Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37701) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
Karácsonyra új táppal akarom meglepni magam,illetve a gépemet.
A mostani FSP 400PNF helyett mit ajánlotok?
Szempontok:8 pines EPS csati a procinak,halk ventillátor,PCI-E csati(k),harisnyázott kábelek.
A keret 15,de inkább 12K.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Üdv: Balázs

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#37702) 14adam válasza gooool (#37701) üzenetére


14adam
addikt

Corsair Cx 400.Sajnos csak 1 pci-e csatija van,de átalakítóval meglehet oldani,hogy 2 legyen

[ Szerkesztve ]

(#37703) gooool válasza 14adam (#37702) üzenetére


gooool
őstag

Mindjárt utána nézek,de s neve alapján jónak tűnik.az 1 Pci-e csati nem gond,a HD4830-nak úgyis csak 1 kell,a mostani HD5xxx Radeonok többsége is elvan egy 6pines csatiról,szal nem gond. :)
Kösz! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#37704) szakalistvan válasza BBrigi (#37700) üzenetére


szakalistvan
senior tag

FSP 350 PNF ilyen beszerelve.Hova nem fér ez be?:)

Túl nagy lett a kép :N
[link]

[ Szerkesztve ]

(#37705) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali, na megvan az Everest 400-as tápom.

Tetszetős darab hangja semmi. :C

Lehet marhaságokat kérdezek, de miért van az hogy több csatlakozó ajzat van rajta mint amennyi kábel jár hozzá ? :F

Mindegy hogy melyikhez csatakoztatom a kábelt vagy van valami bevett szokás?

A VGA-nél lenne a kérdésem.
A VGA-ra 2 db 6 Pin csatlakozót kell tenni.
Az egyik 6 pin-es csatlakozó az ami fixen be volt kötve a tápba a másik meg az egyik kék moduláris csatlakozó lett ami 6+2Pin-es.

Jól csináltam? Nagyon nem rondhattam el mert itt írok.

(#37706) vzsryl válasza BBrigi (#37700) üzenetére


vzsryl
nagyúr

ATX házba passzolnia a kell az ATX tápnak. Ez egy szabvány. Nem értem mi a probléma.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#37707) abdulka1


abdulka1
őstag

Beépítettem az új AC 550R-t. Ajánlom mindenkinek aki csendes gépet akar és nem tuningőrült.
Már csak a HDD ad ki hangot a masinából, de ezt is próbálom orvosolni. :D

Még egyszer köszönöm a segítségeteket :R

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#37708) abdulka1


abdulka1
őstag

Lemaradt kinek köszönöm: Dyno, vzsryl. :R

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#37709) d@minator válasza abdulka1 (#37707) üzenetére


d@minator
addikt

Most cseréltem a Samsung F1-et egy F3-ra. Ez még halkabb de nem is ezért cseréltem hanem, mert kellett az 1Tera. Nekem is csak ez "hallatszik". Ami aggaszt az a CX400. Kívül van a házon így most kussba van de nyáron hangos lesz. Gondolkodok egy új AC550-ben vagy egy használt Enermax Pro 425-ön. De majd még elválik. Egy alsótápos házat mindenképpen szeretnék venni hátha akkor nem kell tápot cserélni.

(#37710) abdulka1 válasza d@minator (#37709) üzenetére


abdulka1
őstag

Ha alsótápos házba tervezed az "AC"-t , előtte méricskélj majd egy kicsit(amennyiben szükség van rá szólj, megmérem a csatlakozók max távolságát) mert a kábelek hosszán spóroltak. A SATA csatikat viszont el kellett tekernem mert fordítva vannak szerelve. Így viszont ideális egy alsó tápos házba.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#37711) Zsolti1987


Zsolti1987
aktív tag

Sziasztok segítségeteket szeretném kérni, hogy az alábbi géphez milyen táp való?

Core i5-750, nvidia 9800gt, gigabyte P55-ud3 lap, Samsung 500gb, meg egy dvdíró, és a ház oldalán egy 22-es venti, elől meg 12-es.

Most egy LC Power 550w-os PFC-s van, de egy másik topicban írták h jó lenne cserélni, mit javasoltok, ami ehhez a konfighoz tuti?

(#37712) 14adam válasza Zsolti1987 (#37711) üzenetére


14adam
addikt

Fsp Everest 500,és akkor tuning is belefér bőségesen.Vagy Corsair hx vagy vx 450.Esetleg Gigabyte superb 460

(#37713) banderasz77


banderasz77
addikt

Ez a táp elég lenne egy HD4890 és egy Phenom II X2 550BE alapon kihajtására?
chieftec gps-350fb-101

(#37714) 14adam válasza banderasz77 (#37713) üzenetére


14adam
addikt

Elvileg elég,kösd rá és megtudod.Találtam egy olyan táblázatot ahol azt írják,hogy összesen 348w-t tud leadni 12-es ágon,de ez hülyeség szerintem :U

[ Szerkesztve ]

(#37715) Blaze71


Blaze71
őstag

Sziasztok!

