Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37251) Blaze71 válasza KKK-007 (#37249) üzenetére


Blaze71
őstag

Gigabyte SuperB 460, ahogy a koléga is javasolta. :K

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#37252) Dyno válasza abdulka1 (#37243) üzenetére


Dyno
veterán

Nálam akkor csinálja, ha tuningolva van, és kikapcsolás után áramtalanítom, akkor a következő induláskor "2szer" indul.

(#37253) oalex


oalex
senior tag

Sziasztok!

300W körüli magas hatásfokú tápot keresnék. Ha kevesebbet túd az még jobb, de nem igazán találtam jó ATX-et még külföldi oldalakon sem ami 300W alatti.

Szóval mi a legjobb ebben a kategóriában? És persze lényeges, hogy elérhető legyen kis hazánkban. Minél inkább 80% főlőt van a hatásfoka annál jobb ;)
Amiket eddig találtam pld: SeaSonic SS-300ET, jó lenne, de szerintem nem forgalmazzák itthon (javíts ki ha tévedek).
A másik, ami még jobb lenne FSP FSP250-60PFK (ez elvileg Gold ot kapót, azaz 90% fölötti). Szintén Nem tudom, hogy FSP-ket fogalmaznak e itthon.

Előre is köszi a javaslatokat.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#37254) abdulka1 válasza Dyno (#37252) üzenetére


abdulka1
őstag

Nekem nincs húzva semmi, csak alapjáraton ketyeg, de ezek szerint mindegy.
Pedig én abban a hitben éltem eddig, hogy az ASUS lapok jó minőségűek.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#37255) Blaze71 válasza abdulka1 (#37254) üzenetére


Blaze71
őstag

Az ASUS az olcsóbb kategóriában már nem tartozik a legjobbak közé. Sajnos.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#37256) geza12


geza12
aktív tag

Sziasztok.
Azzal kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy az FSP SAGA+ 450es az DELTA belű vagy CWT?
Mert az alaplapomnak van állítólag 1 típushibája méghozzá az ,hogy elvileg Delta tápokkal nem megy normálisan a gép instabilitást okoz.[link]
Az FSP SAGA+450et már megvettem ,de vasárnap kerül beszerelésre.
Esetleg vélemény a táp és a konfig párosításáról?

A választ előre is nagyon köszönöm :R
Üdv : Géza

(#37257) gyerpi


gyerpi
aktív tag

Helló !!!
ez volna a configom asus p5ne-sli, dual core 5300 2,6GHz, 2x1 giga ram kingston, gainward 9600 gt 512 mega, 250 giga WD sata2,ASUS 19 VW192S Wide
ezt 1 fsp fortron 400 W táp hajtja amivel semmi gondom
szeretnék venni 1 másik vkártyát ilyet. Szóval azt szeretném kérdezni elég nekem a mostani táp vagy kelle 1 másik :R :R :R

XFIRE : gyerpi steam:gyerpi543

(#37258) KKK-007 válasza Blaze71 (#37251) üzenetére


KKK-007
tag

Köszönöm Uraim a gyors választ.

(#37259) nyunyu válasza abdulka1 (#37254) üzenetére


nyunyu
félisten

Pedig én abban a hitben éltem eddig, hogy az ASUS lapok jó minőségűek.

Regen jo volt (P2B, P3B-F, CUSL2(-C), TUSL2(-C)), K7 lapjaik altalaban szarok voltak (A7N8X Deluxe-szal szoptam, mint torkosborz), A8N szerianak is megvoltak a maga hulyesegei, P5B/P5K-krol elegge megosztott volt 2 eve a nep, igy inkabb Gigat vettem.:DDD

Persze ennek is megvannak a maga sajatossagai, eloszor a szivrohamot hozta ram a P35-DS3, amikor BIOSbol kilepve teljesen aramtalanitotta magat :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37260) nyunyu válasza geza12 (#37256) üzenetére


nyunyu
félisten

Azzal kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy az FSP SAGA+ 450es az DELTA belű vagy CWT?

FSP-kben harombetus elektronika van, konnyen ki lehet talalni mi az, mivel ok az egyik legnagyobb tapgyarto, nem szorulnak ra a konkurenciara.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37261) nyunyu válasza oalex (#37253) üzenetére


nyunyu
félisten

FSP-bol eleg szuk az itthoni valasztek, vannak a dobozosok, meg nehany fele OEM (PNR/PNF/GLN/GHN), aztan kifujt. :(

Legkisebb 80+ tapjuk ami errefele kaphato az a FSP400-60GHN, vagy ezressel dragabban az Everest 400.

