Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36051) pholdy


pholdy
csendes tag

aham én is olyan 5-600w körül gondolkoztam csak nem tudom pontosan h oldom meg a két karit külön ágról.nem volt még 2 videókártyám....az fsp nekem is szimpi és nem is olyan borzasztó árban sem XD

(#36052) Dyno válasza pholdy (#36049) üzenetére


Dyno
veterán

Enermax PRO82+ 525W vagy FSP Everest 500W.

(#36050) Blaze71:Mai vinyók már beérik bőven 6-8W-al is.

(#36053) 14adam válasza pholdy (#36049) üzenetére


14adam
addikt

Mennyit szánnál rá?
Amugy a kolega jól kiszámította a fogyasztást :)

Dyno: Corsair Vx 550-ről kikérném a véleményed :) Azokat is szerintem nyugottan lehetne ajánlani,mert már kijavították a problémáját,és 1 12-es ága van ami nagy előny,meg nincs is olyan rossz bele

[ Szerkesztve ]

(#36054) pholdy


pholdy
csendes tag

szerintem ilyen összeállításnál már nem számít mennyibe kerül a táp, mert ha kakit veszek nem lesz jó.szal a legmegfelelőbbet keresem és nem a legdrágábbat XD

(#36055) Dyno válasza pholdy (#36054) üzenetére


Dyno
veterán

Akkor Enermax PRO82+ 525W vagy a MODU82+ 525W vagy ECO80+ 500W,a emlyik szimpatikusabb.

(#36053) 14adam:Én még néha ajánlom is őket, CWT bél rendben van, nincs agyonba korlátozva a ventije, bár igaz remélem ezeknél kicsit okosabban van megoldva már az hogy 1db 12V ága van nekik.
Teljesen rendben van szerintem 1-2K-val drágább a VX450-nél, hát szerintem meg is éri a minimális felárat, már ha valakinek ilyenre van szüksége.Szvsz, jó tápok azok is, neekm nem is volt velük bajom, sőt egy rossz széria volt, de azok már szerintem 1-1,5 éve legalább kikerültek a boltokból.

(#36056) pholdy


pholdy
csendes tag

köszöntem szépen a segítségeteket.már nézem is ebay-n!!!

(#36057) 14adam válasza Dyno (#36055) üzenetére


14adam
addikt

Énis köszönöm,csak nemnagyon akartam ajánlani,inkább kikérem elötte egy jobban hozzá értő véleményét.Köszönöm :R

(#36058) pholdy


pholdy
csendes tag

még annyit, h ezekben van valami túlfeszültség ellen vagy azt még külön rakjak?

(#36059) Dyno válasza pholdy (#36058) üzenetére


Dyno
veterán

Van bennük minden, ha nem lenne nem ajánlanánk őket.

(#36060) 14adam válasza pholdy (#36058) üzenetére


14adam
addikt

van bennük.Minden féle védelemmel elvannak látva

(#36061) Blaze71 válasza Dyno (#36052) üzenetére


Blaze71
őstag

Valami hasonlót ír a HDSentinel is. Azt hiszem, hogy 7,7-8,5 W, de a felpörgésre még mindíg 2,25 A-t ad meg. Bár nem hiszem, hogy ez lenne a legszámottevőbb fogyasztó a gépben. :D

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#36062) samu74


samu74
addikt

Sziasztok!
Tudna-e valaki felvilágosítást adni arról,hogy az FSP FSP350-60GLN tápnak lecsatolható-e a 24 pines csatlakozóról a +4 pin(régebbi lapba lesz)?Mert itt a 400-as tápé fix...Viszont az ipon oldalán ha minden igaz 24-20 pin es adaptert is adnak hozzá.Valakinek tapasztalat?

