Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36101) qad válasza Dyno (#36096) üzenetére


qad
senior tag

[link]
Ezt dobja ki az OCCT a végén és remélem nem igazolódik be a szörnyű gyanúm. Hát a hanggal nincsen gond.
Meg tudom számolni 1 kezemen hányszor hallottam a táp hangját. Jól szellőzik a házam + víz van mindenhol a tápot és a memót kivíve.

(#36102) d@minator válasza szumo (#36097) üzenetére


d@minator
addikt

A CF miatt ez zsebbenyúlós lesz. Corsair VX550, CM Silent Power M500, FSP Everest 500W. Sajna az olcsó tápok 12V-on csak annyit tudnak, mint a tiéd.

(#36103) szumo válasza d@minator (#36102) üzenetére


szumo
senior tag

Igen én is ettől tartok.
Pedig meg vagyok elégedve a tápommal, csak így használhatatlan úgymond.
Utána nézek a ajánlott tápoknak, hogy mi is lenne a megfelelő számomra.
Addig meg kiveszem a CF-et.

SZERK.:
Az FSP Epsilon sorozatáról mi a vélemény?

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#36104) C$igu$sz


C$igu$sz
csendes tag

haliho minenkinek azt szeretnám meg tudni hogy elég-e a vga váltáshoz egy fsp 350 tápocska???

GIGABYTE GA-G31M-S2L,
Intel Pentium Dual-Core E5200,
Samsung SpinPoint F1 320G,
A-Data Vitesta DIMM Kit 2048MB DDR2,
GeForce 7800GTX 256MB DDR3 TV/DVI, >>>>> ezt szeretném egy hd 4650 re cserélni
Pioneer DVR-115D DVD író,

(#36105) 14adam válasza C$igu$sz (#36104) üzenetére


14adam
addikt

Igen :K

(#36106) C$igu$sz válasza 14adam (#36105) üzenetére


C$igu$sz
csendes tag

akkor csere lesz, köszi a válszt.

(#36107) Dyno válasza qad (#36098) üzenetére


Dyno
veterán

Ez ram, én legalább is azzal probálkoznék elöször.......

(#36108) Chaser válasza C$igu$sz (#36104) üzenetére


Chaser
titán

A 4650 felét vagy kevesebbet fog fogyasztani a 78gtx-hez képest, bár nem tudom mét cseréled ilyenre, de biztos megvan rá az okod:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36109) qad válasza Dyno (#36107) üzenetére


qad
senior tag

Hát lehet hogy megadta magát a ram-om. Kisírok valakitől valami teszt ramot , Thx

(#36110) Dyingsoul válasza Chaser (#36092) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nem mintha nem biznék meg benned de akkor inkább chesternél egy új FSP 400W ATX-400PNF Passive PFC-t veszek 200ft-val drágábban ;) és az vadi új, garival

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#36111) slayerenkala


slayerenkala
tag

Üdv!
Olvastam régebben egy olyat hogy az a legjobb hogyha a tápot ki is használja a rendszer, szóval nemjó az hogy ha van pl egy jó minőségű 800w-os tápod egy 200w-ot fogyasztó rendszerhez, ahoz sokkal jobb egy 400-az fsp pl... ebben van valami igazság?:D

Az én rendszerem.
asrock a780gxh/128m
phenom II x3 720 1.35v
ati radeon 4870
hitachi 500gb
kingmax 2gb 1066mhz
soundblaster audigy 2
hyper tx 3 cpu hűtő
2 venti
1db optika

Ehez egy 460-as gigabyte superb, vagy egy 700-as hipro lenne jobb?

(#36112) 14adam válasza slayerenkala (#36111) üzenetére


14adam
addikt

Így igaz,jobb a kisebb táp mert magasabb hatásfokon tud üzemelni és ezért kevesebb lesz a villanyszámla is

Gigabyte Superb 460 tökéletes választás :K Ha hangra mész akkor Corsair Vx 450-t vegyél

(#36113) slayerenkala válasza 14adam (#36112) üzenetére


slayerenkala
tag

Értem, akkor ezekszerint jót olvastam :DDD
És ez a rendszer TERHELVE nem halladja meg a superb 460 képességeit?
Úgy értem hogy ha indul is a cucc és nem kapcsol ki a gép, akkor bírja-e jópár évig :U
Amúgy köszi a választ.

