Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 15:55:44

LOGOUT.hu

Remélem nem bánjátok, hogy megnyitom a Mass Effect 3 topikját. Már régóta tudjuk, hogy a játék trilógiának készül, de a mai napon ezt a BioWare hivatalosan is bejelentette. Legalábbis az egyik technikai designerük, Christina Norman szólta el magát a Twitter-en. Ugyanis nemrég egy érdekes megjegyzést olvashattunk a blogjában:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) L3zl13 válasza Tibicsucsu (#348) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nekem tetszik ez a casual kinézet. A "ruhája" sem nehéz páncélzat.

Liara kinézete viszont nem tetszik. Már Samara sem tetszett a 2. részben, ez meg nagyon rá hajaz. Hogy honnan jön a fejpánt? Majd kiderül adnak-e rá valami magyarázatot, vagy csak szimplán dizájn okai vannak.

Aki hülye, haljon meg!

(#352) Tibicsucsu válasza L3zl13 (#351) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

"A "ruhája" sem nehéz páncélzat."
Na ez a másik probléma. Ha a Normandy-n kibontott hajjal flangál nehéz páncél nélkül az OK. Jó lenne ha most lenne a társaknak "hétköznapi" és harci viseletük, nem egy biciklis maszkkal mennének űrsétára az egyébként nehéz páncélt nem hordó karakterek és Shepard nem fejelné le a Cerberus armor sisakjával Liarát, amikor megcsókolja. Persze nem ez a lényeg, de ha már a kapcsolatok is szerepet játszanak a játékban, akkor szerintem ezeket a dolgokat javítani kéne (és nem 160 BW pontos DLC-kre gondolok).

(#353) olymind1


olymind1
senior tag

a képen található ruhák és viseletek pont hogy az alternatív kinézet részei amik a Collector's Edition-höz járnak és opcionálisan választhatóak. úgymint plusz fegyverek stb.

(#354) L3zl13 válasza Tibicsucsu (#352) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Na, ez totál így van. Tudom sokan szidták az ME1 inventory rendszerét (engem annyira nem zavart), de legalább megvolt az a "mellékhatása", hogy nem egy sima kezeslábasban + légzőmaszkban mászkáltak a társaink a kemény vákuumban.

@olymind1: Hiába alternatív kinézet. Ha a korábbi részből indulunk ki, ez csak apró eltérést jelent, nem pedig teljesen eltérő viseletet, amihez hasonlót az alapjáték nem tartalmaz.

Aki hülye, haljon meg!

(#355) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Comic con video:

[link]

Mintha ez a videó lett volna már. :U

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#356) vitaro válasza oriic (#355) üzenetére


vitaro
senior tag

Ennyiből még nem szabad messzemenő következtetéseket levonni, de egyelőre nem vagyok lenyűgözve.

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#357) Tibicsucsu válasza oriic (#355) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

Másik kaszt. Szerencsére ugyanaz a rész, mint eddig. Nem lenne jó ha megjelenés előtt látnánk a fél játékot.

v_tomi: Ezt most nem teljesen értem. Nagyon sok változtatást szerintem nem lehetett várni. Az új dolgok nekem eddig tetszenek:
-Omni blade jó, bár nem jön be annyira hogy ennyire látványosra akarják csinálni és nem folyik bele a játékmenetbe hanem egy külön jelenet az egész.
-van megint gránát és most használhatóbbnak tűnik, mint az első részben
-lehet lopakodni és meglepetés szerűen támadni, nem érzik meg a "szagodat" az ellenfelek
-lehet fejleszteni a fegyvereket. Ez még kicsit kérdőjeles. Nem tudni mennyire lesz hatása.

Az viszont még mindig nem tetszik, hogy a különböző lőszertípusokat skillként lehet használni

(#358) banánocska


banánocska
aktív tag

Nagyon remélem hogy nagyszerü játék lesz. Ha már a 2színvonalát hozza már az is megfelelő! Nekem a 2végén Mordin és Jack halt meg. Amúgy valakinek van fogalma hogy ha meghagyom a kaszás hajót akkor mi történik? A 3-ban nem utál a Cerbeus?