Megérkezett tegnap a Gigabyte SuperB 460-as táp. Nos, szó volt róla, hogy ha tényleg modernebb, jobb, mint a Chieftech 400-as tápja, akkor lecserélem. Elvileg mindegy, hogy havernak melyikkel rakom össze a gépet. Viszont vannak kétségeim. A Gigabyte függetlenül attól, hogy mindenhol azt hallom, hogy jó cucc, de olyan gagyinak néz ki a Chieftech mellett. Rövidek és rendezetlenek a kábelek, a csatlakozók olyanok, mint amit a Codegenen látni, stb... Míg a Chifi csatlakozói robosztusak, kábelek elérnek mindenhová, van belölük bőven, csak a SATA kevés. Valahogy olyan érzésem van, hogy minőségibb, de ez lehet, hogy csak a felszín. Szét nem szedem egyiket sem, de a Gigabyte tápban alig van valami a Chieftech táphoz képest. Persze ez lehet azért, mert a Gigabyte modernebb. Ennek ellenére kipróbáltam a Gigabyte tápot és elgedett vagyok a hangjával, mert ugye nem nagyon hallom. Nem is melegszik, bár annyira nem hajtottam meg. Majd rábízom a gyerekre a hajtást a Forma-1 időmérő után. :D

Összességében azt mondanám, hogy jól működik, csak olyan kis egyszerűnek néz ki. Mit tegyek? Melyik maradjon? Chifi, vagy Giga?

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#37716) Zsolti1987 válasza 14adam (#37712) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Meg később majd ha sok pénzem lesz, lehet h quadro kártyák lesznek a gépben.

(#37717) Zsolti1987 válasza 14adam (#37712) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

És akkor ez jó is lenne nekm, igaz:

Fsp Everest 500W Active PFC Mod. 2év gari kb 15ezer pénz

És ebbe már szabályozza a venti fordulatát pwm-el?

(#37718) Dyno válasza Blaze71 (#37715) üzenetére


Dyno
veterán

Igen egyszerű barátnőmnek ilyene van, egyszerű de jó táp, anyag azért kevés benne emrt jó 10%-al magasabb hatásfoka van mint a Csifinek....Kábelekre emg csak annyit hogy van raíjta elég csupán rövidek.

(#37717) Zsolti1987: Igen saját maga szabáélyózza a venti sebességét.

(#37719) 14adam válasza Zsolti1987 (#37716) üzenetére


14adam
addikt

hát,pl két darab Fx 5800-as quadrot már nem vinne el :U

(#37720) Blaze71 válasza Dyno (#37718) üzenetére


Blaze71
őstag

Valami hasonlóra gondoltam. Nem rossz, mert tényleg tette a dolgát szépen csendben és a kábelek addíg, amíg nem kell 2 PCI-E tápcsati, addíg elegek lesznek. Csak a Chifi valahogy robosztrusabbnak tűnik. Da akkor megy a háztól. Végülis a 450-es Chifi így is megmarad és ha ez a Giga kevés lenne mégis, akkor cserélünk tápot a nejemmel. Neki csak Sims 2-3-hoz kell a gép, az meg nem annyira hardver igényes.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#37721) poga


poga
csendes tag

üdv!

konfig:
proci: AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3 BOX Black Edition
proci hűtő: COOLERMASTER Hyper 212 Plus
alaplap: GIGABYTE GA-MA770T-UD3P
videokártya: SAPPHIRE HD4850 1GB GDDR3
ram: GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL7 KIT
ház: COOLERMASTER RC-690-KKN1-GP
hdd: samsung 500GB
meghajtó: LG dvd-író (típusát nem tudom)

ezek közül a tápok közül melyiket ajánljátok ( a ház alsótápos-->hosszu (kb 50cm) kábelek kellenek)??

ARCTIC COOLING Fusion 550R <--------ezt nem biztos h be tudom szerezni
FSP everest 400w
corsair cx400
corsair vx450
gigabyte 460w

[ Szerkesztve ]

(#37722) 14adam válasza Blaze71 (#37715) üzenetére


14adam
addikt

nem a külső a lényeg,hanem ami belül van :)

(#37723) Blaze71 válasza 14adam (#37722) üzenetére


Blaze71
őstag

Ez igaz. Nem is annyira a külsőn lepődtem meg, hanem a molex csatik minőségén. Tisztára, mint egy Codegen. A Chifin azért ez a dolog elég extra a Gigához képest.

