A-nal tobbet nem ajanlatos atkuldeni rajta, mert melegszik.
Ha rakotsz egy 150W csucsfogyasztasu videokartyat 1 kotegre, azzal siman tulterheled a kabelt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37308) Zolás válasza nyunyu (#37307) üzenetére


Zolás
addikt

Valami hasonlóra gondoltam ém is a kábelkötegekkel kapcsolatban csak nem voltam benne biztos :R

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#37309) picur220


picur220
veterán

Sziasztok!
Szerintetek Chieftec GPS400-AA vagy FSP ATX400-PNF, esetleg Gigabyte SuperB 460W?
Segitségeteket előre is köszi! :R

(#37310) Dyno válasza picur220 (#37309) üzenetére


Dyno
veterán

Giga :K

(#37311) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
A közeljövőben tervezek venni egy Corsair HX450-es tápot (HX450 és pro82+ 425 között vaciláltam). Néhány helyen olvastam ventilátorvezérlési hibáról, hogy terhelésnél a ventilátor kissebb fordulaton jár, mint amekkora fordulatot a terhelés megkövetelne, és állítólag ezáltal a táp átlagosan 2 évig bírja, aztán tönkremegy. Ennek mennyi a valóságalapja? Vagy vegyek inkább enermax pro82+ 425w-os tápot (HX450 és pro82+ 425 között vaciláltam)? Előre is köszi a segítséget.

(#37312) Zolás válasza BK87 (#37311) üzenetére


Zolás
addikt

Milyen házba lesz? Alsó vagy felsőtápos? Jól szellőző vagy inkább zártabb?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#37313) BK87 válasza Zolás (#37312) üzenetére


BK87
senior tag

Jelenleg felső és zártabb (2x8CM venti), de még szeretnék venni egy NZXT Beta (blue edition-t [link] ) , thermaltake M9, esetleg CM Gladiator házat, de ezt még nem döntöttem el.

[ Szerkesztve ]

(#37314) vzsryl válasza BK87 (#37311) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Inkább az Enermax. Az a biztos.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#37315) marlena


marlena
csendes tag

sziasztok, lenne egy kérdésem. nézzétek el nekem, ha valami alapvető dolgot kérdeznék, de a tápok közt nem igazán vagyok otthon.

tehát két tápot ajánlottak nekem,ez az egyik: FSP 400W Everest aktív PFC tápegység, a másik pedig egy Corsair Power CX400W .
Az első kérdésem, hogy van-e különbség a nevek között gondolok itt arra,hogy a corsairt több néven is találtam, pl van ahol így szerepel:Corsair CMPSU-400CXEU és ráadásul még a kép máshogy is néz ki,mint a többi helyen. Van ennek a más elnevezésnek bármiféle oka/értelme?

A fontosabb kérdésem az lenne, hogy a kettő közül melyiket ajánljátok?
A konfig amihez venném elméletileg a következő:
ASUS M4A785-M alaplap, AMD Phenom II X2 545 dobozos Socket AM3, Sapphire Radeon HD4870 Vapor-X 1GB GDDR5 PCIExpress, 2GB 1066MHz DDR2 RAM Kingmax, 640GB Samsung HD642JJ SATAII 16MB cache winchester.

Melyik táp halkabb egyébként?Ugyanis ez számomra elég fontos szempont lenne. Húzni nem szándékozom a gépemet.
Vagy van ebben az árkategóriában (10-12e) jobb vétel szerintetek?

Köszönöm a segítséget!

(#37316) Dyno válasza marlena (#37315) üzenetére


Dyno
veterán

Ugyan olyan halkak, talán az Everest azért ajánlottabb emrt moduláris.

(#37317) Blaze71 válasza picur220 (#37309) üzenetére


Blaze71
őstag

Gigabyte. Én is cserélem a Chifiket, ahogy lesz rá lehetőségem, illetve elviszi valaki. ;]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#37318) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Sajna, pont ma tönkrement a 220V-os elosztom és nagy esély van rá, hogy a
Chieftec HPC-420-302 DF tápom is odalett. Legalábbis a táp főkapcsolójának bekapcsoláskor, sipoló hangott adott és szétszedve igen bakelitt szagú. :(((
Így már nem merem használni.