(#359) Apollyon válasza banánocska (#358) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ennek már én is utána akartam nézni egyszer, szerintem youtubeon biztos van róla infó. Gondolom nem egészséges a bázist nem elpusztítani.
A 3. részben meg benne lesz Mordin, úgyhogy jobb lenne ha újra végigjátszanád, mert valamit elcseszerintettél, én nekem 5.jére jött be mit kell csinálni, nézd meg a 2 topikjában:D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#360) banánocska válasza Apollyon (#359) üzenetére


banánocska
aktív tag

Az kicsit gáz lenne ha ujrakezdeném mivel az összes Dlc-t kivittem már. Így mordin helyett csak lesz más tag aki az adott feladatot kiviszi.

(#361) Apollyon válasza banánocska (#360) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én is kivittem már, de újrajátszom csak azért is.. Márciusig meg van idő.. Ha napi egy küldit nyomsz, akkor is befejezed nyár végére. És jobb élményekkel indulsz a 3. részben

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#362) banánocska válasza Apollyon (#361) üzenetére


banánocska
aktív tag

Jack eddigse érdekelt. Mordin-t visszasírom a mai napig de nem venne rá a lélek hogy újra nekikezdjek. Neked mindenki túlélte?

(#363) Apollyon válasza banánocska (#362) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Aha igen, először Tali, majd újrajátszottam aztán Mordint lőtték le a kapuban. Aztán senki, végül mégis mert a Kellyt meg a többi elrabolt crewt felszívták a Human Reaperbe Chakwast leszámítva, úgyhogy megint játszhattam újra:D Aztán végül sikerült úgy hogy senki nem halt meg.
Remélem adnak majd így valami bónuszt a 3.ban, mert sokat szenvedtem vele na :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#364) banánocska


banánocska
aktív tag

Nemrég vittem ki az Arrival Dlc-t és fergeteges kezdete lesz a 3-nak! Már nagyon várom kezdek gondolkodni Cartman azon ötletére hogy hibárnálom magam:DxD

(#365) looser


looser
addikt

Én meg arra leszek kíváncsi, hogy az első részből az a bazi nagy éneklő űrrovar akit megmentettem vajon segíteni fog vagy átáll a kaszásokhoz :-)
Ja, meg arra is kíváncsi lennék, hogy ha az első rész végén nem a kaszás hajó támadására megyek, hanem a tanács megmentésére, akkor a másodikban mi változik? :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#366) oriic válasza looser (#365) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Rekni királynőre gondolsz? :DDD

Live-Die-Respawn

(#367) Apollyon válasza looser (#365) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jaja, rekni queen, sztem az nem volt olyan érdekes, nagy bogárlárvapókok :D
A 2.ra ezt találtam: [link]

A bázison mondjuk nem tudom mi történik, de itt az Illusive man nézegeti a végén nem felrobbantott a bázis hologramját.

Gondolom aki nem robbantotta fel az nagyot szív a 3. részben.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#368) looser


looser
addikt

Azaz srácok! Valahogy mindig úgy érzem, hogy ha valami spiritualitás sugárzik egy lényből - szigorúan a játék szemszögéből! - akkor azt nem szabad bántani, akár jófejként akár renegátként harcolok, hm? :-)
Egyébként szerintem a film mehetne nyugodtan az első rész idejében és tovább is (trilógia, istenem, bele sem merek gondolni, óriási lenne...), illetve ha Shepardnek adnának végül egy fix külsőt, férfit és belsőt, jófiút :-)
Valaki-valahol linkelte, hogy olyan 15% körüli a női Shepard játékosok száma, de ebben feltehetőleg benne van, hogy a férfi kari a default és nem sokan bíbelődnek karaktergenerálással, mehet az alap. Szóval ez alapján többen ismerik Mr. Shepard-öt, mint Miss-t ezért már a film folytatásának egyik lényegi része le is van fektetve :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#369) L3zl13 válasza looser (#368) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A Comic Conon már bejelentették, hogy a film az első játékot fogja lefedni.
Remélem nem nagyon variálnak a történettel. És utána természetesen jöhetnek a további részek.