Szerk: No, meg hiába van rajta 4 SATA, ha 5 centire teszik őket egymástól és kettő erre, kettő meg arra áll. 3 winyóhoz már így is kell molex-SATA átalakító. :U

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#37724) CptMisi válasza BBrigi (#37700) üzenetére


CptMisi
őstag

itt van olyan, amit linkeltél

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#37725) CptMisi


CptMisi
őstag

Üdv!
kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok: phenom 2 x3 720BE, 4Gb DDR3, 5770vga, hdd, ventik stb--->milyen tápot ajánlanátok?
múltkor azt mondták(itt), hogy FSP Evereset 400, vagy egy Corsair 400as.
ezekkel akkor működne a dolog?
én inkább 500w-osra gondoltam, hogy ha valamit fejlesztenék menet közben, akkor is bőven elég legyen...egy everest 500as elég lenne, nem?
:R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#37726) vzsryl válasza CptMisi (#37725) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Üdv!

A Phenom II 720 95W-os TDP-be tartozik, a HD5770 pedig 108W-ot eszik, a gép többi rész pedig max 50W. Tehát 200-250W-os fogyasztás várható, amihez az említett 400W-os tápok bőven elegendőek. Ha betennél egy HD5870-es csúcs VGA-t, akkor is max. 50W-al nőne a fogyasztás. Egyedül akkor lehet szükséged az 500-as Everestre, ha HD5770 CF-ben gondolkodsz.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#37727) Zsolti1987 válasza 14adam (#37719) üzenetére


Zsolti1987
aktív tag

Hát azért nem 5800asokra gondoltam, az picit drága lenne nekem most.
Neked már volt amúgy quadro kártyád?
Mert én 512mb-osokban gondolkodom pl fx 580, hogy azok mennyivel tudhatnak többet,(vagy tudnak-e annyit) ha csak a cad alkalmazásokat nézzük, mint a mostani 9800gt-m 1gb rammal?

(#37728) lsc


lsc
nagyúr

Egy érdekes cikk .

Az élet kegyetlen .

(#37729) CptMisi válasza vzsryl (#37726) üzenetére


CptMisi
őstag

ok, akkor bőven elég lesz ez a táp :R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#37730) 14adam válasza Zsolti1987 (#37727) üzenetére


14adam
addikt

sajnos még nemvolt,de letesztelnék egyet :)

(#37731) pethiee


pethiee
csendes tag

srácok megvettem a gigabyte superb 460w-os tápot de aztkell mondjam jóval hangosabb najó annyira nem de hangosabb a Mercury 400w-os tápomtól. ezenkívül nemfedeztem fel különbséget a kettő között:D a mercury táp kb 5 éves.

(#37732) 14adam válasza pethiee (#37731) üzenetére


14adam
addikt

Akkor szed szét(nem ajánlom,ugrik a gari)Sokkal több védelem van benne,sokkal biztonságosabb,és sokkal több csatija van.
Amikor a mercury felrobbana,és meghalnának a gépbe a dolgok,akkor a Giga esetleg csak leál,és még minden megmarad a gépben.
Kb ennyi a különbség,meg a hangja amit írtál,de szerintem a Giga halkabb mint a mercury(halottam már mind2-t)...Lehet,hogy csak egy selejtes példányt fogdál ki

(#37733) Free04


Free04
tag

CPU: I7
VGA: 4890
RAM: 4x2Gb
HDD: 2x1Tb
ODD: 2db
4-6db venti
tv,-hangkártya.

Milyen táp kellene ehhez,ami viszonylag halk és minimum 3 évig rendesen működik?
Nem lesz több vga-s renszer és tuning is csak finoman,alapfeszen ha alapon nem lesz elég a cpu.
20k körül gondoltam valamit,de ha olyan a helyzet,akkor lehet több is(vagy épp kevesebb)

[ Szerkesztve ]

(#37734) vzsryl válasza Free04 (#37733) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Enermax PRO82+ 425W.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#37735) 14adam válasza Free04 (#37733) üzenetére


14adam
addikt

Vagy Fsp Everest 400 de néhány + k-ért érdemesebb 500-asat venni.Aszem 3k-val drágább

(#37736) vzsryl válasza 14adam (#37735) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem értem mi szükség lenne az 500-asra. Max a procinak kellhet több kraft, de mivel 18A-esek a 12V-os elágazásai, ezért nem lehet vele sokra menni, csak egy ágról fogyaszt. A VGA-nak meg bőven elég az Enermax 19A-e, nincs szükség az Everest +1 12V-os ágára. :R

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#37737) Zolás


Zolás
addikt

[link] megkérném az urakat olvassák el szakmailag ezt az írást mivel problémás FSP tápról van benne szó.
Csak azért kérem hogy ennek fényében még mindig ajánlahtó-e az fsp350pnf és egyéb fsp tápok :R .