-----------

(#36063) fdisk


fdisk
őstag

Nézegettem tápokat.
1.Silent Pro M600
2.Real Power M620
3.ECO80+ 500W(csak ez nem moduláris)
Ezek közül melyiket ajánlanátok?
Ja, a legfontosabb.
Van nekem egy ups-em,ami nem szinuszos,hanem kvázi szinuszos feszt ad ki.(term. áramszünet esetén)
Mivel a fenti tápok mindegyike aktív pfc-s,ezért kérdezem,h ezek működnek-e kvázi-szinuszos(négyszögjelű) fesz-el?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#36064) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Szeretnék venni egy Everest 400W-os moduláris tápot(egyfelől mert komolyabb a belső felépítése a mostaninál) ,mert hamarosan tervezem bővíteni a gépemet,és emiatt kérdeném,hogy az alábbi konfigot kitudná-e szolgálni a táp.
Tervezett gép:
- az új 4 magos Athlon 3,2-3,4Ghz-re húzva
- 4GB ram
- egy 4830/4850/4770 széria valamelyike vagy esetleg egy új 5-ös szériás kártya
- 2DB vinyó + 2DB DVD RW + Audigy hangari + 3DB házventi.
Szal nagyjából ezekből állna a konfig.A válaszokért előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#36065) d@minator válasza fdisk (#36063) üzenetére


d@minator
addikt

A Silent Pro abszolút csendes gépet építőknek ajánlott 2VGA + Quad mellé, mert teljes terhelésen sem hangos de gyengébb minőség az Enermaxnál.
Az ECO-nak 350W felett kezd megjönni a hangja. Neked bármelyik jó lehet, mert a géped kb. 260W-ot fogyaszt terhelés alatt. Minek is neked 600W? :)
A négyszögjeles UPS nem ajánlott ezekhez a tápokhoz, mert túlterhelődhet de a tápot is hazavághatja.

(#36066) fdisk válasza d@minator (#36065) üzenetére


fdisk
őstag

Nem is a mostani konfigomhoz kellene. :B
Quad(talán 9550)+5xxx vga van tervbe véve.Ahhoz kellene egy jobb táp a mostaninál.
Akkor ha ezek nem,mi az ajánlat?
Moduláris legyen mindenképp.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#36067) d@minator válasza fdisk (#36066) üzenetére


d@minator
addikt

5870 esetén húzott qaddal lenne 300W game alatt. Tesztprogik ettől jobban megterhelik a tápot, de mivel nem az egy számítógép alapüzemmódja ezért nem vesszük figyelembe. Tehát 500W körül is elegendő neked. Jók azok is amiket felsoroltál. Mennyi lenne rá a keret?

[ Szerkesztve ]

(#36068) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Hali!
Kérdésem lenne, hogy ez a táp vajon mennyire megbízható:
LCPower 420W LC420PFC, PFC Silent 12cm Ventilátorral

Az alábbi konfighoz lenne:
Gigabyte MA770-UD3 AMD770 AM2 DDR2 PCIE ATX
AMD Phenom AM3x2 240 2,8G BOX 1M
DDR2 1024Mb 1066MHz Kingmax KLED48F-A8KI5
PCIE HD4670 1Gb Gigabyte Zalman DDR3
500Gb Western Digital SATA 16Mb WD5000AAKS

Gyors választ várnék! Előre is köszi! :R

14adam:
Az én konfigomban ilyen táp dobog, semmi baja nincs és HALK. Csak ajánlani tudom! (konfigom a profilomban)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#36069) fdisk válasza d@minator (#36067) üzenetére


fdisk
őstag

kb.25e ft-ot szánnék rá.
Van a coolermaster-nek eggyel kisebb fokozata a Silent Pro 500W ill a Real Power RS-520.
Gondolom ezek is elég jó tápok.
Van a két típuscsalád között különbség?(silent pro ill a real power)

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#36070) d@minator válasza fdisk (#36069) üzenetére


d@minator
addikt

Más a belsőjük. A CM Real Power hangos és a hatásfoka is kisebb. A Silent Pro rendben van de a főkábele csak 40cm. Ez akkor lenne gond ha alsótápos házad lenne.
Ajánlott még a Corsair HX520 a ház jó szellőzése mellett, mert melegedős fajta.

