Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36151) total90 válasza Dyno (#36150) üzenetére


total90
veterán

Akkor végérvényesen eldőlt, a választottam. Enermax Pro82+ 525W :C Kösz a helpet :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#36152) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok!

Ati 4850 Toxic, P35-DS3, E8400-hoz milyen tápot ajánlotok, ami jó halk, és 12cm-es venti van rajta? Ja és 8000 körül vásárolható (használt is lehet).

Köszi.

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#36153) Dyno válasza Sziszifeca (#36152) üzenetére


Dyno
veterán

Gigabyte Superb 460W, újonnan is megkapod körülbelül enniyért.

(#36154) moli.hu válasza moli.hu (#36122) üzenetére


moli.hu
őstag

sracok, tudja valaki, hogy melyik topikban ertenek az elektronikahoz?

(#36155) acidum válasza MZsoltee (#36137) üzenetére


acidum
csendes tag

10-15 ezer közötti összeget szeretnék a tápra költeni.

(#36156) Dyno válasza acidum (#36155) üzenetére


Dyno
veterán

FSP Everest 400W.

(#36157) csjoska


csjoska
csendes tag

Hello! Egy ismerős gépébe szeretnék tápot venni, mert a régi elromlott. A gép: Athlon x2 4200+, 2GB RAM, 2 HDD, 1DVD-rom, 8800GT 512MB. Két tápot szemeltem ki, mindkettő FSP.
Táp 1
Táp 2
A kérdésem: az első táp 400w-os 80+ a hatásfoka, de nincs rajta 6 tűs PCIE csati. Ez a táp kisebb teljesítményű, mint a második (400W PNF)? Esetleg melyiket érdemesebb megvenni az adott konfighoz. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#36158) 14adam válasza csjoska (#36157) üzenetére


14adam
addikt

elsőt vegye meg,lehet hozzá venni átalakítót,vagy lehet adtak a vga-hoz

(#36159) Gyuri27 válasza csjoska (#36157) üzenetére


Gyuri27
félisten

A pnf faja kis táp és elég is. Ez sem rossz alternativa [link].

Amd - Radeon - Ryzen

(#36160) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

bocsánat az off-ért de én egy valamit nem értek...
hogy van az hogy itt hardveraprón potyául lehet kapni 700w hipro és fsp tápokat.(8-10k)
ezek mennyire jó minőségűek?tudom hogy bőven elég egy 350w de majdnem ugyanannyi...

MOD:heJesírás

[ Szerkesztve ]

(#36161) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#36147) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Tudtam, hogy az első hsz-el kellene kezdeni, mindig elfelejtem! sorry... :W :W :W

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#36162) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Üdv újra itt vagyok :B
Mostmár kinéztem a leendő áldozatokat:
FSP Saga+ 400w
FSP Everest 400w
Corsair CX400
Enermax Cyclops 400w
Esetleg még hasonló árban vann valamyilen ThermalTake-ek...De inkább a felsoroltak.
Melyik lenne a legjobb?Árban kb. ugyanott vannak.
Köszönöm

(#36163) Dyno válasza sp@rtan (#36162) üzenetére


Dyno
veterán

400W-os Everest jó lesz.
TT hanyagolandó.

(#36164) d@minator válasza Dyno (#36129) üzenetére


d@minator
addikt

Akkor tkp. egyet beszélünk csak megfogalmazásbeli és értelmezési problémák voltak. :)

(#36165) Tompie


Tompie
őstag

Hali!
A kérdésem az lenne, hogy van egy Q-Tec PSU 400W Dual Fan Gold tápom.
Hibátlanul működik elég rég óta. Viszont most az ATI 9800 Pro-m le akarom cserélni 7300GT-re vagy 7600GT-re, ezekkel is stabil lenne a rendszerem? Bírná a táp?
köszi

(#36166) Prüngyike


Prüngyike
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Configom a következő

E8400 Intel 2x3 Ghz
2x2 Gb Kingmax 1066Mhz
Asus író 2 db
Samsung vinyó 320 Gb 2 db
Táp Chieftec 450w
Alaplap Gigabyte EP45-DS4

Ezekez szeretnék egy 1 Gb 4870-es ATI Radeont vásárolni "most ATI X1950-van" vagy esetleg egy 4850-est. Bisztonságosan viszi még a táp,vagy az is cserés legyen

Köszönöm! :R

(#36167) kfron válasza Tompie (#36165) üzenetére


kfron
aktív tag

Valszeg stabil lenne, nem fogyaszthat annyival többet egy 7600Gt...
Azért ne menjünk el az mellett, hogy ez a Q-Tec táp elég rizikós egy fajta, csak akkor ne cseréld le, ha szeretsz veszélyesen élni. :P
Egy ilyen bőven elég lenne neked, és ez tényleg 400 Wattot tud....