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#37738) 14adam válasza vzsryl (#37736) üzenetére


14adam
addikt

Azért irtam,mert az +3k-ért nemsok.De nagyon jogos amit írtál :K

Zolás:Most értem pont a végére.Megkéne kérdezni Dydi-től,hogy érinti-e.Mindjárt szétszedem a 300-as Pnf-emet,megnézni milyen kondi van benne :)

[ Szerkesztve ]

(#37739) lsc válasza Zolás (#37737) üzenetére


lsc
nagyúr

Vót má.

Az élet kegyetlen .

(#37740) Zolás válasza lsc (#37739) üzenetére


Zolás
addikt

Ne haragudj nem is néztem hogy volt-e már. :R
Igy viszont minden szaki figyelmét felkelti. Legalábbis remélem.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#37741) Membrán


Membrán
tag

Sziasztok!

Alsó tápos házba keresek tápegységet 400 - 450 W körül, 20k alatt.
Phenom II X4 955 proci és majd egy Readon 5850 lesz a konfig.
Visszaolvastam a fórumban, csak nem tudom, hogy melyik lenne megfelelő
mind minőségben és kábelhosszban egyaránt.

ENERMAX ECO80+ 400W elég szimpatikus nekem, csak nem találtam róla véleményeket.

(#37742) gooool válasza Membrán (#37741) üzenetére


gooool
őstag

Helló!
Én egy Corsair HX450-et ajánlanék.Benne van a 20K-s keretben,hosszúak a kábelei,halk,bivaly erős és még moduláris is.
Sztem más nem kell.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#37743) Dyno válasza Zolás (#37737) üzenetére


Dyno
veterán

Miről volt szó a logout bejegyzésben?GLN tápokról és nem az összes éríntett PNF-nek nem sok köze van hozzá főleg hogy a pnf ppfc-s.

(#37744) Membrán válasza gooool (#37742) üzenetére


Membrán
tag

Köszönöm!

Itt viszont szeretnék rákérdezni a VX és a HX széria különbözőségeire.
Mindegyik 450W-os, az áruk is hasonló. VX egy ezressel olcsóbb.

(#37745) Dyno válasza Membrán (#37744) üzenetére


Dyno
veterán

VX nem moduláris, HX moduláris lecsatlakoztathatóak a kábelei.

(#37746) Membrán


Membrán
tag

Egy tesztet olvasok a Corsair VX táp-ról.
http://www.techpowerup.com/reviews/Corsair/VX_450W/1.html
Elég jókat írnak róla.
•High quality Japanese capacitors provide uncompromised performance and reliability.
Ez a mondat mennyire állja meg a helyét?
A japán kondik ennyire tartósak?

Negatívumként emelik ki, hogy ez nem moduláris. Ez ezek szerint már megoldótt a HX-el.
Innentől kezdve nincs is hozzá negatívum a tesztelők szerint.

Moduláris tápokkal szokott gond lenni?
Gondolok itt a plusz csatlakozókra. Érintkezés, miegymás.

[ Szerkesztve ]

(#37747) vzsryl válasza Membrán (#37746) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Igen, a japán kondik jók.
Annyi negatívumot lehet mondani, hogy a ventiszabályozása nem tökéletes, tehát kevésbé szellőző házba nem túlzottan ajánlott a használata, mert megsütheti magát.
A moduláris tápokkal a modularitás miatt biztos, hogy nem szokott gond lenni.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#37748) Membrán válasza vzsryl (#37747) üzenetére


Membrán
tag

Alsó tápos házba kerülne, talán nem lenne gond az alacsony ventilátor fordulatszám.

Az olcsóbb Enermax tápokról tudsz véleményt mondani?

ENERMAX ECO80+ 400W először ezt néztem ki. Ez gyakorlatilag egy árban van a Corsairrel.

(#37749) vzsryl válasza Membrán (#37748) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Olyan házban biztosan nem lenne problémája.

Az ECO80+ is természetesen nagyon jó minőségű, mint a többi Enermax táp, továbbá a 12V-os ága ennek is nagyon erős, 384W. De a 45cm-es kábelei kevesek lehetnek egy alsó tápos házban.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#37750) Zolás válasza Dyno (#37743) üzenetére


Zolás
addikt

Vazze most én értek hozzá vagy te? Azért raktam be ide kérdésnek mert nem értek hozzá ilyen szinten. :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.