Seasonicot meg nem forgalmazza senki :O
Egyebkent a Seasonic alapu Corsair CX400 is annyiba kerul, mint a 400GHN.

Nezegetem az Expert arlistajat, mar egyaltalan nincs 350W-nal kisebb tapjuk :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37262) banderasz77 válasza nyunyu (#37261) üzenetére


banderasz77
addikt

www.gepbolt.hu

(#37263) P100 válasza geza12 (#37256) üzenetére


P100
senior tag

Az FSP az FSP. Szvsz. a legjobb táp gyártó.

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#37264) nyunyu válasza banderasz77 (#37262) üzenetére


nyunyu
félisten

Juventust eleve nem neztem, mivel tapkinalatuk eleg harmatos.

(Expert a disztributora az FSP-nek, Corsair-nek, Cooler Master-nek, tobbiek toluk veszik.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37265) banderasz77 válasza nyunyu (#37264) üzenetére


banderasz77
addikt

De van nekik 350-es 80+-os FSP, nem ez volt a kérdés???? ;]

(#37266) nyunyu válasza P100 (#37263) üzenetére


nyunyu
félisten

Szvsz. a legjobb táp gyártó.

Ezzel, mint 2db doglott ZEN extulajdonosa vitatkoznek :DDD

Szvsz a Seasonic-ok vagy Enermax-ok komolyabban ossze vannak rakva.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37267) nyunyu válasza banderasz77 (#37265) üzenetére


nyunyu
félisten

Az volt a kerdes, de en egyaltalan nem latok 350W-os 80+ tapot a listajukon :DDD
Shuttle miniPCbe valo 300W-os van csak, aranyaron.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37268) banderasz77 válasza nyunyu (#37267) üzenetére


banderasz77
addikt

Nahát, amikor én néztem még volt. FSP350-60GLN(80). Ezek szerint lecsaptak rá előtted kicsim. :Y

(#37269) geza12


geza12
aktív tag

Köszönöm a hozzáértő és megnyugtató választ nyunyu-tól :R és P100-tól :R

(#37270) P100 válasza geza12 (#37269) üzenetére


P100
senior tag

Szívesen :)

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#37271) nightsong


nightsong
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik a jobb tap?

- FSP Saga+ 400W

vagy

- FSP 400PNF 400W

Es legfokeppen az erdekelne, h mi a kulonbseg a 2 kozt. Koszi!

Night

(#37272) P100 válasza nightsong (#37271) üzenetére


P100
senior tag

Mindkettő passzív táp, én az egyiket se venném.

A PFC - Power Factor Corrector, a táp teljesítmény tényezőjét hivatott javítani. A bekapcsolási áramlökést korlátozza 220V-ra. Az aktív egy külön áramkörrel oldja meg a teljesítmény kompenzálást, a passzívnak nincs külön vezérlő áramköre, csak tekerccsel kompenzál. Ameddig kWh-ban fizeted a villanyszámlát, nincs különösebb jelentősége a PFC-nek. Ha kVA-t is megfizettetnék (látszólagos teljesítmény), akkor ajánlott lenne egy aktív PFC-s tápot beszerezni, mert annak nagyobb a teljesítmény tényezője.

Aktív tápot használva kevesebb zavarjel kerül át a gépbe, ezzel nő a stabilitás és az alkatrészek élettartama.

[ Szerkesztve ]

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#37273) P100 válasza P100 (#37272) üzenetére


P100
senior tag

Már nem tudom hozzászerkeszteni:

Inkább ezt vedd: FSP Everest 400W

Aktív, ráadásul moduláris (a felesleges kábeleket leszedheted).

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#37274) nightsong válasza P100 (#37273) üzenetére


nightsong
csendes tag

Koszi a kimerito valaszt!

Night

(#37275) Dyno válasza P100 (#37272) üzenetére


Dyno
veterán

Te most tudod is mit írtál? :U

Aktív tápot használva kevesebb zavarjel kerül át a gépbe, ezzel nő a stabilitás és az alkatrészek élettartama.

És pedig miért?Most találtad ki?Akkor szerintem miért ajánlottunk 4-5éven keresztül PNF-eket, és az elött a hasonló kaliberű tápokat?

És jó ha tudod kifelé a hálozatba kerül kisebb zaj.....

A passzív változat nem használ vezérlést és egy vasmaggal korrigálja az áramhullámot. Ennek megfelelően kisebb a meghibásodási esély, képes kváziszinusz jelet is feldolgozni és talán egy nagyon picit stabilabbá teszi a tápot az aktívval szemben. Hátránya, hogy fix bemeneti feszültségen működnek, ez lehet 115V, 230V illetve lehetséges mindkettő támogatása, de ehhez a tápok kapnak a hátlapon egy 115V/230V-os kapcsolót, hogy a használt hálózathoz igazíthassuk (megjegyzem nehogy átkapcsolja valaki 115V-ra, mert kishazánkban ennek nem lesz jó vége).