[ Szerkesztve ]

(#36168) kfron válasza Prüngyike (#36166) üzenetére


kfron
aktív tag

Üdv.

Ha nem túl öreg a táp, (4-5 év) akkor simán viszi...
(Persze 4-5 éves táp is elvinné, csak ez a kor már jelenthet egy kicsivel több rizikót.)

[ Szerkesztve ]

(#36169) Prüngyike válasza kfron (#36168) üzenetére


Prüngyike
csendes tag

A Táp Kb:5 hónapos :DD

(#36170) kfron válasza Prüngyike (#36169) üzenetére


kfron
aktív tag

ZSÍR!! :C

(#36171) sp@rtan válasza Dyno (#36163) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Melyik a leghalkabb?

(#36172) Dyno válasza Prüngyike (#36166) üzenetére


Dyno
veterán

X1950, ha XT vagy XTX azok mind többet esznek ehy HD4850-nél, szvsz, tökéletes lesz.

(#36171) sp@rtan:Corsair meg az FSP Everest, egy szint hangban.

(#36173) Prüngyike válasza Dyno (#36172) üzenetére


Prüngyike
csendes tag

Ez pontosan ATI Radeon X1950 GT :)

A ATI 4870-et vásárolnám meg szivem szerint 1Gb memóriával,de félek hogy füstös lesz kicsit a táp és új tápot venni nincs most pénzem.

Szivesen fogadom mindenki véleményét! :DD

[ Szerkesztve ]

(#36174) d@minator válasza Prüngyike (#36173) üzenetére


d@minator
addikt

Simán elviszi.

(#36175) diegho


diegho
nagyúr

Bár megígértem, hogy nem írok többet ide, de azért kicsit "dicsőítem" a low cost tápokat. Melóhelyen egyik kollegina gépe: E6400, 2 vinyó, 7300gs, optika fogyaszthat talán 80w-ot táp felől. 2 hete elkezdett resetelgetni. Naponta 10szer kb. Nem volt időm/kedvem (inkább kedvem) foglalkozni vele, de mondom egye fene megnézem. 480W-os Codegen táp figyelt benne. Hmm mondom ez pedig még az a széria aminek bírnia kéne. Márciusi vásárlás! Naná, hogy a táp nem bírta a gépet. A 480W-os Codegen nem bírkózott meg nyamvadt 80W-al. Csodálatos! Ráadásul ez a Sirtec belsős, vagy fene tudja milyen, de súlyra rendben van, szétszedni nem volt kedvem. Megkapta a gép a Seasonic-et, most legalább csend van.

(#36176) Dyno válasza Prüngyike (#36173) üzenetére


Dyno
veterán

NEm lesz bja a 4870-nel se nyugodtan vegyél azt.

(#36177) Devid_81 válasza diegho (#36175) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Beza abba sirtec van, nah de markas tapnal is lehet sajna egy egy hiba :O

...

(#36178) d@minator válasza diegho (#36175) üzenetére


d@minator
addikt

Engem jobban bosszant amikor hasonlókat a Corsair topikban olvasok...

(#36179) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Valaki ismeri esetleg ezt a tápot???
Chicony (Hipro) HP-D4802PWR2 LF Advanced efficiency series tápegység
Ha a Hipro márkára gondolok, akkor nem lehet rossz választás...

(#36180) Devid_81 válasza Hulk24 (#36179) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Hipro szerver tapokat gyart, gondolom ebben is olyan beles van.
Akkor rossz nem lehet, max ha egy a csicsonyi nem rakott bele valami koltsegcsokkentest...de nem hiszem :)

...

