Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36901) Elite Master válasza 14adam (#36899) üzenetére


Elite Master
tag

thx :K

(#36902) Elite Master


Elite Master
tag

Melyiket ajánljátok Corsair 850 HX v 850 TX vagy cm 850w-os??

szerintetek elég v agy 1000W os kell?

(#36903) 14adam válasza Elite Master (#36902) üzenetére


14adam
addikt

Cm-et ne
Tx 850 Cwt beles,ami jó .Tudtommal a hx-ba is ugyan az a bél van csak lecsatolható a felesleges kábel(moduláris)

1kw meg már felesleges

[ Szerkesztve ]

(#36904) d@minator válasza Elite Master (#36902) üzenetére


d@minator
addikt

Ha a létező legbrutálisabb tesztprogikat együttvéve tolod akkor kevés lehet a 850W. Sajnos a VGA-id 12V-on nagyon sokat esznek. Játék alatt elég lenne egy 700W-os.
A CM felejtős erre a célra a Corsairből meg azt vedd amelyikre szükséged van. HX moduláris TX nem moduláris.

(#36905) d@minator válasza abdulka1 (#36895) üzenetére


d@minator
addikt

Elmondom mi fog történni ha kisebb légszállítású ventit teszel bele:
Mivel kisebb a légszállítás nem fogja a tápot rendesen lehűteni. A tápban lévő termisztor érzékeli, hogy melegebb van ezért növelni fogja a ventire jutó feszt amíg az olyan gyorsan nem forog, hogy elérje a kellő légszállítást, hogy lehűtse a tápot. Így előfordul, hogy terhelés alatt full fordulaton megy majd. Talán halkabb lesz...Ha több éves lenne azt mondanám, hogy biztos halkabb lesz.
És melyik ventit veszed bele az 1200-est fix 12V-on vagy a 1600-ost szabályozva? Az 1200-es nem lesz hangos IDLE-ben ezen a fordulaton?
Ha egyik megoldás sem jön be ugrott a gari is ami az eladási árat nagymértékben csökkenti.
Esetleg még megpróbálhatod a termisztort egy kicsit hűvösebb helyre "görbíteni". Sajnos nem tudom, hogy a Chieftecben hagyományos termisztor van e vagy 1,5mm-es smd a NYÁK-ra forrasztva. Talán előbbi.
Jó kísérletezést! :)

(#36906) Chavezky válasza d@minator (#36868) üzenetére


Chavezky
csendes tag

Szervusz D@minator

Megnéztem a tesztadatokat amiket belinkeltél és számolgattam egy kicsit. A Radeon 5870-es konfig leterhelve 354 W evett, ami azt jelenti, hogy a táptól kb. 283 W-ot kért (80-as hatásfokkal véve). Feltéve, hogy nem számoltam el magam. :DDD
Én egy Phenom II X4-est (egyelőre max 125W-ost) akarok majd párosítani a fent említett vidókarival és emellé egy Enermax MODU 82+ 425W tápot terveznék. Ha mondjuk az én konfigom ugyan ennyit fogyasztana, akkor a táp 283/425, azaz kb 67%-os terhelésen járna.
Jól számolgattam? mATX méretű gép lesz 2 db 12cm-es ventivel, 1 vinyó, 1 optikai meghajtó + kártyaolvasó, 6-8 Gb 1600-as DDR3-mal. Ha igen, akkor úgy látom, hogy elég lenne a 425W-os modell is.
Bárkitől elfogadok ám jótanácsot :)
Előre thx mindenkinek!

(#36907) Dyno válasza Chavezky (#36906) üzenetére


Dyno
veterán

Ha nem fogod komolyabban tuningolni a CPU-t akkor bizony tökéletes választás az Enermax.

akkor a táp 283/425, azaz kb 67%-os terhelésen járna.

Itt annyit javítanék hogy 396W-t tud a 12V ágán, és az egész gép szinte onnan kajál, szóval 283/396.