Egy kis ízelítő az első hozzászólásból, mielött félrevezetnéd az embereket.Nem ártana ha az egészet elolvasnád.

(#37271) nightsong: PNF jobb, lásd első hozzászólás vége, Sagákba CRG bél kerül, ami messze nem olyan strapabíró mint a PNF.

[ Szerkesztve ]

(#37276) P100 válasza Dyno (#37275) üzenetére


P100
senior tag

Nem vezetem félre az embereket, az aktív táp jobb, mint a passzív, már csak azért is, mert kevesebb veszteséggel működik.

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#37277) Dyno válasza P100 (#37276) üzenetére


Dyno
veterán

Igen?
És szerinted aki 7-8K-ért akar venni tápot az ne vegyen mert csak PPFC-s FSP-k vannak?És azok szarok?
Szerintem elég sokat bizonyítottak a PNF-k, lehet hoyg gyengus a hatásfokuk, de semmivel sem gyengébb egy APFC-s tápnál, sőt sokkal megbízhatobb, lásd FSP BS1, BS2 BS1 beírta magát a történelembe, abban van anyag túlvan méretezve, lásd BS2 kicsit fapadosabb, pedig benne APFC van BS1-ben csak PPFC, még is szerintem hozzáértőbbje a BS1-t választaná, főleg ha egy betonbiztos tápra van szüksége.....
És ez igaz az Everest/Epsilonokra is, messze nincsenek annyi időre tervezve mind az PNF,BS1,THN-P belek, és ezek biza mint PPFC-sek......

[ Szerkesztve ]

(#37278) P100 válasza Dyno (#37277) üzenetére


P100
senior tag

Szó sincs róla. 7-8k-ért lehet találni jó aktív tápegységet is. Mintha iPon-on is lett volna, most nem találom, lehet elfogyott. De még ez se olyan eget rengető összeg: FSP FSP400-60GHN

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#37279) P100 válasza Dyno (#37277) üzenetére


P100
senior tag

Egyébként ne gondold, hogy kötözködni akartam és nyilván vannak tudásbeli hiányosságaim, de szerintem inkább aktív tápot éri meg ma venni. :) És én ezt is ajánlom másoknak is...

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#37280) nightsong válasza Dyno (#37275) üzenetére


nightsong
csendes tag

Ok, akkor PNF:)

Night

(#37281) P100 válasza nightsong (#37280) üzenetére


P100
senior tag

Te tudod....

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#37282) nyunyu válasza P100 (#37276) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem vezetem félre az embereket, az aktív táp jobb, mint a passzív, már csak azért is, mert kevesebb veszteséggel működik.

Ennek igazabol csak akkor van jelentosege, ha szunetmentesrol eteted, ugyanis szinuszos szunetmentesek tovabb birjak szuflaval, ha aktiv PFC-s tap van a gepben. (Nemszinuszosak meg vagy meghulyulnek, lasd Delta GPS, vagy rosszabbul viselik, mint a passziv PFC-t)

Esetleg csigazabalofoldon uzemelteted, ahol a villanyora szamolja a meddo teljesitmenyt is.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37283) Tom19 válasza Dyno (#37277) üzenetére


Tom19
tag

Helló!

Ez melett döntöttem.

Köszi a segítséget!

(#37284) nyunyu válasza P100 (#37278) üzenetére


nyunyu
félisten

Szó sincs róla. 7-8k-ért lehet találni jó aktív tápegységet is

Azert ezt a hatasfok hajhaszast vegig kell am gondolni.
Semmi ertelme sincs +10-20k-t kiadni egy 80+ Gold tapert, mert hosszu evek kerdese, mire villanyszamlaban megterul a tobbletkoltsege.

Aktualis nagykerarak:
400PNF: 5310+afa
400GHN: 9350+afa

Ha az en gepem atlagosan 150W-os konnektorbol kivett fogyasztasaval szamolunk, HX520-ra kb. 81% jon ki (*), vagyis netto 150*0.81=121.5W a tapbol kert teljesitmeny.

400GHN kb. 82.8%-os, 121.5/0.828=146.74W-ot venne ki a konnektorbol
400PNF kb. 70%-os, 121.5/0.70=173.57W

Mint lathato, a ket tappal szerelt gep kozott 26.8W lenne a kulonbseg fogyasztasban, azaz 37.31 uzemorankent 1kWh (=36.68+afa jelenleg), orankent sporolsz a GHN-nel 0.983Ft+afat.
Potom 4109 ora hasznalat utan terulne meg a GHN artobblete.