(#36114) 14adam válasza slayerenkala (#36113) üzenetére


14adam
addikt

Jólesz a Giga.Leterheled 3dmark-al a gépet,vagy egyéb olyan progikkal amik kihajtják a gépet,és ha nemkapcsol ki akkor tökéletes választás,de nemfog kikapcsolni

(#36115) sziking00


sziking00
csendes tag

üdv
hirdet egy srác egy fsp pnf 400 as tápot és ezt irta nemtom van ilyen hogy gyengébb meg erösebb?
Egy hibátlanul működő halk (12-es venti) minőségi FSP táp. Pontos típus: FSP 400PNF (nem crg,nem pnr...és egyéb gyengébb minőség). Számlás garancialevéllel eladó.
FSP 400PNF
6000Ft-ra gondoltam árban.Új ára ennek a típusnak 10ezer körül (ami valóban ez, ugyanezen a néven adnak olcsóbbat,de az csak helyszínen derül ki,hogy egy gyengébb típusról van szó--pl crg).Pesten átvehető megbeszélt időben.
Garancia 10-11 hónap,ha jól rémlik (VISION COMPUTER),2008-as vásárlás 2 év garanciával.Természetesen adom a táppal együtt.

(#36116) Dyno válasza sziking00 (#36115) üzenetére


Dyno
veterán

Ha PNF van rá írva akkor nem lehet vele gond, amúgy részletes leírás első hsz.-be levan írva.

(#36117) Skelemaki


Skelemaki
csendes tag

Na, megjött az Enermaxom, köszönöm szépen a segítségeteket Dyno és elfelejtette, tényleg nagyon jó a táp, halk, és mindenhonnan süt, hogy minőségi darab, megérte a pénzét. Remélem tényleg sokáig kitart. :)

(#36118) d@minator válasza szumo (#36103) üzenetére


d@minator
addikt

Az FSP Epsilon nem a legjobban sikerült széria. Az FSP is elkezdett spórolni.

Tudja valaki, hogy a Giga Suberb 460-as, miért olcsóbb, mint egy FSP400-60GLN?

(#36119) Chaser válasza Dyingsoul (#36110) üzenetére


Chaser
titán

Enyémnek előnye vele szemben: hallkabb, sokkal jobb hatásfok, vga csati, hátránya bolti gar nincs, amúgy nagyon jó kis táp a 400-PNF, rosszul azzal se jársz:)

d@minator: Nyilván a GB nagytételben felvásárolja az eletronikát s olcsóbban tudja adni, meg az is lehet nálunk csak ilyen drága a GLN.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36120) Dyno válasza d@minator (#36118) üzenetére


Dyno
veterán

Epsilonnal sincsen baj, mert ugyan az mint az Everest, leginkább a régiek a problémásak, de ott is inkább 700W-osok fölött akad probléma.

Maiak pedig amik 80,80+-os típus jelzéssel kaphatók kimondottan jók, de szívem szerint csak az 5-600W-s típusig ajánlom, de leginkább csak a 400és 500W.os típust, de ez a kettő best buy, mert olcsó, moduláris, halk, erős és jólnézzki.

[ Szerkesztve ]

(#36121) Chaser válasza Dyno (#36120) üzenetére


Chaser
titán

1et értek :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36122) moli.hu


moli.hu
őstag

sracok, az elektronikaban mennyi a feszultseg-tolerancia, tehat az elteres szazalekban a nevleges es a maximalis megengedett kozott? altalaban, tapegysegeknel, usb portnal.
koszonom!

(#36123) d@minator válasza Dyno (#36120) üzenetére


d@minator
addikt

A 600W-os fesszabályozója gyengébb. Főleg hirtelen teljesítmény változáskor nem úgy viselkedik ahogy kellene. Egy másik tesztben a 12V esett a tűrés alá 18A/ág terhelésnél. A nagyobb Epsilonok szintén problémásak. A 4-500W körüliekről nem találtam normális tesztet.
Ettől függetlenül biztos megbízható ha az számítana inkább ezt venném, mint egy a Corsairt más szempontokat nézve ennyiért nem ezt venném. Az olcsót és modulárist gondolom az Everestre értetted. (Halk? Nézőpont kérdése :) )
Chaser: ez megnyugtató, hogy nem spóroltak ki belőle semmit

(#36124) icecave


icecave
nagyúr

Gondoltam, ma letesztelem, hogy hangosodik-e a tápom terhelés mellett,de rájöttem, hogy a mostani gépem nem is tudja még csak kicsit sem megizzasztani. A másik dolog, hogy a vga ventije úgy süvít, hogy amúgy sem tudnám meghallgatni. :D

(#36125) Dyno válasza d@minator (#36123) üzenetére


Dyno
veterán

A 600W-os fesszabályozója gyengébb. Főleg hirtelen teljesítmény változáskor nem úgy viselkedik ahogy kellene. Egy másik tesztben a 12V esett a tűrés alá 18A/ág terhelésnél. A nagyobb Epsilonok szintén problémásak.