(#36071) vzsryl válasza Dark KillerX (#36064) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Kitudná szolgálni, még a HD5000-es kártya mellett is.

(#36068) vitko: Szia!

Ez nem táp, hanem hulladék. Az általad leírt konfighoz bőven elég egy minőségi 350W-os táp, pl FSP 350PNF vagy Chicony Hipro 350W.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#36072) Dyno válasza fdisk (#36069) üzenetére


Dyno
veterán

Inkább akkor vegyél egy Enermax modu 82+ 425/525W-os tápot, a cm-ek messze nem képviselnek olyan minőséget mint az Enermax, cm-eknek csak nevük van, és szerintem elégdrágák.

(#36073) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Sziasztok!Van valakinek tapasztalata Giga Odin GT 550-es táppal?A kérdésem az,hogy van egy P-tuner nevezetű program ami az istenért sem akar működni.Valamit olvastam róla,hogy össze kell kötni az alaplappal és akkor lehet szoftveresen vezérelni a tápot.A gond,hogy én nem kaptam kábelt hozzá.Honnan lehet ezt beszerezni? :F Amúgy előszór azt hittem nem megy a táp,olyan halk.Egy Giga Superb 550p-t cseréltem le vele és nagyon meg vagyok elégedve vele :K .

(#36074) Dyno válasza Milka 78 (#36073) üzenetére


Dyno
veterán

Mit akarsz rajta vezérelni, amúgy azzal inkább csak diagnosztizálni lehet a tápot, vezérelni biztos hogy nem.

(#36075) Dyingsoul válasza vzsryl (#36071) üzenetére


Dyingsoul
veterán

vágom, csak adott korlátozott számú/minőségű márka egyik boltban és a többi tul drága. de megoldom majd valahogy

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#36076) d@minator válasza Milka 78 (#36073) üzenetére


d@minator
addikt

A tápodból kijön egy nem szokványos teljesen lapos fekete "lány" csatlakozós kábel. Az tulajdonképpen egy USB. Ehhez kellene csatlakoztatni a fiút végén egy normál USB-vel amit a gépbe dugsz egy hátlapi panelen keresztül.
Na meg négy szondát és egy dupla venticsatlakozót.
Utána tudod monitorozni a különböző paramétereket, vezérelni a táp ventijét és a rákötött házhűtő ventiket valamit a tápfeszültségeket is korrigálhatod.[link]
Ha hiányzik az USB kábeled akkor esetleg valakivel csináltatsz hozzá egyet. Nem bonyolult.

(#36077) Lacc88


Lacc88
senior tag

Hello!
Az elkövetkezendő napokba megtudnám venni a tápot a gépembe !
Azt szeretném kérdezni , hogy CM SIlent Pro 600W vagy Corsair 650TX ?!
Valakinek tapasztalata ?!
Ezekhez húzom inkább , és azért kéne ilyen "nagy" táp , mert nem nagyon szeretné cserélni a közel jövőben !
30K max a keret tápra !
Mert még Ram is kell ;] !

üdv. :R

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#36078) Dyno válasza Lacc88 (#36077) üzenetére


Dyno
veterán

Akkor ésszel vegyél tápot ha ennyi pénzed van Enermax PRO82+ 525W-t vgyél belefér a 30K-ba, és szerintem nem lesz akkora fogyasztású géped hogy ez ne legyen elég.

ui:Megnéztem milyen gépet karasz, ahhoz még a por82+ 425W is elég lenne még ha tuningolsz akkor is, ha beteszel mégegy 4890-t aor is elviszi az 525W-s Enermax.....

[ Szerkesztve ]

(#36079) Chaser válasza Dyingsoul (#36075) üzenetére


Chaser
titán

6.5k-ért elküldök egy FSP 400-HLN tápot bárhova az országban, kérdezd meg a kollegákat jól jársz-e:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36080) Lacc88 válasza Dyno (#36078) üzenetére


Lacc88
senior tag

Elvisz 2 vgát az 525ös enermax ?! :Y

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#36081) Dyno válasza Lacc88 (#36080) üzenetére


Dyno
veterán

Milyen 2vga-t?Mert korábban csak 1-et írtál.