Extrem pelda kovetkezik, 80+ Gold osztalyu FSP250-60PFK (kulfoldon sem lehet kapni :( )
250PFK: 90.53% 121.5/0.9053=134.20W
GHN-hez kepest a kulonbseg 12.54W, orankent 0.46Ft+afa megtakaritas...

Megerne neked 5-10k felarat, csak mert meg jobb plecsnit kapott???

*: 80plus.org meresi jegyzokonyveiben 20% es 50% terhelesnel mert szamokat aranyositottam 150W-ra. (PNF ertelemszeruen nincs a listaban, johiszemuen a maximalis hatekonysagaval szamoltam.)
[off]Itteni 230V feszultseg a 80+ minositeshez hasznalt 110V-hoz kepest kb 2.5% tobblet hatekonysagaval most az egyszeruseg kedveert nem szamolok, mivel egyik szorzasnal hozzaadodna, masik osztasnal meg levonodna, vegeredmenyen nem sokat valtoztatna.[/i]

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37285) P100 válasza nyunyu (#37284) üzenetére


P100
senior tag

Hogyha egy tápot akár 5-6-7 évig is használsz (én használok), akkor a számításod szerint kb. 70-80 ezer Ft-ot spórolok. Ez nekem megér 3 ezer Ft felárat. Illetve én nem is 9 ezerért vettem az aktív tápomat, hanem 7500-ért.

Arról nem is beszélve, hogy annak oka van, hogy elkezdték sürgetni az energiatakarékosabb tápok készítését. Ha csak egy embert veszünk, akkor az nem nagy gond, ha minimális mértékben "pazarolja" az áramot, viszont ha sikerülne elérni, hogy csak 80-90 hatásfokú tápok legyenek forgalomban, akkor az már jelentős energiatakarékosságot jelentene ország szinten.

Illetve továbbra is kitartok ezen mondatom mellett:
A PFC a táp teljesítmény tényezőjét hivatott javítani. A bekapcsolási áramlökést korlátozza 220V-ra.

Ha csak egészen elenyésző mértékben is, de a PFC ezen szempontból jobb egy passzív tápnál. Ez különösen akkor figyelhető meg, ha napjában sokszor ki-be van kapcsolgatva egy gép.

[ Szerkesztve ]

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#37286) spiii válasza oalex (#37253) üzenetére


spiii
csendes tag

Szia!
Mihez kellene a táp? Én amikor a letöltős gépemet raktam össze keresgéltem tápokat és a vége az lett hogy vettem egy Foxconn DH831-es házat, igy nem kellett barkácsolni se tápot se házat és van rá garancia is. Ezekben a házakban FSP 250GLV táp van, nem olyan jó mint amit Te keresel de legalább lehet kapni :-).
Most ezt a házat találtam ilyen táppal:http://www.pcx.hu/termek/foxconn-dh841-250w-07449

[ Szerkesztve ]

(#37287) P100 válasza spiii (#37286) üzenetére


P100
senior tag

Ez a 250W-os táp nagyon kevés, azért a mai 2-3-4 magos processzorokhoz, VGA-khoz nem árt legalább 350-400W-os táp. Arról nem is szólva, hogy ez a microATX-es ház, amibe csak microATX-es alaplapot tehetsz és a ház szellőzését se tartom a legjobbnak (2 db 4cm-es ventilátor az semmi).

igy nem kellett barkácsolni se tápot se házat és van rá garancia is

Barkácsolás alatt mit értesz? 4 db csillagcsavar becsavarozását? :D Garancia pedig minden hardverre van.

[ Szerkesztve ]

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#37288) jegenye77


jegenye77
addikt


4890-es kártyához ezt a csatit adták.Kettő 6 pinest kell rádugni.A tápom CORSAIR400 CX.Az egyik ugye adott.A másikhoz adták ezt az átalakítót.
Az lenne a kérdésem hogy a tápon a két különálló ágról adjak neki áramot vagy elég egy ágról?Mert egy ágon van 3 ilyen csatlakozás.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#37289) spiii válasza P100 (#37287) üzenetére


spiii
csendes tag

Nézd meg légyszi mire válaszoltam.
Ezért irtam hogy nekem egy letöltős gépben van, aminek az össz. fogyasztása 40W és nem akartam 20 ezerért tápot venni hozzá. A másik megoldás az lett volna hogy használt házat és/ vagy tápot veszek és abba szerelek be valamilyen tápot csak az a gond ezekkel hogy általában nem szabványos cuccok.