De szvsz akármelyik módszerrel nézzük, túl van tárgyalva több mint tökéletes az Enermax hozzá.

(#36908) Templomegere


Templomegere
senior tag

na akkor +1x :)

550VX-es corsair tápom van , amióta Corei7 920 mellé a 5870 vga befigyelt azóta inditás után 5-10 percel kezd felpörögni a táp ventije , aztán egyre jobban pörög . Tiszta a táp havonta tisztítom .
Szeretnék este is csendben gépezni továbbra is , kellene egy olyan táp ami bírja a dolgot és csendben is marad.

corsair drága , ott polvasva írjátok hogy a gigának ua a bele ? és csendesnek is csendes?

érdekes az hogy a táp hátulján a kijövő levegő abszolut nem meleg .

(#36909) d@minator válasza Chavezky (#36906) üzenetére


d@minator
addikt

Szia!

Jól számoltál. :) Én a hatásfokkal nem szoktam foglalkozni kell ráhagyásnak. :DDD
Másképp. Csak VGA (csati+PCI bus) + a procid.
teszt progik: 212W+128W = 340W
game: 122W+128W = 250W
Ezekre jön az apróság + procituning (ha lesz). Szóval elég, de ha később tuningos Core i7 kell akkor nem árt a 40A 12V-on.
(Volt Modu425-öm, nagyon csendes :K )

Templomegere: szellőzik a házad rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#36910) Chavezky


Chavezky
csendes tag

Köszönöm nektek az infókat. Jól tervezgettem, számolgattam. Örülök, hogy elég lesz 425W. Megrögzött AMD párti vagyok. Kitartottam melletük jóban, rosszban. :) A prockót nem akarom feltekerni. A 4 mag tudása szerintem egy jó darabig elég lesz az 5870-es társaságában. Igaz egyelőre nem tudom, hogy 5850-et vagy 5870-et veszek. Idekint németbe már ~130 Euro-ért is van 5850-es(nem tudom, hogy elírás e, de mindensetre 3 termék is ennek az árnak a környékén tekereg). Majd meg látom.
Mégegyszer köszönöm a segítséget!

(#36911) Thunderzolee

Halee!

Látom szép kis eszmecsere bontakozott ki itt a 4870X2-es fogyasztásáról. :)
Jó volt végigolvasni, holnap, ill. ma elhozom a kártyát, de összerakni csak szerdán tudom, aztán majd meglátjuk merre tovább.
Előbb-utóbb egy Q9550, esetleg Q9650 is megérik vásárlásra, amint egyre több játék fogja igényelni a 4 magot. Ahhoz meg P43/P45 chipsetes lap is kell majd, úgyhogy lehet egy ilyen nagyobb tápot választok én is, legalább hosszú távon elég lesz majd.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#36912) harry


harry
veterán

Sziasztok, jelenleg egy régi Chieftec 420W-os tápom van, és pár hete cseréltem alatta lapot/procit/ramot, azóta kicsit olyan furcsa sípoló hangja van ha áram alá van helyezve, ami bár lehet volt eddig is, azért kétlem, nem figyeltem fel rá. Akkor is, ha nincs rádugva atx/12v az alaplapra...
Ráadásul most jött hozzá egy Ati HD4850. VGA tápkábel nincs ezen alapból, így egy Y elosztó egyik szárával próbálkoztam, de nem volt kép, miután tádugtam mindkettőt, már elindult, de valamiért/valahol volt egy fagyás. Aztán lehúztam két vinyót, maradt egy, meg egy optikai, így már végig tudtam tolni teszt jelleggel egy 3DMark Vantage-t.

Tudnám azt valahogy ellenőrizni, hogy melyik ágon mennyi a figyasztás? Bírni fogja ez a táp még huzamosabb ideig? Nagyon nem szeretnék most tápot cserélni, ugyanakkor tudom milyen fontossággal bír.