Talán ezért került bele már vagy jó fél éve az első hozzászólásba.De leginkább azért gyenge a feszszabályzó emrt az 500-asé van benne, sőt igazából ez a baja az 500 fölöttiekkel, mert mindegyikbe van valami lényeges ami emgmaradt a kisebb típusból, ennek köszönhetően instabilak.

A 4-500W körüliekről nem találtam normális tesztet.

Még itt PH-n is van róluk,azt hiszem Epsilonról is meg Everestről is az újjakról biztosan, de a régebbiek is voltak ha jól emlékszem, és jól vizsgásztak az új 80+-os 4-500W-os Epsilonok/Everestek egyaránt, csak a nagyobb típusok rosszra vizsgázása miatt nem kaptak ajánlott minősítést.

Az olcsót és modulárist gondolom az Everestre értetted.

Hát mivel az Everest a moduláris Epsilon.

(Halk? Nézőpont kérdése :) )

Végülis, akinek ez már hangos, akkor annak már illik feljebb nézelődni, az árához képest nagyonis halk, oké CX400 halkabb, na de mennyivel?!Annyival ami már tényleg csak néma vizes gépnél hallatszik meg, ilyen esetben feljebb leírtam mi a véleményem.....

Ettől függetlenül biztos megbízható ha az számítana inkább ezt venném, mint egy a Corsairt más szempontokat nézve ennyiért nem ezt venném.

Ez alatt nem tudom mit értettél, de sajnos a Corsairekkel is egyre többeknek vannak kételyei, szóval megbízhatóságban, de őket tegyük példaként.
De itt kiemelem hogy nem tudom hoyg erre gondoltál is, én igy értelmeztem a dolgot, szóval ha másra gondoltál előre is elnézést a félreértelmezésért.

[ Szerkesztve ]

(#36126) Henk


Henk
veterán

Van egy Corsair HX620-am.Hallott már valaki olyanról,hogy ez a típus cicereg vagy sipol?Illetve nem biztos,hogy a táp csinálja,de erre gyanakszom,bár az is lehet,hogy a vga. :U
Pl.mikor egy filmet elindítok akkor csinálja,de olyan is van,hogy nem folyamatosan hanem szakaszosan produkálja.Ez amúgy normális?
Néztem egy Enermax modu82+ 625W-ot.Ez a táp milyen a mostanihoz képest?Gondolok itt első sorban hang és teljesítményre.Főleg,hogy jó 10k-val drágább.Ehhez ki gyártja a belsejét,12V-os ággal hogyan áll?

[ Szerkesztve ]

(#36127) d@minator válasza Dyno (#36125) üzenetére


d@minator
addikt

:) A 36120-ban az Epsilonról írtál a végére meg odaírtad, hogy olcsó, halk, moduláris. :U Lehet, hogy az Everestre gondoltál csak a megfogalmazás nem volt szerencsés?
Azt írod benne, hogy nincs velük baj, a 36125-ben meg azt, hogy van. :U

A végét jól vetted ki. Én megbízható de nem tökéletes tápnak tartom az Epsilont. Otthonra 20-23k-ért csak akkor venném ha a megbízhatóság lenne az egyetlen szempont.
Láttam egy görbét amin 1000 fölött indult a ventije. Nem gyári (halk!) léghűtések 600-800 között pörögnek. Terhelés alatt! Szóval...
Az Everesttel meg nincs bajom a #36102-ben ajánlottam is. Jó táp jó áron.
Ja és továbbra sem találok 4-500W-os Epsilon tesztet majd holnap még keresem. :) Most megyek aludni... :)

Henk: Az Enermax gyártja a belsejét. Egyedi ventilátora van és egyedi ventivezérlése. Minőségi alkatrészekből áll, mindenféle védelemmel. Nekem csak 425W-os volt a húzott Q6600-hoz. Terhelve 500-at forgott a ventije. Szóval "hangtalan". Abba nem vagyok biztos, hogy a panzerboxban halkabb lesz, mint a mostani tápod, de nagyon jó minőség. Egy ágon 25A-t tud, ez elég az i7 agyonfeszeléséhez. :D

(#36128) Devid_81 válasza Henk (#36126) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Lehet tap, lehet alaplap, lehet VGA is.
Szedd le a tapcsatlakozokat az alaplaprol, mindenrol, inditsd be a tapot powergood-al es hallgasd meg terheletlenul mit csinal, majd mehetsz agankent valami terhelessel es akkor is halgasd meg mit csinal...ciripeles nem problema, nem hiba, csak zavaro...egy kis pillanatragaszto megoldhatja azt a laza tekercset ami tucskot jatszik :)

...