(#36181) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Sry megint az offért...
Olvastam olyanokat hogy a szünetmenteshez nem nagyon jó az aktív pfc-s.
Nos mivel naggyon nem vagyok benne a témában, megkérdezném ettől még vehetek nyugodtan egy everestet ha esetleg később vennék egy szünetmentest?
Köszönöm

(#36182) d@minator


d@minator
addikt

HD5870 Review
Corei7 965@3750 MHz + HD5870 = 358W Full stressz
Ehhez kell neki 12V-on 40A.

sp@rtan: a normál szinusz jelet kibocsájtó szünetmentesek jók az aktív PFC-s tápokhoz, a kvázi szinuszos nem jó

[ Szerkesztve ]

(#36183) Tompie válasza kfron (#36167) üzenetére


Tompie
őstag

Most hogy ha nem sokkal fogyaszt többet, ha többet fogyaszt egyáltalán, az ATI is egy kártya és annyi hogy egy másik megy a helyére, elvileg ettől nem kell elromlani.
Amúgy Q-tec és Q-tec között is van különbség nem ?

(#36184) diegho válasza d@minator (#36182) üzenetére


diegho
nagyúr

a normál szinusz jelet kibocsájtó szünetmentesek jók az aktív PFC-s tápokhoz, a kvázi szinuszos nem jó

ez hülyeség... :U mert ezek szerint se a Seasonic, se az FSP, se a Corsair tápom nem megy a szünetmentesemről, pedig DE! A delta bél nem szereti a négyszögjelet.

Corsair téma: mióta mondogattam, hogy 50%-on kéne hajtani a Corsair tápokat és nem olyan gépbe ajánlani, ahol 70-80% is megvan és hányszor le lettem hülyézve, mikor egy Corei7+4850cf-hez minimum 650TX-et ajánlottam. Most meg sorba hullanak azok a Corsairek, amik meg voltak terhelve rendesen... Egyszerűen el vannak cseszve venti vezérlésben. Nem hiába pörögnek fel a Seasonic tápok sokkal hamarabb. Egyetlen jobb megoldás van még szerintem a Seasonic félénél a saját belükre, az AC Fusion. Corsairt is nyugodtan lehet ajánlani, de oda kell figyelni, hogy milyen géphez ~60% terhelésig hosszú távra is jó lesz, de nagyobb terhelést nem kéne nekik adni, mert megfőnek. Sőt tovább megyek a mai ultrahalk tápok mind meg fognak főni 2-3 év használat után. Egyszerűen nem lehet 500rpm-el a proci felőli meleg levegőt szívva lehűteni a csupán 85% hatásfokot tudó tápokat ilyen kis bordákkal! Ez 300W-nál, már 45W!

(#36185) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Sziasztok!

Ilyen Thermaltake tápot rendeltem, ez elég teljesítményben egy Ati Hd4850-es videókártyához+Phenom II 545-höz? És szerintetek megbízható ez a táp?

[ Szerkesztve ]

(#36186) lsc válasza rayoliviero (#36185) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha még nem vetted meg akkor inkább egy ilyet, vagy fsp 400 pnf, vagy corsair cx 400 .

Az élet kegyetlen .

(#36187) kfron válasza Tompie (#36183) üzenetére


kfron
aktív tag

"hogy egy másik megy a helyére, elvileg ettől nem kell elromlani."

Nem attól fog elromlani, hogy kicserélsz egy kártyát egy másikra, ez igaz.
Csak arra próbáltam rávílágítani, hogy a tápod elég kétes minőséget képvisel...
Ha megadod a a tápod pontos típusát, esetleg Dyno, vagy valaki más kideríti, hogy melyik gyártó bele van benne.

(#36188) Tompie válasza kfron (#36187) üzenetére


Tompie
őstag

Most nem vagyok otthon most csak ennyit tudok mondani:
Q-Tec PSU 400W Dual Fan Gold
De eddig még soha semmi probléma nem volt vele, annyi hogy a 2 ventilátor zúgott, ekkor szétszed beolajoz és kész ekkor a tápegységet is kitisztítom mindig.

(#36189) Dyno válasza Tompie (#36188) üzenetére


Dyno
veterán

Q-tech létezik még ami jó minőséget képvisel, de neked Q-Tec-ed vana mi egyenlő a nullával.

(#36190) d@minator válasza diegho (#36184) üzenetére


d@minator
addikt

ez így tényleg hülyeség, nem néztem utána kellőképpen. :B Az Enermax pl. ezt írja: This PSU is compatible with simulated and pure sine wave UPS. Tehát a mai Enermax tápok mindkét fajta UPS-ről működnek. Viszont pár éve a tápjaikhoz a (pl. Liberty) tiszta szinuszost ajánlották. Ezen kívül nem találtam olyan írást vagy hsz.t külföldön sem ami alátámasztaná, hogy az aktív PFC nem működik kvázi szinusz feszről. (kiv. Delta)