További HW: Asus AM3 lap (785G), 2*1gb ddr3, Atlon2 240-es proci (elvileg 65W TDP, innen: [link], a lap is itt van, legalsó [link])

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#36913) Draken


Draken
őstag

sziasztok
egy intel c2d e6850, 4850 1gb, 1ssd, 1hdd, 2x2gb ram kb ilyen konfigra elég az fsp bluestorm II 400W-os tápja?

[ Szerkesztve ]

(#36914) Chaser válasza Draken (#36913) üzenetére


Chaser
titán

Elég.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36915) stol válasza Templomegere (#36908) üzenetére


stol
addikt

Már sokszor leírtam, hogy a Corsair is hangosodik 300W terhelés fölött.
80% hatásfokkal számolva 300W kimenet ~60-65W disszipációt feltételez.
A vázolt konfig ezt lehet, hogy tullépi, mi miatt a táp jogosan hangosodik.

Nem tartom valószínűnek, hogy találsz ekkora terhelésre is tartós és halk tápot.

(#36916) BigBear


BigBear
senior tag

Hááát, talán-talán egy táp lenne ami nem hangosodik fel nagyon.
A Seasonic X sorozata (X-650, X-750) nagyon finom kis táp lett. 90% körüli hatásfoka van, de sajnos az ára elég magas.

[ Szerkesztve ]

(#36917) JAckass6


JAckass6
tag

Hello! 3 tápegység közül kell választanom, olyat szeretnék venni ami egy későbbi konfig felépítése esetén is kifogástalanul működik:

Chieftec GPS-550AB-A
Thermaltake Evo Blue W0306RE
Thermaltake PurePower W0142RED RX 500W tápegység PF

új konfig alatt mondjuk egy i7-est, 5870 ill. 4G ram-ot értek.

[ Szerkesztve ]

(#36918) 14adam válasza JAckass6 (#36917) üzenetére


14adam
addikt

Van ezeknél sokkal jobb választás is...

Tuning lesz?

(#36919) JAckass6 válasza 14adam (#36918) üzenetére


JAckass6
tag

Csak itt számítják be az előző tápomat, ezért tudok csak ezek közül válogatni. Az új konfigot csak később, mondjuk nyárra tervezem. Attól függ a tunning mennyire hangos és meleg a rendszer tehát erre most nemtudok válaszolni. nem vagyok túl nagy tunning mester szval inkább nem.

(#36920) boba6


boba6
aktív tag

tudja vki, hogy a Corsair 400CX vagy az Enermax Cyclops 405W-e a halkabb?
vagy vegyek 1-1-et és döntsem el én? :DDD
a nyavalyás FSP350-60GLN ventije 1 hónap után elkezdett "csörömpölni" :W

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#36921) 14adam válasza JAckass6 (#36919) üzenetére


14adam
addikt

Chifi-t venném ezek közül,mert az ami jónak számít

A thermaltake purepowernek nagyon gyenge a hatásfoka,és nem ajánlott tápok közé tartozik
Thermaltake Evo Blue: elvileg Cwt beles ami jónak mondható.De a hatásfoka borzasztó (75%) :U

(#36922) stol válasza boba6 (#36920) üzenetére


stol
addikt

Ventit nem elég benne kicserélni? :C

(#36923) Geryson


Geryson
addikt

Hölgyek/Urak!

Elolvastam az 1. hozzászólást, de nem teljesen ilyen típusú kérdésem lenne. Van egy FSP Bluestorm 2 - 500-as tápom, betettem anno még a E6400-asomhoz, mert ingyen kaptam, amúgy oda sztem tökre felesleges volt. Most E8500 és 260GTXOC-m van, semmi gondom vele. Kieg.: 1 vinyó, 1 DVD, semmi más!