Aki hülye, haljon meg!

(#370) oriic válasza L3zl13 (#369) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, erre kíváncsi leszek. Nem úgy volt hogy a Turian háborút mutatja be a film? :U

Live-Die-Respawn

(#371) looser válasza oriic (#370) üzenetére


looser
addikt

Én is erre emlékszem... Nem baj, akkor lehet, hogy négy film lesz? Juhééé :-))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#372) BladeHero


BladeHero
tag

Bocs,hogy ide írom,de nem találtam meg a ME1 fórumát.Lenne egy kérdésem:A ME1-et hol tudom beszerezni?Válaszokat előre is kösz!

RPCJ

(#373) Apollyon válasza BladeHero (#372) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Itt: [link]

900 Ft-ért szinte ingyen van.

ON: Remélem a filmeket nem nagyon erőltetik, inkább a játék legyen jó, abban mégis csak én szerepelek. Bár ha rosszra sikerülne a film, akkor az a játékra sem vetítene túl jó fényt..

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#374) L3zl13 válasza Apollyon (#373) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mindegy. A játék úgyis jóval előbb jön mint a film. Szóval a film nem nagyon tudja lehúzni a játékot, legyen akármilyen.

Aki hülye, haljon meg!

(#375) L3zl13 válasza looser (#371) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az csak spekuláció volt, az első hivatalos infó most a Comic Conon jött ki, és ott azt mondták kizárólag az első játék sztorijára alapul.

Aki hülye, haljon meg!

(#376) BladeHero válasza Apollyon (#373) üzenetére


BladeHero
tag

Köszi,rendes vagy :K

RPCJ

(#377) Chabe89 válasza Apollyon (#367) üzenetére


Chabe89
addikt

Nem tudom engem valahogy érdekel ez a Rekni téma is lehetne belőle jó dolgokat kihozni.
Én a 2. végén csináltam egy olyan mentést ahol felrobbantottam a bázét meg egy olyat ahol nem meg egy női karakter meg egy férfi karakter mentésem is van ráadásul mind2 úgy hogy senki se pusztult meg. Kicsit maximalistának tűnhet, de szerintem az eddigi legjobb sorozat amivel valaha játszottam :D

(#378) banánocska


banánocska
aktív tag

Én 2000ezer forintért vettem meg a Me2-őt! Amúgy sokan csiripelik hogy a Me széria hasonlít a Star Trek-re:) A rajongótáboruk lassan ugyanakkora.

(#379) Cray Tyler válasza Chabe89 (#377) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

SPOILER

Ha megmented az 1ben a rachni királynőt, akkor a 2ben találkozol egy asari pilótával/futárral, akin keresztül üzen neked. Aszongya tudja kik ellen harcolsz, és amint kicsit összeszedték magukat, jönnek majd segíteni. Ami jó, mer ugye sokan vannak, meg jó erősek. És plusz egy dolog amit majd oda lehet tolni a council orra alá, hogy látod b+ mondtam én hogy nemhiba életben hagyni... Csak azért toltam le újra ME1-et annó, hogy a councilt megmentsem, és később mondogathassam: "én szóltam..."

Eszerint (is) ha nagyon más típusú mentéssel akarod kezdeni a harmadik részt, akkor bizony az elsőtől kezdve kell újrajátszani a történetet (nem mintha ez baj lenne, sőt!). A kettőt úgyis minden tisztességes ME fan úgy tolja le, hogy szépen megmarad mindenki.