(#36129) Dyno válasza d@minator (#36127) üzenetére


Dyno
veterán

Igaz ez 600W-os Epsilon.

Lehet, hogy az Everestre gondoltál csak a megfogalmazás nem volt szerencsés?

Everestre gondoltam, mert fentebb még írtam is hogy ugyan az az mint az epsilon csak moduláris kiadásban, nálam egyértelmű volta dolog, akkor nálad nem ezért elnézést.

Azt írod benne, hogy nincs velük baj, a 36125-ben meg azt, hogy van.

De van velük, igazából nem értem itt mit ragadtál ki, fél éve kábé hogy ajánljuk az Everestet, de csak is 500W-ig, Epsilonról azért nincs konkrét ajánlás mert, drágább mint az Everest érthetetlen miért de az, és ritkább is, mindenhol inkáb a régebbi típusokat nyomják, azokat a mai mellett pedig már nem érdemes megvenni.
Szvsz 1hsz.-be is benne van a konkrétum, most is leaírtam elöbb is kétszer, nem tudom mit értettél félre :(

(#36130) Chaser válasza Dyno (#36125) üzenetére


Chaser
titán

Nálam volt 400cx, epsilon 500, 600, megnyugtatok mindenkit, a corsair volt a hangosabb, igaz nem maga a venti, hanem erős szézaj hallatszik belőle már cc 40-50W terhelésnél is, ezzel szemben az epsilonban volt hogy leállt a venti is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36131) ZBO


ZBO
tag

Üdv!
Mit tudnátok mondani a Termaltake tápokról?
Pl. EVO Blue W0306RE 550W vagy
W0142RED PurePower RX 500W tipusokról? Max ennyit áldoznék rá (20K)
Ez nem az erős oldala a gyártónak? Nem nagyon írtok róla.

(#36132) MZsoltee válasza ZBO (#36131) üzenetére


MZsoltee
veterán

A konfigodba nagyon sok az 500-550W ezért a pénzért FSP Everest 400W vagy CORSAIR VX450W esetleg CORSAIR PSU-450HX.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#36133) Chaser válasza ZBO (#36131) üzenetére


Chaser
titán

Úgy tudom a TT elég vegyes belsővel szereli a tápjait, ezért nem is esik róla szó, hasonló árért jobbat vehetsz. Ha már 20k-t rászánsz, corsair 450hx, modu, halk, 82+ hatásfok. Vagy jóval olcsóbban Everest 4/500, ez is modu és halk, nagy hatásfokkal.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36134) total90


total90
veterán

Hello!

Nem rég érdeklődtem itt, hogy milyen tápot ajánlatok a konfigomhoz és az FSP Everest 500W mellett döntöttem akkor, mert akkora keretem volt rá. Már majdnem megvettem, de dőlt egy kis lé még és úgy gondoltam benevezek egy komolyabb tápra. Qru Logout-os tesztében a Corsair TX650-ről csupa jót olvastam. Tetszik az a táp és árban épp belefér (max 30000 forint), de mi a különbség a TX, VX és a HX tápok között a Corsair tápoknál? Pl. egy VX 550-en is, vagy egy HX 520 M is ugyanúgy bírná a tuningot, mint a TX650? A konfigom az adatlapomon láthatjátok... de hamarosan bővülni fog egy 2TB-os vinyóval, meg egy GTX275-ös graf. kártyával.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#36135) ZBO válasza MZsoltee (#36132) üzenetére


ZBO
tag

Eladó lesz az egész konfig, azért kell egy kicsit erősebb+VGA táp csatlakozó.

(#36136) acidum


acidum
csendes tag

Sziasztok!

Hamarosan új gépet szeretnék venni, egy jó árú megbízható tápot keresek hozzá. Erős tuning nem várható, de a gép sokat fog menni.
A konfig a következő lenne:
GIGABYTE GA-MA770T-UD3P
AMD Phenom II 945 3.00Ghz AM3 BOX
XFX HD4890 1GB XT PCIE
GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL7 KIT
+3db winchester, dvd-író, egér, billentyűzet

Köszönöm a válaszokat!

(#36137) MZsoltee válasza ZBO (#36135) üzenetére


MZsoltee
veterán

Attól hogy eladó mért kell egy 200W-ot felvevő konfigba 500-550es táp?
acidum: Mennyi a keret rá?