Nademost, vennék új lapot (ASUS Rampage II Gene) + I7 - 920 + marad a 260 GTXOC. A kérdésem a szakértőkhöz, hogy elég lehet ez a táp egy ilyen konfignak? Mondjátok légyszi, hogy igen... :D

Az az igazság, hogy nem akarnék tápot is venni - ha nem szükséges, de halljunk erről hozzáértőt is. Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#36924) Dyno válasza harry (#36912) üzenetére


Dyno
veterán

Kárt a gépedben nem fog tenni, de nagyon elkélne egy tápcsere, főleg hogy a 18A-e nagyon kevés a 12V ágán, valószínű, hogy ez nagyon kevéske neki.

(#36923) Geryson:Bőségesen elegendő, a CPU tuning is belefér még egy icipici fesz. emelés is, de ott már csak óvatosan, mert hirtelen megugrik olyankor a fogyasztás.

(#36917) JAckass6: Thermaltake PurePower W0142RED RX 500W tápegység PFc

Ezt vedd CWT beles, és /A@72W-al erősebb a 12V ágán mint a Csifi.

[ Szerkesztve ]

(#36925) 14adam válasza Geryson (#36923) üzenetére


14adam
addikt

Vinni fogja :K

(#36926) JAckass6


JAckass6
tag

Dyno és 14adam most aztán rendesen összezavartatok :D

(#36927) Fecogame


Fecogame
veterán

Ezt a konfigot milyen táp vinné el biztonságosan?

- Q8200
- 2TB HDD ( 2 x 1TB )
- 9400GT
- BluRay meghajtó
- 8GB DDR2

500 Wattos elég? Pl. FSP BS 500W ?

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#36928) Elite Master válasza d@minator (#36904) üzenetére


Elite Master
tag

akkor tesztnél lelövi a tápot a két kari ha 850es akkor is???? :Y :Y :Y :Y :Y :Y

(#36929) Dyno válasza Fecogame (#36927) üzenetére


Dyno
veterán

Szerintem egy Everest400W is bőven sok lesz oda.

(#36930) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Nekem is megvolt az első hsz... :DDD Kérdésem az lenne, hogy:
A leendő gépembe szeretnék egy tápot kiválasztani. Először a Corsair Vx550 -t néztem ki magamnak, mivel a corsair tápról eddig csak jó véleményem volt. (régebben a kisöccse volt nekem).
De az 550-ről olvastam hogy "hangos" és CWT belsős.... Ezért keresgéltem tovább ... de csak a TX650 et találtam :F Az rendben is van, szép is jó is ,kicsit drágus, viszont seasonic belsős.
Leendő masinám: Gigabyte GA-MA790XT UD4P sAM3 | AMD Phenom II 955 X4 | Gigabyte 4890 1gb GDDr5 | 1x2Gb Kingston 1333Mhz | 2x 500Gb WD winyó | Samsung dvd író ...
Amik közül kéne választani, azok ezek:
Corsair Vx450 , Corsair TX650 , Enermax MODU82+ EMD 525AWT , Enermax PRO82+ EPR 525AWT

Amire még külön figyelni kell, hogy a házikó egy CoolerMaster RC690 lenne, amiben a táp alúl helyezkedne el.
Ezért is választottam ezeket ,mert megfelelő hosszúságu a kábelezésük.
Semmi tuning... játékra, netezés, filmnézés + office és egyebekre használnám ...

Amit eddig összeszámoltam hogy : CPU 125W, VGA elvileg 190 terhelve, 60 alapjáraton... eddig ez 315 terhelve ... mem+hdd nemtudom mennyit eszik ... stb.
Namármost... ennek a fentebb említett konfignak kell e a 500+ os táp ,vagy elég neki a 400+ ?