Amin aggódom, ez a mindenki-mindenkivel-összejöhet ügy... Female karakterem lévén még annyira nem is zavarna (mind2 részben csak Liara-t döngettem), de ilyen langyi NPC-k elég sokat rontanának az összképen. Vagy ezt a csodás ötletet már elvetették?

(#380) Chabe89 válasza Cray Tyler (#379) üzenetére


Chabe89
addikt

Igen találkoztam én is az aszárival, de azért remélem a 3. részben több szerepet is kapnak majd ennél. Az első résszel is hasonlóan állok mint a kettővel, szóval van minden féle mentésem ott is. Fent van még mind2 a gépemen nagyon le se fogom már törölni még 1x legalább tuti kitolom mind2 márciusig. Arra azért kiváncsi lennék hogy a DLC-k fogják-e befolyásolni a 3 történetét vagy sem.

(#381) Rossi válasza Cray Tyler (#379) üzenetére


Rossi
addikt

:)) Ez jó. Btw, hamarosan itt az ideje hogy elkezdjem a Mass Effect maratont...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#382) BladeHero


BladeHero
tag

SPOILER a ME2-ből:
Csak nekem tűnt fel,hogy a Rejtélyes fickónak olyan a szeme,mintha valami robot lenne?Ja,és a második rész végén ti robbantottátok a bombát?Én igen,és nagyon úgy tűnik nem kellet volna,mert a rejtélyes fickó nagy dühös lett,és az egész cerberus ellenem van most.Viszont a társaim mind azt mondják,hogy jól tettem,hogy felrobbantottam.EGyébként várom a harmadik részt :U

RPCJ

(#383) Chabe89 válasza BladeHero (#382) üzenetére


Chabe89
addikt

Képregényekből kiderül az is mért olyan a szeme. Am meg így is úgy is ellened lesznek szerintem a 3-ba akkor meg nem mindegy ha dühös vagy nem? :)

(#384) BladeHero


BladeHero
tag

Nekem mindenki megmenekült a társak közül.De a "legénység fele"(a karbantartók,szakács stb.)meghalt mert fel szipkázták őket azokon a csöveken,de nem jöttem rá hogy lehet őket meg menteni.Sikerült valakinek?

RPCJ

(#385) Capricornus válasza BladeHero (#384) üzenetére


Capricornus
aktív tag

A legénységet úgy tudod megmenteni, ha minél hamarabb mész értük. Ha jól emlékszem egy, vagy max két melléküldetés fér bele előtte, ha többet csinálsz akkor meghalnak.

Per aspera ad astra!

(#386) BladeHero válasza Capricornus (#385) üzenetére


BladeHero
tag

Nem értem... aktiváltam a gethet és lojálissá tettem.Ez egy küldi volt.Kösz amúgy a segítséget.

RPCJ

(#387) Capricornus válasza BladeHero (#386) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Hmm, nagyon érdekes. Pedig [itt] is ezt írják:

If you wish to keep the entire crew alive the best way to do this is to wait until completing all loyalty missions, then going to obtain the IFF. This gives you time to gain Legion's loyalty before the crew is abducted. At this point you can go straight through the Omega 4 relay and save your entire crew as well as keeping your squad alive (depending on the decisions made in the Collector base).

Per aspera ad astra!

(#388) Apollyon válasza BladeHero (#386) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Valszeg mielőtt/miközben lojálissá tettél mindenkit olyannal is foglalkoztál ami ráért volna később. Így mire eljutottál a Collector's Base-re addigra már túl sok időt eltököltél. Velem is így volt, DLC-k miatt újrajátszottam azt a küldetést, de előbb Kasumit meg Zaeedet is hűségessé tettem, és mindenki túlélte kivéve a crew-t, mert feldolgozták őket. Aztán leszedtem a DLC-ket, egyből mentem a Collectorokhoz, és mindenki túlélte.
Szal próbálj meg egy jóval előbbi mentést, és csak a lojalitás küldikre meg a hajófejlesztésekre menni, aztán egyből irány a collector's base! És ne haljon meg senki, mert tutira nagy hatással lesz a 3. részre!