Szóval kellene venne ehhez a konfighoz egy új tápegységet .

Gigabyte GA-MA78GM-S2H,
AMD X2 240@2.8Ghz,
Arctic Cooling Freezer 64 Pro,
Geil Ultra ddr2 PC6400 800 MHz 2x1024Mb,
HIS Icooler IV HD4850/512mb ddr3,
Samsung HD160HJ + HD642JJ,
Samsung SN-S083A,

Fejlesztés nem lesz mostanság, esetleg a későbbiekben lenne egy kis tuning.
Láttam, olvastam, hogy mostanság a Gigabyte Superb 460W tápegység ( GE-R460-V1 ) a favoritt ill. a honlapján olvasni: "12cm intelligent cooling fan"

Kérdésem, hogy ez nekem is elegendő lenne ?
Mit takar az intelligent ebben az esetben ? ( pl.: szábályozza a fordulatszámát )

Esetleg ebben az árkategoriában más típus javaslat is érdekelne.
Az sem baj, ha olcsobb.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#37319) zodo válasza zodo (#37318) üzenetére


zodo
nagyúr

Esetleg, ezek még szóba jöhetnek ?

FSP 400W FSP400-60GLN Aktív PFC
Chieftec GPS-400AA-101A Dobozos 400W ATX
+ az ajánlgatott: Gigabyte Superb 460W

Melyik lenne az ésszerű választás?

(#37320) Blaze71 válasza zodo (#37318) üzenetére


Blaze71
őstag

Maradj a Gigabyte SuperB 460-nál. :K

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#37321) elfelejtette válasza zodo (#37319) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
A Giga Superb 460 az egy FSP 400-60GLN belső, amit a Gigabyte ad el saját néven, tehát a kettő közzül azt vedd, amelyik az olcsóbb.
Ezek mellett a Chifi GPS nem szóbajöhető alternatíva.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#37322) zodo válasza Blaze71 (#37320) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia!

Esetleg, (mert közben nézelődtem) az FSP Everest 400W moduláris táp ?
Azt olvastam, talán halkabb és van olyan jó, mint a Giga vagy nem ?

(#37323) zodo válasza zodo (#37322) üzenetére


zodo
nagyúr

Ezeknek a moduláris tápoknak a csatijaival nem szokott gond lenni ?
Esetleg más jellegű probléma, amire nem árt vigyázni ezeknél a tápoknál ?

Ez a FSP Everest 400W 80+ -os megtetszett és úgy vélem elég lenne az én gépemhez.

Szerk:

(#37324) Dyno Szia. Akkor ezt nyugodtam megvehetem ?

[ Szerkesztve ]

(#37324) Dyno válasza zodo (#37322) üzenetére


Dyno
veterán

Az a legjobb választás, igaz ő drágább már 3-4K-val.

(#37325) vzsryl válasza zodo (#37323) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az FSP Everest-ben található bél jobb a 400-60GLN-nél (giga superb460W), tehát nyugodtan megveheted.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#37326) zodo válasza vzsryl (#37325) üzenetére


zodo
nagyúr

A 37323-ban feltett kérdéseim miatt aggódtam csak, de ezekszerint hosszabb távon sincs semmilyen probléma, csatlakozó meghibásodás.

Köszönöm, mindenkinek a segítségeket.

(#37327) Tom19 válasza Dyno (#37324) üzenetére


Tom19
tag

Helló!

Írtam hogy ezt a tápot választottam ki: Chieftec
De találtam róla egy tesztet amiben írják hogy már közepes fordulaton is hallani lehet a hűtőjét.

Na most közben találtam egy másik tápot: Coolermaster
Leírásában a gyártó oldalán az áll hogy 17dB a hangja(min). A chieftec pedig 27dB.