Köszi a válaszokat előre is... üdv: Dave :R

(#36931) harry válasza Dyno (#36924) üzenetére


harry
veterán

Legrosszabb esetben elszáll vagy lekapcsol? Ha a göbbi részben nem tesz kárt, akkor annyira zavar... Mármint, mit tudok vele csinálni, eladni lehetne esetleg, de akkor már inkább használom, amíg lehet (amennyiben persze biztonságos).
Nos igen, én is azon gondolkodtam, hogy bár tudomásom szerint minőségi 420, a 12es ágnem a legerősebb. Bár ha 18*12, akkor az 216W, a vga-nak elvileg 75 kell, procinak 60, +lap,ram,vinyó. Vagy ezt így nem igazán lehet kiszámolni?

Amúgy ami meglep, az a magas sípolóhang, nem tudom miért/mióta van... Ez mennyire rossz előjel?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#36932) Fecogame válasza Dyno (#36929) üzenetére


Fecogame
veterán

Biztos? Nem akarok úgy megvenni egy tápot, hogy ne legyen elég. :N

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#36933) Geryson


Geryson
addikt

Köszönöm mindenkinek! Megnyugattatok! :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#36934) Dyno válasza Reaper04 (#36930) üzenetére


Dyno
veterán

Bőven elég az Enermax, azt válaszd amelyikre szükséged van moduláris megéri-e neked a pénzt vagy nem, amúgy meg egyértelműen Enermax.315W-t nem fog enni főleg ha nem tuningolsz, 250-280W körül megállna a fogyasztás.

(#36931) harry: Kárt nem tehet a gépbe, én lecserélném a helyedbe, gondolom öreg is, amúgy meg a magas sípoló hang az lehet a új VGA vrm-jére így reagál a táp, nálam is ez a helyzet, kondi is sípolhat, továbbá szigetelő anyag hiánya a tápból....és még sorolatném, általában nem jelent nagy bajt, csupán csak nagyon zavaró.LEhet hogy az alaplapod nem tetszik neki és így reagál rá a táp, de ezt most ne úgy értsd hogy szar a lap vagy a táp, egyszerűen így kezeli le a rávisszaküldött zajokat.De én már inkább az előregedésre tippelnék.
Én így egyenként nem szoktam számolgatni a cuccokat, főleg nem TDP alapján ha van fogyasztás mérőd mérd le a fogyasztás és kábé 0.7-0.75-el szorozd emg a mért értéket és körülbelire megkapod azt az értéket amit kér a táptól a géped.

(#36932) Fecogame:Az a gép ha nem tuingolod akkor 150W-nál többet nem fog enni, ha tuningolsz nagyon durván akkor is 250W-nál megáll a fogyasztás.

(#36935) Reaper04 válasza Dyno (#36934) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Akkor szerinted elég lenne egy Corsair VX 450 ?
Mert 315 lenne a cpu + vga ... együttesen (terhelve az igaz) ... de még van mellette alaplap+ ram + hdd + dvd + akármi fogyasztása is ....
Játékra használnám ... (inkább) ...de lesz rajt film nézés ,meg office munkák :DDD

Amúgy segíts tisztázni légyszi ... amit olvastam tesztben hogy terhelve a kari 190W ot fogyaszt ... most a terhelés szó itt pontosan mit is jelent ? mega nagy felbontás és giga hájg szuper grafika ? :D
Mondjuk egy 1280x1024-es felbontás + max grafika ? Az mennyire fogja le a 4890 et ?
+ és akkor elég lenne egy Corsair Vx 450 ? vagy a biztonság kedvéért egy nagyobbat hogy ne legyen "túljáratva" a táp ? De akkor milyet ?

Köszi : Dave :R

(#36936) BigBear


BigBear
senior tag

A 4890 nem fog 190W-ot enni önmagában, nem tudom, ezt hol láttad. Itt a PH-n mikor tesztelték, 228W volt a teljes rendszer fogyasztása egy Intel négymagos procival.

(#36937) vzsryl válasza Reaper04 (#36935) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Pl Furmark-os terhelés, játékok közül még a Crysis sem gyilkolja ennyire a kártyát, hogy ennyit zabáljon. Egyébként egy 425W-os Enermax is elég lenne. Ha telik Enermax-ra, akkor azt vedd, az még 6-7 év múlva is táp marad, viszont a Corsair-ben nem vagyok biztos.