(#37290) Zolás válasza jegenye77 (#37288) üzenetére


Zolás
addikt

2ágról add neki egy ágról kevés lesz.
Spii hagyd az urakat most elvesztek a tápok és százalékok tengerében :DDD Ha nem lesz benne iszonyatos gépezet(tehát tényleg 40w ot fog kajálni) akkor elég lesz neked az a 250wos táp is. Mivel ma már nem forgalmazzák a hangjáról senki nem fog tudni mondani semmit igy max egy halkabb ventit varázsolsz bele és kész a hangtalan letöltőgép :DDD

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#37291) jegenye77 válasza Zolás (#37290) üzenetére


jegenye77
addikt

Igazából már összedugtam.Most egyről megy de akkor inkább kettöröl menjen mert így lehet valami baja is?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#37292) Zolás válasza jegenye77 (#37291) üzenetére


Zolás
addikt

Ha kiterheled a vga-t lehet hogy leold a táp mert egy ágat tulterhelsz. Rakd át 2ágra és biztos hogy nem lesz baja.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#37293) jegenye77 válasza Zolás (#37292) üzenetére


jegenye77
addikt

Ok! Köszönöm! :R :R :R

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#37294) Zolás válasza jegenye77 (#37293) üzenetére


Zolás
addikt

Nincsmit :DDD
A mesterek meg mindjárt kipuffogják magukat és megerősitenek :DDD

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#37295) d@minator válasza jegenye77 (#37288) üzenetére


d@minator
addikt

Teljesen mindegy, mert a 400cx alapvetően egyágú.
Ha külön kábelkorbácsról adod neki az áramot akkor fele akkora áram jut egy korbácsra de ennek nincs jelentősége, mert a kábelek a teljes áramot megbírják.

[ Szerkesztve ]

(#37296) Zolás válasza d@minator (#37295) üzenetére


Zolás
addikt

Ez nem ugyanazt jelenti.
Nem azért rakjuk külön ágra mert 2ágú a táp és az a másik ága. Honnan tudnád hogy az melyik ág éppen az egyes vagy a kettes? Nincs ráírva. Lehet hogy 2x az egyes ágra tennéd......

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#37297) nyunyu válasza P100 (#37285) üzenetére


nyunyu
félisten

Hogyha egy tápot akár 5-6-7 évig is használsz (én használok), akkor a számításod szerint kb. 70-80 ezer Ft-ot spórolok.

Ez meg hogy jott ki? Egy evben 8760 ora van.

Atlag juzer nem jaratja 24/7-ben a gepet, plane nem, ha az 100+ Wattot fogyaszt.
Kulonben anyazna a havi 10+k-s villanyszamla miatt. :DDD

(24/7-ben jaratva 150W eves szinten 60k, rajon meg a monitor, hangcucc, etc.)

Illetve én nem is 9 ezerért vettem az aktív tápomat, hanem 7500-ért.

Egyszer volt Budan kutyavasar.
(Ipon benezte a GLN-t, aztan GHN-t adott helyette. :DDD)

PFC-s okfejtesedet inkabb nem kommentalom.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37298) d@minator válasza Zolás (#37296) üzenetére


d@minator
addikt

Értem mire gondolsz. De itt nincs 1-es és 2-es ág. Csak 1-es van.

[ Szerkesztve ]

(#37299) Zolás válasza d@minator (#37298) üzenetére


Zolás
addikt

Akkor is külön kell rakni. Ha nem kéne nem lenne 5-6-7-8 külön ág amin 3-4 csati van hanem lenne egy hosszú 15csatival azt heló. Végigviszed a házon és kész. :DDD Most hogy így leírtam mekkora fíling lenne egy ilyen táp nem :D

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#37300) Dyno válasza P100 (#37287) üzenetére


Dyno
veterán

Már megne haragudj, de most gondoltál egyet és Te leszel itt a hóberokos?Semmi személyeskedés, de tökre ezt érzem, továbbá, nézd spiii mire válaszolt, köszi szépen.

(#37285) P100: Hogyha egy tápot akár 5-6-7 évig is használsz (én használok),

Csak mennyen annyit a mostani tápod.

Amúgy Nyunyuhoz csatlakoznék én itt lezártam, szerintem Te magad sem tudod hogy mit akarsz bebizonyítani, de ez már ott kiderült mikor azt írtad hogy: Az FSP az FSP. Szvsz. a legjobb táp gyártó.

Ez egy nagyon nagy tévedés, Enermax a legjobb mérföldekkel, aztán Seasonic és mostanság én a CWT-t is jobbnak tartom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.