Ez is jó megoldás lehet? Igaz hogy drágább valamivel, de nincs róla rossz véleményetek? Az 5870-es tesztben itt a ph-n is ez volt használva.

(#37328) Tom19 válasza Tom19 (#37327) üzenetére


Tom19
tag

Itt a Chietec leírása: [link]

Írják hogy egy műanyag szélterelő van benne, és ezért a közepes fordulaton hallható szélzaj.

(#37329) venember83 válasza Tom19 (#37327) üzenetére


venember83
nagyúr

Mindenképp jó választás ez a CM is. :K

(#37330) vzsryl válasza Tom19 (#37327) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hali!

Jó a CM is, de szvsz. nem ér meg ekkora felárat, főleg hogy a Chieftec 108W-al erősebb a 12V-os ágán, ami a legfontosabb. Egyébként a közepes fordulat idle-ben nem lesz tapasztalható, tehát csak játékok közben hangoskodna kicsit.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#37331) Blaze71 válasza vzsryl (#37330) üzenetére


Blaze71
őstag

Nekem 400 és 450-es Chifk vannak és azért alapjáraton is hangosak. Igaz, hogy inkább az a gép hangos, amelyik az íróasztalon van és elképzelhető, hogy a fiók felerősíti a hangot. A másik lent van a padlón és az alapjáraton nem zavaró.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#37332) picur220 válasza Dyno (#37310) üzenetére


picur220
veterán

Bővebben?

(#37333) venember83 válasza picur220 (#37332) üzenetére


venember83
nagyúr

Gigabyte Superb460. Chieftecnél halkabb és erősebb, PNF alig kapható, de hatásfokban és zajszintben is elveri a Superb460. Szóval ha van pénz, akkor Giga mindenképp jobban megéri.

(#37334) Tom19 válasza vzsryl (#37330) üzenetére


Tom19
tag

Na most aztán tényleg nem tudom melyik mellett döntsek.

A chieftec mellett szól hogy 5 év garancia van rá, és erősebb.
Cooler master mellett hogy halkabb

(#37335) vzsryl válasza Blaze71 (#37331) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Azok Delta beles GPS-ek, amik 65-70%-os hatásfokkal rendelkeznek, tehát jóval hangosabbak minden terhelési szinten, mint ez a kb. 80%-os hatásfokú CWT beles példány.

(#37334) Tom19: Én inkább a Chieftec-et venném, mert jobban megéri az árát, de természetesen a CM-el se nyúlsz nagyon mellé.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#37336) gyerpi


gyerpi
aktív tag

erre valaki

XFIRE : gyerpi steam:gyerpi543

(#37337) Dyno válasza gyerpi (#37257) üzenetére


Dyno
veterán

Elég lesz!

(#37338) 14adam válasza gyerpi (#37336) üzenetére


14adam
addikt

:K

(#37339) zodo


zodo
nagyúr

Urak!

Még egy kicsitt problémáznék a tápkérdésemben.

FSP 400W EVEREST 80+ -ost 13,600 -ért a Gigabyte Superb 460W-at 9.800 -ért tudnám megvásárolni, mert már holnapra szeretném a gépembe tudni az új tápegységet.

Ekkora árrésel is, inkább ajánlott vétel az Fsp a Gigához képest ?

(#37340) Zolás válasza zodo (#37339) üzenetére


Zolás
addikt

Mindkettő jó csak döntsd el megéri-e az FSP felára azt hogy levehetők a felsleges kábelek(tehát moduláris) mig a Superb fix kábelezésű.
Tehát +4k és kevesebb kábel vagy marad 4k a zsebedben és a felesleges kábeleket elgyűröd valahova :DDD