(#36936) BigBear: A HD4890 akár még többet is fogyaszthat: [link]
De természetesen játékokkal az a 149W a reális érték.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#36938) Pubszon válasza Reaper04 (#36935) üzenetére


Pubszon
veterán

Én most vettem egy TX650-et, tudom kicsit sok, de így legalább stabil, mindig halk és sose tudni hogy mit hoz a jövő és akkor ne kelljen tápot cserélni. :)
Az én konfigom full load 250W-ot eszik, a táp pedig ~300W-ot vesz fel. Úgy hogy nem mondom milyet vegyél, ez csak egy vélemény a TX650-ről. :K
Full terhelésen a ventije feljebb se pörgött alapjáratról. :D
Remélem be fog válni, mint az előző Thermaltake... :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#36939) Reaper04 válasza BigBear (#36936) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia! Nem itt ph n néztem ,másrészt terhelve volt ennyi. De itt néztem: LinK

Pubszon Neked is köszi a kommentet! ( Jól jön azok véleménye akinek birtokában van a kérdéses táp ... és tudnak róla létező példát írni :D )

vzsryl köszi a jótanácsot :) Az enermaxnál maradok valószínü, énis úgy "tudom" hogy jobb táp mint a Corsair, de viszont drágusabb.
Viszont ha a 425 öst venném, akkor az azt hiszem hogy nem lenne elég egy olyan házba ahol alúl van a táp, mert nem ér el a 20+4 pines csati... az enermax 425 ösének 45 centis a drótja, a házba meg ha jól emléxem 50 centi körül kell :F
Ebből a szempontból a TX650 jobb mert neki 60 körül vannak a kábelei.
:F ejj
utána nézek pontosan mi hány cm ...
Dév :R

[ Szerkesztve ]

(#36940) BigBear válasza vzsryl (#36937) üzenetére


BigBear
senior tag

Elég "érdekes" teszt. Finoman szólva. 4830 szerintük 130W-ot megzabál.
Az egész gépem kajol annyit (jó, kicsit többet, de messze 200W alatt) furmark mellett Sapphire 4830-as kártyával, C2D 8400-zal...
Idle meg ~80W.

Reaper04: ott is teljes rendszer fogyasztását nézték.

[ Szerkesztve ]

(#36941) Reaper04 válasza BigBear (#36940) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Aham, már tudom :) De azért a biztonság kedvéért megkérdeztem.

Mellesleg megnéztem a kábelek hosszait és a leendő házikómról is olvasgattam.( CoolerMaster CM690 )
Idézem: "Rövidebb kábellel már komolyabb bajban lettünk volna. Talán az alaplap alatt átvezetve 45 cm még elég lehet."
Hát nem túl kecsegtető :((( Akkor eleve fújva a 425ös enermax táp a 45 centijével ... vagy inkább hagyjam a házat? :F Bár jó tágas és tetszik ...
Ha a hosszabb kábelűt veszem (55cm) az meg 28 db ezres, míg a TX650 csak 24....
ejj ejj ... valamit valamiért... megéri az enermaxot megvenni ?
válasz: persze :DDD ..oks :R
túl van tárgyalva ... de azért megerősíthetitek.

Köszi ! Dév :R

(#36942) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok szerintetek létezik hogy egy 420-as m-tech táp nem visz el egy 3850-et? egyik csatin felvisít a venti de semmi a másik csak simán semmi.integráltal megy a gép

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#36943) BigBear válasza Reaper04 (#36941) üzenetére


BigBear
senior tag

Nagyon jó az Enermax táp.