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#36138) Henk válasza MZsoltee (#36137) üzenetére


Henk
veterán

Én inkább úgy értelmeztem,hogy nem ehhez kell mert ez úgyis eladja,hanem majd az új géphez kell a táp. :U

(#36139) MZsoltee válasza Henk (#36138) üzenetére


MZsoltee
veterán

Akkor jó lenne tudni az új gép tulajdonságait és akkor tudunk válaszolni...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#36140) ZBO válasza MZsoltee (#36139) üzenetére


ZBO
tag

Ez van tervbe véve:
AMD Phenom II X3 720, dx11-es VGA legolcsóbb ( jó lenne 40K-ig), 2x2Gb DDR3, a többi semmi extra.
Minimális tuningot tervezek. És persze hogy az új gépbe kell a táp.

[ Szerkesztve ]

(#36141) MZsoltee válasza ZBO (#36140) üzenetére


MZsoltee
veterán

400W-os tápnál nem kell több bele nagy tuning mellet sem!
Szvsz ez a best buy:FSP Everest 400W
de ha nem kell hogy halk és moduláris legyen:GIGABYTE Superb 460W

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#36142) ZBO válasza MZsoltee (#36141) üzenetére


ZBO
tag

Kössz a segítséget, utána nézek az ajánlatnak. A csend nagyon fontos, és a megbízhatóság is.

(#36143) MZsoltee válasza MZsoltee (#36132) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha halk kell és bőven túl akarod méretezni akkor CORSAIR VX450W, he nem akarod annyira túlméretezni akkor elég a kistesója is:CORSAIR 400CX

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#36144) Dyno válasza total90 (#36134) üzenetére


Dyno
veterán

VX,TX,CX nem modulárisok a HX-k mind azok.

Szerintem Enermaxot nézzél, egy Enermax PRO82+ 525W, még bőven belefér a keretbe konfigodat emg ha szénné tuningolod se fogja még csaka tápnak a hangját se meghozni.

(#36145) total90 válasza Dyno (#36144) üzenetére


total90
veterán

Értem, de semmi extrát nem tartalmaz a VX, TX vagy a CX? A HX, az OK, hogy moduláris... de a többi? Csak hangzatos elnevezés akar lenni?
Egyébként én is nézegettem az Enermaxokat, mert olvastam róla, hogy jók. Ez a Pro82+ 525W meg benne van a 30 000 forintba is. Szóval inkább ez az Enermax Pro82+ 525W, mint a Corsair TX620?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#36146) Dyno válasza total90 (#36145) üzenetére


Dyno
veterán

Igen inkább Enermax!

Különbség nincsen a VX,TX,CX-ek között, típus számok, jelzések.

(#36147) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Hali! Újabb gépet rakok össze és ismét lenne kérdésem! :DD

Íme a konfig:
CPU: AMD Sempron AM3 140 Sempron 2,7G BOX 1M 45W 64bit
ALaplap: Gigabyte M61PME-S2P nF430 sAM2 DDR2 VGA PCIE LAN mATX
Ház: Tacens Prior
RAM: DDR2 1024Mb 800MHz Kingmax
HDD: 160Gb Seagate SATA 8Mb ST3160812AS
DVD író: DVD-RW Samsung SH-S223B SATA BK OEM
TAP: FSP 350W ATX-350PNR

A kérdés, hogy mi a különbség a PNR és a PNF között?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#36148) total90 válasza Dyno (#36146) üzenetére


total90
veterán

Hm... most olvastam a PH!-s tesztet az Enermaxokról. Elég jók, kicsit elbillent efelé a mérce :)) Egyébként a tesztben egy QX6700-as proci 3,3GHz-em, egy 3870X2 és egy 3870 + a többi alkatrész is benne van és ezt egy 425W-os tápon zúzták? Wow... akkor az én konfigomat bőven viszi majd az 525W-os, habár a mostani 8800GT helyett egy GTX275 jön majd és még egy 2TB-os HDD, de akkor is. Egész jó :DD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#36149) icecave válasza total90 (#36148) üzenetére


icecave
nagyúr

Én csak jót tudok mondani az enermaxokról! Pár napja vettem én is egy pro82+ 425-öst.
Megfingatni nem tudtam az én konfigommal sajnos, de mindenesetre halk, nagyon halk.

(#36150) Dyno válasza Dyingsoul (#36147) üzenetére


Dyno
veterán

Benne van az első hsz.-be....

(#36148) total90:GTX275 nem eszik annyit mint 3darab 3870, 2tb vinyó emg dob kőkemény 8W-t a fogyasztáson.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.