(#36082) Lacc88 válasza Dyno (#36081) üzenetére


Lacc88
senior tag

ÖÖÖ, csak csodálkoztam .... :P
1 vgám van , és annyi is lesz szerintem mindig !
ATi 4890 van , vagyis lesz benne !
Adatlapomon kint vannak az eddigi cuccok !
Ahhoz kéne táp , de akkor szerintem maradok az enermaxnál !
Csak azt nem tudom , hogy ez - > ENERMAX ECO80+ 620W vagy ENERMAX PRO82+ 625W !
Szerintem a 2ik , de azért megkérdem ! :R

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#36083) fdisk


fdisk
őstag

Nekem is lenne pár kérdésem.
Mi a kül. a liberty és a modu család között?
A liberty 500-as kb 2e ft-al olcsóbb mint a modu 525-ös
Arról már felhomályosítottak,h quad+58xx vga páros mellé elég az 500W körüli táp,és én a modu 525-et néztem ki.
De most spórolok pár ezrest ha libertyt választom,vagy jobb a modu? :F

mod..mennyire számít az h mondjuk az enermaxnál a 12V-os ágak szét vannak osztva 2-3 felé,míg pl. a CM-nél egy db 12V os ág van.
Van ennek jelentősége?

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#36084) Chaser válasza fdisk (#36083) üzenetére


Chaser
titán

A modu moduláris, lecsatlakoztathatók a nem használt kábelek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36085) fdisk válasza Chaser (#36084) üzenetére


fdisk
őstag

A liberty is az. :U [link]

)Lacc88: :DDD

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#36086) Lacc88 válasza fdisk (#36085) üzenetére


Lacc88
senior tag

Milyen jó kis enermax topik lett rövid időn belül ! :D
Fiuk rábeszéltetek az enermaxra !inkább veszek 525öst mint hogy másból vegyek nagyobbat , de nem annyira jót . . . !

köszi :P

[ Szerkesztve ]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#36087) Chaser válasza fdisk (#36085) üzenetére


Chaser
titán

Akkor passzolom a kérdést.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36088) Dyno válasza fdisk (#36083) üzenetére


Dyno
veterán

Liberty a régebbi.

Modu-t vedd, az emg nem számít hogy bontva vannak az ágak, mert 22-25A-t letudnak adni, ennyi pedig bőven elég komolyabb Quad tuninghoz is.

(#36082) Lacc88:Ha 1darab 4890-d lesz, minek neked 625W-os táp???

(#36089) Lacc88 válasza Dyno (#36088) üzenetére


Lacc88
senior tag

Gondolok későbbre is , de lehet h igazad van .... elég az 525ös PRO82+ !

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#36090) Lacc88


Lacc88
senior tag

ÉS erről valami vélemény - > FSP Everest 80Plus 500 ?! Ez új táp ?

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#36091) Dyingsoul válasza Chaser (#36079) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Lehet, hogy érdekel a dolog, a fent említett konfigot ugye elbírja? Előzőleg is egy fsp 400-ast akartunk, mondjuk nem tudom hogy ez a HLN milyen. Használ táp? Milyen állapotban van? gari van még rá? Válaszok után a többit priviben bonyolítjuk! :)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#36092) Chaser válasza Lacc88 (#36090) üzenetére


Chaser
titán

Már régóta lehet kapni. Jó hatásfok, ADDA venti, modu.

vitko : Ha az eláírásodban levő konfigról van szó, abból 2-t is eltolna 1x-re:) De mondom kérdezd a többi szakit, A HLN halk, nagy hatásfokú, igaz hivatalosan nem 80+, méréseim szerint igen. Még 1 vga csati s van rajta. Persze használt, 1 hó gart adok rá.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36093) Dyno válasza Dyingsoul (#36091) üzenetére


Dyno
veterán

Chaser ajánlata kihagyhatatlan. :) HLN egy jó kis konstrukció és még halk is.