(Bár halkan megjegyzem, mert ezért itt fújolást fogok kapni, hogy kinti fórumokon elég sok visszajelzés van zajosodó ventire. Én is kifogtam egy ilyet, pedig biztos nagyon jó lett volna a táp :( ) [egy példa: Silentpcreview -enermax modu 82+ noisy fan]

Per pillanat egy AC 550R tápom van, ez halk, de sajnos nagyon rövidek a kábelei. Én is gondban vagyok, hogy milyen tápot is kéne venni, aminek hosszabbak a kábelei, meg jó is. De azt hiszem, várok egy X-es Seasonicra.

Visszatérve: szerintem a TX650 is nyugodtan vállalható.

[ Szerkesztve ]

(#36944) Dyno válasza Reaper04 (#36941) üzenetére


Dyno
veterán

megéri az enermaxot megvenni ?

Meg!Ha tartós tápot akarsz ami évek útán is táp marad akkor Enermax.Lehet egy Enermax ECO80+ 500W-t olcsóbban megkapnál.Hasonlóan szuper.

Vehetsz Corsairt is de akkor jól szellőzzőn a ház, igaz 690-esbe alúlról szivja a levegőt, de elvele a környezete se legyen meleg bennt a gépbe.

(#36943) BigBear : Ez hasonló dolog mint a Corsairok főleg az SS belesek cicergése sípolása, meg az összes Corsairre jellemző forrófejűség.....sajnos minden eltud romlani. :(

[ Szerkesztve ]

(#36945) vzsryl válasza BigBear (#36940) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az csak vmi extrém helyzetben érhető el. A 91W a reális maximum pl Csysis-hoz hasonló játék közben. Egyébként az E8400 nagyon keveset eszik, tuning nélkül simán 50w alatt van.

(#36941) Reaper04: Számomra megérné az Enermax. De mindig a biztos dolgokra megyek, és a pénzemért a lehető legbiztosabb alkatrészt szoktam megvenni.

(#36942) aram01: Szia!

Létezik. Cseréld egy FSP 350PNF-re, az biztos elég neki.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#36946) aram01 válasza vzsryl (#36945) üzenetére


aram01
nagyúr

tápot mindenféleképp venni akarok csak azt hittem hogy bírja ezt a hetet.FSP pnr 400-am már volt nagyon hangosnak találtam.Esetleg egy 400-as csifi?(most csúsztam le egy 410röl :O )

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#36947) aram01 válasza vzsryl (#36945) üzenetére


aram01
nagyúr

2x

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#36948) vzsryl válasza aram01 (#36946) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A Chieftec-nek is kb. 70%-os a hatásfoka, és ugyanolyan hangos. A gigabyte SuperB460W már egy fokkal halkabb, az FSP Everest 400W meg nagyon halk.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#36949) aram01 válasza vzsryl (#36948) üzenetére


aram01
nagyúr

megnézem az everestet,köszi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#36950) Reaper04 válasza BigBear (#36943) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Köszi a válaszokat vzsryl és dyno.

PH teszt: Enermax pro82+ 425... "Két golyós csapágya azt sugallja, hogy viszonylag hangos, de tartós lesz, 0,3 amperes motorja pedig várhatóan alacsony fordulatszámon sem fog morgolódni"
Hajajj... :(((
TX650 vagy Enermax pro+525 ... 4ezres és 125w különbség, ráadásul a drágábbik (enermax) még hangos is.
Ha VX 450 -nél maradnék, és jáccogatnék azért a gépen, akkor az állandó 80%os terhelés meglenne gondolom ... az meg nem tesz jót a tápnak....
Tehát nagyobb kell ... DE... nagyobb Corsair (ami seasonic belsős) az a TX650... 24 ért, Enermaxból meg van sok féle, de rövid a kábele ....

tyűűűű .... már bonyolódik ... de eddig 4-0 a Corsair javára. :U
Szerencsére még van 1-2 hónapom a vásárlásig ... addig van időm gondolkodni és dönteni...

Körülnézek még .. hátha találok valami használható tápot még ...
Köszi a segítséget mindenkinek :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.