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#37341) harry válasza Zolás (#37340) üzenetére


harry
veterán

Azért a hangerő sem mindegy, úgy tudom, az FSP igen halk, míg a másikról ez nem mondható el...?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#37342) vzsryl válasza zodo (#37339) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Mindkettő FSP.
Everest 400W: 12V1@18A, 12V2@18A, összesen: 12V@30A=360W, ADDA venti, moduláris
FSP 400-60GLN: 12V1@14A, 12V2@15A, összesen: 12V@29A=348W, Yate-Loon venti, fix kábeles

Tehát az Everest egy kicsit erősebb, halkabb és moduláris is.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#37343) zodo válasza Zolás (#37340) üzenetére


zodo
nagyúr

Ok ez rendben van, hogy emiatt az Fsp-t kell vegyem. :K

Már azt is megtudtam, hogy jobb a bele és halkabb is az Fsp, de 4k-val ?
Nem az összeg a lényeg, mert az elhalálozott Chifi-met is 14k-ért vettem bő 4 éve és megérte, mert eddig kiszolgált és megvédte a gépemet annak ellenére, hogy én nem voltam hajlandó egy normális túlfeszültségvédővel is ellátott hálózati elosztót venni.

Szóval csak azért bénázok, hogy tuti jót vegyek ebben a kategóriában.

Szerk:

vzsryl & harry

Úgy látom, marad az Fsp Everest , mert senki nem mond rossz tapasztalatott róla. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#37344) Blaze71 válasza vzsryl (#37335) üzenetére


Blaze71
őstag

Igen, tudom. Csak már megvoltak a tápok, amikor a PH-ra verődtem. Az első adandó alkalommal, amikor el tudom passzolni őket normális áron, megejtem a cserét Gigabyte-ra. Nem is annyira a hangja miatt, de lényegesen modernebb.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#37345) zodo


zodo
nagyúr

Egy APC P5B-GR 5xDIN túlfeszültségvédő, elosztó-t gondoltam kiegészítés képpen a Fsp everest 400W-os tápom mellé.

Ez már megfelelő védelmet nyújthat vagy tudnátok ajánlani egy jobb típust kb. ebben az ( 5K ) árkategoriában kapható?

(#37346) Zolás válasza zodo (#37343) üzenetére


Zolás
addikt

Tuti jól jársz mindkettővel. Én is az evrestre szavazok már csak a modularitás miatt is. 3-4 évig ez is simán elmegy és a modularitás eléggé "élvezhető" funkció pláne ennyi időre előre gondolva.
Nem rossz a másik sem de ha meg tudod venni az everestet akkor azt.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#37347) zodo válasza Zolás (#37346) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm, ezt a kérdést rendeztük. Marad az everest. :)

Most a (#37345)-re keresném a megoldást, ötleteket.

(#37348) Dyno válasza zodo (#37347) üzenetére


Dyno
veterán

MEgfelelő védelmet nyújt, én sima Auchanos fehér elosztót használok, a táp úgyis megvédi a gépem, ha meg villámcsapás van, akkor már akármilyen elosztód lehet, tutira megy minden az örökbitmezőkre.

(#37349) harry válasza zodo (#37347) üzenetére


harry
veterán

Hát én 5k-t nem adnék ilyenért (csak a gép miatt), ha rendes tápot veszek, az úgyis megvédi a gépet - vagy akkor azt a pár ezrest inkább még a tápra áldoznám (de szerintem nem kell, 13-16k körül már megfelelőek vannak).
Ha mást is kötsz rá, akkor esetleg, bár azoknak meg nem tudom mennyire fontos/lényeges egy ilyen... monitor, hangfal, stb.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#37350) zodo válasza harry (#37349) üzenetére


zodo
nagyúr

Igen, álltalában egy helyre szoktam csatlakoztatni a Monitort, pc-t, modemet, routert, stereo erősítő, + jellenleg egy minidisc és egy 40W kislámpa is egy helyről táplálkozik.

Az előző elosztómon lévő ( villágítós "busz leszállásjelző" kapcsolós ) kapcsolójának az egyik tengelye letört és így vitte el a hű chifi tápomat.
Akkor vegyek símán egy olyan elosztót aminek nincs kapcsolója és kész ?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.