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#389) BladeHero válasza Apollyon (#388) üzenetére


BladeHero
tag

capricornus:Ebből sajna nem értettem meg semmit,mert nem tudok angolul.
Iscariah:Ok megint megpróbálom.Sajnos ahogy hallom,nem lesz magyarosítás a ME3-hoz,ha ez így lesz inkább ki is hagyom a ME3-at,mert nem tudok angolul.

RPCJ

(#390) Rossi válasza BladeHero (#389) üzenetére


Rossi
addikt

Az szomorú, ha ennyire sem...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#391) Apollyon válasza BladeHero (#389) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Akkor tanulj meg :U
Már csak maga a játék miatt is megérné :D Meg úgy nem tudom hogy lehet manapság enélkül életben maradni ;] :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#392) maszi99 válasza Apollyon (#391) üzenetére


maszi99
őstag

Az orosszal hogy állsz :F
Mert akkor meg anélkül nem lehetett életben maradni ;] :D
Nektek most ezt dobta a lapjárás :P
Újabb harminc múlva lehet a magyar lesz a nyerő, elvégre tőlünk tanultak vagy mi :F

Gyatra az angolom, de nekirugaszkodok én a 3.-nak is, max többet kukkolok a topikjába neki :B
Mellesleg a 2 rész után mennyire 100%, hogy csak angol lesz ?

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#393) Apollyon válasza maszi99 (#392) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Aztán ma mit kezdesz az oroszoddal? ;p A net legnagyobb része angol nyelvű, meg a játékok is, szal nem jogos a megkérdőjelezésed ;p A játékfordítások meg nem mindig igazán jók, Mass Effect 1-2-ben és az Arrival DLC-ben is kihagynak 1-2 mondatot, félrefordítják stb.
Egyébként én sem láttam sehol hogy biztos hogy nem fordítanák le... Legrosszabb esetben egy pár fan, vagy magyarítások.hu brigád úgyis megcsinálja.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#394) BladeHero válasza Rossi (#390) üzenetére


BladeHero
tag

Az angolt még most tanulom...

RPCJ

(#395) Chabe89 válasza Apollyon (#393) üzenetére


Chabe89
addikt

Hát minden tiszteletem azoké akik hajlandóak voltak lefordítani, de a 2-ben ez az "egen" az igen helyett nagyon idegesített. :)

(#396) BladeHero válasza Chabe89 (#395) üzenetére


BladeHero
tag

Azért fordították úgy mert nem azt mondták,hogy yes hanem asszem így mondták,hogy:ja

RPCJ

(#397) Apollyon válasza Chabe89 (#395) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Valóban, ahogy a kolléga is mondja, ott a lazább nyelvjárást igyekeztek átadni, ez mondjuk pozitív.:)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#398) looser


looser
addikt

Hát nem azért, de egy 140 millós nemzet (orosz) nyelvére egészen biztosan le fogják fordítani, míg a mi szerény 10 milliós hazánk várhat epekedve. Én legalábbis azt teszem.
Az angollal jól állok, de szeretnék egy szép és igényes magyar szinkront az ME3-hoz. Már gyártom a neveket és email címeket a petíció aláírásához :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#399) oriic válasza looser (#398) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gyárthatod, játék készítőket nem hatja meg a petíciózás. Egyetlen egy játékot mondj amit lefordítottak mert petíciót írtak...

Live-Die-Respawn

(#400) looser válasza oriic (#399) üzenetére


looser
addikt

Egyetlen esetet mondj az életedből, amikor nem tettél meg valamit és nem jött össze, s utána úgy érezted, hogy ha megtetted volna, talán sikerült volna. A remény hal meg utoljára :B

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.