A Corsair-nél nekem a rövid idő múlva bekövetkező meghibásodások nem tetszenek. Bár lehet, hogy a többi táp is hasonló meghibásodási aránnyal rendelkezik csak ebből sok van.
A melegedés más kérdés. Ez a Seasonic belső úgy tűnik már nem felel meg teljes mértékben a mai igényeknek. Ettől függetlenül én hiszem, hogy lehet okosan kis rpm-mel tartós tápot készíteni. (pl. Enermax Pro/Modu abban nem kis borda van meg okos ventivezérlés)

[ Szerkesztve ]

(#36191) Dyno válasza d@minator (#36190) üzenetére


Dyno
veterán

A melegedés más kérdés. Ez a Seasonic belső úgy tűnik már nem felel meg teljes mértékben a mai igényeknek. Ettől függetlenül én hiszem, hogy lehet okosan kis rpm-mel tartós tápot készíteni. (pl. Enermax Pro/Modu abban nem kis borda van meg okos ventivezérlés)

Diegho már leírta a Corsairek máshogy vezérlik a ventit, messze nem járatják annyira, mint az azonos bélel szerelt OEM vagy nem OEM Seasonic tápok, ennek köszönhetően rövidűl meg ennyire az élettartamuk, főleg ha rossz szellőzésű házban vannak, vagy nagyon megvannak hajtva.

(#36192) rayoliviero válasza lsc (#36186) üzenetére


rayoliviero
veterán

Már sajnos megrendeltem.

(#36193) benedekco


benedekco
addikt

Zitech HK500-13BP-ről valakinek tapasztalata?
Huntkey beles, 12CM-s ventivel, bazi nehéz (ez jelent valamit?) ha 300Wot lead biztonsággal akkor már örülök(utcáról van)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36194) 14adam válasza benedekco (#36193) üzenetére


14adam
addikt

Egyenlő a dobd ki a kukába "táp"

Milyen géphez lenne,ha van rá pár ezred akkor abból lehet egy biztonságosat venni

(#36195) Geönczy válasza benedekco (#36193) üzenetére


Geönczy
aktív tag

Hát én nem tenném be a helyedbe a gépbe.

(#36196) Bozso68


Bozso68
senior tag

Itt a fórumon javasolták nekem az FSP Everest 500W-os tápját, de sajna nem tudom beszerezni azt..
Milyen tápot javasoltok hasonló kaliberben? Lehetőleg modul legyen...
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#36197) d@minator válasza Dyno (#36191) üzenetére


d@minator
addikt

Ezért nem felel meg...a Corsair meg ráerőltette.

(#36198) sakto


sakto
őstag

Sziasztok.
Most cserélek gépet,az a kérdés hogy a mostani tápom vajon elbarja majd?
Táp:HPC-560W Sirtech
[link]
:MSI NF980-G65
2db GTS 250
X4 965 BE
4gb memo
2 vinya
1 dvd
pár venti..

(#36199) blueMerle


blueMerle
veterán

Sziasztok, egy kérdésem lenne hozzátok.
A barátom most tervez gépet venni és van egy kb. 4 éves tápom, Q-tec 450W alig használt max. 30 órát ment.
A kérdésem a kovetkezo, hogy ehhez a konfighoz elég lesz-e ill ha nem akkor mi lenne az ami megfelelne?

AMD Phenom II QUAD 945
Ati HD 4850 1GB 256bit
2x1GB RAM DDR3
500GB Seagate HDD
Asus M4A77 alaplap
DVDRW TEAC

Továbbá: ugye a táp nem satás hanem sima 4 pines csatlakozós, de erre van átalakító, nem gond? Viszont az alaplaphoz is stimmelni fog a régi csatlakozóval?
Ha ez nem felelne meg akkor van egy zsiruj kiszemelt: i-tec táp. Ez jó? 530W

Big thnx elore is :R

[ Szerkesztve ]

(#36200) Dyno válasza benedekco (#36193) üzenetére


Dyno
veterán

Gépedre veszélyes ez itt a legnagyobb probléma.

(#36196) Bozso68:FSP Everest 400W, ha az elég lenne, de ha nem akkor Corsair HX450, vagy Cooler Master Real Power M520 igaz ez egy kicsit hangosabb mint a többi kiszemelt táp.

(#36198) sakto:Elég lesz, de ha a procit nagyon tuningolod lehet elfog fogyni a tápod, és ha öreg a tápod nem árt egy szakival átnézetni, hogy minden rendben van-e vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.