(#36094) qad


qad
senior tag

Hali , 2007.12 hóban vettem egy Corsair psu VX550-et. Kérdésem az lenne hogy ebben az időben voltak a hibás szériák vagy korábban? Miről ismerhetem fel (sorozatszám vagy valami)?
Instabil a gépem. OCCT grafikus tesztje szerint a 12V-os ágon néha leeseik a fesz 7.5 V-ra. Esetleg kitudom valahogy mérni multiméterrel hogy hibás-e a táp?
4Ghz-re van húzva.

[ Szerkesztve ]

(#36095) d@minator válasza fdisk (#36083) üzenetére


d@minator
addikt

A Liberty már régi táp és mai szemmel (füllel) nézve nem is halk.
A tápok ágai biztonsági okból lettek szétosztva. Egy ágas tápot az extrém Quad tuningolók részesítik előnyben (víz vagy komolyabb hűtés agyonfeszelés stb.). Szerintük tuningkor sok amper kell a procinak. Ezt többen kétségbe vonják bár lehet hogy a 16-18A/ágas tápoknál ez igaz volt.
Az Enermax Modu 25A-t tud egy ágon. Az egyik külföldi teszten az áramkorlát nem lépett működésbe 25-nél. A terhelés max 30A-t bírt el és a Modu ezt le is adta. Ha kiszámolod az 30A*12V=360W, ennyit nem vesz fel soha a procid egymaga.
Jó kis táp csak k. drága. :)

(#36096) Dyno válasza qad (#36094) üzenetére


Dyno
veterán

7,5V-ra leesik a fesz. akkor azt látnád, még hogy jelentkezik a dolog?
Multiméterrel kitudod igen.
A hibás darabok azt hiszem csak hang miatt voltak hibásak, mint az állat tekerték a ventit.

(#36097) szumo


szumo
senior tag

Üdv!
Kinőttem a tápomat, mert szinte minden 3D-s alkalmazás újraindítja a gépemet.
A fenti confighoz keresek tápot. Anyagilag nem vagyok mostanság feldobva, ezéert valami nagyon jó ár teljesítmény arányt keresek.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#36098) qad válasza Dyno (#36096) üzenetére


qad
senior tag

Háát az úgy volt.....
Azért gyanakszom a tápra mert csak összevissza csinálja. Játokok gyönyörűen futnak (kilépéskor sincsen hibaüzenet) Cod5 , Prototype full grafon hibamentesen.
Igaz hogy most vettem kb 2 hónapja új ram-ot is de tuti nem az a bibi mert bárhova állítom bármilyen feszen nem marad stabil. 3 nappal ezelőttig nem volt gondom.
Feltettem az a k.... DC-t hogy töltögessek és onnan kezdődtek a gondok. DC mellett próbáltam játszani , amikor gondolt 1-et sötét kép és újraindult. Az ba.... fel az agyam hogy se zenét hallgatni sem filmet nézni nem engedett DC letöltés mellett és elkezdtem állítgatni , gondolván hogy nem stabil a rendszer.
Na és itt lett gyanús a táp mert bár már szinte az összes beállítást végigzongoráztam sehol nem marad stabil , még a régi lementett bios beállításokkal is hibát jelez a Blend test (igaz hogy régebben sem futtattam 1 óránál tovább) de most már 3-10 perc közöt kidob hibaüzenettel.

(#36099) Qru válasza szumo (#36097) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gigabyte Superb 460-as bőven elég lenne. Esetleg egy Corsair CX400 de az kicsit drága.

#nincsbennetarcsi

(#36100) berbatov2 válasza Chaser (#36092) üzenetére


berbatov2
senior tag

Üdv
Ha a kollega esetleg nem jelentkezne vagy nem kellene neki akkor engem érdekelne az az FSP táp.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.